Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) kisbaby11


kisbaby11
csendes tag

a nescafe 3in1-et próbáltátok már? én most arra kezdek átállni

ja, én amúgy srác vagyok, most a barátnőm accáról írók

(#302) darnellsmith válasza kisbaby11 (#301) üzenetére


darnellsmith
senior tag

nekem abszolút a kedvencem, másmilyet nem is iszok

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#303) terron válasza darnellsmith (#302) üzenetére


terron
csendes tag

nekem is az a no.1...minden reggel azzal indítom a napot..egyébként gyűjti vki a kódokat?mert ha nem akkor átpasszolhatná;):D

(#304) nemcso


nemcso
senior tag

Nem rossz, de nekem nem pótolja a valódi kávét + túl édes is.
Olyan nesquick kakaós az íze. :D

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#305) kisbaby11 válasza terron (#303) üzenetére


kisbaby11
csendes tag

milyen kódok? :F vagy ez nem erre?

(#306) terron válasza kisbaby11 (#305) üzenetére


terron
csendes tag

a nescafe gyűjtőtasakjaiban vannak kódok..azt kell megjátszani regisztráció után a momentcity.hu-n, ott tudsz tájékozódni ha érdekel

(#307) Verus válasza kisbaby11 (#301) üzenetére


Verus
senior tag

Finom az, csak a Strongot kell inni ha akarod hogy érezz is belőle valamit. Egyébként tényleg kellemes ízű kávé, én a Classic-ra álltam át, miután a gyomrom sajnos nem bírta az "igazi" kávét. Pedig hogy szeretettem... :U

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#308) Makaveli


Makaveli
senior tag

Douwe Egberts Omnia-t senki se szereti?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#309) hamotar válasza Verus (#307) üzenetére


hamotar
csendes tag

A Frappét kóstoljátok meg, az isteni!!! 1,5 deci hideg vízzel kell csak felengedni. Annak nincs momentcity kódos kiadása, nem tudjátok?

(#311) Jadro


Jadro
veterán

Régrn volt talán az Eduscho-nak két kávékülönlegessége. Az egyik zöld csomagolásban volt és íwhiskey ízesítésű ír kávé néven futott, a másik meg ilyen pirosas csomagolásban volt és már nem emlékszem az ízesítésére. Az ír az valami csodajó volt, csak sajnos már nem lehet kapni pár éve. Valaki kóstolta esetleg?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#312) werttzui válasza Makaveli (#308) üzenetére


werttzui
őstag

Már nincs meg az a régi jó íze (sz.r lett :( )

PENTAX

(#313) stangli


stangli
senior tag

Sós kávét a népnek... brrrr :F
Kíváncsi vagyok mikor jelenik meg piciny hazánkban is :DDD

(#314) nyunyu válasza stangli (#313) üzenetére


nyunyu
félisten

Erdekes lehet.

Feketeborssal tuningolt kavet mar ittam, bar annak az izet ellenpontozta a belerakott csokiszirup. ("pepperino" vagy mi a fantazianeve ennek a kompozicionak.)

Chilis forrocsokit is...
Csak ott nem szoltak, hogy egy egesz chilit raktak a csoki aljara, en meg telibeharaptam. :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#315) rien válasza stangli (#313) üzenetére


