Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) Tin


Tin
veterán

T500-ról váltanék T530-ra.

érdekelne olyan véleménye, aki ilyet használ, hogy mire számítsak, miben nagyon más?

az 1680x1050-ről 1600x900-ra váltás tiszta, sajna ez van, az FHD drága és túl kicsik a pixelek.

a kérdés, hogy mennyire masszív a T530 háza, mennyire tartós maga a konstrukció, és milyen a szigetes billentyűzetet használni a régi után?

(#49802) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!
Az érdekelne alapvetően mi a különbség az R61 és a T61 között? A burkolat, bios? Nekem most egy R61 van 1680x1050-es kijelzővel, T7300 procival, Nvidia NVS140M-mel.

[ Szerkesztve ]

(#49803) Tim82 válasza Chaser (#49791) üzenetére


Tim82
nagyúr

Semmi baj nincs az LG WUXGA panelek színhűségével TN-hez képest, barátnőm szintén LG-s T500-a nem szebb ebben a Z61p-m kijelzőjénél.

norbyone: Win 7-ben DPI-t is tudsz állítani, én azt tettem Z61p-n. Ha nem szeretnél állítgatni, akkor jobb az 1680*1050.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49804) Francia91 válasza chab7 (#49793) üzenetére


Francia91
veterán

A gyártó címszó mellett lévő azonosítóból tudhatod meg, hogy milyen paneled van
Az első képen a volt T60p-m LG-Philips kijelző adatai, a második képen a mostani T500-asom paneljának adatai, ami Samsung. Mindkét panel WSXGA+ (1680x1050) 15,4"

T60p WSXGA+ LG-Philips

T500 WSXGA+ Samsung

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49805) norbyone válasza solaris7 (#49800) üzenetére

Persze, csak újjat vennék. A ThinkWiki alapján, eredetelig csak ez ( LG ) a kijelző való bele. Na erre fáj a szivem :)

[ Szerkesztve ]

(#49806) solaris7 válasza norbyone (#49805) üzenetére


solaris7
tag

Hát ez zsír új :) ehhez talán lehetne bízni :D Én már 2x vettem kijelzőt a T61-be ami most van abban is van egy-két halvány folt de nem vészes.Itt vettem az aprón de nagyon korrekt volt az eladó mert beszerelés után írtam neki hogy nem 100% a kijelző és visszautalt a pénzből :R

(#49807) Chaser válasza Tim82 (#49803) üzenetére


Chaser
titán

Akkor ott is van szórás, nekem T61p-ben volt. Nem jött be, 1680-as LG szebb színekben sokkal.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49808) chab7 válasza chab7 (#49768) üzenetére


chab7
addikt

Újabb észrevétel: a T500 kicsit jobban melegszik mint az R52 (no de van is benne mi jobban fűtsön ;) )

LTN154P3-L02 a kijelző, tehát Samsung.
Ez van...

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49809) solaris7


solaris7
tag

ADATA SSD S599 55GB Szerintetek miért változtak ennyit az értékek 1 év alatt? Rendszer van rajta,más nem is fér :)

(#49810) norbyone válasza solaris7 (#49806) üzenetére

Az a baj, hogy itt nálunk nem találok ilyet :( De ha itt van valakinek eladó csak szóljon :) Van beszámításba Samum is,hibátlan micro karc mentes ha kell :D Nem maradna kijelző nélkűl :D
Viccet félretéve, ezért csak külföld marad :(

(#49811) chab7


chab7
addikt

T500-on a bluetooth-t hol kell bekapcsolni? (win7, és ehhez nem értek, nem találom :B )

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49812) xcds válasza solaris7 (#49809) üzenetére


xcds
őstag

Most is 0fill-el mértél?

(#49811) chab7: Fn+F5-re előjön egy menü és ott.(már ha fent van a hotkí driver) :)

[ Szerkesztve ]

(#49813) solaris7 válasza xcds (#49812) üzenetére


solaris7
tag

Ugyanúgy mértem,hu bakker lehet random volt? :Y

[ Szerkesztve ]

(#49814) xcds válasza solaris7 (#49813) üzenetére


xcds
őstag

Trim működött végig? Talán az is számít, hogy mennyire van tele.

