Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) Francia91 válasza scarbantia (#49549) üzenetére


Francia91
veterán

T61(p) modBIOS-ban ki van iktatva vmi Thermal dolog, most nem tudom pontosan, hogy mi, de azzal biztosan tehetsz bele T9500-ast. Bár itt Hardveraprón is láttam már T9300-as, nagyritkán T9500-zal szerelt T61-est. Azt hiszem, hogy a modBIOS-ban lévő Thermal módositás csak a Core 2 Duo X9000-hez kell.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49552) Tim82 válasza La Magra (#49550) üzenetére


Tim82
nagyúr

Létezik, de csak használtan van esélyed szerezni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49553) Chaser válasza Chaser (#49542) üzenetére


Chaser
titán

UK seller azt mondja, a 110 BH panelje matt, van rajta a digit réteg ami fényesebb. Ezt a réteget kell róla lemetszeni nem? És akkor az alatta levő matt lesz? De akkor akik eddig cserélték azoknak mért nem volt matt :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49554) scarbantia válasza Francia91 (#49551) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi!

A lényeg, hogy ha vennék egy régebbi T61p-t, akkor ne legyen gondom a processzorcserével.
Lehet, hogy tudok szerezni egy 4:3-as T61p-t Frankenpadnak. ;-)

(#49555) lapa válasza Chaser (#49553) üzenetére


lapa
veterán

mattított a külső üveglap, alatta tuti nem. legalábbis az eddigi ilyen 110-es mind olyan volt. nem is lenne értelme belül mattítani.

(#49556) Taoharcos válasza rgeorge (#49524) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Lehet, hogy béna vagyok de a Lenovo oldalán csak egy 300k-s exe-t találtam driverként. [link]

(#49557) lapa válasza lapa (#49555) üzenetére


lapa
veterán

amúgy itt van 3 kép:

szivárvány full fényerőn
filekezelő full
filekezelő ~60%

a kezem direkt tartom oda, hogy azt is látni lehessen milyen egy tükröződő telibe napsütött tárgy.

(#49558) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Attól tartok, hogy a T60-as laposomnak a ventilátor kezdi megadni magát. Eddig csak morgott, de egyre vadabb hangja van pár hete.
Rákerestem a topicban, látom visszatérő probléma ez. Nekem egy x1300-as dedikált vga-val van szerelve a gépem.
Elég csak a venti vagy kell az egész hóbelevanc?
Honnan érdemes beszerezni az alkatrészt?

Előre is köszönöm!

(#49559) ben11


ben11
őstag

Késöbb jutott eszembe. Egyszerűen nem tudom a gépem ventijének FRU számát.
2008-v91 a típus. A honlapon sem igazodok el.
Tud valaki segíteni?

(#49560) Tim82 válasza ben11 (#49559) üzenetére


Tim82
nagyúr

Innen a 23-as (Thermal device and fan (discrete)) érdekelhet téged. (FRU: 41V9932 vagy 41W6407.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49561) Chaser válasza lapa (#49555) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom követni, a tabletben 120 van, ami elvileg matt és azon van az antirefglossy, talán ezért is jobb a fényelnyelése mint x61t-nek volt. Én gyakorlatilag lakáson kívül nem nagyon használom a gépet, lakáson belül még erősebb fénynél sem látom a tükörképemet. Kinn csak erkélyen próbáltam ott sem volt vele gond. De ahogy nézem képről a 110es panel fényesebb jóval, ott mindenképp mattítani kell.

szerk: Lehet hagyom is az x200 upgradet, ez legalább viszonylag fiatal gép, full extrás, fényerővel sincs semmi gond, már az új billzet is itt van hozzá. Max még egy új akkut kell szerválnom bele.

ben111: Én tőle vettem, nem volt olcsó ellenben legalább drága volt. A még drágábbat árulók nem válaszoltak, lassan beépítésre kerül az új tulajnál a gépbe és beszámolok róla.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49562) lapa válasza Chaser (#49561) üzenetére


lapa
veterán

továbbra is tévedésnek tartom, hogy mattítani kell, de ezt már leírtam párszor. azt nem tudom a tabletben milyen panel van, de használtam pár napig egy 110-est inkluzíve mattított wacom üveg. ha jól értem nagyjából hasonló felépítésben a tablethez, kivéve a touch réteg. azzal a wacom matt réteggel együtt volt nagyjából olyan, mint most a tablet (ahogy az várható volt).

pár napig bírtam nézni, aztán levagdostam róla a matt fóliás üveget. a tablet sem nagyon kellemes, mert az én szemem jobban fárasztja ez a szétkenősdi, de mesézni, összenyomkodni meg random folyadékokat beletölteni jó lesz.