rien
senior tag

Jézus :Y hát ezt kihagyom :) bár aki cukor nélkül issza annál eltudom képzelni, hogy bejöhet neki.
-------------------------------------------------
Az ilyen kávékülönlegességről meg nekem a Douwe Egberts karácsonyi vagy téli fantázianevű förmedvénye jut eszembe ilyen fahéjas, fűszeres valami volt. Soha többet :( (hányós smile) bár nem is láttam régóta, de nem is kerestem :D
-------------------------------------------------
Kávézóban dolgoztam több évet, az ír kávén kívül a második nagy kedvenc a vendégek körében a Casanova fantázia nevű kávé volt. Leírom a receptet hátha így karácsony táján több otthonban van tojáslikőr, mert ez kell hozzá, meg tejszínhab....és valaki kedvet kap hozzá :)
Szóval hosszú pohár kell hozzá pl. pezsgős pohár is jó lehet. Ebbe öntünk olyan 3 cl-nyi tojáslikőrt. Lefőzzünk a fincsi kávét és ezt a óvatosan, lassan a pohár falára öntve ráöntjük (esetleg egy kanalat nyomunk az üveg falára és abba öntjük lassan). Gyönyörű szépen elválik a sárga tojáslikőrtől a barna kávé. Jól mutat :K A kávéra nyomuk tejszínhabot, az is elválik :) szintén szép. A tetejére csokiöntet teszünk ( de akár kakaóport sószóróból vagy kiskanálból óvatosan szétszórhatunk rajta......szép lesz).
Csokiöntet is roppant egyszerű házilag: némi forróvíz, cukor kakaó....keverni míg el nem olvad (esetleg rámelegíteni ha nem jön össze elsőre). Sokkal finomabb lesz a csokiöntet némi fahéjjal ízesítve :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#316) stangli válasza rien (#315) üzenetére


stangli
senior tag

Jesszúúú, jó kis kávé lehet ez a Casanova csak sajna nincs tojás liköröm, így tudsz mondani ehhez hasonló tojás likőr nélküli kávé receptet? :U

(#317) rien válasza stangli (#316) üzenetére


rien
senior tag

igen tudok :)
alkoholos vagy alkohol nélküli legyen?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#318) stangli válasza rien (#317) üzenetére


stangli
senior tag

is is? :B
:D

(#319) rien válasza stangli (#318) üzenetére


rien
senior tag

:) oké
Carmen kávé: szintén hosszú üveg pohárban készítjük, szívószállal
A pohárba öntünk 2-3cl amaretto likőrt rá a kávét (inkább hosszú kávé legyen és ez igaz a Casanovára is, hogy a hosszú pohárba lehessen tölteni mennyiséget, hogy esztétikusan megtöltse a poharat és ne legyen halálos dózis :D )
Tetejére tejszínhab, csokiöntet.

Jó reggelt kávé :) fél deci vodka és fél deci kávé :D orosz kávé a hivatalos neve amúgy :)

Árkádia kávé: cappuccios pohárba öntjük a bő adag kávét, rá tejszínhab.
Ha van macis mézed akkor abból, ha nincs kiskanálból a tejszínhab külső szélétől indulva a közepéig csigavonalban mézet csorgatunk rá, és szintén kiskanálból vagy sószóróból kicsi fahéjjal meghintjük. Jól is mutat, meg finom kis téli hangulatú kávé lesz belőle :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#320) nyunyu válasza rien (#319) üzenetére


nyunyu
félisten

Jó reggelt kávé

Aztan attol fuggoen, hogy tejjel vagy kolaval ontod fel, hivjak white vagy black russiannak.

Egyebkent ha meg nem akarod, hogy a fogaid kozott ropogjon a orolt fahej, akkor tedd lefozes elott a kave koze.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#321) stangli válasza rien (#319) üzenetére


stangli
senior tag

Köszi :R

(#322) Ramius válasza nyunyu (#320) üzenetére


Ramius
őstag

Az igazi black russian: kávélikőr, vodka
white russian: ugyanez+tejszín.
Kólának köze nincs hozzá.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#323) Bubee82


Bubee82
őstag

Rien

Te barista vagy?

(#324) rien válasza Bubee82 (#323) üzenetére


rien
senior tag

Nem. Pár évig dolgoztam kávézóban ahol voltak ilyen kávék és csináltam belőlük pár százat, de ennyi.....nincs paper :)
--------------------------------------------------------
Colás kávéra: nálunk Beduin kávénak hívták a kávé+cola+jégkocka kombót. Ha megkérdeztem, hogy ízlett-e a kávé azt mondták rá igen, de visszajáró vendég nem volt ám rá :) Szerintem ez ilyen egyszer kóstoltam és ez elég is kategória.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#325) Bubee82 válasza rien (#324) üzenetére


Bubee82
őstag

És milyen szinten művel(t)ed? Mennyit értesz a kávéhoz, annak elkészítéséhez (eszpresszó), a kávégépekhez stb?

