Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Dorien válasza -HajTömeg- (#1299) üzenetére


Dorien
veterán

Legfeljebb tartasz otthon őrölt + szemes kávét is, aztán lustaságtól függően használod őket. :)
A frissen őrült biztosan sokkal jobb élmény lesz.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1302) -HajTömeg- válasza Dorien (#1301) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ezek az olcsóbb elektromos darálók teljesen alkalmatlanok?

Alias: Júzer error

(#1303) válasza -HajTömeg- (#1302) üzenetére



senior tag

Nem mert ezek a vágókések nem garantálják az egyenletes finomságot, és nem állítható a szemcseméret.
A kerámiatárcsás örlők a jók (olyan mint a borsörlő)
(ilyesmit hallottam én :) )

(#1304) válasza -HajTömeg- (#1299) üzenetére



senior tag

Jó. Nagyon jó, és egyenletes szemcseméretű örleményt tud, a szemcsefinomság fokozatmentesen állítható.
Mondom, 2-3 perc egy adag. Nekem belefér.

(#1305) krx21 válasza -HajTömeg- (#1302) üzenetére


krx21
nagyúr

Mák darálására jók... Kávéra nem....

(#1306) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Én azt az ötletet tartom jónak a kvázi kezdő kávézóknak (mint én), hogy vesz egy csomag relatíve jobb minőségű, eszpresszónak szánt finomságúra őrölt kávét, kivesz belőle egy késhegynyit, kiteszi egy fehér tányérra, szétszórja, megnézi messziről majd közelről is, erősen memorizálja, és ezután összehasonlítja azzal amit korábban látott, vagy amivel menet közben összefut.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1307) krx21 válasza BlacKSouL (#1306) üzenetére


krx21
nagyúr

"eszpresszónak szánt finomságúra őrölt kávét,"
Na, ilyet nem lehet kapni!

(#1308) BlacKSouL válasza krx21 (#1307) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ok, arra gondoltam, hogy ha valaki megnézi az 500Ft-os Karaván meg mondjuk egy 1200 Ft-os Lavazza vagy Sega szemcséit, akkor már láthatja a különbséget. És ekkor még nem tartunk ott ahol majd fogunk.

Hozzáteszem nekem kézi darálóval sikerült olyan apróra őrölni, hogy a 30k-s karos kisgép elméleti 15 baros szivattyúja 15 másodperc alatt 5 (!) fekete cseppet tudott kipréselni, és már féltem hogy leég. Tehát az 1M Ft-os gépek lehet hogy áttolják a 0-s liszten is a vizet, de a low-cost háztartási készülékeknél nem szabad túlzásba esni. Tudni kell az ideálisat. A géphez ideálisat.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1309) -HajTömeg- válasza BlacKSouL (#1308) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát eleve nem szabad liszt finomságúra őrölni,nem?
Bizonyos szemcseméret kell és az a jó őrlő,amivel egyenletes szemcseméretet kapok.
Tévedek?

Alias: Júzer error

(#1310) krx21 válasza BlacKSouL (#1308) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze... A liszt finomságú már túl finom. A tömörítés erőssége is számít. Az őrlésnél nem csak a kávé vízfelfogási képessége a lényeg... A drága darálók ismérvei nem feltétlenül az hogy nagyon-nagyon finomra lehet darálni velük (nekem is van egy 20e forintos darálom és bármelyik gépet eltömitek vele... ;] ), hanem a szemcsék minősége, felülete sokkal jobb. Sajnos a gyárilag darált kávék minősége nem espresso minőség, hanem durvább... De például hosszú kávéhoz megfelelő lehet, de akkor sem friss...

(#1311) N0zer0 válasza N0zer0 (#1190) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nem csak Nutellával jó a kávé, de mogyoróvajjal is elég finom. Érdemes kipróbálni.

(#1312) Atesz 666 válasza N0zer0 (#1311) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Én pld egy teáskanál csokis mézzel szoktam inni ,azzal is nagyon fincsi.. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#1313) N0zer0 válasza Atesz 666 (#1312) üzenetére


N0zer0
senior tag

Jó ötlet, ha lesz itthon méz, azt is kipróbálom. Kakaósan is iszom néha, meg fahéjasan. Vaníliával is szívesen kipróbálnám, de az alkoholos-löttyös vaníliaaromákat nem szeretem, mesterséges vanilint meg szárazon nem lehet kapni az országban. Az igazi vaníliarúd meg heroinárban van.