(#49815) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Vettem egy használt X200-at, lenne felétek pár kérdésem:

- Jelenleg 2x2 GB RAM van benne, de különböző modulok (AIDA furcsa módon nem is részletezi őket, csak az összméretet írja ki). Lehet hogy indokolatlan, de engem ez zavar, egyúttal talán bővítenék is (nem tudom eldönteni, hogy kell-e a 8 GB, persze Photoshop és Lightroom biztosan meghálálja, de P8600 proci mellett nem tudom van-e értelme). Ha igen, két darab egyforma 4 gigásat érdemes venni, vagy egy 8-asat? Ahogy nézem, fajlagos ára ugyanannyi, nem tudom, sebességben van-e ennek jelentősége. Milyen típust érdemes amúgy keresni?

- Reset lassú, újraindulás előtt sokáig csak fekete képernyő van. Ez normális?

- Bal klikk eléggé nyöszörög, a billentyűzetet kiszedve ezt le lehet pattintani? Megtisztítanám, bekenném.

- Második nap előjött egy halott pixel, csúf zöld. Ezzel kapcsolatban igazából nincs kérdés, de ez egy picit az IPS panel beszerzése felé orientál, csak a végén az olcsó régi gépből egy elég drága régi gép lesz. SSD-t már kapott.

- Akku sem ártana majd. Utángyártott kerülendő? Érdemes esetleg egy nagyon halott gyárit venni (az enyém 39% elhasználódású), és azt felújíttatni, vagy csak a gyári új az igazi? Arra szerintem nem fogok tudni áldozni.

- Bluetooth zöld ikonra boot elején felvillan, BIOS-ban elvileg enabled (ha jó helyen kapcsoltam be), de W7 alatt nem tudom feltenni a BT software-t, azt kéri, hogy kapcsoljam be. De hogyan?

- BIOS update program nem települ fel, más belefutott már ebbe?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#49816) solaris7 válasza xcds (#49814) üzenetére


solaris7
tag

Tényleg nem 0-val mértem :B így már jobb [link] Köszi :K

(#49817) Tim82 válasza PNP (#49815) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az elsőre kapásból mondom, hogy 2*4-et és ugyanolyan modulokat. Különböző modulokkal érdekes megjelenítési hibákat fog produkálni a noti (meg igazából bármelyik ugyanilyen chipset-es, ugyanilyen integrált VGA-val rendelkező noti, mert ez a chipset gyártójának, az Intelnek a sara). Sebességben a 2*4 nagyon minimálisan jobb lehet a dual channel miatt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49818) PNP válasza Tim82 (#49817) üzenetére


PNP
őstag

De ha nagyon minimálisan lehet csak jobb a dual channel, akkor nem érdemesebb egy darab 8-ast venni? Akkor tuti nincs összeférhetetlenség, és jobban bővíthető/eladható.

(#49819) Tikakukac válasza PNP (#49818) üzenetére


Tikakukac
titán

16 giga necces. Szerintem a plafon az 8 giga lesz. 2 modulban. x201-től van 8 giga support/slot.

Plusz : 16 az nem kevés. Én már inkább soknak mondanám. Nagyon.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49820) audi100td válasza PNP (#49818) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hiába, ha a chipset 8GB-ot kezel max, azt is tudtommal csak 4GB-os modulokkal...

(#49821) PNP válasza Tikakukac (#49819) üzenetére


PNP
őstag

16-ot nem is terveztem, max 8-at, akkor most azon kell hezitálnom, hogy egy vagy két darab 4 gigásat vegyek. Valószínűleg utóbbi lesz, milyen típust nézzek?

(#49822) Gondwana válasza PNP (#49818) üzenetére


Gondwana
addikt

Még az 1.gen i5 procis gépek (pl. X201) sem kezelik a 8GB-os DDR3 modulokat, tehát X200-ban sem fog működni. A bluetooth modul a kijelzőkeretben lakik, kb. a ThinkVantage gomb felett, illetve az általad felsoroltakon kívül még balról, az ExpressCard54 alatti kapcsoló tilthatja le. Lightroom: nem az a kérdés, hogy milyen proci, hanem, hogy milyen gép milyen beállítású rawjait eteted vele, viszonyításként: P8600, EOS 7D, mRAW (10MPix), zajszűrés és torzításkorrekció nélkül a lapozás 3-4sec alatt van, X100s rawokkal meg majdnem 3x annyi idő, míg kiélesedik a belenagyított kép.

