Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) radi8tor válasza Parci (#1950) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És az a szelep? Olyan miért nincs ebben a kávéfőzőben alapból?

⭐ Stella

(#1952) Parci válasza radi8tor (#1951) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

háromjáratú? mert ez egy olcsó gép és nem költöttek erre. ennek amúgy nincs óriási jelentősége, várni kell fél percet csapolás után, mielőtt leveszed a kart. ha egyszer elfelejtenéd, utána tuti nem fogod :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1953) radi8tor válasza Parci (#1952) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha.

PID-et tenni egy ilyen kategóriájú gépbe overkill lenne? :)

⭐ Stella

(#1954) bbuffy válasza Parci (#1952) üzenetére


bbuffy
senior tag

úhhh...két óra konyhatakarítás volt az egyik régi Delonghi gépnél, emlékszem:))
Főleg az ablakokból a kaktuszokról volt jó leszedni. Szóval OPV rulez.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1955) -HajTömeg- válasza Parci (#1952) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ált mennyibe kerül egy opv pl egy EVO-ba?

Alias: Júzer error

(#1956) Parci válasza radi8tor (#1953) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem feltétlenül, de mondjuk inkább egy gaggia classic/baby gépet pid-elnék, és akkor az opv/háromjáratú sem téma

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1957) Parci válasza -HajTömeg- (#1955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

maga az alkatrész asszem 3-5 ezer forint, plusz a beszerelés, ha esetleg kell plusz idomokat gyártatni hozzá stb. de ez csak rémlik kb-re.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1958) -HajTömeg- válasza Parci (#1957) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Akkor egy tizes tuti :)
Azzal gyakorlatilag nem tud befulladni a gép? ez a legfőbb haszna vagy az állandó nyomás beállítása?

Alias: Júzer error

(#1959) Parci válasza -HajTömeg- (#1958) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azzal is be tud fulladni, akkor minden víz a tartályba megy vissza a kinyitott opv-n keresztül. az állandó nyomás a lényeg. 10e ft nincs azért talán, szerintem valahol 5-8e ft között lehet a komplett műtét. de például SiD- jobban tudja mindezt, mert hogy ő csinálja is, én meg csak kibicelek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1960) fishi válasza radi8tor (#1953) üzenetére


fishi
tag

A hozzáértők szerint sajnos nem jó a hőstabilitása ezeknek a mai gépeknek, ezért valóban feleslegesnek tűnik ez a tuning ebben a kategóriában. (Egy régi, sárgaréz bojleres verzió eestén már esetleg érdemes lehetne elgondolkodni, de olyat még a szakik se láttak már egy ideje sajnos.)
Ha nem árérzékeny az ember, akkor vegyen komolyabb gépet, és azt PID-elje, ha meg az, akkor tanuljon meg temp szörfölni ezeken a belépő gépeken, és elviekben amit tudnak, azt PID nélkül is ki fogja tudni hozni belőlük.
Ez mondjuk csak elmélet, lehet, hogy ezeknél is nagyon hasznos lenne a PID, de még ember nem volt, aki kipróbálta volna. (Én a gépet mondjuk ezennel fel is ajánlom a teszthez, de nem hiszem, hogy lenne bárki, akit furdalna annyira a kíváncsiság, hogy kölcsönadna hozzá egy PID szettet. :) ) Megint elhamarkodtam, külhonban persze, hogy volt már, aki kipróbálta. Keress rá, hogy mik a tapasztalatok. :)

[ Szerkesztve ]

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#1961) Parci válasza fishi (#1960) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

várj, azért az evo-ban elvileg (ugye?) ugyanaz a bojler van, mint a classic-ban. + dupla külső fűtőszál. itt már csapolás közben is számít a pid, saughassy például úgy behangolta, hogy a bojler falán mérő szonda is csak 1 fokos esést produkál egy hosszú szimpla alatt. gyárilag ez sokkal több volt, termosztáttal még több (ott gondolom be sem kapcsol a fűtés alatta).

én nem gondolom, hogy fölösleges egy classic-ot pid-elni. az evo/carezza esetében talán azért nem éri meg, mert annyiba kerül, mint maga a gép és nem biztos, hogy ne akarna a tulaj idővel egy classic-ot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1962) fishi válasza Parci (#1961) üzenetére


fishi
tag

Má' hogy a viharba' lenne felesleges a PID az EVO-ba? Há' nem vagyok én tuggyukki...! :)
Én a saeco belsős acél bojleres gépkategóriáról beszéltem, fentebb a Carezzáról volt szó, úgy értettem azoknak a PID-elését kérdezte radi8tor1.

[ Szerkesztve ]

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#1963) radi8tor válasza fishi (#1962) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen Carezzáról volt szó, de azt mondta Parci, hogy ebben EVO cuccok vannak.

⭐ Stella

(#1964) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Kapszulás kávéfőzőt nézegetek, Dolce Gusto-nál azt írja automata és kézi.
Mi a különbség?

