Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) xcds válasza Chaser (#48298) üzenetére


xcds
őstag

Lehet, kipróbálom. Mondjuk kiv lennék, mennyit eszik. Parancssorba ha beírod, hogy powercfg /energy, akkor csinál egy html fájlt, amiben sok minden benne van, többek közt ez is.

(#48299) Tikakukac: Nálam 44 fokra van állítva a tpfc. Nem akarom felengedni 65 fokra, így is langyos az alja. Nem olyan nagy gond ez, csak csodálkoztam, hogy egy ilyen progi 5%-ot eszik, pedig pont a spórolásról szólna.

(#48300) lapa : Mindig is sokalltam az idle-t, 20 fölött van. De így nem is csoda.

[ Szerkesztve ]

(#48302) Tikakukac válasza xcds (#48301) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hát mikor izzad dokkolóban van, amúgy meg ha kiveszem csak olvasok, így nincs para :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48303) sutszi válasza xcds (#48294) üzenetére


sutszi
veterán

Hát ez több mint nálam... Néhány kiugrás van 4%-ig, de van 0,5% illetve 1,5% körül folyamatosság is..Szóval átlag 2% körül mozog.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48304) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a laptopomon(T60p) használatba venni az ujjlenyomat-olvasót.
Itt olvastam valahol, hogy a böngészőkben lévő beléptetést is lehet fp-el végezni.
Kérdésem, hogy ez esetben a fp egy jelszót aktivál, vagy megadja az adott oldalon a biometrikus azonosítómat? Jó lenne, ha mindenhol használhatnám, de nem szeretném, ha az ujjlenyomatom bárhova is kikerülne. (Firefox alatt)
Másik kérdés, hogy több ujjat is tud-e kezelni, illetve több ujjlenyomat/jelszavak különböző párosítása megoldható-e?

Mennyire számít biztonságosnak a dolog?
Amennyiben jól működik, akkor lehet sokkal bonyolultabb jelszavazást is alkalmazni. :)

Még egy kérdés: Processzorcsere esetén kell-e újrahúzni a rendszert? (T2600-->T7400)
Esetleg BIOS-al mókolni valamit? (2007-es gép)

[ Szerkesztve ]

(#48305) Francia91 válasza scarbantia (#48304) üzenetére


Francia91
veterán

BIOS-t érdemes frissíteni CPU (Yonah-ról váltasz Meromra) cserénél, de a rendszert nem kell újratelepíteni.
Ujjlenyomatolvasós beléptetés nálam elég furcsán működik böngészőben, így nem is nagyon erőltettem ezt a féle dolgot, ráhagytam. Maradtam a Windows beléptetésnél ujjlenyomat szinten.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48306) Chaser válasza scarbantia (#48304) üzenetére


Chaser
titán

Chrome mellett biztos működik. Sztem a jelszót tárolja a lenovo sw és ahhoz kéri az azonosítást, úgy enged be.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48307) scarbantia válasza Francia91 (#48305) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi!
Honnan tudok megfelelő BIOS-t leszedni? Gondolom célszerű a legújabbat.
Vagy nézzem meg a meglévő verziószámát, és abból lehet tudni, hogy stimmel-e?
USB-ről, vagy beépített kártyaolvasóról is lehet BIOS-t frissíteni, vagy inkább írjam ki CD-re?
Sose csináltam még ilyet... :U

(#48308) Francia91 válasza scarbantia (#48307) üzenetére


Francia91
veterán

Én CD-ről csináltam, az még biztos módszernek mondható. Egyértelmű, hogy a laptop azonosítója alapján leszedett BIOS-t kell feltenni. A Lenovo oldaláról tudsz leszedni BIOS-t.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48309) scarbantia válasza Chaser (#48306) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi neked is! Ha nem adja ki az ujjlenyomatomat, akkor megpróbálom.
Hát, ha lehet, akkor maradnék a Firefox-nál.
No mindegy, megpróbálom.

