Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) No.01 válasza d@minator (#1150) üzenetére


No.01
őstag

Igen. Dolce Gustobol is ittam az osszes izt es Nespressobol is. Utobbi mint mondottam volt jobb, de ha csak a mostaniautomata gepemen fozottel hasonlitom ossze (ami ugye frissen orli is) akkor azert boven eszrevenni a kulonbseget.
Az, h mennyivel dragabbra jon ki az meg mar mas lapra tartozik. A jo dolgok sajna sosem olcsok...

(#1152) tariattila válasza d@minator (#1150) üzenetére


tariattila
veterán

a kávénak az igazi halála ha le van darálva és nincs azonnal felhasználva!
három percen belül optimális! ;)

a kapszulákban meddig áll?

(#1153) sesshou válasza No.01 (#1145) üzenetére


sesshou
senior tag

Sajna az említett gépből szinte sehol nem találtam de rátaláltam erre
[link]
Ha jól sejtem ugyan azt tudja mint a másik kivéve talána a pohár melegítést ami a másiknak gyenge pontja volt amúgy is úgyhogy nem egy érvágás.

Erről a verzióról tud valaki valamit? rosszab jobb? Vagy majd én elmondom ha megveszem?:)

(#1154) krx21 válasza No.01 (#1151) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért az autómákban sajnos nem szokott túl jó minőségi daráló lenni...A legtöbb esetben az ölremény nem elég jó a megfelelő esperessó minőséghez...A darálónak nagyobb szerepe van a főzőnél!
A kapszulákban meg majdnem olyan kávé van ami frissen van darálva, hisz légmentesen van tárolva és a darálás következtében a kávéból széndioxid keletkezik, ami önmagát tartósítja... A széndioxid gyakorlatilag kiszorítja az oxigént...
Mondom a jó minőségű kapszulással nem lenne gond, csak az ára! ;]

[ Szerkesztve ]

(#1155) biker válasza tariattila (#1152) üzenetére


biker
nagyúr

mi történik vele légmentesen lezárva?

Javaslom kóstold meg a nespresso Rosabaya és Indriga kávékat, 10-es fokozat mind, rövid presszónak, utána ítélkezz

ne a volluto-ról ítélj :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1156) No.01 válasza biker (#1155) üzenetére


No.01
őstag

En vegig ittam a teljes skalat. Dolce gustonk majd 5 honapig volt Nespressonk meg kozel egy evig.
Tenyleg nem rossz, de tudjuk jol, h a korte meg az alma azert egeszen mas hiaba gyumolcs mindketto ;)
Persze ez is mint minden viszonyitas kerdese. A senseohoz kepest lenyegesen jobb meg a muterek Tschiboja is, bar nincs olyan jo (es draga ;] ) mint a Nespresso.
Mikor megvettunk az automata gepet ajnadekba kaptunk hozza egy Illy szettet. Orultem mint majom a farkanak...
Utanna olvasgatva a forumokat kulonbozo weboldalakat ratalaltam par igeretes kavera, Rendeltem azthiszem egyszerre 5 vagy 6 kolonbozot es akkor vilagosodtam meg, h az Illy seho sincs azokhoz kepest pedig arban nincs olyan nagykulonbseg... sot!
A kollegak tobben isznak Brikkaval ami nekem ugyszinten nem jott be hiaba probalkoztam. Mas orles, mas kave, kisebb tuz, megis keseru volt igy gyorsan visszacsereltem.

Osszesegeben elmondhato szerintem, h a "lustaknak" ill akik nem akarnak egyszerrre nagy osszeget belolni egy ilyen kaveprojektbe azoknak igenis alternativa lehet a kapszulas kavefozo, de aki ivott mar kavet frissen orolt esetleg frissen porkolt es frissen orolt kavebol az azert csalodni fog..

Ez mind szemelyes velemeny az elmult bo 2ev sajat tapasztalatabol. Ennyi es nem tobb.