RAMoknál elvileg csak a különböző méretű modulok jelentenek problémát, tehát ha ugyanakkorák és ugyanannyin mennek (pl egyik lehet 1333-as, de úgyis mindkettő 1066-on fog menni), a képszéthullás nem fog jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49823) PNP válasza Gondwana (#49822) üzenetére


PNP
őstag

5D2 (21mpx) RAW (néha sRAW). A procival nincs mit tenni, kérdés, hogy a 4 és a 8 giga közti különbséget fogom-e érezni.
De ha például van rá esély, hogy lejjebb mennek a ram árak (emlékeim szerint karácsonykor sokkal olcsóbbak voltak), akkor várok.
Azért nyugtass meg, hogy SSD-t nem volt hülyeség venni bele.

(#49824) Taoharcos válasza PNP (#49823) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

SSD-t soha nem hülyeség venni akármelyik gépbe, sokszorosára gyorsítja a rendszerbetöltődést, programindítást.

(#49825) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali! Érdeklődnék, hogy mit tudok tenni, mert egyszerűen még a leggagyibb játékok se futnak normálisan, szétesik a kép, vagy el sem indul. Dxdiagban azt írja, hogy ismeretlen a vga illesztőprogramja, a directx szolgáltatások pedig elérhetetlenek. Csináltam directx frissítést, de semmi eredménye nem volt. Valakinek van valami ötlete esetleg? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#49826) btudos válasza Coccolino_O (#49825) üzenetére


btudos
veterán

Ha megmondod konkrétan milyen konfigurációról van szó (bár lehet az sem árt hogy milyen gép, hogy ne az adatlapodról kelljen mindenkinek kilesnie), lehet hogy könnyebb lesz megoldást találni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#49827) Coccolino_O válasza btudos (#49826) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Lenovo Thinkpad T60. T7200, 2 GB RAM, Everest szerint a vga egy szabványos vga grafikus adapter (16 MB), a 3D gyorsító pedig egy Ati X1300(M52).

(#49828) Tim82 válasza Coccolino_O (#49825) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha Radeon-os a T60-ad, ezzel próbálkoztál már?

(Jah, hogy nem telepítettél VGA drivert - Lenovo honlapon csak Vistás van, ami működik 7 alatt is - többé-kevésbé, mert van, hogy több nap uptime esetén leáll a Catalyst.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49829) Tin válasza Tin (#49801) üzenetére


Tin
veterán

erre valaki?

T500 vs T530

(#49830) Coccolino_O válasza Tim82 (#49828) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ezt még nem próbáltam, köszönöm.

(#49831) rgeorge válasza Tin (#49829) üzenetére


rgeorge
addikt

Két dolgot tudok: az FHD drága, de nagyjából a legjobb TN kijelző, ami létezik, IPS közeli minőség. A billentyűzet minősége jó, de a kiosztása a T500-hoz képest teljesen más, és nem könnyen szokható meg (a kijelzőről saját tapasztalat van, ilyen van az én notebookomban is, de az nem T530, a billentyűt csak rövid ideig láttam/próbáltam).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49832) audi100td válasza Tin (#49829) üzenetére


audi100td
nagyúr

T510-ről tudok nyilatkozni, aminek nagyon hasonló a váza. Érzésre legalább annyira masszív mint a T500, a zsanér nem lazul ki, a műanyagok kevésbé hajlanak és nem annyira recsegősek. A billentyűzet is halkabban jár, részemről abszolút pozitív csalódás.

A szigetes bill meg olyan amilyen, nem volt még hozzá szerencsém, de rengeteg véleményt olvashatsz róla ha bepötyögöd a keresőbe. Nem egy példát olvastam arra, hogy egyeseknél letörtek gombok, szóval a béna kiosztás mellett valószínűleg a minősége sem a legjobb...

