Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178851) bandigno válasza Nemo1001 (#178850) üzenetére


bandigno
senior tag

sim csere?

(#178852) Nemo1001 válasza bandigno (#178851) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

megvolt az is.

azt nem is irtam volt restore nem is egyszer nem oldotta meg a problémát.volt olyan hogy béta rendszert tettem fel az sem oldotta meg a problémámat.

[ Szerkesztve ]

(#178853) talamasca válasza Nemo1001 (#178845) üzenetére


talamasca
senior tag

Pc-d vagy Maced van?
Mert, ahogyan olvasom a log fájl kinyeréséhez Mac kell.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#178854) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Sziasztok, boldog új évet mindenkinek!

A segítségeteket kérem azzal kapcsolatban, hogy a napokban fogok váltani i5S-ről i7-re, de (mivel ez az első iPhone váltásom) nem tudom ennek a pontos procedúráját. Azt szeretném, hogy az összes kontakt, app, fotó, videó, miegymás ami a jelenlegi telefonomon van rajta legyen az újon is, de a régiről (mivel az eladásra megy) törlődjön. Ha erre adnátok egy szájbarágós (nem vagyok egy nagy telefon-guru), lépésről-lépésre szóló útmutatót (vagy linket), nagyon megköszönném.

Illetve még egy kérdés, az iOS11-el kapcsolatos problémák illetve a "régi" iPhone-ok teljesítmény-visszafogásával kapcsolatos botrány miatt, maradnék az i7-en "gyárilag" telepített iOS10-en, lehetséges ez? Vagy mindenképpen frissíteni kell az oprendszert? Származhat belőle hátrányom, ha nem frissítek? Az i5S-en a legfrissebb iOS11 van.

Előre is köszönöm mindenkinek a választ! :R

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#178855) consono válasza Nemo1001 (#178852) üzenetére


consono
nagyúr

Másik szolgáltató kártyájával nem tudod kipróbálni? Lehet, hogy valami lokális Telekom hiba.

"In God we trust. All others must bring data"

(#178856) talamasca válasza Nemo1001 (#178841) üzenetére


talamasca
senior tag

Nagyjából erről van szó:

"Kedves Tibor!

További fájlokra van szükségünk a visszajelzéseddel kapcsolatban. Kérlek biztosítsd a hibajelenség naplófájlját (Logs), az alábbiak szerint:

1. Telepítsd a Hívás Naplózó profilt (Call Logging profile ) . (https://appleseed.apple.com/sp/download/1008212)
2. Válaszd ki a telefont, telepítsd. Amennyiben szükséges add meg a jelkódot.
3. A sikeres telepítés után a profil itt megtalálható: Beállítások/Általános/….
Amennyiben megvan, indítsd újra a telefont.
4. A hibajelenség újbóli előfordulásakor jegyezd fel a dátumot, időt. (a Feedback Assistant válaszban írd meg)
5. A hibajelenség után várj egy percig és utána aktiváld a rendszer diagnosztikát. (Nyomd meg egyszerre a a Hangerő Fel-Hangerő Le és Bekapcsoló gombot, amíg nem rezeg egyet.)
6. Várj nagyjából 10 percet, hogy lefusson a diagnosztika
7. Csatlakoztasd a Machez és szinkronizálj az iTunes-szal.
8. Hibanapló kinyerése: A Macen: Finder/Ugrás/Alt gombra kijön a Könyvtár menüpont, ott pedig Logs>CrashReporter>MobileDevice>és itt tömörítve küld el az iPhone-od neve alatti mappa tartalmát.
9. Az iPhone-ról a profil eltávolítása: Settings -> General -> Profiles & Device Management
10. A Mac Feedback Assistantban (cmd+space megtalálod) a válaszodhoz csatold a tömörített cuccot.

blablabla..."

[ Szerkesztve ]

“Black as midnight on a moonless night.”

(#178857) leslieke válasza Tuco Ramirez (#178854) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Frissítheted az i7-ez is nyugodtan, semmivel sem lesz lassabb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#178858) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

nincsen mac gépem :( már beszéltem az apple supportal majd az amerikaival várom az e-mail-jüket vissza

Másik szolgáltató kártyájával nem tudod kipróbálni? Lehet, hogy valami lokális Telekom hiba. nem tudom kipróbálni mert t-com függő el van inditva a függetlenités de abból se lesz semmi ugyanis be kell vinnem egy telekom ügyfélszolgálathoz,mivel kicserélték a telefonomat mert fel vált a kijelzőm.

