Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) Tim82 válasza Chaser (#48349) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ami a "nagy", workstation kategóriás gépeket illeti, azért a W sorozat ott volt/van a szeren. Kijelzőben is jó minőségűek (erről audi100td pl. tudna mesélni).

Anno az R50p hiába volt elérhető "4:3 retina" (QXGA) felbontással, ettől még nem bizonyult sikeresnek (csak utólag van nagy keletje az ilyen paneleknek Frankenpad-vonalon).

*
Van itthon négy 90W-os töltő (ebből kettő a cserélhető fejes utazótöltő), majd megnézem őket.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48352) audi100td válasza Chaser (#48344) üzenetére


audi100td
nagyúr

A T szériában az IPS-t aláírom, igaz azért ott van a 95% RGB FHD panel, ami egy kifejezetten jó kijelzőnek számít notebook viszonylatban, így annyira sok ok nincs a siránkozásra szerintem. 12,5"-on meg ott van az IPS, ami azért nem egy rossz dolog, a felbontás meg úgy is tudtuk, hogy ilyen lesz, egyelőre ez a trend a piacon, remélhetőleg ez is változik hamarosan.

Viszont az IBM összefüggést tényleg nem értem, ahogy Tim82 is írta, az első Tablet-PC (legalábbis a mai formájában), már a lenovo alatt lett bevezetve az X41t formájában, az SXGA+ X60t/X61t meg végképp.

Chaser: 2 féle 90W Ultraslim töltő létezik. A korábbi széria valóban jóval nagyobb mint a mostani és talán kevésbé is variálható.

[ Szerkesztve ]

(#48353) Francia91


Francia91
veterán

Brutális gép ez a W700 :)
Ha kikerülök Németországba jövőre, tuti szerzek egy ilyet asztali gépnek :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48354) Tim82 válasza Francia91 (#48353) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kicsit azért elírták az árát. Mármint az "ár" mezőben. :))

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48355) Francia91 válasza Tim82 (#48354) üzenetére


Francia91
veterán

Előfordul :)
De akkor is állat egy gép :D
(Mondjuk minden nap nem hurcolnám, de ez már más kérdés :) )

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48356) Borote válasza Tim82 (#48354) üzenetére


Borote
addikt

Miért, és az irányár 330k? :DDD
Csak egy kicsit kell rádobni, és már Precision-t kap az ember, 3 év helyszíni garanciával :)

[ Szerkesztve ]

(#48357) Francia91 válasza Borote (#48356) üzenetére


Francia91
veterán

Az mégsem ThinkPad ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48358) Tim82 válasza Borote (#48356) üzenetére


Tim82
nagyúr

Arra még talán rá lehet mondani, hogy azért ennyi, mert különleges, ritka gép itthon. :)

Jó, szerintem reálisan 150k körüli az értéke (négy mag ide vagy oda), bármelyik i5/i7-es workstation noti lelépi teljesítményben, és a kategórián belül a felszereltség/minőség is hasonló szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48359) Chaser válasza Tim82 (#48351) üzenetére


Chaser
titán

Igen, attól függően épp milyen panelt kapnak?:) Vagy azokban tán egy fajta panel van csak? r50p korában a hw nem volt még az igazi, az tény. Ez is közrejátszott abban, hogy nem lett annyira sikersztori.
Cserélhető fejes ez is, a kábel fix ami a gépbe megy. Kialakítása is ugyanaz mint a normálnak, csak nagyobb maga a töltő.
Ilyenek voltak nekem, most egy ilyen van. Küllemre az, csak méretre nagyobb és fix a gép kábelje.

audi100td: Kifejezetten jónak számít, az remek. Csak IPS is van már jó ideje 15.6"-ban. 12.5" kategóriát már hagyjuk, amikor asusnál már fene tudja mennyi ideje elérhető a FHD ekkora mértben is IPS panellel. Tán belehalnának, ha csak opcionálisan is elérhető lenne. Vagy legalább HD+ verzióban, bár olyan panel valszeg nincs ekkora méretben IPS. De legalább van két madár amiknél már nem a HD az úr, hátha jövőre már több gépükben is lesz IPS meg nagyobb felbontás.
Jó mondjuk engem nem érint, az itthoni garis hozzáállásuk miatt nálam kizárt 150k-nál drágább lenovo:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48360) Tim82 válasza Chaser (#48359) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem inkább a Windows nem volt felkészülve ekkora felbontás rendes kihasználására. (Igazából még ma sincs rendes skálázás, ld. OS X-userek kedvenc érve a Win ellen.)

