Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

T500 biosban mit szükséges engedélyezni hogy tudjam használni a WWan eszközt amit beletettem?mert jelenleg eszközkezelőben sincs mit ismeretlen eszköz.Köszönöm.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#48752) lapa


lapa
veterán

no a kis családnak kollektíve sikerült beleönteni a tejet az x-be, majd hajtani 5 percig, mire sikerült az onnan 6 méterre lévő nekem szólni, hogy "valamiért rossz a hang. beleöntöttünk tejet, lehet, hogy az?"

amellett, hogy gazdasszonyomból ennél kicsit azért többet néztem volna ki, az alábbiak történtek: alaplap szétszed-összerak-kiproszívóz-látható nyomokat nedves fogkefével felszed-napra kirak egy órára. a gép működik, de hang bios közbeni apró recsegésektől eltekintve el van múlva, hangeszközt nem talál. valami ötlet?

most sütöm tovább a napon lebontva, de ennél jobb nem jut eszembe.

(#48753) lapa válasza lapa (#48752) üzenetére


lapa
veterán

najó, további fél óra a napon megoldotta. pedig már épp konfiguráltam egy hp-t helyette pff.

gyerekes házba és tejüzembe csak thinkpadet.

aranyos amúgy, hogy még életében nem sikerült úgy kihajtani a ventit, mint most, a napon álldigás után bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#48754) eami


eami
addikt

sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni... ha lenne esetleg székesfehérváron valaki kölcsön tudna adni 1-2 napra egy T42es töltőt? (ha beválik akár megvételre is)

Köszi szépen :)

(#48755) mdk01 válasza eami (#48754) üzenetére


mdk01
addikt

Írj be a fehrévári topikba is van ott pár thinkpad-es.

(#48756) cildren válasza Poo (#48751) üzenetére


cildren
tag

Lenovo FRU-sat vettél?
Egybként keress olyan lehetőséget, hogy Wireless WAN: - enabled v disabled.

(#48757) Francia91


Francia91
veterán

T500 nem rossz a T60p után teljesítményben :)

T500

T60p

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48758) Chaser válasza Francia91 (#48757) üzenetére


Chaser
titán

Tényleg nem rossz hw-től függően, viszont ilyen win élményindexet ne mutogass, akkora kalap sz@r ami a világon nincs:) Volt hogy két uo. gépnél amiben csak a ramok gyártója különbözött, egyik amnál kevesebbet adott ;] meg egy amúgyis egy semmit érő valami. Ez is, hogy 6,3-at ad egy mobil 3650-re :)) 8 a max vagy 9? Ha az 6,3, egy HD 7970 100 pont? Jah hogy 8 v 9 a max..bocs:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48759) Francia91 válasza Chaser (#48758) üzenetére


Francia91
veterán

FireGL V5250-hez nekem akkor is nagy pluszt jelent :)
Beletehető WWAN/GPS modul hogy működik? A GPS funkcióhoz is kell a SIM kártya?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48760) Tim82 válasza Francia91 (#48759) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól rémlik, kell, de lejárt SIM is jó lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48761) Tikakukac válasza Francia91 (#48759) üzenetére


Tikakukac
titán

Sima telós SIM-re nekem az x200 sipong, lehet egy rendes netes verziót szeretne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48762) Ladaguru


Ladaguru
csendes tag

Sziasztok!

Került hozzám egy A22e gépezet és hosszú áramtalan lét után először dugtam neki tápot.
Bekapcsolásnál kiírta hogy: nincs wincsi, rossz az elem stb de továbbment:

Press F1 for IBM Bios Setup Utility
Press F12 to choose temporary boot device

nyomtam F1-et neki és minden gond nélkül beléptam a bios-ba nézelődtam majd kikapcs
követkaző bekapcsolásnál lakat...

Mostmár nem tudok belépni se boot-olni

Miért történt ez?

