Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) Tim82 válasza Chaser (#48850) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha WWAN, akkor a T61-be is más WWAN kártya került, mint a T400/T500-ba (előbbibe általában Sierra MC8775, ha jól rémlik, utóbbiba pedig Ericsson F3507g). Igazából wifikártyáknál is hasonló a szitu (T60/T61 pl.: Intel 3945b/g vagy 4965ag(n), T400/T500 Intel 5100 vagy 5300agn, a T410-nél megint más).

A billentyűzetet nem tudtam biztosra, de nem lep meg, hogy ott is változtattak.

T410-nél még nincs Optimus, az a modell talán előbb is jött ki, mint a technológia, épp ezért nem érdemes szemére vetni a hiányát.

semmi extra nem történt a T410-ben platformváltáson kívül. -> ezt aláírom, de van, akinek a platformváltás is számít (pl. szüksége van az újabb platform nyújtotta újabb utasításkészlet vagy akár a nyers erőtöbblet kihasználására), tehát azért speciálisabb területeken kijön az újabb platform előnye. Hétköznapi használatnál valóban nem.

[ Módosította: proci985 ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48852) Chaser válasza Tim82 (#48851) üzenetére


Chaser
titán

Na jó, egy alap P8400 - SL9600-nál meg pláne- meg egy egy erősebb i5 között biztos van különbség. De egy i3 meg Pl8700, T9400 vagy erősebb között már valszeg i3 vérezne el. Szóval ez adott hw függő. Pl 16GB ramot T410 chipset se kezel. Nem az átjárhatóságot mondtam wwan terén, de T400-ba egész emberi áron van az is. Billzet T410-ben biztos más. Optimus hiányát se vetem senki szemére, csak tény hogy T400/500 ban a diszkrét vga lekapcsolható.
Nekem egyébként úgy rémlik, az only intel verziót se dicsérték úgy hang terén mint T400-akat. Pedig az újabb hw elvileg kevesebbet fogyaszt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48853) Tim82 válasza Chaser (#48852) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké, de T410-ben i5/i7 proci van, ahogy X201-ben is, i3-mal nem szerelték egyiket sem (Thinkwiki szerint legalábbis). :)

Írtam, 5700MHD-s T410-et volt alkalmam - többször is - megnézni, terhelés alatt is, nem volt zajos.

Tudom, hogy ezek amúgy nüansznyi eltérések, tényleg nem volt akkora előrelépés a T410, de van, akinek igenis számít(hat) mindez.

Ami a WWAN-t stb. illeti, amíg nem halálozik elegendő mennyiségű gép a T410 generációjából, vagy akár újabbakból, addig nem lesz kellően olcsó alkatrész/kiegészítő dömping a használtpiacon. ;] :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48854) sutszi


sutszi
veterán

Ha már így szóba kerültek az i3/i5/i7 különbségek..Használ ilyen procihoz valaki olyan programot mint az RMClock?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48855) Tikakukac válasza sutszi (#48854) üzenetére


Tikakukac
titán

core2 felett ilyen nincs, így nem nagyon hiszem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48856) Chaser válasza Tim82 (#48853) üzenetére


Chaser
titán

Akkor az T410i? Nem volt zajos és full néma közt azért van különbség:) Még a kis sz@ros x200 is el tud menni passzívan okosba'. Nem elhalálozni kéne a T410-eknek, hanem valszeg sokkal kevesebb került belőle itt forgalomba. Majd alfa 1x csak elkezdi forgalmazni, lassan-lassan azért csereérett lesz az is nagyobb cégeknél:)

sutszi: Senki, Core i-től kezdve nincs management sw. Még asztali lapoknál is elég szépen megnyirbálták az alulfeszelés lehetőségét.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48857) sutszi


sutszi
veterán

Köszi srácok. Eddig én is így tudtam. Reméltem, hogy tévedek...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48858) Shatterstar válasza Chaser (#48856) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Alfánál mostanság olyan príma gépek vannak potom pénzekért hogy sokszor csak nézek nagyokat :Y Jelenleg mintha lenne még neki T410-e olyan 105.000 HUF-ért. Azért az kemény mikor SSD-vel szerelt T420-at árult 140.000-ért :R Best Buy kategória a javából!!!