[ Szerkesztve ]

(#1157) razzorr válasza sesshou (#1138) üzenetére


razzorr
őstag

Ezt a kis Philipset csak ajánlani tudom. Hosszas nézelődés után ilyet vettünk itthonra (a melóban is Philipsem van,csak darálós,kicsit komolyabb).
Ami tetszik benne,hogy gyors a működése, bekapcs gomb,majd kv belerak,beteker és máris üzemi hőfokon van, csészébe főz, ami kitűnő, nem úgy mint a szarvasi csodák és társai :-)
Sajna sokszor nincs időm tejhabot csinálni, de amúgy azt is gyorsan és hatékonyan teszi. Imádok vele latte-t inni. Ha ajánlhatok kávéfajtát, ami ezzel a géppel nagyon jó, az a Tchibo Exclusive. Meglepődtem,hogy a sokkal drágább és nagyobb nevű kávék kevésbé ízlettek mint ez. Jelenleg egy olaszból hozott kávét iszom,de alig várom,hogy elfogyjon, innám az exclusivet tovább :-)
Nekem bejött a gép. Remélem tudtam segíteni.

(#1158) BlacKSouL válasza krx21 (#1154) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem a darálás közben keletkezik a széndioxid, hanem a pörköléskor, ami azonnal elkezd távozni a kávé szemből, de a darálással ráadásul teljes mértékben felszabadul az az alapvetően a szemben belül bezárt óriási porózus felület, ami addig magába zárta a széndioxidot.
A CO2 nem szorítja ki az oxigént, csak a pörkölés utáni pillanatokban még nincs benne csak CO2, amit lassan felhígít a levegő. Ha nem kap levegőt a csomagolásban, akkor adott túlnyomás eléréséig a CO2 távozik a kávéból akár szemesen akár darálva. Utána (jól zárt csomagolás esetén) beáll az egyensúly (többé-kevésbé) Ha a kapszulát nagyon enyhe CO2 túlnyomás alatt zárják, akkor relatíve jó marad, de ez általában nem így van. Minden más esetben veszít az aromából.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1159) tariattila válasza biker (#1155) üzenetére


tariattila
veterán

teljesen mind1 hogy van lezárva... légmentesen, védőgázzal stb...
(szerintem) de ha valaki nem érzi a két műfaj közöti különbséget akkor nyugodtan igya bármelyiket!

(#1160) No.01 válasza BlacKSouL (#1158) üzenetére


No.01
őstag

Nem hagyott nyugodni a dolog is kiszamoltam, h mennyi az annyi.

Nespressobol a kedvencem Indria es a Rosabaya 54EUR-ra jon kis kilos arkent.
Amit mostansag szoktam venni (Pellini TOP es a Lavazza Gold) sem tobb 24EUR-nal es ezek meg kavegepben elkeszitve is kimagasloan finomak.
Kivancsi vagyok majd az egyik baratom velemenyere aki raszoktatott a kavera, h az o gepen ami karos es kulon orloje is van, mit fog produkalni. Mindenesetre engem meggyozott, bar mar van 2 ujabb kiszemelt ha ezek elfogynak (Passalacqua Mexico Plus es Mokaflor Chiaroscuro) :K ezek mar valoban premium minosegu kavek es igy sem ekrulnek tobb 27EUR-nal,

A teljesseg kedveert elmondom, h ismerek en olyat aki miota az eszemet tudom mindenfele kaveelkeszitesi alternativat kiprobalt (o ajanlotta a French Press-t is) tobbek kozott aeropress, torok kave... na pl o a munkahelyen nem ivott kavet amig nem vettek kozkivanatra egy Nespresso gepet. Ott nincs ideje vacakolni fontos, h gyorsan es jo kavet igyon, de ennek ellenere otthonra sosem venne ebben 100%-ig boztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#1161) biker válasza tariattila (#1159) üzenetére


biker
nagyúr

én teljesen elfogasom, kimegy a kávéból, hova kerül? ott egy lezárt fém kapszula.
houdini lesz s kijön?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1162) Dorien válasza biker (#1161) üzenetére


Dorien
veterán

Isten alagútján keresztül távozik... :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1163) Musicbox válasza t256 (#1130) üzenetére


Musicbox
tag

Az ötödéből otthon is kihozod vagy még alatta ha szerencséd van. :R

(#1164) t256 válasza Musicbox (#1163) üzenetére


t256
őstag

Az is közel 100000 Forint. :)

