Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) vadászcsiga válasza ronin s8 (#1850) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Welcome! A másik oldalon akkor teljesen kiraktak vagy most mi volt ez az ügy ott HG es kozted. Tedd mar tisztába legyszi
Jöhet privátban is

[ Szerkesztve ]

(#1852) ronin s8 válasza vadászcsiga (#1851) üzenetére


ronin s8
senior tag

Inkább majd leírom privátban. Ha megjavul a gépem.

Ami ebből publikus: önkéntes száműzetésben vagyok. Eljöttem onnan.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#1853) Parci válasza ronin s8 (#1850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

üdv!

megvan, igen, bár egyelőre még roncs szegény. akit tényleg nagyon érdekel, hogy hogy néz ki egy leejtett, lelakott, szétgyakott gép belül, az erre talál egy bazinagy .zip fájlt tömörítetlen képekkel.

vannak még kérdőjelek, de nem tűnik reménytelennek az ügy, rosszabbul néz ki, mint amilyen valójában. talán. remélem.

egyébként róla van szó:

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1854) Toobee válasza Parci (#1853) üzenetére


Toobee
veterán

A külsejéből nem sokat látni. Az emészthető? Elvégre a ház ékessége egy ilyen gép (legalábbis nekem biztosan, hogy más mit gondol róla, azt nem tudom).

https://barbieripnk.hu/

(#1855) bl4ze válasza Parci (#1853) üzenetére


bl4ze
veterán

csak sikerül összerakni majd :)

Pé: ha keserű a Molinari Espresso akkor megégetted. Vegyél vissza a hőfokból, nem kér nagy hőt a keverék.

.:. bl4ze .:.

(#1856) Parci válasza Toobee (#1854) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a külseje jó. egyáltalán nem karcos az inox, és megvan minden, kivéve a csepptálcát, amit be kell szerezni majd. ezen felül kapott kis, nem vészes ütést a csepptálca rácsa (ami megvan), illetve a fő inox burkolat hátul legfelül (az jó ronda sajnos, totál behajlott/nyomódott). ez utóbbit valahogy kiegyengetem majd, aztán meg nem fog látszani, mert a falhoz lesz tolva úgy is.

de az előlap hibátlan, az e61 fej+kar hibátlan, a csapok hibátlanok, a felső takarólemezek hibátlanok, és a fő inox burkolat kétoldalt is kb. hibátlan. tehát lehet még szép gépet csinálni belőle.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1857) And06 válasza (#1849) üzenetére


And06
aktív tag

nem akarom itt is elkezdeni a flamet erről, de röviden: nem lenne egyedi eset ha keserü lenne a M. oro. hullámzó a pörkölés minősége. nekem van egy zacskó elfuserált pörkölésem belőle, májusi pörkölés. a másik fórumon többeknek volt "hibás" ez a májusi széria, szóval ha a tied is májusi, akkor ez ilyen. :/ állitólag az M. espresso és az 5* jó.
finomitás ahogy irod: kevesebb hő, kisebb dózis, gyorsabb lefolyás, akár ilyen 15-20 másodperces. próbálgatni kell!

(#1858) válasza bl4ze (#1855) üzenetére



senior tag

Köszi.

A gépen egy lámpa jelzi, hogy mikor meleg. Várjak amíg kialszik, vagy engedjek ki vizet, hogy hideg menjen bele? Hogy érdemes?

(#1857) And06

Uhh.. az hogy derül ki, hogy mikor pörkölték ?
Asszem nyomok egy Paganinit

[ Szerkesztve ]

(#1859) Toobee válasza Parci (#1856) üzenetére


Toobee
veterán

Az már bőven elég, ha ott szép, ahol a papok táncolnak. Nagyon szurkolok, hogy egy frankó gépet sikerüljön összehozni! A többi meg mehet a levesbe :D

https://barbieripnk.hu/

(#1860) And06 válasza (#1858) üzenetére


And06
aktív tag

lejárati idő -2 év, a legtöbb kávénál igy van.

(#1861) válasza And06 (#1860) üzenetére



senior tag

2015.06.06

(#1862) bbuffy válasza Parci (#1853) üzenetére


bbuffy
senior tag

Aszondja a winrar hogy damaged a file.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1863) Toobee válasza bbuffy (#1862) üzenetére


Toobee
veterán

7-zip nyitja.

https://barbieripnk.hu/

(#1864) -HajTömeg- válasza vadászcsiga (#1848) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ez akkor egy ajánlott daráló,ugye? (solis scala 166)
Használtat nézek.

Láttam van fent espressos videod.
Hogy lesz ilyen vastag és krémes a kávé lefolyása?
Nekem valahogy mindig vékonyan folyik le, akkor is,ha szépen lassan csordogál,tehát nem zúdul át rajta a víz.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1865) bl4ze válasza -HajTömeg- (#1864) üzenetére


bl4ze
veterán

eszpresszózáshoz NEM ajánlott az a Solis, nem eszpresszóképes

legolcsóbb eszpresszóképes őrlő a Graef CM70, br. 23ezervalahányszáz Ft 2 év garival

.:. bl4ze .:.

