Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) tariattila válasza Jim-Y (#799) üzenetére


tariattila
veterán

helyedben vennék egy Aeropress-t és egy kis kézihajtányt...

(#802) Mr.Csizmás válasza tariattila (#801) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, kézihajtányból vennék egyet, újat érdemes? vagy használtat?

btw. jobb mint a gépesített rombolóalakulatok?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#803) tariattila válasza Mr.Csizmás (#802) üzenetére


tariattila
veterán

defönetli nem jobb.... olcsóbb... sőt nem is tud olyan finomságig elmenni
de sok alternatív technológiához megfelelő

van egy (újszerű állapotú) Zassenhaus cuccom ha gondolod...
az az egyik legjobb kézi hajtány
masszív fa doboz,fiók.. fém szerkezet... méd in germán (ha ez jelent neked egyáltalán valamit)
:U
mongyuk drága is de neked megszámítom felebaráti áron :DDD

[ Szerkesztve ]

(#804) Mr.Csizmás válasza tariattila (#803) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

500 :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#805) tariattila válasza Mr.Csizmás (#804) üzenetére


tariattila
veterán

sicc'má!
mit majomkodsz? :DDD

na milyen a punto úgy, hogy egészben főzöd kondérban? :DD

(#806) Mr.Csizmás válasza tariattila (#805) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

besz*ratós :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#807) Dorien válasza Jim-Y (#797) üzenetére


Dorien
veterán

Dolce Gusto bőven jó lesz, ha nem akarsz vele sokat vacakolni.
Espresso Intenso + Cortado kapszulákkal ajánlom.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#808) Parci válasza Kalandor (#800) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bialettiből csak brikka, a többit felejtsd el. a brikka korrekt, de az is egy kotyogó, nem több. nagy előnye, hogy nem égeti meg a kávét, mint a szarvasi, de attól az még nem igazi espresso, nincs crema (csak egy jellegzetes brikka-hab), alapvetően egy mezei hosszúkávét kapsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#810) Parci válasza Kalandor (#809) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazi, szuper espressóhoz kell egy normális daráló (használtan 25e, újonnan 35e), ez a legfontosabb. enélkül nincs jó kávé, hiába próbálja mindenki minden egyes alkalommal újra feltalálni a spanyolviaszt. jó espressóhoz friss pörkölés kell, neked kell darálni jó darálóval, ezek sokkal fontosabbak, mint a gép. gépből minél hőstabilabb kell, de már egy használt gaggia evolution is jó (20e).

ennél olcsóbban nem lehet otthon espressózni. de amúgy ez "nem drága", sokkal többet el fogsz költeni kávéra utána, amiből szintén 3-5e ft/kg tartományban fogsz vásárolni, mert az olcsóbbak jellemzően nem lesznek elég jók.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#811) tariattila válasza Parci (#810) üzenetére


tariattila
veterán

óriás +1 :)

más:
kifogytam a normális kávéból... először lidlis 100%arabika 1100Ft/0,5kg....
vicc
most meg ez a klasszikus pörkölésű omnia 900Ft egy maréknyi adag asszem 4200/kg árra jön ki....
vicc

holnap jön az 1800/kg punto..... bevallom remegek már :O

(#813) DrRicsi


DrRicsi
csendes tag

Sziasztok szerintetek ez milyen ?
http://rottenbiller.bemutatoterem.net/kavefozo-delonghi-ec-7
http://www.arukereso.hu/kavefozo-c3174/rowenta/es060-p32356481/
anyuméknak lenne karácsonyra v esetleg hasonlo árba értelmesebb választás?

