Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) YumeD válasza Chaser (#49149) üzenetére


YumeD
tag

Eszközkezelővel keresd ki a GPS portot (nevéből ki lehet következtetni, NMEA, vagy GPS v. hasonló).
Indíts egy Putty-ot (perverzebbek hyperterminal-t) és nézz rá az adott COM portra hogy tekeri e az nmea adatokat. Esetleg keresd ki a modem konkrét portját és ATZ & ATI1-ATI9 ig parancsokkal próbáld válaszra bírni a modemet.

(#49152) Gondwana válasza YumeD (#49151) üzenetére


Gondwana
addikt

Egy ATE1 ilyenkor nálam be szokott kerülni az ATZ0 után rendszerint.
... és akkor az ATDP1234567890; -ra elkezdett a 3G modem kattogni... :C
Más: mivel már túrtál bele ThinkPad embedded controllerbe, láttál-e valami utalást képernyőfényerőlépésközre? Konkrétan oda akarok eljutni, hogy az X201 ne a LED-es lépéssorral örvendeztessen itt engem (100-66-50-40%...4%-3%-2%), hanem egy CCFL-hez méltó 100-85-70-55-40%...20%-10% sorral, máredig ez nem OS-szintű, mert BIOSba belépve is el van tolva.
(Lehet, hogy EDID alapján választja, hogy mi az érvényes táblázat, azaz jöhet a cd sys/bus/i2c/device/... dd if=~/újedid.txt of=kijelző edidchipje?)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49153) ftb01


ftb01
tag

Hali!

T400-hoz hol érdemes ventit, vagy hűtőbordát venni? Fan error van, nem tudom gap padot is érdemes-e lecserélni.

Akkut is kellene cserélni kb fél órát bír a mostani. Fehérváron nem tudtok olyan boltot, ahol esetleg vannak ilyenek?
Én nem találtam.

I’ve got the chance I have to try

(#49154) YumeD válasza Gondwana (#49152) üzenetére


YumeD
tag

Én nem láttam benne, persze attól még lehet, h8s(2600) -ben elméletileg van egy kiló pwm vezérlő. Szerintem először próba EDID flasheléssel, egyszerűbb útnak tűnik.

(#49155) Chaser válasza cildren (#49150) üzenetére


Chaser
titán

Felraktam de semmi. GPS-re ugyanúgy azt írja más kezeli jelenleg. WWAN led nem világít, de be van kapcsolva menüben. 3G-re azt mondja nincs benn SIM.

YumeD: Köszi megpróbálom, COM6-ot használ eszközkezelő szerint.

szerk: ebben a puttyban mit kell nézni :F :B

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49156) cildren válasza Chaser (#49155) üzenetére


cildren
tag

Sima telefonos SIM van benne mert valaki a közelmúltban írta, hogy neki azzal nem ment.
Puttyot a suliban láttam mindig felvillanni kb. fél perce és utána nem volt internet elérésünk...

(#49157) Tikakukac válasza Chaser (#49155) üzenetére


Tikakukac
titán

Csináld meg jól, mert nekem is be kéne üzemelni, Tippre a led nem fog menni amúgy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49158) Chaser válasza cildren (#49156) üzenetére


Chaser
titán

Nem telós. Rosszul mondtam, pannon, de sztem nem számít. USB stickben vettem újan, stickben működött.

Tikakukac: Demér' :F magyar lokalizációs gép ráadásul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49159) Gondwana válasza Tikakukac (#49157) üzenetére


Gondwana
addikt

Nàlam HP-szökevény Gobi2000-klòn köszöni, jòl működik X201-ben, még a ledet is kezeli.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49160) YumeD válasza YumeD (#49154) üzenetére


YumeD
tag

Válaszolok magamnak: benne van, nem is egy :D
Az, hogy mitől függ melyiket használja, jelenleg meghaladja az agykapacitásom.
Több aggyal rendelkezőknek egy kis nézegetnivaló minta(@BrightnessTabsStart):
[link]

(#49161) Poo válasza Chaser (#49155) üzenetére


Poo
aktív tag

Én T500ba kínlódtam bele a 3g-s modemet, cirka 4-5 óra alatt működésre is bírtam :-D access connections-l használja a gazdája de amugy nem mondanám hogy nagyon stabilan megy mert ahova a simet kell beletenni konkrétan lötyög és ha kicsit megmozdul máris nem működik....kicsit megmozgat és újra működik....igazán megcsinálhatták volna értelmesebbre is....

