Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) soldi3r válasza FoxiestFox (#48550) üzenetére


soldi3r
veterán

egyik sem kell hozza, ott a min4win vagy a wubi
ugyan ugy terheld meg, aztan kiderul

E30 (oo=[][]=oo)

(#48552) Lacko87 válasza Chaser (#48537) üzenetére


Lacko87
tag

Miközben nagyon szeretnék egy saját Thinkpadet rátaláltam erre, ami lehet érdekes lehet neked [link]

[ Szerkesztve ]

(#48553) Chandler


Chandler
senior tag

Sziasztok,

Egy Lenovo x1 carbon vásárlását fontolgatom.
Ezt a példányt néztem ki.
Az volna a kérdésem, hogy ha egy laptop túl sokat áll raktáron, az nem jelenti azt hogy az akku élettartama csökken amiatt hogy nincs használva hosszú ideig?
A másik hogy szerintetek a gari az akkortól kezd el számolni amikor megrendelem/megérkezik?

Köszi a seítséget

[ Szerkesztve ]

(#48554) brekiisti válasza Chandler (#48553) üzenetére


brekiisti
tag

A garjegy a hivatalos végleges okmány tehát a kitöltés használat napjától érvényes ergó az akkura is akkor indul a garid+ ha érezhetően legyengül az akkud az 1 év után érdemes megpróbálni ki cseréltetni

(#48555) lapa válasza FoxiestFox (#48550) üzenetére


lapa
veterán

azaz ha bebootolt mondjuk az ubi, akkor

sudo apt-get install cpuburn

utána pedig cpu magonként külön ablakban

burnMMX

(#48556) Francia91


Francia91
veterán

Jövő héten eladom a T60p-t, és jön a T500-as :)
A vevő először küld egy SSD-t, amire telepítek Windows-t. A BIOS-ban most Compatibility módra van állítva a HDD mód a most fent lévő XP miatt. Ez SSD-nél maradhat így, vagy váltsam vissza AHCI-re? Az SSD-re is lesz XP a Win7 mellé. XP hogy viselkedik SSD-n, ajánlott-e a dolog?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48557) soldi3r válasza Francia91 (#48556) üzenetére


soldi3r
veterán

a megfelelo driverrel az xp is megeszi az ahci-t
nalam is ugy megy

E30 (oo=[][]=oo)

(#48558) audi100td válasza Francia91 (#48556) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tedd AHCI-re különben nem működik a TRIM. Xp-nél telepítés elején csak be kell adagolni a megfelelő AHCI drivert, ezt a legjobb beleintegrálni a telepítőbe, pl. nlite-tal.

(#48559) FoxiestFox válasza lapa (#48555) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Miért a CPU-t terheljem?

(#48560) Tp_fan


Tp_fan
tag

Sziasztok

Gyárilag milyen wifi kártya van az r60e-be :F

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#48561) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

5 másodperc Unigine Heaven kellett hozzá. Alap órajelek.
2D alatt továbbra is megingathatatlan, még emelt órajeleken fullHD film nézése sem zavarja (alig langyos).
Lehetséges, hogy a GPU melletti kis dedikált memória halt meg?
Bár akkor csak szemetelnie kéne 2D-ben is...

[ Szerkesztve ]

(#48562) Francia91 válasza Tp_fan (#48560) üzenetére


Francia91
veterán

ThinkWiki megmondja :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48563) Tp_fan válasza Francia91 (#48562) üzenetére


Tp_fan
tag

Tényleg köszi :D

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#48564) Chaser válasza audi100td (#48558) üzenetére


Chaser
titán

De működik a a trim AHCI nélkül is:) Nálam is úgy van. Én is azt hittem hogy nem, SSD topikban mondta valaki, kipróbáltam azóta úgy van.

szerk: dying_star: Nem valószínű vram halál, 1080p film szépen eszi a ramot. Ha mpchc-ben minden effektet bekapcsolsz 256MB nem is elég hozzá.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48565) Francia91 válasza Chaser (#48564) üzenetére


Francia91
veterán

Na megtárgyaltuk a leendő tulajjal, hogy nem lesz a T60p-re XP, hanem Win7/Win8 kombó az SSD-re

