Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) cadeyrn válasza Chaser (#48148) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Ha megsérült a heatsink, ebay uk-ről lehet 6000 Ft körül találni helyette.

(#48152) Tim82


Tim82
nagyúr

Mai napi vicc. (Nem, nem a srác, akivel "vitáztam", az eladó.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48153) xcds válasza Tim82 (#48152) üzenetére


xcds
őstag

És a hdmi-ről még szó sem esett...

(#48154) FoxiestFox válasza Tim82 (#48152) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És ha panelt cseréltek benne, és alaplapot?

(#48155) Francia91 válasza FoxiestFox (#48154) üzenetére


Francia91
veterán

HDMI akkor sincs :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48156) Tim82 válasza FoxiestFox (#48154) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alaplapcsere esetén másnak kellene a típusszámnak lennie BIOS-ban/Aida64-gyel megnézve, nem véletlenül sugalltam, hogy meg kellene néznie...

Érted, beír egy típusszámot, aztán nyilvánvalóan nem az ahhoz tartozó adatokat kopizza be a hirdetésébe (ezért is tettem be screenshot-ot a hozzászólásomba). Az meg fel sem merül benne, hogy ha nagyobb alkatrészek cserélve lettek benne, azt tisztességes dolog lenne feltüntetni.

Nem feltételeztem eredetileg, hogy direkt átverés vagy ilyesmi, de mindenképpen gyanús a történet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48157) FoxiestFox válasza Tim82 (#48156) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na ja..

(#48158) hito


hito
nagyúr

Na megérkezett a zsákbamacska x200 akkumulátor csájnából. Tudom, hogy ezeket már nem nagyon kell formázni meg ilyenek, de azért figyeljek valamire az első töltéseknél? Teljesen lemerít és utána teljesen feltölt?

Egyébként eladó ha valakit érdekel :) Egyáltalán ha el akarom adni akkor nyúljak hozzá? Vagy jobb ha 0 ciklus van benne? Viszont akkor nem lepróbált darab, nem tudok készenléti idő tapasztalatot mondani az érdeklődőnek és itt se tudok beszámolni a teljesítményéről. :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48159) Tikakukac válasza hito (#48158) üzenetére


Tikakukac
titán

Már csak azért is próbáld le, mert ha a csájna akksi gyárilag vacak akkor utána szívni fogják a véredet keményen...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48160) parkasz válasza hito (#48158) üzenetére


parkasz
senior tag

Próbát neki, kíváncsi vagyok. Sőt ha letesztelted még akár vásárlási szándékkal is érdekelhet. :R

[ Szerkesztve ]

(#48161) hito válasza Tikakukac (#48159) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, csak onnantól meg használtnak számít sajnos. Na ezen még agyalok.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48162) Tikakukac válasza hito (#48161) üzenetére


Tikakukac
titán

Még mindig jobb egy új akksi 1 ciklussal, rendes adatokkal, mint ismeretlenül vakvilágba eladni úgy, hogy az eladó sem tud róla semmit, csak azt, hogy hát van. Ettől ez még új marad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48163) hito válasza Tikakukac (#48162) üzenetére


hito
nagyúr

Ebben van igazság.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48164) Chaser válasza hito (#48163) üzenetére


Chaser
titán

Aki ismeri mit tud a 9 cellás x200 akku úgyis megveszi, aki nem ismeri az meg úgyse:) Ha beleraksz egy ciklust éppen nem változik semmi, de pwm infokat anélkül is lehet screenelni róla. Gyártási idő, gyártó, stb. Az sztem épeszű embert nem érdekel, hogy a win éppen mennyi időt ad meg akk időnek, mert van amikor reálisat ad, van amikor meg olyat ami sose jön össze ha csak nem kikapcsolt képernyővel be van kapcsolva a gép és megy stb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48165) Francia91


Francia91
veterán

Haverom Németországból vett egy T500-ast ATI+Intel grafikával E-Bayről 102k + 5k szállítással
T9600-as proci és 250 Gb-os HDD, WSXGA+ LG kijelzővel, 4 Gb RAM-mal. A gép patika állapotú, mint ha most vettem volna újonnan. Palmrestet és billentyűt lekaptam, toltunk bele még egy 4 Gb-os modult. A belseje is, mintha új lenne... Szerintem onnan fogok én is T500-ast venni :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48166) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok
Egy Thinkpad SL400 elmegy egy Intel P9700 procival? A chipset elvileg támogatja, a hivatalos oldalon a támogatott processzoroknál viszont csak a T9x00 szériát találtam.. Gondolom ez BIOS függő, van esetleg valakinek erről információja?
Köszönöm szépen
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#48167) AxBattler válasza Francia91 (#48165) üzenetére


