Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) biker


biker
nagyúr

vettem egy agyonajnározott Pilvax kávét, hogy milyen jó, meg nosztalgia, meg végre ismét kapni.

eszméletlen durvára van őrölve, inkább csak zúzva kicsit, mint a sóder, a kávé híg, crema 5mp alatt elbomlik, és a durva őrlemény miatt nem is préselhető

rém gagyi, a bravos finomabb nála :(
Szemesben, normál őrléssel nem tudom, milyen lehet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1202) t256 válasza biker (#1201) üzenetére


t256
őstag

A pilvaxot agyon dicsérik?

Én a csomagolás alapján egy kategóriába sorolom a papír ízű Wiener extrával és a Bravossal.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1203) biker válasza t256 (#1202) üzenetére


biker
nagyúr

Már a kommerszek közt meg a nosztalgiázók közt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1204) t256


t256
őstag

Anyám vett a Bosnyák téri piacon 1 Kg szemes Felber Backt Selber kávét 1600 Forintért.
Sok reményt nem fűztem hozzá a származása és az ára miatt, de miután felnyitottuk a csomagolást és tényleg kávészemek voltak benne egész finom aromával már bizakodó voltam.

Darálás után főztem egy adagot és kellemesen meglepődtem, mert jó. Nagyon jó az íze és az illata.
Már már olyan, mint azok a Segafredok, Illyk és Dallmayr kávék, amiket kávézókban főznek.

Lehet csak azért érzem így, mert ez az első szemes kávé, amit iszom?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1205) krx21 válasza t256 (#1204) üzenetére


krx21
nagyúr

A gyári őrléshez képest, a frissen őrölt szemes csodákra képes! :K

(#1206) tariattila válasza t256 (#1204) üzenetére


tariattila
veterán

szerintem nem lehet... hanem szinte biztos! ;)

(#1207) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Miért árul "relatíve" jó nevű kávés cég előre csomagolt őrölt kávét? Ki veszi meg?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1208) No.01 válasza BlacKSouL (#1207) üzenetére


No.01
őstag

Mindenki akinek nincs orloje, nem erdekli, vagy szimplan bedol a markanevnek. Aki igazi kaves es nemcsak azert issza, h reggel felebredjen az ugyis tudja, h azok az orolt kavek nem sokat ernek.
Hidd el mindig lesz aki megveszi.

(#1209) Musicbox válasza No.01 (#1208) üzenetére


Musicbox
tag

A lustaság nagyúr!

(#1210) jookomak válasza Musicbox (#1209) üzenetére


jookomak
őstag

Meg sokszor az a 30 rugó, amibe egy őrlő kerül, az is nagy úr. Én is használtam a brikkába jobb, előre őrölt kávékat. Lehet totál fölösleges volt :)

(#1211) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Tudom hogy a fórumon nem szabad árulni, de úgy néz ki ma lesz lehetöségem ilyen gép beszerzésére:

krups

Itthoni áron ha jól láttam olyan 28e körül van, ha valakit érdekel tudok hozni jóval olcsóbban.
Többet nem is írok, ha valakit érdekel pm-ben keressen!

Még annyit hogy én tavaly vettem egy ugyan ilyet, kb napi használatban van.Semmi gáz nem volt vele eddig.
Elnézést az offért, meg hogy szabályt sértettem, de az apróhirdetésre már nem lenne idö.

(#1212) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

A kapszulás gépek közt van olyan,amelyikbe valamiféle adapterrel sima őrölt kávét is lehet tenni?
Valami üres, utántölthető kapszulára gondolok.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1213) biker válasza -HajTömeg- (#1212) üzenetére


biker
nagyúr

nespressó hoz van coffeeduck, de tré lesz mert kevés kávé fér bele

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1214) krx21 válasza -HajTömeg- (#1212) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem túl jó ötlet.... A kapszulás gép, csak kapszulához jó igazából...