(#48763) Gondwana válasza Ladaguru (#48762) üzenetére


Gondwana
addikt

(Csak feltételezés, mert több helyen olvastam hasonlót, hogy lemerült alaplapi elemmel BIOSba belépett, utna kizárta magát a gépről, pedig nem is adott meg jelszót, én egy közös elemet véltem csak felfedezni ezekben a leírásokban, hogy BIOSból nem F10-zel, hanem power gombbal léptek ki. Nálad is ez történt?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48764) Ladaguru válasza Gondwana (#48763) üzenetére


Ladaguru
csendes tag

Pontosan. Csak power gombbal léptem ki. Para van?

(#48765) Gondwana válasza Ladaguru (#48764) üzenetére


Gondwana
addikt

... akkor alapvetően igen, mert itt a password (business class lévén) nem csak úgy tárolódik, mint a sarki fűszeres mellett vett alkatrészekből összerakott gépeknél, tehát ha kap is új elemet, az érvénytelen jelszó (vagyis az állapot, hogy van jelszó, de a rendszernek fogalma sincs róla, hogy mi az, így pedig nehezen dob olyan visszajelzést, hogy egyezik a begépelttel) megmarad. Vannak különféle chipsokkoló eljárások ennek megszűntetésére, olyant még nem próbáltam, vannak, akik hirdetik hardveraprón, hogy foglalkoznak ilyennel.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48766) Ladaguru válasza Gondwana (#48765) üzenetére


Ladaguru
csendes tag

De alapvetően el lehetett volna kerülni ezt a dolgot?
A gép ugye hónapokig évekig állt áramtalanul. Mi lett volna a helyes eljárás?
Legelső körben miért engedett be?

(#48767) lapa válasza lapa (#48752) üzenetére


lapa
veterán

na, mint kiderült mégsem tökéletes. az van, hogy mikor hang szól a gépből, néha irdatlan recsegés is jön mellé. elég random, előbb például rákezdett súgni, miközben órák óta senki nem nyúlt a géphez, csak a youtube van kinyitva. elnémítom akkor minden oké.

én arra gondolnék, hogy kontaktot csinált a tej valami és valami más között, és az csinálja a feszkót. van valakinek tippje mi legyen? esetleg a hangchip lokalizálásában tud valaki segíteni? akkor megpróbálnám valami tisztító dologgal meg préselt levegővel megszűntetni.

(#48768) Tikakukac válasza lapa (#48767) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát maga a chip az itt van jobb oldalt az I/O karin. Szerintem legalábbis alaplapon semmi sincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48769) lapa válasza Tikakukac (#48768) üzenetére


lapa
veterán

akkor lehet, hogy csak tovább kéne vakarásznom a szalagkábelt? mindenesetre köszi, a panelt nem is néztem, azt hittem az alaplapon van a chip.

na hétvégén futok vele egy kört, mindenesetre új io panel jobban hangzik, mint új lap.

(#48770) Tikakukac válasza lapa (#48769) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát nekem oda van matricázva, plusz gyanús, mert egy bontott darabon ott vigyorgott a Conexant chip. Az enyémen meg rajta a matrica is. Volt valami szervizes lötty ami állítólag csodacucc és lehet vele pancsolni, de azt majd holnap megmondja a szervizes mester.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48771) Francia91


Francia91
veterán

Intel AMT bezavarhat-e valamit a Win7 aktivációban?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48772) rgeorge válasza Francia91 (#48771) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem valószínű, ha eredeti a Windows 7.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48773) Francia91 válasza rgeorge (#48772) üzenetére


Francia91
veterán

Arról nem volt szó, hogy eredeti... ;]
T60p-re is ugyanezt a Win7-et, és ugyanígy tettem fel, de pöpecül ment. Most meg a T500-on nem tökéletes. De akkor áttérek a Win7 topikba

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48774) Borote válasza Francia91 (#48773) üzenetére


Borote
addikt

Abban nem vagyok teljesen biztos, hogy a jó fórumon jársz, hogy ha Windows töréssel kapcsolatban keresel segítséget :B
Ez itt ugyanis tiltott téma.