[ Szerkesztve ]

(#178859) matyi19


matyi19
őstag

Hello,

Több hónapja nem jártam már itt, elnézve az utolsó pár hozzászólást van pár ismerős név :)
Szóval már közel 1,5 éve egy i6S-t használok.
Nagyon jó barátom most X-re váltotta az i7+, egész jó áron hozzá tudnák jutni, de 1-2 nap használat után arra jutottam nekem ez túl nagy. Kamera+LED vaku együttes abszolút veri az i6S-t, illetve valamivel gyorsabb is.
Szóval marad az i6S, de jelenleg ott tartok hogy muszály kicserélnem benne az akkut, már egy napot sem tart nagyon gyorsan merül :/
Mi a véleményetek a NIHON akkuról?

http://s.aliexpress.com/rY7feM3e

Elméletileg a kapacitás is nagyobb kicsit....

(#178860) Rage47 válasza matyi19 (#178859) üzenetére


Rage47
veterán

ha akksit akarsz cseréltetni, akkor megvárnám, míg itthon is hamarosan bevezetik a hivatalos akciós csereproramot.

plusz még itt csekkold a telód

[ Szerkesztve ]

(#178861) tboldi válasza Rage47 (#178860) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt akartam írni én is. :K

Még annyit tennék hozzá, hogy ha jól emlékszem, 18-án indul a bécsi Apple Store. Nem tudom, matyi19 merre lakik, de lehet, hogy érdemes lenne odamenni. :)

(#178862) matyi19 válasza Rage47 (#178860) üzenetére


matyi19
őstag

Igen ez nagyon jó lenne, utánna kell nézzek ennek a programnak itt Romániában is...

#tboldi
Románia.

Jelenleg is az i7+ról írok, mikor haza érek ellenőrzöm jogosult vagyok e a cserére.

[ Szerkesztve ]

(#178863) B-L-A-C-K válasza matyi19 (#178862) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudtommal a csereprogram 6S-re vonatkozik nem i7esekre.

(#178864) ittakary válasza B-L-A-C-K (#178863) üzenetére


ittakary
nagyúr

mindenre vonatkozik ami iPhone 6 és felette van

amúgy pont miattad (respekt) kiadtak egy MÁSODIK publik nyilatkozatot hogy pontosan milyen készülékek vannak benne a buliban:

Apple clarifies that all iPhone 6 and later devices are eligible for $29 battery replacements

tehát bármilyen telód van, akksi állapottól FÜGGETLENÜL (!!!) bedobsz a vödörbe 10k-t és kapsz egy új akksit

[ Szerkesztve ]

(#178865) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Keresőben próbáltam, de nem sok mindent találtam a következő helyzetre: adott 2 iPhone, az egyik céges, a másik privát. A privát apple ID-m ~5 éve megvan, így azóta már rengeteg személyes és fontos adat és emlék van hozzá társítva, lementve, stb. A céges apple ID-m ~1éve van meg, "ezen" kizárólag céges adatok, nevek, alkalmazások, képek vannak.
Elég körülményes és kényelmetlen 2 telefont magammal hordani és mindkettőre figyelni. Megoldható valahogy, hogy a privát Apple ID-met "átköltöztessem" a céges telefonra (képek, telefonkönyv, alkalmazások, levelezés, stb.)? A céges dolgokat nem engedélyezett privát email címhez társítani, így az, hogy a céges dolgokat költöztessem át a privátra sajnos nem opció.

Köszi,
Pomk

(#178866) Alwares válasza ittakary (#178864) üzenetére


Alwares
aktív tag

Én már nagyon várom hogy mit hoz majd ez az aksicsere, mert ios10-el se volt már gyors az iPhone6-om, de 11-el valami katasztrofálisan lassú lett a telefon. Mac-en lecsekkoltuk és 70%-os az aksija, geekbenchen meg látszik hogy jó 30%-al lassabban pörög a processzor.

Nagyon örülnék ha ez segítene és még jó egy évet ki tudnék húzni a telefonnal. (mióta pár évet lehúztam egy mobil app fejlesztő cégnél baromira kiégtem az okostelefon lázból és semmi kedvem telefonra költeni most :D )

(#178867) B-L-A-C-K válasza pomk (#178865) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

2 ID tartalmat összefésülni nem lehet. Olyat viszont lehet hogy pl a céges telefonkönyvet lemented iCloud.com-on keresztül, majd ezt szintén iCloud.com-on keresztül a te ID-dre beimportálod, illetve a privát telefonon hozzá adod a céges email-t.