--

MÁS: Múltkor próbálgattam a T61p WUXGA kijelzőjét különböző .ICC profilokkal.
Egészen szép lett a tőle a kijelző(bár más típushoz készült a profil), viszont egy elég hülye hibába botlottam.

A színek, főként a pirosak, egyes programokban nem jelennek meg rendesen. Photoshop-ot, Illustratort, és Win képfax akármi megjelenítőt próbáltam. Konkrétan a piros szín a Ps-ben téglavörös.
A win. képmegjelenítőjében is vörös, de ha kiteszem teljes képernyős módban, akkor jó.
IrfanView alatt ha jól emlékszem jók voltak a színek.
Ha megnyitom a képmegjelenítőt, és utána állítok a profilokon, akkor nem változik semmi, ha jó volt úgy marad, ha téglavörös, akkor is. Ha a programot újra megnyitom, akkor a profilbeállítás szerint változik a helyzet. A többi szín se jó, de a piros a legszembetűnőbb.

Mi lehet az oka?

Azóta kipróbáltam másik gépen is, ott se jó, tehát nem Thinkpad specifikus a probléma, de azért ha valaki tud hozzászólni, arra kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#48310) scarbantia válasza Francia91 (#48308) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi, megnézem.

(#48311) FoxiestFox válasza scarbantia (#48309) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Firefox alatt is működik.
De én is letettem róla, elég a Win loginhoz.

A kalibrálós dolog nálam is jelentkezett, Irfan alatt jók a színek, Chrome-ot volt necces rávenni, hogy alkalmazza a színprofilt... Több progit nem használok, aminél gond lenne.
De elég nagy idiótaság, hogyha bead az ember egy profilt a Windowsnak, azt bizonyos programok lesz**ják.

(#48312) scarbantia válasza FoxiestFox (#48311) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem. A profilt használja minden program, ez látszik.
Egyszerűen van olyan program, amiben eltolja a színeket!
Az ablak kerete, a Ps kezelőfelületén látszik, hogy a profil ott is aktív, de a színkezelésénél teljesen elmennek a színek. Nem olyan lesz, mintha a profil nem lenne aktív, annál sokkal rosszabb!

De ez így használhatatlan, pont az Adobe programoknál nem működik rendesen! :W

Amúgy kipróbáltam LUT manager-t is, ha abban töltöm be a színprofilt, akkor jó.
Csak azt minden rendszerindítás után be kell tenni.

(#48313) audi100td válasza lapa (#48300) üzenetére


audi100td
nagyúr

HD Sentinel szívatott meg, azóta nem is igen használom, csak vinyók gyors ellenőrzésére.

(#48314) FoxiestFox válasza scarbantia (#48312) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez érdekes.

(#48315) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nem tudjátok, hogy az ebayes panelek, amik "elméletileg" a gyártótól származnak milyen minőségűek? Valóban "gyártói" darabok?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48316) audi100td válasza mobal (#48315) üzenetére


audi100td
nagyúr

Attól függ, pl. a W510/W520/W530-hoz való FHD AUO panel 99%-ban nem az aminek árulják, LG-t vagy Samsung-ot küldenek helyette. Rá kell kérdezni az eladónál.

(#48317) mobal válasza audi100td (#48316) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A minőségére gondoltam, gyártó jelen esetben mind1.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48318) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Tud valaki eladó 17"-os Thinkpad-et?

(#48319) 4ckatro válasza SzalaiG (#48318) üzenetére


4ckatro
csendes tag

W700-as széria. (W700/W701)

(#48320) rekop


rekop
senior tag

x200-nál a ventillátor állandóan 3000rpm fölött megy? Idle-ben is 3200 körül pörög ~38fokos cpu-nál, ami már azért elég hagos. Ilyenkor teljesen hideg levegőt fúj ki a szellőzőnél. Ez így normális? Power managerben hiába állítok bármit, nem megy lejjebb.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#48321) btudos válasza rekop (#48320) üzenetére


btudos
veterán

TPFC-t rakj fel, azzal tudod szabalyozni a ventit.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48322) rekop válasza btudos (#48321) üzenetére


rekop
senior tag

Olvastam már róla itt, de igazából nem szívesen használnám. Állandóan figyelgetni, hogy nehogy megfőjön a cpu, mert ugye mégsem egy gyári programról van szó. :(