(#1314) Mr.Csizmás válasza N0zer0 (#1313) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rakoczi teri vasarcsarnok, kinaiakat keresd.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1315) Petee87


Petee87
tag

Sziasztok! 20-30 ezres árkategóriában érdemes inkább kapszulás gépet venni vagy ennyiért már lehet kapni hasonló minőségű kávét főző magasnyomású kávéfőzőt? Esetleg ajánlhatnátok konkrét típust vagy boltot amit érdemes nézegetni, lényeg a minél jobb ár-érték arány, az sem baj ha túllépjük a keretet, amennyiben megéri a felárat.

(#1316) krx21 válasza Petee87 (#1315) üzenetére


krx21
nagyúr

A kapszulás gépnél számold ki mennyiért veszed a kávénak kilóját és dobsz egy hátast... ;]
Normális espresso gépet vegyél! Például: Philips Saeco HD8423

(#1317) Petee87 válasza krx21 (#1316) üzenetére


Petee87
tag

Esetleg a Philips Saeco HD8750/19-ről tudnál véleményt mondani? Megér 70 ezret?

(#1318) krx21 válasza Petee87 (#1317) üzenetére


krx21
nagyúr

Én nem preferálom... De lehet más értékeli... Tudni kell, hogy fele annyiba kerülő hagyományos espresso felkaros géppel, sokkal jobb kávét lehet főzni... Itt az automatizálást kell megfizetni... De alapvetően, pláne 70e-ért egy gyenge darálót és egy gyenge főzőt pakolnak bele... A kávésok tudják, hogy nagyon sok százezerbe kerül egy olyan automata, ami felveszi a versenyt egy jó felkarossal...

(#1319) -HajTömeg- válasza Petee87 (#1317) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ritkán ajánlják ezeket a kompakt gépeket.
Nekem az index fórumán gaggia gépeket ajánlottak és egy jó darálót.
Vannak már egész minőségi darálók 30ért és használt Gaggiák 30-40ért.
(Gaggia Classic, Gaggia Evolution, Gaggia Baby)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1320) Petee87 válasza -HajTömeg- (#1319) üzenetére


Petee87
tag

Szóval neked Gaggiád van? Melyik modell? Classicot külföldről 232 euróért meg lehet már venni, szerintem az nem rossz ár. A használtaktól eléggé félek, inkább újat vennék. Darálóból esetleg valami tuti tipp? Szintén az ár-érték arányt figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

(#1321) -HajTömeg- válasza Petee87 (#1320) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Én egy kezdő kv buzi vagyok, igazából pár hónapja olvasgatom a fórumokat, kávés oldalakat.
Nem tudok rá sokat szánni, ebben a 20-30 ezres körben a Gaggiát ajánlották, hogy vegyek használt Evolutiont.
El is kezdtem vadászni, végül egy Espresso Dose lett Ebayen, használtan.
Nekem ez nem gond, inkább vállalom a kockázatot, az eredeti 60-as árat nem tudnám kifizetni.
Sajnos még nem érkezett meg, kb július vége.
A Classikot dicsérik sokan, egyszerűen mert egy masszív, fém gép.

Állítólag a daráló minimum olyan fontos,mint a gép.
Nekem egyelőre ez még kimarad, a korábban említett fórumon sokan erre írták,hogy jó vétel: [link]

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1322) bbuffy válasza -HajTömeg- (#1321) üzenetére


bbuffy
senior tag

Súrda surdilovics?:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1323) -HajTömeg- válasza bbuffy (#1322) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:B

Alias: Júzer error

(#1324) tariattila


tariattila
veterán

:DDD

van két Quick Mill 0625-öm eladó...
barna és piros...

ha valaki 3 perc alatt eszpresszóképes gépet keresne...

(#1325) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Mi a legolcsóbb daráló amit érdemes megvenni egy "kocakávésnak"? Kézit nem igazán szeretnék.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1326) krx21 válasza fi:zi'k (#1325) üzenetére


krx21
nagyúr

Krups GVX 242 Egész jó kis daráló... 15e pénz körül...

[ Szerkesztve ]

(#1327) -HajTömeg- válasza fi:zi'k (#1325) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ha valaki darálót vesz, az már nem koca kávés :)
Nekem ezeket ajánlották újonnan.

Alias: Júzer error

(#1328) krx21 válasza -HajTömeg- (#1327) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, igen... Ha megvan rá a keret, akkor azok sokkal jobbak. :K

(#1329) -HajTömeg- válasza krx21 (#1328) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ezekről a 10ezres kategóriájú gépekről nem olvastam túl sok jót.
Sajnos a dolgoknak utánajárva egyre inkább körvonalazódott számomra is,hogy egy otthoni alap kávézós szett sem lesz meg 20-30 ezer ft-ból.
Ezvan.. csodák nincsenek. :B

Alias: Júzer error

(#1330) fi:zi'k válasza krx21 (#1326) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pont erről olvastam, hogy 2 év alatt 2x ment tönkre a motorja. :))

Találtam ilyet 15E körül. Amúgy ez a felső határ.

