Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) Veron válasza audi100td (#49752) üzenetére


Veron
őstag

Nekem Win8 alatt a Firefox vissza gombja körül jelennek meg pici fekete, vékony, vízszintes csíkok. Gondolom szintén valami grafikai hiba, IE-ben eddig nem tapasztaltam. Integrált Intel 4500MHD VGA-val.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49852) Gondwana válasza YumeD (#49849) üzenetére


Gondwana
addikt

...elméletileg 8bit/chan, 40pin single channel LVDS...
Ez itt így szerintem ellentmondást tartalmaz: tudtommal az LVDS (vagy FPDL?) csak 3x6bitre képes - vagy valamit rosszul tudok. W520-tól az eDP persze már biztatóbban hangzik nekem.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49853) audi100td


audi100td
nagyúr

Használ valaki IE10-et? Trackpoint-tal a scroll kicsit darabos, nincs erre valami megoldás? Külső egérrel minden OK.

Az Office gombok grafikai hibáját megoldotta egy Win7 install, maradok is ennél a rendszernél, ezen a konfigon valahogy gyorsabb, problémamentesebb.

[ Szerkesztve ]

(#49854) btudos válasza audi100td (#49853) üzenetére


btudos
veterán

Én annak idején (január környékén) kerestem rá megoldást, de egy hétnyi keresgélés nem vitt előrébb. Igaz én Win8-at használok, de az IE10 desktop és Metro módban is ugyanolyan rosszul veszi a scroll-t.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#49855) audi100td válasza btudos (#49854) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor ez van, na mindegy.

Miért nincs tökéletes böngésző? :D

(#49856) Chaser válasza audi100td (#49855) üzenetére


Chaser
titán

Megnéztem x200t-n, hw-es gyorsítás biztos van, chrome mellett semmi anomáliát nem tapasztalok. Más böngészdét nem használok.

szerk: Próbálj másik drivert. Én most olyat használok ami tökéletesen működik, de fény OSD nincs. Sysupdatessel van fényerő, csak úgy random dobálja a fényerőt főleg böngészde alatt, azt nem sokáig használtam. Lehet ott nálam is bugzana.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49857) audi100td válasza Chaser (#49856) üzenetére


audi100td
nagyúr

Chrome-nál nálam is ok, de kifejezetten IE érdekelne.

szerk: Driver-ből nem igen tudok válogatni, HD Graphics-nál az van amit win update vagy sys update felajánl. Intel honlapjáról nem lehet leszedni. Amúgy szerintem a Trackpoint driver nincs rá optimalizálva, vagy fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#49858) Gondwana válasza audi100td (#49855) üzenetére


Gondwana
addikt

Böngésző: mi a gond az Operával?
Trackpoint: nekem az a gyanúm, hogy update-ről update-re egyre inkább laggol a scroll, úgy látszik túl sok mindenre figyel.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49859) MC Pite


MC Pite
veterán

Srácok, X220 visszajött a szervizből, vinyó cserélve, de a win7 helyett egy három hónapos win8 lapul rajta.
Szeretném a normális win7et,lehetőleg a lenovo félét felrakni - le tudom ezt tölteni valahonnan?

A másik kérdés hogy garancia msata ssd beszerelésekor is marad, ezt elvégezhetem házilag is? :F

:R

szerk: audi100td, megnéztem, nálam sem százas 10es explorer a pöckös görgetéssel - de én operát használok, szal passz.

+1: Ha msatás ssd kerülne még bele, hdd (gari miatt főként) alkalmi tárolásra lenne használva, akkor mondjuk 5 perc után lekapcsoltathatom, vagy a saját védelme elég jól működik? Párom hozzászokott az az x120ban ssd-hez, és állandóan mozgatja a bekapcsolt gépet :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#49860) Chaser válasza MC Pite (#49859) üzenetére


Chaser
titán

Én is sokat mozgatom a gépet, hdd-vel is régebben. Kikapcsoltam teljesen a rázkódásvédelmet sose volt gond. 1x sérült az új hdd-m amikor még rackben volt és lerántottam:D :U Alapértelmezettként sztem pár perc után lekapcsol a hdd, nálam ultrabayben mindig úgy volt állítgatás nélkül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49861) Teejay83


Teejay83
tag

hello

Van egy T60 masinám és a kijelző alatt lévő led-ek (hdd visszajelző stb..) nem világítanak már bekapcsoláskor sem. Ötlet esetleg valakinek mitől lehet?
A kijelző alatt ugye van egy panel az az inverter ha jól sejtem :B na azon vannak rajta ezek a ledek, lehet,hogy valami érintkezési probléma?

