Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Juszuf01


Juszuf01
csendes tag

Ne tedd!! Legyen remek hely ez de nem lehet, mert egy ember sem peddzeget tetvet sem e helyen.

(#252) stangli válasza Juszuf01 (#238) üzenetére


stangli
senior tag

Én baracklevet hörpintettem le éppen mert elfogyott a tej.
muszáj off-olni? ;]
és pont baracklével :F :Y

(#253) V.Stryker válasza stangli (#252) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem is offolt teeeeeeeeeeeeee.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#254) eziskamu


eziskamu
addikt

Ha én szeretem a instant zacsis kávéutánzatokat (3in1, 2in1 konstrukciók) és iszom is minden nap, akkor már kávéfüggő vagyok? :)

(#255) V.Stryker válasza eziskamu (#254) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ööööööööö nem tom. Szerintem nem mert nem sok hatásuk van. Én reggel iszom mindig főzött kávét és napközben meg ilyen utánzatból átlagba 3-4-et. Akkor én is? :))

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#256) eziskamu válasza V.Stryker (#255) üzenetére


eziskamu
addikt

Csak azért kérdeztem, mert az anyám állandóan azt bizonygatja, kávéfüggő vagyok. Amúgy úgy hallottam hogy az intenzív kávézás (természetesen erős, főzőtt és fekete :) ), hatására még fejfájása is lehet az embernek, legalább is az egyik tanárnőmnek már ilyen elvonási tünetei voltak délre, délutánra. Na mindegy, akkor is ezerszer inkább a kávézás, mint a cigi. Bár sokszor látom, egyesek egyszerre űzik a kettőt :) .

Ja hogy köze legyen a dolognak a topikhoz, ilyen 3in1 konstrukciók közül érkezette valami újdonság mostanában kishazánkba, amit megéri kipróbálni, mert finomabb jobb mint az eddigiek?

[Szerkesztve]

(#257) Thrawn válasza eziskamu (#256) üzenetére


Thrawn
félisten

Te nem kávéfüggő vagy hanem illúzióromboló :D Kávénak nevezni azokat az instant izéket kissé túlzás :U

ps: no offense :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#258) eziskamu válasza Thrawn (#257) üzenetére


eziskamu
addikt

OK, igaz, de most nyissak instant lötty topikot külön :D ? A moderátorok nem örülnének. :)
Mondjuk ez tényleg olyan, minthogy a Trabant is nyugati kocsi, most már :)


[Szerkesztve]

(#259) V.Stryker válasza eziskamu (#258) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nem érkezett semmi. :O De Tshibo-t ne ígyál(így kell írni :F ), mert az nagyon gáz. Én kipróbáltam minden normálisat...maradok a Nescafénál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#260) Thrawn válasza V.Stryker (#259) üzenetére


Thrawn
félisten

Lavazza?

EQMontoya: lehet iszom is egyet (na ez a kávéfüggés :D )

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#261) EQMontoya válasza Thrawn (#260) üzenetére


EQMontoya
veterán

végre 1 normális ember. :R legjobb kávé a fekete lavazza.

Same rules apply!

(#262) eziskamu válasza V.Stryker (#259) üzenetére


eziskamu
addikt

Kár. Csak mert egy kicsit már unomn a Nescafét, igaz mondom nem az üvegeset, hanem a kistasakosat használom. Strong meg a sima jött be eddig. De hogy a lengyelek milyen borzalmakat képesek összeütni ;] ? Pedig úgy 10 éve a megyes La Festa nem is volt rosz.

(#263) stangli válasza V.Stryker (#253) üzenetére


stangli
senior tag

végig olvastad a hozzászólásait? :U

(#264) eziskamu válasza stangli (#263) üzenetére


eziskamu
addikt

És az meg nem off, hogy te azon vagy kiakadva ;] ?
Na mindegy. A koffeinmentes kávék közül melyik jó szerintetek? Én szeretem a kávé ízét de csak mértékkel (tejjel, cukorral), de nem akorok sok koffeinlöketet adni magamnak. (Tudom, akkor mi benne a pláne, meg hogy igyak cikóriát). Tényleg mi van a koffeinmentes kávéban?. Vagy az csak kávé-cikória keverék, mint a Ricoré, vagy vannak kis koffeintartalmú babfélék?