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49162) Tikakukac válasza Gondwana (#49159) üzenetére


Tikakukac
titán

Rendes TP-s a modemem, megy is, SIM kari kellene neki egyedül, led meg sem nyikkan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49163) YumeD válasza Gondwana (#49159) üzenetére


YumeD
tag

Nekem most jött meg Smily64 fórumtárstól, de ez FRU-s :)
Amúgy, ha valakinek hiányzik a locationsensor(ha mar egyszer van, ne használjuk a gpsdirect-et), meg carrier specifikus firmwareket akar a későbbiekben cserélgetni akkor a drivert igy kell felrakni:
Setup.exe /i /l GPS=1 WIN7DRIVER=1 LOCATIONDRIVER=1 SS=1 CARRIER=1
Vodasok hozzáfűzhetik a DEFAULTIMAGE=0 opciót is, nekem így stabilabbnak tűnt.

(#49164) cildren válasza Tikakukac (#49162) üzenetére


cildren
tag

Lehet csak elromlott valahogy ;)

T61-nél is ekkora szívás van?

[ Szerkesztve ]

(#49165) Chaser válasza Poo (#49161) üzenetére


Chaser
titán

Nagyon jó:) Más a stickkel is coptam, kivettem a simet beleraktam nem ment. Ok. Bevittem, gyerek kibányászta a sim-et, visszarakta a keretbe amiből én kivetem:D Ez már valami micro stick vagy mi a fene. van hozzá egy normál méretre alakító keret. Abban simán el tudom képzelni hogy kimozdul. De. Mért nem világít a wwan led és mért írja minden lenovos sw, hogy valami más kezeli jelenleg a GPS-t :F

Tikakukac: Nekem is gyári..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49166) Tikakukac válasza cildren (#49164) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem romlott el semmi, végül összehoztam mindent, rendes sim kari kell és menni fog, csak a driverezés volt hosszú.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49167) Poo válasza Chaser (#49165) üzenetére


Poo
aktív tag

Ugye nem win 8 van rajta?mert az alapból indítja a localizációs chippet ha jól tudom bár lehet hülyeséget írok.
Én driverrel annyit szívtam hogy hiába töltöttem/instaláltam fel a lenovoról az ericsonos sz4rt 4 felkiáltó jeles eszköz volt még de azt a win 7 csodálatos online scannere megtalálta feltette aztán többé kevésbé működik bár a gps-l én nem kínlódtam örültem h a 3g működik.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49168) Chaser válasza Poo (#49167) üzenetére


Chaser
titán

W7 x86. Driverrel semmi gond, minden fenn van. BT, wlan led világít, csak ez a nyamvadt wwan nem csinál semmit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49169) Poo válasza Chaser (#49168) üzenetére


Poo
aktív tag

A t500 win7 x64 volt.Elsőre nekem meg sem jelent mint ismeretlen eszköz és újra kivettem beletettem az eszközt a foglalatba és nyomtam egy default biost aztán megjelent eszközkezelőben,utána meg felkínlódtam a drivereket letöltöttem az access connections-t,a mobil broadbend sem aktív az access connection-ban?

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49170) Tim82 válasza Chaser (#49168) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hm?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49171) Intelligencs

Kihasználva a Lenovo Fekete Péntekben rejlő árkedvezményt, beújítottam egy X230-at dokkolóval (NZA2VHV). Kibontáskor meglepődve tapasztaltam, hogy a dokkolóhoz nincs külön tápegység. Az lenne a kérdésem, hogy ez normális? Nem kéne ehhez extra tápegységet adni? A munkahelyemen minden laptophoz adnak dokkolót, és két tápot: egy hordozhatót a géphez, és egy nagyobbat a dokkoló mellé. Ezek szerint akkor a munkahelyem külön vesz még tápot is a dokkoló mellé, vagy csak én nem kaptam most?

