Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Goose-T válasza radi8tor (#450) üzenetére


Goose-T
veterán

Vegyél majd tisztítószettet is hozzá, nekem kb. négy hónapig működött csapvízzel, utána kérte a szervizprogramot. Nagyon jó tisztítóprogramja van, vízkőmentesít és zsírtalanít is egyszerre, és időben jelzi, ha futtatni kell: én még tudtam vele pár kávét főzni, amikor már égett az "S" lámpa.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#453) Goose-T válasza Kalandor (#452) üzenetére


Goose-T
veterán

A tiedhez szerintem jó az 1000-2000 forintos folyadék is, megnéztem a kézikönyvét. Nincs külön előírás vízkőmentesítő szerre, és a programja is csak annyi, hogy át kell főzni a vízkőoldóval kevert vizet rajta. Tisztítótabletta meg egyáltalán nem kell hozzá, mert a kávéval érintkező részeit kézzel is el lehet mosni. Érdemes vízkőmentesíteni, mert ha egyszer eldugul, akkor leéghet a szivattyú, és kukázhatod az egészet.

Szerk.: a folyadék 5-10 alkalomra is elég, szóval igazán megéri az a ~200 forintos költség tisztításonként.

[ Szerkesztve ]

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#455) Goose-T válasza radi8tor (#454) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez súlyos. A fekete sem jó? Létezik egyáltalán darálós kávéfőző barna színben?

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#456) radi8tor válasza Goose-T (#455) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem jó az sem. Barna vagy piros szín felel meg. Tovább keresek majd, nem kapkodom el a rendelést. :B

⭐ Stella

(#457) reset


reset
senior tag

Hali!
A vízkőtémához...
Én 2 db Electrolux EEA 130 Crema-t és egy Sencor SES 9050-est használok. Cca 2 havonta váltom őket (vetésforgó :DDD ) - ilyenkor mindig vízkőmentesítem az éppen használatba venni kívántat. A szakik szerint ezt borkősavas oldattal elegánsabb, én 10%-os étkezési ecetet hígítok csapvízzel 1/2-1/2 arányban. Ebből az oldatból 2-3 dcl-nyit átfőzök a tartályon és gőzt is nyomatok vele. 1 sor víz -> egy sor gőz -> megint víz -> megint gőz...kb. így. Aztán alapos átöblítés, majd használatba vétel....
A reggeli első csapolásnál mindig félig-meddig előforralt (de nem meleg) vízzel töltöm fel a tartályt (a konyhai mosogató csaptelep meleg vizes kifolyóját használom...ami elég messze van a villanyboylertől....). Vannak, akik előzőleg előforralják a csapvizet, és lehűlés után ezt használják. Egyébként, ha a rezgőszivattyú gallyra menne, itt beszerezhető / nem túl bonyolult a cseréje.

(#458) #63463168


#63463168
törölt tag

Ma megvettem az Electrolux EEA 250-es gépet. Ma teszteltem, egész jó a benyomás - eddig legalábbis... (Vigyázat! Az Electrolux iránt kissé elfogult vagyok, azaz nagyon tetszenek más termékeik is!)
A LIDL-ös arabica kávéval próbáltam ki ma, nagyon frankó lett a kávé. Sajnos csak késes darálóm van egyenlőre, ha "rendes" darálóm lesz még jobb lesz az eredmény valószínűleg.
Holnap kapuccsinót csinálok, remélem az is jó lesz. Anyósom áradozott a mai kávémtól! :) A gép kissé hangos, de szerintem nem annyira mint a másik*** gyártmány (pl. a pohár nem sétál le a helyéről!!!). Szóval lehet hogy megfelel nekem.....

[ Szerkesztve ]

(#459) radi8tor válasza Goose-T (#455) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végül találtunk egy piros színűt: Kenwood ES 021 kMix

Teljesen meg vagyunk vele elégedve. :C

⭐ Stella

(#460) z123456789


z123456789
addikt

Ò sziasztok!