(#1215) -HajTömeg- válasza krx21 (#1214) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ok,lebeszéltetek :) :R

Alias: Júzer error

(#1216) #63463168


#63463168
törölt tag

Megvettem egy új Philips Saeco Poemia-t a Mediamarkt-ban 27900 Ft . Jobb híján egy jugoszláv késes darálóval használom egyenlőre. A főző nagyon tetszik, hibátlanul működik..
Sajnos nem kapok Iberital Chalenge darálót. Megrendeltem (profimat.hu), de ma megírták, hogy nem tudják leszállítani. Helyette egy LUX fedőnevű darálót ajánlanak, de arról semmilyen tesztet nem találok a neten, csak annyit hogy valahol Tajvanban készül. http://profimat.shop.hu/product_info.php?products_id=386
Érdemes ezt megvenni, vagy kutassak tovább az Iberital után?
Köszönöm a segíséget!

[ Szerkesztve ]

(#1217) krx21 válasza #63463168 (#1216) üzenetére


krx21
nagyúr

:C
Jó páros lesz ez szerintem...
Én kutatnék tovább a Iberital darálóra... :K

(#1218) bbuffy válasza #63463168 (#1216) üzenetére


bbuffy
senior tag

Expolygon.hu

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1219) No.01 válasza #63463168 (#1216) üzenetére


No.01
őstag

Szvsz ennyiert sok! Itt kulfoldon ennyi penzbol mar Graef cm90-et is kapsz es meg marad penzed egy adag jo kavera.

Nezz korul mielott dontesz! A fentebb emlitett linket en is ajnalom.

(#1220) #63463168


#63463168
törölt tag

Köszi a segítséget! Sok hasznos tanácsot kaptam.
Megnéztem a két gyártmányt, sajnos Giraef lényegesen drágább:
- GIRAEF CM90 ára: 42.643 Ft akciósan!
- Iberital Chalenge chrom autt. 37795 Ft , (ha majd kapható lesz..)
A CM90 nagyon jól, masszivabbnak néz ki amúgy, tetszik a dizájnja, de 1200 ford/perccel őröl, az Iberital pedig mindössze 600 ford/perccel, ez előnyösebb talán.
Szerintem az Iberital a nyerő, hiszen a kettőnek a zaj szempontjából történő összehasonlításról semmi információ nincs. Az Iberital nagyon hangos, 2-3 emelettel feljebb még igen jól hallani, de gondolom a CM90 még erre is rátesz egy-két lapáttal, szóval sokkal zajosabb lehet a magasabb fordulatszám miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1221) No.01 válasza #63463168 (#1220) üzenetére


No.01
őstag

Igazad van. Sajna az otthoni araknak nem neztem utanna es mint sokszor maskor most is racsodalkoztam, h ami a nyugati civilizacioban hazhozszallitva 110EUR-t megveheto az mikent is kerul odahaza bo 40EUR-val tobbe.

Azert ezt a linket csekkold le. ;)

Vagy keresgelj tovabb Iberital utan. Bar mielott megvettem az automata gepemet en is keresgeltem es sajna meg az E-bay-en is ritkasag szamba megy vagy ha epp elerheto akkor meg nem olcso es ugye a gari kerdese sem megoldott.

(#1222) bbuffy válasza No.01 (#1221) üzenetére


bbuffy
senior tag

Más az áfa, ennyi.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1223) No.01 válasza bbuffy (#1222) üzenetére


No.01
őstag

Nem hinnem! 40e Ft-nal az afa kulonbseg meg folfele kerekitve sincs 4e Ft

(#1224) #63463168


#63463168
törölt tag

Szerintem a behozatal szállítási költsége (disztribució), az ÁFA-különbség, valamint az itthoni garancia-kötelezettség "bevállalása", a magyar forgalmazó haszna (árrés, amit a piac elbír) okozza a jelentős árkülönbséget.

[ Szerkesztve ]

(#1225) RBJ


RBJ
addikt

Philips /SAECO Focus HD8323 t keresek én is. anno még a vaterán újonnan láttam jóval olcsóbban mint 25e.
most nem találok sehol.
TUd ez a gép 1 személyest is főzni?
Kezdem unni a martello kapszula tömködést . :W

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1226) No.01 válasza RBJ (#1225) üzenetére


No.01
őstag

25 az nem olyan rossz ar szvsz, Neten sem olcsobb 23-nal de arra meg jon a szallitas.

