Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) norbyone válasza audi100td (#49500) üzenetére

Jaja, de melyik? mármint tipusszám, vagy ilyesmi tudod.. :)

(#49502) audi100td válasza norbyone (#49501) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, azt nem tudom sajnos... LG-ből is van több féle amivel gyárilag szerelték?

(#49503) Ed Parker válasza Chaser (#49480) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én is dobtam egy ssd-t az x200-ba,ez egy maxell 60GB-os,nem tudom ki adja a belsőt.

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.2 x64 (C) 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 270.252 MB/s
Sequential Write : 197.621 MB/s
Random Read 512KB : 217.547 MB/s
Random Write 512KB : 201.384 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 13.395 MB/s [ 3270.2 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 44.721 MB/s [ 10918.1 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 127.002 MB/s [ 31006.3 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 117.708 MB/s [ 28737.3 IOPS]

Test : 1000 MB [C: 30.4% (17.0/55.8 GB)] (x5)
Date : 2013/07/07 22:44:31
OS : Windows 7 Professional SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

sajna nem sikerült beraknom a képet,de a lényeg látszik.

(#49504) Beethoven


Beethoven
tag

Hali!

Jól tudom hogy ha egy T42-es thinkpadnak elszállt a kijelzővilágítása(kép van csak fény nincs), azt egy inverter cserével orvosolhatjuk?

By Beethoven

(#49505) FoxiestFox válasza Beethoven (#49504) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha jól tudom, az még fénycsöves megvilágítású kijelző, tehát vagy a cső, vagy az inverter, igen.

(#49506) Beethoven válasza FoxiestFox (#49505) üzenetére


Beethoven
tag

Ha netán cső azt hogy oldom meg? (bocsi ha hülye kérdés de még nem szedtem szét a gépet, főleg nem ezt a modelt)

Azt is találni hozzá bontásból és egyszerűen kicserélem, vagy hogy képzeljem el?

[ Szerkesztve ]

(#49507) FoxiestFox válasza Beethoven (#49506) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt már nem tudom... szerintem az eléggé rá van műtve a kijelzőre..

(#49508) Beethoven válasza FoxiestFox (#49507) üzenetére


Beethoven
tag

Hát.. remélem csak az inverterrel lesz a probléma. Bár amilyen olcsón szereztem a gépet és amilyen nyomott árakon adják a bontott kijelzőket az is simán belefér. De nyílván az inverternek jobban örülnék :)
Köszi szépen a segítséget. :R

By Beethoven

(#49509) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Üdv!

Egyik nap szétkaptam a T61-et venti tisztítás céljából, mikor is rádöbbentem hogy a sárgával jelölt kis csavarok közül az egyiknek tönkre van menve a menete és emiatt nem tudtam kivenni a ventit! A kérdésem az hogy ezt miként tudnám kiszedni úgy hogy az alaplap ne sérüljön?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49510) FoxiestFox válasza Shatterstar (#49509) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha már korbeforog a csavar, olyan tropa a menet, buvold ki egy magnessel

(#49511) Shatterstar válasza FoxiestFox (#49510) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Vajon a mágnes elég erős lesz ahhoz hogy kihúzza? Csavarhúzóval csak félig tudom kb kiszedni,de tovább nem megy.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49512) z00li válasza Shatterstar (#49511) üzenetére


z00li
senior tag

Esetleg csipesz? :F

(#49513) Shatterstar válasza z00li (#49512) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ó tényleg :DDD Ez eszembe se jutott,de végül is hatásos módszer!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49514) YumeD válasza Shatterstar (#49509) üzenetére


YumeD
tag

Ha már pár milit kijött, csőrös fogó? :)

(#49515) Shatterstar válasza YumeD (#49514) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Van fogóm,de attól parázok hogy véletlen az alaplapon ejtek pár hajszálrepedést és akkor egy nyüves csavar végett kb baszhatom az egészet ;] Mindenesetre meggondolandó amit mondasz csak baromi óvatosan kell belevágni.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49516) Veron


Veron
őstag

Hello!