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48859) xcds válasza Chaser (#48856) üzenetére


xcds
őstag

A passzív üzemmódról jut eszembe. Nekem úgy van beállítva a TPfancontrol, hogy ált 1-es fokozaton megy a venti. 44 foknál kapcsol be, vehetném magasabbra, de nem akarom. viszont ált nem a cpu hőmérséklete kapcsolja be, hanem a pci. Nem igazán tudom, konkrétan mi az és mitől melegebb, mint a cpu. Nem lehetne kikapcsolni vmit, hogy ne legyen olyan meleg? Lehet átállítom a TPfacontrolt, hogy a cpu hőmérsékletét figyelje, de jobb lenne, ha más se melegedne nagyon. Szóval ötlet?

(#48860) r4z válasza Chaser (#48856) üzenetére


r4z
nagyúr

Tényleg, ha már szóba jött. Egy ismerősöm bekonfigolta nekem az UV-t P8400-ra RMClock-kal, de reinstall kellett, és elvesztek a beállítások, azóta jobban melegszik a cucc is. Tudtok nekem preferált voltage értékeket és egy Win8 x64-et támogató RMClock verziót adni?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48861) Chaser válasza Shatterstar (#48858) üzenetére


Chaser
titán

Volt nála IPS x230 is 215k-ért? ;)

xcds:Ezt nem tudom.

RazorGTR1: Hát jól bekonfigolta:) Használj inkább throttlestop-ot, sokkal emberbarátibb mint az rmclock. Sémát max perpormancere állítod winben, utána tesz a dolgát amit beállítottál. Nincsenek preferált értékek, ez adott cpu függő. Egy P8400 valszeg kényelmsen elmegy max órajelen 1V-on is, ideálisabb esetben az ennél a verzióknál adható legkisebb 0.85V-on is, ezt ki kell tapasztalni. Ha beállítasz egy órajelet akkor prime 95, mellette menjen böngésző, chrome kifejezetten érzékeny rá ha instabil az órajel. A TS-ben addig ne nyomd meg a "save" gombot, amíg nem tesztelted le az órajelet. Egyébként reinstall nem szokott kelleni, ha nagyon béna értéke ment valaki csökkentett mód és le kell törölni a sw-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48862) r4z válasza Chaser (#48861) üzenetére


r4z
nagyúr

Neeem, nem amiatt kellett a reinstall, hanem az Avast miatt nem bírtam elindítani a gépet az istennek se :D Köszi, neki is látok :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48863) r4z válasza r4z (#48862) üzenetére


r4z
nagyúr

Na egyből el is akadtam. A különböző órajelekhez hogy állítok be egyedi voltage értékeket? Itt csak egy szorzót és egy voltage-et látok.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48864) YumeD válasza r4z (#48863) üzenetére


YumeD
tag

Első generációs i3-i5-i7 -től kivették az MSR-en keresztüli VID állítás lehetőségét. Apró kivételt képeznek az Extreme(XM) procik, ott a cél TDP értékét (és ezzel együtt a teljesítményt/feszt) és a szorzókat lehet állítgatni.
szerk. srry, writeonly üzemmód, de már így hagyom, hátha hasznos lesz másnak.

[ Szerkesztve ]

(#48865) Tim82 válasza YumeD (#48864) üzenetére


Tim82
nagyúr

P8400-ról van szó.

Chaser: munkahelyi környezetben nem tudom megállapítani, hogy teljesen néma vagy csak annyira halk, hogy nem hallom, mert némi háttérzaj mindig van...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48866) Chaser válasza r4z (#48863) üzenetére


Chaser
titán

Bepipálos a setfsb-t és menni fog. De save-t csak akkor nyomj ha biztos jó.

