Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) Tim82 válasza cildren (#48499) üzenetére


Tim82
nagyúr

A panel meghibásodása a legvalószínűbb.

[link]
[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48502) bencze


bencze
senior tag

Sziasztok, van egy T400-am, modellszám 2504, de nem találom a Lenovo keresőjében. Intel 4 seriest mond a videokártyára. Ebbe lehet 'rendes' (1 fokkal jobb) videokártyát tenni?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#48503) btudos válasza bencze (#48502) üzenetére


btudos
veterán

Nem.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48504) audi100td válasza Kalandor (#48498) üzenetére


audi100td
nagyúr

L9300-ról még nem hallottam, biztosan létezik ilyen proci? 2.13GHz-el inkább SL9600 lesz az.

(#48506) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Lenovo 3000 N200 - ez is Thinkpad, vagy ez csak egy olcsó lenovo notesz?
Néztem a teszteket, de olyat nem láttam hogy bárki is magasztalná, valamint sok belőle az eladó darab. Tartós-tesztet nem találtam.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48507) Tim82 válasza Arlekim (#48506) üzenetére


Tim82
nagyúr

olcsó lenovo notesz -> :K

IdeaPad termékvonal egyik modellje, semmi köze nincs a Thinkpad-ekhez.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48508) Tikakukac válasza Arlekim (#48506) üzenetére


Tikakukac
titán

Új ára 120k volt, szóval ez meg is válaszolta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48509) soldi3r válasza Arlekim (#48506) üzenetére


soldi3r
veterán

nekem volt, nem volt vele gondom, de jelenleg 30k-nal tobbet nem adnek erte

E30 (oo=[][]=oo)

(#48510) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Hát gyerekek ma volt a kezemben egy X1. Szerelem első látásra.

[ Szerkesztve ]

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#48511) Chaser válasza Kalandor (#48498) üzenetére


Chaser
titán

Attól függ mit csinálsz. Ebben a magasságokban még sokat számít a cache. x200t-ből van CCFL is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48512) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Még régebben olvastam hogy bizonyos thinkpadek esetén érdekes képösszeomlások következnek be különböző típusú memóriák esetén. Nekem a T400-ban elvileg két egyforma 2 gigás ddr3 van, de a firefoxban elég érdekel kis pixelösszeomlásokkal találkozok néha. Ez lehet memóriahiba?

(#48513) BoB válasza Kalandor (#48452) üzenetére


BoB
veterán

Nekem i5-ös X201-ben Kingston V300 SSD van, de nem volt problémám vele eddig. (pár hónapja)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#48514) Tikakukac válasza tototos (#48512) üzenetére


Tikakukac
titán

Kikapcsolod azt a VT-d opciót vagy micsodát és ha hirtelen nem lesz ilyen baja, akkor igen, ramra allergiás. Ami 2 tök egyforma ramnál érdekes lenne... csak foxiban csinálja?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48515) tototos válasza Tikakukac (#48514) üzenetére


tototos
őstag

Eddig csak foxiban vettem észre például a vissza gombnál lesznek ilyen kis négyzetek.

(#48516) Tikakukac válasza tototos (#48515) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézd meg biosban, ha utána jó lesz akkor meg van oldva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48517) Sensei válasza tototos (#48515) üzenetére


Sensei
tag

Firefox bug, nálam is csinálja néha (ill. szinte mindig) ;) . T420si

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#48518) cildren válasza Tim82 (#48501) üzenetére


cildren
tag

Szerinted lehet ez szalagkábel meghibásodás is? Csak mivel a kijelzőt eléggé para szétkapni most szedtem szét egy 1280x800-ast a szalagkábele miatt vajon van átjárás a kettő között?(szalagkábel)

(#48519) Tim82 válasza cildren (#48518) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg ugyanazt a kábelt használják.

Megvan az esély a szalagkábelre is, de a kijelzőpanel valószínűbb. Látatlanban nehéz többet mondani.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48520) cildren válasza Tim82 (#48519) üzenetére


cildren
tag

Egy fénykép a hibáról megteszi?
képek

[ Szerkesztve ]

(#48521) Tim82 válasza cildren (#48520) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vagyok jártas a képernyők hibamegállapításában (nem szervizes vagyok, hanem "érdeklődő felhasználó"), szerintem vagy ide tedd be, vagy keress privátban egy szakit - KillHates fórumtársat ajánlották nekem is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48522) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Tegnap tulajdonosa lettem egy X61-es notinak. Az egyetlen baja, hogy rossz az akksija. Honnan tudnék jó minőségű 8 cellás akksit rendelni bele? :F

Z

(#48523) Dell XPS válasza cildren (#48520) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

a képek alapján ez sajnos LCD panel hiba. Gondolom külső monitoron ellenőrizted..

