Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) scarbantia válasza Latitude Inc (#48046) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem, csak a tesóm vett egy T61p-t WUXGA kijelzővel, aztán próbálok jó színeket kicsiholni belőle. :U
Nekem meg elvileg a héten meghozzák az UXGA IPS-es T60p-met. :)

(#48052) scarbantia válasza Tim82 (#48047) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi szépen!
Közben kicsit felgyorsultak a dolgok, így tesóm megvette a hirdetett gépet.
LG panel, Rev A2-es FX 570M, és 1x2GB-os RAM modul, T7700-as processzor.
Zsanér lötyög, kicsit karcos a fedele, de amúgy egész jó, 55e Ft-ot szerintem megért.

A képekről az jön le, amit azóta megtapasztaltam, hogy a vöröseket és zöldeket fakón jeleníti meg.
A kékekkel értelemszerűen nincs baja. Alapvetően kicsit kékes-rózsaszínesek a színek, de egy letöltött icc profil nagyon sokat segített rajta, ajánlom te is próbáld ki a W510-es profilt innen.

Még várok egy ehhez panelhez készült icc profilt, remélem az még egy kicsit jobbá teszi.
Az élénk pirosakat hiányolom a legjobban. Mondjuk tesóm igényeit ki fogja szolgálni, és TN-ek között tényleg egy jó cucc. Azért a 2006-os MBP színeit nem hozza, viszont betekintési szögben simán van olyan jó.
Felbontásban meg sokkal jobb.

Tervbe van véve, hogy vegyek egy monitorkalibrálót, akkor majd letesztelem a környezetemben lévő paneleket, csinálok majd jó minőségű fotókat, hogy melyik mit tud.

(#48053) karamblo


karamblo
tag

Sziasztok. Ma reggek kikapcsoltam a gépet, / T 400 / délután bekapcsolás után csak a Thinkpad felirat fogadott, nem bootol be, egymás után tiz próbálkozás után. DVD-T nem indít, akksi sárgán villog...

Mi lehet a gond ? :O

(#48054) Gondwana válasza karamblo (#48053) üzenetére


Gondwana
addikt

Akkut kiszedve pròbàltad? (ha igen, és akkor sem, akkor napkitörés volt)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48055) Chaser válasza FoxiestFox (#48045) üzenetére


Chaser
titán

Akkor mit szólnál a T60-hoz?:) Annak a zsanérja nem 100%, de 1ébként újszerű. És ez a panel :)) sehol nincs hozzá a T61 panelje se színvisszaadásban, se látószögben de még fényerőben sem. Holnap én is csinálok 1-2 emlékképet róluk:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48056) karamblo válasza Gondwana (#48054) üzenetére


karamblo
tag

Most komolyan...Nagyon el vagyok kenődve... Nem rudok belépni a biosba, nem reagál semmilyen gombra, csak a Thinkpad logo van fenn. Cd-ről sem tudok bebootolni, felpörög, aztán annyi. Memória, döglött vinyó ?

vAGY ALAPLAP ? :Y Szerinted ?

(#48057) karamblo válasza Gondwana (#48054) üzenetére


karamblo
tag

Akku bent sem volt, pihentetem. Mielőtt szervizbe vinném, mit próbáljak meg ?

(#48058) Tim82 válasza FoxiestFox (#48050) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyon jó vétel, megbízható eladótól, csak az a kijelzőfelbontás hátrányos - nekem.

Egyébként tegnap néztük, az SW:TOR kb. ugyanúgy fut el a Z61p-n (T7200 / FireGL V5200 / 3 GB RAM / Windows 7 32bit), mint a T500-on (T9400 / Intel GMA 4500MHD / 8 GB RAM / Windows 7 64bit), vagyis 1024*768-ban/1280*800-ban, low settings-ben teljesen akadásmentesen játszható. (Mindkét gépben SSD van amúgy.)

Ez mondjuk abból a szempontból kellemes meglepetés, hogy mire elég a 4500MHD.

karamblo: én azért ezt megpróbálnám, u know, medzsik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48059) ro_bert17 válasza Tim82 (#48058) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezeben a dedikált grafikus vezérlővel nem szokott gond lenni? Mert ha jól emlékszem már itt az oldalon volt olyan valaki, akinek elhullott a T400-a.

