Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) norbyone válasza sutszi (#48950) üzenetére

Szia. Köszi a választ,de hogyan tudom beállítani a kék Thinkvantage gombra a solutiont?

(#48952) nyaflaty válasza Poo (#48931) üzenetére


nyaflaty
tag

Köszönöm a segítséget :R

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#48953) cildren válasza norbyone (#48951) üzenetére


cildren
tag

Én a kék gombot csak bootnál használom nagy ritkán, nemtudom amúgy, hogy hogyan kell azt hittem, hogy magától megy.

(#48954) Gondwana válasza cildren (#48953) üzenetére


Gondwana
addikt

Bármit programozhatsz a kék gombra.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48955) Chaser válasza norbyone (#48951) üzenetére


Chaser
titán

Thinkvantage felrakod az indul onnan gombnyomásra állítgatás nélkül. Egyébként nem sok értelme van. HW teszt meg ilyenek, az a rész végül is nem rossz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48956) sutszi válasza norbyone (#48951) üzenetére


sutszi
veterán

Ahogy írták már előttem, felteszed és működni fog a Thinkvantage Toolbox. Amúgy tényleg csak az elején használgattam tesztekre...Azóta kb soha nem indítom el...Kivéve mikor félre nyomok..

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48957) Chaser válasza sutszi (#48956) üzenetére


Chaser
titán

Jó tesztelni vele az SSD sebességét:D de arra jó a win media center is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48958) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Skacok!

Bocs a kerdesert, de nektek mi a tapasztaltotok a Lenovo thinkpad szervizzel? Postai uton elkuldtem nekik majus 31en a lapost, mert a kijelzovel volt gebasz. Junius 4en volt az utolso frissites az oldalon, hogy alkatreszre var a cucc. - Egyebkent vicc, mert 1.5kmre van a javitouzem es nem mehetek oda erdeklodni, hanem csak support centeren keresztul kaphatok informaciot.
Azota ketszer hivtam oket es allitolag a muanyag keretre varnak es ezert nem tudjak javitani. Mult het kedden mondta a mokus, h altalaban 5 nap mire megerkezik az alkatresz - az enyemre vhogy nem sikerult megkapni kethete. :(((
Masodik hivaskor annyit mondott az agent, hogy a problemat jeleztek es amint lehet javitjak es kuldik vissza.

Szerintetek tehetek meg mast is? :W

(#48959) Chaser válasza mutyuru (#48958) üzenetére


Chaser
titán

Ha jól rémlik smartservice-t szokták ajánlani TP gépekhez. Komolyan mondod, hogy nem mehetsz be a szervizbe :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48960) soldi3r válasza mutyuru (#48958) üzenetére


soldi3r
veterán

en egeszen pontosan 26 napot vartam a keyboard bezel-re

E30 (oo=[][]=oo)

(#48961) Tim82 válasza Chaser (#48959) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól rémlik, Németországban van.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48962) Tikakukac válasza mutyuru (#48958) üzenetére


Tikakukac
titán

500 ropis elitebook tulaj is szopogatott már 2-3 hónap körül javítással, szóval néha ez is becsusszan :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48963) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Egyre jobb - 26nap...2-3 honap. Bakker tenyleg jobban jartam volna ha en megcsinalom.
Fogadok, ok tortek el, amikor leszedtek.
Es igazad van Tim, mert Nemetorszagban kuldtem el a szervizbe. En marha remenykedtem benne, hogy 3 het eleg lesz nekik a javitasra. Pedig most mar kellene a gep. :W

(#48964) Chaser válasza Tim82 (#48961) üzenetére


Chaser
titán

Azt nem tudtam. De most már legalább tudom, németeknél is nevetséges a lenovo hozzáállása :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48965) norbyone válasza Gondwana (#48954) üzenetére

Hiába töltök le bármit ez a fránya thinkvatage gomb nem magy :( Próbáltam registry-be ráírni a Solution centert, de 8001-es mappa nálam nem létezik. Ha meg létrehozom, akkor sincs semmi.. Az agyam eldobom....

[ Szerkesztve ]

(#48966) Szabolcs78


Szabolcs78
csendes tag

Sziasztok!

R40e tipusú laptopot vettem nemrég.

Keveselltem benne a 256 MB DDR RAMot, ezért vettem bele, egy 1 GB-ost pluszban.

Beletettem. AIDA64 szerint ez tényleg 1 GB-os. A rendszer (Sajátgép/Tulajdonságok) viszont csak 512-t lát belőle.

Ilyenkor mi van?
Hibás a RAM, vagy újratelepítés után fogja csak helyesen látni az XP?

Valahogy rá tudom venni a rendszert, hogy helyesen lássa a helyzetet?

