Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83201) sz.zs. válasza freaghill (#83198) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A válasz az utolsó mondatodban rejlik :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83202) eeent válasza sz.zs. (#83199) üzenetére


eeent
csendes tag

A Sage gépben a beépített örlő, tud előre beállított adagot készíteni, a Lelitnél ilyet nem olvastam, szóval olyan örlő kellene ami tudja az adagolást. A keret 200000 körül van, ezért is néztem ereket a gépeket, mert benne vannak. Ha esetleg tudtok valami hasonló megolsást, csak én nem találtam rá, szívesen veszek minden tanácsot:)

[ Szerkesztve ]

(#83203) koxx válasza eeent (#83202) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A Lelit Anna egy Fred darálóval egyben elvileg olcsóbb [link]

(#83204) 72lakiluk válasza freaghill (#83187) üzenetére


72lakiluk
tag

Így szemre jónak tűnik :) bár a képen én mintha nedvesnek látnám az őrleményt még az érmés képen is. Eddigi kevéske tapasztalataim szerint 11-12mm lehet jó egy 18-as kosárhoz, így tudod jól tömöríteni kb 16.5g-tól felfelé 19-20g-ig is akár.

(#83205) konzumpro válasza eeent (#83202) üzenetére


konzumpro
senior tag

A mérleg tudja az adagolást. Legolcsóbb Magistert vennék Graeffel, kb. 230-ból kijönne.

(#83206) soldier2 válasza eeent (#83195) üzenetére


soldier2
őstag

Ha 200000 Ft a keret a thermoblokkos gépeket kerüld. A hőfok ha állítható is, semmi értelme, mert nem eléggé hőstabil a gép, max robusztás blendek vagy szénné pörkölt arabica jöhet vele szóba. A Lelit rézkazánja bár nem tökéletes, sokkal jobb a thermoblokknál. Mellé egy Fred, Iberital vagy Graef daráló, és hadd szóljon. Esetleg nézd meg az új Gaggia Classicot (2018 utáni gyártás csak) bár kicsi a bojler, de más elvek alapján működik mint a nagyobb rézbojlerek, egy utólagos pid-el az is ok. Vagy Rancilio Silvia szintén utólag pidelve.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83207) xemelon


xemelon
tag

Az mitől lehet hogy itt néha kifúj egy kis gőzt?
(gőzcső-ház csatlakozás)

[ Szerkesztve ]

(#83208) Nyufiful válasza mdav88 (#83159) üzenetére


Nyufiful
csendes tag

Köszi srácok a segítséget, végül az lett amit ajánlottatok! :R

[ Szerkesztve ]

(#83209) vicces1 válasza freaghill (#83198) üzenetére


vicces1
aktív tag

Úgy hogy leállítod a csapolást, mondjuk 36gr-nál vagy amikor akarod. De ez evidens.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83210) #64275200 válasza Nyufiful (#83208) üzenetére


#64275200
törölt tag

Sok finom kávét készíts vele. :)

(#83211) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok.metroban a hétvégén gaggia naviglio 68 K!
Ennyit megerhet.

(#83213) mutyi válasza salieri. (#83211) üzenetére


mutyi
őstag

Melyik metroban láttad ennyiért?

(#83214) salieri. válasza mutyi (#83213) üzenetére


salieri.
őstag

Miskolcon volt vagy 7db

(#83215) 72lakiluk válasza salieri. (#83211) üzenetére


72lakiluk
tag

Ez kb. félár ? Hogy a ..csába lehet ?

(#83216) OPiiPO válasza 72lakiluk (#83215) üzenetére


OPiiPO
addikt

40% Metró akció a hétvégén

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83217) Nyufiful válasza 72lakiluk (#83215) üzenetére


Nyufiful
csendes tag

A Metro vasárnapig szórja ki a raktárban "ragadt" cuccokat. Ha nem akciós, akkor lehet használni a kupont, Metro szülinap van. Bejáratnál mindenki kap 40% kupont, ami beváltható "BÁRMELY KIVÁLASZTOTT EGY DARAB nem akciós NEM ÉLELMISZER termékre".

[ Szerkesztve ]

(#83218) salieri. válasza OPiiPO (#83216) üzenetére


salieri.
őstag

Ahogy felettem írták.

