Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) Veron válasza fungi (#49939) üzenetére


Veron
őstag

És nem Win8-ban lejjebb tudod csavarni a fényerőt, mint Win8-ban? Ergo csak a skálázás rossz, vagy nem engedi sötétebbre tenni?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49952) norbyone válasza Taoharcos (#49940) üzenetére

Nem volt nekem lassú az sem, inkább a 6M cache vonzott a legjobban...

(#49953) Ed Parker válasza PNP (#49950) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A power center alapbol tudja ezt,felesleges felrakni,nálam semmi hangja nincs.

Es nem,nem rossz a venti,sem nem csapágyas :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49954) Chaser válasza PNP (#49950) üzenetére


Chaser
titán

x200 egyes, kettes fokozaton bőven elvan ha nem konvertálsz állandóan. Egyesnél semmi hangja nincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49955) PNP válasza Chaser (#49954) üzenetére


PNP
őstag

Az a baj, hogy ha a Lenovo-n múlik, az 1-es fokozatot soha nem választja ki magától. Most 34-35 fokos a CPU, és 3677-et pörög, ez már hallható. TPfancontrol-nál legalább van valami beleszólásom, bár tény, hogy egészségesebb lenne third-party program nélkül megoldani.

(#49956) PNP


PNP
őstag

Amúgy gyári programok közül mit érdemes feltenni? Azt tapasztaltam, hogy általában ezekre az jellemző, hogy ugyanazokat a funkciókat adják, amit amúgy is el tudnék érni windowsban, csak raknak alá saját (csúnya) grafikus felületet.

(#49957) Ed Parker válasza PNP (#49956) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Fent irtam,nem olvasol?
A power manager gyári.

De a lenovo support oldalan fent van.

(#49958) PNP válasza Ed Parker (#49957) üzenetére


PNP
őstag

Olvasok, felesleges ez a stílus. A gyári programokat általánosságban kérdem (ThinkVantage, stb.), nem a hűtéssel összefüggésben. Power Manager egyébként volt fent a gépen, és pörgette is a ventit rendesen.

(#49959) Ed Parker válasza PNP (#49958) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Milyen stílus.bocs hogy segítek.

(#49960) Chaser válasza PNP (#49958) üzenetére


Chaser
titán

Pwm-nél venti szabályzás attól függ, milyen sémát állítasz. Egyébként emlékeim szerint nem minden BIOS-szal pörgeti a ventit. TP fan meg teljesen jó megoldás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49961) YumeD válasza Chaser (#49960) üzenetére


YumeD
tag

Fordulatszám tábla mélyen az EC fw-ben található és sajnos "fix", nem folyamatos. Tehát software-sen sajnos csak fordulatszám "szintek" választhatóak, fix cél RPM-et nem tudsz adni a venti PWM-jének.

(#49962) Chaser válasza YumeD (#49961) üzenetére


Chaser
titán

Az nem is kell, jól van skálázva szerintem. Smartnál meg ha minden igaz lehet állítani hőmérséklet függvényében a fokozatokat, azt még nem próbáltam. 1-es v 2-es fokozat és jó. Most inteles T61 elöl vagyok, 1-es fokozaton az is elvan vígan, igaz itt az alapford. szám kb 500rpm-mel magasabb mint x200-nál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49963) YumeD válasza Chaser (#49962) üzenetére


YumeD
tag

nVidia-s w510nél szerintem elég durva az első fokozat, de hát istenem, még elviselhető:) T61-ről jöttem át, szokatlan hogy többet van "egyesben", de hát a clarksfield ugye azért jobban fűt :)

(#49964) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Most már rákérdezek, mert annyiszor láttam itt, a Frankenpad milyen modding?

(#49965) Chaser válasza Taoharcos (#49964) üzenetére


Chaser
titán

T60 IPS 15"-ba T61 intel vagy nv lap, csak a 4:3-as T61 lapja jó hozzá. Aztán lehet fokozni 2x4GB rammal, 1600-os vagy nagyobb felbontású kijelzővel. Kinn arany árban mennek az ilyen gépek. Itthon még nem láttam hirdetni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49966) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Olvastam, hogy vannak nem gyári hűtőventilátor vezérlő programok. Tudtok tapasztalatokat mondani kipróbált progikról? Főként olyanok érdekelnének, amik nemcsak Lenovon működnek.

[ Szerkesztve ]

(#49967) Chaser válasza Taoharcos (#49966) üzenetére


Chaser
titán

Főként olyanokról nem tudok, lehet próbálkozni de általában egyik sem működik, nekünk szerencsére van TP fan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49968) Taoharcos válasza Chaser (#49965) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

A T61-ben milyen chipset van? Nem 965?

