Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) krx21 válasza t256 (#1100) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet, hogy érdemes.... :K
A kávét ott érdemes venni, ahol nem csak olcsó, de friss is... A szemes kávénál is számít...Főleg, hogy mikori a pörkölés...

(#1102) Musicbox válasza t256 (#1100) üzenetére


Musicbox
tag

Szia! Értékesebb az alapanyagod, mint amibe beleteszed :C

(#1103) t256 válasza Musicbox (#1102) üzenetére


t256
őstag

Akkor érdemes lenne beruházni egy kotyogóra.

Kicsit utána olvastam a témának. Ha egy adagot főzök, akkor vegyek két személyeset, mert az olaszoknál nagyon kicsi az eszpresszó. Tehát ami Náluk két adag az Nálunk egy.

Vagy próbálkozhatok egy személyes Bialettivel?

Vagy menjek biztosra és vegyek egy Musa Elegance-ot?

A Forever Miss milyen? Árban szimpatikusabb, például a Miss Moka Prestige.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1104) egykori válasza t256 (#1103) üzenetére


egykori
őstag

Igen ez így lehet, mert én az 1/8 jelig (1,25 dl) szoktam tölteni a mérőpoharat két személyre főzött kávéhoz.

(#1105) krx21 válasza t256 (#1103) üzenetére


krx21
nagyúr

Ami nagyon kevéske, az a ristretto, mindössze 20ml az egész... Egy szürcsi és elfogyott... ;]
Én ezért iszok mindig dupla eszpresszót, mert én is szeretem hogy az erőhöz mennyiség is társul...
Itt van egy pár kávé megnevezése a mennyiségekkel...

[ Szerkesztve ]

(#1106) t256 válasza krx21 (#1105) üzenetére


t256
őstag

Az tényleg kevés.

Lényeg, hogy két személyes kotyogó kell nekem egy adag kávé elkészítéséhez.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1107) krx21 válasza t256 (#1106) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez így van... Ráadásul a 3-4 személyes, már nem az a minőség, mert a hosszabb főzés túláztatja a kávét...
Ezt maximum úgy szokták kompenzálni, hogy a hosszabb főzésekhez durvább őrlést alkalmaznak...

[ Szerkesztve ]

(#1108) t256 válasza krx21 (#1107) üzenetére


t256
őstag

Remek, köszönöm a megerõsítést!
Már csak szemes kávét kéne találnom jó àron.

A kotyogó Forever Miss Tutu vagy Bialetti Venus Elegance lesz.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1109) -HajTömeg- válasza t256 (#1108) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A Bialetti Brikkáról hallottál?
Olyan szép krémes kávét főz ezen a videon...

Szerintetek ezek a Porlex kézi őrlők jók?
Amit a video elején használ a srác.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1110) krx21 válasza t256 (#1108) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy kis kedvcsináló...
Szerintem ez a főzet túl sok... A színe sem olyan sötét mint aminek lennie kellene... De neki ízlik, legalábbis úgy csinálnak... ;]

(#1111) Musicbox válasza t256 (#1108) üzenetére


Musicbox
tag

MM-ban Lucaffe vagy [link]

(#1112) Tristis


Tristis
őstag

Vaterán fele annyiba kerül a lucaffe kávé, mint az MM-ben. Ha minden igaz, akkor a továbbiakban meg is van a forrás ajándékozás címén. Gondoltam, hogyha valami kicsit is jobb, akkor próbálják ráhúzni a kétszeresét. Gárdonyi Teaház is ezt próbálja, de még csak nem is jó. :U

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1113) Tristis válasza Tristis (#1112) üzenetére


Tristis
őstag

Egy kérdésem lenne még; bár ízlés dolgában mindig nehéz. Ha jól vettem ki, akkor a Karaván az egy tiszta robuszta tartalmú kávé, így egy normálisabb Segafredo kicsit jobb annál (bár olvasni ezt is azt is). A Lavazza és a Dallymar az egy elismertebb minőség. A Dallmayrból a srága is jó (az az alap ha minden igaz)?
Tehát, ez a sorrend nagyságrendileg megfelel a valóságnak?
Karaván-->Segafredo-->Dallmayr-->Lavazza