(#48775) FoxiestFox válasza Francia91 (#48773) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Biztos van az alján Win címke, tedd fel azt :P

(#48776) Borote válasza FoxiestFox (#48775) üzenetére


Borote
addikt

Ja, ha van Win7 matrica, akkor nem szóltam :DDD Akkor egy OEM változattal működnie kellene, illetve elvileg az MSDNA-val is, ha máshogy nem, akkor netes aktiválás után. A Windows telepítő anyag származásától függetlenül.

(#48777) Francia91 válasza Borote (#48776) üzenetére


Francia91
veterán

Egyáltalán nem akartam Win törés segítséget kérni. Mindössze megkérdeztem, hogy a T500-ban jelen lévő Intel AMT technológia okozhat e valamilyen zavart az aktiválásban, mert T60p-n nem volt gondom ezzel. Tisztában vagyok azzal, hogy tiltott a dolog, de csak az AMT-t kérdeztem, úgy tudom :D
Amúgy csak a Windows Update nem akar menni, az istenért sem lehet bekapcsolni, aktiválási gondra gyanakodok...

Windows szaki ismerősöm belemászott TeamViewer-rel, de ő sem jutott többre

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48778) soldi3r


soldi3r
veterán

eszembe jutott, hogy kellene egy tablet
hasznal itt valaki x61t-t?
foleg pdf olvasasra kellene, kijelzoje milyen?

E30 (oo=[][]=oo)

(#48779) Borote válasza soldi3r (#48778) üzenetére


Borote
addikt

Gyönyörű :D Ha Szegeden jársz, meg tudom mutatni.
Akár az enyémet is viheted, mert nekem nehéz - az SXGA+ változatokból viszont a többség gyártási hibás, és buborékosodik a kijelző. Nyáron lehet, hogy meghámozom én is (a kijelzőt), ha addig nem viszik el, aztán veszek valami sokkal könnyebbet.

[ Szerkesztve ]

(#48780) Chaser válasza soldi3r (#48778) üzenetére


Chaser
titán

Veri az x200 AFFS-t, ha 1400-as verzió. 1024-est nem láttam. Ha láttál már frankó T60 IPS-t arra gondolj rá 1-2 lapáttal x61t kapcsán.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48781) soldi3r


soldi3r
veterán

koszi! ezt neztem ki, rakerdezek a kijelzore, nem latom sehol, hogy irna
alulfeszelve mennyire futene? lehet jobban jarok egy tablettel

E30 (oo=[][]=oo)

(#48782) Borote válasza soldi3r (#48781) üzenetére


Borote
addikt

Azért tud melegedni az alja, de pdf-ezésnél annyira nem számít. Ha hagyod, hogy menjen alapjáraton a venti, akkor semmi különös. Ha passzívban megy, akkor viszont át tud melegedni.

Remélem tőlem is elviszik hasonló árban :D Főleg úgy, hogy itt nem is tudom, hogy milyen kijelző van benne és mekkora az akku.

(#48783) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Az x220-ról milyen tapasztalatok vannak eddig? Érdekelne a hangszóró,kijelző minősége valamint a ventilátor rátermettsége. Úgy néz ki majd a közeljövőben áttérek 14"-ról 12.5"-re :) Éppen ezért mielőtt belevágnék a vásárlásba minden egyes részletét ismerni akarom eme gépnek!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48784) Chaser válasza Borote (#48782) üzenetére


Chaser
titán

Tieddel biztos jobban járna. Ott még rájön a szállítás is, ha szállít ide. Ha nem írja hogy 1400-as, akkor valszeg nem is az. Nem olyan sűrű volt az, ebayen pláne megkérik az ilyenek árát.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48785) soldi3r válasza Chaser (#48784) üzenetére


soldi3r
veterán

nekem ez kozelebb van mint szeged :)
azert meg nem lefutott ugy, ha a playbook megkapja az uj os-t, akkor az lesz a befuto

E30 (oo=[][]=oo)

(#48786) parkasz


parkasz
senior tag

Üdv!