Mi egy alap, szimpla így elvárásként barátságos árnan lévőt keresünk (20-30 ezer körül).
Hazsnál valaki ilyen alap gépet?

F.K.T.

(#1965) And06 válasza psg5 (#1964) üzenetére


And06
aktív tag

a barátságos ár átmegy k.va drágába, amint elkezdesz kávét is inni rajta.
(lehet, hogy olcsó megvenni egy ilyen (kapszulás) gépet, de egy adag kávé ára 2-3szorosa a szemes kávéénak). napi 1-2 kávéval max 1 év alatt megtérül egy hagyományos szett ára. persze ha a kényelem a cél, akkor marad a kapszulás.

(#1966) psg5 válasza And06 (#1965) üzenetére


psg5
veterán

Kényelem a cél.

F.K.T.

(#1967) bbuffy válasza psg5 (#1966) üzenetére


bbuffy
senior tag

És az ízminőség?

Ha kapszulás akkor inkább Lavazza blue.
De a legjobb a pod.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1968) d@minator


d@minator
addikt

A Tescoban megjelent egy Pitti kapszulás kávé a TV2.hu ajánlásával. Ez van ráírva. Nespresso kompatibilis. Köze nincs a Nespresso kapszulákhoz. Egyszerű kávé íze van a krémje hamar eltűnik. Műanyag és nem alu kapszula. 100Ft darabja. Akinek Nespresso gépe van jobb ha kerüli.

(#1969) psg5 válasza bbuffy (#1967) üzenetére


psg5
veterán

Lavazze blue akkor egy gép?
(Nem vágom ,ezért a láma kérdések)
Ez dolce gusto-s?
Pod ez milyen? Automata?
Tudnál linkeket hozzájuk?

F.K.T.

(#1970) And06 válasza d@minator (#1968) üzenetére


And06
aktív tag

a zindexen ki lett tárgyalva, de a nespresso kapszulákat izesitik mindenféle anyagokkal, ronin mester majd megmondja pontosan. a lényeg, hogy ez igen gáz, mert igy akármilyen fos kávét beletehetnek. (méregdrágán) másrészt egy kapszula 5gramm! kávét tartalmaz, ami lóf.sz tormával. 7g a minimum egy szimpla espressohoz, de nagyon sokan 9g-t használnak (vagy többet)
szóval a nespresso profitmaximalizálásban jó, a usereknek lehúzás.

U.I.:
bocs, ha most valakinek a lelkébe gázoltam ezzel, de ez az igazság.

(#1971) lagoon79 válasza psg5 (#1969) üzenetére


lagoon79
tag

nekünk van otthon dolce gusto - vagyis asszonynak, de már leszokott róla :) ha jól tudom, most megjelent olyan változat, aminél tudod állítani a mennyiséget. a régebbi verziónál egy kar mozgatásával indítottad a "csapolást". sajnos azt kell mondjam, hogy a kapszulás kávé köszönő viszonyban sincs egy jól elkészített eszpresszóhoz képest. ami iható, az az egyéb ízesített tejes italok, de ott összesen 8 kávét készíthetsz egy dobozból kb 200 Ft/kávé árban (és fölötte)

(#1972) And06 válasza psg5 (#1969) üzenetére


And06
aktív tag

POD = kávépárna.

http://en.wikipedia.org/wiki/Easy_Serving_Espresso_Pod

nekem van egy PODos gépem, az irodában azt használom.

(#1973) psg5 válasza And06 (#1972) üzenetére


psg5
veterán

Milyen podos géped van?

F.K.T.

(#1974) And06 válasza psg5 (#1973) üzenetére


And06
aktív tag

mokador pepita. használtan vettem 30k-ért.

(#1975) bbuffy válasza psg5 (#1969) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem DG.
Lavazza...
http://www.neronero.hu/kave/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=54

Persze drágább.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1976) bbuffy


bbuffy
senior tag

Hario varia. Nagyon jó az anyag Főleg egy jó kis Boliviából készítve.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1977) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

paljoc kolumbia cup of excellence, pid=100 fok (jó forró), daráló=joker, lm=10 gramm. nem egy túl izgalmas kávé (olyan "kávészerű", nincs rá jobb szavam), picit talán citrusos is, de összességében mégis jól eső, nagyon hosszú utóízzel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1978) SiD- válasza Parci (#1939) üzenetére


SiD-
tag

Ez az új Carezza már Saeco belsős, ugyanaz, mint a 20ezerFt-os Philips-Saeco Poemia.

(#1979) radi8tor válasza SiD- (#1978) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a megerősítést. Akkor ezt is kihúzhatjuk a listáról. :W

⭐ Stella

(#1980) Parci válasza SiD- (#1978) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ouch, akkor szori a dezinformációért... akkor sokkal inkább az evo!

ha már saeco: dobtam mailt a yahoosodra

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1981) SiD- válasza Parci (#1980) üzenetére


SiD-
tag

Evo van most a Media Markt-ban 54000Ft-ért. Szerintem az reális egy új készülékért.
Éppen ma láttam Budapesten, az Europark MM-ben.