(#48060) Tim82 válasza ro_bert17 (#48059) üzenetére


Tim82
nagyúr

Napfénysüti fórumtársnak halt meg a T400-a így. Amúgy vannak Thinkpad modellek, amelyeknél gyakori a GPU hullás (T40/T41/T42 főleg Radeon 7500-zal, T61/R61 Quadro NVS140M-mel), vannak, amelyekre nem jellemző.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48061) cildren válasza Tim82 (#48060) üzenetére


cildren
tag

Quadro 140M-el szerelt gépek mind haldoklósak.

(#48062) ro_bert17 válasza Tim82 (#48060) üzenetére


ro_bert17
őstag

Igen, már beugrott közben. A régiek gondjairól lassan már mindenki tud, ezért csodálkoztam anno a T400 hasonló hibájáról. De akkor ez egyáltalán nem gyakorlat ugye?

(#48063) btudos válasza cildren (#48061) üzenetére


btudos
veterán

Ez így ebben a formában nem igaz, volt már szó róla korábban, hogy a késői gyártású példányoknál nem kell aggódni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48064) xcds válasza ro_bert17 (#48062) üzenetére


xcds
őstag

T500-ról is hallottam már, amiben meghalt a dedikált.

(#48065) mutyuru válasza FoxiestFox (#48050) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Alfa156nal van egy T400as 64 900ert...

(#48066) Tim82 válasza cildren (#48061) üzenetére


Tim82
nagyúr

FYI #1

FYI #2

ro_bert17: én nem olvastam tömeges dedikált VGA-s T400/T500 elhullásról. (Persze azokat a VGA-kat is meg lehet főzni.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48067) Tikakukac


Tikakukac
titán

Témánál vagyunk, úgy látom. FX570M-es karikról mit tudni? Ugyanolyan halotti tor, mint az NVS?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48068) FoxiestFox válasza Tikakukac (#48067) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Erről is elég sokszor volt szó korábban, akkor is, mikor én vettem a gépem.
Késői szériák nem problémásak, korait nem vállalnék be.
Majd akinek eszébe jut, vagy van kedve keresgélni, leírja a mágikus dátumot.. :)

(#48069) rgeorge válasza Tikakukac (#48067) üzenetére


rgeorge
addikt

Én most olvastam az NVS140-ről, hogy nem a revision számít, hanem a chip gyártási ideje, ennek kell 08/08-nál újabbnak lennie. Azaz az A2 revision nem a gyártási módon javított, azt később, 08/08-kor módosították. FX570M-ról eddig semmi okos nem jött szembe.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48070) ro_bert17 válasza Tim82 (#48066) üzenetére


ro_bert17
őstag

és (#48064) xcds: :R

(#48071) scarbantia válasza Gondwana (#48054) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Majd valamikor fel tudod tenni a W500 WUXGA icc profilját?

(#48072) Tikakukac válasza FoxiestFox (#48068) üzenetére


Tikakukac
titán

Rárepülök.

rgeorge: Amíg tuti nincs addig nem akarok cserélni én sem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48073) rgeorge válasza Tikakukac (#48072) üzenetére


rgeorge
addikt

Na itt van két olvasnivaló: 1, 2.
Ha az 1-ben írtak igazak, akkor itt a hiba a GPU belsejében van, nem a forrasztásban, így nincs mód megállapítani, melyik hibás.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48074) Tim82 válasza rgeorge (#48069) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebben az esetben viszont sajnos akkor az Aida64 revízió-felismerése sem menthet meg egy lehetséges GPU-defekttől T61 esetén.

FX570M-ről én annyit tudok, hogy kevesebb hullott el belőle, mint az NVS140M-ből, de attól még ugyanazzal a gyártástechnológiával készült, ugyanaz a GPU-család stb.

Mondjuk az a gond, hogy 100%-ig egyértelműen igazolt infó a defektes GPU-król (meddig gyártották őket, mi okozza stb.) nincsen publikus információként elérhetően. (Emlékeim szerint még a 08/08-as választóvonal is afféle közmegegyezés, "akkor már biztosan nem hibásakat adtak ki"-alapon.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48075) Tikakukac válasza rgeorge (#48073) üzenetére


Tikakukac
titán

Hatalmas pacsi az NV-nek, imádom, ha remek munkát végeznek az emberek atom drágán.