Kocakávés vagyok, mivel nem iszom napi szinten.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1331) N0zer0 válasza fi:zi'k (#1330) üzenetére


N0zer0
senior tag

Már majdnem azt hittem, hogy fonetikai ábécé van a nevedben, de most látom, hogy egész alakos smiley.

(#1332) fi:zi'k válasza N0zer0 (#1331) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt most nem értem. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1333) krx21 válasza fi:zi'k (#1330) üzenetére


krx21
nagyúr

Én minden nap használtam 2.5 évig és hibátlan állapotban adtam el... :))

(#1334) N0zer0 válasza fi:zi'k (#1332) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nálam azt mutatja, hogy fi:zi'k a neved. A kettőspontot, aposztrófot így együtt a a Nemzetközi Fonetikai Ábécében használják (jó, kicsit módosítva az alakján), a kiejtése kb. "fízi k(ö)" lenne. Aztán persze rájöttem, hogy egy sétáló emberalak, ha oldalvást nézzük.

(#1335) fi:zi'k válasza N0zer0 (#1334) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Cseréld fel a két irásjelet és keress rá. ;)

(#1330) fi:zi'k
Erről a darálóról vélemény? De olcsóbb és/vagy kompaktabb megoldás is érdekel.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1336) Petee87


Petee87
tag

Újabb kiszemeltem: Jura C 5 Impressa, kb. 150 e Ft-ért. Ezt érdemes inkább vennem, vagy a Gaggia Classic + Iberital Challenge daráló kb 110 e Ft-ért. Kávé minőségében mennyi lehet a különbség?

(#1337) bbuffy válasza Petee87 (#1336) üzenetére


bbuffy
senior tag

Utóbbi, sokkal jobb lesz a kv. Bár macerásabb is.
És nem döglik be pár év alatt.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1338) tariattila válasza Petee87 (#1336) üzenetére


tariattila
veterán

ez pont illik ide...

..."ég és föld"

és az előttem említett tartósság is igen eltérő a két verzió között...

(#1339) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#1335) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1340) No.01


No.01
őstag

Na azert ne huzzuk mar le annyira azokat az automata gepeket... A fonokom ill. a kollegam is ugyanazta gepet hasznaljak majdnem megjelenes ota (~2 ev + ~5500kave) nagy megelegedettsegukre. Igy en is bevallatam. Tudom, h sosem lesz olyan, mintha rendes karos gepen foztem volna, de a kenyelem nekem sokat szamit (foleg reggel :DDD ) es a megbizhatosag sem annyira rossz, mint mondjak. Bar az olcsobb automata Philips-ekrol nem hallottam tul jot...
Cserebe draga es ha elromlik akkor nem olcso a javitasa, bar manapsag az Ebay vilagaban sok dolog konnyen athidalhato. ;)

fi:zi'k
Daralonal 1 szabaly van csak: Ne keses, hanem tarcsas legyen! Elobbi tori es a nagy fordulat vegett egeti is a kavet. Utobbi valoban olyan meretre orli amilyenre beallitod.

[ Szerkesztve ]

(#1341) tariattila válasza No.01 (#1340) üzenetére


tariattila
veterán

szerintem 5-6 év után felgyorsul a szervizelések igénye...

amazok meg örök élet meg pár nap.... (igen... néha azokat is kell bütykölni... ami a takarítás, tervszerű megelőzésben ki is merül, esetleg párszáz forintos kartömítés stb...)

én 30+ éves quick milleket hajtok.... a hiba szó fogalma ismeretlen (az O-gyűrű cseréje lehet hiba ritkán... 300Ft )

(#1342) fi:zi'k válasza No.01 (#1340) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És amit linkeltem az milyen? :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1343) No.01 válasza fi:zi'k (#1342) üzenetére


No.01
őstag

Probaltam Googlizni, de nem sok sikerrel jartam... az arabol kiindulva gyanitom, h keses...

(#1344) fi:zi'k válasza No.01 (#1343) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát, pedig ettől többre nem fussa. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1345) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#1144) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Most revideálom magam.

