Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) Tim82 válasza scarbantia (#48649) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az N200 se lesz jó, a T61-gyel egy generáció. :(

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48652) scarbantia válasza Tim82 (#48651) üzenetére


scarbantia
aktív tag

De ha jól olvastam, az támogat többféle FSB-t is, 533/667/800.
Vagy valami más a probléma?

(#48653) Tim82 válasza scarbantia (#48652) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha valóban, akkor elvileg ki tudod benne próbálni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48654) scarbantia válasza Tim82 (#48653) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ha baja nem lehet tőle, akkor kipróbálom.

(#48655) Shatterstar válasza Dhampir (#48650) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Értem. Egyébként nem is olyan rég asszem volt Alfánál W510,úgyhogy oda nem árt heti rendszerességgel benézni mert mindig akad valami jó árfekvésű cucc! Mostanában egyre több :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48656) Dhampir válasza Shatterstar (#48655) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt megerősíthetem, de nem volt rá gubám akkor. Voltak neki régebbi Precisionok is eszméletlen jó kijelzőkkel.

(#48657) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

T400-hoz vettem kicioccókínaihatcellásat, pár nap múlva beszámolok, milyen, miután az orig 1 óránál többet már nem bír, legalább 2, ha nem 3 döglött cellával.
( Mérnem eredeti: mert drága és mert 3 éve gyártották, amit találtam )

[ Szerkesztve ]

(#48658) Tikakukac válasza cadeyrn (#48657) üzenetére


Tikakukac
titán

Azon fosok be, szintén T400-hoz vett kollega is kínai occót és 200 ciklus után is több, mint 70% van benne. Nem bírtam felfogni mikor mondta. Már csak azt kéne kideríteni honnan van, ez így már bőven jó nekem is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48659) Tim82 válasza scarbantia (#48654) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na, akkor csak nem hagyott nyugodni az N200 kérdése, mert rémlett valami, hogy nem lesz az jó neked.

Szóval 99%, hogy az N200-ba Socket P-s CPU-k valók, a T60-adba meg Socket M-esek (mint a T2600 és T7400 is), a két foglalat meg nem kompatibilis egymással.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48660) scarbantia válasza Tim82 (#48659) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Közben utánanéztem én is.
Csak fórumon írták valahol, hogy többféle FSB-vel megy, az itthoni gépben meg 533MHz FSB-s T2370 processzor van.

[ Szerkesztve ]

(#48661) Francia91


Francia91
veterán

T60p-ben Samsung 840 256 Gb-os SSD ilyen értékeket produkál...
Rendben van? Nincs SSD-vel tapasztalatom, sosem használtam még, ezért kérdezem :D
Szerény véleményem szerint rendben van :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48662) Dr. Akula válasza Francia91 (#48661) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha csak SATA1-es portja van, akkor igen. 3-as tuti nincs, tehát 500-as értékeket ne is várj.

(#48663) Francia91 válasza Dr. Akula (#48662) üzenetére


Francia91
veterán

Ezzel tisztában vagyok, 150-nél nem vártam többet :)
Csak első SSD használat miatt kíváncsi voltam, hogy jók-e az értékek, életem során most használok SSD-t először...

A T60p-m leendő tulaja leküldött egy SSD-t, hogy erre telepítsem készre neki a gépet :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48664) ro_bert17 válasza Francia91 (#48609) üzenetére


ro_bert17
őstag

Máskor tele az apró, most meg sehol semmi. Boltban már találtam 1 csomagot 5000Ft felett, igaz, van rá 1 év szervizgarancia. :F

(#48665) Francia91 válasza ro_bert17 (#48664) üzenetére


Francia91
veterán

^Clown-nak volt egy ideig, de már nem hirdeti

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48666) Tim82 válasza Francia91 (#48663) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az OCZ Vertex 2-mnél kicsit jobb értékek ezek, szóval jó ez. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48667) Chaser válasza Francia91 (#48661) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is hasonlót produkált T60-ban a 840. Sata2-n azért érezhetően "bedühödött" a kicsi:)

ro_bert17: Nekem sztem van pár darab sapi, holnap megnézem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48668) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Ma szembesültem egy kis érdekességgel. Otthon dokkban volt használva az x200 (családi fotóalbum szerkesztése), majd tegnap elutaztunk pihenni egy hétre, így kikerült belőle. A szálláson bekapcsolom, erre valamilyen 0x00000007b hiba fogad, win7 be se tölt. :( vagy ötödik nekifutásra, kiváncsiságbl táp nélkül akksiról indítottam. Erre simán bebootolt.
Mi a nyavalya baja lehet(etett)? valami driver hiba? Bárminemű ötletet segítséget szívesen veszek :R

(#48669) Chaser


Chaser
titán

Mennyi x200, x200s, meg még tab is van fenn aprón. ) 1xre nem is emlékszem ilyen kánaánra:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48670) audi100td válasza ro_bert17 (#48664) üzenetére


audi100td
nagyúr

5000-ért trackpoint sapit?! :) Inkább menj fel ebay-re...