[ Szerkesztve ]

(#1227) RBJ


RBJ
addikt

Mordphy Richards 47505 gépről tud valaki valami infót?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1228) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Kávéológián ajánlják a " Krups XP40x0 " készüléket.
Ilyet hol kapok?
Gugliba beütve se találom ezt a gépet... :F
20-30 körül esetleg más ,amit ajánlanátok?
Lassan aktuális lesz már a gép vásárlásom, igazából egy felújított Via Venetot tervezek,csak elég nagy és ronda :D ,ha van jobb ötletetek,ne tartsátok magatokban.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1229) krx21 válasza -HajTömeg- (#1228) üzenetére


krx21
nagyúr

50-es sorozat van már régóta...

(#1230) -HajTömeg- válasza krx21 (#1229) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Felújított os jó lenne.
Az 50-es sorozatot is dicsérik?

Egyébként amit az előttem szóló kinézett az is szimpatikus kis gép.
Mármint a Mordphy Richards 47505.
Erről nincs esetleg tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1231) krx21 válasza -HajTömeg- (#1230) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem van egy XP5280 Elektronikus-ből egy... Én elégedett vagyok vele... (talán eladó is..)

(#1232) RBJ


RBJ
addikt

Laikusként azt mondanám, hogy ez egy nagyon szép kávéfőző.
[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1233) krx21 válasza RBJ (#1232) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, érdekes egy darab... Kipróbálnám...

(#1234) RBJ


RBJ
addikt

Tiszteletem.

Kezdő gépnek eme szerkezet megfelelne?

[link]

Ahogy elnézem ez is hasonló a philips hez, hogy valamiféle nyomásfokozó van a kar kifolyójában.

a philips saeco hd8323 től azért eme Gaggia jobb választás?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1235) krx21 válasza RBJ (#1234) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem igen....

(#1236)



senior tag

Én mostanában találtam ezt : Sandalj Paganini
Nekem nagyon bejön. (meg úgy általában a családban mindenkinek.) Aki még nem próbálta, szerintem próbálja ki. :)

(#1237) tariattila válasza RBJ (#1234) üzenetére


tariattila
veterán

a quick mill-t kellett volna választanod!
örök élet! ellenben ezzel a 'játék' gaggiával... :(

a piroska egy ismerősé volt (másik fórumról)
meg is vettem...

ha gondolod van egy ugyanilyen 0625-ös gépem csak barna színben...
(ehhez is csak szimpla szűrő van)
28eFt...
új ulka szivattyúval...

[ Szerkesztve ]

(#1238) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok! Tudnátok írni pár oldalt, fórumot, ahol elég jól pörögnek a használt kávégépek?
Már-már elhatároztam magam egy gaggia espresso pure mellett, de ahogy olvasom, az a műanyag rész hibalehetőség lehet, így inkább a nagytesóra, a classicra mennék rá. De az sajnos bolti áron erős. Használtan viszont bevállalnám.
(Röhej, hogy az angol, német amazonon az ára 20-30 rugóval kevesebb) :W

(#1239) radi8tor válasza jookomak (#1238) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

index kávéológia

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1240) -HajTömeg- válasza jookomak (#1238) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ha még megvan
Kávékorzó

Alias: Júzer error

(#1241) #63463168


#63463168
törölt tag

Megvettem az Iberital Challenge automata darálót. Nagyon tetszik! Szuper kis szerkentyű.
Segítség kellene, Primitiv kérdés: Hogyan kell a darálási időt beállítani?? Valahogy mindig túltölti a kart. A leírás nem mond semmit erről. Ha az óramutató járásával megegyezően csavarom nőni vagy csökkeni kellene a darálási az időnek? Nekem úgy tünik mintha tökmindegy lenne merre csavarom :) ... A használati útmutató sajnos nem írja,

(#1242) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Mostanában szeretném lecserélni 23 éves Szarvasi Eszpresszó KV főző készülékem..
-Kapszulás:(Tchibo) [link]
-Illetve eszpresszó:(Electrolux) [link] KV főzőkben gondolkodom...