(#49563) Chaser válasza lapa (#49562) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván ez egyéni, nekem képek alapján nem szimpatikus. A tablet viszont teljesen jó, nagy szögből a réteg torzít, de egyébként nincs gond vele. És én nem szeretnék semmit beleönteni ebbe a drágaszáááágba:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49564) lapa válasza Chaser (#49563) üzenetére


lapa
veterán

hát én se így magyaráztam el nekik gondolhatod. pláne drága sört.

(#49565) Chaser válasza lapa (#49564) üzenetére


Chaser
titán

:R ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49566) norbyone

Ehhez mit szóltok, működhet a dolog? Zsanér rőgzítés

(#49567) ben11


ben11
őstag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :R

(#49568) milestone válasza Tim82 (#49489) üzenetére


milestone
tag

Szia,
A sorozatszám alapján rákerestem milyen alkatrészeket tartalmaz.
1. Ez kell nekem: "HEATSK Thermal Integ"?
2. Melyik Part number-re keressek rá: Mfg P/N (42W2403) vagy FRU P/N (42W2779)?
3. Az általad linkelt leírásban a "Fan error" üzenetben ezt a 3 lehetséges választ adja:
1. Fan. 2. Thermal grease. 3. System board.
Hogyan lehet megtudni melyik hibásodott meg?
Bekapcsoláskor kettőt csipog a gép és kiírja "Fan error", ill. a venti sercegő hangot hallat.
4. Láttam képeket erről az integrált hűtőről (mely mindent hűt? ez az 1 hűtő van?). A neten rákerestem pl. az FRU P/N-re és találtam csak ventillátort, ill. komplett hűtőt. Honnan tudhatom melyik hibásodott meg, melyik része szorul cserére?
Bocs a sok kérdésért, de még nem szereltem laptopot...

(#49569) Francia91 válasza milestone (#49568) üzenetére


Francia91
veterán

Ha "Fan Error"-t ír ki, akkor a venti hibásodott meg, elég csak azt cserélni. A bordát csak akkor kell, ha sérült, ebben az esetben nem ír ki "Fan Error"-t, hanem csak szimplán melegszik. Tehát ha a bordád ép, akkor elég csak a ventit kicserélned, ha kerreg is, akkor meg biztosan a venti a ludas.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49570) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Sziasztok!

Van egy T400-as gépem, és érdekes dolgot csinál: a wifi kártyát minden előzmény nélkül eldobja (az előlapon sem világít a ledje, és a windowsban sem látszik), és csak egy újraindítás segít rajta. Van amikor napokig jó, de van olyan is, amikor naponta többször rájön a bolondóra. Oprendszerek, ahol csinálta: Win7 HP 64bit, Win8 Pro 64bit, Win8.1 64bit, live Kubuntu 13.04. A wifi 5100 Intel. A gépben most 2x4GB Kingston 1066MHz RAM van, de ugyanígy viselkedett, amikor 2x2GB Hynix 1066MHz RAM volt benne. A gép ATI 3470 VGA-s (a win 8-ak miatt csak a dedikált kártya megy), a winyó most egy 250GB-s Hitachi, korábban Kingston V200+ 128GB-s SSD - minden esetben szórakozott a wifi. Érdemes a wifi-kártyát kicserélni, vagy bele egy PCMCIA-t és az elég (ilyen van a fiókban)? Egy 41W1029 FRU kóddal rendelkező 3945 Intel kártya jó lehet bele (kugli alapján ez T60-ban volt)?

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49571) Tim82 válasza milestone (#49568) üzenetére


Tim82
nagyúr

1. Ha Intel X3100 a videovezérlő az R61-edben, akkor igen.
2. Inkább az FRU-t javasolnám.
3. A legvalószínűbb az első lehetőség, biztosra viszont csak akkor lehet tudni, ha kicserélted a ventit egy bizonyítottan jó darabra és azzal is produkálja tovább a hibaüzenetet.
4. A venti az a rész, ami elromolhat a hűtőben (és igen, ez az egy hűtő van, ez hűti a procit, a chipset-et és a GPU-t is).