AxBattler
félisten

Melyik e-bay-es bolt/kereskedő?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#48168) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nos, megjött a létező legtutibb ötlet fóliára: a legnagyobb magyar forgalmazó, és ipari minőségű 3 rétegű cucc, típusra gyártva, 4k.
Tekintve, hogy 3 rendelésemből mindegyik sz@r volt ebayről és itthon is kamuznak, így ez maradt. 1-2 héten belül megyek és kipróbáljuk, ha jó, akkor hozhatom is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48169) Francia91 válasza AxBattler (#48167) üzenetére


Francia91
veterán

Holnapra megtudakolom havertól. Úgy is akarok venni egy ATI-s T500-ast

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48170) AxBattler válasza Francia91 (#48169) üzenetére


AxBattler
félisten

Oks, köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#48171) mobal


mobal
MODERÁTOR

ThinkPad T420 és a T430 kijelzője azonos? Továbbá Full HD panel létezik a 14"-es modellekbe?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48172) mdk01 válasza lakkusjj (#48150) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi

(#48173) Chaser válasza mobal (#48171) üzenetére


Chaser
titán

Tudtommal 14"-ban 1600x900 a max. Többféle panellel szerelik őket, ahogy esik úgy puffan.

Lehet kell vennem egy T60 15" ATI hűtőbe való ventit, hol érdemes?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48174) mobal válasza Chaser (#48173) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Fene. Egy hülye ötlet, lehet garanciába cseréltetni a panelt (jobb minőségűre), mert ennél az AUO-nál a "screen door effect" elég erősen jelen van, és mondhatni az előző "csak" HD AUO panel jobban teljesített...

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48175) Chaser válasza mobal (#48174) üzenetére


Chaser
titán

Szerintem nem :(

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48176) RnJ válasza Chaser (#48173) üzenetére


RnJ
tag

Ha az R500-é passzentos (ATi-s), akkor nálam. :)

(#48177) mobal válasza Chaser (#48175) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És a FRU csere minden esetben garancia vesztéssel jár? :F (ezek már csak "kósza" gondolatok)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48178) Chaser válasza RnJ (#48176) üzenetére


Chaser
titán

Ezt nem tudom, FRU-t kéne nézni. Azt tudom, hogy az R500 vastagabb, azt nem, hogy mitől:) De újat szeretnék ha már veszek, ez kopó alkatrész, valszeg enyémben is megkopott.

mobal: Ha megtartod a régi panelt és gond esetén visszarakod nyom nélkül akkor biztos nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48179) ezsolti válasza mobal (#48177) üzenetére


ezsolti
tag

Egyes pletykák szerint ez jó lesz bele. Persze senki sem látott még élőben ilyet.

(#48180) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Ezt a TV tunert nem lehet valahogy a t400 összehozni? ( Avermedia A306 Mini Pci-e TV FM Tuner )
Elvileg a 3G modem helyére bemegy, és az egyik antennával veszi a jelet. Valaki próbált ilyet?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48181) hito


hito
nagyúr

Na tök jó. Új akksiban Lenovo alkalmazás szerint kapásból 6 ciklus van. Windows 35%-on 2:26-ot ír, Lenovo battery app is kb. Rádiók mennek, fényerő közepes. Egyelőre ennyit tudok mondani.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48182) mdk01 válasza hito (#48181) üzenetére


mdk01
addikt

Gondolom a gyárban tesztelték párszor mint ahogy az új autót sem nulla kilóméterrel viszed el a szalonból.

(#48183) Borote válasza hito (#48181) üzenetére


Borote
addikt

Másolsz nekünk egy Power Manager screenshotot az akkuról? :)

(#48184) Tikakukac válasza hito (#48181) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor lehet tesztelni 0 ciklus már úgysem lesz benne.

Egy részletes shot meg egy rendszer lemerítős érdekelne engem is, hatalmas segítség lenne. :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48185) Chaser válasza mdk01 (#48182) üzenetére


Chaser
titán

Nem szokták a gyárban tesztelni őket. Voltak nálam új akkuk, azok 0 ciklussal vannak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48186) hito válasza Tikakukac (#48184) üzenetére


hito
nagyúr

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48187) Borote válasza hito (#48186) üzenetére


Borote
addikt

WOW, ez aztán az új akksi :D
Eléggé eredetinek néz ki :)

(#48188) andris1602


andris1602
aktív tag

Erre esetleg valami? :B :U

[ Szerkesztve ]

(#48189) Chaser válasza hito (#48186) üzenetére


Chaser
titán

Ha nem is gyári új, de legalább idei gyártás, minthogy sanyo ez nem hátrányos. Sztem simán jól jártál vele.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48190) TOZ


TOZ
addikt

Sziasztok!

