Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) xcds válasza Gondwana (#49198) üzenetére


xcds
őstag

Én egyszer csináltam egy perform resetet és az elhasználódás csökkent. Más kérdés, hogy azóta 10 ciklus alatt romlott több, mint 10%-ot megint...

[ Szerkesztve ]

(#49202) z00li


z00li
senior tag

Köszönöm a válaszaitokat. :R Igazából használni akarom. :B Akkor töltés mehet akár fullra is, a lényeg hogy pár százalék töltés maradjon benne.

Szerk.: még egy kérdésem lenne. Mennyire nagy meló az x61-es hűtőjének kipucolása? Érdemes lehet újrapasztázni a procit is? :F

[ Szerkesztve ]

(#49203) Schuby válasza Chaser (#49185) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nekem T400 nál a GPS sem müködik ha nincs benne vagy PIN kódos a SIM. Egyébként egy kutya közönséges 600 forintos LIDL SIM-et vettem bele, tökéletesen müködik a GPS és a mobil net is vele. kicsit sokára lép fel de stabil

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#49204) Chaser válasza Tikakukac (#49200) üzenetére


Chaser
titán

Én meg azt imádom, hogy tabletbe drágább az akku:) 17k-ért találtam elvileg eredetit, lehet bepróbálkozok vele. Na nem mintha használnám annyira, csak szeretem ha van jó akkum is:D
Amúgy kurta sokat eszik az x200t, még nem jöttem rá hol vagy mért, a waacom csak nem zabbant le ennyit. Nesze neked ulv cpu ;]

szerk: Schuby: Engem az érdekelne, sim nélkül világít-e a wwan led. 3G sim-et raktam bele ami él, de ez már micro vagy mi, kerettel lesz normál méretű. Simán el tudom képzelni, hogy nem jól érintkezik. Meg ugye a másik, mi a pélóért mondja minden lenovo progi, hogy a GPS-t más használja, semmilyen egyéb sw nincs fenn. Meg az hogy menüben világít wwan, ledeknél meg nem :F

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49205) Gondwana válasza Chaser (#49204) üzenetére


Gondwana
addikt

X200 Tablet zabálás: nekem valami dereng, hogy nálam a möhödönéezeöszá driverének keyboard shortcut polling része tartotta magasan a CPU éberségét, pipaki után javult a helyzet.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49206) Chaser válasza Gondwana (#49205) üzenetére


Chaser
titán

Ez nem jött be, még mindig 16-20W-ot ír a pwm. Fényerő 50%, cpu 1600mhz-en. Legkisebb adható fesz 0.925V, szemben a p8xxx.ekkel, ott 0.85V volt. Majd ha lesz időm akkor nekiesek kiismerni a lelkivilágát, ez így első körben sok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49207) Gondwana válasza Chaser (#49206) üzenetére


Gondwana
addikt

3G modem klasszifikáció szerint 300mA-t fogyaszthat USb portról (báris annyiért jelentkezik be), eszközbirizgálóban egy Disable hatására (mármint az USB eszközök között, mert a többi ebből a szempontból csak szimbolikus) mennyit esik a fogyasztás?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49208) Francia91


Francia91
veterán

T500 BIOS sikeresen frissítve 3.23-asra a hagyományos, CD-ről bootolok módszerrel :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49209) donjohnson válasza Francia91 (#49208) üzenetére


donjohnson
addikt

grat :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#49210) YumeD válasza Chaser (#49206) üzenetére


YumeD
tag

Hát akkor ott valami nagyon el van kefélve... i7-720qm+quadro fx880m zabál ennyit idle, közepes fényerőn, 13W-nál kevesebbet enni még nem láttam, de akkor már minden le van kapcsolva ... :)

[ Szerkesztve ]

(#49211) YumeD


YumeD
tag

Más téma, szerintetek lehetséges egy B156RW01 V1 cseréje LP156WF4 -re ? Kb. 2 miliméterrel vékonyabb, minden más spec stimmel... felülhet ez rendesen a merevítésre? Ha igen, a front bezelen vmi 2mm-es szivacsos anyaggal körberagasztva kaphatok értelmes eredményt, vagy "előre jön" az egész istenverése? :D

[ Szerkesztve ]

(#49212) Chaser válasza Gondwana (#49207) üzenetére


Chaser
titán

Megnézem azt is. Előbb elfelejtettem, hogy ultrabase is játékban volt:D :B meg benne egy hdd. Nélkülük mértem 15W körül de még az is sok. Ki kell kapni a wireless egér vevőjét is, 1-2W-ot leszippant.
Egyedül a thinklight hiányzik nekem ebből a gépből, de x200 mod hát nem tudom. Ez a gép 3 év 3 hónapos, szinte még gyerek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49213) Schuby válasza Chaser (#49204) üzenetére


Schuby
aktív tag

Ha jól emlékszem SIM nélkül nem világít sőt nem is csinál semmit csak jelen van, de holnap du megnézem neked.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#49214) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Nagyon sürgős lenne!!!!
Haverom megy 2 óra múlva külföldre és a Thinkpad Edge 535-ön nem tudjuk állítani a fényerőt. Melyik driver felelős érte (win7)?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget, közben azért próbálkozok én is....