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#48323) btudos válasza rekop (#48322) üzenetére


btudos
veterán

Nem kell figyelgetni, beallitod a sajat igenyeidnek megfeleloen a homersekleteket, es szabalyozza magat az alapjan.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48324) rekop válasza btudos (#48323) üzenetére


rekop
senior tag

Arra gondoltam, hogyha nem működik megfelelően a program, ezáltal akár hazavághatja a gépet is a túlmelegedés. Azért ezt a programot mégsem lenovo mérnökei írták, ami nem az jenenti, hogy nem lehet jó, csak szerintem azért vicces, hogy a gyári szoftverekkel nem lehet ezt megoldani egy ilyen kategóriájú gépnél. Nem régóta van meg az x200, de egyre nagyobb csalódás nekem.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#48325) mobal válasza rekop (#48324) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hardveres védelemmel rendelkezik a géped, szóval kárt nem fogsz tudni benne csinálni (olyan könnyen). Ha 50 fok körül be tudod lőni akkor nagy valószínűséggel semmi baja sem lesz hosszú távon.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48326) Tikakukac válasza rekop (#48324) üzenetére


Tikakukac
titán

Még szép, hogy nem ők írták, te sem nagyon szeretnéd, hogy ilyen szinten belepiszkáljanak. És nem vághatja haza, fizikai védelem van, így bármit is csinálsz az a gép le fog kapcsolni. Mondjuk ha venti nélkül nekiállsz videót vágni 10 órán át az ágyban. Reális.

Nem, nem lehet gyárilag megoldani, tudtommal senki más sem oldotta meg. Semmilyen kategóriában.

Örülj, hogy ezek a legnagyobb csalódásaid. Ezek már olyan apró dolgok, amiért nagyon sok géptulaj kezét adná. Ha Te csalódásnak élsz meg ilyeneket akkor ne válts gépet, mert akkor azt földhöz is vágod majd.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48327) YumeD válasza Tikakukac (#48326) üzenetére


YumeD
tag

Sőt, még igy is limitált a dolog, az EC piszkálása nélkül max. előre definiált "Fan level"-t adhatsz meg, konkrét RPM-et nem:) Aki meg olyan retardált (mint én:D) hogy az EC-t piszkálja, az úgy is tudja mit csinál és vállalja a felelősséget. Amúgy személy szerint én örülök, hogy ezek a vasak ilyen szinten vannak supportálva külső közösségek / "buherátorok" által, mert legalább ott a szabad akarat lehetősége, hogy bevállalod vagy sem :)

(#48328) fungi válasza rekop (#48322) üzenetére


fungi
aktív tag

A saját x200-am is tekerné a ventit, hiába hűtött le már régen, TPFC-vel legtöbbször 1. fokozatban megy
a venti, ami gyakorlatilag nem hallható, persze ha kell, elindul, viszont én nagyon utálnám az
állandó zajt, egyébként kint van a taskbaron az aktuális legmelegebb hőmérséklet. Nekem bejön.

(#48329) rekop válasza Tikakukac (#48326) üzenetére


rekop
senior tag

Csak azt szerettem volna, ha 38°C-os cpu-nál ne menjen a ventillátor ~3300rpm-el (ami azért elég zajos este/éjszaka a csendben). De akkor ez nem kivitelezhető a tpfan nélkül. Ha van fizikai védelem akkor okés, ezt nem tudtam. Este felteszem, meglátjuk milyen lesz. Azért van pár apró dolog, ami pl. R400 (ami nem "igazi" TP sokak szerint) után "szokatlan" volt. Ez a ventillátorzaj, már írtam nemrég a DC jack dugó 'lazasága' a gépben, hangszóró minősége, 6cellás akksi 2-3mm es 'holtjátéka'. Nekem ezek tűntek fel így pár nap használat után. De hogy valami pozitív is legyen: a thinklight már nem a szemembe világít hanem tényleg a bill.-re. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#48330) Chaser válasza mobal (#48317) üzenetére