(#1866) -HajTömeg- válasza bl4ze (#1865) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Kávéológián ajánlott a Solis :U

Alias: Júzer error

(#1867) bl4ze válasza -HajTömeg- (#1866) üzenetére


bl4ze
veterán

eszpresszóhoz biztosan nem.
dönts belátásod szerint !

Nachteile:
Relativ grobe Mahlgradabstufung

Mahlergebnis genügt nach allgemeiner Einschätzung im Kaffee-Board nicht den Anforderungen für guten Espresso

.:. bl4ze .:.

(#1868) Parci válasza -HajTömeg- (#1866) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a solis-t nem ismerem, így általában mondom: szinte minden kezdő ott rontja el, hogy a darálón akar spórolni. a daráló fontosabb, mint a kávéfőző, bármennyire is úgy gondolják sokan, hogy vesznek egy gépet, és akkor már csak "valami daráló kell hozzá". a graef cm70 lehet, hogy műanyag, de jó őrlő, remek minőségű őrleménnyel. bruttó 24e ft. ha nincs ennyi, akkor várni és gyűjteni kell. ez a legolcsóbb belépési pont jelenleg, az egész kávéológia fórum évek óta kutatja a tuti belépő darálót. most ez az. megjegyzem, régebben ez sem volt, akkor az iberital challenge volt a nemzeti minimum, pedig az drágább.

ha megveszed a solis-t, mindenki minden intelme ellenére, utána ne reklamálj, ne kérdezz, ne panaszkodj. tudom, hogy ez nagyképűen/keményen hangzik, de nem ez a cél, hanem az, hogy vedd komolyan, amit itt páran mondanak. darálóra 25e ft-ot el kell költeni, nincs mit tenni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1869) -HajTömeg- válasza bl4ze (#1867) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Kávéológiából indultam ki,de köszi, akkor ez is kimarad :D
Jelentem nem veszem meg,nem panaszkodok ;]

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1870) Parci válasza -HajTömeg- (#1869) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

graef cm70/80/90, iberital challenge, ascaso i-mini2, nemox lux -- válassz! vagy használtan, de akkor is ez a minimum, vagy nagyobb ipari darálók.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1871) radi8tor válasza bbuffy (#1862) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs vele gond, töltsd le újra.

⭐ Stella

(#1872) bbuffy válasza Parci (#1868) üzenetére


bbuffy
senior tag

"minden kezdő ott rontja el"
Tanusíthatom, egy projectem már befulladt anno emiatt. Másodjára egyből megvettem a darálót.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1873) bbuffy válasza radi8tor (#1871) üzenetére


bbuffy
senior tag

Másodjára jó lett.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1874) radi8tor válasza Parci (#1868) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És annyival jobbak a 100k-s darálók?

⭐ Stella

(#1875) bl4ze válasza radi8tor (#1874) üzenetére


bl4ze
veterán

Otthoni használatra NEM.
Otthoni használatra bőven elég a Parci által felsorolt skálából bármelyik.

.:. bl4ze .:.

(#1876) Parci válasza radi8tor (#1874) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

iparibb kivitel, tartósabb. de otthoni használatra egy ascaso i-mini2 (én azt venném) is a végtelenségig elég. az őrleménye meg sokak szerint még akár jobb is!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1877) And06 válasza radi8tor (#1874) üzenetére


And06
aktív tag

a már felsoroltakon kivül kényelmi szempontok is vannak. pl: pangó őrlemény mennyisége, zajszint, kezelhetőség...

(#1878) tariattila válasza Parci (#1876) üzenetére


tariattila
veterán

mennyibe is kerül az?

(#1879) radi8tor válasza tariattila (#1878) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gugli: [link]

⭐ Stella

(#1880) Toobee válasza radi8tor (#1879) üzenetére


Toobee
veterán

Van olcsóbb is, az ~33500 Ft.

https://barbieripnk.hu/

(#1881) Parci válasza tariattila (#1878) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

33e a sima fekete műanyag verzió az expolygonban, ami egész jól is néz ki sztem. csak nincs mindig, ki kell várni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1882) emiki6


emiki6
veterán

Nem rég ittam tejeskávét (fahéjjal, cukorral) , ami Bravos kávéból készült és nagyon ízlett.
Ivott már itt valaki Bravos kávét?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1883) Toobee válasza emiki6 (#1882) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, én. Mocsár és sár íz keveréke, kellemetlen utóízzel. Ha egy mód van rá, akkor elkerülöm.

https://barbieripnk.hu/

(#1884) lagoon79


lagoon79
tag

P&Y Kenyából ittuk a képen látható kaput. Nem ugrom a tejes italokért, de ez még nekem is ízlett.

(#1885) lagoon79 válasza emiki6 (#1882) üzenetére


lagoon79
tag

tejjel, fahéjjal sok minden iható, mivel elfedi a kávé igazi ízeit - ami nem jó minőségű kávénál nem is baj.

