Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Musicbox válasza Kalandor (#549) üzenetére


Musicbox
tag

Vegyél olyan kávét amelyikben nem 100% arabica van benne robusta, mindjárt több lesz a crema, ha még a Segafredo vonalon vagy akkor vegyél Casa-t 80/20 A/R az arány.

(#552) Musicbox válasza RBJ (#546) üzenetére


Musicbox
tag

kezdésnek nem rossz gép itt olcsóbb

(#554) Musicbox válasza Kalandor (#553) üzenetére


Musicbox
tag

Valaki ha kávézik, hogy vesz ilyen gépet?

(#556) radi8tor válasza Musicbox (#554) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennyire van pénze? Ennyit szán a dologra?
Nem akarja fél évente beállíttatni?
Tudnám még sorolni az érveket mellette.

Mi egy Kenwood ES-021 kMix-et vettünk, mert FengShui szerint piros színű gép kell a konyhába. Isteni kávét főz.

⭐ Stella

(#557) RBJ


RBJ
addikt

Mostanában a segafredo intermezzo t /una pausa di piacere/ . kotyogosban elég karcos az íze. de most megtaláltam a kapszula mókolás módját a martellonál./aldi s 20 bar/
abba beletöltöttem és igencsak finomabb az íze mint a kotyogón.
Eszem megáll milyen különbségek vannak helyenként árban a kávéfőzőnél. a média m ban 35e én 24e találtam itt meg a kollega 16e. ért.
Már csak az asszonyt kell rádumálnom a eme kávéfőző nélkülözhetetlenségére. :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#558) biker válasza RBJ (#548) üzenetére


biker
nagyúr

jah, hülye a keresőjük, az nem martello, senseo meg nespresso

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#559) Musicbox válasza Kalandor (#555) üzenetére


Musicbox
tag

Mert nem kávégép gyártó, és az már valamit elmond :C és drágább mint egy Saeco

(#560) Musicbox válasza radi8tor (#556) üzenetére


Musicbox
tag

Kínvúd a másik :W Gaggia nem lett volna jó ennyi pínzért :Y

(#561) radi8tor válasza Musicbox (#560) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Espresso Color-t látom, de az is több, mint 20000 Ft-al drágább.

⭐ Stella

(#562) tariattila válasza radi8tor (#561) üzenetére


tariattila
veterán

az espresso color helyett mindenképp jobb egy régebbi használt baby vagy classic... de még egy kapszuláról átkonvertált evo is!

(#563) radi8tor válasza tariattila (#562) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bennem megvolt a szándék annak idején, de nem voltatok itt segíteni nekem piros színű kávéfőzőt találni. No problem.
Ez a Kenwood is tökéletesen megfelel és tetszik a formája is páromnak. (nőknél ez is legalább annyira fontos, mint a minőség)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#564) tariattila válasza radi8tor (#563) üzenetére


tariattila
veterán

jaaa.. anno még nem jártam erre :DDD

más
gaggia EVO :D

(#566) tariattila


tariattila
veterán

sok gaggia gép után egy 78'-as Quick Mill 0650-nél kötöttem ki (ami a home kategóriát illeti...)

mindenkinek csak ajánlani tudom...
3-4 perc (felfűtés,hűtőcsapolás-csészemelegítés) és mehet az eszpresszó :)

(#567) Musicbox válasza tariattila (#566) üzenetére


Musicbox
tag

:C

(#568) tariattila válasza Musicbox (#567) üzenetére


tariattila
veterán

netalántán szintén qm lávör? :DDD

(#570) nyunyu válasza RBJ (#557) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha mar Aldi: teljesen jo a piros csomagolasu sajatmarkas 100% arabica kavejuk. (Hofer Extra vagy mi az alneve)
Valami 1400 penz/fel kilo.

Nem tul sotet porkolesu, eleg lagy ize van.