(Tudom, ez mindig attól függ... csak szeretnék nagyságrendileg tisztán látni). Előre is köszönöm! :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1114) bbuffy válasza Tristis (#1112) üzenetére


bbuffy
senior tag

Hol? Jelenleg egy termék sincs ott. Meg úgy általában nem is szokott. Féláron meg tuti nem, elég jó kv ahhoz.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1115) No.01 válasza Tristis (#1113) üzenetére


No.01
őstag

Nem vagyok egy nagy szakerto, de szerintem a sorrended megallja a helyet.
Viszont en az utobbi idoben arra a kovetkeztetesre jutottam, h nemcsak a Segafredo, de tobb "nagy markanak" tartott kave lasd Illy nem rossz ugyan de tobb a "hype" korulottuk, mint a valos tartalom.
En eleg sokaig Illy parti voltam mert nem volt tul eros amolyan kelemes barmikor megiszom tipusu volt, de ezaltal a utal visszagondolva teljesen karakter nelkuli.
Azota vettem par frissen porkolt kavet es fenyevnyi kulonbseg van meg az elozoleg nagyon jonak tartott kavehoz kepest is. Aki teheti es kicsit erdekli a dolgo annak javaslom keresssen fel egy helyet ahol porkolnek kavet. En a Semiramis-ban vettem kis ottani iranymutatas segitsegevel 3 kulonbozot es mindegyik elsopro sikert aratott itthon.
A teljesseg kedveert meg kell emlitenem, h arban sajnos nagyon mas kategoria, sokat kavezoknak nyugodt szivvel nem tudom ajanlani 5000-11000Ft/kg ara vegett, de nekunk ugy h a parommal napi max 2-2 iszunk meg boven karpotol az elmeny.

(#1116) Tristis válasza bbuffy (#1114) üzenetére


Tristis
őstag

Mea culpa, Lavazza volt, csak rosszul emlékeztem. Elnézést, borzasztóan sajnálom! :(
Lavazza viszont értelmezhető áron van, így jó ajándék lehet ősöknek. Azt hiszem meg találtam, amit kerestem. Csak valahogy le tudjam szedni a Karavánról.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1117) -HajTömeg- válasza Tristis (#1116) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Elég összetett dolog a kávék csoportosítása, az,hogy mennyi a robuszta-arabica arány csak egy dolog.
Saját tapasztalataim szerint elmondható,hogy ahogy nő az ár,úgy nő a minőség is az esetek nagy többségében.
Szerintem ezt érdemes elolvasni
A kávéfőzőtök milyen?
Mert ha valami nagyon alap,akkor szerintem észre se fogjátok venni,hogy az 500forintos srágacsibót isszátok vagy a kétezres Kimbo-t.
Ez is saját tapasztalat :O

Alias: Júzer error

(#1118) krx21 válasza No.01 (#1115) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyetértek... A kávé pörkölésének frissessége kulcsfontosságú a minőségben..
Én is Magyarországon pörkölt kávát veszek, ahol garantálják, hogy 2 héten belüli az esemény...

[ Szerkesztve ]

(#1119) -HajTömeg- válasza krx21 (#1118) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

PL hol árulnak ilyen kávét?

Alias: Júzer error

(#1120) krx21 válasza -HajTömeg- (#1119) üzenetére


krx21
nagyúr

Caffé Perté... Ismerős által, ilyen kávé kiskereskedelmi forgalomba nem kapható, csak vendéglátó ipai helyiségek vásárolhatják... Két hetes frissességet közértbe, sehol nem garantálnak, ha jól tudom...

[ Szerkesztve ]

(#1121) bbuffy válasza krx21 (#1120) üzenetére


bbuffy
senior tag

Itt nagytételes horeca biznisz van. Inkább kis manufakturáktól lehet venni, akár egy napos pörköléseket is. Google - pörkölt kávé.
De
Kávékalmár
Kapucziner
Arabica royal
Monterosa
Stb.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1122) krx21 válasza bbuffy (#1121) üzenetére


krx21
nagyúr

"akár egy napos pörköléseket is"
Az tuti lehet az biztos... :K

(#1123) Mr.Csizmás válasza -HajTömeg- (#1117) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

koszi a linket.

