Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Schuby válasza Gondwana (#49350) üzenetére


Schuby
aktív tag

Annyiért oda is adom az enyémet 5x nem használtam összesen, még a kulcs is a gyári karikán van.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#49352) Krix válasza Veron (#49349) üzenetére


Krix
őstag

Én ilyet használok: [link] Mondjuk ez USB3-as de van nekik USB2-es is.

If it is not broken then don't fix it!

(#49353) cigam válasza Krix (#49352) üzenetére


cigam
félisten

Akkor már jobban jár, ha eladja a T400-at, hozzácsapja ezt a 20-30k-t, és vesz egy olyant amin HDMI is van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49354) Veron válasza cigam (#49353) üzenetére


Veron
őstag

kösz mindenkinek! most vettem a T400-at, nagyon jó kis masina, viszont HDMI nincs rajta és erre nem figyeltem. megörültem a gépnek, a csatlakozó meg a feledés homályába veszett. több tízezer forintot nem költenék megoldásokra, viszont ha van olcsón, akkor érdekel. a dokkolóval az a baj, hogy ott ki kell vezetni a hangot is valahogy, az meg mindenképp analóg lesz, mondhatni félsiker akkor. :(

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49355) audi100td válasza Veron (#49354) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az a chipsetből adódóan a dokkoló nélkül is analóg lenne, már ha ki lehetne vezetni, T500-nál van DP közvetlenül a gépen, de ott ugyanez érvényes. X201/T410/T510/W510 óta van digitális hangátvitel.

[ Szerkesztve ]

(#49356) Chaser válasza Veron (#49343) üzenetére


Chaser
titán

Dokkoló, vagy kidobsz 1x k-t analód-digitális átalakítóra, ami ideális esetben működik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49357) Tim82 válasza Veron (#49354) üzenetére


Tim82
nagyúr

Advanced Dock-on van digitális hangkimenet és DVI is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49358) Chaser válasza Tim82 (#49357) üzenetére


Chaser
titán

A 2504-en is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49359) Tim82 válasza Chaser (#49358) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jogos. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49360) donjohnson válasza cigam (#49298) üzenetére


donjohnson
addikt

na megvettem itt a hardveraprón a 92P1104-es töltőt és jó a T400-hoz :K

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#49361) otps válasza cigam (#49340) üzenetére


otps
aktív tag

Köszönöm.

És itt a fórumon hogy érem el reballt, vagy reballingot? És a másik úriembert?

Illetve odáig hogy jutok el, hogy tudjam, hogy alaplaphibás-e a gépem?

(#49362) cildren


cildren
tag

Most néztem utána az új Edge szériának, hát lesznek érdekes dolgok ezen már olyan töltő aljzat lesz mint az X1-esen + ez a OneLinkDock hát elég érdekesen néz ki. De ki ne maradjon, hogy a rendes TrackPoint billentyűket is száműzték a tapicskolóra... Lehet, hogy az utolsó normális ThinkPad a T*20-as volt?

(#49363) cildren válasza cildren (#49362) üzenetére


cildren
tag

Igen tudom, hogy az Edge széria nem rendes TP, de azért ne a belépő üzletit elrontani ezzel? Ejj-Ejj

[ Szerkesztve ]

(#49364) audi100td válasza cildren (#49363) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az edge eddig se volt egy nagy szám, 120k-ért nem igen érdekel, kérdés mi lesz a helyzet a T/X/W szériával...

(#49365) Chaser


Chaser
titán

L430-at láttátok iponban 92-ért? Igaz csak celeron 14" HD matt, 2GB ram, 320GB hdd, de van rajta dokk port, annyiért jó vétel..ha még van:) Egy kis ram, ssd, cpu és lőn világosság.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49366) audi100td válasza Chaser (#49365) üzenetére


audi100td
nagyúr

Eléggé fapad, de ennyit simán megér az tény.

(#49367) Tim82 válasza Chaser (#49365) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt olvastam pár napja (mármint az iPon-os L430-tesztet, amit belinkeltel a Milyen notebook-ot vegyek-topikba). Alapvetően csak a BT hiánya az, amivel nem tudnék megbékélni (egérrel, headsettel rendszeresen használom).

Amúgy az aprón hirdet valaki 145k-ért egy high-end L430-at (1600*900-as kijelző, BT, beépített HSDPA modem, Ivy Bridge i5, talán webcam is) - kb. minden benne van, amit utólag tetetnék a "fapados" L430-ba, ha vennék.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49368) audi100td válasza Tim82 (#49367) üzenetére


audi100td
nagyúr

ThinkLight van ezekben?