[ Szerkesztve ]

(#326) rien válasza Bubee82 (#325) üzenetére


rien
senior tag

Semmilyen szinten....ami volt az itallapon az a kb. 20 kávé ez megállít :)
A kávézóban volt szerencsém használni azt a régi, igazi karos gépet, az főzi a legfinomabb kávét szerintem, de másfelé amerre voltam még hol épp milyen gép volt azokat használtam, ennyi :B

szerk: off

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#327) Bubee82 válasza rien (#326) üzenetére


Bubee82
őstag

Ok :)

(#328) stangli


stangli
senior tag

A kutatók nem tudom, honnét szedik de elméletileg 7 csésze kávé után olyan dolgokról hallucinálunk ami meg sem történt :F
Hááát azért én elég sok kávét elfogyasztok nap mint nap de még ilyen hatást nem érzékeltem :(((
Lehet hogy a teszt alanyok valami vicces kávét ittak? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#329) Gólyakalifa


Gólyakalifa
újonc

Milyen furaaaaa receptek vannak itt? :Y
ki iszik spiretot kávéval? :)) :)) :)) :)) :)

[link]

(#330) harcsa67


harcsa67
csendes tag

Úgy veszem észre nem iszik itt senki kávét! :Y :Y :Y :(

-köszi az elődöknek,sokat tanultam de még nem eleget-

(#331) Bubee82 válasza harcsa67 (#330) üzenetére


Bubee82
őstag

A francokat ;] :D Jelentkezem :K

[ Szerkesztve ]

(#332) dunc válasza harcsa67 (#330) üzenetére


dunc
nagyúr

Dehogynem én ínyenc vagyok,most ép "elefánt" kávét fogyasztók!
Maragogype a neve aranyárba van!

(#333) FireShadow


FireShadow
senior tag

Egy dolgot aruljatok el nekem. Nem szeretnék senkit megsérteni midneni ugy issza ahogy akarja. Én bele se merek gondolni milyen lehet az a kávé ami vizböl van. Marpedig ahogy elnézem elég sok abból van söt talán az összesben van, hivatalosan. Volt szerencsém mindenfélét kiprobalni de még a "bolti" cappucino se olyan mint amilyennek én szeretném.

Szoval itthon kávézom ha kávézom és az igy néz ki nálam:
Bögrébe: 3deci forro tej, 3 kiskanal instant kave, legalább 3 kiskanal cukor, +vanilia/karamell dara és opcionalisan féldeci tejszin

Ezt hogy hivják? Legalábbis azt amiben semmilyen formában nincs víz.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#334) aphra2 válasza FireShadow (#333) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ez inkább már olyan capuccino szerü valami :U , de az igazi főzött kávéhoz köze nincs az tuti. (főleg az instant kávé miatt)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#335) stangli válasza FireShadow (#333) üzenetére


stangli
senior tag

egyszerűen tejeskávénak hívják instant módra :))

[ Szerkesztve ]

(#336) stangli


stangli
senior tag

Ócúé megszámított Sagefredo kávét valaki tud? :U

(#337) stangli válasza stangli (#336) üzenetére


stangli
senior tag

óóóh hadd segítsek már, Rossmannban 499 magyar valutáért vesztegetik darabját... mintha ez lenne a legolcsóbb így bolti áron... ha valaki tud jobb ajánlatot, akkor nyugodtan megcáfolhat :U

[ Szerkesztve ]

(#338) aphra2 válasza stangli (#337) üzenetére


aphra2
aktív tag

Nekem ma kínáltak bravos 1 kg-os kávét 770-ért, és 3in1 10-es csomagot 220-ért,
megkóstoltam nem rossz, eddig meg vettem a nescafe 3in1-t 430-ért, ugyan a kérdésedhez ennek semmi köze, csak úgy beírtam, ha már megláttam a topicot .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#339) nyunyu válasza stangli (#337) üzenetére


nyunyu
félisten

Delinel levo CBA-ban 449 szokott lenni a Segafredo Intermezzo, gondolom azt kerested.