Kezdem belakni a nemrég vásárolt T400-asom, már tettem bele SSD-t és felhúztam rá a Win 8-at. :)
Viszont amit észrevettem, hogy a palmrest egy picit nyikorog, van egy holtjátéka. Arra gondolok, hogy a műanyag burkolat nem illeszkedik tökéletesen a vázra és emiatt van ez a jelenség. Viszont a gép elég egyben az én nem látom jelét annak, hogy szétszedték volna.
Mennyire normálisan ez a T400-nál és lehet javítani rajta a palmrest cseréje nélkül?
(Az X60-asnál nem volt ilyen, de ott touchpad sem volt és az egész gép is kisebb, így kevésbé hajlik talán.)

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49517) YumeD válasza Shatterstar (#49515) üzenetére


YumeD
tag

Óvatosan... esetleg előtte körbeapplikálod a nyákot celluxxal/szigszalaggal... csak az smd/smt "baszok" miatt ne ragadjon izomból felszedéskor... előtte picit megtapogatni zsíros kézzel éppenhogy :D

(#49518) YumeD válasza Veron (#49516) üzenetére


YumeD
tag

Palmrest recsegést t61-nél alátett lejárt bankkártya orvosolta, w510nél meg cserélték gariban(Smart). :)

(#49519) Chaser


Chaser
titán

Olyantól kérdezném aki tényleg mért x200 tömeget, gyári specek nem feltétlen korrektek. 6 cellás akkuval nekem 1.65kg rémlik saját mérésemből, 9 cellással 1.85-1.9kg lenne? Természetesen töltő nélkül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49520) FoxiestFox válasza Veron (#49516) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T61p-nel en szivacsot tettem ala, tobb helyre is.. Sajnos nem mindig tokeletes az illesztes a rollcage es a muanyag kozott..

(#49521) Ed Parker válasza Chaser (#49519) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Este grammra megmondom neked.
Igaz én csak 9cellás akksival tudom mérni.

(#49522) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

A Lenovo R61-ról mi a véleményetek? Vannak tipikusan előforduló hibái/problémái?

(#49523) FoxiestFox válasza Taoharcos (#49522) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak egy, az, hogy régi már..
Amúgy nagyon megbízhatóak ezek.

(#49524) rgeorge válasza Taoharcos (#49522) üzenetére


rgeorge
addikt

Van nVidia NVS140-el is, ami kb. 2008.08 előtti verziói könnyebben elhaláloznak, de saját, tehát Lenovo driverrel és jól karbantartott hűtessel el lehet azzal is lenni. Nyilván használt példány esetén az utóbbi nehezen ellenőrizhető.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49525) Chaser válasza Ed Parker (#49521) üzenetére


Chaser
titán

Köszi az tökéletes lesz, esetleg még akku nélkül érdekelne :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49526) Ed Parker válasza Chaser (#49525) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az akksi baromi nehéz:)
Nehezebb mint maga a gép.
Üresen a gép kb 1-1,3kg kb.
Tegnap darabokra szedtem, rém egyszerű szerkezet :DDD

(#49527) Gondwana válasza Chaser (#49519) üzenetére


Gondwana
addikt

(X200-hoz képest egy X200 Tablet dokkolva, UB HDD-vel, 8c akkuval, mint egy 15" T60, persze dokkoló nélkül sem ultrakönnyű.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49528) rgeorge válasza Ed Parker (#49526) üzenetére


rgeorge
addikt

A Lenovo oldala szerint a 9 cellás aksi 510 gramm (érdekes módon a W520 9 cellása 500). Az azért fele a gépnek. Nyilván az akksik elég "sűrűek", nehezebbnek érződik, mint amilyen.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49529) Ed Parker válasza rgeorge (#49528) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jó, nyilván túloztam, de baromi nehéz az átlag akksikhoz képest.

(#49530) Chaser válasza Ed Parker (#49526) üzenetére


Chaser
titán

6 cellás az nem olyan vészes emlékeim szerint.

Gondwana: Azt tudom mennyi, mert van itthon. Ami kellemetlenebb, mélységre pont akkora a kilógó akku miatt mint egy 4:3 14" T61 v T60 6 cellás akkuval, szélességben kisebb kb 2 centivel. Ami éppen nem lenne gond, csak ha minden cm meg minden 10dkg számít.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49531) Ed Parker válasza rgeorge (#49528) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

na most megmértem,494g az én 9 cellás akksim,mondjuk nincs teljesen feltöltve.