[ Szerkesztve ]

(#83219) 72lakiluk válasza salieri. (#83218) üzenetére


72lakiluk
tag

Kösz. 350km, 4 óra autózás :) azért elgondolkodtam rajta.

(#83220) yazoo1 válasza grizlisandor (#83169) üzenetére


yazoo1
tag

Ha a graef ről van szó, akkor nekem emailben küldték tavaly a garijegyet..

(#83221) eeent válasza soldier2 (#83206) üzenetére


eeent
csendes tag

Köszi a választ! Találtam egy elég jó leírást: https://www.kavekorzo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1652:rancilio-silvia-v5-az-uj-classic&catid=47:kavefz-tesztek-bemutatok&Itemid=112
Azt tudjátok esetleg, hogy egy ilyen átalakítás kb mennyibe kerül?

(#83222) adp válasza soldier2 (#83206) üzenetére


adp
őstag

Ezzel azert vitatkoznek. Anyamnak vettunk ugye egy delonghi dedicat, ebbe 3 lepcsoben allithato a hofok, bar gondolom termosztat szabalyozza ezt is, de ettol igencsak erezheto a kulonbseg. Siman finom kavet készít vilagos poribol, persze nem a gyari szurovel.
Mindenesetre 2kilobol valoban ne termoblokkos gepet vegyen a kollega

[ Szerkesztve ]

(#83223) Rush77


Rush77
aktív tag

A múltkori szenvedés után amikor is kiderült, hogy alul töltöttem a kosarat, most sikerül nagyon szépen megtalálni a jó töltetet.
PY Brazil Yellow Bourbon. 19g - > 30mp - > 32g
Nagyon finom csokis íz. Semmi keserűség..

(#83224) soldier2 válasza adp (#83222) üzenetére


soldier2
őstag

Még olyan thermoblokkos géppel nem találkoztam ahol nem a legmagasabb hőfok lett volna a legkevésbé rossz. Mondhatni még maxra tekerve is hőhiányos egy világosabb pörkölés. A Dedica lehet kivétel, soha nem próbáltam.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83225) Sic.Transit válasza soldier2 (#83224) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Delonghi EC 155-156-on simán jók a világos pörkölésű kávék.

(#83226) adp válasza soldier2 (#83224) üzenetére


adp
őstag

trukkozni kell, pl gozre tenni es felmelegiteni a kart meg a "fejet" ugy hogy ugy csapolsz, de ugy gondolom aki ilyet vesz nem spec kofira vagyik, de ezzel tenyleg korrekteket huzok, ugy hogy az orlo is egy jo kopott keses regi ipari daralo

[ Szerkesztve ]

(#83227) mdav88


mdav88
senior tag

Spaziale helyzetjelentes:
Teljesen elegedett vagyok a kutyuvel. Meg ugy is, hogy nincs rendes tamperem meg. A szimpla kart megnyitottam alul, szoval a naked csapolasok is remekul mennek. Meg tapasztalom a beallitasokat, de remelem hogy hosszutavu baratsag lesz belole.

(#83228) Koczó93 válasza mdav88 (#83227) üzenetére


Koczó93
őstag

Ez amúgy hx vagy db? Nézgettem régebben spazialét, érdekes a bojler kialakítás azt tudom.

(#83229) mdav88 válasza Koczó93 (#83228) üzenetére


mdav88
senior tag

Db, 2.5l goz es 0.45dl kavekazan.

(#83230) mester6 válasza mdav88 (#83227) üzenetére


mester6
tag

Már vártam az első észrevételt, örülök, hogy tetszik! :)

(#83231) mester6 válasza Koczó93 (#83228) üzenetére


mester6
tag

La Spaziale bojler fűtés igen,egy nagyon egyedi konstrukció:[link]

[ Szerkesztve ]

(#83232) Balus


Balus
tag

Lomtalanítást tartok a pincében. Van egy Gaggia New Baby, aminek a háza törött és látványos virágok vannak az alu részeken. Mindene megvan és elméletileg működőképes, csak a ház inog. Egy jobbfajta csomag kávéért cserébe elvihető. Miskolcon van, nem szállítanám. :B

(#83233) mdav88 válasza mester6 (#83231) üzenetére


mdav88
senior tag

Az s1 nem ilyen. Ott teljesen fuggetlen egymastol a ket kazanresz.