De en azt nem birom meginni, tul savas, marja a gyomromat.

Legolcsobb Segafredo, amit meg birok inni, es a kavefozom sem robban fel tole az az Emozioni, abban mar nincs robusta, de azt 670 korul vesztegetik.
Origini szeria meg finomabb, persze joval dragabb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#340) nyunyu válasza aphra2 (#338) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem ma kínáltak bravos 1 kg-os kávét 770-ért

Abban vajon mi lehet? :Y

3in1 vackokat meg hagyjuk, nem instant muanyaglevet akarok inni, hanem kavet.

Mostanaban fuszeresen szeretem:
bogre aljaba 2mm csokiszirup, bogre feleig lefo a kave, nyakonontom tejjel (lusta vagyok habositani), vegul megbolonditom nemi feketeborssal, szerecsendioval.
Ha meg nem akarom, hogy ropogjon a fogam alatt, akkor eleve a kavetartoba boritom a borsszorot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#341) golyani


golyani
addikt

tegnap szereztem Dallmayr promodo kávét. régen a sulibna volt egy Dallmayr-es stand ott vettük a hosszú kávét 130-ért. de mostanra eltűnt onnan :O . nem tudom milyen kávét adtak ott, de esélyes h rendes dallmayr-es kávé volt, mert ez kb tökugyanolyan:). amúgy nem vagyok nagy kávés.

(#342) nyunyu válasza golyani (#341) üzenetére


nyunyu
félisten

Regebben egyik ejszakai lokal ugyfelunknel ittam mindig Dallmayr-t, ha nyitvatartasi idejukben kellett kimennem valamit javitani, nagyon izlett, csak ugy tudtam, hogy nincs kiskereskedelmi forgalomban.

Bar tegnap mintha lattam volna valami Dallmayr plakatot, ezek szerint mar foldi halando is megveheti a sarki boltban, nem csak vendeglatosok az arra szakosodott cegnel.

Hol lehet kapni ezt a kavet, meg mibe faj?

Kezdem unni a Segafredot, kene valami valtozatossag.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#343) golyani válasza nyunyu (#342) üzenetére


golyani
addikt

ósünbne vettem 1200 körül a 250g-os. van koffeinmentes meg brazil meg valami másik országbeli kávé is azok 1400-1500 körül mennek.

előbb elírtam. prodomo nem promodo

[ Szerkesztve ]

(#344) mephi666


mephi666
nagyúr

hú, ilyen topik is van? 26 vagyok... 13éves korom óta kávéfüggő vagyok... :) régen 1-1eket ittam naponta... aztán középsuli-fősuli alatt 3-4-5 is volt naponta, de az elmúlt 4-5 évben visszafogtam magam és napi 2nél ritkán iszok többet... (alapból alacsony a vérnyomásom és ha nem iszok reggel kávét, zombi vagyok... szédelgek... nem tudok magamról...) főle d.e. kávékat ittam... egy ideig segafredo-t ittam, amikor akciósak voltak, de az elmúlt 3-4évben itthonra kizárólag paloma-t veszek... olcsóbb kávék között a kedvencem :) (vettem egyszer davidoff kávét is, de az árát leszámítva nem volt nagy szám... soha többet nem veszek olyat, az tuti...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#345) aphra2 válasza nyunyu (#340) üzenetére


aphra2
aktív tag

Sima darált kávé.. :K , egyébként ezek nem bolti árak, hanem a területi képviselő "okosságának" eredménye.
Évek óta én csak mezei paloma-t iszok, a 3in1 kávékat pedig nem a hatásuk, hanem az ízük miatt szeretem.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#346) betonfelhő


betonfelhő
tag

Koffeinmentes kávé !?
az olyan mint az alkoholmentes sör és a napi belpolitika... Nincs semmi értelme! és kiröhögnek ha szóbahozod.