Nem hiszem el hogy ezen az oldalon még kávéfözö topic is van. :)
Szóval:
Èn magam rajongom a kávé...illatáért.Viszont egyáltalán em fogyasztom.Ennek ellenére szeretnék ajándékba venni egy kávéfözöt.

A lényeg, ahogy ki tudtam puhatolózni, hogy lehetöség szerint:
-presszókávét tudjon
-megbízható legyen
-természetesen finomat adjon
-krémeset is (ha ez persze külön állítható egyáltalán :) )
-tejhabosító funkció sem ártana
-és beépített daráló (bár ha jól sejtem ez fogja adni a + kétmillió forintot a végösszegben :S )

Kérlek nézzétek el nekem ha a kérdéseim is pusztán baromságok, de én azt sem tudom hogy mi a hosszú meg a rövid kávé közt a különbség. :)

Elöre is köszönöm.

Ja!Egy két típust már kinéztem.Esetleg vélemény?

Philips SAeco HD 8323/09
Philips SAeco HD 8325/09
Proficook ES 1008
Fagor Cr 22 és CR14 és Cr 100
Delonghi EC 270

(#461) radi8tor válasza z123456789 (#460) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Darálós gépek közül a Jura-t ajánlanám.
Lassan forgó darálóval őrli a kávét így nem égeti el. Isteni kávét főz.
Ára 250e Ft-nál kezdődik.

Saeco kávéfőzők is jók, de azok (is) nagy fordulaton darálnak. Apám elfogyasztott már pár darabot az elmúlt 15 évben.
Jobbak itt is 200e Ft körül vannak, de ugye nem egy kategória a kettő.

Ami még fontos, hogy az ilyen darálós gépeket bizonyos időközönként állíttatni kell. Kopik a daráló, stb. Ha karban van tartva, akkor a főzött kávék íze sem fog változni.

⭐ Stella

(#462) z123456789 válasza radi8tor (#461) üzenetére


z123456789
addikt

UH!

Hát ez jócskán meghaladja a költségvetést.

De köszönöm.

Mitöl ilyen drága?A daráló funkciótól?
Mert akkor azt elhagyhatnánk és mondjuk jó lenne ennek az árnak a negyedéért valami megoldás... :S

(#463) nyunyu válasza Goose-T (#444) üzenetére


nyunyu
félisten

Először a Lehel piaci kávészaküzletben

Piacon belul hol van?
Ritkan jarok arra, multkor volt szabad 10 percem, de nem talaltam a kaves boltot :(

Ja, ha mar erre jarok: karacsonyra vett Rowenta ES4400 ugyan jopofa, meg konnyebb hasznalni, mint az elozo Bosch Barinomat, de NEM foz jo kavet, keseru az eredmeny. :(
(Tesco sajatmarkas 100% arabicaval, meg Segafredo Emozionival tesztelve, utobbit regen szerettem...)

Barino szerintem finomabbat fozott, felteve persze ha nem robbantotta fel a tomiteset.

Kollegak javaslatara vettem Lavazza Crema Gustot, ha azt sem fozi jol a Rowenta, akkor szivok inkabb a Barinoval, aztan teszek bele havonta uj tomitest...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#464) radi8tor válasza z123456789 (#462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, a darálótól. No meg, hogy ebben nem hétköznapi daráló van.
Ha nem kell darálós gép, akkor jóval olcsóbban kijön, de ugye azt gyakrabban kell tiszítán tartani (minden főzés után kidobni a zaccot). Egy darálós megcsinálja ezt helyetted.

⭐ Stella

(#465) z123456789 válasza radi8tor (#464) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor maradjunk annyiban hogy nem kell darálós.Azok közül valami ajánlott márka? :)

(#466) Kassadin válasza radi8tor (#461) üzenetére


Kassadin
addikt

És mi a helyzet ezekkel a kávépárnás gépekkel? Mert azok közül, amit z123456789 felsorolt, egy pár feltételnek végül is megfelel.

Amúgy nálunk melóhelyen saeco van. :K

[ Szerkesztve ]

(#467) mikromanus


mikromanus
veterán

Üdv mindenkinek!

