Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) lakkusjj válasza xcds (#48450) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Úgy rémlik, hogy jó bele, de talán érdemesebb 7400-at belerakni, a 7600-tól alig gyengébb, de lényegesen olcsóbb.

(#48453) scarbantia válasza Arlekim (#48446) üzenetére


scarbantia
aktív tag

T7600 elég ritka, és 15e Ft alatt nem nagyon kapod szerintem.
T7400-at 11e Ft-ért adtak el itt nemrég, én 9e Ft-ért vettem egyet a vaterán.
Figyelni kell a hirdetéseket, mert általában egyszerre hárman keresnek ilyen processzort, eladó meg alig van 1-2 néha.

(#48454) Tim82 válasza Kalandor (#48452) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én csak egy egyedi problémáról olvastam.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48455) Francia91 válasza Arlekim (#48446) üzenetére


Francia91
veterán

A T60p-mben T7600-as proci van, a teljesítményével teljesen elégedett vagyok, csak a 3 Gb memórialimit és a GPU ereje miatt váltok majd T500-ra

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48456) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Samsung M470T5267AZ3-CF7 4GB-os 800Mhz-es DDR2 RAM modulból megy a T61p-ben 2db?
A Thinkwiki-n nem találtam a támogatottak között, de egy német Thinkpad fórumon valaki használt ilyet T61p-ben, de csak 1db modult. :F

(#48457) Arlekim válasza Francia91 (#48455) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Nekünk a sima T60 megette a 2*2gb ramot. A bios is, és a win is látja. Bár mivel csak 32bites, gondolom kezelni nem kezeli.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48458) Francia91 válasza Arlekim (#48457) üzenetére


Francia91
veterán

64 bit alatt sem tudod használni a 4 Gb-ot, elmondom előre ;]
Látni látja, de csak 3 Gb-ot fog használni BIOS korlátozás miatt. A chipset elméletileg kezelné a 4 Gb-ot, de a T60 sosem fogja, még 64 bit alatt sem.
Tapasztalat, és számtalanszor kitárgyaltuk itt a topikban.

(Egy 150-200 Mb-os Inventor 3D-s rajz megzabálja a 3 Gb RAM-omat, jobb lesz majd T500-zal a 8 Gb, az talán elég lesz :D )

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48459) Arlekim válasza Francia91 (#48458) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Nincs valami firmware, vagy trükk... ? :S
Akkor feleslegesen raktuk bele a két modult. Hiszek neked :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48460) Francia91 válasza Arlekim (#48459) üzenetére


Francia91
veterán

Erre nincs semmi megoldás. Vagy elviseled, vagy T61-re váltasz, vagy annál újabbra :)

A 2x2 Gb-ot 2x1,5 Gb-ként fogja kezelni Dual Channel módban. Ennyi :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48461) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Most érkezett hozzám egy baráti kérés, segítsek notit venni 60K-n belül, de valami nagyon jó ár-érték arányút. Nos egyértelmű, hogy thinkpad, de a t60 "túl olcsó" fentebbről meg nincs tapasztalatom.
Valami olyanra lenne szükség ami 14-16 coll körül van, többmagos, sok memóriás, lehetőleg nem integrált vgas, és 3gb-nél több ramot használ.
Lehet hogy ez túl sok paraméter? :)

[ Szerkesztve ]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48462) FoxiestFox válasza Arlekim (#48461) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T61-T61p T400-ak környékén érdemes szerintem.
laptopsystem.hu-t tudom ajánlani, szerintem itt többen szereztünk már onnan ezt-azt.

(#48463) rekop válasza Arlekim (#48461) üzenetére


rekop
senior tag

Szerintem toldd meg 10k-val ha megtudod, alfa-nál van T400 dedikált vga-val WXGA+ kijelzővel. Korrekt ez eladó hozzáállása, megbízható gépeket árul. Ennél jobbat szerintem nem veszel TP-ből. Ha nincs rá keret, kicsit vissza kell venni az igényből. T61 vonalon én már nem gondolkodnék...