Chaser
titán

Azért nem mind1, mert szoros összefüggésben van a minőséggel. Kb ugyanaz mint a billzet. T60-ba 3 gyártótól van beszállító. Mind gyári, FRU-s, de elég nagy különbség van a legjobb és legrosszabb verzió közt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48331) mobal válasza Chaser (#48330) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez oké. Akkor maradjunk az LG panelnél. Teszem azt veszek egyet ebay-ről kb. 1/3 áron mint ahogy az a Lenovo árulja akkor ugyan azt a panelt kapom, csak rögtön a gyártótól és nem a Lenovo-tól? Sajnos láttam már csere panelt MacBookba ebayről, ami adott esetben egy minőségileg igen kifogásolható termék volt.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48332) Chaser válasza mobal (#48331) üzenetére


Chaser
titán

Ezért kell rákérdezni a pontos típusra. Persze az sem garantálja 100%-ig hogy azt küldik amit mondanak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48333) audi100td válasza mobal (#48331) üzenetére


audi100td
nagyúr

Valószínűleg nem lenovo FRU-s panelt kapsz, hanem olyat ami kompatibilis vele. Ebből adódóan a minőség kérdéses (bár gyakran a gyári is elég gyatra). Ha ki van írva, hogy LG, akkor is könnyen lehet, hogy pl. Samsung-ot küldenek. Ami épp van nekik raktáron...

[ Szerkesztve ]

(#48334) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Ah ocseeem! Kiakadok...mi a feneert arulnak notikat meg 1366x768as felbontassal meg mindig?!
Ezen jo lenne a gyartoknak mar tullepni es nem tovabb gyartani...
Bocs, csak hangot adtam a csalodottsagomnak...

(#48335) Borote válasza mutyuru (#48334) üzenetére


Borote
addikt

De hát ha 15"-on nagyobb felbontás van, akkor minden betű olyan kicsi és nem látok belőle semmit ;]

És még ez a retek TN is...

(#48336) Chaser


Chaser
titán

T60 IPS 1400x1050 vs T61 TN 1680x1050, igazából pasztel színekben vérzik el nagyon a TN. Gyakorlatban azért elviselhető kategória még ez a fajta. Mindkettő LGP gyártmány. Érdekes, bár a T61 is matt, de sokkal fényesebb a felülete, talán ezért is jobbak a színek valamivel "élőben". Meg emiatt nehéz fotozni:)

Többi kép itt megnézhető.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48337) rekop válasza mutyuru (#48334) üzenetére


rekop
senior tag

Hát jah... 14" és 15"-ban előfordul még felső kategóriában is, de 12"-ban ideális lehet szerintem...

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#48338) Integra


Integra
titán

acer gép
hát... ezeket a felbontásokat látva a 12 collos kategóriában, sírni tudnék... remélem idővel a lenovo-nál is a kardjába dől pár menedzser...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48339) Chaser válasza Integra (#48338) üzenetére


Chaser
titán

Dehogy dől, nincs rá igény ;] acernek már 15.6 FHD IPS gépe is van és az ára sem vészes ahhoz képet, 220k körül. FHD IPS 12-13+-on is van már jó ideje asus zen-ekben pl. Ott van rá igény...amióta az IBM kiugrott, érdekes mód azóta silányult le a kijelzők minősége, az ő idejükben még biztos volt rá igény...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48340) Borote válasza Integra (#48338) üzenetére


Borote
addikt

Wow, WQHD IPS kijelző, tetszik :D
Bízom benne, hogy egyre inkább terjed majd az IPS.

(#48341) Tim82: szerencsére a képarányra annyira nem vagyok finnyás.