Otthoni kávéfőzögetésre van két hagyományos verziós kávéfőzőm. Az egyik talán a "kotyogós" fedőnevű változat olcsó-de-gyengétfőz jellegű alfaja. A másik a kis standard ráteszed a fedelét - ráhajtod és rátekered a rögzítőt és várod míg jön minden ami a csövön kifér. Mármint van kis csövecske, amin keresztül a szabadba üríti a kávét (lehetőleg raksz alá poharat vagy mást).
Az első verziós kevesebb kávét kap egy lefőzéshez, vagy másfélszer annyi vizet és még a tömítőgyűrűje is büdös. Nem is tudtam vele mit kezdeni. Két-három adag beáldozása, masszív gumi mosás-főzés-tisztítás után se tudom eldönteni, hogy ez büdös műanyag, vagy olajszagú. A kávét elbökte, úgyhogy ez pihen.
A másik főző jó, csak lassan elbomlik a tömítő gumigyűrű és venni kellene újat. Elvileg ez és a "kotyogó" is kétszemélyes, de a gyűrű mérete eltérő. Valaki tudja mi ennek a csöves-hagyományos házi kávéfőzőnek a "hivatalos" neve? Gondoltam keresek valami boltot ahol szerezhetek újat, de csak a kotyogós főzőre találtam rahedli sok találatot, erre a típusra nem. Egy egyszerű gumikarika képe alapján meg nem ismerem fel, hogy ez jó lesz-e :D

Ha valaki profi a témában, akkro ossza meg az infókat!
Köszi :DDD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#468) nyunyu válasza Kassadin (#466) üzenetére


nyunyu
félisten

És mi a helyzet ezekkel a kávépárnás gépekkel?

Draga belejuk a parna/kapszula, raadasul letezik vagy otfele rendszer, ami nem kompatibilis egymassal, nem csereszabatosak a parnaik, kapszulaik.

Ha megis parnasat venne, akkor ESE podosat vegyen, ne az uton-utfelen kaphato Senseot.
ESE podban legalabb van minosegi kave kinalat, meg nem olyan gagyin csomagolt, mint a Senseo.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#469) tariattila


tariattila
veterán

üdv!

pestieknek ajánlom a dair.hu "punto it" kávéit
remek ár/érték arány... friss pörkölés
az áruházakban kapható drága ámbátor döglött szemetektől nagyságrendekkel jobb!

megelégedéssel fogyaszton a Marrone nevű 70A/30R arányú blendet ... ami a valóságban kb 50-50... de még így is veri a 3* ennyibe kerülő konkurenciát...
;)

[ Szerkesztve ]

(#470) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy napi 100-200 csésze kávé elkészítéséhez milyen gépet tudnátok ajánlani?
Fontos, hogy minél kisebb legyen, és kiváló színvonalon tudjon kávét főzni.
Körülbelül 300-400e ft-ig tudnék árban elmenni.
Melyek a jó, megbízható kávégép márkák?
Milyen kávéra mondjátok, hogy igazán finom? (Pl.: áruházakban kapható kávék, kapszulás...)

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv, Habzsi

(#471) tariattila válasza Milán13 (#470) üzenetére


tariattila
veterán

mire van szükség? automata vagy karos gép?

az igazán finom kávé az lehet amit 3-4 hónapnál nem régebben pörköltek... megfelelő alapanyagból!
de legjobb ha ettől is frissebb... 1-2 hét...

a kávéra kb 2 év szavidőt adnak meg ami ugye vicc... tehát amiket látsz még egy éves szavidővel azok döglöttek (nem romlottak csak élvezeti értéke zéró)

szóval: lesz rá személyzet aki készítené vagy a "gombnyomásos" egyszerűség a fontos? :U

ha a tökéletességre hajtasz akkor az automata, podos, kapszulás stb megoldások már ki is estek! ;]

[ Szerkesztve ]

(#472) Milán13 válasza tariattila (#471) üzenetére


Milán13
tag

Az alapanyag beszerzést megoldottam, frissen pörkölt kávé lenne, csak gondoltam vannak jó kávék hipermarketekben, METRO-ban.....
Személyzet kezelné a gépet, de szerintem minél egyszerűbb a kezelhetőség annál jobb.
A minőség és a gép helytakarékossága a legfontosabb nekem.
Minden ötletet szívesen várok a témában :)

(#473) tariattila válasza Milán13 (#472) üzenetére


tariattila
veterán

A karos gépekhez kell daráló ugyebár... DE ez KELL a minőséghez!

szóval: karos gép vagy automata?

karos gépből is van helytakarékos (egy kar) és az automaták se kissebbek ezektől...

gondolom nem direkt kávézóról van szó hanem egyéb profil lenne ott a kávé?