[ Szerkesztve ]

(#178868) matyi19 válasza B-L-A-C-K (#178863) üzenetére


matyi19
őstag

i6S-em van, mint írtam marad ez, nem váltok i7+ra.

#ittakary
“tehát bármilyen telód van, akksi állapottól FÜGGETLENÜL (!!!) bedobsz a vödörbe 10k-t és kapsz egy új akksit”
Ezt nem értem?

[ Szerkesztve ]

(#178869) B-L-A-C-K válasza matyi19 (#178868) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sorry csak az utolsó hozzászólásodat olvastam, abból meg azt hittem i7+od van.

(#178870) ittakary válasza matyi19 (#178868) üzenetére


ittakary
nagyúr

azt jelenti hogy teljesen mindegy hogy hány éves telefonod van milyen rossz benne az akksi, senki nem néz semmit, ha kifizeted a 10ezret, kapsz egy újat és kész.

(#178871) matyi19 válasza ittakary (#178870) üzenetére


matyi19
őstag

Értem...

[ Szerkesztve ]

(#178872) StLui válasza ittakary (#178870) üzenetére


StLui
veterán

istyle szervíz listájából szerettem volna kideríteni, hogy 5S-ben lehet-e aksit cseréltetni 10-ért, de ott mindenre csak a 20-30 ezres árat látom.

5S-re vonatkozik, ha igen bármelyik hivatalos szervíz megcsinálja?

szerk, bocs visszább olvastam, ha jól értem igen

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#178873) col válasza StLui (#178872) üzenetére


col
addikt

Csak i6 és efeletti készülékekre vonatkozik tudtommal az aksicsere új programja.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#178874) ittakary válasza StLui (#178872) üzenetére


ittakary
nagyúr

5S-re nem fog vonatkozni az akciós csere, 6 és felette, komolyan nem tudom mit nem lehet ezen érteni :D

(#178875) -Ben- válasza StLui (#178872) üzenetére


-Ben-
veterán

Úgy tudom, iPhone 6 és újabb modellek esetében él csak.

(#178876) B-L-A-C-K válasza col (#178873) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+ még a kedvezményes árak ki sincsenek írva.

(#178877) StLui válasza ittakary (#178874) üzenetére


StLui
veterán

idézetben már ezt olvastam csak:

"tehát bármilyen telód van,"

Utána pedig ezt írtad, ez is erre utalt:

"azt jelenti hogy teljesen mindegy hogy hány éves telefonod van"

de köszi neked is, többieknek is, most már tiszta!

Ez kamu gyári aksi vajon:

iPhone 5s gyári akkumulátor csere
Javítási idő: Kb 15-20 Perc

Ár: 10.990 Ft
Merry Christmas
Akciós ár: 8.990 Ft

West-end.ben 1 éve kicseréltettük iSamurai-nál, szinte ugyanolyan maradt, most meg már rosszabb mint volt sokkal

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#178878) leslieke válasza B-L-A-C-K (#178863) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

iPhone 6 és felette mindegyikben cseréltethető lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#178879) leslieke válasza B-L-A-C-K (#178876) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

29$ lesz. [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#178880) B-L-A-C-K válasza leslieke (#178879) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez oké hogy kint annyi, de itthon ez kb 10-11 ezer lesz.

(#178881) leslieke válasza B-L-A-C-K (#178880) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor nagyjából ki is számoltad mennyi lesz kb. a csere. ;) :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#178882) B-L-A-C-K válasza StLui (#178877) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az a baj ezek nem hivatalos szervizek, és amit gyárinak mondanak az sajnos nem gyári...Persze az is jó amit beleraknak, csak kb ha értesz hozzá kicsit, akkor megrendeled ebay és társai oldalról, youtube videó alapján belerakod, és megúszod ugyan ezt 1500Ft-ból. Vagy veszel bele minőségi aksit ~4 ezerből, aminek valóban is nagyobb a kapacitása mint a gyári. Én asszonynak ilyet raktam bele már vagy 9 hónapja, és nagyon jó az üzemidő azóta is vele.