Tudom nem arazos a topic, de megis ti (mi) ertunk a TP-khez (en mar mondjuk alig)...

Szoval mennyi lehet az ara most egy T61nek.
7661-CTO
14.1" (1280x800)
4GB ram
100 GB HDD
Magyar lokalizacio
2 ora koruli akku (6 cellas)
Elso tulaj.
Gyari recovery lemezekkel
Szep allapot.

2008-07-23-i.

(#48191) Tikakukac válasza hito (#48186) üzenetére


Tikakukac
titán

Sweet. Azt a kis számlálót kéne előre pörgetni 200-al és akkor rohanok is a kasszához.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48192) TOZ válasza TOZ (#48190) üzenetére


TOZ
addikt

Eredeti HDD caddy, cdrw combo drive is van hozza.
Ez lemaradt.

(#48193) hito


hito
nagyúr

Eladó! Nektek annyi mint amennyiért vettem (13.5k), az apróba 15-ért fogom feltenni mindjárt. ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48194) azbest válasza TOZ (#48190) üzenetére


azbest
félisten

Manapság talán 40-50 körül. Másfél éve (hogy repül az idő :Y ) alfa156-tól 7661-d32 gépet, de 1440x900 kijelzővel, 2GB rammal, T7300 cpu, 120GB hdd-ve, dvd-rw, német bill kiosztással, 7 cellás jó állapotú sanyo akkuval, és port replikátorral [link] vettem 56-ért fél év bolti garanciával. Egyébként annyit ér, amennyiért megveszik :)

[ Szerkesztve ]

(#48195) LaptopSystem válasza azbest (#48194) üzenetére

még mindig tartja az árát hisz remek masina elnyűhetetlenek :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#48196) azbest válasza LaptopSystem (#48195) üzenetére


azbest
félisten

Az biztos, hogy töretlenül dolgozik mindkét t61-esem. 24/7 mennek, a korábbi az már kb 2.5 éve, az utóbbi másfél éve van velem. SSD van bennük, meg crystal hd (bár a linuxos alatt ez nem sokat számít) és csak úgy suhannak :DDD Persze rendszeresen kiporolom a hátsójukat, nehogy elkényelmesedjenek a dokkolókban, meg néha utaznak is :)

[ Szerkesztve ]

(#48197) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Van arra mód, hogy ezt az Intel Turbo Memory-t meghajtóként csatoljuk a rendszerhez?
Ha már itt fityeg a gépben feleslegesen, kipakolnám rá a böngésző cache-t.

(#48198) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tapasztalt bárki olyat bármilyen gépnél, hogy Windows indításakor megjelenik az Üdvözlő képernyő, de utána az asztal helyett csak fekete képernyőt kapok, egérmutatóval. Az egér mozog, meg forog, tehát olyan, mintha töltené be a dolgokat, de iszonyat lassan. Lehet, hogy bejönne egy idő után az asztal, de annyit nem váram. Ilyenkor lehajtom a tetejét, készenlétibe teszem, aztán felcsapom, és többnyire ilyenkor már elindul, de elég lassú, a vírusírtó/tűzfal irreálisan lassan tölt be. Teles újraindítás segít csak, utána minden rendben. Már megfigyeltem, hogy ez a probléma azután fordul elő, ha a laptopot cipelem magammal táskában valahová. Ha itthon átviszem egyik szobából a másikba, az nem okoz gondot, csak a hosszabb távú hordozás. Nagyon fura.
Edge E530, Win7 Prof 64bit, HDD+mSATA SSD, Kérdeztem már a hivatalos Lenovo fórumon is, de nem kaptam választ. Szeretnék végre megoldást találni erre.

(#48199) Gondwana válasza Gabesz87 (#48198) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha a kapcsolòval kikapcsolod a wifit, majd vissza, arra is tovàbbmegy egyből a desktopra.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48200) Gabesz87 válasza Gondwana (#48199) üzenetére


Gabesz87
addikt

Milyen kapcsolóval? Wifinek nincs külön fizikai kapcsolója, csak az FN+F9. Vagy erre gondoltál?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.