Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) Blyan válasza Atikusz (#57249) üzenetére


Blyan
félisten

Dehogy, ez a várva várt 7.1. :DDD

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#57252) pr0bi válasza whitezo88 (#57247) üzenetére


pr0bi
senior tag

Színinvertálásnál kb így néz ki az ios 7 csak fekete volt a háttér. Nem is igazán értem ezt a funkciót, van akinek ez bejön vagy minek van?

Ezt a k*rva nagy processzorigényt (A7) se igazán tudom hova tenni. 3D alkalmazásoknál, játékoknál még megértem (már aki ilyen célra használja a telefont) de hogy az animációk, transparency miért ilyen erőforrás igényes...

(#57253) b4zsi- válasza DanielK (#57243) üzenetére


b4zsi-
őstag

Csak a használat számítana egy mobiltelefonnál nem változtattak volna az OS kinézetén. Ennyi erővel a főmenü lehetne még a 3310-es szintjén az is remekül használható volt. Ne legyél már ennyire elfogult.

(#57254) whitezo88 válasza pr0bi (#57252) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a gyengénlátóknak, Windowson is van száz éve invertált kinézet, meg erős kontrasztos színösszeállítás.

(#57255) Totheground válasza Blaise (#57250) üzenetére


Totheground
addikt

Nem ertek egyet, amennyi munka ebbe lathatoan belement, fel lehet fogni egy total uj appnak is. 2,39 euro meg nem is draga.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#57256) pr0bi válasza whitezo88 (#57254) üzenetére


pr0bi
senior tag

Érthető, nem szóltam semmit.

(#57257) DanielK válasza whitezo88 (#57247) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem tetszik. :D

(#57258) r3dsnake válasza TigerCat (#57214) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszönöm, erre. :)

(#57259) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

van egy megbizható forrásból eladó i4 (fehér, 8 GB, T-mobile-os, 2,5-3 éves készülék, szinte karcmentesen szép állapotban), amit szeretnék megvenni. Nekem vodafone-os előfizetésem van, nem fogok t-mobilra váltani az égvilágon senki kedvéért - Felmerülő kérdés:

1. jailbreak-elhető a készülék megfelelő módon a vodafone-os kártyahasználathoz? (ha ez itt nem lehet téma, akkor sorry, irányitsatok át a megfelelő helyre)

2. fenti körülmények tekintetében sacc/kb mennyiért érné megvenni?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#57260) nord_ válasza Parson (#57259) üzenetére


nord_
veterán

Bementek a Telekomhoz függetleníteni, annak a díját meg valahogy elosztjátok egymás közt az eladóval. A JB nem arról szól, hogy kilockoljuk a telefont.

(#57261) B-L-A-C-K válasza Parson (#57259) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

2. kérdés: ~50K

(#57262) Parson válasza nord_ (#57260) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, közben kaptam egy fülest, hogy a jailbreak másra vonatkozik.
Hivatalos út lesz akkor belőle, az a legtisztább számomra is. - Amúgy ez sok időt vesz igénybe náluk? Vagy netán tipikusan az '5 perces' műfaj?

(#57261) B-L-A-C-K -> és ebben akkor benne van a hivatalos unlock rám eső ára is?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#57263) B-L-A-C-K válasza Parson (#57262) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs, használtan szolgáltatótól függetlenül 50 körül van a reális ára Persze árulnak itt 70-80-ért is de azok árulni is fogják...:)

Hivatalos úton a szolgáltató valami 10 ezer forintért csinálja, persze az eredeti tulaj kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#57264) Parson válasza B-L-A-C-K (#57263) üzenetére


Parson
addikt

Jó... köszi az infót, ez lesz a tárgyalási alapom. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#57265) M@te válasza Parson (#57262) üzenetére


M@te
senior tag

kb 5 perc elintézni de a függetlenítés 1-3 nap, mire valóban az lesz. de akkor már nyugodt lehetsz mert tuti hogy nem fogják letiltani és hamarosan független lesz. itunes-ra rádugva fogja majd kiírni ha kész

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#57266) B-L-A-C-K válasza Parson (#57264) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mennyi az annyi amúgy?