Tim82: A kérdés csak az, hogy merjek-e beleharapni a sz@ros kenyérbe vagy sem :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48076) Tim82 válasza Tikakukac (#48075) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az utóbbi időben olvastam olyan véleményeket pl. thinkpads.com-on, hogy kissé hisztérikusan el lett anno túlozva az elhalálozási arány. Más vélekedés szerint minden NVS140M (és FX570M) egy időzített bomba. De arra is annyit szoktak írni, hogy használd, csak legyen tartalékban egy Intel-es alaplapod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48077) rgeorge válasza Tikakukac (#48075) üzenetére


rgeorge
addikt

Ami biztos, hogy a probléma a hűtéssel van összefüggésben, nem tudom, hogy a kinézett HP ebben milyen, illetve milyen a saját drivere, mert csak a notebook gyártója által kiadott drivert szabad használni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48078) Tikakukac válasza Tim82 (#48076) üzenetére


Tikakukac
titán

Hmm. Tehát akkor sejtésünk van, konkrétabb már kevésbé. Ez az én vesztem.

rgeorge: Elég tuti, amit én olvastam ott GPU stress test alatt 63 fokot tolt ki, ami kegyetlen jó érték.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48079) scarbantia válasza Tim82 (#48074) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Hű, ez bonyolult.
Akkor nem úgy van, hogy a rev. A2-esekkel nincs gond?
Gyorsan igazítsatok ki, mielőtt én is veszek egyet. :-)

Mondjuk én lehetőleg FX 570M-ben gondolkozom. Abból se biztos a rev. A2?

Azért itthon is elég sok elhalálozott nvidia-s géppel/alaplappal találkozni az apróhirdetésekben.

[ Szerkesztve ]

(#48080) Tim82 válasza scarbantia (#48079) üzenetére


Tim82
nagyúr

De, én is úgy tudtam eddig. Most kb. akkor marad a gyártási dátum, mint fogódzó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48081) scarbantia válasza Tim82 (#48080) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Hát, a tesóm által most vett gép az 07/06, remélem nem lesz vele baj.
08/08 utáni kellene?

(#48082) Tim82 válasza scarbantia (#48081) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy pontosan akkori.

Elvileg valamikor 2008. júliusában váltottak a gyártósorokon a "javított" GPU-kra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48083) lakkusjj válasza scarbantia (#48079) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Nem tudom, hogy a rev számnak van-e jelentősége egyáltalán, mert volt egy gépem 08/02-es gyártású, és az rev A2-es volt, de hibás lett.
Szóval ha létezik javítva legyártott széria, akkor mérvadóbb szerintem a gyártás dátuma.

(#48084) rgeorge válasza lakkusjj (#48083) üzenetére


rgeorge
addikt

Az én legfeljebb 2008.04-es R61-em NVS140-e is A2-es.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48085) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Este veszek egy használt X200s-et.
Ugyan nagyjából azt hiszem tudom, hogy mit is kellene megnézni; de ha esetleg tudtok valami jó kis összefoglalót, akkor átolvasnám azért.

Az 1.hsz-ben lévő leírást átolvastam, de mivel nincs már gyári garancia a gépre, így az nem sok infót ad. Persze azért kíváncsiságból megnézem majd, mikor is járt le a garancia. Illetve lehet a Parts Lookup-ot is megnézem azért.

(#48086) Tikakukac válasza atesss (#48085) üzenetére


Tikakukac
titán

Menjen minden, ne legyen agyonütve, repedve. És kb ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48087) Chaser válasza Tim82 (#48076) üzenetére


Chaser
titán

Minden számtech. eszköz egy időzített bomba, nem?:)
Néztem a T61-ben a hőmérsékletet, semmi kugróan rossz nem volt. Pontosan mennyi most passz, de nem 90-100 fokok. Nekem 2008.09-es a gép, nem hiszem hogy jobban tartanék az NVS 140-tőlmint a T60 x1300-asától.

atesss: Billzetet is próbáld ki jó alaposan. Itthon vettem észre, ha gyorsan gépelek és csak a tetejét ütöm meg a gombnak, az N betű repül:D ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48088) Tikakukac válasza Chaser (#48087) üzenetére


Tikakukac
titán

Próbáltam külön 1 gombot szerezni én is, egy ezres. Mondom lol :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48089) Chaser válasza Tikakukac (#48088) üzenetére