Egyébként igen, van cég, amelyik diktálja a piaci trendet, van, amelyik csak igyekszik lépést tartani, ez van.

Az első fajtából van nekem kettő, másodikból még nem is láttam eddig.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48361) mutyuru


mutyuru
aktív tag

huh haboru tort ki display fronton. :))

(#48362) audi100td válasza Chaser (#48359) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ha lesz rá lehetőséged nézd meg élőben, addig kár panaszkodni. Pl. a Sony által használt 15,6"-os slim IPS kijelzőnél állítólag összességében jobb, hiába TN. Volt pár hónapja zsír új Dell U2312HM monitorom is IPS kijelzővel és pofátlanul gyenge volt a panel minősége, hiába voltak szépek a színei a durván egyenletlen háttérvilágítás tönkre tett mindent. Ráadásul kétszer küldtem vissza cserére, mindkettő pár hét után meghalt. Itt is már inkább csak a márkát kell megfizetni, ezt egy mezei LG IPS is tudja 15k-val olcsóbban, vagy talán még jobb is.

(#48363) bads1 válasza audi100td (#48362) üzenetére


bads1
aktív tag

Mit értesz ez alatt az egyenetlen háttérvilágítás alatt? Az oldalain/alján lévő beszűrődő világosabb részt fekete háttérnél? Mert az csak minimálisan jelentkezik töksötét képnél, engem egyáltalán nem zavar (ilyen monitorom van). Sztem ez max filmnézéskor sötét jelenetekkor jöhet elő, vagy ha olyan képpel dolgozol, de mondom én marhára nem veszem észre, tesztekben sem húzzák le nagyon e miatt.

(#48364) Chaser válasza Tim82 (#48360) üzenetére


Chaser
titán

OS és hw se volt a topon akkoriban, az biztos.

Ok, akkor nem csak én nem hallottam erről a verzióról, de legalább ez se maradt ki:)

audi100td: És azokban a gépekben egy fajta panel van? Dellből meg ne ezt a modellt nézegesd ha minőségit akarsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48365) Tim82 válasza Chaser (#48364) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor az csúcshardver volt, a FireGL T2 mobilviszonylatban kifejezetten erős kártya volt (~ Radeon Mobility 9600 Pro). Meg tudta hajtani azt a kijelzőt (nyilván nem játékok alatt, nem is volt akkor még olyan játék, ami ekkora felbontásban futott volna, most se nagyon jellemző).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48366) audi100td válasza bads1 (#48363) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, de nálam viszonylag nagy felületen elég durván bevilágított, ilyen szempontból a legrosszabb monitor volt amivel eddig találkoztam. De ezekből is volt több Rev. az enyém az akkori legfrissebb volt (Rev. A00 talán), gondolom a minőség sem volt konstans, talán bele is nyúltam, nem tudom.

Chaser: Igen, itt kivételesen mindegyikben ugyanaz az AUO B156HW01 V.4 panel van, így szerencsére a képminőség garantált.

[ Szerkesztve ]

(#48367) scarbantia válasza Chaser (#48359) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Én is határozottan támogatnék egy rendes, legalább 16:10-es nagyfelbontású IPS-t.
De: most hogy megjött az UXGA T60p-m látszik, hogy a paneltípus nem minden.
Inkább legyenek szép színek, nagy színtér lefedettség, és betekintési szögnek sem kell extra, viszont szemből legyen tökéletes.

Az első benyomásaim az UXGA panellal(Boe-Hydis HV150UX1-100):
- a színek szépek, vannak jó pirosak, vörösek, arcbőr szépen jelenik meg, kontraszt igen jó
-a színek alapvetően kicsit sárgászöldesek, de ezt kis állítgatással még a win-es szemre-kalibrálással is ki tudtam szedni, valószínű erősen ráférne egy rendes kalibráció
-a feketéje nem az igazi, igaz nem is rossz, de a T61p WUXGA LG panelje majdnem jobb.
Az Eizo FlexScan L768 S-PVA paneljének sokkal jobb feketéi vannak(közel tökéletes).
-a betekintési szög csalódás egy kicsit. Nekem nem kell extra betekintési szög, de ha szemből nézem, akkor legyen teljesen egyenletes. Hiába IPS, szemből nézve a szélek sötétednek kicsit, és veszítenek a kontrasztjukból, ha mozgatom kicsit a fejem, akkor egyből látszik, pedig vagy fél méterről nézem a kijelzőt.
Ha más szögből nézem, akkor beáll egy egyenletesen kisebb fényerő és kisebb kontraszt, ezt tartja a leglaposabb szögből is, de nem egy nagy látvány. A színek kicsit lilába hajlanak ilyenkor, ez tapasztalatim alapján a paneltípus tulajdonsága. A WUXGA panel szemből mintha egyenletesebb lenne, de az se tökéletes.
-Ha fél kézzel nyitom ki valamelyik oldalt, vagy kézzel picit mozgatom a kijelző sarkait, akkor a legkisebb csavarodásra is egyből elmennek a színek zöldessárgába, vagy rózsaszínes lilába. Nem vészesen, meg nyilván visszaáll ha elengedem, csak kicsit ijesztő volt elsőre.
-fényerőben egy jó közepes, az említett T61p-hez hasonló, igazából bőven elegendő
-a színek szemre való beállítása után a zöldek fakók lettek, az Eizo-hoz képest (zöldből kellett visszavegyek a megfelelő szürkéhez)

