Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) audi100td válasza ezsolti (#49250) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem hivatalosan moddolt BIOS flashelése lehet megoldás, de nem tudom Dell-nél mi a helyzet ez ügyben.

(#49252) cildren válasza audi100td (#49251) üzenetére


cildren
tag

Múltkor írtam a DELL-es fórumban ott egy Vostro 500 miatt senki sem reagált ilyen moddolt BIOS-ra

(#49253) Tim82 válasza audi100td (#49249) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem úgy rémlik, hogy nem a Dell-ek BIOS-ai a ludasak ilyen esetben, hanem úgy általában a Lenovo/HP wifikártyák nem működnek máshol, csak Lenovo/HP gépekben (köszönhetően a gyártó-specifikus firmware-jüknek). A Dellnél mintha nem lenne whitelist.

A probléma megoldása talán a wifikártya firmware-jének átírása lenne, gondolom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49254) Chaser


Chaser
titán

Az x200 tabiban egy seagete 160-as hdd van, hihetetlen milyen halk a 750-es toshibámhoz képest:)
Nem tudja valaki, TP fant rá lehet venni valahogy, hogy mindig manual 1-es fokozattal induljon? Beállítom, de következő induláskor smarton v BIOS vezérlésen van. 1-es fokozat bőven jó még IDA-val is az SL9400-nek és itt még hangja sincs. Megbúgattam 7-esen, hát orkán:D De nem hangos ott se, inkább a szélzaj hallatszik rendesen. Az se lenne hátrányos, ha nem kellene mindig kiXelnem kezdéskor tálcára tpfant.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49255) audi100td válasza Tim82 (#49253) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez bizony nem kizárt, valami nekem is rémlik.

Chaser: Nem csoda, hiszen csak egy tányér van benne, míg a 750-es Toshiba-ba kettő. :)

[ Szerkesztve ]

(#49256) lapa


lapa
veterán

nem tudom meddig fog látszani a jó kép, de még a végén ráfogják szegény x-ekre, hogy ők döntötték romba a zországot.

ja, a tejbecsurgás-hangelmenés hibát a másik x alkatrészeivel kisakkoztam szalagkábelre. megpucoltam-megvakartam, nem működék. jó, hogy van itthon ugyanilyen gép, így megúsztam egy audio panel rendelést.

[ Szerkesztve ]

(#49257) z00li válasza z00li (#49202) üzenetére


z00li
senior tag

"még egy kérdésem lenne. Mennyire nagy meló az x61-es hűtőjének kipucolása? Érdemes lehet újrapasztázni a procit is? :F"

(#49258) Tim82 válasza z00li (#49257) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én a helyedben megnézném a Hardware Maintenance Manual-ban (a linkem kapásból a pdf-es letöltésre mutat, a 102. oldal (és az ott felsorolt előzmények) kellenek neked) és az alapján eldönteném, hogy nekem nagy melónak minősül-e.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49259) donjohnson válasza Tim82 (#49258) üzenetére


donjohnson
addikt

1 perces meló, mit akarsz? :DDD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#49260) cigam


cigam
félisten

Hol tudnék venni R61 alaplapot? Házilag mennyire bonyolult a csere?
Kb milyen árra számítsak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49261) z00li válasza Tim82 (#49258) üzenetére


z00li
senior tag

Eléggé szét kéne bombázni a gépet, így inkább kihagyom (egyelőre). Milyen hőfokok esetén kezdjek aggódni? Idáig még 70 fok alatt megállt a proci (T7250), de inkább 50 környéke szokott lenni.

donjohnson: azért így nem fújnám be wd40-el :N

[ Szerkesztve ]

(#49262) Tim82 válasza z00li (#49261) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem azok a hőfokok normálisnak mondhatóak.

cigam: rákérdeznék mobileman-nél, esetleg SpeedR-nél, hogy van-e épp neki alaplapja, de amúgy azt hiszem, a T61-é is csont nélkül belemegy (ha egyeznek a méretek természetesen).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49263) cigam válasza Tim82 (#49262) üzenetére


cigam
félisten

köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49264) Schuby válasza Chaser (#49204) üzenetére