Annyit azért nem szánok kávézásra. Egyenlőre veszek ey Forever vagy Bialetti kotyogót.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1165) -HajTömeg- válasza t256 (#1164) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ha kipróbáltad írd meg a tapasztalataidat please! :K

Alias: Júzer error

(#1166) tariattila


tariattila
veterán

nem vagyok kémikus így nem fogok okoskodni ... amúgy nekem bőven elég, hogy érzem...
aki nem hiszi gúglizzon utána!
:))

(#1167) #63463168


#63463168
törölt tag

Sziasztok! Kávégépet szeretnék venni. Két tipus van ami esetleg szóba jöhetne, de nem tudok választani. 50 EFt alatt esetleg mit ajánlanátok? Szempont: tartósság, zaj, megbízhatóság, főzött kávé minősége.
Ezeket nézegetem a netes vélemyények alapján:
-Saeco Via Veneto deluxe, (jó kávét főz, tetszik a kinézete),
-Philips Saeco Poemia (elég tartós kivitelünek látszik)

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1168) -HajTömeg- válasza #63463168 (#1167) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A via venetoról tudok nyilatkozni.
Kinézetre élőben nem egy szépség és látom,hogy nálad ez fontos.
Gagyi műanyag és jó nagy.
Viszont szerintem finom kávét főz.
Valószínűleg én is ilyet veszek nemsoká, felújítva kb.15e.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1169) sesshou válasza razzorr (#1127) üzenetére


sesshou
senior tag

Tchibo exclusiv at hol vehetek? Tescoban nézegettem de nem talátlam. Van ebből őrölt váltzoat is? révén hogy egyenlőre daráló nélkül vagyok.
Pontosabban van itthon egy ősköri karos tekerős darab de hogy azzal milyen eredményt lehet elérni nem tudom.

(#1170) No.01 válasza #63463168 (#1167) üzenetére


No.01
őstag

Philips Saeco Poemia. Ar/ertek aranyban nagyon jo a kinezet viszont elegg szubjektiv.

sesshou:

Nemtudom merre valosi vagy, de a Tchibo boltokban van tutira. En a Mammut II.-ben vettem anno.

(#1171) sesshou válasza No.01 (#1170) üzenetére


sesshou
senior tag

Akkor utánna nézek a tchibo boltokban Köszönöm:)(egyébként Budapest 13ker)

(#1172) No.01 válasza sesshou (#1171) üzenetére


No.01
őstag

Ha mar ott vagy akkor esetleg tehetsz egy probat a fenyutcvai piac masodik emeleten a sarokban helyet fogalalo kavezoban is. Amit foznek az is jo ill vehetsz otthonra is az sem utolso, de szamits ra, h a nem Tchibo arkategoria :N

(#1173) krx21 válasza BlacKSouL (#1158) üzenetére


krx21
nagyúr

Nos, a pörkölés közben keletkezik a szén-dioxid legnagyobb része, de egyáltalán nem csak kizárólag akkor...
A darálás, sőt még a espresso főzési folyamat közben is... Méghozzá annyira, hogy el is várjuk, hogy képződjön, hisz ennek a következménye a mindenki által részletesen vizsgált crema...
Crema íze jellegzetesen savanykás ízű a benne levő nagy mennyiségű oldott széndioxid, azaz a szénsav miatt...

(#1174) sesshou


sesshou
senior tag

Akinek ilyen masinálya van Philips-Saeco HD8423 Focus kitapasztalta már hogy mennyi kávét mennyi vízzel és hogyan kell lefőzni hogy a lehető legtöbbet kihozzam a gépből?
Próbáltam 7 gramm 20 másodperc alatt dolgot de ezt nem ehhez a géphez találták ki.

(#1175) krx21 válasza sesshou (#1174) üzenetére


krx21
nagyúr

A Te ízlésed, neked kell kitapasztalni!

(#1176) #63463168


#63463168
törölt tag

Köszönöm a tippet. A Mediamarkt ban kapható Philips Saeco 3 féle karos gép közül melyiket érdemes kiválsztani?
A ház anyagán és a csészemelegítőn kívül van más különbség közöttük? Megéri a drágább a felárat?
A belsejük (kazán stb.) azonos? Sajnos a boltban nem tudják.
Köszi ha valaki tud segíteni!