Hát elsőre ennyi. Egy kalibrálás nagyon kéne(UXGA panelhez ICC profil valakinek? ;) ), de amúgy nem rossz. Az látszik, hogy képes a színeket jól megjeleníteni, szemben a WUXGA LG panellel, ami bár nagyon szép, de rendes sárgák, pirosak sose lesznek rajta.

A korábban használt 2006-os MBP-nak alapból kicsit jobban helyén voltak a színei, betekintési szöge kis szögeltérésre ugyanilyen volt, nagyobbnál rosszabb. A sötét tónusok hamarabb bebuktak feketébe, itt ezzel nincs gond. A színek kicsit melegebbek ennél a panelnél, és összhatásában azért jobb, főleg a nagyobb felbontás miatt. (élesebb) Viszont végre egy rendes masszív és bővíthető gép. :)

(#48368) Borote válasza scarbantia (#48367) üzenetére


Borote
addikt

Az a monitor, amihez hasonlítod, az újkorában nem 200 ezer forint körül ment? :B

(#48369) scarbantia válasza Borote (#48368) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem, szerintem volt az jóval több is. :-)
De mondjuk egy T60p se volt akkoriba olcsó. :P

Amúgy mindegy, azért ezekhez hasonlítom, mert ezek vannak mellettem.
Amúgy egyfajta referencia. :)

Nem igazán lehet így hasonlítgatni az eszközöket, mindegyiket rendesen kalibrálni kellene, és akkor látnánk, hogy melyik mit is tud.

(#48370) audi100td válasza Borote (#48368) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet, de egy UXGA T60p is volt vagy 700k újonnan (ha nem több). :)

(#48371) Borote válasza audi100td (#48370) üzenetére


Borote
addikt

Tekintve hogy egy professzionális monitorról van szó, itt annyi a lényeg, hogy notebook, nem notebook.

(#48369) scarbantia: akkor semmi meglepő nincs benne, hogy jobb nála :)

[ Szerkesztve ]

(#48372) audi100td válasza Borote (#48371) üzenetére


audi100td
nagyúr

igen, ez így van

(#48373) Chaser válasza Tim82 (#48365) üzenetére


Chaser
titán

Nem akkori viszonylatban mondtam, hanem használhatóság szempontjából. Egy kicsit megelőzte a korát:)

audi100td: Ezt jó tudni :R

scarbantia: Az 1600-as verziót még csak képeken láttam, de volt már más is aki panaszkodott rá, hogy nem hozza az 1400-as panel szintjét teljesen. Feketében az IPS soha nem volt teljesen jó, PVA meg annál jobb. Nekem is a T61-emnek felettébb jó a feketéje TN ellenére, az meglepett. Szerencsémre az említett "hibák" az én T60-amnál nincsenek. Fekete az nem fekete teljesen, de ez az IPS-sel jár. Igazi feketét talán az x61t-ben láttam, de hogy abban IPS v AFFS panel volt-e nem tudom. Meg persze a fu-ji P19-2-nél, abban SPVA samsung panel volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48374) Francia91 válasza scarbantia (#48369) üzenetére


Francia91
veterán

Az a típusú T60p, ami nekem van, elég jó áron volt anno... :)
Pontosan a honlapon szereplő típusom van, 8741-C4G

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48375) Chaser válasza Francia91 (#48374) üzenetére


Chaser
titán

De ezek legalább ki is szolgálták/szolgálják az árukat:) Pedig akkoriban a pénz is többet ért mint ma.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48376) Francia91 válasza Chaser (#48375) üzenetére