(#83234) OImi.


OImi.
csendes tag

Sziasztok! Jellemző hibája a GC-nek,hogy elromlik a mágnesszelep? Egyre szarabb kávét főzött,nem ment fel a nyomás.Most meg nem enged át semmit.Itthon nincs műszer,hogy kimérjem.Szétszedtem,nem vízköves.

(#83235) sz.zs. válasza OImi. (#83234) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Annyira azért nem jellemző, de minden elromolhat egyszer... teljesen átláthatók a járatai? Behúz a mágnestekercs? Szoktál kávézsír oldóval vakszűrőzni? A gőzcsapon jön víz rendesen?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83236) bl4ze


bl4ze
veterán

Első húzásra szuper jó shot, új kávé a házban :

70/30 blend, nagyon kellemes elsőre : természetes édesség, némi gyümölcsösség és klasszikus csokisság.
Elsőre nagyon bíztató, a negyed kilós kiszerelés is betalálás !

.:. bl4ze .:.

(#83237) OImi. válasza sz.zs. (#83235) üzenetére


OImi.
csendes tag

Nem tudtam kipróbálni a tekercset,hétfőn a műhelybe van minden hozzá. Fura volt,hogy nem "olyan" a kávé. Pont ki akartam tisztítani a Puly-val,de nem találtam,mert most költöztünk. Beraktam a vakszűrőt,hogy megnézzem a nyomást és semmi.Mindegy megint előveszem a Turmix TX-10-et amíg ez megjavul

(#83238) sz.zs. válasza OImi. (#83237) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Leveszed a mágnes tekercset a szeleptest házról ( vagy miaz?! :) ), beledugsz egy csavarhúzót, bekapcsolod a kávéfőző gombot és ha tartja a mágnes csavarhúzót akkor jó a tekercs :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83239) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

Bízom benne, hogy nem okozok kérdésemmel meglepetést, kávéfőzőt szeretnék vásárolni, s ehhez keresek egy kis? segítséget. Teljesen nulláról indulva, hiába olvasgatlak Benneteket, s az összefoglalót, nem nagyon jutok előrébb.
Azzal kezdeném, hogy (még) nem vagyunk nagy ínyencek, s hatalmas mennyiséget sem fogyasztunk (heti 10-15 adag), így az elsődleges a tapasztalatszerzés, ismerkedés. Volt már szarvasi, most kotyogunk, s szeretnénk egy kicsit előrébb, feljebb kalandozni.
Sajnos az időnk véges, s nem nagyon férne bele, a saját darálás, pörkölés stb. Ezért a teljesen automata gépeket kezdtem el nézegetni, hogy ne szaladjak egyből bele az összefoglaló által említett „egy fekete, koffeines lé, amit mindenki kávénak hív” szindrómába.
Elég sok felújított garanciális gépet találni a neten, ezek mennyire ajánlottak? Amiket nézegettem eddig:
Aeg Cafamosa 791, Jura E sorozat 40-55, Saeco Incanto Rapid Steam, DeLonghi Magnifica Rapid Cappuccino, Gaggia Platinum.
Érdemes ezek közül valamelyikbe belevágni? Vagy esetleg valami másik alternatíva? Vásárláskor mit érdemes megnézni, mire érdemes rákérdezni?

Köszi a segítséget.

Esetleg az előbb említett metro-s Gaggia?

[ Szerkesztve ]

(#83240) soldier2 válasza dm1970 (#83239) üzenetére


soldier2
őstag

Automatához nem szólok hozzá, de ha csak az idő tart vissza a karos gépektől akkor ne tegye. 5 perc alatt megvan a 2 dupla ami 4 adag ha csak szimplát iszik az ember.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83241) Tr0ckij


Tr0ckij
újonc

Sziasztok!

Pár hónapja használok egy gc+Iberital párost, az egyszerű tuningokkal (vízterítő, felsőszűrő stb.).

Nagyon éreztem a PID hiányát, úgyhogy elkezdtem összeszedni hozzá mindent. Viszont mire a vezérlő ideér Kínából, van időm tovább álmodozni, szerintem a rézcső tuningra is rápróbálok.