(#265) stangli válasza eziskamu (#264) üzenetére


stangli
senior tag

Nem vagyok kiakadva... csak viccet csinálnak az egész kávé topikból... a kávéról van it szó, hogy milyen Isteni is, ez a nedű.
Ha meg amúgy is úgy állsz hozzá az egész kávé iváshoz, hogy lefő/instant por a böcibe oszt told az arcodba, akkor nem sok kávé kultúra szorult szerény lelkedbe...

U.i.: egy igazi ínyenc végig kóstolja a menűt és nem kérdezi meg hogy mi van a koffeinmentes kávéban??? :F
de elárulom nem a legolcsóbb a legjobb, ez esetben sem... szal Ricorét a WC-be... ;]

(#266) Gyuri27 válasza stangli (#265) üzenetére


Gyuri27
félisten

A kávéval, a cigivel és az itallal úgy vagyok: ha az ember rombolja a szervezetét az minöségi legyen.

Meg ezek a játék kávék nem röffentik a motort hajnali félnégykor. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#267) eziskamu válasza stangli (#265) üzenetére


eziskamu
addikt

Már bocs, de ha itt sem tehetek fel ilyen kérdéseket akkor hól? Attól hogy itt sznoboskodtok, még értelmes kérdést tettem fel, szerintem. Pénzem meg nincs hogy megvegyem mindet. A cpu topikban sem azt válaszolják, vegyél 3 féle procit mert az ínyencek azt teszik, és döntsél, hanem szerintem ez, ezért meg ezért. Még a koffeinmentes kérdésemre se tudtok választ adni, csak itt húzzátok a szájatokat.

[Szerkesztve]

(#268) Thrawn válasza eziskamu (#267) üzenetére


Thrawn
félisten

Ízirájder, maradj itt nyugodtan :)
A koffeinmentes kávé készítése: [link] ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#269) stangli válasza Gyuri27 (#266) üzenetére


stangli
senior tag

Meg ezek a játék kávék nem röffentik a motort hajnali félnégykor.

Ott a pont :R
Amikor röffenni kell, akkor muszáj röffenni, mert hanem kidobja az égszíjat és a napnak annyia :D

(#270) stangli válasza eziskamu (#267) üzenetére


stangli
senior tag

Bocsi koffein menteset nem iszom, de ha van ilyen ínyenc, akkor szerintem, rögvest válaszol... Tudod, hogy van ez is... Alkohol nélkül a sör sem alkohol, mint ahogy a kávé sem koffein nélkül :D

(#271) eziskamu válasza stangli (#270) üzenetére


eziskamu
addikt

De azt hittem van legalább pár emberke aki az ízére megy rá, nem pedig a ''bódulatra'' . Az már a másik véglet, ahol szintén nem az ínyencek állnak, hanem Pista bácsi a kannás borral, mert az nagyot üt :DDD
Thrawn: köszi a linket. Kár, hogy így készül. Na itt kéne alkalmazni a géntechnikát. Azt hittem tudtak már csinálni koffeinmentes babot, ha inzulintermelő bacikat, meg gyomírtószertermelő kukoricát is tudnak. Bezzeg a csokiban a szója meg génkezelt, de minek, (egyálltalán mi a f@xot keres szója a csokiban?) .

Tényleg mi a véleményetek a különféle, kávéízesítésre készült kiscsokoiról, amit egyes vendéglátó helyeken adnak? (Tudom, nem jó :) )
Valamint, itt említette valaki a Segafredót (remélem jól írom), mely üzletláncolkban kaphatóak a termékeik, mert boltban még nem láttam, csak étteremben.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#272) Gyuri27 válasza eziskamu (#271) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tesó-madaras tesó stb: Mert eddig nem tudtad mit keress [link] ez kicsit erősebb, karcosabb [link] ő egy kicsit lágyabb, zamatosabb.