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#48464) Gondwana válasza Kalandor (#48452) üzenetére


Gondwana
addikt

X201 + SSD-furcsaság: nem sebességben jelentkezik, hanem arra a következtetésre jutottam, hogy a SATA port 5V tápja nincs elég izmosra kondenzátorozva, ami X25M-160 esetében random bootkori kékhalálokat jelentett, Samu 470 (pm810) esetében munka közbeni random merevrefagyásokat, amióta meg adapterezett X18M-et használok (ami csak 3.3V-ról működik), semmi ilyesmit nem produkált. HDD-vel szintén tünetmentes volt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48465) Chaser válasza xcds (#48450) üzenetére


Chaser
titán

Erős, mihez képest. Olyan hatalmas különbséget nem éreznél egy T2400-ez képest. Ha már t7600-od és konvertálgatsz akkor igen. De ha rám hallgatsz nem cpu-t cserélsz, hanem veszel egy SSD-t. Gondolom T60-on nem videot akarsz vágni vagy hasonló cpu igényes dolgot csinálni. Kis T2400 is elég FHD 1080p mkv lejátszásához coreAVC-vel. Netezni is elég, sok ramot se tudsz a gépbe rakni, 3GB a limit. Én már végigjártam a cpu lépcsőket, sokkal inkább egy T2400+SSD, mint T7600+HDD. Persze ha erős cpu és SSD is van az a legjobb, kérdés mire/minek. Következő körben a ram limitál erősebb hw-t kívánó dolgoknál aztán meg a vga.

szerk: Arlekim: T61, T400, T500
T61-ekből olyat, aminek a gyártása 2008 jül. utáni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48466) soldi3r válasza Gondwana (#48464) üzenetére


soldi3r
veterán

a hdd kevesbbe lenne erzekeny a kisebb feszultsegre?

E30 (oo=[][]=oo)

(#48467) lapa válasza soldi3r (#48466) üzenetére


lapa
veterán

az gondolom statikusabb terhelés. ezek a szilárdtest-izék azért rángatnak durván. én is akkor láttam, mikor a gép a led lámpával egy kisfesz körre volt kötve, még adapteren keresztül is durván rángatott néha. értsd a lámpa picit vibrált youtube-nál, extrém esetben akár egérmozgatásra is. és az ott pufferelve van békebeli tp táppal. persze, az cpu, de végülis itt is nagyon volatilis a terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#48468) Kobak77 válasza xcds (#48450) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Azért jó ilyet olvasni, tekintettel arra, hogy T7200 van az X60-asomban :D

(#48469) xcds válasza Chaser (#48465) üzenetére


xcds
őstag

Úgy értettem, egy 2ghz-es C2D 4m cache-el elég sok mindenre, a T7600 nem éri meg a felárat. A T2400-t nem tudom, mennyivel gyengébb, de árban jó a t7200 is, tehát mé ne legyen az. Az ssd-től én nem vagyok elájulva, a programok hidegindításánál van jelentős gyorsulás, de, ha altatja vki a gépet, onnantól nem nagyon van különbség.

(#48471) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

X200-ba affs panel beszerzésén töröm a fejem. Valakinek akad egy eladó? :B
Tudtok esetleg egy megbízható forrást ajánlani, vagy ebay-en érdemes keresélni?
Ehhez mi szóltok? Tudtommal a 120-as jelzésű a matt, vagy tévedek?

(#48472) fungi válasza FoxiestFox (#48284) üzenetére


fungi
aktív tag

Erre a problémára:

A DPI-t kellett feljebb állítani, 107%-ra tettem,most jól jön az ikon, meg olvasni is kellemesebb...tökéletes
a gép!