Pisztillus: Win 7 Pro 64bit alatt (igaz, sokkal ritkábban) ugyanezt csinálja barátnőm T500-ában a gyári 5100agn.

3945 nem valószínű, hogy benne van a T400 whitelist-jében, modbiosszal minden további nélkül működhet.

(Szerintem egyébként a PCMCIA wifi minden gond nélkül mehet vele.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49572) Pisztillus válasza Tim82 (#49571) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor ez lehet, hogy nem bug, hanem feature? :) (Ne netezz már annyit, csinálj mást is... :DDD )
Akkor 3945-öt nem kap, max. helyet cserél az X200s ugyanilyen kártyájával - legalább így a wifi-modul hibája kizárható.
A PCMCIA az megy is - amikor nem volt kedvem ki-be kapcsolni, akkor betoltam neki, és azonnal működött. Amikor meg egy USB wifi-t dugtam rá, akkor legtöbbször visszakapcsolta az 5100 Intel-t! :Y
Köszi szépen! :R

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49573) Tim82 válasza Pisztillus (#49572) üzenetére


Tim82
nagyúr

(Ne netezz már annyit, csinálj mást is... :DDD )

Szoktam mást is csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49574) Pisztillus válasza Tim82 (#49573) üzenetére


Pisztillus
senior tag

:))

No akkor délután buhera, megejtem a cserét a két gép között (X200s és T400), aztán majd meglátjuk, mi lesz. (Jó lenne, ha működne a dolog, mert ilyen csendes, 14"-nál nagyobb gépem, mint a T400, még nem volt.)

Shatterstar: Szerintem igen, minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49575) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Üdv!

T61-be lehet 750 GB-os vinyót tenni?

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49576) lakkusjj válasza Shatterstar (#49575) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Lehet, csak arra figyelj, hogy legfeljebb 9,5mm magas HDD meg bele. Úgy emlékszem vannak ennél vastagabbak is, bár ez lehet, hogy csak az 1Tb-osokra vonatkozik.

(#49577) Shatterstar válasza lakkusjj (#49576) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Amit néztem az 2.5"-os, szóval remélem az megfelel neki.

[link]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49578) Pisztillus válasza Shatterstar (#49577) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez jó lesz, bele fog férni.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49579) Shatterstar válasza Pisztillus (#49578) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Remek! Nincs több kérdésem :))

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49580) Francia91 válasza lakkusjj (#49576) üzenetére


Francia91
veterán

Van már 9,5 mm magas Western Digital Blue 1 Tb-os változatban. De a tárhely nem akadály, nincs semmi korlát ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49581) rgeorge válasza Shatterstar (#49577) üzenetére


rgeorge
addikt

Igen, ez jó, de nem azért mert 2.5", az csak egy szükséges feltétel, de magaságra is megfelel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49582) lakkusjj válasza Francia91 (#49580) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Tudom, hogy létezik. Arra akartam viszont felhívni a figyelmet, hogy létezik vastagabb kivitel is, és nehogy olyat vegyen.

(#49583) Pisztillus válasza lakkusjj (#49582) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez így igaz. Volt nekem egy A-Data 1TB-s külső winyóm (amiről lehalt a borítás), na abban volt ilyen (12,5mm magas, azt hiszem Toshiba). Szerencsére találtam olyan külső házat, amibe belefért.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49584) rekop válasza Chaser (#49468) üzenetére


rekop
senior tag

Látom szóba került egy esetleges x200 affs kijelző rendelés, ha összejönnénk páran és valami kedvezményt is ki lehetne alkudni az eladónál, én benne lennék egyben. :K

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#49585) parkasz válasza rekop (#49584) üzenetére


parkasz
senior tag

én is beszállnék! :R

(#49586) milestone válasza Tim82 (#49571) üzenetére


milestone
tag

(#49571) Tim82 és (#49569) Francia91: Köszönöm a válaszokat.
Rákerestem a neten: szaküzletben/szervizben húzós áruk van (20-30e Ft), főként a hűtőbordával együtt árultak esetén.
E-bay & társai: jóval barátibb árak: 7-8$-tól + száll. ktsg, ill. belföldön (Vatera & co) 6.660 Ft.