Más téma: T500-nál elméletileg már alapból SATA-II a HDD/SSD vezérlő. Jól tudom-e?
Valamint miket érdemes átnézni a szokásos dolgokon kívül a T500-ason, ha megjön. Zsanérjai általánosságban milyenek? Bírják úgy, mint a T60 zsanérok, vagy gyengébbek?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48566) audi100td válasza Francia91 (#48565) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, alapból SATA2. Nem tudok igazából semmilyen típushibáról, ritka jó széria volt. Viszont a zsanér holtjátéka idővel itt is növekszik, mint T61-nél. Én már ezzel nem is foglalkozom, ha veszel is bele újat fél-1 év alatt megint ilyen lesz.

Chaser: Ezt nem tudtam, eddig mindenki azt mondta, hogy csak AHCI-vel van TRIM, ezek szerint mégsem. :)

[ Szerkesztve ]

(#48567) FoxiestFox válasza Chaser (#48564) üzenetére


FoxiestFox
félisten

akkor marad a gpu..meghirdettem a gepet,szoval nekem mar mindegy.bar kivancsi lennek,hogy a tokozas doglott,vagy maga a gpu...

(#48568) soldi3r válasza Chaser (#48564) üzenetére


soldi3r
veterán

ezt ki mondta?
az nem a gc?

ocz technology:
AHCI is needed for native TRIM support in Windows 7

E30 (oo=[][]=oo)

(#48569) brd válasza audi100td (#48566) üzenetére


brd
nagyúr

De csak a Win beépített driverével van; más, nem AHCI driverrel tudtommal nincs. Tehát, ha egy chipset driver pl. feldobja az IDE/Compatible módú drivert, akkor már nincs TRIM. Legalábbis, eddig ezt tapasztaltam.

A GC az a nem TRIM-elt blokkok takarítását (is) csinálja, és a TRIM/AHCI meglététől függetlenül tud működni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48570) mdk01 válasza audi100td (#48566) üzenetére


mdk01
addikt

ritka jó széria volt
...de furcsa ezt olvasni olyan mintha most vettem volna és már 3,5éves.

Francia:
Zsanéroknak nekem 3év garancia előtt 1héttel húztak utána a szervizben, mert volt egy 1cm-es holtjátéka. Fél év után kb. ugyanolyan lett. Nem zavaró, de hát 3,5 éves és használom....ennyi.
A "W" környéki hibogás típushibája neki de azt is rendbe rakták a gari lejárta előtt vhogy, azóta megszűnt és nem szedtem szét hogy mit csináltak vele, de sztem másik klav. van benne mert a gombok nyomása is kicsit más volt, de nem biztos.
A 3. dolog ami a 3éven belül nekem előjött az a ventilátor zörgése volt. Ez a 2. év után jelentkezett de kivártam még vele a 3.évet és ezt is megcsinálták a szervizben. Nem tudom hogy újat kaptam vagy csak megzsírozták de hangtalan azóta is.

(#48571) Chaser válasza Francia91 (#48565) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom melyik hogy bírja. Minden gép úgy távozik tőlem ahogy megkaptam:) T500-ból fullos zsanérosom volt, T60-ból meg sok verzió.

audi100td: Én is abban a hitben voltam kb fél évvel ezelőttig.

soldi3r: Nem gc, trim. OCZ-vel nem foglalkozom, nem tudom náluk mi kell a boldogsághoz. Samu 840-em van, még a samu sw sincs fenn - lusta voltam:)- . Compatibility mód és megy a trim. Miről csináljak screent?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48572) lapa válasza FoxiestFox (#48559) üzenetére


lapa
veterán

bocs, benéztem miről van szó.

(#48573) Chaser válasza FoxiestFox (#48567) üzenetére


Chaser
titán

A thinkvantage hw ellenőrzőt lefuttattad? Nem szentírás ahogy elnéztem, de vga-t szépen teszteli.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48574) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

T400 tulajok, kérdés:
pár nappal ezelőtt lettem figyelmes, hogy a lid bal felső sarka lecsukott állapotban majd' 1 mm-rel előrébb áll, mint a notebook alsó szekciója.
Ami igazán furcsa, hogy máshol sehol nincs ilyen, elmozdítani ( értsd, helyretenni ) nem tudom, minden tart, passzol, rendben van; kévéve a kinézetet.
Van bárkinek tippje, mitől lehet?