[ Szerkesztve ]

(#474) Milán13 válasza tariattila (#473) üzenetére


Milán13
tag

Megfogtál, nem tudom!
Amelyik egyszerűbb, gyorsabb, halkabb, kisebb és finomabb kávét készít :), valamint viszonylag hosszú élettartama legyen a masinának.

A témában kevéssé vagyok járatos, sőt egyáltalán nem.
Tényleg csak azt tudom, hogy milyen igényekre kellene, de ezt az előbb felsoroltam

[ Szerkesztve ]

(#475) tariattila válasza Milán13 (#474) üzenetére


tariattila
veterán

az egyszerű, gyors, halk mind-mind ellentéte a minőségnek.... :F

az élettartam (de főleg a szervízigényesség) pedig a bonyolult automata gépek hátránya...

egy ipari szabványú eszpresszógép meg elpusztíthatatlan örökös darab...
a hozzá tartozó darálóval egyetemben...

az automaták pedig meg sem közelítik minőségre a karos gépeket...

(#476) Milán13 válasza tariattila (#475) üzenetére


Milán13
tag

Értem! Akkor kérlek írj mind a két példára néhány ötletet, márkát, körülbelüli árat.
Valószínűleg karos lenne a minőség miatt, azonban a gyorsaság nagyon fontos.
Egyébként a kávés szakmában dolgozol, vagy csak élvezeti cikként tekintesz rá?

(#477) tariattila válasza Milán13 (#476) üzenetére


tariattila
veterán

sajnos nem dolgozom a kávés "szakmában"... de semmi sem kizárt még...

csak olyan home barista féle fajta vagyok...

ha elmondod a hely adta lehetőségeket, igényeket akkor jobban be lehetne lőni...
milyen jellegű az üzlet? közönsége? ...vízvétel, mosogató van-é ? :DDD

addig is az árakról:
danetti

expolygon

[ Szerkesztve ]

(#478) radi8tor válasza Milán13 (#476) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jura kávéfőzők között szétnéztél már?

Egy IMPRESSA XF50-el szerintem nem lehetne mellényúlni.

Ahol körülbelül napi 40 csészés kapacitásra van szükség, a kompakt IMPRESSA XF50 kávégép eszményi megoldás.

300+ÁFA

Ja, most nézem, hogy 40 kevés neked, akkor itt a nagyobb modell:

Impressa XS90

víztartály: 5,7 liter
szemeskávétartály: 280 g
kapacitás: 100 adag/nap

500+ÁFA

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#479) tariattila


tariattila
veterán

[link]

egy ilyen ipari jellegű Ascasot is többre becsülök bármilyen automatánál... (fele annyiért) :U
ha már a helytakarékosság jegyében kell kompromisszumot kötni...

a kapott kávé minőségéről nem is beszélve... ;]

[ Szerkesztve ]

(#480) Milán13 válasza tariattila (#479) üzenetére


Milán13
tag

Az üzlet talponálló, mosogató nincsen, vízvétel palackból.
Tulajdonképpen minél kisebb gépre lenne szükség körülbelül 100 csésze/nap teljesítménnyel.
A korosztály gyakorlatilag mindenki, a fiataloktól az idősekig, aki arra jár.
Ennek fényében várom az ötleteiteket :)

