Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) solaris7 válasza kraftxld (#49599) üzenetére


solaris7
tag

Talán ő az embered T61 akku én személyesen is találkoztam vele korrekt eladónak volt.

[ Szerkesztve ]

(#49602) Shatterstar válasza chab7 (#49598) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Javaslom figyeld folyamatosan a laptopsystem.hu-t mert ott sokszor előfordulnak ilyen masinák jó ár/érték arányban! Természetesen a Hardver aprón is szokott lenni jó ajánlat dögivel :) A T510 hűtése azt mondják már nem annyira halk mint a T500-é, viszont annyira nem is durva hogy kapásból lemondj róla.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49603) kraftxld válasza solaris7 (#49601) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Épp most írtam neki, köszi a tippet :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49604) Tim82 válasza solaris7 (#49601) üzenetére


Tim82
nagyúr

Párszor én is vettem tőle dolgokat (Thinkpad Ultrabase, DVD-író), csak megerősíteni tudom, hogy nagyon korrekt üzletfél. :K

Régen ő is előfordult amúgy itt rendszeresen. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49605) solaris7 válasza Tim82 (#49604) üzenetére


solaris7
tag

Jó megfogalmaztam :B "korrekt eladó volt" ezt akartam írni.Este 6-kor telón beszéltünk és másnap reggel 9-kor már megtörtént az üzlet.Persze szerencse is kell hogy mindkét fél ráérjen.

(#49606) chab7 válasza Tim82 (#49597) üzenetére


chab7
addikt

Ahhhhhhhhh :DD :DD nem mondod, hogy itt az első hsz-ban találtam délután is, én meg este szétgugliztam magam hogy ugyan hol volt. Most nekiálltam újra átnyálazni a topicot még infók után hát mit látok az első hsz-ban? A pdf-eket :))

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49607) Tim82 válasza chab7 (#49606) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem meg sikerült pont a másikat belinkelnem, késő van. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49608) Picco


Picco
addikt

megerkezett a t61-em, uton van a t7700 bele, ssd is bekerult kozben, friss windows-al.
kerdesem hogy honnan tudnek modbiost letolteni hogy sataII mukodesbe lepjen? illetve van egy 5300agn lenovo firmware-s elvileg, tevedesbol vettem a d630-hoz, ezt ha beleteszem menni fog siman vagy mokolni kell a bios-t itt is?

elore is koszonom a segitseget :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#49609) otps


otps
aktív tag

Van valami lista megbízható budapesti szervizekről? Nem márkaszervizek, hanem aftermarket szervizek. Az első, sticky hozzászólásban pl. nincs. :(

(#49610) Francia91 válasza Picco (#49608) üzenetére


Francia91
veterán

Itt találod a T61-hez való modBIOS-t

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49611) Francia91


Francia91
veterán

Végre visszatér az IPS? :)

" A 14 colos képátlójú LCD kijelző szerencsére nem TN+Film, hanem IPS alapú, azaz nem csak színhű képet, de széles látószögeket is biztosít. Az LCD kijelző HD+, azaz 1600 x 900 pixeles, illetve Full HD, vagyis 1920 x 1080 pixeles felbontással egyaránt elérhető lesz."

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49612) YumeD válasza Francia91 (#49611) üzenetére


YumeD
tag

Remélem a nagyobb tesókba is, a képméret meg marad és valahogy bele lehet majd a paneleket mókolni régebbi gépekbe is:)

(#49613) Chaser válasza Francia91 (#49611) üzenetére


Chaser
titán

És 14"-ban ahol eddig nem is volt? Kíváncsi leszek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49614) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Egyre csak olvasgatom itt, most már érdekel, mi ez a modBios? Nekem most egy R61-m van. Mivel tudna többet?