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#49862) audi100td válasza Gondwana (#49858) üzenetére


audi100td
nagyúr

Annak a könyvjelző kezelése őrjít meg. :D Meg lehetne kicsit gyorsabb, amúgy remek böngésző a 12-es verzió, a 15-ös egy vicc.

Teejay83: Lehet inverter, vagy kábel esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#49863) Ed Parker válasza Shadowfax (#49759) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Lassan az enyém is eladó lesz:)

(#49864) Ed Parker válasza Tim82 (#49817) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mikor én vettem az enyémet,abba is 2gb volt, asszem 1066, azt vettem egy 4gb 1333-ast, elindult a kettővel,de fél óra alatt tutira bluescreen lett a vége.külön semmi bajuk nincs.

(#49865) Chaser válasza Ed Parker (#49864) üzenetére


Chaser
titán

Vt-d ki kell kapcsolni, vagy felcserélni a ramokat. 4+2 gond nélkül megy, nálam egyik gépben 2+1 volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49866) Ed Parker válasza PNP (#49823) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem ugyanilyen gépem van,raktam bele egy ssd-t,ami sokat gyorsított rajta.
LR-ot több okból sem érdemes ezen erőltetni,egyrészt a mkll raw fájlai elég nagyok,amihez azert kell proci,gpu es ram is,hogy könnyen feltudd dolgozni,különben a 10-ik kép után olyan szinten be fog lassulni,hogy a szakállad kinő :DD

Én mklll fájlokkal dolgozom,ami kb ua. talán picivel nagyobb,de erre van egy külön gépem i7qm 8g ram,nv 650gt,de ez is be tud lassulni ha sokat nagyítasz,vágsz,stb

Szóval én aztmondom ps munkára ez a gép kevés.

(#49867) Ed Parker válasza Chaser (#49865) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igazából nincs jelentősége, nem munkára használom,csak mail,net,némi video,erre elég a 4gb plusz ssd.

(#49868) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Lenovo R61-ben a T7xxx-n kívül még milyen procik mennek? Pl: T9300, T9500?

(#49869) lakkusjj válasza Taoharcos (#49868) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

ha letöltöd a hardver maintenance manualt pl innen, abban megtalálod a teljes processzor listát valahol a 40. és 50. oldalak között

egyébként ezek a legnagyobb processzorok, amiket írtál belemennek, más kérdés, hogy szerintem árban nem éri meg a csere

(#49870) PNP válasza Ed Parker (#49866) üzenetére


PNP
őstag

Ez világos, asztali gépen dolgozom, de elvétve előfordulhat, hogy notebookon kell megtennem, legfeljebb várok. Egymagos Atom gépet cseréltem le ezzel, szóval.. :D

(#49871) Ed Parker válasza PNP (#49870) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Maximum respect :C :R :R

(#49872) Taoharcos válasza lakkusjj (#49869) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Köszönöm. :R

(#49873) PNP


PNP
őstag

Utángyártott ebayes akksitól féljek? Azon túl, hogy 99%+ eladótól vásárolok, mit tudok tenni, hogy ne nyúljak mellé? Megadott garanciaidő nem csak blöff? Gondolom nem sokan küldik vissza, az eladót se motiválja semmi 60 nap után.

(#49874) Ed Parker válasza PNP (#49873) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem bátran vegyél,a top rated user nem ver át,nem érdeke,nekem eddig minden ügyem jól ment,értékelés után sem szsrtak le,szóval sztem sima ügy.