(#814) Mr.Csizmás válasza Kalandor (#812) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez fain, tanúsíthatom.

il rossot gyönyörűen fogja, csak amikor a fiókból kiszedem, szóródik mindenfele :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#815) Parci válasza tariattila (#811) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lidlis arabica járt nálam is tegnap, kuka.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#816) Parci válasza Kalandor (#812) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a késes (propelleres) darálók roncsolják a kávét, használhatatlan, kuka, el kell felejteni. a kézi hajtányok közül van használható, úgy ahogy, de azok már jellemzően nem olcsók. egy peugeot vagy zassenhaus simán 20e ft+, és még mindig nem olyan jó, mint egy iberital challenge vagy ascaso i-mini.

a szemcseméreten felül az is számít, hogy elég finoman be tudd állítani a darálót. ezek mikronnyi különbségek (nem vicc) a tárcsák távolságában, ha nem elég finoman állítható egy daráló, simán előfordul, hogy a 24-es fokozatban még átzúdul a víz a kávépogácsán, a 25-ösön meg befullad az egész.

a fent említett két daráló fokozatmentes, ami a legjobb megoldás, mert tutira be tudod állítani.

sajnos espresso szethez kell 50e ft, aki olcsóbban próbálja megúszni, végül többet fog költeni, mert megvesz olyasmit, ami aztán mégsem jó. french press, aeropress és társait nem ismerem. nálunk brikka és espresso van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#817) Musicbox válasza DrRicsi (#813) üzenetére


Musicbox
tag

(#818) DrRicsi


DrRicsi
csendes tag

igen tudom csak sajna ez most nem fér bele:(

(#819) Musicbox válasza DrRicsi (#818) üzenetére


Musicbox
tag

Megértem, hogy a keret szűkös, de akkor felesleges azok közül venni, mert azok nem jók kávé főzésre.

(#820) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem mennyire fontos a kávéfőző vízkőmentesítése?
Adtak a Kenwood kávéfőzőnkhöz valami folyadékot, amivel kellene rendszeresen tisztítani. Jelenleg fél éve használjuk, de még nem volt átmosva vele.

⭐ Stella

(#821) djsensore


djsensore
tag

Sziasztok! Van egy Philips Saeco 8323 gépünk. Gondoltam kipróbálom a párnácskás kávét is, és vettem a kínaiba Senseo párnát. Itthon derült ki hogy ez bizony nagyobb méretű párna mint amit a szűrő befogat. Mivel nagy 38db os zacskót vettem, belegyömöszölöm és megiszom, ugyan alig csöpög át rajta a víz de lejön a kávé. Namost hogy legközelebb ne fussak ilyen hibába tud valaki olyan helyet ahol a Saeconak megfelelő párnát tudok venni? Az Aldi tanácsot megjegyeztem, kipróbálom, de eredeti kávét szeretnék venni, Douwe Egberts vagy Illy, Intermezzo.. Ja és vajon vannak egyéb pl forrócsoki meg cappucino párnácskák is?
Köszi

(#822) Mr.Csizmás válasza radi8tor (#820) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a melós szarvas presszó vackot ecettel főzette át kétszer egy kollega, utána sokkal jobban szelelt a cucc.....az árthat neki? mondjuk ez csak egy vaczak öreg gép.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#823) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#822) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ecetet én nem engednék bele a gépbe. Ki tudja hány liter vízzel kell átmosni utána, hogy kimenjen belőle az illata. :U

⭐ Stella

(#825) Parci válasza radi8tor (#820) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fontos, tönkremegy nélküle. citromsavval érdemes, gyógyszertárban kapni, egy evőkanállal oldjál fel 2 dl langyos vízben, majd azt töltsd a félig teli tartályba, és azzal kell megjáratni minden részét. ha alumínium kazános, akkor nem hagyd ázni sokáig, csak öblítsd át vele a gépet, amíg el nem fogy. utána meg sima vízzel ugyanúgy. ezt havonta érdemes megcsinálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#826) Musicbox válasza djsensore (#821) üzenetére


Musicbox
tag

Penny Marketben Caffe Pads 20 db-os 500,- Ft 100% Arabica

(#827) Musicbox válasza DrRicsi (#818) üzenetére


Musicbox
tag

3000 forintért ez jó vétel.