Tim82: Melóhelyen én se hallottam volna, de itthon azért tudok különbséget tenni. És mivel én itthon használom a gépet, nekem fontos a hang. Nyilván aki otthon nem használja annak lényegtelen, de annak meg úgyis cég veszi a gépet újan - ideális esetben -.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48867) Tim82 válasza Chaser (#48866) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy dedikált VGA-s T60 vagy T61 egyértelműen zajosabb egy integrált VGA-s T410-nél, azokat mégis elviseled otthon. :P

De ez már végképp csak csipkelődés a részemről. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48868) Chaser válasza Tim82 (#48867) üzenetére


Chaser
titán

Hát lehet meglepődnél mennyi hangja van a T61-nek. És nem is 45nm-es cpu van benne, hanem 65nm-es gyári. T60 már zizisebb, de ha nem defektes benne a venti azért elviselhető. Viszont mindkettő nagyon messze van egy passzív, vagy egy alapjáratos T400/T500 géptől. Itt a lényeg csak annyi, hogy azok tudnak full asszívan is menni környezeti hőtől függően, de alapjáraton se hallod a hangjukat. T61-nél speciel HDD sokkal hangosabb mint a venti net alatt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48869) xcds válasza r4z (#48860) üzenetére


xcds
őstag

P8400 ida nélkül nekem 2,1GHZ-et is tudja 0,875V-al. A 64 bithez ki kell cserélni egy fájlt ha jól emlékszem, de én csk win7-el használom.

(#48870) YumeD válasza Tim82 (#48865) üzenetére


YumeD
tag

Láttam, szerkesztettem :)

(#48871) inferno88 válasza Chaser (#48852) üzenetére


inferno88
őstag

Prociban lévő memóriavezérlő miatt nem kezeli a 16G-t(csak 8-at képes kezelni,nem az integráltság a bibi persze :) ),nem a chipset sara.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#48872) Francia91 válasza Chaser (#48868) üzenetére


Francia91
veterán

T500-nál, amikor net és film alatt az integrálton használom, be sem indul a ventije, ha nagy ritkán mégis, akkor 1900-as fordulat környékére, aminek a hangját elnyomja a 7200 rpm-es HDD-m :)
Iszonyatosan halk a T60p-mhez képest, ott csak akkor állt meg a venti, ha pár percig nem nyúltam hozzá...
Nagyon jó ez a T500-as, főleg a váltható grafika téma :D
Amúgy beletettem már az akksiját, kíváncsiságképpen:
9 cellás, 18 % elhasználódásu Panasonic :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48873) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Akinek van esetleg Edge E130/135 tudna valamit mondani a touchpad--ről, ugyanolyan rossz, mint az E120/125-nél?

(#48874) laccczka


laccczka
tag

Üdvözlet!

Vettem egy használt Lenovo laptopot aminek az alján egy Windows Vista Business OEM címke található.
Mivel a laptopon egy próbaidős Win7 volt telepítve gondoltam felrakom a Vistát.
Hogy biztosra menjek először csak virtualboxban telepítettem amit sikeresen is tudtam aktiválni.

A gond az, hogy az éles rendszer telepítése után már nem enged aktiválni mert már használatban van a kulcs felkiáltással.

A fórum visszaolvasása után annyira rájöttem, hogy mivel msdn félével aktiváltam ezért nem tudom az OEM félét aktiválni.

A kérdés az, hogy miként tudnám ezt a problémát megoldani?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#48875) laszak


laszak
tag

Sziasztok!

ThinkPad X200 viszi rendesen a full HD videókat, Blue-Ray filmeket, továbbá Windows 8 rendesen megy-e rajta? (support oldalon látom, hogy van hozzá driver)

Illetve, javasoljátok-e a megvásárlását egy ilyen modellnek?