(#49587) Tim82 válasza milestone (#49586) üzenetére


Tim82
nagyúr

eBay-en azért nézd meg, hogy ne legyen "compatible" a termék, hanem "genuine", legyen FRU. Az eladó értékelései is fontosak szvsz (bár kevés a 100%-os pozitív értékelésű és sok termékkel rendelkező eladó persze).

Én is vettem még 2010 körül eBay-ről T43p-hez komplett hűtést (mert annál még nem volt külön szerelhető a venti), elsőre valami vacakot küldtek, majd reklamáltam és azután küldtek valóban gyárit nekem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49588) milestone válasza Tim82 (#49587) üzenetére


milestone
tag

Thx :)

(#49589) Chaser válasza rekop (#49584) üzenetére


Chaser
titán

Kedvezmény nem hiszem, de posta jobban jönne ki több vételénél. Viszont másnál lehet alapból is olcsóbb. Viszont UK-ból garantáltan nincs tréfa és elég gyorsan itt van általában a rendelés. Az UK eladótól annyit megtudtam, hogy nem mást küld, van neki a meghirdetett típus.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49590) chab7


chab7
addikt

Sziasztok!

Kicsit már öregecske R52-esem tervezem lecserélni mert lassan elmegy felette az idő. Még 2006-ban vettem, azóta nagyon szépen kiszolgált és mindenre jó volt amire használtam(használom). Linux op-rendszerrel használom szinte már az első perceitől, a váltótársnak is tökéletes linux támogatásúnak kell lennie.
Játszani szinte sosem játszottam vele, a következő géppel sem tervezem - de azért grafikailag ne legyen gyenge sem, inkább amolyan jó közepes, mert hd film lenne nézve (ezt az R52 már nem bírta) és esetleg hd-s usb-s műholdvevő is lenne csatlakoztatva, tehát ha nem is a legkomolyabb de ne is a leggyengébb videokártya legyen benne.
Mivel az R52-vel meg voltam elégedve maradnék a márkánál (még ha időközben az ibm jelzés el is tűnt róla, és az enyém is már végülis "made in china"). Esetleg alternatívaként még a HP Elitebook 8530P -t találtam, de első körben mindenképp Thinkpad-et néznék.
Az itteni hozzászólásokat olvasgatva a T400/T500 van most épp dobogón, de ezekből is inkább az 500-as a felbontás és a kijelző mérete miatt. Nem szeretnék ugyanis kisebbet mint amit megszoktam az évek folyamán. A 14" olyan lenne mint a mostani kicsit levágva :U
Aztán az is fontos hogy ugyanúgy hangtalan legyen mint az R52 volt, és úgy olvasom az 500-ason szintén csak nagyon megizzasztva ad ki hangot magából.
Egyedül a hdmi hiánya aggaszt mert ha már bírja majd a hd-t a gép jó lett volna filmnézésnél rákötni az lcd tv-re. Eddig vga+audio kábellal volt megoldva, ezek szerint ugyanígy kell tegyek ezután is mert az a displayport ha jól olvastam utána nem alkalmas arra hogy a tv hdmi-jére rákössem.
(Emiatt került képbe a fentebbi HP, viszont azon meg trackpoint nincs, amit már nem nagyon tudnék nélkülözni úgy hozzánőttem.)

És a végére az ár, amit a fentebbi két típust nézve már a hozzáértőek ki is találtak ~70e (+/- pár ezres)

Még folytatom az olvasást hogy még jobban körvonalazódjon a döntés, de csak beírtam egy hozzászólást, hátha tudtok engem segíteni, irányítani ha esetleg másik modell (netán másik márka modellje) lenne számomra megfelelő.
Köszönöm előre is :R

(ami még kimaradt, ezeket már kinéztem [link], ill.innen egy 75e-ért, és ezt láttam már itt hardveraprón is hirdetésben délután, de most mégsem lelem.)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49591) btudos válasza chab7 (#49590) üzenetére


btudos
veterán

Létezik displayport-hdmi adapter, az megoldhatja a problémát. Egyébként mindegyik kinézett gép jó, én valamelyik T500-at venném (8530p-vel szemben a DDR3-as RAM és a Trackpoint miatt jobb vétel), szerintem minden igényedet kielégíti majd.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#49592) rekop válasza Chaser (#49589) üzenetére


rekop
senior tag

Mennyiségi kedvezmény esélyes, hogy nem lenne 10db alatt, bár érdemes lenne rákérdezni, hátha. Én utánaérdeklődnék, de az angoltudásom kicsit hiányos. Azért ha úgy alakul, hogy valaki elkezdi intézni szóljatok majd nekem is. :R

