Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) norbyone válasza Francia91 (#49050) üzenetére

Na valami ilyesmit olvastam én is... Nagyon hálás vagyok a válaszodért, hogy megerősítetted a gyanum, hogy nincs sok különbség.... Mert azt sem akarom, hogy veszek sata2-őt aztán semmi változás...Majd inkább akkor gyüjtögetek ssd-re, de nemtudom hogy a t61 alaplapja mit szól hozzá :(

(#49052) soldi3r válasza Francia91 (#49050) üzenetére


soldi3r
veterán

szerintem ott valami nem stimm
erezheto kulonbseg van mar sata2 5400rpm es sata2 7200rpm kozott is

E30 (oo=[][]=oo)

(#49053) Francia91 válasza norbyone (#49051) üzenetére


Francia91
veterán

T61-re dobsz fel egy modBIOS-t, aztán SATA-II-vel repül az SSD. T61 tudja a SATA-II módot, csak a Lenovo lekorlátozta SATA-I-re a gyári BIOS-ban...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49054) Poo válasza Schuby (#49044) üzenetére


Poo
aktív tag

Sosem használtam egyiket sem hogy őszinte legyek pedig mindegyik tp-ben van már nálunk de nem babráltam őket mert nem volt rá igény.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49055) Francia91 válasza soldi3r (#49052) üzenetére


Francia91
veterán

5400 rpm és 7200 rpm között szerintem mindenhol érezhető a különbség. Most van egy 7200 rpm-es Scorpio Black, és egy 5400 rpm Scorpio Blue Wd-m. Ott is kb 20-25 Mb/s a különbség. A Scorpio Black elvileg az egyik leggyorsabb notivinyó, de 125-130 Mb/s-nál vége annak is
audi100td-nél is ez volt a Scorpio Black vége

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49056) Tikakukac válasza Francia91 (#49055) üzenetére


Tikakukac
titán

Érezhető én is szórakoztam vele. Más kérdés, hogy SSD mellett meg annyira mindegy, mert az reggelire eszik 5db 7.2k-s vinyót is. Nagyjából 1 hete aktívan élek együtt a 840-es Samuval és igen, ez már kellett :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49057) norbyone válasza Francia91 (#49053) üzenetére

És modBiost hol találok? Ugyanugy kell frissíteni mint egy sima Bios frissítés? Esetleg változtat máson is vagy a sata2 sebességet ad neki?

(#49058) Chaser válasza norbyone (#49049) üzenetére


Chaser
titán

7200rpm. A tény felett nem szabad elsiklani, hogy nem csak a szekvenciális sebességet kell nézni. Az csak egy dolog. Rendszernek a kis fájlok olvasása a fontosabb. Sajnos ebben 7k2 hdd-k is elég gyengék, de klasszisokkal jobbak egy ezer éves kis kapacitású 5k4-esnél. Az se mellékes, a max sebességet a lemez a szélein tudja, befele haladva egyre lassul. Ha olcsón akarod megúszni egy toshiba 7k2-es 250-es HDD és jó napot. Ha van zseton akkor SSD.
Sata2-t tudja a lap, modBIOS még annyit csinál hogy engedélyezi a dual-IDA-t, ez amolyan gyári turbi mint i5-öknél. Illetve az egyik verziónál fel lehet cserélni az FN és ctrl gombot.

szerk: És kb bármilyen wlant használhatsz mod után.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49059) norbyone válasza Chaser (#49058) üzenetére

Ha jól értem, akkor alapból tudja a sata2-öt. Nem kell hozzá modbios...

(#49060) lakkusjj válasza norbyone (#49059) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Rosszul érted, a lap tudja a sata2-t, de a gyári biosban le van korlátozva sata1-re, a modbios-szal oldható fel a korlátozás.

(#49061) Tim82 válasza norbyone (#49059) üzenetére


Tim82
nagyúr

Chaser kicsit félreérthetően fogalmazott, alapból 3 dologhoz kell a moddolt BIOS:

- vele megy a SATA 2, gyárilag nem (feloldja a gyári - szoftveres - korlátozást)
- feloldja a gyári whitelist-et, szóval innentől nem csak a Lenovo által meghatározott mini PCI-e eszközöket használhatod a mini PCI-e foglalatokban (ez jellemzően WLAN, WWAN kártyákat érint, de lehet akár DVB-T tuner vagy HD-lejátszást gyorsító kártya, esetleg SD vagy microSD olvasó is)
- innentől megy vele az IDA is.

Az első kettő mindenképpen olyan perk, ami miatt érdemes megcsinálni, a menete pedig ugyanaz, mint a normál BIOS frissítésnek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49062) Chaser válasza Tim82 (#49061) üzenetére


Chaser
titán

Igen így pontos..majdnem:) IDA nálam ment mod nélkül is, dual-IDA mod után.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49063) Tim82 válasza Chaser (#49062) üzenetére


Tim82
nagyúr

:R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49064) norbyone válasza Tim82 (#49063) üzenetére

Már csak 1 kérdésem lenne :) Hol a csudába találhatok modBiost? Tudom Google a barátom, de egy megbízható tutin működő kellene, mert nem szeretném kinyiffantani valami hülye bios-al :( Tudnátok még ebben ( is ) segíteni?