(#49969) Tim82 válasza Taoharcos (#49968) üzenetére


Tim82
nagyúr

De, de ettől még bele lehet tenni a T60 kasztnijába az alaplapját.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49970) Taoharcos válasza Tim82 (#49969) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Azért kérdeztem, mert fentebb azt olvastam, hogy a Frankenpadban lehet 2x4GB ramot tenni, az Inteles spec pedig max 4GB-t ír.

(#49971) Chaser válasza Taoharcos (#49968) üzenetére


Chaser
titán

Igen az, azért is teszik bele. Kezel 2x4GB ramot. Szemben a T60 3 gigájával. Erős cpu is mehet bele, crystal HD, de az T60-ba is éppen. Jah és tud SATA2-t mod BIOS-szal, T60 csak 1-et.

szerk: Ilyen 4:3-as T61-ről írok most, én is meg akartam lépni de letettem róla.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49972) Taoharcos válasza Chaser (#49971) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Nekem egy R61-em van. 4Gb-t lekezel. Vajon a 2x4Gb-t is tudná?

(#49973) Tim82 válasza Taoharcos (#49972) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen.

Amikor a gyártói specifikáció elkészült, még nem voltak 4 GB-os so-dimm DDR2 modulok a piacon. Aztán utólag vagy frissítik ezeket a specifikációkat, vagy nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49974) Chaser válasza Taoharcos (#49972) üzenetére


Chaser
titán

Tudná. Van is fenn aprón mondhatni jóü áron, utóbbi időben páran 1x4GB sodimm ddr2-t 10k-ért árulnak. Régebben ebayen se volt ennyiért, lehet most sincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49975) Taoharcos válasza Tim82 (#49973) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Tim82 és Chaser köszönöm a válaszokat.

(#49976) chab7 válasza PNP (#49955) üzenetére


chab7
addikt

Ha már a proci hőmérsékleteknél tartunk, reggel éjszakás műszakból jövet bekapcsoltam a gépet, és kis netezés után lepihentem. A gép ment, 10 perc után kikapcsolt kijelzővel. Mikor újra ránéztem a gépre akkor kíváncsi voltam a hőfokokra. Proci magok 50 és 52 fok, hdd 40 fokos volt. Venti (ahogy megfigyeltem a pár nap alatt) 3000-3100 között.
Mindez xubuntu linux alatt, semmi extra driver, csak amit magának feltesz + alap kernel támogatás.
Ahogy látom a videonak is az intelest használja.
Ezek normális hőfokok pár óra üresjárat alatt vagy "hűvösebbnek" kellene lennie?
Még számomra 3 naposan új ez a gép és csak annyit látok hogy kicsit melegebb mint az R52 ugyanazon műveletnél.
Most épp egy skype video hívásban vagyok már kb egy órája, most a két cpu map 1,6 - 2,4 között dolgozik, és 67-72 fokosak. Venti hangja szinte semmi, 3040 körül forog. Ez pl normális vagy hidegebbnek kellene lennie?
Viszont a ventit még felzúgni nem hallottam hangosan, most is ha közel hajolok hallani hogy megy, de csak közvetlen a géphez hajolva.
Remélem ezek normális értékek egy T500-nál nem pedig valami baj van a hűtéssel.

Lehet nekem is ez az egyes fokozat van jobban használva amiről írtatok?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49977) Tikakukac válasza chab7 (#49976) üzenetére


Tikakukac
titán

Lakótárs Linuxozik, windows alatt rendre kisebb értékeket mérünk, hiába elviekben kisebb az erőforrás igény. Ez sajnos ilyen. Szerintem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49978) audi100td válasza chab7 (#49976) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem normális, pont emiatt tettem le anno a linux-ról, windowsnak sokkal fejlettebb az energiamenedzsmentje.

(#49979) lapa válasza audi100td (#49978) üzenetére


lapa
veterán

én ezt továbbra is vitatom, a 4,x wattokat szimplán nem hiszem el továbbra sem, a 6,0-6,5w-ok (x200s-nél) meg nagyjából hasonlóak voltak, akárhogy mértem több esetben és géppel. azt viszont simán elképzelem, hogy használat közben mondjuk 3g meg ilyesmi jobban (takarékosabban) megy win alatt. meg az, hogy sleep után reprodukálható nálam win7-en a +2w... de van most egy x64 win7-em lemezen, majd ha nagyon ráérek megnézem az is ezt csinálja-e.