(nem mondom, hogy ettol felall a repa, de ezt olvasva undorral nezek bele a csesze csibo milanoba elottem az asztalon, amit vmi rom szarvas presszon tekertettem le....)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1124) No.01 válasza Mr.Csizmás (#1123) üzenetére


No.01
őstag

En anno a Mammutban levo Tchiboban vettem egy igen jofelet nemolyan reg... szoval lehet meg az jo amit ittal ;)

(#1125) Mr.Csizmás válasza No.01 (#1124) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy tre, rom kavefozovel mindent el lehet bszni :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1126) -HajTömeg- válasza Mr.Csizmás (#1123) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát igen.
Ha az ember elkezd komolyabban utánanézni,akkor bizony kiderül,hogy nem is olyan jó az,amit eddig minőséginek hitt :)

Alias: Júzer error

(#1127) razzorr


razzorr
őstag

Vélemények a Sega Intermezzo, Sega Emozioni, Tchibo Exclusive kávékról?
Ez a csibó nekem jobban ízlik mint sok kávé az igazi olasz földön.

(#1128) t256 válasza razzorr (#1127) üzenetére


t256
őstag

Sok múlik a kávéfőzőn. Pár éve munkahelyen egy régi szarvasival fõztük az intermezzot. Az nagyon jó volt.
Vettem otthonra szintén szarvasihoz, de ugyanolyan volt az íze, mint az összes többi kávénak. Az új Dyras gépünkkel már jobb a helyzet, de még nem az igazi. Emozioni, espresso casa, Lavazza suerte stb között nem is tudok különbséget tenni.

Majd ha meglesz a Bialetti Brikka!

Tchibo exclusivehoz még nem volt szerencsém.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1129) Musicbox válasza t256 (#1128) üzenetére


Musicbox
tag

Nem is csodálom, hogy nem érzel különbséget, a gép is gyengécske és a felhasznált alapanyag is, egyszer szánj 300-400 forintot egy kávéra valamelyik kávézóban. :C Szarvasit is felejtsd el.

(#1130) t256 válasza Musicbox (#1129) üzenetére


t256
őstag

Járok kávézóba, értem mire gondolsz. Azok a kb félmillás gépek nagyon jó kávét tudnak főzni.
Mostanában egy olyan helyre járok, ahol Dallmayr kávét főznek Simonelli gépen.
Próbáltam már több helyet, ahol Segafredot és Illyt szolgálnak fel.

Sajnos azt a minőséget elég drága otthon előállítani.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1131) Tristis


Tristis
őstag

Az szerintetek mennyire jó ötlet, hogy kávét a kávégépek üzemeltetőitől érdemes venni vidéken? Esetleg ki lehet fogni értelmezhető áron cuccokat.... :U

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1132) No.01 válasza t256 (#1128) üzenetére


No.01
őstag

Remelem neked bevaltja a hozza fuzott remenyeket. Nekem hiaba probalkoztam a legtobb kave keseru lett amit en annk tudtam be, h a magas hofok vegett megegeti a kavet... Vagy csak en vagyok finnyas :B :D

(#1133) t256 válasza No.01 (#1132) üzenetére


t256
őstag

A Brikka?

Youtube-on nézted a videókat? Mindent úgy csináltál, ahogy a nagy könyvben meg van írva? Közepes lángot használtál?

Ez így nem túl biztató. :F

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1134) Tristis válasza t256 (#1133) üzenetére


Tristis
őstag

Az újabb fajta Brikka kidolgozási minősége minden esetre egy rakás szar. Tényleg, akár a lengyel piacról is jöhetett volna valami romántól... Minden esetre remélem nem lett túlhájpolva a cucc, mert 13e-ret semmi nem ér rajta, maxium 3-at. Sima kotyogó+ez a szelep. Majd kiderül, még ajándékozás fázisában van. De nem voltam elragadtatva, amikor kinyitottam, az elmondható. Ha valaki a szépsége miatt (is) akar ilyesmit venni, akkor ne tegye.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1135) t256 válasza Tristis (#1134) üzenetére


t256
őstag

Akkor lehet nem adok ki közel 13000 forintot rá.
Elég lesz egy Forever Miss Tutu 4190-ért vagy egy Bialetti Venus 5590-ért.