[ Szerkesztve ]

(#49215) Chaser válasza Schuby (#49213) üzenetére


Chaser
titán

Köszi :R
N: wwan, BT kikapcsolva, wireless egér veő ki, energiakimélő séma, SFLM bekapcsolva, cpu 800mhz, fényerő 55%, így lemegy 8W körülire is a fogyi. De ahogy megnyitoma chromet, egyből 14-15W, fogok még játszani ezzel szerintem:)

spyduck: TP-nél ami kel: powermanager, powermanager driver, vga driver és hotkey.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49216) spyduck válasza Chaser (#49215) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem akarja az igazságot :W

(#49217) Chaser válasza spyduck (#49216) üzenetére


Chaser
titán

Sysupdate megvolt?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49218) Chaser válasza Chaser (#49215) üzenetére


Chaser
titán

10-12W megvan net alatt ha befixálom az SLFM-et, előbb nem fixen volt. Alakul ez. Egyelőre HDD-vel mértem. Azért látszik, hogy sok kicsi sokra megy...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49219) abacsx


abacsx
tag

Sziasztok,

Vettem egy X230-ast kb egy jó hónapja. Nem igazán figyeltem, de tegnap észrevettem, hogy az akku eléggé kotyogós benne. A bal oldalon olyan 1-1,5 mm kotyogása van, mint egy sz@ros kredencfióknak. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Vigyem vissza, vagy kiröhögnek? Egyébként minden egyéb jól szuperál, emiatt nem szakadt meg az áramellátás, csak a feeling....

do not underestimate the power of the dark side

(#49220) Chaser válasza abacsx (#49219) üzenetére


Chaser
titán

0.5-1mm reális. Így légrés képződik a gép és akku között. Lehet a feeling megszakad, de az akkuban levő zselé nem fog idő nap előtt kiszáradni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49221) rgeorge válasza abacsx (#49219) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez majdnem minden TP-nél így van, alighanem az akku hűtése miatt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49222) abacsx


abacsx
tag

Na ne mááá, a régi dellemen, meg az E125-ös tp-n se lötyögött az akku. Bepattintottam a két fület, és stabilan a helyén tartotta. Nem arra való az a két fül?

do not underestimate the power of the dark side

(#49223) parkasz


parkasz
senior tag

Szia!

A cd-ről bootolós bios frissítés pontosa hogy működik? Hol találok hozzá leírást, egy x200-on kellene ekövetnem
Esetlegvalaki tud megbízható forrást x200 venti ügyében? :F

[ Szerkesztve ]

(#49224) Chaser válasza abacsx (#49222) üzenetére


Chaser
titán

Csak két hsz-t olvass vissza.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49225) audi100td válasza parkasz (#49223) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kiírod a letöltött CD képfájlt, majd bebootolsz róla, onnan már elég egyértelmű. :)

(#49226) Chaser


Chaser
titán

Tudja valaki mi történt a lenovo warranty check oldallal? Ezt adja be, de itt nem látok gar ellenőrzést.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49227) audi100td válasza Chaser (#49226) üzenetére


audi100td
nagyúr

Épp karbantartás van a honlapon, de oda is van írva mielőtt átvezet erre a honlapra...

(#49228) Shadowfax válasza Chaser (#49226) üzenetére


Shadowfax
addikt

The Lenovo Support website is currently undergoing maintenance, and will redirect you to the
Lenovo Support Express site in the interim.

Karbantartás van, addig csak az az átirányított oldal elérhető.

(#49229) Poo válasza Chaser (#49226) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha elsőre indítod kiír valami szöveget h átirányít ide mert.... de nem tudtam elolvasni teljesen.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49230) Chaser válasza audi100td (#49227) üzenetére


Chaser
titán

Arra rájöttem, de az egész világon nem elérhető :F :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49231) cildren


cildren
tag

T61-hez akadnak elfekvő drivereim :) Win7 64-bit-hez.

(#49232) BoB válasza Chaser (#49230) üzenetére


BoB
veterán

Itt elérhető

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#49233) Chaser


Chaser
titán

x220 van alfanal 13x k-ért:)

szerk: bob.zxr: Eddig nem ment, már vége a karbantartásnak ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49234) abacsx


abacsx
tag

x230-ba honnan lehetne megtudni, hogy melyik a legerősebb proci, ami belemegy? teljesen hipotetikus kérdés

do not underestimate the power of the dark side

(#49235) audi100td válasza abacsx (#49234) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az ami rá van forrasztva az alaplapra.