[ Szerkesztve ]

(#48876) Gondwana válasza Francia91 (#48872) üzenetére


Gondwana
addikt

W7 update nemműködés SP1 install utàn, màst is érinthet: iAMT-hez semmi köze, viszont meglepő mòdon intel rapid storage driver probléma (dokumentàltan!), nekem egy HP-tòl leszedett iRST csomag oldotta meg a problémàt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48877) Chaser válasza inferno88 (#48871) üzenetére


Chaser
titán

Teljesen lényegtelen, mért nem tudja kezelni, abból a szempontból, hogy nem tudja kezelni:) Egyébként igazad van.

Francia91: Tudom, nekem is vótmá'. De nyugi, SSD-t se igen harsogja túl:)

laszak: FHD filmeket biztos viszi, többit nem tudom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48878) r4z válasza laszak (#48875) üzenetére


r4z
nagyúr

Az X200 és a T400 ugyanaz a generáció, ebből kiindulva a Win8-nak is szépen kell mennie rajta. De egyébként nem feltétlenül kell külön Win8 driver, ha nem találsz, mert a legtöbb Win7 drivert fel lehet pakolni Win8 alá gond nélkül - annyi a trükk, hogy a drivertelepítőt Win7 kompatibilis módban kell indítani.
fHD filmeket biztosan viszi, a BD-t passzolom, annyi hely nincs a gépemen, hogy ezt most meg tudjam nézni :D Szerintem azok is mennek rajta.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48879) Tim82 válasza Chaser (#48868) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért fura nekem, hogy a T61 és T60 kapcsán nem panaszkodsz a zajra, egy integrált VGA-s T410 viszont már túl zajos neked, noha az előbbieknél mindenképpen halkabb, még ha nem is éri el egy T400/T500 szintjét. Mindegy végül is, ez annyira egyéni preferencia kérdése... Én meghallok minden zajt, de jól tolerálom általában.

Jah, amúgy Z61p vs T500 (gyakran egymás mellé tesszük a két gépet barátnőmmel), előbbinek van hangja rendesen, utóbbit nem lehet hallani, én simán alszom mellette úgy, hogy a barátnőm játszik az ágyra téve a T500-on (fülessel meg Ikea Brada notipárnával :) ). Mindkét gépben SSD van amúgy.

Z61p-nek amúgy állandóan megy a ventije, a Radeon X1400-as T60-am azért tud majdnem teljesen néma lenni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48880) r4z válasza Tim82 (#48879) üzenetére


r4z
nagyúr

Na igen, a T400/500-nak még a HDD-je hangosabb, mint a venti az első két fokozaton :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48881) Chaser válasza Tim82 (#48879) üzenetére


Chaser
titán

Ne keverd már a szezont a fazonnal:) A kérdés az volt, 100k körül milyen gépet. T400/T410. Azok előnyeivel, hátrányaival. Ennek kapcsán jött szóba, hogy T400 akár passzív is lehet. Az hogy engem mi zavar, mi nem zavar az más kérdés. Engem gépválasztásnál kifejezetten a hűtés hangja és a kijelző minősége érdekel, többi egyéb másodlagos. Másnak meg lehet ezek nem fontosak.
Nem tudom, Z61p-ben milyen vga van. Az én nv-s T61-em sokszor passzívan megy net alatt, játék alat persze nem. Vagy alapjáraton minimális hanggal. Jelenleg cpu alulfesz sincs mert új HDD került bele eladás miatt. És ugye ezt még lehetne javítani 45nm-es cpu-val. T60 is tud néma lenni, de nem ennyi ideig és nem ilyen cpu órajelekkel mint a T61. Sajnos a fizikát még egy T60 se tudja felülszárnyalni:). Ámbátor, bele lehet hackelni T500 ventit, talán T61-be is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48882) Tim82 válasza Chaser (#48881) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ne keverd már a szezont a fazonnal

Bocs, de te közölted, hogy a T410 zajos, meg nem kellene otthonra, úgy, hogy zajosabb gépeket meg simán használsz otthon. A halkság vs totális passzivitást is nyilván én hoztam elő, hogy magamat próbáljam cáfolni, ami megint nagyon releváns dolog a T410 objektív ár/érték arányánál.