M@te: Egy 2-3 éves telefont amúgy is miért tiltanának le?

[ Szerkesztve ]

(#57267) Parson válasza B-L-A-C-K (#57266) üzenetére


Parson
addikt

Valószinű sikerül levinnem 45 (kis szerencsével 40) + függetlenitésre. Jó a tárgyalókészségem, bizom benne, hogy most is beválik.

(#57265) M@te -> 1-3 nap alatt fut át a rendszeren? Vagy a telefonon? Egyelőre nem vágom még ezeket a részleteket, de különösebben nem baj, mert pont, hogy csak részletek. Hivatalos megoldást szeretnék, ha van rá mód, ez tutter.

(#57268) kaszassz -> Köszi neked is az infót, ez még jobb adat a tárgyalási alapomhoz. De most már elkezdek utánanézni hivatalos úton is. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#57268) kaszassz válasza Parson (#57262) üzenetére


kaszassz
csendes tag

Én jún. elején függetleníttettem a Telekomnál egy iPhone 4-et, 15.000 Ft volt, és 1 nap múlva jött az üzenet iTunes-ban, hogy független lett.

(#57269) Ilidzser


Ilidzser
tag

Sziasztok!

Tudna valaki esetleg segíteni abban, hogy a VIber és a Blackberry Messenger miért eszi az aksit miközben nem is használom, ki is lövöm a futó alkalmazások közül? Egyedül üzenetek küldésére fogtam be, de katasztrófálisan meríti a telefont.
Valamilyen beállítást tudok rajta változtatni?
Egyedül a whatsapp ami nem okoz hasonló gondot...
iPhone 5-ön használom.

Köszi!

(#57270) Blyan válasza Ilidzser (#57269) üzenetére


Blyan
félisten

Nincs rá megoldás, illetve ha van akkor a fejlesztőknek kellene megoldania...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#57271) Ilidzser válasza Blyan (#57270) üzenetére


Ilidzser
tag

Ez szomorú nagyon. Másokat kérdeztem, ők nem vettek észre ilyet, ezért érthetetlen.

(#57272) Qru válasza Ilidzser (#57271) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Viber nekem is szívja az akksit folyamatosan. Ezért álltam át én is másik progira.

#nincsbennetarcsi

(#57273) Szecsy válasza Qru (#57272) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Annal mar csak a fb beszelgetes a rosszabb:)

(#57274) bandigno


bandigno
senior tag

Örülök ennek a 7.0.3-as frissítésnek, mert miután jelezte, hogy telepíthető "lenne", egyúttal le is radírozta a 7.0.2-t a telóról (felszabadítva nekem majd 2,5 giga helyet :D ), de mivel 3,2 giga kell ennek a telepítéséhez, le sem tudja szedni magának, mivel nincs annyi szabad hely :D a 22-es csapdájába ejtette saját magát és ennek nagyon örülünk :D bravó Apple! :C :C

(#57275) -secret- válasza Szecsy (#57273) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

miért? :U

[ Szerkesztve ]

(#57276) Parson válasza bandigno (#57274) üzenetére


Parson
addikt

Ez igen. És ilyenkor hogy jössz ki az ördögi körből?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#57277) pr0bi válasza bandigno (#57274) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nem csak updateli? Úgy emlékszem jóval 100 mb alatt volt a 7.0.3.

(#57278) -secret- válasza pr0bi (#57277) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

hát, én telón megnéztem 50-60 mega között volt, gépre rádugtam mégis 10 percig töltötte... nem tudom miért. :F

(#57279) subaruwrc válasza bandigno (#57274) üzenetére


subaruwrc
félisten

i5s-en volt 92mb a frissítés, annak hogy kell 3.2gb szabad hely ?
nálam i4-en 50mb volt a frissítés, viszont képeket videókat nekem is kellett eltávolítani hogy hajlandó legyen felmenni de úgy is csak ituneson keresztül, wifin 3-szor failelt be.

-secret-

szerver terheltség ?