Francia91
veterán

Még ma is gép, de még milyen :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48377) subidu


subidu
tag

A felbontáshoz szólnék hozzá. Nekem X230-asom van IPS panellal, 1366x768-os felbontással. Nem érzem úgy , hogy szükségem lenne nagyobb felbontásra, sőt ennél nagyobb felbontáson minden túl apró lenne számomra.
Szóval kinek a pap, kinek a papné. Amire nekem kell arra tökéletes ez a felbontás is.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#48378) FoxiestFox válasza Francia91 (#48350) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, meg csatlakozom ahhoz, a 16:10 a legjobban eltalált arány... nem gyártanak már ilyen gépeket, gondolom..

subidu: értsétek már meg, hogy minden, képernyőn megjelenő elem nagyítható, és munkánál, filmnél, játéknál, képnézegetésnél össze sem hasonlítható..... ez az 1366 ilyen... wtf... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48379) Chaser válasza subidu (#48377) üzenetére


Chaser
titán

Neked nincs, másnak van. Ez ilyen egyszerű. Ha pl fényképet nézegetsz a gépen, nem hátrányos ám 1600x900, vagy FHD sem. Ekkora méreten még azért elmegy a HD. Nagyobb felbontáson egyszerűen szebbek a képek, videok, van akinek meg munka miatt se elég HD, élmény officeban is dolgozni HD felbontáson pl.

szerk: Nem is mondta senki, hogy neked mást kell venni ha megfelel :P

szerk: dying_star: A MB retina ilyen, 15.4" 16:10, de azt hiszem ez az egyedüli gép már ilyen képaránnyal. De legalább ők visszahozták, nem lenne baj ha trend lenne megint, de nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48380) subidu válasza FoxiestFox (#48378) üzenetére


subidu
tag

Én megértem, képeket is nézegetek rajta, meg videókat, amiket a dslr fényképezőmmel készítek. Nekem így is elég, nem érzem úgy hogy szükségem lenne nagyobb felbontásra. Sőt számomra kifejezetten idegesítő lenne, ha állandóan nagyítgatnom kellene mindent, mert alig látom. Számomra ez így tökéletes, akárki akármit is mond.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#48381) FoxiestFox válasza Chaser (#48379) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na ja, de az Apple motyó még használtan is méregdrága, és a billentyűzete sem tetszik.
De mindenképp pozitív a dolog részükről....

subi: Atya ég, SLR gép és kis felbontású tn panel... :DDD
Hát, tényleg különböző igények léteznek a piacon....

[ Szerkesztve ]

(#48382) FoxiestFox válasza subidu (#48380) üzenetére


FoxiestFox
félisten

egyben inkább

[ Szerkesztve ]

(#48383) Chaser válasza FoxiestFox (#48381) üzenetére


Chaser
titán

Te kérdezted van-e. Van:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48384) cadeyrn válasza audi100td (#48352) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Bár nem volt érintőképernyős, azért ThinkPad 360P megjegyzendő, mint első hibrid :D

(#48385) cadeyrn válasza Tim82 (#48358) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

W700-ban beépített digitalizer és kalibrálás van, azt max. a 87xx Elitebook lépi le 17 colon ma.

(#48386) Tim82 válasza cadeyrn (#48385) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez indokolja szerinted a 330.000-es árat? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48387) Tikakukac


Tikakukac
titán

Véleményezést kérek: T400-ról, T9600-as prockóval, ATI karival minden más földi jóval.
Mi pénzt adnátok érte, és érdemes-e beleugranom. Kéne egy DTR gép, és ez úgy árban és teljesítményben elegendőnek tűnik, de kilátásban van még pár gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48388) Tim82 válasza Tikakukac (#48387) üzenetére


Tim82
nagyúr

60k körül igen, érdemes. Csak nem a SzaboZE-féle gép?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48389) audi100td válasza Tikakukac (#48387) üzenetére


audi100td
nagyúr

DTR-nek 14"? Nem lenne jobb egy T500/W500 WSXGA+?

Amúgy egy ilyen T400 konfignak szerintem 60k jelenleg nagyjából az értéke.

cadeyrn: Jogos a felvetés, de pont emiatt írtam, hogy a mai formájában. :)

[ Szerkesztve ]

(#48390) Tikakukac válasza Tim82 (#48388) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden kérek róla, amit tudsz :DDD

Amiért inkább TP-t vennék az az, hogy már van minden a családban a TP-hez, dokk, autós töltő meg ami kell, így könnyű lenne ide-oda toszigálni, ha kellene. De valószínűleg 90-ban dokkban lenne asztalon hajtva.