(#49615) lakkusjj válasza Taoharcos (#49614) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Feloldja a gyári bios korlátozásait, pl modbios-szal bármilyen wifi kártyát tehetsz a gépbe, feloldja a sata1-es korlátot, és sata2 sebességgel használhatsz benne ssd-t

(#49616) Chaser válasza lakkusjj (#49615) üzenetére


Chaser
titán

+ lehetővé teszi a dual-IDA alkalmazását is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49617) Taoharcos válasza Chaser (#49616) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Erről még nem hallottam. Gúgliztam: ez most egyszerűen fogalmazva összeadja a két mag frekijét?

(#49618) Chaser válasza Taoharcos (#49617) üzenetére


Chaser
titán

Nem. Az IDA azt jelenti, hogy a mag meg tudja emelni az órajelét 1 szorzóval ha a feltételek adottak, nem lépi át a hőmérsékletet és nem fogyaszt többet mint ami előírt intel szerint. Ugyanaz, amit ma turbonak ívnak i5-nél és i7-nél. dual-IDA mellett mindkét mag órajele megnövelhető, nélküle csak az egyik magnál emel órajelet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49619) Taoharcos válasza Chaser (#49618) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Köszi, csak angol találatom volt, és nem vagyok túl jó angolból, így rosszul értelmeztem.

(#49620) Taoharcos válasza Chaser (#49618) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Ez egy T7300 esetén (2x2GHz) +200Mhz-t jelent?

(#49621) lapa válasza Taoharcos (#49620) üzenetére


lapa
veterán

én olyan 10% körülre saccolnám.

(#49622) Picco válasza Francia91 (#49610) üzenetére


Picco
addikt

koszontem, kicsit duhito volt h nincs itthon cd es 64bites oprendszerem volt, de vegulis gyorsan felmaszott es tokeletesen mukodik :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#49623) Gondwana


Gondwana
addikt

HDMI-rajongóknak az megvolt, hogy ThinkPadeken DP++ azaz Dual-Mode DiplayPort aljzatok vannak, azaz PASSZÍV DP-HDMI átalakító kell hozzá, a gép ezt észleli, és HDMI jelet küld ki a porton? Ha még nem, akkor szólok... (Dual-Link DVI-hez/4k-hoz/QSXGA-hoz/WQSXGA-hoz ez nem elég, de FullHD-ig biztosan elboldogul)

Magyarul: ott az a szerencsétlen HDMI, csak 3-5$-ért be kell drótozni (meg szopni a hosszú kábelek alkalmatlanságával), de ha csak HDMI-d van, akkor csak leshetsz, ahogy a melletted ülő 4 darab 27"-os monitort köt egy szál X220-as DP portjára daisychainbe, ráadásul ez lehet akár 4 db 2m hosszú kábel is (az utolsó két monitor között a kábel lehet 15m is, így is működni fog).

[napiokoskodás OFF]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49624) cildren válasza Gondwana (#49623) üzenetére


cildren
tag

+1 Gondwana-nak

(#49625) TOZ válasza Tim82 (#49604) üzenetére


TOZ
addikt

Amikor meg en is ... :R

(#49626) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Üdv!
Milyen esetekben kellene újrapasztázni egy T500-at? Ki szoktam takarítani időnként, de a hőmérsékletek nem igazán tetszenek.. kb 28 fok van nálam a helyiségben, a CPU idle (böngészés közben, power save módban) 38 fok, GPU 49-50, durva játék (full terhelés) esetén előbbi 82, utóbbi 86-89 > gondolom ez nagyon sok, ebből lehet hosszú távon probléma?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49627) Francia91 válasza Apollyon (#49626) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem a CPU rendben van alapjáraton, nálam is ilyen értékeken van. Viszont a 82 már gáz, nekem a P8600 full terhelésen 78 fokot produkál. Nekem játék közben beáll 82 környékére a GPU, úgy, hogy még nem adtam rá minden grafikai pluszt (nem terhelem feleslegesen, amivel játszok, az az alapbeállításokkal is nagyon szép), renderelés alatt ment fel 87-ig.GPU 90 felett kezd érdekes lenni.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49628) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

X200 ultrabase tulajok: top rated ebay seller lockolt ultrabase-t küldött kulcstalanul (de legalább gyorsan reagál a panaszra) ki lehet ezt bárhogy nyitni gyári kulcs hiányában? Kinyitottam, de belül is macera, úgysem ment.