(#1982) radi8tor válasza SiD- (#1981) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak az a fránya szögletes design. Nem tudsz valami jó gépet, ezzel a klasszikus ovális felsővel rendelkező design-al, mint Carezza és társai? :)
Most nem kötelező pirosnak lennie. Mert látom ez a kettő nem működik együtt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1983) RBJ


RBJ
addikt

Csak engem zavar a saeco hd8423 nál, hogy a gőzkar elég rövidre sikeredett. Ennyire azért nem kellett volna spórolni a gyártónak. Éppen túlér a tálcáján. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1984) bbuffy válasza radi8tor (#1982) üzenetére


bbuffy
senior tag

Valami régebbi vintage cucc nem jön be? mondjuk azok mind koczkák. De jó eséllyel szinte az összes jó gép szögletes. Kompromisszum?:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1985) radi8tor válasza bbuffy (#1984) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már az is nagy kompromisszum párom részéről, ha lemond a piros színről.

Érdekes módon a professzionális gépeknél csomó piros közül lehet választani, de akkora hely nincs és annyi pénz sincs rá.

Új gép kellene mindenképpen.

⭐ Stella

(#1986) bbuffy válasza radi8tor (#1985) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igy nehéz a kecske/káposzta.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1987) vadászcsiga válasza radi8tor (#1985) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dejavu érzésem van, a legtöbben így kezdik :K

(#1988) radi8tor válasza vadászcsiga (#1987) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És mi lesz belőle? :DDD

bbuffy: De érted, minden normális gép kocka alakú, ami nem passzol a konyhába... Ami pedig kicsit design-osabb, arról kiderül belül egy olcsó megoldást alkalmaztak.

Tényleg sokszor úgy érzem azért vesznek a milliomosok POD-okat, mert azok jól néznek ki (már amelyik).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1989) vadászcsiga válasza radi8tor (#1988) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Embertől függ, pl Haj tömeg/Surda kérdezett egy csomót, ajánlottunk jobbnál jobb gépeket, úgy nézett ki veszi az adást erre sutyiban leütött egy műanyag gaggiat az ebayen. :K

(#1990) Toobee válasza radi8tor (#1988) üzenetére


Toobee
veterán

Ez szép is, kicsi is, piros is. Húzós az új ára, de ha a zasszonynak ez kell...

https://barbieripnk.hu/

(#1991) radi8tor válasza vadászcsiga (#1989) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja nem, nálam ez nem áll fenn. Főleg azért, mert ez 3 hónapos projekt, valamint van jelenleg is kávéfőző, csak néha rakoncátlankodik.

Mi jót akarunk a pénzünkért, ha már úgyis fizetni kell érte. :)

⭐ Stella

(#1992) bbuffy válasza radi8tor (#1988) üzenetére


bbuffy
senior tag

A POD talán még jó lehet, abból egész emberi kávét préselsz.

Vagy Brikka:) Az nem kocka.
Sajnos eddigi tapasztalatom alapján, nem meglepő módon, ebben a műfajban sem úszod meg a zsebbenyúlást.

Ez jópofa: [link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1993) -HajTömeg- válasza vadászcsiga (#1989) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Márhogy én? :DDD

Alias: Júzer error

(#1994) vadászcsiga válasza radi8tor (#1991) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Inoxra nem tudod rábeszélni? Egy használt gaggia classicot 50-ért meg lehet csípni, vagy egy Rancilio silviát 100-ért. Általában vigyázunk ezekre a gépekre tehát gyak olyan mint az új. Ez alá nem érdemes menni mert előbb vagy utobb úgy is lecsereled.

[ Szerkesztve ]

(#1995) radi8tor válasza Toobee (#1990) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az biztosan nem tetszene neki. :N

Ez volt az egyik kiszemelt, de ennek is gyengére sikerült a belseje annak ellenére mennyibe kerül: Ascaso Dream

vadászcsiga: inox-ból nem nagyon láttam még ilyen formát. Azok is szögletesek, semmi lekerekített él...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1996) Parci válasza Toobee (#1990) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát azért ez minden, csak nem kicsi... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1997) Parci válasza radi8tor (#1995) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vedd meg a quick mill silvano gépemet pár hónap múlva :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1998) Toobee válasza Parci (#1996) üzenetére


Toobee
veterán

Megnéztem élőben, tényleg nagyon kicsi. Akinél elfér egy GC, ott ez is.

https://barbieripnk.hu/

(#1999) vadászcsiga válasza radi8tor (#1995) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sid szerint kezdő gépnek kiváló, viszont az ára nem túl baráti.

(#2000) radi8tor válasza vadászcsiga (#1999) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát ezaz. Ha már ennyit fizetek érte, akkor ne kezdő gép legyen. :D

Parci: na, ezt a Quick Mill Silvano-t miért nem ajánlottátok eddig? :)
Használtat nem szeretnénk...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.