Így pár óra használat után egyébként azt mondom, hogy nekem teljesen hozza a Thinkpad feelinget ez a gép, nekem a billentyűzettel sincs bajom. Sajnos nem a backlightos fajta, de nem panaszkodom, több mint 60e Ft-ot spóroltam ezzel a Fekete Péntekkel.

Még azon gondolkodom, hogy csak sima SSD-t pattintsak bele, vagy msata SSD-t, és a diszket is hagyjam-e benne. Kérdés, hogy nem melegedne-e túlságosan az msata SSD, illetve nem rontaná-e le számottevően az akkumulátoros üzemidőt? :F

The Amiga, Born a Champion

(#49172) Tikakukac válasza Intelligencs (#49171) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudok róla, hogy 2 tápos lenne, 1 táp jár szerintem máskor is, a munkahelyi az más szvsz.

A többi meg próba cseresznye ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49173) Krix válasza Intelligencs (#49171) üzenetére


Krix
őstag

Igen a dokkhoz járna egy külön táp.

If it is not broken then don't fix it!

(#49174) Intelligencs válasza Krix (#49173) üzenetére

Sajnos Tikakukac kollégának igaza van, tényleg nem jár hozzá:

"The Ultrabase Series 3 does not include a power adapter. It requires the power adapter provided with the system or one of the following:

ThinkPad 65W AC Power Adapter
ThinkPad 90W AC Power Adapter
Lenovo 90W Ultraslim AC/DC Combo Adapter
ThinkPad 90W Slim AC/DC Power Adapter"

Lehet, hogy régebben adtak hozzá, de ehhez már nem jár. Megnéztem, tök ugyanaz a szám, mint ami az enyém oldalán is van: ThinkPad Ultrabase Series 3 (0A33932).

De legalább DVD író van benne.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#49175) subidu válasza Intelligencs (#49174) üzenetére


subidu
tag

Én sem kaptam külön tápot. A gépet előttem bontották ki, a dokkoló külön volt dobozolva, nem fért volna bele a külön tápegység is.

Nagyon jó kis gép, meg leszel vele elégedve. Én gyári Intel SSD-vel vettem, IPS monitorral, nagyon gyors, nagyon jó a képe is.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#49176) cildren


cildren
tag

Valaki használ ThinkPad Bluetooth egeret? FRU: 41U5008

(#49177) cildren válasza Intelligencs (#49171) üzenetére


cildren
tag

Apróról pár ezer forintért tudsz egyet lőni!

(#49178) Tim82 válasza cildren (#49176) üzenetére


Tim82
nagyúr

Használok időnként, a fogása jó, de a BT kapcsolatot időnként eldobja, valamint nálam 1-2 hónapig bírja csak benne az elem.

Szerintem eBay-ről olcsóbb + sokkal jobban megéri az USB-s változat (napi szinten azt használom, imádom).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49179) subidu válasza cildren (#49176) üzenetére


subidu
tag

Ilyet nem, de korábban 2db bluetoothos egerem is volt, hasonló árban. Kényelmes volt, de néha tényleg eldobta a kapcsolatot, igaz a dell xps 1530-asommal használtam. Most usb-s van a thinkpademhez, tökéletesen müködik, csak lefoglal 1 USB portot (amire nincsen is szükségem, csak néha-néha).

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#49180) Chaser válasza Poo (#49169) üzenetére


Chaser
titán

Nekem ott volt. Keresgéltem manuálisan drivert de nem jött össze. Sys update ez esetben segjtett, megtalált mindent ami kell. Minden működik is, tab funkcióktól kezdve mindenig, kivéve a 3G-t. Ha nincs benne sim, a lednek világítania kellene nem? Különben mért lehet bekapcsolni menüben?