(#49875) Chaser válasza PNP (#49873) üzenetére


Chaser
titán

Vegyél, vagy be jön vagy nem. Ha esetleg belefolyik a gépbe IJB ;]

szerk: Volt itt már más is aki toprated' sellertől vásárolt és még a fizikai mérete se volt jó az akkunak:) ezen nem kéne spórolni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49876) Ed Parker válasza Chaser (#49875) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nyilván gyári akksikról beszélünk :)

(#49877) chab7


chab7
addikt

Időközben átköltözködtem az R52-ről a T500-ra :DD Nagyon tetszik a masina. Kicsit még szokni kell a kicsit hangosabb és nagyon picit mozgósabb billentyűzetet, és még nagyon szokni kell a sokkal világosabb és sokkal részletgazdagabb kijelzőfelbontást.
Nekem már ez a felbontás is igen nagy, lehet egy FHD már kényelmetlen is lenne. Bár közelről (20-30cm) látni azért persze ezen is hogy pixelekből áll a kép, de így is olyan a felbontás, hogy néhol olyan aprók a betűk, hogy alig látom.
Már a jól megszokott xubuntu rendszerem van rajta és a betűk beállításánál 96-os dpi-ről felvettem 120-ra + böngészőben is 150%-os nagyítást tettem alapértelmezettre - így már nem kell "vaksiznom" :U
Amúgy meg visszaülve az R52 elé sem az igazi már, mert azon meg ordít a pixelrács fél méterről is :D
Ami még ilyen rövid használat után feltűnt, hogy halk, brutálisan halk a gép. Lehet már az R52 volt kicsit hangosabb mint fénykorában, de a T500-as nagyon nagyon halk. Ez tetszik az egész gépben a legjobban. :C
Viszont melegedni jobban melegszik. Azaz ha pontos akarok lenni akkor nem is jobban hanem hamarabb. Mert kb az R52-t sem érdemes csupasz lábbal (rövidgatyás viseletben) ölbe venni, mert egy kiadós használat mellett már süti a lábam. Na ezzel a T500 is így van, de lehet kicsit hamarabb el is éri ugyanazt az üzemi melegséget.
De gyorsan hozzá kell tennem, hogy ez a melegség még bőven, nem az a konzum kategóriás, még lehet hogy meg is pörköl szint, hanem csak annyi, hogy nem kellemesen hűs anyagot érzek, hanem egy kis hőt, ami majd télen lehet jól is jön :)) Aztán gondolom szerepet játszik az erősebb belső is, végtére is két mag és használat közben nem 1,8-ra hanem 2,4-re ugrál fel a proci.
Na egyelőre ennyi, használgatom még mert szoknunk kell még egymást ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49878) chab7 válasza chab7 (#49877) üzenetére


chab7
addikt

Eddigi egyetlen igazi neatívuma, az elől levő fülhallgató csatlakozás. Ezt nem is értem miért ide tervezték. :F

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49879) audi100td válasza Ed Parker (#49876) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hogyan ha PNP az utángyártott felől érdeklődött? :)

(#49880) Ed Parker válasza audi100td (#49879) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor bocs :B

(#49881) Chaser válasza chab7 (#49878) üzenetére


Chaser
titán

Na azzal én se tudtam megbékélni.

Ed Parker: figyejjenmánoda' :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49882) Veron válasza Veron (#49685) üzenetére


Veron
őstag

Sziasztok!
Senkinek sincs olyan gondja Win8 alatt integrált Intel VGA-val, hogy a skála nem minden egyes fokozatában állítja a fényerőt?
kösz!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49883) audi100td válasza Veron (#49882) üzenetére


audi100td
nagyúr

De, ez sajnos ilyen, nem tudom mit lehet vele csinálni, talán registry-ben lehet valamit hackelni. Minden esetre én visszatértem Win7-re, túl sok a gond még a nyolcassal, eleve gáz volt ennyire beta állapotban kiadni. :U

(#49884) Ed Parker válasza Chaser (#49881) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok :R

(#49885) PNP válasza Chaser (#49875) üzenetére


PNP
őstag

Az eredeti jelzőt arrafelé szívbaj nélkül ráhazudják az utángyártottra, nem?
Netán itthon vegyek a 60- ezres gépbe 20+ ezerért olyat, ami valószínűbb, hogy eredeti?

(#49886) YumeD válasza audi100td (#49883) üzenetére


YumeD
tag

Többek közt én is hasonló problémák miatt tértem vissza win7-re. Várni kell még vele. Jah meg a csodálatos System Settings App miatt, ami erőteljesen featureless jelen állapotában még.