(#1177) No.01 válasza #63463168 (#1176) üzenetére


No.01
őstag

Azert ennek tukreben nem varj valaszt senkitol :DDD
Legalabb cikkszmaot irj!

(#1178) Tristis válasza No.01 (#1177) üzenetére


Tristis
őstag

Szervezzünk meg egy csoportos találkozók az MM előtt és tekintsük meg közösen. :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1179) Musicbox


Musicbox
tag

Punto It Marrone szemes kávé eladó!

(#1181) t256


t256
őstag

Kávé főzésének legegyszerűbb módja:

1 kis fazékba tegyünk az eszpresszónál kicsivel több fizet. Kezdjük el melegíteni a tűzhelyen. Mehet bele a kávé (1 adagolókanál eszpresszóhoz), ízlés szerint cukor.

Folyamatosan kevergetni kell.
Ahogy el kezd forrni és habosodni levesszük a lángról. Lekanalazzuk a habot, majd visszatesszük hadd forrjon még egy kicsit.

Hagyjuk állni fél-1gy percig, hogy leülepedjen a zacc. Kitöltjük és kész is.
Nevezzük török kávénak.

Sokkal jobb ízű így a kávé, mintha egy 10000 Forint körüli eszpresszó géppel csinálnánk.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1182) tariattila válasza t256 (#1181) üzenetére


tariattila
veterán

10 ezer forint körül nincs is eszpresszó gép... csak steam toy-ok :D

(#1183) radi8tor válasza tariattila (#1182) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

steam toy. Ez jó! :D

⭐ Stella

(#1184) tariattila válasza radi8tor (#1183) üzenetére


tariattila
veterán

így hívja ezeket a 'szakma'... ;)

(#1185) Mr.Csizmás válasza tariattila (#1182) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha nyerek a lotton, veszek neked egy regi gozmozdonyt, amibol atalakitok neked egy igazan echte presso maschinent. :P

szerk.: bekes kornyeken pajinkat foznek vele.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1186) R0b


R0b
csendes tag

Sziasztok!

Van otthon egy 4 személyes Bialetti Brikka kávéfőző, amivel az a probléma, hogy rendszeresen kifut a kávé. Mivel ennek a modellnek van egy lyuk a tetején, hatalmos rendetlenséget hagy a konyhában. A kávét teljes mértékben az "előírások" szerint készítem.

- A gép tisztán van tartva.
- Durvára darált kávét használok, az őrleményt nem tömörítem.
- Vízből is a maximálisan engedett mennyiségnél kevesebbet használok.

Két dologra tudok gondolni. Vagy én csinálok valami műhibát, vagy a nyomásszabályzó szeleppel van valami probléma. Szerintetek lehet még kísérletezgetni, vagy cseréltessem ki a kávéfőzőt?

(#1187) N0zer0 válasza t256 (#1181) üzenetére


N0zer0
senior tag

Hát, ez a fajta kilúgozott török kávé szerintem sokaknak ihatatlanul keserű. Akkor már inkább egy kotyogó minimális lángon, lassan kifolyatva, mondjuk még az sem ad valami jó kávét, de a kilúgozottnál talán 1-2 fokkal jobb.

Inkább teás vagyok, de mivel nincs pénzem rendes gőznyomásos kávégépre, sem heroin árban lévő speciális és frissen őrölt kávékra, így ha mégis kivételesen kávézok, instant kávékat szoktam inni. Nyilván sehol nincs a kávéházi minőséghez képest, de azért meg lehet őket inni. Most is épp Tchibo Gold-ot iszok, majdnem teljesen kidesztillált, agyonforralt vízzel öntöm fel (persze nem 100 fokossal), feloldok benne 1 nagy kanál Nutella-krémet, meg egy kupak tejszínt. Lehet ez kotyvalék az igényes kávérajongóknak az istenkáromlás felsőfoka, de szerintem egész iható.