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1136) Tristis válasza t256 (#1135) üzenetére


Tristis
őstag

Végül is az a fontos, hogy milyen kávét csinál. Ha amiatt a nyomásszelep miatt minden megváltozik és a fák virágba borulnak - ahogy elég sok helyen közmegegyezéssel mondják -, akkor nincs semmi baj. De azért egy ilyen áru cuccnál nem ezt a kidolgozottságot várná el az ember....

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1137) No.01


No.01
őstag

Ne keverjuk a dolgokat! A regi kotyogosok mind 1 kalap sz*rok! Probaltam anno vagy 5-6-ot de egyik sem volt jobb kavtol fuggetlenul. Minde keseru volt amolyan tipikusan elrontott kave.
A Brikka azokhoz kepest klasszisokkal jobb, de en azt a keseru izt meg igyis boven felismertem bar kozel sem annyira durvan. Nekem automata kavefozom van amirol tudni, h espressoban azert csak a jo szintet uti meg egy fain karoshoz kepest, de en tobbszor iszom cappuccinot ill a parom lattet szoval karosban nem is gondolkodtam soha. (persze tudom vehettem volna kezi habositot, de en ahhoz lusta vagyok reggelente :B )

(#1138) sesshou válasza No.01 (#1137) üzenetére


sesshou
senior tag

Üdv urak

Kávé függő ként keresek jelenleg 25E környékén főzőt ha lehet olyat ami kompresszorral nyomja át a vizet a kv-n De persze ha van olyan ami enélkül főz jobb kvt akkor nem hezitálok nem törődni a nagynyomással. Mit tudtok ajánlani nekem? kotyogós és kapszulás/párnás gépek kizárva.

ezt a machinát néztem
[link]
De ahogy olvasom eléggé megoszlanak a vélemények.
Remélem itt kapok egy két jó ajánlatot.

Köszönöm a segitséget.

(#1139) No.01 válasza sesshou (#1138) üzenetére


No.01
őstag

Ismerem a konkret tipust. ennyirt nemigen talalsz jobbat. parom szuleinek van ilyen es lehet vele jo kavet kesziteni, de itt is hangsulyozni kell, ha maga a kavenak is jonak kell lennie. Anno ok az a sz*r aranycsomagso szutykot vettek (sajna nem tudom mia neve) aminel rosszabb kavet nemigen tudok elkepzelni.
Azota miota atvittem nekik az Illy-t nem vesznek olyat tobbe (Igaz azert vittem at mert rajottem, h az illy nem annyira alkalmas automata gepbe ill cappuccinohoz sot a semleges izvilagat is meguntam, persze csak azutan h enis erot vettem magamon es kicsit korbejartama kave temat, probalgattam es most kialakult par marka amik nagyon bejottek)

(#1140) sesshou válasza No.01 (#1139) üzenetére


sesshou
senior tag

És mi az a gép amit te ajánlani tudnál? ami 30-35 ig? ha van olyan

[ Szerkesztve ]

(#1141) sesshou válasza sesshou (#1140) üzenetére


sesshou
senior tag

Egy kolegám allítja hogy a lavazza blue kapszulás gépek mesés kávét főznek tapasztalat van vele valakinek?

(#1142) Mr.Csizmás válasza sesshou (#1141) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kezdjuk ott, hogy kapszulas kaffe = nem igazi kaffe (konzervkave!)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1143) sesshou válasza Mr.Csizmás (#1142) üzenetére


sesshou
senior tag

Hát ezt sajnos tudom de az itt a probléma hogy 25-30 nál többet nem akarok kv-főzőért adni de ami 25-30 ért van arra csak panaszkodnak. legalábbis én még nem találtam jót.. nagy itt a dilemma kérem:(

Jelenleg ott tartok hogy akkor a lebjobb vétel még mindíg a Philips-Saeco HD8323 25-ért