(#481) tariattila válasza Milán13 (#480) üzenetére


tariattila
veterán

értem... akkor ott mesterkedni se nagyon lehet így... :U

marad az automata verzió.... esetleg használtan egy megbízhatóbb olcsóbb?
vagy újban gondolkodsz?
egyszerűen képtelen lennék csak a név és design miatt félmilliót kiadni egy amúgy gagyi belsejű autom.gépre :(

a családban van 3 jura impresa... igaz régebbiek de teljes felújításon estek át (eredeti svejci alkatrészekkel!) állandóan van valami bajuk...
ha vennél újat akkor a garancia időn túl számolni lehet ezzel!
én használtan vennék töredék áráért az újnak.... :D

[ Szerkesztve ]

(#482) Milán13 válasza tariattila (#481) üzenetére


Milán13
tag

Az elözöek fényében végül mely màrkàkat és tipusokat ajànlod?

(#483) tariattila válasza Milán13 (#482) üzenetére


tariattila
veterán

fene tudja....

egy hekkelt olcsó saeco jobb kávékat tud mint sok drágább...

a quick mill -nek is van egy jóféle gépe de az ritkább....

jurákat is látok ilyen helyeken...

passz

(#484) Milán13 válasza tariattila (#483) üzenetére


Milán13
tag

Àrban meddig èrdemes elmenni?

(#485) tariattila válasza Milán13 (#484) üzenetére


tariattila
veterán

használtban kb 35-50

pesten van egy srác aki szokott beszerezni ilyen gépeket, hogy kisebb tuning után továbbadja...
ez kb abban merül ki, hogy átnézi és a darálót úgy beállítja, hogy az őrlemény megfelelő finomságú legyen a jó minőségű kávéhoz...

ezeket olyan 40 körül adja

(#486) Milán13 válasza tariattila (#485) üzenetére


Milán13
tag

Nagyon köszönöm a segìtséget!
Amint haladnak ezzel kapcsolatban a dolgok, tájékoztatlak, és vendégem vagy 1 jó kàvéra :)

Az elözö üzenetben 35-50 e Ft-ra gondoltál?
A srácnak tudod az elérhetöségét?

Amennyiben van valami ötleted, tanácsod még, szívesen venném.

(#487) radi8tor válasza tariattila (#485) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért én kíváncsi lennék, hogy egy ilyen olcsó kávéfőző hány napig bírja a napi 100 adagot lefőzni. :U

⭐ Stella

(#488) tariattila válasza Milán13 (#486) üzenetére


tariattila
veterán

ha beállít hozzá egy gép akkor megírom....
kávéra innen délről nem biztos, hogy utaznék bárhova :DDD

radi8tor1 abból gondolom, hogy ismerősöm csak jurákkal foglalkozik és elmondása alapján a tizenéves otthoni gépeknek ugyan az a belük (ha nem jobb) mint a mostani 2-300 ezres újaknak... SŐT az álló, pénzes automata juráknak is az őrlője és főzőegysége tök ugyan az..... csak a víz/zacc/kv tartályok nagyobbak... :F

[ Szerkesztve ]

(#489) Milán13 válasza tariattila (#488) üzenetére


Milán13
tag

Első látásra az alábbi gépekre gondoltam, kérlek vessetek rá egy pillantást, mindenképpen használt lesz, mivel árban kedvezőbb:

http://saeco-kavegepek.com/saeco-termekek/saeco-primea-kavegep/

http://jura-kavegepek.com/jura-termekek/jura-impressa-xs90-kavegep/

(#490) tariattila válasza Milán13 (#489) üzenetére


tariattila
veterán

használthoz képest ezek az árak csillagászatiak!

nézelődj még!

addig is egy kis automaca teszt: [link]

(#491) Milán13 válasza tariattila (#490) üzenetére


Milán13
tag

Úgy érzem kezdesz "jó" útra téríteni. Ma voltam egy kis helyen és egy komoly egykaros gép volt benne darálóval és tej gőzölővel. Nagyon finomat kávét kaptam ott és úgy tűnt nem kell a masinához nagy szakértelem.

A gép a következő volt:
http://www.molinarikave.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=225&flypage=shop.flypage&product_id=12&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1

Ez nagyon drága, azonban kis helyigényű minőségi egykaros kávégépet + darálót tudsz ajánlani néhányat? Palackból kapná a vizet...