[ Szerkesztve ]

(#57280) pr0bi válasza -secret- (#57278) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ez mondjuk sávszél függő is lehet mindkét oldalról.

(#57281) B-L-A-C-K válasza -secret- (#57278) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is 60 mega körül volt és wifivel 10-15 perc volt. De szerintem ezen ne akadjunk fel, pl most Windows7-re 48 frissítés jött le azt is csinálta vagy 10 percig, és nem volt nagy terjedelmű.

(#57282) Szecsy válasza -secret- (#57275) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Marmint akku merules szempontjabol...

(#57283) -secret- válasza Szecsy (#57282) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

lehet.. de facebookot mindenki használ.. na jó 100 emberből 2 ember nem :D

[ Szerkesztve ]

(#57284) pr0bi válasza B-L-A-C-K (#57281) üzenetére


pr0bi
senior tag

Windowsnál semmin nem szabad meglepődni :P

[ Szerkesztve ]

(#57285) Szecsy


Szecsy
aktív tag

csináltam egy full restoret majd cloudból vissza mindent , miután fölraktam a 7.03at, mindenki ajánlom legalább fél évente egyszer, sokkal jobb lett az akksiidő is.

(#57286) -secret- válasza Szecsy (#57285) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

azért vagy 4%-on? :DDD

(#57287) B-L-A-C-K válasza Szecsy (#57285) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elvileg semmi értelme nincs mert ugyan úgy visszapakol mindent...Szerintem elég lett volna egy home + power gombos újraindítás...

(#57288) Parson válasza B-L-A-C-K (#57287) üzenetére


Parson
addikt

Ez mit csinál ez a home + power gombos újrainditás? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#57289) erdoke válasza Blaise (#57250) üzenetére


erdoke
titán

Egyetértek, legalább valami kupont kellett volna adni a korábbit megvásárlóknak, hogy mondjuk 1 dollárért/euróért megvehessék az újat. "Upgrade díjat" hajlandó lennék fizetni, ugyanolyan teljes vételárat, mint amit az új ügyféltől is kérnek, azt nem. :((
Még abban az esetben is kaphattak volna tőlem újabb 2 eurót (iPhone + iPad). Így nem kapnak semmit.

A legjobb aláírás a héten

(#57290) Szecsy válasza B-L-A-C-K (#57287) üzenetére


Szecsy
aktív tag

hat ezt nem probáltam, de végülis a restore olyan mintha egy nagytakaritást csinálnál..

(#57291) B-L-A-C-K válasza Parson (#57288) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A háttérben futó bennragadt dolgokat kilövi. Illetve néha érdemest ezt megcsinálni akkor ha 100%-ra fel lett töltve a telefon, mert az aksi kijelzést újrakalibrálja.

(#57290) Szecsy: Nem, mert ugyan úgy visszapakolja az esetleges sz@r rendszerfájlokat is. Ha új ként állítod be a telefont az olyan mintha egy szűz win7-et kapnál, de így a régit kaptad meg újra.

[ Szerkesztve ]

(#57292) Szecsy válasza B-L-A-C-K (#57291) üzenetére


Szecsy
aktív tag

eztse tudtam köszi a hasznos infót!!!!

illetve a masik, hogy a location service ben van a gyakran látogatott helyeket elmenti azis sztem szivhatja az akksit

(#57293) bandigno válasza subaruwrc (#57279) üzenetére


bandigno
senior tag

a lényeg h letörölte saját magától a letöltött, de nem frissített 7.0.2-őt és most ezt írja h 1,1 GB a frissítés mérete, de 3,7 gb szabad hely szükséges a telepítéshez, ezért le sem szedi :) nincs, csak 2,6 giga szabad helyem szerencsére :)

Parson: ha netán mégis szükségem lenne i4-en az ios7-re, akkor majd csinálok neki elegendő szabad helyet, de ez mostanság nem várható, nem jön be még mindig az új kinézet.