Chaser
titán

Vakerán árultam egy billzetet, fullos magyar, kopásmentes, egy gombnak hiányzott a mechanikája, de még tartalék gombot is adtam. Azt mondja az ogre 2000-et ad a hiányos billzetért ;] jah mondom simán, gombonként, gombonként kb 30k-t ér:D ...Nem vészes, valszeg NMB ez a bill, nagyon kényelmes, figyelnem kell az N nyomáspontjára:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48090) Tikakukac válasza Chaser (#48089) üzenetére


Tikakukac
titán

Marha drága, jah. Igazándiból szerintem máshoz is jó az a kis pöckös rész, ami ebben van, lehet x60 bontás is elég lenne. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48091) Francia91


Francia91
veterán

T500-as ATI HD3650-es GPU-ja mennyivel nyújt többet egy FireGL V5250-esnél? (leszámítva persze a HD gyorsítást és DX 10.1, Shader Model 4.1-et)
Akinek van/volt ATI-s T500-asa, az mennyire volt vele megelégedve? Nézegettem procikat, T9900 a maximum, amit bele lehet tenni?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48092) Chaser válasza Tikakukac (#48090) üzenetére


Chaser
titán

Ezekből is valszeg 3 fajta van mint mechanikából. Még nem jutottam oda hogy megnézzem, meg annyira nem izgat, működik. Meg amúgy is van egy magyar NMB bill az ágynemtartóban vészhelyzetre :))

szerk: Francia91: Asztaliban kb mint egy HD2600XT. Sok mindent nem kell tőle várni, de azért nem is olyan rossz. Tuningot bírta nagyon, melegedéssel se volt baj, de nem mertem úgy használni:)

Jut eszembe, aki hasonló disznóságon törné a fejét, mint én. T60 IPS vs 14" T61 mod és T61p verzióban gondolkodna. Azt tudtam, hogy azokban az FX570 nem 256MB, hanem 128, de azt csak nemrégiben tudtam meg, hogy a 128 bit is feleződött 64-re.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48093) 4ckatro válasza Francia91 (#48091) üzenetére


4ckatro
csendes tag

Nekem volt T500-as gépem, nagyon meg voltam vele elégedve.
Volt lehetőségem olcsón szerezni egy W500-at így leváltottam :)

Hát netezés közbe Intel kártyával nem pörög a venti nem melegszik, játékra meg UT 3-at vitte full grafikán, StarCraft 2-vel közepes-high grafikán ment. A w500-on FarCry 3-at toltam végig medium grafikán, nem hajtotta szét a gépet, nem melegedett szét.

Ebben a szériában a FullHd-s kijelzők szerintem nem a legjobbak látószög meg fényerő tekintetében, én személy szerint a 1680x1050-es felbontású LCD-t preferálom, ezt használom, nagyon bejött. :)

(#48094) Tikakukac válasza Chaser (#48092) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet, de olybár tűnik ez nem olyan változatos, mint egy t60 akár, bízom benne valakinek lesz 1 darab abból a vacakból :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48095) _q válasza 4ckatro (#48093) üzenetére


_q
addikt

Hasonló véleménnyel vagyok full HD-s T500nál. Volt lehetőségem látni egy-kettőt és bizony ott nagyon aprók voltak a betűk, ráadásul a kontraszt is nagyon nem tetszett, valamint valahogy elég sárgás volt a kép. Lehet én fogtam ki rosszat. Mindenki döntsön kedve szerint.

(#48096) Borote válasza _q (#48095) üzenetére


Borote
addikt

Pontosan hol voltak aprók a betűk? Mert az esetek jelentős részében nagyon szépen lehet nagyítani :)

(#48097) _q válasza Borote (#48096) üzenetére


_q
addikt

Persze lehet szoftveresen, de pl a w520-amhoz képest kicsivel kisebb is volt, de főleg a kontraszt és a sárgás kép volt nagyon zavaró. Az okát a mai napig nem tudom.

(#48098) Chaser válasza _q (#48097) üzenetére


Chaser
titán

W500-nál 1200 sor volt. Nekem se jött be az a panel, 1680-as szebb színekben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48099) Chaser


Chaser
titán

Azt tudja valaki, a 4:3-as T61n-él ami külsőre majdnem olyan mint a T60, mért tolták el a pilácsot középről jobbra kb 3 centivel?:) Olyan béna.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48100) brd válasza Chaser (#48099) üzenetére


brd
nagyúr

Felvettek egy bandzsa dizárnejt, és ő tervezte. Kirúgni nem lehet, mert a főnök ismerőse, úgyhogy legyártják (legyártották) így a gépeket.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.