Simán hajlandó vagyok 200e Ft-ig elmenni, ha attól mindenki megnyalja a 10 ujját :)

A másik kérdés: ha egy automata kávégépbe frissen pörkölt majd ledarált kávét töltesz és utána az automatát is jól beállítva még egyszer ledarálja az nem lesz jó minőség?

(#492) tariattila válasza Milán13 (#491) üzenetére


tariattila
veterán

megtaláltad a gépemet?
;)
La Scala Butterfly ...

tévedsz ha azt gondolod ezzel egyszerű a dolog...
ha jól beállítod a darálót a kávéhoz és az időjáráshoz! majd a gépen is eltalálod a kazánnyomást, hőmérsékletet.... na akkor perfect eszpresszót tudsz készíteni...

darálójuk is Mazzer volt fogadjunk! az se olcsóság!

az ottani személyzet és kávé is profi... ismerem őket... :D

[ Szerkesztve ]

(#493) Milán13 válasza tariattila (#492) üzenetére


Milán13
tag

:C

Szóval milyen olcsóbb alternatíva van helyette, mert ez egy vagyon, több mint fél millió a daráló és a masina együtt....
Furdal a kiváncsiság, hogy a butterfly milyen automatában ?:)

[ Szerkesztve ]

(#494) tariattila válasza Milán13 (#493) üzenetére


tariattila
veterán

hehhhe...az automata soha nem lesz olyan :N

használtan ilyet is ki lehet fogni 200-300 között (én is használtan vettem és a kopó alkatrészeket cseréltem...) utána gyakorlatilag új ;)

de nem ajánlom olyan helyre ahol még mosogató sincs! el lehet néha pancsolgatni szépen ha olyan a helyzet... :DDD

további szép napot kívánok ezzel a shot-al ;]

(#495) Milán13 válasza tariattila (#494) üzenetére


Milán13
tag

Tényleg nem szeretnélek folyamatosan zaklatni, még annyit kérdeznék, hogy az én esetemben konkrétan milyen gép jöhetne szóba?

Gyönyörű kép :DD

(#496) tariattila válasza Milán13 (#495) üzenetére


tariattila
veterán

fogalmam sincs... eléggé csapongsz az egyszerűség és a minőség között :D

nekem pölö a kávés sarkom egy 80X45-ös kis szekrényen van
(zacckiütő,tamper,kávégép,daráló) viszont szemben ott a mosogató!
ha ettől kevesebb helyed van és nincs mosogató akkor marad az automaca gép :DDD
ezesetben a nagyobb csepptálca-zacc/víz/kávé-tartály kelleni fog!

tényleg nem tudom mi is lenne jó... :F

(#497) siti válasza mikromanus (#467) üzenetére


siti
senior tag

a seherezádéra gondolsz? (nem a "celeb")

nekem volt ilyen, kb ugyanaz az elv mint a kotyogós, lefőzés után rögtön tálalható tartóba tolja a kávét. Sokat mondjuk nem használtam. A tömítőket cserélni kell közben, illetve ügyelni arra hogy ne égesd oda (inkább maradjon egy kis víz az alján) és itt is igaz, a teszkós olcsó gumi tömítőnek gumi íze lesz. Most egy kis bialetti kotyogósom van, mindenféle mellékíz nélkül, pedig a múltkor fent maradt a tűzhelyen és elszíneződött az alja.. Eszpresszót természetesen ez sem fog főzni, de kicsi, aranyos, kompakt.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#498) siti válasza Milán13 (#495) üzenetére


siti
senior tag

itt nézz szét. bár ez is inkább a hobbi baristáknak szól, semmint üzleteknek.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#499) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Sziasztok !
Ilyesféle Starbuckos melegitő poharat melyik Starbucksban lehet venni ? Nem tudjátok véletlenül, hogy kb mennyibe kerülhet egy ilyen termosz pohár ? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget és válaszokat

best regards, egy fórumozó blogger

(#500) tariattila


tariattila
veterán

szipiszupi kis Gaggia Espresso gép bagóért?
[link] :K
egy jó kis őrlő mellé és kánaán :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.