( A gép nálam van lassan 2 éve, leejtve max agyonpárnázott táskában volt, régen, ezt meg vagy nem vettem eddig észre, vagy vetemedik a magnézium :DDD )

(#48575) cadeyrn válasza Chandler (#48553) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Sok sikert az X1 Carbonhoz, volt a kezemben, ha ultrabook, ha nem, az egy qrva jó gép, a billentyűzet-elrendezéstől eltekintve.

(#48576) FoxiestFox válasza Chaser (#48573) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hol találom?
Asszem megvan

[ Szerkesztve ]

(#48577) Francia91 válasza mdk01 (#48570) üzenetére


Francia91
veterán

A venti zörgése a legkisebb probléma, egy kis grafitos zsír 1,5-2 évre garantáltan megoldja :D
T60/T61-esek ventijét rendszeresen oldottam meg így :)
Várom már a T500-ast, Inventornak kell a 8 Gb RAM, meg néha nekem is :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48578) FoxiestFox válasza Chaser (#48573) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez megint tárgytalan, nem nyitottam ki a szemem.. :B

[ Szerkesztve ]

(#48579) RnJ válasza FoxiestFox (#48561) üzenetére


RnJ
tag

Ilyen problémám volt R500-nál. GPU-hiba. 1x segített egy reflow, azután végleg megadta magát.
Ha játszol a laptopon, vegél alá hűtőt. Pl. Coolermaster Notepal U2 pont jó és nem is drága.

Azóta nem melegszik annyira a W500-am.

(#48580) FoxiestFox válasza RnJ (#48579) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Bíztam benne, hogy nem jut ide a gép, legjobb tudomásom szerint már nem volt érintett a döglő chipek sorában.
Így jártam, nem költök reflow-ra, majd aki megveszi, kísérletezhet vele.
Most netezés alatt nincs nyűgje, de 3D-t nem indítok rá többé.

(#48581) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Ha bárkit érdekel X201s übergép és tud angliából ismerőssel szállítatni, vegyen, 350+10 angol fontért, amíg van.

(#48582) lapa válasza cadeyrn (#48581) üzenetére


lapa
veterán

ez már kezeli az ssd-t (gonoszkodó szmájli)?

(#48583) soldi3r válasza lapa (#48582) üzenetére


soldi3r
veterán

marmint az msata-t? :U

(#48571) Chaser, nem kerek koszonom, eddig mindenhol kovetelmenykent irtak le az ahci drivert a trimhez, gyartotol fuggetlenul, en epp csak azt az oldalt talaltam meg eloszor

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#48584) Dhampir válasza cadeyrn (#48581) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem rossz, bár csupán 6 Months RTB (Return to Base) warranty garanciával van.

(#48585) z00li válasza z00li (#48522) üzenetére


z00li
senior tag

X61-es akkut honnan tudnék beszerezni? :F Intercell.hu-ról rendelt már valaki?

(#48586) Teejay83 válasza z00li (#48585) üzenetére


Teejay83
tag

Szerintem nézz szét az ebay-en van sok új eredeti IBM battery olcsón :)

[ Szerkesztve ]

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#48587) audi100td válasza Teejay83 (#48586) üzenetére


audi100td
nagyúr

T61-hez én is ezen vacilláltam, de valóban eredetiek ezek az akksik vagy jól sikerült hamisítványok?

(#48588) Arlekim válasza Francia91 (#48565) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Ezt találtam a t500-ról mint negatív.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48589) Francia91 válasza Arlekim (#48588) üzenetére


Francia91
veterán

Ezt én is olvastam, de csak itt találtam negatívumot, máshol nem. Ahogy olvastam, nem is nagyon ért hozzá... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48590) audi100td válasza Francia91 (#48589) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem is inkább user errornak tűnik, esetleg egyedi probléma...