A csoki finom. A kávé kevés. :O

Amd - Radeon - Ryzen

(#273) stangli


stangli
senior tag

Douwe Egberts Omnia Créme - óriási krémes ízvilága egy pincurit meglepett :D

(#274) adik


adik
őstag

hmmm.
érdekes. Én alapvatően 2 féle kávét iszok: Tazza d'Oro Superior, koromfeketén, de hogy cseppenként jöjjön ki a Michelangelo gépből, a másik a narancsos Ricoré víz nélkül, csak tejjel, cukorral. Ezt hogy hozom össze? :D De most komolyan: van, amikor nem tudok hozzájutni a frankóhoz (egy otthoni kávégép nem tud 10-12 bart, legalábbis amit én meg tudok fizetni, és sajnos igen kevés kávézóban csinálják úgy a presszót, ahogy én szeretem), akkor meg ha már lötyi, akkor legyen valami könnyed, gyorsm kicsit üdítő jellegű - szerintem

[link] - igen esszenciális. :)


[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#275) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Huhh. Kihalt ez a szegény topik is.Pedig sokkal többre érdemes.

Tsibófamilit kaptam akciósan most öccázé 2xnegyedkilót. Asszem jó biznisz, bár a kávé nem valami.... A kotyógóban főzött szegafrédó...na az dög. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#276) Thrawn válasza V.Stryker (#275) üzenetére


Thrawn
félisten

Hol?
#277: a fenébe, arra pont nem járok :D

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#277) V.Stryker válasza Thrawn (#276) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A Lehel téri piacon. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#278) ladybug válasza V.Stryker (#275) üzenetére


ladybug
őstag

A Segafredo igazi kávéfőzőgépbe való anyag, otthon még nem próbáltam. A pennyibe lehetett nemrég akciósan kapni bögörével, de sajnos lecsúsztam róla.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#279) V.Stryker válasza ladybug (#278) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A Lehel piacon mindig van.

Bár azt nem értem,hogy ha káváfőzőgépbe való anyag, akkor mi a bánatnak van negyed kilós csomagolásban. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#280) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Nescafe Gold.

Mindkét változatban.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#281) Thrawn válasza Racecam (#280) üzenetére


Thrawn
félisten

Atya ég, instant izé :O
izé=nem kávé

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#282) Janoska26


Janoska26
addikt

Karaván :C
Racecam: Az nem olyan, mint a Bedekó? ;]

[ Szerkesztve ]

(#283) Racecam válasza Thrawn (#281) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Aki csak izézik, annak azért javaslom, hogy összehasonlításképpen kóstolja meg a Nescafé-t. Főleg a Gold-ot!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#284) Janoska26 válasza Racecam (#283) üzenetére


Janoska26
addikt

Hogy megudják , hogy gyengébb, mint a Bedeko ;)

(#285) Thrawn válasza Racecam (#283) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt mondod megéri kipróbálni?
Nescafé-t ittam már ezt a Goldot még nem, de van egy olyan sanda gyanúm hogy nekem csak izé marad. :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#286) Janoska26 válasza Thrawn (#285) üzenetére


Janoska26
addikt

Fel kell tuningolni, egy kis viszki lehet segítene rajta, maximum olyan viszkis izé lenne belőle :DDD

(#287) Thrawn válasza Janoska26 (#286) üzenetére


Thrawn
félisten

Ejnye, hát nem tudod hogy kávéba Portorico-i rum vagy semmi?
Az izébe tehetsz bármit, azt a mellékízt amit tartalmaznak nem veszi el semmi. Mondjuk még sóval nem próbáltam :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#288) stangli


stangli
senior tag

Én most valahogy a Douwe Egberts Omnia Créme-re vagyok rákattanva :D
próbáljátok ki :DD
röviden: qrv@ krémes hatást nyújt az ízlelő bimbóidnak :DDD

(#289) hoby36 válasza stangli (#288) üzenetére


hoby36
senior tag

Jobb mint a classic?