(#49833) Tin válasza rgeorge (#49831) üzenetére


Tin
veterán

FHD-t biztosan nem akarok, pár éve 1 évig használtam egy Dell E6500-at FullHD felbontással 15.6 collon, ráadásul az még Dual CCFL-es volt, tehát jó erős fényű, de megváltás volt visszatérni az 1680x1050 felbontásra. Böngészésnél mindegy, de munkára használva, fejlesztőkörnyezetekben és egyebekben azért nagyon nem.

Építési minőségre, tartósságra érdekelne a dolog, a billentyűzetet meg meg kell szokni, mert most már ez lesz. A HP-k is ilyenek. Én sem értem, miért, de ez van.

(#49834) rgeorge válasza Tin (#49833) üzenetére


rgeorge
addikt

A 16:9-es aránnyal volt problémád vagy a felbontással? Én másfél éve használom az FHD-t, előtte 1680x1050 volt. Fejlesztek nagyrészt, és semmi gondom sincs se a felbontással se a képaránnyal.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49835) Tin válasza rgeorge (#49834) üzenetére


Tin
veterán

16:9-es arány is szar, a 16:10 sokkal jobb, de ez van, itt is győzött a consumer igény, mint a billentyűzetnél.

röviden: elég lesz az 1600x900 is, a FullHD felárát nem akarom kifizetni feleslegesen :)

(#49836) btudos válasza audi100td (#49832) üzenetére


btudos
veterán

Többféle keyboard van a szigetesek közül is. Nekem van kétféle (lecseréltem a gyárit egy backlit-re), és a backlit sokkal kényelmesebb, finomabban járnak a billentyűk mint a non-backlit eredeti keyboardnál. A kiosztás megszokható (T42p után az elején fura volt a T430, de hamar átszoktam), a minőség meg gondolom gyártófüggő.

Nekem T430-am van, de van a cégnél T530 is, a FHD kijelző TN-ek között tényleg álom (a T430 HD+ kijelzője elbújhat szégyenében), de az alap kijelzővel nem találkoztam. A váz rendben van, zsanérok 10 hónap intenzív használat alatt nem gyengültek. Ha a billentyűzet nem deal breaker, akkor szerintem nem lesz gond vele.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#49837) audi100td válasza btudos (#49836) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sejtettem, csak előre nem igen lehet tudni, hogy melyik gyártótól érkezik a bill, illetve, hogy egyáltalán melyiknek jobb/rosszabb a minősége. Persze utólag ki lehet cserélni, csak az megint + költség.

[ Szerkesztve ]

(#49838) Tin válasza btudos (#49836) üzenetére


Tin
veterán

remélem megszokom. ha tényleg vacak, majd cseréltetem a billentyűzetet.

sajna a full hd kijelzős igaz nagyobb konfigos gép 130 nettóval drágább, nekem annyival nem ér többet.

billentyűzet csere mennyit kóstál?

[ Szerkesztve ]

(#49839) btudos válasza Tin (#49838) üzenetére


btudos
veterán

Én apróról vettem talán 12-ért magyar backlit bill.-t januárban.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#49840) Tin válasza btudos (#49839) üzenetére


Tin
veterán

kár hogy már a thinkpadek sem a régiek minőségben, régebben alapból minőségi cuccok kerültek bele, most meg már a legolcsóbb és legócskább.

(#49841) audi100td válasza Tin (#49840) üzenetére


audi100td
nagyúr

"most meg már a legolcsóbb és legócskább"

ez azért enyhén szólva túlzás :U

(#49842) Tin válasza audi100td (#49841) üzenetére


Tin
veterán

nincs annyira jó véleményem a Lenovo-ról mostanában. de árban és minőségben még a jobbak közé tartoznak.

[ Szerkesztve ]

(#49843) audi100td válasza Tin (#49842) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor miért nem nézel inkább Latitude-ot vagy EliteBook-ot? :) Azok sem jobbak semmivel, Dell-nél legalább jó a support.

(#49844) Chaser válasza Tin (#49840) üzenetére


Chaser
titán

T500-ba is három gyártótól volt elérhető billentyűzet, sőt új és régi szériával is, tehát összesen 6 fajta. Gondolom technikai okok miatt van egyes alkatrészekre több beszállító - pl környezeti katasztrófa, csőd stb -, az előírt minőséget hozzák, többivel meg régen se törődött a lenovo.

szerk: Jól látom én itt a manualban , hogy x200t-nél a ventihez ki kell venni a lapot is? Htőhöz tudtam hogy rögösebb az út, de reméltem magához a ventihez nem, ránézésre kijön könnyen, de lehet csak ránézésre:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49845) Tin válasza audi100td (#49843) üzenetére


Tin
veterán

Véleményem van, abba az irányba meg nem szeretnék elmenni, hogy a ThinkPad topikban nem lehet a Lenovo-ról negatív véleményem.