(#48591) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Meglehetősen megtetszett nekem is ez a gép. Tudom, nem egy gamer holmi, de azért már azzal a vga-val a kedvenc stratégiáim, és néhány régebbi fps/rts elfutna. Én azért szeretnék játszani is. :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48592) Teejay83 válasza audi100td (#48587) üzenetére


Teejay83
tag

X61 battery

ha csak az eladó értékeléseit nézem én tuti ezt venném, volt már 1-2 ilyen akksi amit vettem ebay-ről és egyikkel sem volt probléma, persze mindig megbízható eladótól kell venni :)

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#48593) Francia91 válasza Arlekim (#48591) üzenetére


Francia91
veterán

Én is játszok, 2 játékkal:
War Thunder és CS: Source. Ezeket viszi a T60p FireGL V5250-es kártyája is, a Source-ot Medium beállításokkal natív felbontáson, utóbbit Ultra Low 1280x800-on, viszont nincs hardveres HD gyorsítás, ami nekem kéne HD filmezés végett. T60p is viszi a Full_HD-t, de a T7600-as 80-90%-on, a GPU szintén 80-90%-on van közben... Meg az Inventornak sem ártana egy kicsivel komolyabb GPU, ez már néha megszenved vele, nem beszélve a 3 Gb RAM-ról... Egy-egy 150-200 Mb-os rajz megeszi a 3 Gb-ot, még XP alatt is :D. 8 Gb-nál már nem lesz ilyen gond ;]

Meg mégiscsak újabb hardver a T60-nál, DDR3-as RAM-mal.

Így meg, hogy 1:1 ár arányban cserélem a T60p-met ATI-s T500-ra, marhára megéri :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48594) Arlekim válasza Francia91 (#48593) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Én a stalkerekkel, aoe3, crysis1-2, stronghold, gothic2, cod2, stb... Ezek egy része megy integrálton is, de a stalker, és crysis már igényesebbek...

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48595) Tim82 válasza Arlekim (#48591) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy-két free-to-play MMORPG-t (LOTRO, SW:TOR) kipróbáltunk nemrég Z61p-n (T7200 / Ati FireGL V5200 256 MB VRAM-mal / 3 GB RAM) és T500-on (T9400 / Intel GMA 4500MHD / 8 GB RAM) és egészen szépen futnak. Az SW:TOR esetében le kell venni a részletességet, a LOTRO-hoz nem nagyon kell állítgatni.

T60-on (Radeon X1400) játszottam Dragon Age: Origins-t, szintén némi kompromisszummal, de jól elfutott.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48596) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Kicseréltem a processzort a T60p-ben T2600-ról T7400-ra.
Nem megy. Elindítom, a HDD megy, kép nincs, hűtő nem megy. :(
Hűtőt visszakötöttem, BIOS valami 2011-es dátumú, elvileg jónak kellene lennie.

Mi lehet a gond? Döglött a processzor? (elvileg újként hirdették!)

(#48597) audi100td válasza scarbantia (#48596) üzenetére


audi100td
nagyúr

Elvileg Rev 3-as alaplap is kell hozzá, előfordulhat, hogy a tiéd ennél régebbi.

szerk: Egyébként mindössze a nagyobb cache miatt van egyáltalán értelme a műveletnek? 64bitet úgy sem lehet kihasználni ebben a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#48598) scarbantia válasza audi100td (#48597) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A baj, az hogy a régi processzor meg már el is ment.
Múltkor kérdezgettem itt, hogy mi kellhet processzorcserénél, de nem szólt senki erről.

Honnan tudom meg, hogy milyen revíziójú az alaplap?

(#48599) scarbantia válasza scarbantia (#48598) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A gép típusa 2007-93G, 06/08-as gyártás.

(#48600) Tim82 válasza scarbantia (#48599) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ilyen típusszámú T60p-be elvileg sikeresen tettek T7600-at is (stefan_s1 aláírásában szereplő gép innen).

Én ellenőrizném, hogy jól lett-e betéve, jól a helyén van a hűtő. Esetleg kivenném a procit, óvatosan megnézném a foglalatot, hogy nem ment oda por, majd újra, figyelmesen összeraknám a gépet. (Nem feltételezem, hogy rosszul raktad össze, de ártani nem árt.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.