És igazából egyszerűen csak nem értem, hogy egy objektíven a Te otthoni notijaidnál (már amiről úgy tudom, hogy jelenleg használod őket otthon) halkabb gépet miért löksz vissza azzal, hogy túl hangos, nem kellene otthonra. :D

Én kérek elnézést, hogy reagálok a témaváltásaidra, eddig azt hittem, beszélgetünk úgy általában, a T410-ből kiindulva. :P

*
Z61p az nem más gyakorlatilag, mint egy widescreen, WUXGA felbontású T60p, kicsit más házzal, szóval egy FireGL V5200 van benne (~ Radeon Mobility X1600).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48883) Chaser válasza Tim82 (#48882) üzenetére


Chaser
titán

Te magad mondtad, munkahelyen szemlélted a T410-et, így honnan tudod milyen halk? :P Volt már itt szó T410-ekről, nem dicsérte senki agyon a hangját, T400-akkal ellentétben. Még T510-ét sem, amiben könnyebb a hűtés. Nem rossz azt mondták, de nem is T500 szint. Passzív működést ugye nehéz überelni. Innentől meg ki-ki tudja hol akarja használni a gépet és mi fontos/nem fontos neki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48884) Tim82 válasza Chaser (#48883) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most mondjam azt, hogy kiforgatod a szavaimat? :P Munkahelyi környezetben nincsen tökéletes csend, így sajnos nem tudom meghallani az esetleges magas frekvenciát, amit a tesztek szerint terhelés alatt kiad a T410, mást meg nem hallottam. Persze ez valószínűleg egy rendszeresen tisztított/karbantartott gép, ahogy írtam, integrált VGA-val, de nem az NVS3100-as változatról beszéltem eddig sem. Amúgy hasonló gép tulaja sem írt itt mást... de más is írt nem épp negatív véleményt (vagy akár ez vagy ez).

Ráadásul engem is meglepett a dolog, valóban elég sok rosszat olvastam a T410 hűtéséről, igencsak kellemes csalódásnak bizonyult. Ráadásul ebben a gépben HDD van, nem SSD, viszont jól be van lőve rajta az energiagazdálkodás.

Passzív működést meg dedikált VGA-s T6x-szel ugyanúgy lehetetlen elérni. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48885) audi100td válasza Tim82 (#48884) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet én belenyúltam, de engem nem győzött meg a T410. Igp-s volt, mégis hallatszott a venti rendesen, ott is inkább a magas frekis mellékzaj volt zavaró. Igp-s T61, de akár a quadro-s változat nálam halkabbnak bizonyult. A másik negatívum, hogy közel sem bírja olyan sokáig akksiról mint a T400. Ha valakit ez nem zavar, persze egyáltalán nem rossz választás. Igaz a T510-et szerintem sokkal jobban eltalálták, járt nálam 2db (dedikált nV) és egyik sem zajongott, alig volt hangosabb a T500-nál és a hőfokokkal is minden rendben volt.

szerk: Aztán lehet idővel kiadtak egy javított hűtőt (T410), amelyiknél már nem jelentkezik ez a mellékzaj, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#48886) Tim82 válasza audi100td (#48885) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ami a hűtőt illeti, notebookreview tesztjében a T410-re is "bagolyszárnyas" ventilapátot írnak. Nem lepne meg, ha valamilyen módon - BIOS frissítéssel vagy akár valóban egy updated hűtésverzióval - részben orvosolták volna a zaj-problémát, de gondolom, önmagában az, hogy zajosabb az elődjénél, nem volt alap a cserére.

Most kicsit olvasgattam külföldi fórumokat és minden panaszkodóra jut egy másik fórumozó, aki közli, hogy az ő T410-e meg csendes. :U

Chaser: hát, olvassanak utána, majd döntsenek ők. Mi csak nézőpontokkal tudunk szolgálni. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48887) Chaser válasza Tim82 (#48886) üzenetére


Chaser
titán

Újabb TP X-akta:) Most egész biztosan megkönnyítettük a gépválasztás előtt levő dolgát ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48888) audi100td válasza Tim82 (#48886) üzenetére


audi100td
nagyúr

Magas frekis mellékzajt nem tudom hogyan lehetne BIOS frissítéssel orvosolni, az updated venti már valószínűbb. Az is lehet csak elég durva a minőségbeli szórás, meg a hallás is azért egy szubjektív dolog.