én inkább azt mondanám, hogy mindkettőnél végig kell nézni a dolgokat, amíg az adott géphez kapcsolódó, valóban alacsony fogyasztást eléri az ember. ennek szerintem jóval több igazságtartalma van, pláne a sok tényező egymásra hatása miatt (lásd hdd, ssd, második hdd, fp, mindenféle appok...). szóval szerintem az a fontos, hogy powercfg -energy vagy powertop / powertop2 és utána figyelni batterynél mennyi az annyi. és nem egyszer megnézni, hanem különböző események után (sleep, hibern, 3g, ultrabay kivétel...) is.

nem vitaindítónak gondoltam, csak ezt így kijelenteni szerintem túlzás.

persze az is igaz, hogy olyan, hogy "linuxozik" olyan nincsen. olyan van, hogy valamilyen konkrét releaset használ. ahogy xp sem = win7, ubuntu 12.34 sem = debian 56.78, hogy példát említsek.

[ Szerkesztve ]

(#49980) Francia91 válasza chab7 (#49976) üzenetére


Francia91
veterán

Én csak azt tudom, hogy nekem Win7 alól ilyen folyamatok közben proci 45-55 fok, eközben fordulat TpFanControl-lal 1900 környéke. Hardverre azonos T500-asunk van, tehát jó összehasonlítási alap Win7 vs. Linux terén. Pedig elvileg a Win7 energiazabálóbb, mint a Linux, mégis Win alatt hűvösebb. Ha hazaérek, küldök egy hömérséklet diagramot a T500-asomról.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49981) audi100td válasza lapa (#49979) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kb. 2 évvel ezelőtt volt egy olyan probléma, hogy frissebb linux kernelek mellett egyre inkább nőtt a fogyasztás. Nem tudom ezt sikerült-e azóta orvosolni, de van egy olyan érzésem, hogy nem, ez meg nem igen függ a disztrótól. Nem először olvasom, hogy panaszkodnak userek, hogy linux alatt kevesebbet megy akksiról a notebook, az ellenkezőjéről még nem igen hallottam.

(#49982) chab7 válasza Francia91 (#49980) üzenetére


chab7
addikt

Oké, Az jó lesz. Még fent van nálam is a win7, nem száműztem, csak feltettem mellé a számomra otthonosabb xubuntut. Ha megírjátok win7-ben mivel és hogyan kell monitorozni a hőfokot akkor megnézem abban is.
Maga az akkuidő az kb azonos mindkettőben, de majd egyszer lemérem azt is pontosabban.

(#49981) audi100td: Ez az, hogy így első pár nap használat után (első nap csak win7, tegnap már csak xubuntu) nekem kb azonos akkuidőt produkált. Nem is a win7-hez tudom viszonyítani a hőfokokat, mert abban azt sem tudom hogyan kell nézni, hanem a régi R52-esemhez. De elsőre betudom annak is hogy abban ehhez képest ugye gyengébb a hardver, és ez a hőkülönbség épp adódhat abból is. Ezért akarom más T500-okkal hasonlítani most, mert az lesz az igazi.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49983) Francia91 válasza chab7 (#49982) üzenetére


Francia91
veterán

Aida64 tökéletes erre a célra, én is abból nyomok PrintScreent

Intel X4500MHD integrált videokártyával:

ATI Mobility Radeon HD3650 GPU-val:

YouTube-nál megy fel a proci 55-62 fok közé, de azt vígan elviszi az integrált Intel is 1080p-ben akár :)

És ilyen hőmérséklet alatt még nem is megy a venti :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49984) chab7 válasza Francia91 (#49983) üzenetére


chab7
addikt

Na akkor lovaglok is át win7-re és megnézem. Akkor a képernyőmentések idején csak az aida64 futott, más nem?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49985) Francia91 válasza chab7 (#49984) üzenetére


Francia91
veterán

Windows Update közben nyomta fel a frissítéseket, meg ment a Chrome

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49986) lapa válasza audi100td (#49981) üzenetére


lapa
veterán

nincsen olyan, hogy linux, és pont erről beszélek. annak sincs értelme, hogy az én thinkpadem kevesebbet fogyaszt. konkrét típusokról, konkrét kernelekről van szó. innentől kezdve a "linux többet fogyaszt" értelmetlen továbbra is.

én x200s kapcsán utoljára 3.0-val meg nagyon röviden 3.2-vel néztem, azok többet ettek, mint a 2.6.32. ennek a másik oldala az lehet, hogy újabb cpu platformokon meg újabb gpu-knál a jobb támogatás miatt alacsonyabb lesz. ezt nem tudom.