Ennyiért ez a BoeHydis kijelző mennyire reális? Mármint mennyire lehet kamu a dolog? csak mert amúgy kb a dupláját szokták árként feltüntetni. :F
Nagyon kéne egy frankó kijelző az x200-amba :B

(#48787) Chaser válasza soldi3r (#48785) üzenetére


Chaser
titán

Az úgy más.

parkasz: Van ott olcsóbban is. De nem kell sokra gondolni, 25k-tól van. Tavaly páran összefogtunk, 12-13k-ra jött ki fejenként, úgy hogy vámolva is volt. Az az eladó viszont már árat emelt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48788) parkasz válasza Chaser (#48787) üzenetére


parkasz
senior tag

Amire te gondolsz az véletlenül nem a HV121WX4-110 glossy panel?
csak mert ez a matt amit linkeltem és azt 25k-ért nem találtam. Esetleg emlékszel az eladó nevére?

[ Szerkesztve ]

(#48789) soldi3r válasza Chaser (#48787) üzenetére


soldi3r
veterán

az regen volt, mar mas ara van

(#48786) parkasz, eleg jo ertekelese van az eladonak, szerintem nem kamu
igaz nem touchscreen-es, de inkabb legyen matt, mint erintos

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#48790) parkasz válasza soldi3r (#48789) üzenetére


parkasz
senior tag

Az érintő nem olyan fontos, és ha jól rémlik azt nem is olyan egyszerű megoldani, hogy működjön. meg talán nehéz is beszuszakolni a helyére.
Amúgy hogy működik a vám téma alkatrészre?

(#48791) r4z


r4z
nagyúr

T400-hoz milyen töltőt keressek? Annyit tudok, hogy 20V-os feszültség kell neki, de hogy hány pines, hány Wattos, milyen áramerősségű, azt nem.

:R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48792) Chaser válasza parkasz (#48788) üzenetére


Chaser
titán

De lehet. Skyline v skyline27 volt a neve ha jól emlékszem. Egy darabnál nem valószínű hogy megfogják, vám nincs, tréfa 27%.

soldi3r: 25-ért találtam, de a glossyt.

RazorGTR1: 90 v 65W-os. 20V stimmel. Inteleshez sztem 65-öset adtak, atishoz meg 90-eset, de végül is mindegy. Megy egy pm, hátha:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48793) soldi3r válasza r4z (#48791) üzenetére


soldi3r
veterán

90w, 20v, 7.7mm

E30 (oo=[][]=oo)

(#48794) Tim82 válasza r4z (#48791) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha dedikált VGA-ja van, akkor 90 W-osat ajánlott, ha csak integrált, akkor 65 W-os is elég lesz neki. Egyébként meg T60/R60/X60 modellekhez és felfelé adott bármelyik gyári Thinkpad töltő jó lesz neki.

Mire megírtam, már két válasz... :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48795) r4z


r4z
nagyúr

Nagyon gyorsak vagytok srácok, ezer hála :R ATi-s a gép, úgyhogy a 90W lesz a nyerő :)

Chaser: Megy rePÜ :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48796) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Vettem egy thinkpadet... no ez nem is lenne érdekes, mert volt már pár :)
Viszont ez fehér és 20 éves. type: 9552 g01

Valakinek van ilyesmi mondjuk gyűjteményben? :F
Csak a proci miatt vettem meg, de mielőtt szétbontanám, hátha van valakinek infója róla :R

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#48797) FoxiestFox válasza vikcsi (#48796) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Képet muti már, nekem nem ismerős.

(#48798) cildren válasza vikcsi (#48796) üzenetére


cildren
tag

Ez egy ThinkPad 700?

(#48799) r4z válasza vikcsi (#48796) üzenetére


r4z
nagyúr

IBM TP 700? Szééép :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48800) vikcsi válasza FoxiestFox (#48797) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Rájöttem, most ahogy visszamentem, rá van írva, csak a bal zsanérnál nem láttam a szürke jelzést :D :W
700 PS/2

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.