Üdv, Dell XPS

(#48524) cildren válasza Dell XPS (#48523) üzenetére


cildren
tag

Természetesen külső monitoron semmi para. KillHates is azt mondta, hogy panel hiba :(:(
Van egy 1280*800-asom is csak hát na azért jobb volna a nagyfelbontás, vagy megbarátkozom a csíkkal.

[ Szerkesztve ]

(#48525) Dell XPS válasza cildren (#48524) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerencsés esetben sokáig így marad és nem lesz több, elég akkor cserélned, ha nem zavaró Neked.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#48526) cildren válasza Dell XPS (#48525) üzenetére


cildren
tag

Össze teszem a két kezemet, hogy ne legyen több! :)

(#48527) Chaser válasza cildren (#48526) üzenetére


Chaser
titán

Lelőhely kellene T60 ati-s ventihez, . Aki szokott rendelne megbízható forrásból ajándékozzon meg egy linkkel :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48528) SpeedR válasza Chaser (#48527) üzenetére


SpeedR
őstag

Írj egy FRU-t. Lehet hogy tudok keríteni.

(#48529) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

T61p-nél is előfordulat VGA hiba a nem egyforma memóriák miatt?
Egy 667-es Samsung, és egy 800-as A-Data van benne, mindkettő 2GB-os.

Ugyanis nem tudom pontosan, hogy a nem rég történt memória-bővítés, vagy a pár napja esett VGA-driver frissítése után ilyesmik fordulnak elő.

Az imént pedig a CS:Source (ami amúgy kb 50%-os, de gyakran alacsonyabb VGA-terhelést okoz), amolyan memóriahibásan kockásra fagyott (de feladatkezelőből kilőhető volt, és ekkor nem indult újra a driver).

[ Szerkesztve ]

(#48530) sutszi válasza FoxiestFox (#48529) üzenetére


sutszi
veterán

Melyik nvidia driver van fent?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48531) FoxiestFox válasza sutszi (#48530) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A linkelt hozzászólás második képén a GPU-Z ablaka írja azt is.

(#48532) sutszi válasza FoxiestFox (#48531) üzenetére


sutszi
veterán

Nálam még 310.xx van, volt egy-két olyan verzió amivel nálam is dobott időnként kékhalált, drvier leállt, kockás fagyást...Ez a verzió eddig jó volt, de csak lustaságból nem frissítettem eddig. Próbálj meg eggyel korábbi verziót.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48533) FoxiestFox válasza sutszi (#48532) üzenetére


FoxiestFox
félisten

most epp a januarit teszem fel, emlekszem, akkoriban sokat deus exeztem minden hiba nelkul..

(#48534) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#48533) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát ez nem jött be, ugyanúgy, 2 perc CNC3, és azonnal visszaáll a driver, a kép pedig helyenként bekockásodik.

(#48535) azbest válasza FoxiestFox (#48529) üzenetére


azbest
félisten

Az nvidiának dedikált saját memóriája van. Az intelesnél azért lehet probléma a különböző ram, mert az a rendszer memóriájából kap, aminél dual channel módban kijöhet különbségből adódó hiba. Ahogy olvasom tuningolod a vga-t, szóval ezt érdemes alaphelyzetre hozni és megnézni tuning nélkül milyen. Meg persze a hőmérsékletet sem árt közben monitorozni valamivel. Desktop gépen vga ram hibás kártyával produkált hasonló hibát, amit persze a tuning is okozhat.