(#178883) matyi19 válasza B-L-A-C-K (#178882) üzenetére


matyi19
őstag

Azt hiszem ha nem jogosult az i6S-em az ingyenes cserére, akkor én is megrendelek egy NOHON aksit. (i5S-be, már úton van egy)

(#178884) leslieke válasza matyi19 (#178883) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jogosult.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#178885) StLui válasza B-L-A-C-K (#178882) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, akkor ahogy sejtettem, felejtős, majd megoldom (remélem :D )

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#178886) matyi19 válasza leslieke (#178884) üzenetére


matyi19
őstag

Nem itt kell ellenőrizni, ha jogosult e vagy sem?
https://www.apple.com/support/iphone6s-unexpectedshutdown/

(#178887) leslieke válasza matyi19 (#178886) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link] Én erre gondoltam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#178888) Rage47


Rage47
veterán

Megint az lesz, mint tavaly, mikor cserélték a 6s-emben az akksit januárban - 3 hétig várakoztattak, mert nem volt annyi akksi készleten. Megint lehet majd várni heteket rá gondolom, mert most még több készülék érintett.
:C
Hogy minden télen ez lesz most....

(#178889) matyi19 válasza leslieke (#178887) üzenetére


matyi19
őstag

Igen erre jogosult, de inkább veszek 5eFt-ért egy NOHON-t AliExpress-ről...
Főként azért mert legközelebb 190km-re van hivatalos Apple reseller.

(#178890) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok !

Nem tudtok mostanában valami olyan bugról, hogy i8 plus miután telefonálás közben elemelem a fülemtől nem kapcsolja azonnal be a kijelzőt csak 1-2 mp mulva (vagy home gomb megnyomására)?

nem igazán tudom eldönteni, hogy szoftveres e a gond, az üvegfólia és az érzékelő közé kerülhetett e valami szösz, vagy maga az érzékelő rossz. :F

(#178891) Wajk válasza Bling95 (#178890) üzenetére


Wajk
addikt

Egyszerűbben a fólia okozta hibát lehet kiszűrni, érdemes erős fénnyel megvilágítani a szenzor környékét, hogy nincs-e rácsúszva kicsit a fólia és kicsit megpróbálni arrébb mozdítani.

Ha más nem a fóliát leszedni, alaposan áttörölni a készüléket és másik fóliát feltenni... :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#178892) Bruck válasza B-L-A-C-K (#178882) üzenetére


Bruck
csendes tag

A probléma azzal van,h nemrég láttam 6s-t nem gyári cserélt aksival,az üzemidő szuper lett,de a proci sebesség szarabb lett. Szóval zsír új aksival csak az eredeti proci 30%át tudta....

(#178893) B-L-A-C-K válasza Bruck (#178892) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ebben nincs tapasztalatom, de abban van hogy a cserélt aksi nem minden esetben 100%-os sajnos, így ez is lehetett a probléma.

(#178894) Bruck


Bruck
csendes tag

Akkor ez így elég nagy szívás,ha negyed évente 400 km-t kell utazzak aksi cserére..

(#178895) kchris78 válasza Bruck (#178894) üzenetére


kchris78
veterán

negyed evente? :U

(#178896) tboldi válasza Bruck (#178892) üzenetére


tboldi
nagyúr

Biztos, hogy gyári került bele? Mert azt csak authorized service provider adhat.

(#178897) szabogabor10 válasza Bruck (#178894) üzenetére


szabogabor10
veterán

Negyedévente? :U

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#178898) Bruck válasza kchris78 (#178895) üzenetére


Bruck
csendes tag

Valamelyik iPhone topicban osztottak meg tesztet,ahol egy 6s,vagy 6(?) 4hónap,140 ciklus után geekbench alatt single coreban 30%-al lassabb volt

[ Szerkesztve ]

(#178899) matyi19 válasza Bruck (#178892) üzenetére


matyi19
őstag

Honnan ez a 30%-os proci adat?
Azt nem hinnem ha az akku kapacitás rendben van (tehát mint BLACK is írta, aku idő 9 hónapja ok), processzor teljesítmény nem lenne 100%-os.

(#178900) B-L-A-C-K válasza Bruck (#178898) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó azért erre ne alapozzunk már, azt se tudod hol cserélték az aksit annál, antutunál meg számít milyen hőmérsékleten megy a teszt, meg ha egymás után sokszor lefuttatod jóval alacsonyabb eredményt ad, szóval akkor mondj ilyeneket ha te tesztelted.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.