én nem azt mondom, hogy kevesebbet eszik. azt sem mondom, hogy ugyanannyit. azt mondom, hogy utána kell járni a konkrét konfig és driverek kapcsán mindkét világban, meg azt, hogy nekem ugyanannyit evett minimimon mindkét rendszer azonos x200s konfigon. az első sleepig...

érted, azzal van bajom, hogy egy 2 éves jelenség kapcsán "olyan érzésed van", és ez alapján magabiztosan kijelented. ez így nem jó, még akkor sem, ha a valóság ezzel egybevág.

(#49987) audi100td válasza lapa (#49986) üzenetére


audi100td
nagyúr

Legyen így, részemről nem igazán érdekel már, magamban mint otthoni rendszert jelenlegi formájában leírtam. Csak ne kellene hallgatni a siránkozást, hogy szar a gépem, közben valamelyik linux disztró alatt nem viselkedik úgy ahogy kellene. És azért írok általánosságban, mert eddig egy disztrót nem találtam ami notebookra valós alternatívája lehetne egy Windows-nak vagy OSX-nek. Szerver az megint más, de otthonra nekem amolyan félmegoldás és túlzottan körülményes.

Hozzátenném, ez a Win8-ra is sajnos egyre inkább jellemző, túl sok vele a nyűg...

[ Szerkesztve ]

(#49988) Francia91 válasza audi100td (#49987) üzenetére


Francia91
veterán

Én is maradtam a Win7-nél, T60p-n még próbálgattam a 8-ast, de nem jön be, nem jobb, mint a 7-es. Ezért T500-ra már fel sem tettem, valahogy nem tud már érdekelni :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49989) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Az mitől lehet szerintetek hogy az R51-nél friss Win7 alatt gondol egyet a gép és a bill/egér nem megy? Usb-s egér megy, meg nem fagy le a Win, csak a bill nem reagál semmire, és csak egy újraindítás oldja meg a gondot.

(#49990) chab7 válasza Francia91 (#49985) üzenetére


chab7
addikt

Most átjöttem win7-re és elindítottam az aida64-et. Nem fut semmi, csak skype az óra mellett figyelőállásban + opera amiről most írok. Magok hőmérséklete: cpu 71 fok, 1.mag 66 fok, 2.mag 71 fok
Aztán leesik 62,58,62 fokra és kb ezek között az értékek között ingázik.

Vagy nem értek a windowshoz (ami szentül igaz) és nincs valami beállítva ami kellene, vagy win7 alatt még melegebb is mint xubuntuban.

Azt mondjuk nem tudom melyik videókártya van használatban :U
és aida is csak próbaverzió, nekem pl hdd hőfokot így nem is mutat.

A megjelenítés / pci-agp videó résznél ati mobility radeon van csak, tehát akkor úgy néz ki ezért melegebb win7 alatt.
hogyan tudok váltani intelre? Csak biosból?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49991) lapa válasza chab7 (#49990) üzenetére


lapa
veterán

nem biztos, hogy nem fut semmi. futtass egy powercfg -energy-t adminként, hátha kidob valami trükkös progit, ami eszi a cpu időt.

amúgy meg talán a pillanatny fogyasztás konkrétabb képet ad. windowson a power manager --> battery fül, ubuntu alatt meg jobb klikk az akksin és az egyik fül. mindkettőt csak lehúzott tápnál látod, és érdemes ugyanolyan fényerőn legalább fél percig hagyva hasonlítani. linuxon powertop is kiírja a legtöbbet evő programokat, azt is érdemes megnézni.

(#49992) audi100td válasza chab7 (#49990) üzenetére


audi100td
nagyúr

Fel kellene pakolni minden szükséges illesztőprogramot, beleértve a switchable graphics vga drivert, power management drivert, power managert, akkor már lehet váltani a 2 gpu között.

szerk: De lehet csak simán poros a hűtőd, esetleg egy friss pasztázás sem árthat neki.

[ Szerkesztve ]

(#49993) chab7 válasza audi100td (#49992) üzenetére


chab7
addikt

Épp ezen gondolkodtam, hogy bár ugyan olyan patent a gép mintha nem is használták volna sosem, de attól még lehet belül kosz, végülis majd 5 éves már. De hát kezdjem az együttlétünket egy szétszereléssel? Mondjuk alaposan megismerem legalább belülről is :)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49994) audi100td válasza chab7 (#49993) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ajánlom a figyelmedbe, így könnyebb neki állni: HMM