A Lavazza blue bármelyik kapszulása csak és kizárólag tejszínezve, cukrozva elviselhető.
Fasza krém megy a tetejére, szóval olyan "fancy" kávét ad, szemre jó, meg illatra is nagyon jónak tűnik, de most párszor játszottam magamnak a "főzési" idővel, vízmennyiséggel, de nem tudtam annyira ristretto-sra engedni, hogy ne híg, felvizezett ízű, állagú, sűrűségű legyen. Pont mintha a rendes espressot felönteném ugyanannyi vízzel. És akkor is ilyen, ha 5 másodpercnyi kávét folyadékot engedek csak ki. Meg is találtam a megfelelő jellemzőt: zacc-ízű kávét csinál.
Mondjuk az előző postom óta lefőztem jó pár (párszáz?) adagot a Delonghi olcsó karosommal, kezdve a 30 éves kézi tárcsás darálóval egyenetlenre őrölt, Omnia Silk-től, haladva a Tchibo-Sega-Lavazza irányába, ahol egyelőre tartok, de karakterét, erejét, összetettségét, hatását tekintve azt kell mondjam, hogy a Blue kapszulásai erősen nem érik meg az árukat, még úgy sem, hogy ez nekem ingyen van. Az 1 hónapja nyitott zacskójú előre őrölt Segafredo Intermezzo sokkal finomabb kávét adott ki.

Hát ez van. Tényleg az a helyzet, hogy ez csak egyirányú út.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1346) -HajTömeg- válasza bbuffy (#1337) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Tamperod elkelt már? :U

Alias: Júzer error

(#1347) Atesz 666 válasza BlacKSouL (#1345) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Akkor még jó, hogy amikor a kapszulás gépek vásárlásán gondolkodtam akkor a Tchibo Cafissimo Classic mellett döntöttem, mert előtte én is gondolkodtam ezen a 30 kapszula/ ingyen géphasználat szitun..
-És mivel én is elég régóta kávézom szeretem a minőséget elérhető áron..a Tchibo kapszulás ízével ,zamatával stb-vel nagyon megvagyok elégedve.
-Kapszula újratöltéssel meg úgy vagyok,hogy próbáltam őrőlt Segafredo espresso-val is és azzal nagyon finom ,erős és sűrű tetején félcenti habos kávét kapok és nem valami barna löttyöt amit itt valaki korábban mondott..

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#1348) zozoka49


zozoka49
csendes tag

Segitséget szeretnék kérni.Most kaptunk egyik ismerősünktől aki hosszabb időre külföldre ment egy Elektrolux EEA250 CREMAPRESSO kávéfőzőt.A gép 1 éves, állitólag náluk hibátlanul működött. Nálunk 3 alkalommal rendesen főzte a kávét, utána nem jött ki a kávé. Elolvasva a használatit, a hibaüzeneteknél ilyenkor az ok:vagy nagyon meg van tömve, vagy vizkőteleniteni kell.Ha a kávé nincs megtömve, akkor is egyszer kijön a kávé, 2-3 szor nem jön ki.A használati szerint,ha a vizkőmentesitést elakarom végezni, egy érmével távolitsam el a főzőfejet/a részei maradjanak együtt/ Az érmével nekem csak a főzőfejnél levő szürő vehető ki.
akinek van ilyen vagy ért hozzá az egész főzőfejnek ki kellene jönni?és az hogyan vehető ki?Mivel az egész főzőfej nekem nem jött ki a készülékhez adandó vizkőoldószert nem mertem beletölteni a gépbe, nehogy kárt tegyen valahol. Megpróbáltam itt a fórumon olvastam ecettel vizkőteleniteni. Az ecetes viz szépen kijön, át is mostam tiszta vizzel de a kávé most sem jön ki. Akinek ilyen gépje van, van ért hozzá, mit tehetnék még???Köszönöm előre is a segitséget.

(#1349) BlacKSouL válasza zozoka49 (#1348) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha a sima víz mindig minden esetben átmegy rajta, a kávén viszont nem, akkor én két dologra tudok gondolni: vagy nagyon túl tömörre van tömörítve a kávé, vagy nagyon apró porszerűre van őrölve. Esetleg maga a vízszivattyú ment tönkre. Tehát így ez már 3.
Legutolsóval nincs mit tenni, javítás/csere.
Előző kettő esetén ki kell próbálni a kisebb erővel való tömörítést, vagy egy valamivel durvább szeműre őrölt kávét.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1350) zozoka49 válasza BlacKSouL (#1349) üzenetére


zozoka49
csendes tag

köszi,mivel nem jutottam előre, elvittem egy szervizbe,ott is ezt mondták, hogy vagy a kávé nagyon apró,/otthon daráltam, mivel szemes kávénk volt,/ vagy esetleg vizköves.Hétfőre igérték, hogy megnézik,talán akkor más okosabb leszek.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.