Korabban kollegak ajanlottak a Lavazza Crema e Gustot, ketfele kivitelben letezik, linken lathato csomagolasu a 80/20-as, masik verzio 70/30 arabica/robusta arannyal bir.
De nekem nem jott be, nem szeretem a szenne egetett kavekat, nem jon be az izuk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#571) Dorien válasza nyunyu (#570) üzenetére


Dorien
veterán

Az jó? :F
Én egyszer vettem ilyet, de olyan gyenge vacak kávé lett belőle, hogy azóta nagy ívben kerülöm. Pedig nem vagyok egy nagy ínyenc, otthon kotyogós főző van...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#572) RBJ


RBJ
addikt

Ajánlana valaki valamilyen téglát?
Krémes, de karakteres kávét keresek. de nem az égetett vagy kesernyést ízt. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#573) Musicbox válasza RBJ (#572) üzenetére


Musicbox
tag

Milyen géped van? Esetleg kotyogóba kell? Inkább vegyél egy darálót

(#574) RBJ válasza Musicbox (#573) üzenetére


RBJ
addikt

emá ocsó.
most rááltam, hogy a martelló kapszulás gép kapszula tunningra. :DDD
omnia jobb mint kotyogon de nem igazi, segafredo is jó de az sem annyira. kinéztem magamnak a tchibo espresso sicila változatait. konkrétan még csak téglákra van szükségem. :DDD
még halasztom a rendes presszokávé főző vételét. hadj szokja az asszony. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#575) Musicbox válasza RBJ (#574) üzenetére


Musicbox
tag

A Tchibo Sicilia nem kapszulás, még mindig nem írtad, hogy milyen géppel főzöd a kávét. Géptípusonként változik melyik téglával kapsz jobb ízt, Omnia az savanykás ízű, vegyél Molinarit vagy itt és akkor legalább az asszonykád is fog végre valami jó kávét inni, biztos meghálálja. :C

[ Szerkesztve ]

(#576) RBJ válasza Musicbox (#575) üzenetére


RBJ
addikt

Martello kapszulás tetszik érteni? :DDD
[link]

mint irtam utólagosan meglehet tölteni a kapszulát. és most ebben törekednék valami finom őrölt kávéra. az asszony nem kávé mániás. csak most én kezdek az lenni.
pár éve vagyok úgy inkább kávé mint energiaital.
volt delongi expresso m tejhabositóval de bekakált. utánna vettem az említett aldi s t. de ennek is elkezdték feltolni az árrát így lett pedrini kotyogos de nekem nem adja.
így marad kapszula mókolás egyenlőre. ócsó és finom. :DDD
amúgy philips saeco t néztem ki de kicsit tolom még vagy megkérem karácsonyra.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#577) Musicbox válasza RBJ (#576) üzenetére


Musicbox
tag

A Molinari jó utántölteni, kóstolása után függő lesz mindenki karácsonra kérjél egy ilyen gépet

(#578) nyunyu válasza Musicbox (#577) üzenetére


nyunyu
félisten

Jol megdragult az a Philips/Saeco, tavaly karajcsont elott 25k-ert osztogatta a hujevagyok.

Mas: kaves/teas cseszet kergetek, ami legalabb 30cl, es maximum 8 centi magas.
Regi kedvenc bogrem nem fer be a Rowenta ES4400 ala :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#579) radi8tor válasza nyunyu (#578) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden drágult nem csak az...