(#48671) Borote válasza ro_bert17 (#48664) üzenetére


Borote
addikt

Ha Szegeden jársz, akkor adok Neked egyet ingyen is :) (postázás most viszont nyűg lenne nekem, mert kevés az időm :( )

[ Szerkesztve ]

(#48672) Tikakukac válasza Borote (#48671) üzenetére


Tikakukac
titán

Én még Pesten is, csak ugye az albi szalad és egy tasakot megtalálni 2 kupakkal nem könnyű :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48673) ro_bert17 válasza audi100td (#48670) üzenetére


ro_bert17
őstag

Több! mint 5000! De nekem az 1 év szervigarancia legalább annyira abszúrd.
A többieknek küldtem pü-t! Köszi! :R

(#48674) Lacko87


Lacko87
tag

Úgy néz ki hamarosan csatlakozom a Thinkpad tulajok táborába egy T400 -zal!

(#48675) cadeyrn válasza Tikakukac (#48658) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Jelentem, a gyári T400, 6 cellás 42T4653 akksi 406 ciklus és 3,5 év után nagyon nagy valószínűséggel cellánként meghal ennél a pontnál.
Amúgy 1 döglött cellával egy évet vígan ment.

(#48676) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Amúgy van bárkinek ötlete, mit lehet csinálni egy döglött T400 akksival?
Azon elmélkedtem, h csinálok valami hátizsákos-zselés akkupakkot és kihasználva a csatlakozóját rákötöm, hadd menjen két hétig, de arra jutottam, hogy ez talán kicsit erős :D

Tényleg érdekelne, ha valakinek van valami modding tippje, mivel és hogyan lehetne a normál töltő 12V-ját mekerülve a 10.8V-ot kihasználni.

(#48677) mdk01 válasza cadeyrn (#48676) üzenetére


mdk01
addikt

Ha elmegy 5percet akkuról akkor otthon hálózatról az berakható akkor nem az újat gyepálod, bár a mai napig nem tiszta nekem ha egy gépet hálózatról használok akkor romlik-e az aksi állapota.

(#48678) metal01 válasza cadeyrn (#48676) üzenetére


metal01
őstag

Szerintem sokat nem tudsz vele kezdeni. Az akku élettartama a gyártók ajánlása szerint is 1,5-3 év. Inkább a "gondozáson", helyes használaton szokott lenni a hangsúly.

Az én T400-amban 4 éves az akku (Sanyo), jelenleg 147 ciklussal 13% az elhasználódottság. Volt ez már 38% is. Havonta egyszer nyomok rajta egy reset-et, és 50%-os max. töltöttségre állítom az akkut amikor hálózaton van. Azóta hol romlik 4-5%-ot, hol javul.

Kb. ennyit lehet tenni szerintem az élettartam növelése/megtartása szempontjából.

(#48679) Chaser


Chaser
titán

Erről a T60 ventirpl vélemény? Eladónak jó az értékelése, FRU is van, még a ventin is ha jól látom. De ennyiért?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48680) audi100td válasza Chaser (#48679) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem hamisítvány ez is, egy az egyben úgy néz ki mint azbest által bemutatott "gagyi" T61 venti.

(#48681) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Összefutottam egy számomra eddig ismeretlen fogalommal: Turbo drive.
Annyit már megtudtam hogy elvileg a centurio platformos gépek kiegészítője lehet, és hogy pci express portra csatlakozik, és az ssd-hez, és a ram-hoz hasonlóan működik.
Én még élőben sosha nem láttam laptopban pci express portot, és a specifikációba is ritkán kerül be, ezért nem tudom hogy mondjuk egy T60 / T60p / T61 / T400 gépbe bele lehet e rakni, és hogy max mekkorát.
Valaki tud erről valami okosat? :)

[ Szerkesztve ]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48682) Francia91 válasza Chaser (#48679) üzenetére


Francia91
veterán

3000 Ft alatt nem találsz normális T60 ventit, ez tapasztalat.... Ami már jó minőségű, az 4-5 ezernél kezdődik.
Én is vettem 1400 Ft-ért, de az még az eredeti fordulatszámát sem képes elérni. A gyári 4400 körül pörög max, ez 4000-nél megáll...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48683) Tim82 válasza Arlekim (#48681) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48684) soldi3r válasza Arlekim (#48681) üzenetére


soldi3r
veterán

vegyel inkabb ssd-t

E30 (oo=[][]=oo)

(#48685) Arlekim


Arlekim
aktív tag

A legjobb helyen kérdeztem :) :R
Nem gondoltam volna hogy itt ennyiszer felbukkant már.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48686) Chaser válasza audi100td (#48680) üzenetére