(#347) Timocicu válasza betonfelhő (#346) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Nem feltétlenül. Egyre inkább elterjedt. Bár én maradok a koffeinesnél, de van Aki az ízét szereti, viszont az egészségi állapota nem engedi meg a fogyasztását. Talán, pont ezen okból is találták ezt ki .... :U

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#348) Realista


Realista
újonc

Szevasztok!

Kb 1 hónapja vettem készletet és kupálódom a net segítségével, hogy minél finomabb kávét ihassak naponta.

Én már találtam újabb technikát ezen topic által, de én is tudok információt adni.

Elmentem több helyre kávét venni, voltak totál anyagilag negatív élményeim:
Dohány utca: 1 kg kávé 10 ezer ft, Podmaniczky utca: 10480 ft, Aréna Pláza: 8 féle Edusho 3- 3,5 ezer ft, Manuel: 8 e ft. Milliomosoknak való, én nem tartozom közéjük.

Szerintem árban és ízben a legreálisabb a kizárólag a Metróban kapható szemes Rioba kávé. 3 félét kapni: 55% arabica /íz- aroma/- 45% robusta /erő/, kapni még 80%- 20% és 100% arabicát. A Silver 55- 45%- os 2300 ft, a másik kettő kb 3300 ft, a hétvégén megyek venni mindhármat.
A Silvert iszom már egy hónapja: semmi sav, nagyon jó.

Az örlővel úgy átverik az embereket :Y , hogy nagyot nézek..... Lehet kapni kifejezetten örlésre való konyhai eszközt 7 ezertől a 100 ezren felülig. Én például a 30 éves vízszintes késsel felszerelt örlőt használom minden nap. Egy másodperces órát nézek, amíg örlöm a kávét. Nem fogok venni 12900- 3500 ezerért örlőt, mert van benne óra és örlési finomság kapcsoló. Nézem az órát és ugyanolyan lesz, mint a drágákban. Megnéztem a finomságot.

Illik porcelánpoharat venni. 350 ft- ért találtam.

A kávéhoz adott ízfokozók: csoki- tejszin- tejszinhab stb teljesen egyéni. Én a kávét ha nem legalább 90'- os, akkor hideg számomra. Mindig használom a gözölőt, miután kijött a kávé.

Már várom a hétvégét, amikor veszek 100%- os Riobát és a kávét az ízéért ihatom előszőr és nem állok fejre tőle.

A kávé fordított hatással bír, ha sokat iszunk belőle, vagy már nagyon fáradtak vagyunk.

Autodidakta barista

(#349) N0zer0


N0zer0
senior tag

Az a helyzet, hogy alapvetően teás vagyok, tehát nem valami nagy kávéfan. Nem iszom, de ha valahol nagyon minőségi kávéval kínálnak, szívesen megiszom. Anyukám instant pótkávét ivott eddig (pfujjjjjj), de alacsony vérnyomásra mostanában rendes kávét főztem neki. Régi Eduscho Espressot (őrölt), amíg volt. Elég sz@r volt az íze, mint az égett kátrány, kávéíze alig. Mikor elfogyott, begurultam és elhatároztam, hogy veszek rendes kávét. Segafredo Zanetti Costa Rica-i (őrölt) kávékülönlegességre esett a választás (bár a brazil fajtával is szemeztem). Lefőztem ebből is egyet, de alig jobb. Kezdek lassan a hagyományos magyar fémkotyogónkra gyanakodni. Vagy az sz@r, vagy én nem csinálok jól valamit (max mennyiségű kávét teszek bele, max vizet és alacsony lángon főzöm ki teljesen). Vagy ezek az élelmiszerbolti kávék ilyen ócskák? Help valaki, nem értek hozzá :(

(#350) Bandus99 válasza Realista (#348) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia

Arrol nem irtal egy szot sem mivel fozod a kavet.

Azt csak csendben jegyzem meg, ha tenyleg tanulo baristanak tartod magad akkor amiket most itt leirtal mind elfelejted es elteszed jo messzire.
Felteve ha az olasz expresszorol beszelunk es azt tartod kavenak.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.