(#828) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Üdv,

Még mindig ajándékötlet kéne. Valami jó őrölt kávé.
Eddig ezeket találtam amik elvileg jó kávék: Danesi Classic, Vescovi Nicaragua, Barbera MokaArabica.

(#829) Musicbox válasza JackFeryll (#828) üzenetére


Musicbox
tag

Mind szuper, csak akkor a kávégépnek a karja nyomásfokozós legyen. Olcsó kávé kell akkor Bravos Classic 250 g 299 ft.

(#830) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok!
Segítségképpen akik alábbi két kávéfőző fajtán törik a fejüket.
Nespresso vs. Dolce Gusto.
A Nespresso jobb, krémesebb, sűrűbb. A Dolce Guston vékonyabb a hab és hamar eltűnik az íze sem jött be de ugye ez szubjektív és nem is próbáltam ki az összeset. Előbbiből a Livanto utóbbiból az Espresso-t próbáltam.
A Nespresso 19bar nyomással a Dolce Gusto 15bar nyomással dolgozik.
Végül a Nespresso Krups U készülék mellett döntöttem. 3 programozható gombbal rendelkezik és elforgatható víztartállyal.
39.900Ft-ba került. 16 kapszula a dobozban és még 12500Ft levásárolható utalvány (kb. 113 kapszula).
2év háztól-házig garancia cserekészülék biztosítással.
Tudom, hogy az igazi kávéivók nem ilyen gépet vesznek de nekem kényelmes embernek ez ideális.

(#831) jookomak válasza Musicbox (#829) üzenetére


jookomak
őstag

Hello. Visszaolvasva láttam, hogy árultál jobb kávékat. Van most valami minőségibb?

(#832) Musicbox válasza jookomak (#831) üzenetére


Musicbox
tag

Szia! Most csak Punto It Rosso van.

(#833) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Sziasztok,

Saeco Xsmall vásárlásán gondolkozom, viszont felvetődött bennem néhány kérdés. Először is, hogy ez a gép alkalmas-e arra, hogy alkalmanként 10-20 fő számára kávét készítsen belátható időn belül? Valamilyen szinten variálható-e a kifolyó kávé és ezzel együtt az őrlemény mennyisége, vagy csak a két "dedikált" gomb határozza ezt meg? Ha nem éppen kávé ínyenceknek szánjuk a kávét akkor egy normál minőségű boltban kapható kávébabból is elfogadható minőséget képes kihozni? Ha valakinek van ezekkel kapcsolatban tapasztalata, és megosztja azokat velem, azt előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#835) Parci válasza Kalandor (#834) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eszpresszóhoz? nálam elég hamar le tudjuk tesztelni, hogy elég jó-e. viszont az a gond, hogy alkatrész-utánpótlás gondolom nincs, ergo a kopott késeket nemigen tudod cserélni később.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#837) Dorien válasza Kalandor (#836) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor még nem nagyon ismerték a "Planned obsolescence" fogalmát. :)
Egy próbát biztosan megér.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#838) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Adot egy Saeco Talea touch autómata kávéfőző és egy Veronesi ciok cream szemes kávé.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire kell megőrölni ezt a kávét? Alig, közepesen vagy durván?

(#839) Musicbox válasza AndrewTdi (#838) üzenetére


Musicbox
tag

Szia! Kimondott recept nincs nézd a lefolyást és aszerint állítsd a darálót, kb. 3 lefőzés után állíts.

(#840) AndrewTdi válasza Musicbox (#839) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A lefolyás folyamatos, nem csepegtetett, de nem is túl híg, hanem krémes.