(#49369) donjohnson válasza audi100td (#49368) üzenetére


donjohnson
addikt

Lenovo decided to left the Thinklight from the L-Series and also the backlight-keyboard.

sajnos nincs.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#49370) audi100td válasza donjohnson (#49369) üzenetére


audi100td
nagyúr

így részemről sajnos felejtős, hiába a jó ár/érték arány

(#49371) cigam


cigam
félisten

A T400-as "benézés"ről jut eszembe: wifi
Gyanusan lassan másolt, és azt írja (a router-től 20cm-re), hogy csak 54mbps-os a kapcsolat. Már tudom miért, csak nemtudom hogyan járok jobban?

Egy (kompatibilis)minipci modul, vagy egy kis USB pöcök?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49372) Tim82 válasza cigam (#49371) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem a Hardveraprón kis keresgéléssel találsz Intel 5100agn-t kb. hasonló áron. Ha Lenovo FRU-s, out-of-box működni fog, ha nem, akkor moddolt BIOS kelleni fog hozzá.

Bár nem írtad, hogy pontosan milyen wlan van benne, az 5100agn az egyik gyári opció amúgy.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49373) cigam válasza Tim82 (#49372) üzenetére


cigam
félisten

Csak annyit ír, hogy 11b/g vezeték nélküli helyi hálózati miniPCI Express adapter.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49374) Francia91 válasza cigam (#49373) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor az N-es része vmiért nem megy. Vagy b/g van benne... Bár T400/T500 már N-es kártyával jött, emlékeim szerint

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49375) Chaser válasza cigam (#49373) üzenetére


Chaser
titán

Nézd meg aidaval pl.

Francia91: emlékeim szerint volt b/g wifis is ezekből

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49376) Francia91 válasza Chaser (#49375) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor az nagyon az eleje lehetett. Nem zártam ki a b/g adapter lehetőségét

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49377) Veron


Veron
őstag

Hi!

Látom többen is használtok T400-on (4500MHD) Win8-at. Azt szeretném megtudni, hogy honnan szereztetek VGA drivert hozzá, a gyári Windowsossal használjátok?
A fullHD videokat nektek mennyire zökkenőmentesen viszi a gép? Itt most op.rendszertől függetlenül kérdezem és főleg az 4500MHD-val felszerelt darabok érdekelnének.

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49378) Tikakukac válasza Veron (#49377) üzenetére


Tikakukac
titán

Vinni fogja rendesen, nem vagyok nagy FHD fogyasztó, de ha a youtube megy az x200s-en FHD-ban meg az a 2-3 film, akkor T400 is fogja bírni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49379) norbyone

Ha cserélek cpu-t a T61-be akkor elég ha letisztítom a cpu, ill. gpu ( nvidia 140m ) felüleletét, majd újra kenem finoman pasztával ugye? Esetleg még megnézem a ventit, mennyire van elszennyeződve... Jaa, azt hol tudom megnézni,hogy mikori gyártás? Előre is köszi a segítséget...

(#49380) Francia91 válasza Veron (#49377) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem T500-ban van az ATI mellett Intel GMA 4500MHD, ha filmről van szó, akkor azt használom. Én rendszerint FHD-t nézek. A GMA 4500MHD dekódolja a HD tartalmat, hardveresen gyorsítja az ilyet (DXVA). Nekem YouTube-on is viszi az 1080p-t, bár ott már megdolgozik a proci is.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49381) Veron válasza Francia91 (#49380) üzenetére


Veron
őstag

Kösz mindenkinek!
Azon filóztam, hogy megéri-e +30e Ft-ért esetleg egy HP 8440-re váltani az i5-ös CPU és a displayport miatt, egyáltalán nem biztos.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49382) Latitude Inc


Latitude Inc
csendes tag

Mindig lejon az 'e' billentyű. Elsőnek úgy 2 hónappal ezelőtt 1x, aztán sokáig jól viselkedett, úgy 3 hete kezdte el újra, először csak párszor, mostmár napi szinten, napon belül is többszor.. Mit lehetne ezzel csinálni?

(#49383) Gondwana válasza Latitude Inc (#49382) üzenetére


Gondwana
addikt

(Asätläg áttärni a paalóc taajszólaasban gépälésrä?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49384) ExtazZzi


ExtazZzi
tag

Üdvözletem!
Van egy Lenovo Thinkpad r60-as laptopom,elég régi...
Szerettem volna új windowsot feltelepíteni,a gond a következő:
a BIOS le van zárva és nem tudom a jelszót,így már be sem tudom kapcsolni a gépemet,az alaplapról lehúztam a kis elemet de semmi,nem felejtette el.. még mindig kéri a jelszót a BIOS,mit lehetne ezzel tenni?
Mert nem szeretném azért eldobni a laptopot,mert ha úgy nézem így használhatatlan.
Előre is köszönöm a segítségnyújtást.