(#48967) norbyone

na, nagynehezen sikerűlt a regedit-es megoldással :) Mindenkinek köszönöm a segítséget, igazi úriemberek vagyytok :C :R

Jaa, és ha van Szaki, aki Győri, kérem jelentkezzen :) ( T.bányai már van, de Győr közelebb lenne )

Mégegyzser köszi szépen... :U

(#48968) Chaser válasza Szabolcs78 (#48966) üzenetére


Chaser
titán

Lehet limites a chipset, vagy pedig 2oldalas amit a chipset nem díjaz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48969) Szabolcs78 válasza norbyone (#48965) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Szia!

Nekem R40e-m van. Ezen "Access IBM" névre hallgat ugyanez a gomb. Akkor van jelentősége, ha bekapcsolom a laptopot, de még nem indult el a rendszer.

Talán a tiédnél is ez a helyzet.

Próbáld ki! Ha valami nem biztos, enter helyett az "Esc" gombot használd! :B

Remélem, tudtam segíteni!

(#48970) Szabolcs78 válasza Chaser (#48968) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Kétoldalas bizony.

Ez az :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48971) YumeD


YumeD
tag

Nna ideírom, hátha más is ilyen bitang dolgokon töri majd a fejet:
W510-ben, i7 procival megy a 20GB (2x2+2x8) RAM is, használja is és nem igaz a 16GB limit. Jóeséllyel megy a 32 is, csak arra nekem sincs szükségem :)

(#48972) cildren válasza YumeD (#48971) üzenetére


cildren
tag

De azért pakoltál mellé SSD-t ugye?

(#48973) YumeD válasza cildren (#48972) üzenetére


YumeD
tag

Azt majd nyár végén, mert nem lenne elég méretre, amit most ki bírnék köhögni:)

(#48974) cildren válasza YumeD (#48973) üzenetére


cildren
tag

:R akkor rendben!

(#48975) Shatterstar válasza YumeD (#48971) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ugyanez a mutatvány működik a T510-nél is? Mert már maga a gondolat is lázba hozott a 20 GB RAM-tól :Y

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48976) Tim82 válasza Shatterstar (#48975) üzenetére


Tim82
nagyúr

Abban csak két RAM-foglalat van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48977) Chaser válasza Szabolcs78 (#48970) üzenetére


Chaser
titán

Sajnos asztalik terén is elég válogatósak voltak a lapok ram terén DDR-nél, mobil gépeknél még rosszabb is volt a helyzet. Én T42-ben 2x512MNB-ot használtam, az ment.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48978) Tim82 válasza Chaser (#48977) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annak idején az elhalálozott T41p-m egyik 1 GB-os RAM-ját (amivel a T41p tökéletesen ment) nem sikerült X40-ekben (TOZ és ^Clown fórumtársak notijaiban) működésre bírni. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48979) Beethoven


Beethoven
tag

Szasztok noti szakik!

Egy ibm t60-ba bele tudok tenni egy hp 6530b-ből kivett hp 24x sata dvd írót?
Csak mert szeretnék venni egy t60-ast de úgy látom a legtöbbnek kombója van, legalábbis az olcsóbbaknak és mivel van egy íróm fölösbe ráadásul satás gondoltam jó lehet bele. Maximum az előlap fog eltérni a ház síkjától de az legyen a legnagyobb baj :)

By Beethoven

(#48980) Tim82 válasza Beethoven (#48979) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, az IBM/Lenovo saját csatlakozót használt (Ultrabay Slim szabvány), ami nem kompatibilis a HP notik optikai meghajtóival.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48981) Beethoven válasza Tim82 (#48980) üzenetére


Beethoven
tag

Köszönöm a gyors választ :K :R

(#48982) Chaser válasza Tim82 (#48980) üzenetére


Chaser
titán

Sztem semmi mással:) "kifordított" p-ata. Legalábbis más p-ata DVD-s gépnél még nem láttam ilyet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48983) sutszi


sutszi
veterán

Ezt az X200-at láttátok már?

Én csak azt nem értem, hogy képeken miért ilyen tükröződő a kijelző??? Cserélték vagy csak hőguttát kaptaka a szemeim?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48984) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Edge E330 normál használat mellett (böngészés):
Hőmérsékletek:
CPU 70 °C (158 °F)
CPU Package 72 °C (162 °F)
CPU IA Cores 72 °C (162 °F)
CPU GT Cores 72 °C (162 °F)
1. CPU / 1. mag 70 °C (158 °F)
1. CPU / 2. mag 73 °C (163 °F)
PCH dióda 70 °C (158 °F)
1. hőmérséklet 1 °C (34 °F)
3. hőmérséklet 65 °C (149 °F)
8. hőmérséklet 74 °C (165 °F)
9. hőmérséklet 2 °C (36 °F)
SAMSUNG SSD 830 Series 43 °C (109 °F)
Mennyire normális, mindig 70-75 fokot mutat, terhelés nélkül.