Elég régóta használok laptopokat, láttam már egykettőt. A Dell-nek szarok a driverei, a HP meg egyszerűen nem jön be.

A Lenovo-val nincs különösebb bajom, de már nem olyanok, mint régen, sem ügyfélkezelésben, sem garanciális ügyintézésben.

Ennek ellenére a driverei és a gépei még mindig egészen jók, de simán belerakják a legócskább minőségű billentyűzetet a gépedbe. És már kérni sem lehet helyette normálisat, mint régebben, hogy cseréljék le. NMB-t majdnem 3 évig használtam, nem használódott el annyira, mint a Chinony 3 hónap alatt, például.

(#49846) audi100td válasza Tin (#49845) üzenetére


audi100td
nagyúr

Le lehet írni, de az, hogy a legolcsóbb és legócskább cuccok kerülnek egy TP-be egyszerűen nem igaz. Össze lehet hasonlítani egy 80-150k-s notival, elég nagy a difi. Egy negatív tendencia érzékelhető, de ebben a formában ez azért erős túlzás. Főleg ha azt is figyelembe veszzük, hogy van ami viszont minőségileg javult a korábbi szériákhoz képest, pl. zsanérok, repedező műanyagok az IBM időkből, egyre jobb kijelzők, stb.

szerk: Egyébként ha eltörik egy gomb, biztos vagyok benne, hogy simán cserélik gariban, ettől független gáz az tény.

[ Szerkesztve ]

(#49847) Tin válasza audi100td (#49846) üzenetére


Tin
veterán

ja, szerintem csak félreértettél. nem globálisan mondtam, hanem a típuson belüli beszállítókat tekintve. szinte minden thinkpad komponensből van olcsó és ócska, illetve drága és minőségi, billentyűzetből, kijelzőpanelből, tapipadból, dvd íróból, és ahogy látom, az olcsóbb thinkpadekbe gépekbe az olcsót teszik.
pár éve simán kicserélték a billentyűzetemet az általam kért NMB típusra, fél éve annyit mondtak, hogy azt tudják belerakni ami jön, ami nyilván a legócskább Chicony.

(#49848) audi100td válasza Tin (#49847) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezzel sem tudok egyetérteni. T510i-m van, ami a szérián belül a legolcsóbb kivitel volt, mégis NMB bill van benne és panasonic DVD író. Tapiból meg nem hinném, hogy több féle van, synaptics mindegyik. A kijelző sima HD, nyilván gagyi, de annyiba is került, kap majd egy FHD-t és akkor minden ok. A legtöbb komponensből kb. egy beszállító van, eddig csak kijelzőnél, billentyűzetnél, HDD/ODD-nél és korábban a zsanéroknál (mindkettő épp olyan tré volt, T61, T400/T500 stb) találkoztam eltérő beszállítókkal. Ez többnyire más gyártóknál is hasonlóan működik. És ennek nem hiszem, hogy az ár az oka, hanem ha egyik beszállító nem tud szállítani, akkor nem álljon le a gyártósor.

szerk: Az akksi maradt le, kb az tud lenni a legnagyobb szívás. Most Sanyo-t fogtam ki (legalább japán cellást, mindössze 32cc van benne, eddig ok), de ez sem a gép árától függ, simán belepakolják a legdrágább kivitelbe is.

[ Szerkesztve ]

(#49849) YumeD


YumeD
tag

Látott már valaki IPS LP156WF4-SLBx -et élőben? W510 mod-on gondkolkodom, elméletileg 8bit/chan, 40pin single channel LVDS, úgyhogy mennie kéne, de csak egy próba miatt kissé drága lenne bevásárolni belőle...

(#49850) qnadam


qnadam
veterán

helló,

tp x61 tabletbe milyen akksit érdemes venni manapság és honnan? esetleg felújítás?

köszi

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.