(#49887) Chaser válasza PNP (#49885) üzenetére


Chaser
titán

Párszor elmondtam itt is hogy kell keresni, linkeket is adtam...nekem mindegy mit csinálsz:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49888) PNP válasza Chaser (#49887) üzenetére


PNP
őstag

Pár napja van meg a gép, előtte nem követtem a topikot.

(#49889) SNor válasza Veron (#49882) üzenetére


SNor
tag

(#49890) PNP válasza Chaser (#49887) üzenetére


PNP
őstag

Visszaolvastam az akkuval kapcsolatos hozzászólásaidat, de szerintem továbbra sem eldönthető ebayen, hogy mit is kap az ember (termékkép semmit nem jelent).

Érdemes egy teljesen halott gyárit túrni valahonnan, és felújíttatni?

(#49891) Veron válasza SNor (#49889) üzenetére


Veron
őstag

De ez nem szenzoros probléma.. van egyáltalán a T400-ban fényszenzor???
Vagy arról van szó, hogy nem jól skálázza a kis csúszkáját a Win8, vagy nem tudom olyan sötétre állítani a kijelzőt, amennyire lehetne.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49892) Chaser válasza PNP (#49890) üzenetére


Chaser
titán

Genuine a kulcsszó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49893) PNP válasza Chaser (#49892) üzenetére


PNP
őstag

Tudok angolul, csak szkeptikus vagyok.

Amúgy rengeteg külföldi fórum szól gyárinak kinéző, hamis Lenovo akkukról.

kedves

[ Szerkesztve ]

(#49894) Chaser válasza PNP (#49893) üzenetére


Chaser
titán

Nagy értékelésű eladó, genuine szó, sok baj nem lehet. Ha nem gyárit küldene nem olyan lenne az értékelése sem. Gépbe téve egyből látod gyári vagy nem. Ezeknek az árán is meglátszik általában, hogy nem ugy. Persze a rizikó ott van, hogy mégse olyat kapsz. Akkor eladod vakerán, de előtte kérsz az eladótól részleges kártérítést, nyilván visszapostázni nem fogod a ktsg. miatt. Ebaynek nem is kell szólni. Ha nagyobb részét visszaadja akkor adsz neki egy pozitívat, ha nem akkor negatívat és el van felejtve. Megveheted persze itthon is 2-3x áron.

szerk: #49895: A lenovo is kínai, haha:)

Ami nem Kínában készül az hamisítvány ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49895) PNP válasza PNP (#49893) üzenetére


PNP
őstag

(#49896) PNP válasza Chaser (#49894) üzenetére


PNP
őstag

Persze, ezekre figyelek (amúgy én általában el szoktam érni a full refundot, csak kicsit fenyíteni kell őket), de szerinted hányan ellenőrzik le valójában, kétséget kizáróan, hogy tényleg eredeti-e? És persze az is sokat elmond az ebayről, hogy a kifejezetten ótvar eladóknak is 97-98%-os visszajelzésük van.
Viszont felmerül a kérdés a fél-harmad ár fényében, hogy hozzájuthat-e az eladó valóban gyári akkuhoz egyáltalán.

(#49897) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Ezzel a Hotkey felrakással mindig bajba vagyok, mondjuk minden géphez eltér a felrakási módszer. Most adott egy régi R51 amire Win7-et raktam, 2 fajta Power Manager már fent van de még most sem engedi, mi kell még hozzá?

Előre is köszi.

(#49898) MC Pite


MC Pite
veterán

Többen említitek a win7 visszarakását, de engem még mindig érdekelne honnan szeditek a lenovo féle imaget ehhez, mert nem találom :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#49899) Tim82 válasza B-L-A-C-K (#49897) üzenetére


Tim82
nagyúr

Leginkább ez.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49900) Chaser válasza PNP (#49896) üzenetére


Chaser
titán

Én is árultam gyári akkukat bolti ár feléért vagy olcsóbban, senki nem hozta vissza hogy hamis lenne:)
A 97-98%-osoktól nem szabad vásárolni, max ha 50k feletti eladásuk van, akkor azért már beleférhet éppen. 98% alattitól én még nem vásároltam, nem is fogok. Coptam be már 99.9-essel is, de 98.5-esben is csalódtam kellemesen, ez benne van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.