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#49593) Francia91 válasza chab7 (#49590) üzenetére


Francia91
veterán

Én T500-ast vettem, fightair-től (az egyik T500 eladó, amit linkeltél), nagyon jó masina. Az ATI-t csak játéknál és AutoCAD-nél kapcsolom be, minden másra elég az Intel X4500MHD (beleértve a FullDH filmezést is). Az integrált kártyát használva TPFanControl-lal szinte mindig passzívan megy, az ATI alatt meg alig észrevehető a venti hangja (olyan 1900 körül pörög). Én csak ajánlani tudom a T500-ast, az meg hogy HDMI nincs rajta, ne zavarjon, veszel egy DisplayPort - HDMI átalakítót, és mehet rá a TV-re, hangot meg külön kötöd rá, és kész :). remek masina, nekem még van egy USB-s DVB-T MPEG-4 TV tunerem mellé, rendszeresen használom is, gond nélkül megy (azt is az integrált kártyával használom, mert annak is van hardveres HD gyorsítása)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49594) chab7 válasza Francia91 (#49593) üzenetére


chab7
addikt

Igen, egyelőre toronymagasan vezet a T500 a "kiszemelésben", még akkor is ha "hdmi-sítéshez ugyanúgy kell + audio kábel mint a vga esetén, ill. a rossz helyre tett füllhalgató csatlakozó amivel este ágyban/ölbe véve fülhallgatózva valóban kényelmetlen lesz.

Délután ráakadtam egy pdf fájlra a neten amiben típusszámokra bontva benne voltak a hardverelemek kilistázva (pl Type 2241-3WG és így tovább alapján), de nem mentettem le és most hiába keresem :(

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49595) Shatterstar válasza chab7 (#49594) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Hiszed vagy sem a T500 után is van élet! Méghozzá a T510 személyében ami már kicsivel jobb felszereltségű mint az elődje! Mielőtt döntenél szerintem azt is vedd szemügyre mindenképp.

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49596) chab7 válasza Shatterstar (#49595) üzenetére


chab7
addikt

Az rendben is lenne, bár nekem már ez is nagy ugrás lesz, és szerintem a 70 ezres árkategóriát is túllépem vele, ami sajnos így is igen magasított összeg kicsikarása a családi kasszából most. De meg fogom nézni hátha mégis beleférne.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49597) Tim82 válasza chab7 (#49594) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem ezt a pdf-et keresed, nem?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49598) chab7 válasza Tim82 (#49597) üzenetére


chab7
addikt

Ezt bizony :R :R :R (most már lementem)

(#49595) Shatterstar: ebay-en 350$ körül találtam 510-et, ha itthon is lenne ebben az árban akkor végülis szóba jöhetne ha minden kritériumnak megfelel (remélem ugyanúgy csendes).

Apropó, ezekben az új thinkpad-ekben ugyanúgy megvannak a "vízelvezető technikák" mint a régi R52-ben (és akkori más modellekben)?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49599) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Használt eredeti panasonic akksit T61-hez lehet most valahol szerezni értelmes áron?
Még 2 hétig Mo-on vagyok :) Épp most adta be az unalmast ez az utángyártott csoda :(

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49600) Tim82 válasza chab7 (#49598) üzenetére


Tim82
nagyúr

Apropó, ezekben az új thinkpad-ekben ugyanúgy megvannak a "vízelvezető technikák" mint a régi R52-ben (és akkori más modellekben)?

Nem tudom, hogy a mostani modellek megváltoztatott billentyűzeténél pontosan mennyire működik a "vízállóság", de a T500/T400 esetében ugyanúgy megvannak a vízelvezető lyukak, mint az R52-d esetében.

(#49595) Shatterstar: ebay-en 350$ körül találtam 510-et, ha itthon is lenne ebben az árban akkor végülis szóba jöhetne ha minden kritériumnak megfelel (remélem ugyanúgy csendes).

T510i van a Hardveraprón 89k-s áron.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.