(#48473) Chaser válasza xcds (#48469) üzenetére


Chaser
titán

Én nem tapasztaltam hogy nem lenne küönbség. Sok progit indítok, böngésző is sokkal gyorsabb, nem is tettem át a böngésző cache-t hdd-re, hadd kopjon csak, pont azért van. HDD-n pl egy nagyobb előzménysorozat törlése böngészőből homokórás, SSD-n néhány pillanat, max másodperc. Ilyen kis apróságok.
Arról nem beszélve, hogy a HDD "zaja" engem már kezd kikészíteni, esetek nagy többségében csak szépen csendben készenlétben ül az ultrabayben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48474) cildren


cildren
tag

Hali
Kérdésem lenne, adott egy T61 (14,1" Wide WXGA+) a kijelzőn megjelent egy fehér csík kb 3-4 centi magasságban ami keresztül fut az egész kijelzőn maximum 2 pixel magas a csík. Régebben csak annyi volt, hogyha nagyon kinyitottam(165°-180°) akkor a vissza csukásnál jött ez elő. Vajon ez most csak a kábel hibája vagy a panel esetleg az inverteré?

(#48475) Tim82 válasza parkasz (#48471) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48476) xcds válasza Chaser (#48473) üzenetére


xcds
őstag

De csak az első indítás megy ssd-ről, utána már ramból. Ha altatod a gépet, a régebben indított programok azonnal indulnak hdd-vel is. Én nem szoktam előzményeket törölni, uh az nekem nem téma, a böngészés meg ugyanolyan. Én a torrent miatt hagytam bent egy hdd-t, de azzal meg az a baj, hoyg mindig buzerálja, ezért mindig megy. engem is zavar a zaja, lehet, hogy a torrent is ssd-re fog menni.

(#48477) Francia91 válasza xcds (#48476) üzenetére


Francia91
veterán

Torrent-tel megölöd az SSD-t, sok helyen ezt olvastam...
Amúgy nekem 2 HDD van a T60p-ben, a belső helyen egy 750 Gb-os 7200 rpm-es Scorpio Black, Caddy-ben pedig egy 500 Gb-os Scorpio Blue. A Scorpio Black kissé zajosabb az átlagnál a fordulatszáma miatt, de igazából nem tud zavarni a HDD zaja (csak ha ősrégi és a másik szobából is hallani a seek hangot :D )

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48478) parkasz válasza Tim82 (#48475) üzenetére


parkasz
senior tag

köszi, már írtam neki, de nem tudj jó-e a kijelző, így meg rizikós megvenni. és ráadásul az x200-am ccfl-es míg az a kijelző ledes megvilágítású :(

(#48479) xcds válasza Francia91 (#48477) üzenetére


xcds
őstag

Én pár gigát töltök hetente, attól semmi baja nem lesz.

(#48480) Tim82 válasza parkasz (#48478) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bocs, azt nem figyeltem, hogy az LED-es.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48481) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Gondolkodok egy hasznát Lenovo Thinkpad x201 vételén garanciás még az eladó szerint.Kérdésem ,hogy elég a biosbol kiolvasott seria vagy kell a számla is a gép le ellenőrzéséére?És azt nem is lehet módosítani vagyis ha elkérem emailba akkor itthonról is letudom elellenőrizni érvényességét?És még mire érdemes nézni a külső szemre vételezése után,nem vettem még használtat de nagyon szimpatikus a Lenovo Thinkpad csak eredeti árat az sokk.

(#48482) Chaser válasza xcds (#48476) üzenetére


Chaser
titán

De mi van ha nem altatom?:) SSD-ről ha megvolt nyitva 10 ablak és restart után indítom a chome-ot szinte egyből feláll a böngésző a betöltött oldalakkal. Itt jön ki, hogy a kis fájlokhoz az SSD mennyivel gyorsabban hozzáfér mint a HDD. Van amikor torrent is SSD-re megy, letöltés sajnos nem gyorsabb, de legalább nincs hangja:) Engem se érdekel mit mondanak erről, olyan mértékben nem töltök hogy meghalna, ha meg meghal megy gariba, nem olvastam a manualban hogy torrent tilos:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48483) cildren válasza cildren (#48474) üzenetére


cildren
tag

Valami esetleg??