⭐ Stella

(#580) RBJ


RBJ
addikt

[link]

én ezt néztem ki és emerre valaki adott egy 16e linket.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#581) Musicbox


Musicbox
tag

olcsó jó kávé 60/40 A/R arány

[ Szerkesztve ]

(#582) RBJ


RBJ
addikt

egyenlőre vettem thcibo sicilia style t 2 db megpróbálom. tecskoba akcios 590 negyed kilo.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#583) Musicbox válasza Ribi (#534) üzenetére


Musicbox
tag

(#584) z123456789


z123456789
addikt

Tényleg létezik olyan kávéfözö amiv lehet (igen finom!!!)forrócsokit is csinálni?
Csak mert az életben nem adnék ki minöségi kávéfözöért pénzt azért hogy csak szagolgassam a friss kávét(csak mert az illatáért bolondulok, de soha meg nem innám :) ), de ha azzal lehet forró csokit csinálni...olyat amitöl lemegyek hídba...Hát akkor megfontolom.

Tudtok ilyet ajánlani? :)

Elöre is köszönöm!

(#585) biker válasza z123456789 (#584) üzenetére


biker
nagyúr

porból? musetti esetleg?
vagy hogy csinálnád? mert gőzölős kompresszorossal lehet ám!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#586) z123456789 válasza biker (#585) üzenetére


z123456789
addikt

Hallod? :)

Porból, vagy esetleg olyan kapszulás amihez lehet venni forrócsoki kapszulát? :) Már ha van ilyen.

Soha nem kávéztam.Nem értek a gépekhez.A lényeg hogy igazi kakaómatyi vagyok, és ha van megoldás ínyenc forrócsokira meg kávéra egy gépben, akkor hajlok rá.Mert barátnöm meg a finom kávét szereti. :)

A gözölös kompresszoros az az ami már darál meg habosít meg midnent csinál?Az a 2-3-400e ftos kategória nem?
Vagy az a kapszulás?

(#587) Dorien válasza z123456789 (#586) üzenetére


Dorien
veterán

Dolce Gusto-hoz van forrócsokis kapszula is, meg kakaó, capuccino, stb.
Mondjuk a kapszulák jó drágák...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#588) biker válasza z123456789 (#586) üzenetére


biker
nagyúr

nem, nekem 10.000Ft-os pumpás (15bar) gőzölős cuccom van.
a gőzkarral lehet habosítani, olyan tejhabot ver neked, hogy 5cl tejből nem fér bele a 2dl-s capuccino csészébe

csokipor, tej, gőzölés, és kész a habos forró csoki

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#589) biker válasza z123456789 (#586) üzenetére


biker
nagyúr

ez az a gép

kávék ezzel

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#590) z123456789 válasza biker (#589) üzenetére


z123456789
addikt

Na végre!Csak hogy megjavult az oldal! :)

(#587) Dorien
(#588) biker
(#589) biker

Köszönöm a segítséget.

Èrdekes lehet amit biker ír a pumpás gépröl de ennek ellenére szerintem én ezt fogom választani:

[link]

Ùgy gondolom hogy a kapszulával kellöképpen finom kávét kap a barátnöm, nekem meglesz a különleges forrócsoki érzés(gondolom ez mind kapszula függö), árban pedig szerintem nem vészes.
Dorien írtad hogy drágák a kapszulák.Szerintem a heti 5 kávé(max)meg a havi 3-4 forrócsoki kibírható, ízben viszont mégis csak egy jobb minöséget kapunk.

Kérdésem még annyi hogy ez gözöl is?Mert írja a 15 bar nyomást, de nekem aztán fogalmam sincs hogy mihez kell az.Talán azzal lehet habosítani is?Illetve hogy a forrócsokit is vízböl csinálja?Nem lesz ettöl túl "víz izü" ? :) Bocs a butyuta kérdések miatt!
:D

Természetesena gondolatmenetemet nyugodtan véleményezzétek!

Egyébként itthon olyan 34000 Ft körül mozog, Ausztriában viszont most akciósan nincs 10000 Ft a gép.