A lényegre rátérve, Fragola weboldalán levő leírásban szerepel tágulási tartály beépítése is. Ennek mi a jelentősége? Az előáztatás? Vagy az Ulka az elején tud generálni vízütést, ami csatornásodáshoz vezet?

A rézcsövezés egészéhez képest nem tűnik nagy dolognak a beépítése, úgyhogy ha szerintetek érdemes, akkor megcsinálom. Mi a véleményetek?

(#83242) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Philips EP5365/10 nevezetű kávéfőzőt. Egy olyan kérdésem lenne, hogy alul a vízgyűjtőbe folyhat víz a zacc ürítő rész környékéről? Direkt poharat rakunk előre az öblítéshez, hogy ne teljen meg, de így is kerül oda víz. Tehát nem onnan folyik, ahonnan a kávé, hanem belülről valahogyan. Ez normális dolog?

(#83243) sz.zs. válasza Tr0ckij (#83241) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Is-is... az ulka ütéseit is kisímítja és a nyomás felépülését is lassítja, tehát ad minimális előáztatást is. Ja és a rézcső sem fog becsörögni, ha tágulási van a gépben. Ha már hozzányúlsz, mindenképpen érdemes. Fragola webárúházából tudsz is rendelni.[link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83244) Tr0ckij válasza sz.zs. (#83243) üzenetére


Tr0ckij
újonc

Köszönöm a választ! Úgy látom, ezzel el is dőlt a kérdés, lesz egy hosszú, szerelős napom. :)

[ Szerkesztve ]

(#83245) flash-


flash-
veterán

Sziasztok
Kaptunk egy delonghi esam 3000 magnifica kavefozot.
1.kerdes
Szemes omnia classicc kávét vettünk hozzá, az lenne a kérdés hogy mit csinaljak hogy olyan erosebb utosebb legyen a kave?
Maxra van tekerve az erosseg de még most sem az a nagyon ütős a kávé viszont olyan krémes a teteje
Van vmi trukk amivel erosebb lehet? Vagy mas féle kave kell bele?
Allitolag vilagos porkolesu kave kell az ilyen gépekbe, en ezt nem tudom kideriteni nincs rairva a kavekra
Masik kérdés :jobb oldalt a kat off allapotban van ha eltekerem mi lesz? Melegebb lesz a kave?

Es a harmadik kerdes:az örlő tekerője kozepen van melyik irányba tekerjem?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#83246) Rush77 válasza flash- (#83245) üzenetére


Rush77
aktív tag

Bár az automata gépeket nem nagyon ismerem de én azzal kezdenék, hogy az Omnia-t kicserélném valami normális kávéra. Az összefoglalóban van jó pár itthoni pörkölő.
Első körben azzal kezdeném, hogy friss alapanyagot öntenék a gépbe és utána lehet a beállításokkal kísérletezni.
Pl kezdésnek egy Pall&Yotz Locavore blend, esetleg Choco madness.
Omniabol akárhogy csinálod szerintem sosem fogsz normális eredményt elérni.

(#83247) Szabász válasza flash- (#83245) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!

Én Robusta tartalmú kávékkal próbálkoznék, kevésbé érzékeny a hőstabilitásra, és magasabb a koffein tartalma!
Pl:
[link]

A gépedhez a leírás:
[link]

A beállításnál a darálóval kísérleteznék, próbáld meg 3-4 fokozaton ha nagyon erőlködik tekerd fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#83248) mdav88


mdav88
senior tag

Spaziale masodfokon:

Ma ebed utan beesett a kb az egesz csalad, 15p leforgasa alatt baristava avanzsaltam, kiadtam 6 naked duplat, meg 3 flatwhiteot. A gep tudta, szerette, tamogatta. Mar megerte.

Mai legkomolyabb fejlesztesek egy kepen: munkater vilagitas es meretpontos tadamm tamper.

(#83249) Parci válasza mdav88 (#83248) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy csináltad a darálóval, hogy ennyi idő alatt megvoltál?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83250) mdav88 válasza Parci (#83249) üzenetére


mdav88
senior tag

Az ido ugyan kb volt, de realis. Nyilvan paljocosabban, voodoo es esotanc nelkul... Hja meg ez is nagy segitseg:

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.