(#49995) chab7 válasza audi100td (#49994) üzenetére


chab7
addikt

Wow, nem semmi leírás, köszönöm :R

Most kezembe vettem újra az R52-t mert a T500-on futtatok egy memtestet (17 perce fut, eddig 0 error), addig ezen böngészek.
Hááááááát, a kijelzőt azt végérvényesen megszoktam a T500-ban. Brutális a különbség.
Mondjuk most figyelem, hogy ezen is csak opera van megnyitva + a pdf fájl és 55 fokos a proci, már most hogy elindítottam a gépet. Nagyjából tehát azonos. Viszont az R52-nek a külsején és a kiáramló levegőn nem érezni annyira, a T500-on jobban érezni is a hőt. Viszont a venti ezen jobban forog, 3500 körül. Jobban hallani is, pedig eddig büszke voltam milyen csendes gépem van :) Na a T500 meg még csendesebb.
Szerintem majd szétszedem, pasztázom portalanítom (biztos van benne még ha netán évekig csak be volt is dobozolva) és hátha még hűvösebb is lesz.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49996) MC Pite


MC Pite
veterán

Egy csokit, vagy egy juró jutalmat feldobok paypalon már annak aki win7 ee pro (64bit?) imaget adna nekem. :R
Szókaroztattam magam a lenovo supporttal, ez és a msatás bővítés ügyében (csinálhatom-e magam, gari marad-e), de többedik helyre forwardoltak és b*sztak válaszolni. Jujj egy think cucc (persze hogy az, azt kellett nyomni a menüben), jujj ez nem tudjuk melyik szervizben járt, hát már nem mi vagyunk az egyetlenek innentől lesz*rjuk, és így tovább és így tovább ment a körbemutogatásm levélírogatás, stb :((( .
Gondoltam ne ncore sw boltból szerezzem már be, hanem az ee változatot rakjam fel - két hete egy fél milliós dell asztalival játszottuk el ugyanezt, a 4. vista ment fel rá, a notikhoz adott elvileg ua delles vista sem akart; sem a disztributor, sem senki nem akart pénzért sem adni egy nyavalyás dvd-t vagy imaget. Gari időben visszakapja az ember a vinyót lehetőleg os-el (ha nem egy próbaverziós rendszert raknak fel mint most a 220asomra :U ) vagy tökönszúrhatja magát, főleg gari lejárta után; vagy letölti a fellelhető összes változatot sorban (sajna már az ms forrás sem elérhető). X120ra magam szereztem be a rendszert, az sima ügy, meg nincs extra lenovo élmény sem, az igaz (tény, 20másodperccel a post után már megy az opera a nagyobbik vason, hdd-vel ráadásul.

És plusz egy kérdés... Érdemes msatás ssd-ből gyorsat venni?
Azon filózok hogy még egy 4g-os ram modult veszek bele, tempet is odarakom, és hagyom az ssd-t a fenébe. Viszont párom 99%ban böngészik a gépen, ölből, és mozog közben, ennyiből meg jobban díjaznám az ssd-t, időnként hozzányúlnak a vinyóhoz a böngészők ahogy látom.
X120 pl nem elég erős ahhoz hogy különböző ssd-k ereje kijöjjön, és inteles (főként mobil) déli hidakkal nincsenek túl jó tapasztalataim sebesség tekintetében, lehet nettó pénzkidobás egy gyorsabb meghajtó. Viszonyításképp (csak vastag ssd-im vannak itthon, nem tudom belerakni) a szokásos usb-s ssd-vel (S596) tesztelek, az intelnél szokásos 24 megával megy (asztalimon a phenom az usb 2.0 elméleti maximummal írja/olvassa a meghajtót), illetve céges i3-as lattitudunkban elvileg elég gyors ssd van, gyakorlatilag nem érződik túl fürgének.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#49997) Francia91 válasza chab7 (#49995) üzenetére


Francia91
veterán

Én szétkaptam egyből, ahogy megérkezett, teljesen rendben volt a belseje, egyáltalán nem volt poros

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49998) Borote válasza chab7 (#49995) üzenetére


Borote
addikt

Ez alapján az én logikám azt diktálja, hogy gyengül a hőátadás a processzor és a hűtőborda között:
hővezetés csökkent -> hideg levegő jön ki, CPU melegebb lesz -> venti magasabb fordulaton jár -> még hidegebb levegő. (Hideg, azaz környezeti hőmérséklethez közelebbi :DDD )
Újrapasztázás valószínű, hogy hasznos lesz (kivétel, ha a hőcső sérült, de akkor szerintem jobban melegedne).

(#49999) Chaser válasza chab7 (#49995) üzenetére


Chaser
titán

Cpu-t feszeld alul, majd akkor hogy ámulsz:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50000) Francia91 válasza Chaser (#49999) üzenetére


Francia91
veterán

P8xxx-et lehet alulfeszelni?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.