A logikában semmi sem véletlen!

(#290) Gyuri27 válasza stangli (#288) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mi meg vettünk egy ilyet AEG kam 200.
Hmmmm..... barátim a friss örölt kávé. Párja nincs.

Amd - Radeon - Ryzen

(#291) hoby36 válasza Gyuri27 (#290) üzenetére


hoby36
senior tag

Biztos jó!Kár,hogy elég kevés helyen van "egész" kávébab.

A logikában semmi sem véletlen!

(#292) stangli válasza hoby36 (#289) üzenetére


stangli
senior tag

Nekem sokkal jobban ízlik a Créme. Habár a Classicet sem vettem meg, de a Créme számomra egy picivel selymesebb ízhatást nyújt.

Gyuri27: mesélj csak erről a gépről? mit kell tudni róla? :D

[ Szerkesztve ]

(#293) werttzui válasza Racecam (#283) üzenetére


werttzui
őstag

Egyetértek én is nagy kávés vagyok én sem szerettem a por kávét de a ez a gold egy külön kategória nagyon jó néha olyan mintha csoki darabok is lennének benne amúgy ami nekem eddig bejött a piros segafredo . :)

PENTAX

(#294) Gyuri27 válasza hoby36 (#291) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen. Meg lehet örölt kávét is használni. [link]. A legjobb a programozott indítás. Reggel mire kiszálsz az ágyból munkába menet kész a friss örölt koffe. Félnégykor nagyon tuti. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#295) hoby36 válasza Gyuri27 (#294) üzenetére


hoby36
senior tag

Lehet még idén veszek valami gépet én is.

A logikában semmi sem véletlen!

(#296) rien válasza _az (#1) üzenetére


rien
senior tag

Nem szaglásztad te azt a kávét túlzottan :)
Nem tudom mi van a kávé "illatanyagában" de anno míg pultoztam nálunk Piazza D'oro kávé volt. A srác aki hordta ő mondta, hogyha akarok jót, akkor a csomagoláson lévő "szelőzőnyílásra" cuppanjak rá, tüdőzzem le, bent tart pár másodpercig és király az érzés.
És tényleg úgy volt.... : :DDD bár ez nem tartott tovább 1 percnél. Onnantól fogva alig vártam a következő szállítmányt :DD Nem tudom van-e még ilyen szelőző rajta, de ha van és valaki találkozik vele feltétlen próbálja ki :))

Kedvencem a Segafredo Intermezzo. Nemrég ittam gyömölcskávét.....hát különleges volt, de a forraltborra jobban hasonlított az íze mint a kávéra.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#297) stangli válasza Gyuri27 (#294) üzenetére


stangli
senior tag

lehet Capuccinót készíteni eme remek kávéfőzővel? :B

(#298) Gyuri27 válasza stangli (#297) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na látod nem ezt nem tudom. Nem szeretem aztatat :DDD
Ha megmondod, hogy kell megmondom lehet-e?

Amd - Radeon - Ryzen

(#299) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Féloffolok: kakóporra ha nincsen ráírva összetevők között koffein, akkor nincs is benne, vagy nagyon kevés van, vagy mi a helyzet? Illetve most épp ilyen la festa forró csokit vettem, de kakóból van, a kávét meg nem bírom, néha kifejezetten rosszuil tudok tőle lenni. Ebben annyival kevesebb a koffein, hogy ne adjon élénkítő hatást?
És a Cappucinoval mi van koffein szempontjából?

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#300) stangli


stangli
senior tag

Tud valaki valami jó kis szaftos különleges ízű kávét ajánlani? Természetesen elfogadható áron :B

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.