(#49065) Tim82 válasza norbyone (#49064) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49066) Chaser válasza norbyone (#49064) üzenetére


Chaser
titán

Ezt raktam fel win alól. A lényeg: 32 bites legyen és ne piszkáld a gépet, úgy tűnik mintha lefagyna, de nem. Akku legyen feltöltve, minden sw kilőve amit csak lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49067) norbyone válasza Tim82 (#49065) üzenetére

Köszi, de mire ebben a fórumban megtalálom a linket.. :( angol náalm nulla.. :( Na majd lesz valami,köszi azért tényleg...

(#49068) norbyone válasza Chaser (#49066) üzenetére

64 biten vagyok :(

(#49069) Tim82 válasza norbyone (#49067) üzenetére


Tim82
nagyúr

Middleton nevű emberke hozzászólásában levő táblázatban kikeresed a géped, rákattintasz a "modified BIOS" oszlopban levő számra, mediafire letöltőlinkről letöltöd. De Chaser ugyanezt linkelte.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49070) Chaser válasza norbyone (#49068) üzenetére


Chaser
titán

Akkor kénytelen leszel 32-eset felrakni, vagy keresni olyat ami BIOS alól megy.

szerk: "Gond akkor, hogy most 64bit-es winfos van fent?" Igen, gond ha nem akarod megölni a gépet, nem véletlenül mondtam. A linkelt BIOS jó a gépedhez. 14-esre, 15-ösre is raktam már fel. NV verzióra, intelre is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49071) norbyone válasza Tim82 (#49069) üzenetére

ényleg, elnézést a bénázásért :( Gond akkor, hogy most 64bit-es winfos van fent? és még valami nekem 15,4 t61-em van :( Olyan link viszont tényleg nincs, csak 14"

[ Szerkesztve ]

(#49072) Chaser válasza Tikakukac (#49045) üzenetére


Chaser
titán

No itt vannak a képek, ránézésre és használatra NMB.

szerk: Itt meg a letört pöcök jobb felső sarokban.

Ha ilyen gombod van megszűnik a gondom :R

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49073) Beethoven


Beethoven
tag

Hi!

T42 ill. T43-ba c2d proci tehető?

(#49074) Francia91 válasza Beethoven (#49073) üzenetére


Francia91
veterán

Nem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49075) Beethoven válasza Francia91 (#49074) üzenetére


Beethoven
tag

Köszi. :)
:R

(#49076) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Na, kicikínaiakku tapasztalatok: töltés ok, menetidő ok.. DE.
Valami baromállat nem pont ugyanolyanra gyártotta a kallantyúkat, amik rögzítik az akksit, érts, enyhén lejt, aminek az eredménye az, hogy különösebb erőlködés nélkül ki lehet húzni az akksit a gépből! :Y

Küldöm vissza garral, hogy szar, mindenki maradjon a genuine-nél :(

(#49077) Beethoven


Beethoven
tag

T60-ba mekkora hdd tehető maximum?

(#49078) cildren válasza norbyone (#49071) üzenetére


cildren
tag

64bit-es oprendszernel nem oprendszer alól csinálod hanem egy mezei cd-re kiírod és arról bootolsz nekem úgy ment a letoltheto anyagban benne van az is. Én ugyanazzal a biossal csináltam a 14"-os Nvidias es inteles gépet is.

(#49079) Poo válasza Beethoven (#49077) üzenetére


Poo
aktív tag

Satásból bármekkora.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49080) Beethoven válasza Poo (#49079) üzenetére


Beethoven
tag

Igazán???.. Akkor én technikailag le vagyok maradva. :) ugyanis azt hittem korlátozottan lehet bővíteni a hdd-t. Gondoltam max 500gb-ra, de akkor ezek szerint 1 terrás is mehet bele lazán.
Ez szupi. Köszönöm. :) :R

By Beethoven

(#49081) norbyone válasza cildren (#49078) üzenetére

Akkor már tudom mire valók a kis iso-k :) Köszönöm mindenkinek a segítségét.. :R

(#49082) laszak


laszak
tag

Sziasztok!

Még új vagyok, egy X200-as géppel.

Ilyen akkut esetleg használ valaki, akár a kisebb, 6, vagy 4 cellásat?

[link]

Vagy mindenképp menjen a gyári...