[ Szerkesztve ]

(#57294) RunTimeError


RunTimeError
tag

Üdv!
Egy olyan problémám lenne, hogy a 4S telefonom estéről reggelre egy olyan
jelenséget produkált, hogy csak egy fekete háttér jelent meg rajta halvány megvilágítással.
Kikapcsolni nem lehetett, csak újraindítani power + home kombinációval. Viszont amikor újraindult
betöltötte az apple logot, majd elhalványult és csíkos lett a képernyő és ismét újraindult.
Ekkor már az apple logo mellett a képernyő tetejére ezt az üzenetet írta :

[NAND]_FindFlashMediaAndKeepout :601 physical nand block offset 1
[NAND] start :356 this 0x9ac42400 PROVIDER=0x9ad98c00 flashMedia=0x9ad98c00
[NAND] WMR_Start : 149 Apple PPN NAND Driver , Read/Write
[NAND] WNR_Start : 174 FIL_Init [OK]
[NAND] WNR_Open : 371 VFL_Open [OK]
[NAND] s_cxt_boot:88 sftl: error, unclean shutdown; adopted 1055 spans
[NAND] WNR_Open : 420 FIL_Open [OK]
[NAND] _publushServices:642 FTL capabilities: 0x00000001
[NAND] _ppnvflGetStruct :3469 Checking borrowed blocks - count: 44 max_count: 44
[NAND] _fetch BorrowedList:881 number of borrowed blocks 37

Majd itt megfagyott és megállt. Többszöri újraindításnál vagy csak félig
vagy teljesen kiírta ezt az üzenetet és megállt a telefon.
Egy 6 óra elteltével, közbe olykor próbáltam bekapcsolni a telefont
egyszer csak fogta magát és bekapcsolt, mintha semmi se történt volna.
Mintha csak hibernálva lett volna, minden program ami este futott ugyan úgy
futott rajta tovább. Ez történt okt.22. estéről 23. reggelre, egész nap rendesen működött
a telefon, majd ismét okt.24. tegnap estéről ma reggelre ezt a jelenséget produkálja.
Nincs garancia rá és hasonlók, mi lehet az oka? Ma darabjaira szedtem, hátha meglazult
kábel miatt van de miután összeraktam ugyan úgy hibaüzenetet dobál.

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#57295) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jut eszembe tegnap este 7.0.3 produkált egy hibát i5 alatt. A hang attól függetlenül hogy maximumon volt alig lehetett hallani. Újraindítással sem javult meg, már kezdtem azt hinni megfőtt a hangszóróm, erre csináltam egy home + power-es resetet és helyre is állt.

(#57296) ThuG4LifE válasza -secret- (#57278) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Ha ituneson keresztul frissitesz, akkor leszedi a teljes telepito filet (1.2, 1.3 GB kb).

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#57297) M@te válasza B-L-A-C-K (#57295) üzenetére


M@te
senior tag

nekem az tűnt fel hogy már külön lehet állítani pl a viber és facebook hangjának erősségét is. ha meg van nyitva a program és ott állítasz a gombokkal hangerőt..

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#57298) TakeIt


TakeIt
tag

Ha jól emlékszem, akkor többen is említettétek, hogy szeretnétek vásárolni egy 5S-t,és talán volt olyan is, aki azt mondta, hogy a T-nél venné. Az lenne a kérdés, hogy milyen csomagban érné meg a legjobban?

(#57299) agabe válasza B-L-A-C-K (#57295) üzenetére


agabe
addikt

faxa ... ez már android szint :(((

(#57285) Szecsy:
én is azt vettem észre, hogy javult az akksi idő, főként a standby -ban ... 8-9 óra alatt esett 1%-ot az akksi akkor amikor egyáltalán nem volt használva este (persze mindent kilőttem a háttérből), de 3G, wifi bekapcsolva email, fb, viber, whatsapp push üzenetek jöttek (egyik app sem futott, de a jelzés akkor is megjön), szóval úgy látom ebben van javulás.

[ Szerkesztve ]

(#57300) nord_ válasza TakeIt (#57298) üzenetére


nord_
veterán

Abban, amelyik leginkább megfelel a hívási, adatforgalmazási szokásaidnak.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.