Schuby
aktív tag

Chaser Megnéztem neked, ha kiveszem a SIM-et akkor hiába kapcsolom be F5 tel az access conectionba a WWAN-t a led NEM világít.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#49265) Chaser válasza Schuby (#49264) üzenetére


Chaser
titán

:R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49266) spyduck válasza Chaser (#49217) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az rakta rendbe :)

(#49267) audi100td


audi100td
nagyúr

Klónozott már valaki Win8-at másik meghajtóra?

Nem igen akar összejönni, az UEFI hiánya lehet a gond? (T61)

(#49268) cildren válasza audi100td (#49267) üzenetére


cildren
tag

Mivel akarod klónozni? Ajánlom az Acronis-t!

(#49269) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, Lenovo X200s-ben a Celeron M 723 1.2GHz procit lehet nagyobbra cserélni?

® visions created with passion

(#49270) Tim82 válasza Uzmany (#49269) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen. Alaplappal együtt, mert arra van forrasztva.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49271) Uzmany válasza Tim82 (#49270) üzenetére


Uzmany
őstag

Kár, az úgy nem érné meg :O
Köszönöm a segitséget.

® visions created with passion

(#49272) audi100td válasza cildren (#49268) üzenetére


audi100td
nagyúr

Próbáltam azzal is, de hiába, viszont bootolható Macrium Reflect Free-vel sikerült. :)

(#49273) cildren válasza audi100td (#49272) üzenetére


cildren
tag

Nálunk sulis környezetben simán ment 20 HP gépen a klónozás (tavalyi gyártmány nemtudom, hogy UEFI-sek vagy sem.)

(#49274) cildren


cildren
tag

1 max 1,5 hét múlva SSD tulaj leszek T61(T7300, 4GB ram, Intel X3100) és Windows 8 Pro alapokon milyen beállításokat javasoltok?

(#49275) Francia91 válasza cildren (#49274) üzenetére


Francia91
veterán

Ezeket pl

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49276) sutszi válasza audi100td (#49272) üzenetére


sutszi
veterán

+1 a Macriumnak. Én eddig ezzel csináltam backup-ot és klónozást. Első ilyen program ami kipróbáltam, és nem is kerestem tovább. Azt hiszem anno Tim82 is ajánlotta.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#49277) Francia91 válasza Francia91 (#49275) üzenetére


Francia91
veterán

Meg érdemes feltenned egy modBIOS-t, hogy SATA-II sebességgel tudd használni az SSD-t, emellett a SATA mód a BIOS-ban AHCI módra legyen állítva, úgy működik a TRIM.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49278) cildren válasza Francia91 (#49277) üzenetére


cildren
tag

modBios már fenn van AHCI-t pedig beállítottam már HDD-nél is.

(#49279) Chaser válasza cildren (#49278) üzenetére


Chaser
titán

Én annyit csináltam, hogy kikapcsoltam a pagefilet a mostani gépen, előzőn nem, mert 2GB ram kevés volt. És kész:D Előző gépen AHCI se volt bekapcsolva, de TRIM ment, ennyi a lényeg.

TPfan kérdés még mindig él. Van olyan verziója ahol nem kell mindig beállítanom, hogy manual 1-en induljon és lehetőség szerint tálcán induljon ne kelljen mindig kixelni?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49280) xcds válasza Chaser (#49279) üzenetére


xcds
őstag

Van egy olyan sor, hogy active=2 a szöveges fájlban. Meg lehet próbálni átírni active=3-ra, akkor talán manual módban indul. És ha szerencséd van, akkor azon a fokozaton, amit beállítottál neki előtte. De ez csak tipp.

(#49281) cildren válasza Chaser (#49279) üzenetére


cildren
tag

Szerinted 4GB elég lenne neki mármint lapozófájl kikapcsolásához? Photoshop-olni nem szoktam, de virtualizálgatok időnként!