(#1188) Mr.Csizmás válasza N0zer0 (#1187) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

koszi a tippet, a nutellat beprobalom :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1189) No.01 válasza N0zer0 (#1187) üzenetére


No.01
őstag

Hat ez tobb mint bizar.... Bar ittam en mar sieles kozben a sogoreknal Cappucciono + jager ill kave + tejszinham + jager "koktelokat" es meglepoen jok voltak. Igaz a jo kavehoz kozuk nem volt :DDD

(#1190) N0zer0 válasza Mr.Csizmás (#1188) üzenetére


N0zer0
senior tag

Csak hajrá :DD

Ha nincs Nutella, akkor sovány kakaóport vagy egy darab étcsokoládét teszek bele, az meg forrócsokis kávé. Ha végképp nincs itthon semmi, akkor fahéjjal csinálom. Így kapucsínóhoz hasonló löttyöt nyerek, kellemes ízekkel, meg több koffeinnel.

Másik alternatív húzásom, hogy néha teszek a kávéba egy nagyon-nagyon-nagyon kicsi csipet sót, de annyira keveset, hogy az íze NEM lesz sós, de a só ízfokozóként működik, ahogy édességekbe is szoktak tenni egy keveset. Intenzívebben kihozza az ízeket, de azért vigyázni kell vele, a só+kávé kombó meghajthat :D

(#1191) Mr.Csizmás válasza N0zer0 (#1190) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sok tejjel kave, meg kis fahejat beleszorni, de csinaltam mar csokis cukorkaval is, instant kakaopor, tejjel, meg hasonlok, yumm inkabb befogom, mielott ramesik egy nagy zsak kave veletlenul

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1192) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!

Én úgy vagyok a kávéval,pl most este 22-re megyek melózni és most ebéd után megittam 2dl(egy pohár)kávét,de még is elaludtam!!!Most keltem fel!Rám így hat a kávé....

(#1193) Tristis


Tristis
őstag

Ki lett próbálva a Brikka otthon. Édesapa szerint nem sok különbség van a Dallmayr Espresso d'Oro és a Bravos szemes kávé között. Erről ennyit. :DDD Jól meg vagyok vele lőve!

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1194) -HajTömeg- válasza Tristis (#1193) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Te kóstoltad milyen kávét főz?

Alias: Júzer error

(#1195) t256 válasza R0b (#1186) üzenetére


t256
őstag

Próbáltad már a legkisebb lángon főzni?
Ez a nyomásszabályzó szelep állítható? Ha mindenféleképpen kifut a kávé, akkor érdemes lenne visszavinned.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1196) R0b válasza t256 (#1195) üzenetére


R0b
csendes tag

Én nem találtam arra vonatkozó infót, hogy a szelep állítható lenne.
Akkor még kipróbálom, hogy a legkisebb égőn, takarékon főzöm és ha így is kifut, akkor visszaviszem.

Köszi a tippet.

(#1197) No.01 válasza R0b (#1196) üzenetére


No.01
őstag

En azt javaslom, h mar eleve forralt vizet onts bele es ne az egeszet forrald fol. Ugy kevessbe eg meg es nem lesz annyira keseru. Sokat lehet fele segiteni, bar pot tegnap voltunk vendegsegben ahol Brikka volt es finoman szolva is hulyenek neztek mikor mondtam, h elotte ajanlott felforralni a vizet. :K :D
Mind1 nekem meg ugyis tulsagosan keseru volt. Talan ezert is van az, h sokaknak a kotyogosban minden kave egyforma izu.

(#1198) R0b válasza No.01 (#1197) üzenetére


R0b
csendes tag

Köszi.
Holnap reggel kipróbálom ezt a technikát.

(#1199) Tristis válasza -HajTömeg- (#1194) üzenetére


Tristis
őstag

Én nem iszok kávét, minden próbálkozásom csak arra szolgál, hogy a szülőm életszínvonalán emeljek és megkönnyítsem az ébredés perceit. ;) Azt elismerte, hogy jobb valamivel, de alig érzi a különbséget... :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1200) -HajTömeg- válasza Tristis (#1199) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát elég szomorú,hogy egy drága kotyogós és egy drága kávé együtt csupán ennyi eredményt hozott :(
Többet vártam a Brikkától.
Sikerült vele a youtube videókon látható krémes kávét főzni?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.