(#48889) Tim82 válasza audi100td (#48888) üzenetére


Tim82
nagyúr

Felsoroltam a lehetséges megoldásokat, ennyi, valóban nem gondoltam végig. :) A minőségbeli szórással a saját korábbi véleményed alapján meg egyet kell értenem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48890) lakkusjj


lakkusjj
aktív tag

sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni.
adott egy t60, amiben kijelzőt cseréltek, kisebb felbontásúra elvileg másik t60-ból. A kijelzőre nem ad képet egyáltalán, d-sub kimeneten igen.
Mi lehet a probléma?
A gép nem az enyém, nem tudok rajta kipróbálni semmit.

(#48891) Tim82 válasza lakkusjj (#48890) üzenetére


Tim82
nagyúr

A másik T60-ból csak a kijelző került át, vagy az inverter és szalagkábel is?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48892) Francia91 válasza lakkusjj (#48890) üzenetére


Francia91
veterán

Szalagkábel?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48893) lakkusjj válasza Tim82 (#48891) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

gyanítom, hogy csak a panel, de köszönöm a tippet, megkérdezem a tulajt

(#48894) Tim82 válasza lakkusjj (#48893) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyi a lényeg, hogy az XGA (1024*768-as) felbontású kijelzőhöz való szalagkábel (és azt hiszem, az inverter is) nem kompatibilis az SXGA+ (1400*1050-es) felbontású kijelzőhöz valóval.

Ha csak kijelzőt cseréltek, akkor 99%, hogy ez a gond, kellene egy kompatibilis szalagkábel mindenképpen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48895) lakkusjj válasza Tim82 (#48894) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Az a választ kaptam, hogy mindent átcserélt.

(#48896) Tim82 válasza lakkusjj (#48895) üzenetére


Tim82
nagyúr

Közben kicsit kutakodtam, elvileg mégis kompatibilisek a szalagkábelek (csak abban az esetben, ha T60-ról van szó, mert pl. T4x-ből származó kijelzővel nem működnek).

Eleve nem működik az átszerelés után, vagy egy idő után jött elő a hiba? (Ja és gondolom, 14" T60-ban lett cserélve SXGA+-ról XGA-ra a kijelző. Milyen VGA-val van szerelve a T60?)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48897) lakkusjj válasza Tim82 (#48896) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

eleve nem működik, a tulaj elmondása szerint a kijelzőket nem bontotta meg, hanem zsanérostól-mindenestől kicserélte a két gépen.

(#48898) _q


_q
addikt

Sziasztok.
Vettem egy T61-et és azt írja ki bekapcsoláskor, hogy FAN ERROR. Biosba be tudok lépni. Ilyenkor mivel lehet orvosolni a problémát? A hűtő ventilátort kell kicserélni vagy paszta csere is elég, esetleg más a gond?

(#48899) soldi3r válasza _q (#48898) üzenetére


soldi3r
veterán

nem indul a venti, jo esetben ha kitakaritod es megkened, akkor nehany honapot meg kibit

E30 (oo=[][]=oo)

(#48900) Tim82 válasza lakkusjj (#48897) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébként tippre vagy érintkezési probléma van, vagy megsérült a szalagkábel (most, hogy így kizártuk a kompatibilitási problémát), látatlanban ennél nehéz többet mondani. :N

Én szétszedném és újra megpróbálnám a HMM alapján (de gondolom, az alapján dolgozott persze a tulaj). Az a baj, hogy nincs elég információnk, hogy pontosan milyen gépen mit, hogyan csinált, ezért nehézkes a távsegítség.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.