-Ezek közül volt már valakinek valamelyikkel bármilyen tapasztalata..?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#1243) krx21 válasza Atesz 666 (#1242) üzenetére


krx21
nagyúr

Először is el kellene döntened, hogy kapszulás vagy rendes espresso gépet veszel...
A kapszulás gépnél nem árt kiszámolni, mennyiért veszed a kávénak kilóját! Ez a legfontosabb, mérlegelj!
Továbbá meg kell kóstolni a kínálatot, mert korlátozott a kapszulák fajtája...

(#1244) No.01 válasza Atesz 666 (#1242) üzenetére


No.01
őstag

A Tchibo nem rossz, de nem osszehasonlithato a valodi espressoval. Lustaknak (nem rosszindulatbol mondom) es nem igazi kaverajongoknak szerintem ajanlhato felteve ha nem zavarja az embert, h a kave kg ara magasabb a normal kavekenal es ugye a beszerezhetoseg teren sem art ha legalabb munkaba menet van egy Tchibo bolt v.hol.

[ Szerkesztve ]

(#1245) Atesz 666 válasza No.01 (#1244) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Nagyon köszönöm a gyors választ..

-Ha most lenne felesleges 80++ ezrem ,akkor persze egy frissen őrölős eszpresszó kávé főzőt vennék,de mivel éppen nincs így kénytelen vagyok olcsóbb gépet venni és ki próbálni valami újabb kávé készítési formát..

-Én általában 1 kávét iszom naponta kora reggelenként, hétvégén persze valamivel később..
-A Tcibo-nál van házhoz szállítás azaz nemigazán kellene mindig az üzleteket járnom ha kávét szeretnék rendelni vagy venni tőlük és nem azért mert "lusta lennék",de ezt nagyon hasznos szolgáltatásnak veszem..

-Viszont a YouTube-on láttam pár videót ahol újra töltenek használt kapszulá(ka)t, ezeket mennyire érdemes alkalmazni a mindennapokban..?

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#1246) No.01 válasza Atesz 666 (#1245) üzenetére


No.01
őstag

A kapszula ujratoltes az mar csak vacakolas szamomra... akkor tenyleg azt mondom, h vegyel inkabb egy egyszeru karos espresso gepet. Azzal tobbre mesz.

Ha viszont maradsz a kapszulasnal akkor azert nezz korbe. Nekem volt Nescafe gepem es Nespresso gepem is ill a csaladban van egy Tschibo kapszulas is. ezek kozul a Nespresso a legjobb viszont egyben a legdragabb is...
Napi egy kavenal - hacsak nem vagy kave orult - akkor tenyelg erdemesebb egykapszulas gepben elgondolkodni. Egyszeru, gyors, kenyelmes. Muterek is csak reggel kaveznak vagy neha-neha delutan megegyet es nekik maximalisan megfelel a kapszulas gep. (Persze ha hozzam jonnek mindig megdicserik a cappuccinomat, pedig azt sem en csinalom csak a gombot nyomom meg :B de ez egy mas kategoria)

(#1247) Dorien válasza Atesz 666 (#1245) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem napi 1 kávénál egy Dolce Gustóban nem fogsz csalódni. Baromi nagy választék van kapszulákból. A többi kapszulás gépet nem ismerem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1248) Atesz 666 válasza No.01 (#1246) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

A kapszula ujratoltes az mar csak vacakolas szamomra... akkor tenyleg azt mondom, h vegyel inkabb egy egyszeru karos espresso gepet. Azzal tobbre mesz.

-A kapszula utántöltés azért érdekel mert jó pár éve már Segafredo Espresso kv-t iszom és arról ha lehet nem szeretnék lemondani ,viszont a Tcibo Cafissimo Classic KV főző masina formavilága is nagyon bejövős nekem,a túl gömbölyű formákat nem szeretem a készülékeknél.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#1249) krx21 válasza Atesz 666 (#1248) üzenetére


krx21
nagyúr

A kapszula utántöltésben szinte biztos, hogy csalódni fogsz... Közel sem lesz olyan kávé, mint amire számítasz!

(#1250) Atesz 666 válasza krx21 (#1249) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Persze azt gondoltam én is és csak másodlagos megoldásként gondoltam erre a lehetőségre.. :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.