(#49385) parkasz válasza ExtazZzi (#49384) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Esetleg próbáld meg: itt

(#49386) Tim82 válasza ExtazZzi (#49384) üzenetére


Tim82
nagyúr

Windows telepítést BIOS jelszó eltávolítása nélkül is tudsz rajta végezni szerintem: bekapcsolás után (amikor megjelenik a Lenovo logó) nyomj F12-t, akkor kiválaszthatod, hogy miről boot-oljon be aktuálisan.

Amúgy mivel TPM van benne, ezek az elemeltávolítós trükkök nem működnek (szép is lenne business class notik esetén, ha ilyen egyszerűen ki lehetne játszani a BIOS jelszót).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49387) ExtazZzi


ExtazZzi
tag

Megpróbálom az F12-s módszert este,amúgy sajnos Budapestig nem tudok könnyen eljutni mert én Szerbiában élek :/ köszönöm a segítséget!

(#49388) ExtazZzi válasza Tim82 (#49386) üzenetére


ExtazZzi
tag

Különben azért kellene belépni BIOS-ba mert valami nem jól van beállítva és az XP telepítője nem ismeri fel a merevlemezt,így nem tudom felrakni a Windowst, esetleg erre van valami megoldás?
Mert nekem azt tanácsolták hogy BIOSban állítsak át valamit és akkor felismeri a meghajtót a telepítő... a végén már a gép sem kapcsol be jelszó nélkül amióta kihúztam és visszadugtam az alaplapon az elemet.

(#49389) Tim82 válasza ExtazZzi (#49388) üzenetére


Tim82
nagyúr

(IDE) Compatibility módot kellene beállítani a BIOS-ban a HDD-nek, de azt valóban nem fogod tudni így.

Esetleg meg lehet próbálkozni olyan Windows XP-telepítővel, amibe beleintegrálod a szükséges AHCI drivereket az NLite nevű programmal.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49390) ExtazZzi válasza Tim82 (#49389) üzenetére


ExtazZzi
tag

Esetleg ha el tudnád nekem magyarázni hogy ezt hogyan tudnám megvalósítani? Mert nem valami nagy az Angol tudásom,így elég nehezen boldogulnék vele...

(#49391) Tim82 válasza ExtazZzi (#49390) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebben nem én fogok tudni segíteni, legalább 3-4 éve nem telepítettem/használtam XP-t és NLite-ot.. :N

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49392) ExtazZzi válasza Tim82 (#49391) üzenetére


ExtazZzi
tag

Rendben,azért köszönöm.

(#49393) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

sziasztok,

x200-ról váltanék x220-ra.
lenne sebességbeli különbség az i5-el hétköznapi használatban (mail,forum,zene stb),a játék része nem érdekel,csak tényleg alap dolgok.
mert tkp ezzel is elégedett vagyok,csak gondolom az ujabb proci kevesebb energiát fogyaszt és a 9cellás akksival tovább húzza,mint a mostani.

(#49394) audi100td válasza Ed Parker (#49393) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ilyen téren szerintem közel 0 előrelépés lenne, 9 cellás akksival meg az X200 is elmegy 8-10 órát.

(#49395) Ed Parker válasza audi100td (#49394) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nos,még sosem sikerült 5-6 óránál többet kihoznom belőle.
12%-os az elhasználódás,ssd van benne és általában 4-es fényerőn használom wifivel.
bt kikapcsolva,semmi nem fut a háttérben,csak netezek,meg fórum.

azt mondod felesleges lenne akkor váltani?

(#49396) audi100td válasza Ed Parker (#49395) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet nincs valami jól beállítva, vagy valamelyik progi piszkálja üresjáratban is a cpu-t, nálam HD Sentinel okozott ilyet.

(#49397) Ed Parker válasza audi100td (#49396) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez lenovo progi a hd sentinel? vagy hogy települ?
mert csak a lenovo support oldalról és a win update oldalról telepítettem a szükséges drivereket.

(#49398) Chaser válasza Ed Parker (#49395) üzenetére


Chaser
titán

Ne aggódj, x200s-sel se lennél előrébb, semmivel nem fogyaszt kevesebbet mint x200 - ha cpu be van szabályozva, alulfeszelve - . Bár sztem minimális sémán még mókolni se kell vele. A cpu meg csak egy dolog, vannak ott egyéb fogyasztók is. Sztem is vegyél egy 9 cellás akkut bele, úgy már elpöntyörög 8-9 órát ha jól be van állítva.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49399) Ed Parker válasza Chaser (#49398) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

9 cellás akksim van,eredeti, 12%-os elhasználódással:D
és x220-ast akartam,nem x200s-t:)

(#49400) audi100td válasza Ed Parker (#49397) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem, az egy külön alkalmazás, semmi köze az alap szoftverekhez, google ad róla infót ha érdekel

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.