(#49629) Ed Parker válasza cadeyrn (#49628) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Irj az ebaynek hogy mi történt.

(#49630) inferno88 válasza Shatterstar (#49602) üzenetére


inferno88
őstag

T510-em van.A hűtés egyáltalán nem hangos.Mióta beraktam az SSD-t,a leghangosabb eszköz az ultrabayben lévő HDD,amit ritkán használok.Alapesetben nem is hallom,hogy megy a gép.

Az egyetlen dolog,amit sajnálok,az az,hogy az én modellemben még nem működik a switchable graphics(csak a későbbiekben bírták működésre,állítólag csak szoftveres a különbség),ami elég nagy g*ciség volt a Lenovotól,lévén,hogy így reklámozták.

Ha nem számít az i-s proci képességeinek hiánya és a tudat,hogy régebbi modelled van,akkor a T500 egy tök jó választás.

Semper fi!

(#49631) Shatterstar válasza inferno88 (#49630) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

A T500 mindenképp jó vétel még annak ellenére is hogy a benne lévő proci manapság már elavultnak számít. Számomra egy T510 csak a FullHD feature és a csatlakozók miatt élvez elsőbbséget az elődjénél! Minden másra ott a T500 :D

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49632) inferno88 válasza Shatterstar (#49631) üzenetére


inferno88
őstag

"A T500 mindenképp jó vétel még annak ellenére is hogy a benne lévő proci manapság már elavultnak számít."

Szerintem én is ezt mondtam. T500-hoz nem volt 1920x1200-as WUXGA lehetőség?

Semper fi!

(#49633) Tim82 válasza inferno88 (#49632) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyárilag nem rémlik, de igen könnyen át lehet tenni egy Z61p/T61p/W500 paneljét.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49634) Francia91 válasza Shatterstar (#49631) üzenetére


Francia91
veterán

Itt mit értesz FullHD feature alatt?
Mert a T500 integrált, és dedikált kártyája is egyaránt támogatja hardveresen a FullHD (beleértve a BluRay-t is) videókat, tehát már a T500-nak sem téma egy FHD-s cucc lejátszása, a procihoz hozzá sem nyúl közben.
Ami előny a T510 javára, az az Intel Core i procik, és a hangot is átvitő DisplayPort. Viszont marha nagy hátrány (szerintem), hogy itt meg is szűnt létezni a 16:10-es képarány. Nekem meg notiban taszító a 16:9, de hát sajnos a divat az első, azt kell követni...

ThinkWiki írja T500-nál a WUXGA panelt.
Ha T60p-nél megoldható, akkor T500-nál is :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49635) inferno88 válasza Francia91 (#49634) üzenetére


inferno88
őstag

Arra gondolt,hogy kérhető volt FHD panellel(ami TN-ek között oda- meg visszab@sz).

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#49636) Chaser válasza inferno88 (#49632) üzenetére


Chaser
titán

Megoldható, W500-ban lehetett gyárilag.

cadeyrn: Egyik dokkomhoz van 3 kulcs, abból adnék egyet, de feltételezem nem jó másik dokkhoz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49637) rgeorge válasza cadeyrn (#49628) üzenetére


rgeorge
addikt

Egy lakatos esetleg?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49638) YumeD válasza rgeorge (#49637) üzenetére


YumeD
tag

... ha nincs, jó a kolompár is :) (Az érzékenylelkűetűektől bocs, csak nem tudtam kihagyni:P)

(#49639) Shatterstar válasza Francia91 (#49634) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

és inferno88: Igen, arra akartam rávilágítani hogy a T510-be már lehet FHD kijelzőt tenni. Mellesleg nem rég a Thinkwiki-n döbbenve láttam hogy már T500-hoz is volt FullHD kijelző :Y Ami azért nem gyenge valljuk be.