Tim82: Access is már fenn van, de lehet a sim nem tetszik neki. Én csak azt nem értem GPS-.re mért mondja az összes lenovo sw, hogy valami már kezeli, mikor friss win van fenn. És mért nem világít a led.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49181) Intelligencs válasza cildren (#49177) üzenetére

Köszi a tippet! Gondolom akkor már érdemesebb 90W-osat venni, mint 65W-osat.

Én Logitech bluetooth-szos egeret használok olykor-olykor, nem jellemző, hogy eldobná a kapcsolatot.

subidu: Ja, X201-et használok jelenleg, semmi bajom vele, de úgy gondoltam, hogy ez a fekete péntek kedvező alkalom a váltásra. És ismét van 3 év garanciám, meg dokkolóm is.

Apropó garancia. A garanciás oldalon 3 hónappal korábbra van datálva a garancia kezdete, mint amikor a vásárlás valóban megtörtént. Ugye ilyenkor a szerviznek kell írni, csatolva a számla szkennelt másolatát, és akkor módosítják a neten is a garancia dátumát?

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#49182) audi100td válasza Chaser (#49180) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem lehet, hogy hálózatfüggő a 3g modemed? Biztos, hogy gyári van benne (FRU a kártyán?). Szerintem sim nélkül nem biztos, hogy világítania kellene.

Intelligencs: "Ugye ilyenkor a szerviznek kell írni, csatolva a számla szkennelt másolatát, és akkor módosítják a neten is a garancia dátumát?" Igen, elvileg így van, de amúgy is a számlán szereplő dátumnak van prioritása.

[ Szerkesztve ]

(#49183) cildren válasza Intelligencs (#49181) üzenetére


cildren
tag

Csak azért érdemes a 90W-osat venni mert úgy gyorsabban lesz feltöltve az akku-d akár maximális teljesítmény mellett is.

(#49184) rgeorge válasza Intelligencs (#49181) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez sok mindentől függ, mert lehet,hogy a 65W is elég, de ha a dokkolóhoz használod, akkor nem fogod hordozni, tehát a súly nem számít, csak az ár. A táp teljesítményét az akku méretéhez és a noti+dokkoló felvett teljesítményéhez kell belőni. Ha kicsi, akkor esetleg csak tápról el sem indul a noti, vagy csak szinten tudja tartani az akksit. Ha nincs nagy árbeli különbség, akkor jobb a 90W-es.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49185) Chaser válasza audi100td (#49182) üzenetére


Chaser
titán

Azt nem tudom, gyári. Amit nem értek, nem világít ok, de menüben bekapcsolható. És mért mondja minden leniovo GPS progi hogy a GPS-t más használja.
Eszközkezelőben úgy jelenik meg: f3507g mobile broadband driver
Driver szó mért van a végén pl?
Inetelligens kártyaolvasóknál is ott van, ott pl nincs a végén driver szó.
A wifi led is világít ha van hálózat ha nincs, ezért kellene sztem a wwan lednek is világítana.

szerk: Amúgy frankó kis gép, HVX120 benne a panel, a thinklight hiányzik csak:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49186) audi100td válasza Chaser (#49185) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor passz, esetleg nézd meg mi a helyzet linux alatt live USB-ről.

(#49187) Chaser válasza audi100td (#49186) üzenetére


Chaser
titán

Most nem érek rá, majd később nekiesek a történetnek. Ami meglepett nagyon gyors a gép, és még nincs is benne az ssd :)) 2Ghz alatt sokat számít azt L2.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49188) subidu válasza Intelligencs (#49181) üzenetére


subidu
tag

A garanciát át fogja vezettetni a bolt. Én is meg voltam ilyedve, mert 2012. 11 havi a gépem és februárban vettem, de a garancia át lett vezetve, csak idő kérdése volt. Még házhoz jövő garanciát is rendeltem hozzá.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#49189) otps


otps
aktív tag

Az első hozzászólást lehetne frissíteni garancián túli, megbízható 3rd party szervizekkel. Igény az volna rá. Köszönöm.