(#48484) xcds válasza Chaser (#48482) üzenetére


xcds
őstag

Jobb az ssd, nem arról van szó. De én többet vártam az áráért. Én se altattam régebben, gondoltam ssd-vel majd pikk-pakk feláll a rendszer, de csalódtam. Most meg amikor hálózatról használom(szinte mindig), akkor altatom, így azonnal működőképes a gomb megnyomása után.

Am neked mitől tölti be a megnyitott oldalakat újra a chrome? Úgy látom, lemaradtam vmiről. :DD

(#48486) Chaser válasza xcds (#48484) üzenetére


Chaser
titán

Boot is gyors, nem két sec de nem is percek, majd lemérem.
Azért tölt vissza a chrome, mert úgy állítottam be, hogy "legutoljára megnyitott oldalak".

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48487) xcds válasza Chaser (#48486) üzenetére


xcds
őstag

Már rinyáltam egyszer a boot miatt, nem kell lemérni, úgyis fele lesz, mint nekem, :D

Ez jó fícsör, kössz. :)

(#48488) audi100td válasza qwertly (#48481) üzenetére


audi100td
nagyúr

A számla nem kell (legalábbis eddig nekem nem kérték soha), elég a BIOS-ból kiolvasott type+szériaszám, illetve fontos, hogy ezek egyezzenek a gép alján található matricával.

Érdemes megnézni (pl. Aida64-el), hogy nem melegszik-e túl, nem zörög-e a ventije, ellenőrizni az akksi állapotát (lenovo power manager v. aida64), kijelzőt átnézni pixelhibák után kutatva, a hardver komponensek egyeznek-e a leírtakkal, stb. Egyetlen típushibája van ennek a gépnek, a palmrest sarkai szeretnek elrepedni, de ez inkább esztétikailag lehet zavaró, eBay-ről 20-30$-ért beszerezhető egy új cseredarab.

(#48489) qwertly válasza audi100td (#48488) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm szépen a válaszodat,akkor lehet én is aktív tagja leszek ennek a fórumnak :C.

(#48490) audi100td válasza qwertly (#48489) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit, sok szerencsét a vásárláshoz. :)

(#48491) Arlekim válasza Chaser (#48465) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Nagyn gondolkodam az ebay-on.

Forintban csak 44K, és talán kevésbé lestrapélt mint a hazai gépek. (bár 8K a szállítás)
T400
Type 2768
Core 2 Duo P8600 2.4GHz
160 GB HDD
4GB RAM
Built In WiFi
Fingerprint Reader
Ati Radeon HD3400
1440x900 Resolution
DVD CDRW
14.1" Widescreen

Mi a véleményetek?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48492) Chaser válasza Arlekim (#48491) üzenetére


Chaser
titán

Nem rossz ár, ha EU-n belülről veszed. EU-n kívül még számolj rá 27% tréfát.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48493) audi100td válasza Arlekim (#48491) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha a vám miatt fizetned kell áfát, drágább lesz mint ha itthon vennéd...

Meg a US billt lecserélni magyarra sem olcsó, semmi értelme. Akkor már inkább a német, osztrák, esetleg brit ebay-en nézelődj.

[ Szerkesztve ]

(#48494) Tikakukac válasza Arlekim (#48491) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyakorlatilag új T400-ak vannak alfánál, helyben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48495) Arlekim válasza audi100td (#48493) üzenetére


Arlekim
aktív tag

UK oldal, és nincs vám. Összefognék egy ismerőssel, és egy füst alatt olcsóbb lenne a szállítás.
Kerestem az Alfa + notebook kulcsszavakra de nem találtam linket. Valaki privátban megírná? :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48496) Tim82 válasza Arlekim (#48495) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link] + [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48499) cildren válasza cildren (#48474) üzenetére


cildren
tag

Kérlek segítsetek!

(#48500) Tikakukac válasza Kalandor (#48498) üzenetére


Tikakukac
titán

T3400 vs SL9300-at tudok mondai, az olyasmi lehet, mint amit te is keresel. Érzésre minimális, erősen vinyó fogja a rendszert mindkét esetben. Amíg nincs dokkba rakva és agyonütve (mint most nálam) addig az sl9300 is elegendő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.