[ Szerkesztve ]

(#49282) z00li válasza Chaser (#49279) üzenetére


z00li
senior tag

Ezen az oldalon van egy csomó beállítási lehetőség a tpfan ini állományához. Remélem beválik. :B

(#49283) FoxiestFox válasza Chaser (#49279) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha indítópultból indul, talán ha a kiterjesztése mögé biggyesztesz egy rejtő paramétert. Biztos meg lehet csinálni.

(#49284) fungi válasza Chaser (#49279) üzenetére


fungi
aktív tag

Window stays on Top if StayOnTop=1, normal behavior =0
// Programmfenster bleibt im Vordergrund bei StayOnTop=1, ansonsten =0

StayOnTop=1

// Minimize to systray immediately when starting
// Minimiert das Programm schon beim Start in die Taskleiste.

StartMinimized=1

Ezekkel a beállításokkal nálam a tálcán kezd.

xcds hozzászólását követve meg menni fog a manual indítás is, fokozatot írd át 1-re

(#49285) Gondwana válasza cildren (#49281) üzenetére


Gondwana
addikt

Swapfile: hülyeség kikapcsolni, nem ördögtől valò a virtuàlis memòria. Nàlam minimum size=24MByte, max=8GByte, és nem foglal magànak semmit, amìg tényleg nincs rà szükség, de ha kezd kevés lenni a 8GB RAM, nem kell rohannom beàllìtàsokat birizgàlni Out of Memory előtt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49286) cigam válasza cildren (#49281) üzenetére


cigam
félisten

Miért kéne kikapcsolni a lapozófájlt?

Azt is butaságnak tartom, hogy kikapcsoljam a hibernálást, mert SSD-m van. Persze ha nem szoktad hibernálni, nem érdekes(+ akkor letiltani sincs értelme ;] ). Én csak lecsukom és viszem a laptopot, és használom.

Meg kitudja mennyi varázslatot szedtek össze azok, akiknek 16GB RAM van a gépükben, és arra recskáznak, hogy abból több mint 10GB szabad.

Hol van olyan érdemi infó (a havernak is meghalt fél év alatt , az nem mérvadó), hogy mindenféle juju varázslat nélkül nem bírnak ki 3-5 évet az SSD-k?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49287) Chaser


Chaser
titán

Köszi a TPfanos tippeket, remélem működni fog.
Pagefileról csak annyit, nekem nincs rá szükségem, most kikapcsolom. Ezt ki-ki el tudja dönteni van-e rá szüksége vagy nincs. Nálam ennyi a "kjméljük az ssd-t" móka. Eddig be volt kapcsolva, így se romlott semmit. Mondjuk nem használtam sokat, fél év alatt van rajta kb 700GB írás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49288) Chaser


Chaser
titán

Erre varrjatok gombot. Megkapta az x200t a 4GB ramot, bele SSD, x64 W7. Mivel már x200-nál, T400-nál és x200t-nél is tapasztaltam, hogy a sysupdate által felrakott vga drivernél random ugrál a fényerő ha rájön, így most nem raktam fel a vga drivert, hagytam ami a telepjtő tartalmaz. OSD ennek ellenére volt kivéve a vga-nál, egy kivétellel. A hangnémító gomb csak egyszer működött, mind OSD mind gyakorlati szinten. Első nyomás után csak kijelezte hangtölcsért áthúzás nélkül és nem is némított. Most lekaptam inteltől egy másik drivert és lőn, működik a némító gomb. Hogy az összefüggés hol van azt nem tudom:) Vga OSD az ezzel se működik, de ha nem ugrál a fényerő akkor nem érdekel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49289) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

T410 kopott touchpad gariban cserélhető, vagy amíg garis kb mennyiért cserélik? Elég jó, hogy az egész palmrest egyben van...

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#49290) audi100td válasza Bdanyy (#49289) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egy próbát megér, úgy rémlik volt akinek cserélték gariban.