(#591) biker válasza z123456789 (#590) üzenetére


biker
nagyúr

azért pumpás, mert a kávéhoz nagy nyomás kell
ez nem vízbű nyeri ki a csokit, hanem beteszel egy tejporos kapszulát, vízzel lesz tejhabod, majd egy csokiporost, vízzel lesz csokid, és a kettőből elvileg forró csokid lesz
íze? passz, nem tudom, de biztos kicsit vizes lesz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#592) Dorien válasza z123456789 (#590) üzenetére


Dorien
veterán

Nálunk az irodában ez volt:

Én imádtam az összes italt amit csinált, csak hát szegény nem nagyon bírta a túlzott igénybevételt (napi 10-15 kv). :) Mindenesetre ha garancia időn belül belefutsz abba a jelenségbe, hogy megszorul a kapszula, akkor inkább vidd vissza a boltba, hogy ők feszegessék fel a műanyag fejet. De szerintem 10e Ft-ért nagyon jó vétel garancia nélkül is. Vízből csinálja a kakaót meg a forró csokit is. A miénk nem habosított. Néha egy ecetezés nem árt neki, ha nem folyik ki a lötty.

Szerk.
Ahogy nézem tanultak a sz@r tervezésből és az új típuson műanyag helyett már rozsdamentes acélból van a kapszula lyukasztó mechanika:

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#593) z123456789 válasza Dorien (#592) üzenetére


z123456789
addikt

(#591) biker
(#592) Dorien

:D :D :D
Azt gondoltam hogy nem a vizbü nyeri ki a zoxigént. :D
Csak hát totál nem volt róla fogalmam hogy minek a gözfürdö bele. :)
Abban bíztam hogy majd azt mondjátok hogy a 15 bar az az inyenc forrócsokisoknak van beleszerelve a forrócsoki habosító részébe. :D
De mostmár minden világos.

Èrtem.Ha Dorien azt mondja hogy szerinte jó vétel, meg látom az árkülönbséget, akkor bepróbálom.Aztán majd jelzem hogy milyen.
Addig is köszönöm!

(ha nem válik be jöhet a pumpás :) )

(#594) Dorien válasza z123456789 (#593) üzenetére


Dorien
veterán

Remélem azért beválik. :)
Ha mégsem, dobj rám egy privit - lehet, hogy vevő lennék rá.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#595) z123456789 válasza Dorien (#594) üzenetére


z123456789
addikt

Rendben. :)

De ha beválik, és lesz még akció, és még akkor is érdekel, arról is beszélhetünk. ;)

Amúgy még egy kérdésem lenne, hátha tudsz rá válaszolni:
ami volt nektek, és amit én linkeltem.Aközött mi a különbség?Csak a tartály mérete?Meg a fém/müanyag lyukasztó?

(#596) Dorien válasza z123456789 (#595) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, szerintem csak ennyi.
Beletöltöd a vizet, kapszulát, kilyukasztod, a gomb megnyomásakor pirosan villog amíg melegít, majd fix zölden, ha már jó a hőmérséklet. Végül jobbra húzva a kart csapolod bele a forróvizet (amennyit akarsz).

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#597) z123456789 válasza Dorien (#596) üzenetére


z123456789
addikt

Na majd jelzek!

Köszönöm még1x mindenkinek a segítséget! :)

(#598) Musicbox válasza z123456789 (#590) üzenetére


Musicbox
tag

Még annyit sem ér, könyörgöm ha kávézni akarsz ne vegyél meg ilyen szarságot.

(#599) z123456789 válasza Musicbox (#598) üzenetére


z123456789
addikt

Te hol jártál eddig?
Amíg a többiek dícsérték? :)
2 teszten is dícsérték a gépet.
Èn aztán nem akarok kávézni.De mivel tud forrócsokit ezért ma megrendeltem.Valahol el kell kezdeni.Nem fogok 300e-ért delonghit venni az tuti.

(#600) Musicbox válasza z123456789 (#599) üzenetére


Musicbox
tag

Ki dicsérte? Vegyél valami használt gépet darálóval, mást is jó útra térítettünk már. Mit csinál a forró csokival, összekeveri a port a tejjel, helyetted?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.