[ Szerkesztve ]

(#49083) Poo válasza Beethoven (#49080) üzenetére


Poo
aktív tag

Nem hinném hogy gondot okozna neki az 1 terrás vinya.HDD-re nem nagyon szoktak rinyálni a gépek viszont minden másra igen :))

laszak:ha nem akarsz nagyot szívni akkor maradj a gyárinál de ki lehet fogni 1-1 jó utángyártottat is de ne csodálkozz ha gond lesz vele.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49084) Tikakukac válasza laszak (#49082) üzenetére


Tikakukac
titán

Tegnap egy 90 fokos akksit varázsoltam ki a HP-ól olyan tutik az után gyártottak. Neee.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49085) laszak válasza Tikakukac (#49084) üzenetére


laszak
tag

Köszönöm a válaszokat, gyári lesz. :)

(#49086) Poo válasza Tikakukac (#49084) üzenetére


Poo
aktív tag

90fok az kemény :)) Én most takarítottam meg a t500-m belülről mert igen melegedett.
Nekem is volt szerencsém 90fokos hp-hoz csak az éppen a proci volt annyi :-D bekapcsolás után 10-12 perc és 88-90 fokosak voltak a magok...mondtam haveromnak lehet nem ártana szétszedni és megtakarítani...ezek után mindjárt csak 55 fok közt mozgott alapjáraton és a venti nem fütyült mint egy háborodott....

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49087) Francia91 válasza Beethoven (#49077) üzenetére


Francia91
veterán

A lényeg, hogy 9,5 mm magas, és SATA csatlakozós legyen a HDD, a tárhely teljesen mindegy. Én a T60p-mben 750 Gb-os WD Scorpio Black-et használtam, minden gond nélkül.
De akár egy WD Scorpio Blue 1 Tb-osat is beletehetsz (a 9,5 mm-es verziót, mert másmilyen is van), azt is gond nélkül bekajálja.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49088) Tikakukac válasza Poo (#49086) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt a baj az, hogy szimplán fos volt és nagyon durván melegedett. A géppel nincs akkora baj, majd otthon takarítom meg pasztázom szerintem tök korrekt lesz a vége.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49089) norbyone válasza cildren (#49078) üzenetére

Valami e99 ( 179 ) hibát írt ki vagy mi, amikor cd-ről akartam frissíteni a biost. meg valami bitlocker izé...Na mondom tégla... de szerencsére nem, elondult, de valamiért nem akar frissíteni a biost, a kis hamis ::(

(#49090) norbyone

A régi Thinkvantage toolbox nincs valakinek meg véletlenűl?

(#49091) Francia91 válasza norbyone (#49090) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem megvan, ha adsz egy e-mail priviben, átküldhetem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49092) Francia91


Francia91
veterán

Lenovo ThinkVantage ToolBox 32 és 64 bit by PC Doctor

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49093) norbyone válasza Francia91 (#49092) üzenetére

:R

(#49094) Chaser válasza laszak (#49085) üzenetére


Chaser
titán

Annál olcsóbban kapsz ebayről gyárit:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49095) laszak válasza Chaser (#49094) üzenetére


laszak
tag

Szia!

Tudsz esetleg ajánlani konkrét eladót is, aki megbízható, mondjuk vásároltál már tőle akksit?

Előre is köszönöm!

Üdv.

(#49096) Chaser válasza laszak (#49095) üzenetére


Chaser
titán

Kapásból nem. De ha visszakeresel vkinek ajánlottam egyet, vett tőle és gyárit kapott. 12-13k körül 9 cellásat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49097) cellpeti


cellpeti
veterán

T400 vagy T400s???

Tigris, tigris, csóvafény...

(#49098) person


person
senior tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék.

Alany E535, Win7-et feltettem driverekkel és szeretnék egy "szűz" lemezképet csinálni c-ről de nem engedi mert a LENOVO_DOS rejtett partíciót is hozzávágja alapból de az FAT, ezért nem engedi a lemezkép létrehozást. Viszont a rejtett particiót nem lehet kizárni a mentésből. Mi a megoldás?

Ha nem a beépített win7-es megoldást választom lemezkép létrehozásra hanem az OneKey Recovery-t akkor hogy hozom elő a recovery menüjét boot-nál? Lehet full képet csinálni a C-ről?

Nekem első verzió szimpatikusabb lemezkép létrehozáshoz, régóta használom másik gépen, így az a megoldás jobba érdekelne.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#49099) Poo válasza person (#49098) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha van rejtett partíciód akkor nagy valószínűséggel azon van a boot is és hiába mented a C-t ha gond lesz és vissza kell tölteni nem fog elindulni rosszabbik esetben.Én legyalulnám az egészet és újra csinálnám a partíciókat.Gyári telepítéseket nekem sosem sikerült úgy ghostoljak hogy az működjön(sosem bootolt be) bár túl nagy erőfeszítést nem tettem hogy utána járjak mi az ami nem frankó.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49100) donjohnson válasza cellpeti (#49097) üzenetére


donjohnson
addikt

én a T400s-t venném, de itt egy összehasonlító teszt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.