(#49190) norbyone

Sziasztok. 1066Mhz Fsb-s procit T61-be lehet? ( T9400 ) Vagy csak szigorúan 800Mhz?
Illetve még egy kérdés :)

Az Nvidia Quadro 140-nek, nem lehet adni több memóriát virtuálisan? Megy eredetileg 128MB van, de igen ki is használja, szerencsétlen :( Úgy mint az Intel HD VGA-nak is lehet adni.....

[ Szerkesztve ]

(#49191) Francia91 válasza norbyone (#49190) üzenetére


Francia91
veterán

800 MHz FSB-nél nagyobb procit nem tudsz beletenni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49192) Francia91 válasza norbyone (#49190) üzenetére


Francia91
veterán

T9500 a maximum, ami 800 MHz FSB-s proci, és T61-be beletehető

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49193) norbyone válasza Francia91 (#49192) üzenetére

:R

(#49194) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Ma kaptam meg az x61-es akksit az intercelltől (8cellás Sanyo). Gyorsan fel is töltöttem teljesen, most akkuról megy a gép. A töltés intervallumát hogyan érdemes beállítanom, hogy minél tovább megőrizze a kondícióját? Az normális egyébként, hogy a power manager által mutatott hátralévő idő föl-le változik? :F Jelenleg 5 és fél órát ír netezés közben. :C

Z

(#49195) Francia91 válasza z00li (#49194) üzenetére


Francia91
veterán

Persze, hogy normális a fel-le változás. Az éppen adott terhelésből számolgatja az időt. Ha CPU órajel felugrik pl egy Weblap megnyitásakor, akkor egyből lentebb ugrik az idő. Nekem is így csináljat T500-nál.
Töltés intervallum 40-60 %

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49196) z00li válasza Francia91 (#49195) üzenetére


z00li
senior tag

:R
Akkor ha 40% alá esik a töltés akkor kezd tölteni, 60%-nál meg leáll. Jól értem? :F

(#49197) Francia91 válasza z00li (#49196) üzenetére


Francia91
veterán

Pontosan :)
Elméletileg ez a legegészségesebb töltéstartomány az akkunak, majd úgy is kijavítanak a szakik, ha nem így van :). Persze azért néha töltsd fel 100%-ra, mondjuk 1,5-2 havonta 1x.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49198) Gondwana válasza z00li (#49196) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha őrizgetni/polcnak vetted az akkut, akkor így, ha viszont használni is akarod, töltesd nyugodtan 100%-ig, statisztikai átlag szerint a SANYO akkuk többnyire amúgy is megmurdélnak, használati intenzitástól függetlenül. (Én pl egy X20#-ba való 9c SANYO akkut, ami jelenleg 50 ciklus körüli, 65Wh, 1:1-ben elcserélnék egy hatcellás LGC akkura, akár 100 ciklus felett is. Itt említeném meg azokat, akiknél nem esik a SANYO akku kapacitása minden töltésnél, de egyszer töltsék már fel 100%-ig és csodát látnak, amikor ismét kiméri az akku, hogy mennyi is az annyi.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49199) Chaser válasza z00li (#49196) üzenetére


Chaser
titán

Nálam 30-90, vagy 95. Ha használni akarod az akkut akkor 60% nem sok ha véletlen kellene.

Gondwana:x200t-ben is sanyo van, 245cc, 36%-os elhasználódás. Sanyohoz képest nem is rossz. De gyanítom nem sokáig bírja, ha beleteszek még 1-200 ciklust:)

Ha lenne vkinek újszerű x200t akkuja adnék érte egy 220t akkut, fogalmam nincs milyen, nincs hozzám gépem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49200) Tikakukac válasza Chaser (#49199) üzenetére


Tikakukac
titán

Akksi dokkon 100%-ra töltve, gépben meg sem nyikkan. Imádom az ilyet, szóval még a végén hozatok a cégtől nettóban origit :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.