Trükk-tipp-vélemény-más javaslat jöhet, mindent szívesen fogadok :R

audi100td: Felbontás nem szempont. 24" FHD moncsin megy minden, az x200s is dokkon van és arról vagyok. Csak kéne egy második gép, asztalit meg már nem lávcsizom :B

Chaser: Íme mazsolázz. Kijelző nem szempont, akksi sem, HP-ban sem volt soha, most a másik TP is akksi nélkül van, ezek nem lényegesek. Volt, hogy 3 hónapig meg sem mozdítottam a gépet a hűtőn :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48391) Chaser válasza Tikakukac (#48387) üzenetére


Chaser
titán

Csak ne 1280-ast nézz, vagy ha olyan kalkulálj bele panel cserét, azok nagyon hitványak. Nem jrtad magyar billes, földi jó alatt se tudom mit értesz. Azt is számítsd bele, hogy T400-ba akkut is nehezebb akasztani mint T500-ba. Meg ha jól tudom ott csak kinyúlós verzió van, vagy talán a 4 cellás nem olyan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48392) cadeyrn válasza Tim82 (#48386) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Mivel nincs utána semmi, ami ennyire egybe grafikusi munkaállomás, a kereslet felverheti ennyire az árat, ebayen sem láttam olcsóbban.

Pár napja néztem pont, hogy na, mostmár biztos olcsó, jó volna fotót editálni, hát hogyne :(

[ Szerkesztve ]

(#48393) Tim82 válasza cadeyrn (#48392) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért szemlátomást nem bírtam az előző hozzászólásomban kihangsúlyozni a szerintem szócskát, csak dőlt betű és aláhúzás volt ott. (Bocs. :) )

Komolyra fordítva a szót, meglehetősen rétegigény szóló feature-kről van szó, amit a lehetséges vevők 90%-a nem használna ki. Ezért (is) írtam, amit írtam.

Tikakukac: a modellre vagy az eladóra gondolsz? Az utóbbi megbízható. Az előbbiről meg a kereső használatával sok információhoz tudsz jutni. ;] :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48394) Shatterstar válasza Chaser (#48391) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Vagyis azt mondod,hogy a T61-es akksi nem passzol egy T400-ba?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48395) audi100td válasza Tikakukac (#48390) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor akár R400/R500-at is nézhetsz, lehet találsz olcsóbban.

(#48396) Tikakukac válasza Tim82 (#48393) üzenetére


Tikakukac
titán

Az eladóval nincs, gond, vettem én már újonctól is 3 napos reggel 80k-ért gépet ;]

A gépről érdekelne, hogy milyen dolgok azok, főleg ennél a switch-es karis modellnél, amikre jó lenne keresni meg olvasni. Nyilván volt nálam T400 is, de élettársi kapcsolatban akkor nem gondolkoztam :DDD
A paraméterek nekem jónak tűnnek, extrém elhalást sem olvastam, mint mondjuk a 8510w-nél, ami meg mondjuk batár, cserébe odaver rendesen belsőben :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48397) Tim82 válasza Tikakukac (#48396) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért a Radeon kari elhalálozós sztoriknak én utánanéznék külföldi fórumokon, de mivel kevés esetről van szó, nem tűnik szériahibának a történet.

Az audi100td által említett R400/R500 sem rossz megoldás, tudtommal nincsen igazán minőségi különbség a T-s megfelelőkhöz képest. Meg hát azon van HDMI is. ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48398) Tikakukac válasza Tim82 (#48397) üzenetére


Tikakukac
titán

Rajta leszek :K Gyakorlatilag a vidkarikon borul minden, a HP-t venném meg azonnal, de az az FX kísértős...

Mindegy, holnap megyek és T400-D630C-8510W-E6400 összehasonlítás lesz, fincsa :B

És basszus elgondolkodtam megint konzumer gépen, kicsit frissebb hardverrel. Tényleg mindegy mennyi üzleti gép megy át az ember kezében, azok a számok mocskos dolgok. De dokk az kell, az állat ;)

Már én is pingelem azt a gépet. Majd kiderül. De már a hirdetés minősége is olyan, hogy azt a gépet nem venném.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48399) cadeyrn válasza Shatterstar (#48394) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

T61 widescreen akksi belemegy t400-ba, t61 nem widescreen t500-ba.

(#48400) Chaser válasza Shatterstar (#48394) üzenetére


Chaser
titán

Csak a 14-es wide verzióé. 15.4-esé már nem jó bele, és a 4:3-as T61-é sem.

A 15.4-es T61 akkuja viszont jó az összes T60-ba és T500/R500-ba is. És a 14-es 4:3 T61-be is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.