(#49236) Chaser válasza abacsx (#49234) üzenetére


Chaser
titán

Amelyik benne van az. Alaplapra forrasztott, nem cserélhető.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49237) Tim82 válasza abacsx (#49234) üzenetére


Tim82
nagyúr

Teljesen gyakorlati válasz: nem tudsz benne CPU-t cserélni, mert rá van forrasztva az alaplapra, tehát csak annak komplett cseréjével. Amúgy: [link]

Vaze, lassú vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49238) Borote válasza Tim82 (#49237) üzenetére


Borote
addikt

Ráadásul annyira minimális a különbség közöttük (10%), hogy semmi értelme ezt figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#49239) xcds válasza Chaser (#49233) üzenetére


xcds
őstag

És még mindig van egy-két ember, aki az x201-et akarja elsütni annyiért...

(#49240) Chaser válasza xcds (#49239) üzenetére


Chaser
titán

Aki újan vette annak azért kellemetlen lehet rájönni, mennyit is ér most a gépe. A dealerek szépen lenyomják az árakat ráadásul. Hát ez van, aki új gépet vesz az számoljon vele. Aki venni akar használtat az örül neki, aki eladni az meg nem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49241) abacsx


abacsx
tag

ahh, köcce a gyors válaszokat, ezt el se olvastam, na remélem a 3210m-et nem kell majd otthon kiforrasztanom 3 év mulva, mert kevés lesz :)

na meg itten felokosítottak, hogy a másfél milliméteres kotyogása az akkunak az normális, tényleg normális? :U

[ Szerkesztve ]

do not underestimate the power of the dark side

(#49242) Borote válasza abacsx (#49241) üzenetére


Borote
addikt

Mire lenne 'kevés'? Illetve ahová ez ténylegesen 'kevés', oda a 10%-kal nagyobb teljesítményű i7 is 'kevés' lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49243) abacsx válasza Borote (#49242) üzenetére


abacsx
tag

dokumentálodtam a procikkal kapcsolatosan, nem lesz ez kevés, sőt egyelőre fut minden rajta csodásan. most is megy egy virtuál xp, böngésző 7 ablakban, skype meg excel. alig langyos a gép, proci 10 százalékon.
Csak nem olvastam el, hogy forrasztott a proci benne, amúgy nem nagyon izgat, 10 százalék végképp nem ér annyival többet.

do not underestimate the power of the dark side

(#49244) cildren válasza abacsx (#49241) üzenetére


cildren
tag

Ha nem virtualizálsz akkor nem lesz kevés egy ideig, ha mégis akkor érdemesebb más alaplapot keresni mivel ez nem tud VT-d-t.

Most látom, hogy virtualizálsz a Windows-os Hyper-V csakis VT-D-s procin megy.

[ Szerkesztve ]

(#49245) abacsx válasza cildren (#49244) üzenetére


abacsx
tag

ez csak a régi lézeres nyomtatóm miatt kell, mert nincs rá win7 driver (10 éves kb, de semmi baja). de meg se döccent rajta a virtual xp, nekem nagyon bejövős ez a gép, volt egy E125-ösöm brazos-szal, ami kevés volt terepre. onnan egyenes út vezetett ehhez a géphez, és nagyon nem bántam meg :) passzív fórumozó vagyok inkább, szóval olvastam az összes lehúzást erről a gépről meg az E szériáról meg mindenről. Tapasztalat alapján más a véleményem. Ez a második TP-m és csak szuperlatívuszokban tudok róluk beszélni.

do not underestimate the power of the dark side

(#49246) opeter87


opeter87
senior tag

Tett már valaki T400-ba sima WXGA kijelző helyére WXGA+ kijelzőt?

A mostani T400-amat imádom, de a kijelző a gyenge pontja egyértelműen (fényerőben is kevés nekem néha).
P8400, 8GB ram, 128GB SSD a többi része :D

Nézegettem ebayt, de horror árak vannak 100$ + szállítás. Ennyit biztosan nem ér meg a történet. De a kérdésem az, hogy tud-e valaki olcsóbban akár ebay is jöhet, kínai eladókat nem ismerem ilyen kijelzős területen.

Előre is köszönöm :R

(#49247) subidu válasza abacsx (#49245) üzenetére


subidu
tag

Nekem is ilyen van, i5, IPS, 180GB SSD, 4GB ram, dokkoló. Nagyon jó kis gép. Az aksi nekem is kotyog egy kicsit, de nem zavaró, biztos a hűtés miatt van. Meg leszel vele elégedve. Én is napi szinten hurcolászom.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#49248) ezsolti


ezsolti
tag

Eladtam egy ilyet a T430-ból: Intel Advanced-N 6205 60Y3253 631954-001 wifi kártya
Az normális dolog, hogy nem működik egy DELL-ben? Driver telepítve.

(#49249) audi100td válasza ezsolti (#49248) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, Dell-be hivatalosan csak Dell FW-vel ellátott kártya megy és fordítva. Az egyéb kártyák BIOS-ból tiltva vannak.

(#49250) ezsolti válasza audi100td (#49249) üzenetére


ezsolti
tag

Ez szívás! Köszönöm a választ!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.