(#48985) soldi3r válasza sutszi (#48983) üzenetére


soldi3r
veterán

ne aggodj, jol latod

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#48986) Tikakukac válasza sutszi (#48983) üzenetére


Tikakukac
titán

Bontani tökéletes lenne, ha épp lenne pénzem megvenném szétszedni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48987) Chaser válasza Tikakukac (#48986) üzenetére


Chaser
titán

Elméletig csak egy egér gomb bibis, annyiért kár lenne elbontani:D Rákattantam az x200-akra, annyi jó ajánlat van...

szerk: Tim82: Jogos. Anno én tán T400-nál kérdeztem nagy gond-e, esetleg utalhat-e lap hibára. Valaki azt mondta már x éve úgy használja egyik ismerőse. Valszeg valamivel kinyírta a portot. 50-ért dokkal, P8700 procival nem rossz az.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48988) Tim82 válasza Chaser (#48987) üzenetére


Tim82
nagyúr

Meg nem működik az egyik USB.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48989) Francia91 válasza honfoglalo (#48984) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem nagyon melegek ezek a hőmérsékletek, nekem a T500 a P8600-as procival terhelve ennyi, ha az ATI HD3650-et használom, akkor az sem megy böngészés közben 68 fok fölé. Magasak az értékeid!

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48990) Tikakukac válasza Chaser (#48987) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát sajnos a tuti üzletek mindig szopósak, szóval ne nálam várja meg az a gép, míg el nem száll róla minden. Meg kijelzőmókolás, tuti, jah. Bontani nekem tökéletes volna, rengeteg dolgot lekapnék belőle.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48991) Chaser válasza Tikakukac (#48990) üzenetére


Chaser
titán

x200 taqb dooklóval, magyar billel 65-ért van fenn annál akitpl francia91 is vette a T500-at. Nem feltétlen van mindenütt mók, beütött a nyár:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48992) honfoglalo válasza Francia91 (#48989) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Garanciális szervizbe kéne vinni, melegedéses panasszal?

(#48993) Tikakukac válasza Chaser (#48991) üzenetére


Tikakukac
titán

Na olyat már inkább vennék, jah. De olyat ami "kishibás" nem. Mert én életemben ahány kishibás cuccot vettem, mindig nagy torkos lett a vége. A kishibákat megcsinálnák és drágábban adnák el, örök mondóka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48994) Chaser válasza Tikakukac (#48993) üzenetére


Chaser
titán

Szerencsére nem mindenki ért hozzá, és sokszor tényleg csak kis hiba van:) Most az hogy egy USB bedöglött nem sokat jelent, egérgomb bedögölhet. Kijelzőt lehet betörték és azért lett cserélve. Ha közelebb lenne meg is nézném, de így nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48995) Tikakukac válasza Chaser (#48994) üzenetére


Tikakukac
titán

Jelenesetben te képviseled az optimista, hatalmas vétel oldalt. :K

Én meg inkább azt mondom bontsa el valaki, nagyon gyorsan elmenne szinte mindene, és lehet még így is kijönne nullszaldósra. Szerintem ha az összes "kishiba" lyukra futásomra eltolt kilométerek után forintokban kapnék térítést, már milliomos lennék. Sajnos nem lehet vétel előtt atomjaira bontani, megnézném azért én belülről a dolgokat, mindig a csomagolás rejti az érdekességeket, lásd tegnapi esetem a HP-val, ami nem azért melegszik, mert fűt a hardver, hanem mert a vezérlő alig bírja az SSD tempót és forr, szóval mókolás lesz :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48996) Francia91 válasza honfoglalo (#48992) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem kérni kéne egy újrapasztázást, mert a gyári paszták nem sokat érnek. Szerintem csak pasztázás baja lehet.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48997) Chaser válasza Tikakukac (#48995) üzenetére


Chaser
titán

Láttam 1x árult egy tag T61 panelt. Kérdem tán bedgölött a gép? Nem, a matt kijelzőt nem szereti, glossyra cserélte:D Egy nem működő USB, egy defektes egérgomb - én gépemen is defektes egy bill gomb -, valamiért cserélt panel nem feltételezi nálam, hogy itt gebasz van. Meg kell nézni egyezik-e a gyári konfig azzal amivel van a gép, nagy baj nem lehet. De ilyen melegben mászkáljon újoncokhoz - elnézést tőlük, de sok zűrös van köztük - akinek két anyja van:D Én bevállalnám simán ha helyben lenne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48998) honfoglalo válasza Francia91 (#48996) üzenetére


honfoglalo
senior tag

És az garanciális?

(#48999) Tikakukac válasza Chaser (#48997) üzenetére


Tikakukac
titán

Szoppantottam már enyhe melegedős PS3-mal olyat, hogy szétszedés után kiderült, szanaszét van cseszve és úgy van grátisz cuccokkal ráfeszítve a hűtő a lapra, ami így el is hajolt és gyakorlatilag az imádság tartotta működésben. Én sosem szerettem az ilyeneket, írok egy listát mi mennyibe lenne, ha megéri akkor elhozom és elbontom, és lesz bazár ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49000) Francia91 válasza honfoglalo (#48998) üzenetére


Francia91
veterán

Véleményem szerint annak kéne lennie, de meg kell kérdezni erről a garanciát vállaló céget.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.