(#841) ramrit


ramrit
tag

Üdv mindenkinek. Micsoda jó kis topikok vannak itt,nem is gondoltam volna...
Szóval, mostanság gondoltam hogy beszerzek valami új kávéfőző masinát. Elég régóta kotyogóssal toljuk, mellette 1-2 alkalommal, ha gyorsan kell, ilyen 3in1 vackokat is (szégyen,de a gyorsaság nagy úr) :-)

Az igazat megvallva, a kotyogóson sokszor érzem hogy mintha minden kv ugyanolyan lenne, mert nem szeretek laragadni kv márkáknál,mindig tesztelem az ízlelő bimbóimat, így minden fajtát iszom, főleg hosszú kv, latte formában.
Amelyik gép eddig igazán tetszett, az a családomban lévő DeLonghi volt, pedig a Szarvasitól kezdve a kapszulásokon (ezt inkább nem minősíteném) át, a Zepter (indokolatlanul drága és minősíthetetlenül hulladék kv-t főző) gépet is próbáltam, egészen az olasz profi gépekig (olyan 10000 Eurós cuccokon amiken dolgoztam is), jó persze ez utóbbi teljesen más dimenzióban mozog, mert ezek profi helyek, profi alapanyagokkal, de nem egy hétköznapi laza szerda reggel az otthonomban. :-)
Szóval vennék valami olyat, ami megbízható, hosszabb távon kibírja és napi kb. 2x főzne. Nem túl drágára gondoltam, kb.olyan 30alatt. Annyi kritérium lenne, hogy olyan kellene, ami rögtön a csészébe főz, ha duplán tudja, az se baj :-)
A fent linkelt Saeco gép megbízható?

Debreceni vagyok, tippek esetleg hogy hol lehetne a multikon kívül beszerezni jó gépet? Jó áron a kávé forrásom megvan, márcsak egy baráti kis gép kellene, hogy főzzem a fincsi adagokat.

Bocs ha egy kicsit hosszúra sikeredett, de gondoltam leírom, ha már nem tudok aludni így Szent Reggel :-)
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

felecsd'el

(#842) tariattila válasza ramrit (#841) üzenetére


tariattila
veterán

üdv!
azt áruld el, hogy darálót szándékozol-e venni?
fontos momentuma a választásnak ;)

(#843) ramrit válasza tariattila (#842) üzenetére


ramrit
tag

Valószínű hogy az is kell majd új, mert egy kézi darálónk ugyan van, de mivel sokszor iszunk szemesből kávét, beújítjuk azt is. Még azt se tudom, hogy hogy érné meg jobban, a kávé gépben benne vagy külön kütyü...

felecsd'el

(#844) pusi1981


pusi1981
aktív tag

[Dallmayr Crema D'Oro 1000G Szemes kávé]

Ez a kávé a boltokban olyan 6000 forint körül van...
Minap láttam az Ázsia Centerben 3500- !!!
Szerintetek az lehet hogy ennyivel olcsóbban meg lehet venni és "valódi" kávé van benne ???

[ Szerkesztve ]

(#845) tariattila válasza ramrit (#843) üzenetére


tariattila
veterán

a külön kütyük híve vagyok!
minden szempontból jobbak

(#846) Musicbox válasza pusi1981 (#844) üzenetére


Musicbox
tag

Természetesen lehetséges, vedd meg ha ez ízlik. 3500-ért jó 6000 sok érte.

(#847) stangli


stangli
senior tag

Ha valakit érdekel utántöltős senseo párna, itt tehet bármiféle ajánlatot. ;)

(#848) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link] jön a kaffe :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#849) ramrit


ramrit
tag

Ha akartok kellemes áron venni kávét Debrecenben, akkor a Piac utcán a Gambrinus köznél (T-Home előtt) lévö pavilonhoz menjetek. Van nekik sok fajta és állítólag lesznek különlegességek is. Én mindig ott veszem, jó árban adják és legalább nem gazdagítom a multikat.

Kávéfőző ügyben nem vagyok előrébb, de ez a Philips Saeco HD8323 szimpinek tűnik, jó áron . A kávét úgyis külön darálnám frissen.
Mik a tapasztalatok erről a gépről? Vagy más ebben az árszegmensben?

BUÉK!

[ Szerkesztve ]

felecsd'el

(#850) tariattila válasza Mr.Csizmás (#848) üzenetére


tariattila
veterán

:W azért ettől boldogabb új évet komám! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.