(#49291) Gondwana válasza cigam (#49286) üzenetére


Gondwana
addikt

Azt is butaságnak tartom, hogy kikapcsoljam a hibernálást, mert SSD-m van.
Amikor 200€-ért vettem egy 160GB-os SSD-t, nekem nem ért 10€-t, hogy ott legyen folyamatosan egy hibernációs file, viszont elegánsan megoldható: ha le van tiltva, ThinkPadeken a Fn+F12 aktiválja és elindítja a hibernálást, ezen felül bekészítesz valahova egy shortcutot, ami egy powercfg -h off parancsot futtat le, azaz hibernáció után ezzel törlöd a hibernációs file-t, ennyi.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49292) lapa válasza Chaser (#49288) üzenetére


lapa
veterán

arra figyelj méricskénél, hogy nekem pl sleep után +2w konstans volt. azaz 6 helyett 8w. restart után újra 6w. sleep + ébresztés és 8w...

nem mondom mekkora fos a win ezekkel a driver halásokkal inkluzíve. szerintem tényleg csak az használja, akinek elengedhetetlen egy fizikai win, és nem elég egy vbox. na mindegy, nekem nem fáj. de ubuntun én még soha nem hekkeltem cpu izélőt meg driververziókat, oszt mégis műx.

(#49293) Chaser válasza lapa (#49292) üzenetére


Chaser
titán

Hozzászoktam, talán ennyi:) Mindenesetre érdekes, hogy x200-on 56Wh akkuval azért tudtam 5 órát netezni kényelmesen hdd-vel, itt 48Wh órával illene akkor lenni 4 órának, de eléggé határeset. Jó lenne tudni a waacom mennyit szippant le. Multitouchra írták, hogy az keményen zabálja az akkut. Nem tudom pl FPR mennyit kér, x200-ban az nem volt. Majd kikapom a wwant is, gondolom lekapcsolva is eszik azért valamennyit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49294) donjohnson


donjohnson
addikt

van két 90 wattos töltő. az egyik 92P1104, a másik 42T4425.
melyiket érdemesebb venni, vagy teljesen ugyanazok?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#49295) cigam válasza donjohnson (#49294) üzenetére


cigam
félisten

Amelyik a gépedhez való. Az 1ik 19V-os, a másik 20. Bár csak1 V, de
Ha 19-et vár és 20-at kap jobban megizzasztaná a töltő elektronikát.
Ha 20-at vár, és 19-et kap, nem biztos hogy stabilan fog működni, lassabb lesz a töltés

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49296) donjohnson válasza cigam (#49295) üzenetére


donjohnson
addikt

mind a kettő 20 V-os, nem? :U
3-pin (90 W, 20 V) adapter 92P1104
3-pin (90W, 20 V) adapter 42T4425
bár akkor ezek szerint a 92P1104 való a T400-hoz.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#49297) Chaser válasza cigam (#49295) üzenetére


Chaser
titán

Sztem ott a csatlakozófej se stimmelne. 16V tán a régebbi TP gépekhez kell, 19V meg a konzum gépekhez. Van itthon töltőfej mindhez, megnézem majd. De nekem úgy rémlik nem egyformák.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49298) cigam válasza donjohnson (#49296) üzenetére


cigam
félisten

E szerint 19V-os, de úgy a csatlakozó sem mind1 (Nem csak a noti felőli, hanem a hálózat felöli (Pl. nem tudod hova dugni az angol tápot. Oké van utazó adapter, de nahát na. Ha mán egy szer veszel, olyant vegyél ami trükközés nélkül jó hozzá)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49299) FoxiestFox válasza donjohnson (#49296) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem van egy 42T4424, ha kell

(#49300) Francia91


Francia91
veterán

eBay-ről vett FPR-es palmrest-tel van-e valakinek tapasztalata?
Itthon nem találok, csak FPR nélkülit, Hardveraprón is csak sima van. Ezt néztem ki, mit gondoltok róla?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.