(#1886) Parci válasza lagoon79 (#1884) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha innák kaput, most csorogna a nyálam. tök érdekes amúgy, hogy imádom elkészíteni, iszonyú kívánatosan is néznek ki, mostanra már kb. minden vendég azt is kér, ha jön hozzánk... ezzel együtt amikor megkóstolom, mindig megállapítom, hogy egész jó, csak a tejet kéne kivenni belőle valahogy :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1887) emiki6 válasza lagoon79 (#1885) üzenetére


emiki6
veterán

Hát én úgy szeretem. (Tej, cukor nélkül nem szívesen iszok)
Asszem az aldis martelló kávét nem fedi el... sajnos :(
A bravos azért jött be mert minden (számomra) mellék/kellemetlen ízt el tudott fedni benne a tej a fahéj és a cukor.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1888) And06 válasza emiki6 (#1887) üzenetére


And06
aktív tag

érdemes elmenni egy jó kávézóba, és megkostolni egy jó espressot és/vagy cappuccinot. meglepő lehet, hogy milyen más izek is vannak a kávéban, mint amit elsőre várnál! csak vigyázz, mert elindulsz a lejtőn, és megsem állsz ;)

(#1889) lagoon79 válasza emiki6 (#1887) üzenetére


lagoon79
tag

én is így kezdtem, aztán elmaradt a cukor, idővel kevesebb lett a tej és végül már az sem volt. persze ehhez az kellet, hogy jó minőségű kávékat próbálhassak ki. viszont most is azt mondom, hogy mindenki úgy igya, ahogy szereti!

Parci: nálunk is inkább az asszony issza így, sajnos Ő még ennyi idő sem vevő az eszpresszóra (mondjuk ez a mák, mert akkor hogyan gyakorolhatnék öntést :))

(#1890) tariattila válasza Parci (#1881) üzenetére


tariattila
veterán

no csak azért mert én erre rádobnék huszonezret egy masszív fém (szintén új) örökélet darabért
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1891) emiki6 válasza And06 (#1888) üzenetére


emiki6
veterán

Voltam már. Amíg nem volt szűkségem kávéra, addig azért ittam mert finom. (Kotyogóssal lefőztem, kis tej, cukor, fahéj (magának a fahéjnak szeretem az ízét is), rá szifonos tejszínhab.)
Persze ~500 forintot nem szívesen fizetek ki egy pohár kávéra, de ez van.

Lagoon: nem hiszem hogy lemondok az általad említett összetevőkről. ;)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1892) Toobee válasza emiki6 (#1891) üzenetére


Toobee
veterán

Ja, hogy rögtön kotyogóból készül? Azt hittem, hogy eszpresszóról beszélünk. Akkor valószínűleg azért nem éreztél benne semmi bántót, mert az amúgy szénné égett kávé égett íze elnyomott minden más ízt.

https://barbieripnk.hu/

(#1893) Parci válasza tariattila (#1890) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem, az a quamar nem fokozatmentes és qrva nagy az ascasóhoz képest. de aki ipari-párti, annak igen, az a jobb vétel. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1894) And06 válasza emiki6 (#1891) üzenetére


And06
aktív tag

nem tudom milyenben voltál, de pesten most van pár (újhullámos) hely, ahol egészen más kávékat adnak!

(#1895) emiki6 válasza And06 (#1894) üzenetére


emiki6
veterán

A kotyogósat otthon főztem.
(Toobee:) A bravos nem kotyogóssal volt főzve.
Igen tudom van egy pár. Eco, starbucks, leroy és a többiek.

Más: ivott itt már valami ínyenc cibetmacska által "kitermelt" kávéból kávét?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1896) Toobee válasza emiki6 (#1895) üzenetére


Toobee
veterán

Mondjuk ezek pont nem azok :DDD Espresso Embassy, T & P, Fekete, my little melbourne, Lumen stb.

https://barbieripnk.hu/

(#1897) emiki6 válasza Toobee (#1896) üzenetére


emiki6
veterán

Ezekről spec nem is hallottam még. :F

Rad: nem járok az általam említett helyekre. Annyira nem jók, főleg nem annyiért... :(

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1898) radi8tor válasza emiki6 (#1897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a te hibád, ha már lesz igényed minőségi kávéra, akkor elkerülöd az általad korábban említett helyeket.
Múltkor láttam egy infografikát arról mennyi cukor van a Starbucks-os "kávékban". Megdöbbentő. :)

Tamp & Pull-ban pedig cukor nélkül isszuk a kávékat, nincs értelme elrontani vele.

⭐ Stella

(#1899) bl4ze válasza emiki6 (#1895) üzenetére


bl4ze
veterán

ha az Eco az Andrássy úton levő az nekem hatalmas csalódás volt. megégetett arabica kávé, drágán, gáz gépen stb... :W

.:. bl4ze .:.

(#1900) radi8tor válasza bl4ze (#1899) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem olyan vészes a helyzet ott. Lehet rossz időpontot fogtál ki. :)

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.