(#48536) FoxiestFox válasza azbest (#48535) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Első lépésként visszavettem az órajeleit, de úgy sem szűnt meg a probléma.
A memóriára azért gyanakodtam, mert a saját 256 megája mellé biztosan kap a rendszertől is.
Pár napja szereztem bele egy bontott hűtést, amivel a hőmérsékletei is rendben vannak (max 85 fok húzva, 80 alatt alapon)-
Amúgy így néz ki a dolog, a minőségért bocs, ennyit tud egy E51.
Memóriákat megcseréltem, kivettem egyiket-másikat, hűtést ellenőriztem, hogy mindenhol szétterült-e a paszta, nem emelkedik-e el a borda a chiptől.
Korábbi driver szintén megvolt, több elképzelésem nincs.
DXVA 1080p filmmel, valamint neten GPU gyorsított videók alatt nincs gond, hűvös, gyors, 3D viszont most már szinte azonnal fagy.

(#48537) Chaser válasza SpeedR (#48528) üzenetére


Chaser
titán

Új kellene, eladtam a gépet, de előtte hirtelen csapágyas lett a venti egyik napról másikra. Az új tulajnak ígértem egy új ventit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48538) cildren válasza Chaser (#48527) üzenetére


cildren
tag

Hú én csak egyszer vettem akkor is hardverapro-ról bontott T61-ből a T61-embe.

(#48539) azbest válasza FoxiestFox (#48536) üzenetére


azbest
félisten

két javaslatot láttam erre a neten:
- sérült Nvlddmkm.sys helyreállítása a telepítő könyvtárából, gondolom ezt csökkentett módból, admin jogú parancssorból lehet [link]
- teljes tiszta telepítését a drivernek. Uninstallokat végignyomni az nvidia cumókra, újraindítani a gépet majd utána újra feltelepíteni a működőnek vélt verziót

[ Szerkesztve ]

(#48540) Chaser válasza cildren (#48538) üzenetére


Chaser
titán

Én ebayről akarok, csak nem tudom kitől érdemes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48541) cildren válasza azbest (#48539) üzenetére


cildren
tag

dying_star:
Ha Windows 8-at használsz akkor ajánlom a gépházban lévő újratelepítés funkciót mivel nekem valami 0xc000007 hibám volt és utána helyre állt, minden csak a progikat kellett újrahúzni de a dokumentumok meg minden megmaradt és a rendszer is gyorsult.

[ Szerkesztve ]

(#48542) cildren válasza Chaser (#48540) üzenetére


cildren
tag

Sajnos ebben nem tudok segíteni. Bocsi.

(#48543) Chaser válasza cildren (#48542) üzenetére


Chaser
titán

Most látom a kérdést neked címeztem korábban, új hsz akart lenni csak úgy sikerült.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48544) cildren válasza Chaser (#48543) üzenetére


cildren
tag

Nem probléma.

(#48545) soldi3r válasza Chaser (#48540) üzenetére


soldi3r
veterán

en az x60-ba "laptop-fan168" -tol vettem
igaz szerintem nem uj, hanem felujitott volt, de meglepetesre gyarinak tunt, sot, thinkpad-es dobozzban erkezett

E30 (oo=[][]=oo)

(#48546) Chaser válasza soldi3r (#48545) üzenetére


Chaser
titán

Valakitől én is vettem gyári új T500 ventit, de hogy kitől azt már nem tudom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48547) azbest válasza soldi3r (#48545) üzenetére


azbest
félisten

vele nekem is jó tapasztalatom van. A 14.1es T61-be remek ventiket kaptam tőle. Az első pont olyan volt mint a gyárilag gépben lévő, a második tőle vett is eredetinek tűnt, legfeljebb az nvidiás nagyobb légszállítású változat lehetett. [link]. A második rendelés meglepetésemre németországból érkezett anno.

(#48546) Chaser
ha ebay vagy paypal is bejátszott a régi rendelésbe, akkor levelek közt vagy ebay rendeléseid archivumban meglehet még az embered :)

[ Szerkesztve ]

(#48548) FoxiestFox válasza azbest (#48539) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Alapból a tiszta telepítéssel tettem fel régebbi drivert, de biztonság okáért külön is lepucoltam minden nv-s motyót.
A hiba nem szűnt meg. Nekem úgy tűnik, hogy ennek annyi.
Majd még küzdök vele, de mára meguntam... netezni lehet vele...

(#48549) soldi3r válasza FoxiestFox (#48548) üzenetére


soldi3r
veterán

en tuti kiprobalnek egy live linuxot

E30 (oo=[][]=oo)

(#48550) FoxiestFox válasza soldi3r (#48549) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs kéznél sem pen drive, sem írható optikai lemez, de meg fogom próbálni.
Mit ajánlasz és mit nézzek benne?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.