Chaser
titán

Ez a laptop fanos cucca, OEM, de nem eredeti :F Ez meg elvileg eredeti, de nem vágom, ez mitől ne OEM lenne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48687) Tim82 válasza Arlekim (#48685) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nagyon kísérletezni akarsz, van nálam elfekvőben egy 1 GB-os Turbo Memory, szívesen kölcsönadom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48688) Arlekim válasza Tim82 (#48687) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Köszönöm a felajánlást, de egyenlőre csak vakon lövöldözök, mert még mindíg nem vettem magamnak gépet. :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48689) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Úgy néz ki én is a Thinkpad x201 tulaja leszek.Megnéztem a garit Dániába lett véve és 2014.02 garanciás a lenovó szerint csak az a gond,hogy cseréltek a lcd panelt mert az eredeti eltört,de megvan.A csere nem szervizbe történt,most nem ugrik a garancia?Nekem egy HP2530p notebookot használok hordozásra. De a Thinkpad x201 ahogy a kezembe vettem nem tűnt erősebbnek és masszívabbak a HP notebookhoz képest.Igaz,hogy könnyebbnek is éreztem ebbe meglepődtem mert úgy gondoltam,hogy ez a széria a robusztusabb :F.Win 7 van rajta és ott az alján a seria,így annyiszor rakhatom újra ahányszor akarom kell aktiválnom a windowst?Nem volt olyan lenovó program feltéve amellyel a web kamerát letudtam volna elellenőrizni lelehet valahogy a windows saját programjával.Próbáltam a fent levő VLC media player programmal de valahogy nem volt az igazi.Ha megvettem szeretnék,hozzá venni dokkolót itt vagy az ebay érdemes keresgélni,és hol lehet hozzá normális nem feltűnő hanem masszív hátizsákot venni?Bocsi,hogy ennyit kérdezzek :B

[ Szerkesztve ]

(#48690) audi100td válasza qwertly (#48689) üzenetére


audi100td
nagyúr

Miben nyilvánult meg a robusztusság hiánya? :)

Az X200/X201 összességében egy sokkal jobban átgondolt szerkezet mint 2530p/2540p (hűtés, zajszint, ergonómia, 2,5" HDD/SSD, stb).

A gari így necces, ha nem veszik észre akkor elvileg él rá.

(#48691) Chaser válasza qwertly (#48689) üzenetére


Chaser
titán

Robosztus az:) Ahányszor felrakod annyiszor aktiválod ha csak nem BIOS szintű, ezt nem tudom. Nylvügyben se tudom hogy magyart választhatsz-e. Ezzel a progival pl tudod ellenőrizni a camet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48692) qwertly válasza audi100td (#48690) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,a vastagságban súlyban.Én a HP-hez képest légiesnek láttam a Thinkpadet.Lehet csak azért mert a HP notebookban egy 9 cellás akkumulátor van :U.Amúgy a HP az elcseszett 1.8 HDD amivel nem tudok megbarátkozni és a kevés usb port.De jó lesz tartalék gépnek,apróért nem adom el.

Chaser:ehhez nincsen semmilyen telepítő dvd lemez ha a nettől letöltők egy windows 7 64-bit OP akkor annyiszor rakhatom fel erre a notira ahányszor akarom mert a bios-ból megy az aktiválás?

[ Szerkesztve ]

(#48693) Chaser válasza qwertly (#48692) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom BIOS-ból megy-e, majd x201 tulaj megmondja. Telepíteni viszont annyiszor telepíted ahányszor akarod, max seriallal aktiválod. Olyan verziót tölts le amihez a serial van. Küldtem egy privátot is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48694) BoB válasza qwertly (#48692) üzenetére


BoB
veterán

A BIOS-nak semmi köze akármilyen OS aktiválásához.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#48695) SzalaiG


SzalaiG
addikt

W700/W701-et vennék. Tud valaki eladót?

(#48696) qwertly válasza BoB (#48694) üzenetére


qwertly
addikt

Akkor miképpen megy?Venni kell telepítő dvd lemezt ha nincsen helyre állító partíció.

(#48697) btudos válasza SzalaiG (#48695) üzenetére


btudos
veterán

Reális áron még nem találkoztam egyikkel sem, nagyon ritkák. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48698) ro_bert17 válasza BoB (#48694) üzenetére


ro_bert17
őstag

És a slic, vagy mi a neve? Vagy az notebookoknl nincs?

(#48699) brd válasza ro_bert17 (#48698) üzenetére


brd
nagyúr

De, ott van csak igazán. ;) Rosszul tudja a fórumtárs.

The only real valuable thing is intuition.

(#48700) azbest válasza Chaser (#48686) üzenetére


azbest
félisten

Nem teljesen egyforma az alakjuk ahogy látom. Mondjuk ha meglenne milyen fru-s a gyári és melyik néz ki ugyanúgy, akkor könnyebben kiválaszthatnád melyik illik a helyére.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.