Apropó, a T400 diszkrét VGA-val ugyanúgy elboldogul a Blu Ray & FHD minőségű videókkal?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49640) Francia91 válasza Shatterstar (#49639) üzenetére


Francia91
veterán

Persze, ugyanúgy elboldogul, integráltból ugyanaz van benne, ami a T500-ban ---> Intel GMA X4500MHD

T500 ThinkWiki

"One of the following displays:
15.4" TFT display with 1280x800 resolution (WXGA)
15.4" TFT display with 1680x1050 resolution (WSXGA+)
15.4" TFT display with 1920x1200 resolution (WUXGA)"

Egy kalap alá van véve a T500 és W500 WUXGA kijelzője

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49641) YumeD válasza Shatterstar (#49639) üzenetére


YumeD
tag

Én most kivárok... hátha lesz IPS a méretben és akkor frankenpad... meglátjuk...

(#49642) Shatterstar válasza Francia91 (#49640) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Igazság szerint ha T500-am lenne, bőven megfelelne nekem az 1680x1050-es felbontás. Számomra az már luxus lenne, mert eddig még nem volt olyan gépem ami ezt a felbontást produkálta volna (max az asztali monitorom..)

Közben olvasom a Thinkwiki-n hogy mekkora HDD-k mennek bele és meglepődve tapasztaltam hogy a legnagyobb az egy 320 GB-os vinyó :F Most ez komoly?

YumeD: Ez se rossz ötlet ;]

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49643) Francia91 válasza Shatterstar (#49642) üzenetére


Francia91
veterán

Akkora HDD-vel forgalmazták, beletehetsz 1 Tb-osat is ( a 9,5 mm-es verziót) :)
Nekem jelenleg egy WD Scorpio Black 750 Gb van a T500-ban, a DVD író helyén pedig egy 500 Gb-os. Tárhely korlátja nincs :)
A T60p-ben is ugyanezek a vinyóim voltak, ott sincs tárhelykorlátja a dolognak.
Én elégedett vagyok ezzel az 1680x1050-es felbontással, lentebb nem is adnám ezek után. AutoCAD meghálálja a nagy felbontást :D

Elég sok minden elfér rajta :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49644) rgeorge válasza YumeD (#49638) üzenetére


rgeorge
addikt

Én is majdnem így írtam lakatos (nem lákátos).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49645) Shatterstar válasza Francia91 (#49643) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Annyira nem majrézok ám a vinyó méret miatt, csak ha netán mégis kellene majd az 1 TB-s akkor lehessen bővíteni :) Máskülönben nekem elég az 500 GB is. A felbontás meg gyönyörű!!!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49646) radamsky


radamsky
senior tag

olyan kérdésem lenne hogy van egy t400-as gépem

ami a kérdés hogy tudnám rávenni arra hogy alapbol az intel grafikus kártyát használja és amikor nekem kell akkor váltsam vagy váltson Ati kártyára???

tudom hülye kérdés de nem találom a kapcsolot hogy majd én váltogatok, igy meg hamar leszivja az akksit

(#49647) Francia91 válasza radamsky (#49646) üzenetére


Francia91
veterán

Power Manager-ed van-e? Ha igen akkor ott tudsz váltani, a program ikonjára jobb gombbal kattintva

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49648) Chaser válasza radamsky (#49646) üzenetére


Chaser
titán

BIOS-ban beállítod az OS select módot, felteszed a switchable graphic drivert. Utána már powermanager ikonra kattintva ott lesz a választható vga is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49649) radamsky


radamsky
senior tag

háát igen ujra nekifekszem.
elvileg én is igy csináltam, de lehet rosz drivert szedtem le??
biosba beállitva
van powermanagerem is
drivert is elvileg feltettem

na ujra kezdem

köszi

(#49650) Tim82 válasza radamsky (#49649) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem írtad, hogy Win 7 vagy Win 8, de ha jól rémlik, 8 alatt nem működik a switchable graphics.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.