[ Szerkesztve ]

(#48341) Tim82 válasza Borote (#48340) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már csak a 4:3-ot kellene visszahozni. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48342) Integra válasza Borote (#48340) üzenetére


Integra
titán

nem az a kérdés hogy terjed e, mert terjed. az a kérdés, hogy ez a sok "szarfaszúbuzi" (na ki tudja, miből idéztem?:DDD) mikor engedélyezi már a minőségi és nagy felbontású paneleket az x sorozatban.. :( :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48343) audi100td válasza Chaser (#48339) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az IBM időkben 12"-on 1024x768 volt a felbontás (az öregebb masinákon még kisebb), ez mivel jobb egy 1366x768-nál? :) Nem mint ha én elégedett lennék a helyzettel, csak nem látom az IBM -> lenovo összefüggést.

#48344 Chaser: még egy szavazat a 16:10-re, számomra eddig ez volt a legideálisabb.

[ Szerkesztve ]

(#48344) Chaser válasza Tim82 (#48341) üzenetére


Chaser
titán

Én 16:10-zel is beérném:) Nekem az talán még jobb is mint a 4:3. Igaz, apple retina 15.4-es, csak az ára is elég nagyfelbontású:D

szerk: audi100td: IBM időkben volt IPS tableteken kívül is, mióta IBM nincs, a flexview IPS kifejezés sincs lenovonál. És nem azért, mert nem lenne rá igény, vagy mert olyan kurta drága lenne az IPS panel, hanem mert zsákok. x61t 1400x1050-en. Tabletből meg nyilván az volt az utolsó nagy felbontású. Minek is az, tiszta hülyeség.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48345) Tim82 válasza Chaser (#48344) üzenetére


Tim82
nagyúr

A X60/X61 tablet már bőven Lenovo-éra (az említett 12" SXGA+ IPS kijelzővel). :D

Amúgy én is elvagyok 16:10-zel már, mind a Z61p, mind barátnőm T500-a kellemes csalódás. Persze, ehhez legalább WSXGA+ felbontás kell 15,4"-hez.

Szeretnék valamikor egy X200(s)-t is, persze.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48346) Chaser válasza Tim82 (#48345) üzenetére


Chaser
titán

Igen, az utolsó nagyfelbontású tablet. 4:3-as. Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de talán-talán az IBM-nek még volt akkora kihatása a piacra, hogy a "kedvükért" voltak notesz IPS panelek is. Lenovo meg vagy tett rá, vagy nem láttak benne akkora piacot. Ugyanakkor az rendkívül szomorú, hogy egy ideje újra szivárognak az IPS kijelzők, csak lenovo gépekben nincsenek érdekes mód..se üzleti szférában, se konzumer gamer gépeknél. Érdekes. Ez mindkét réteg az aki meg tudná fizetni az egyébként nem is olyan nagy felárat az IPS-ért és gondolom lenovo arra még rátehetne egy lapáttal, de nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48347) Borote válasza Chaser (#48346) üzenetére


Borote
addikt

(#48348) Tim82 válasza Chaser (#48346) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem nincs értelme ilyen összeesküvés-elméletet gyártani. Nem vagyok benne biztos, hogy ha IBM-nél maradt volna az üzletág, összességében máshogy alakult volna a termékvonal fejlődése. Piaci trendekkel nehéz szembeszállni, ha nem vagy Steve Jobs. :)

Amúgy IBM alatt nem volt nagyfelbontású tablet (sőt, az első tablet is a Lenovo-éra legeslegelején jött ki - X41t).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48349) Chaser válasza Borote (#48347) üzenetére


Chaser
titán

Szuper, visszavonva. Nagyfelbontású subgépeknél - tableteknél?- a lenovo 2013-ra felzárkózott, ez is valami.

Tim82: Tablet nem, de "nagy" gépeknél volt lehetőség.

Valaki találkozott már olyan 90W slim töltővel, aminél a gép csatlakozós kábel forrasztott és nagyobb a töltő mint a "normál" slimnél? Vettem egyet, de azt hittem ebből csak egy fajta létezik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48350) Francia91


Francia91
veterán

Csak hogy én is hozzászóljak a témához :):

1400x1050, vagy 1680x1050 felbontás alá én sem adnám, az biztos, főleg 14-15"-os méreten.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.