(#1144) BlacKSouL válasza sesshou (#1141) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Van. Én a Crema y Aroma, a Dolce és a Tierra változatokat kóstoltam már. A CyA számomra a legharmonikusabb, a Dolce kicsit semlegesebb, a Tierra meg erőteljesebb. Mindegyik iható, de tudni kell milyen mennyiségű vizet főzöl át rajta, mert kolléganőim a cappuccino-csészébe főzés miatt rendszeresen kihígítják, és akkor kicsit olyan állott-ázott ízű tud lenni. Kellően rövidre főzve finom, de még tejszínnel is. Persze a friss eszpresszóhoz képest lejjebb van, de az instantokhoz, meg a gőzösekkel főzötthöz képest határozottan finomabb.
Cégnél van, az árakat kicsit sokallom. A gépét is, meg a kapszulát is. (100k HUF, 100 HUF/db) Pláne, hogy a gépet béreljük, cserébe havonta 10k-ért veszünk 100 db egységdoboznyi kapszulát. De hozzá kell tennem, hogy ezek kedvezményes árak, mert a szolgáltató régi kapcsolatban van a céggel, és a snack-kávé automatákat is ő intézi.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1145) No.01 válasza sesshou (#1143) üzenetére


No.01
őstag

Ha szukos a keret akkro nemigen kapsz jobbat. Hidd el abban a kategoriaban ez a Philips tenyleg nem rossz!

A kapszulas kave mas kategoria. Nekunk volt mind mire a full automatanal kotottunk ki :U
- Senseo (pados) katasztrofa olyan mint egy kaveizu leves.
- Dolce Gusto (kapszulas) a Senseohoz kepet megvaltas de meg mindig nem az igazi es 1 dobos kapszula (16db 5EUR-ba fajt gondolom otthon sem olcso... sot)
- Nespresso (kapszulas) Az elobbinel jobb, de meg dragabb egy picivel...

Muterek meg Tchibos kapszulasat hasznalnak (olcsobb) es nagyon szeretik velemenyem szerint a Nespresso magassagaig nem er fel ott tenyleg tudnak v.mit, de nem szabad elfelejteni, h a frissen orolt kave azert mas vilag :K

[ Szerkesztve ]

(#1146) sesshou válasza No.01 (#1145) üzenetére


sesshou
senior tag

Akkor ezt a machinát választom.
Már csak egy örlő kellene viszont abban abszolut nem vagyok otthon.
Lehet azt olcsón kapni?

Merthogy jelenleg boltban vásárolt előre darált kv-t használok.

5 percen belüli hozzászólásnál használd a szerkesztés lehetőséget.

[ Módosította: radi8tor ]

(#1148) krx21 válasza Mr.Csizmás (#1142) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez azért nem igaz! A jobb fajta kapszulás rendszerek tényleg jó kávét készítenek... Minden szempontból igyekeznek a kiváló espresso feltételeinek megfelelni. A gyárilag darált adagok, frissességet tartó légmentes kapszulákban foglalnak helyet. Egyedül az árral van a baj! Ha kiszámolja az ember, hogy ilyen kiszerelésben a kávénak kilója kb.25.000 Ft ;]
Minden kávét úgy kell csomagolni, mint a konzervet, hogy minél hosszabb ideig friss lehessen!
Nem csak a kapszulásat...

[ Szerkesztve ]

(#1149) No.01 válasza krx21 (#1148) üzenetére


No.01
őstag

Na ja de mint mondottam volt azert kapszulas es kapszulas kozott is van kulonbseg.

Viszont mielott beruhaztunk erre az automata gepre ideiglenesen egy alternativ modot probaltam es nagyon elegedett voltam vele! Ugy hivjak French Press.
egyszeru, mint a bot nem is olyan veszesen draga (talan 26EUR volt szallitva) 2 kisebb kenyelmetlenseg van vele csupan: Ehhez is ajanlott a frissen orolt kave (probaltam masabb az ize) ill a tisztantartasa kicsit maceras (marmint a zaccot kiszedni) de osszesegeben jobban tetszett, mint a Brikkam. Igaz nem is votl meg csak 1 hetig :B

(#1150) d@minator válasza Mr.Csizmás (#1142) üzenetére


d@minator
addikt

A levegő és a nedvesség a halála a kávénak. Akkor miért baj az, hogy be van zárva egy kapszulába? :U
Amúgy végigkóstoltad már a Nespresso kávéit, hogy ilyen lesújtó véleményt alkotsz a kapszulás kávékról?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.