Chaser: a gép 1210g a sima x200.

(#49532) Veron válasza FoxiestFox (#49520) üzenetére


Veron
őstag

Kösz a válaszokat! Akkor valami szivacs lesz a megoldás.
Érdemes szétszednem és újrapasztázni, portalanítani belül? Nem tapasztaltam rendellenes hangot, vagy melegedést idáig. Egyébként 2009. év végi a gép, ha jól emlékszem a garanciás oldalról.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49533) Chaser válasza Ed Parker (#49531) üzenetére


Chaser
titán

Köszi. Kisebb eltérések lehetnek attól függően van-e benne wwan modul, BT, ssd v hdd, nálam ezért lehetett 1.6kg körül 6 cell akkuval.
Az nem számít tömegben számítana, hogy üres az akku vagy tele van, elektronok tömege azt hiszem elhanyagolható:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49534) Ed Parker válasza Chaser (#49533) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

igen ezek mind vannak benne és az ssd tokozása elég súlyos.
a corsair force 3-as egy bililemezből van,pille könnyű,ez a maxell meg tankacél :DDD
viszont akkor csak 100g lenne a különbség a 9 és a 6 cellás között?

nem számít persze,csak hülyültem :D

(#49535) Chaser válasza Ed Parker (#49534) üzenetére


Chaser
titán

1.47kg-t láttam induló tömegnek talán thikwikin, emlékeim szerint az én gépem 1.6-1.65kg volt 6 cellás akkuval. Tied 9-essel 1.7, fene tudja mi okoz ekkora különbséget. Lehet itt is van olyan bill, mint T400/T500-nál, sokba könnyített verzió került, valamelyikben meg normál van. Másra nem tudok gondolni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49536) Ed Parker válasza Chaser (#49535) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

tegnap mikor lekaptam a billentyűzetet,alatta alig volt valami,egy pille könnyű szerkezet.
ha ebbe is olyan integrált akksi lenne mint a macbook air-ben,simán felvenné a versenyt vele súlyban.
nekem egy 13"-os volt,az 1,36kg.

(#49537) Borote válasza Ed Parker (#49536) üzenetére


Borote
addikt

Könnyű gépet szeretnél? Lesd meg a Series 9-t, 1,186kg 13"-on, PLS kijelzővel ;]
A tartósság már más kérdés, a szerelhetősége meg gyakorlatilag nulla.

(#49538) Ed Parker válasza Borote (#49537) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

igazából nem.
nincs gondom a thinkpad súlyával,meg van egy 15" macbook pro-m,kb egyforma súlyúak,az asztal elbírja :D

ja és samsungtól nem igazán szeretnék venni semmit :N

[ Szerkesztve ]

(#49539) Chaser


Chaser
titán

Még egy kérdés panellel kapcsolatban. Itt nem írja, hogy lenne digitizer réteg. Tehát itt elvileg csak átcserélem a paneleket és használom. 110 lenne a matt, 120 antireflex glossy, vagy pont fordítva? Tudom ez 110 és mattnak írja.

Ed Parker: Nem alatta gondolom, T400-ban láttam olyat hogy rev2 extra bill merevítés a vázon. Azokból a billzetekből volt olyan ami majdnem tele anyagos volt alul, de sok "lyukacsos", könnyített. Tömegre jótékonyhatással volt, masszivitásra nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49540) parkasz válasza Chaser (#49539) üzenetére


parkasz
senior tag

a 110 a glossy és a 120 a matt
itt van pár összehasonlító kép :R

(#49541) Ed Parker válasza Chaser (#49539) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez olyan bill. hogy televan,elég merev,nem hajlik, a pöcöknek van egy vastagítás,de korrekt építésű.

(#49542) Chaser válasza parkasz (#49540) üzenetére


Chaser
titán

Ahan, akkor a tabletben matt van, csak van rajta egy külső antireflex glossy a wacom miatt. Ha olyan bevonatú réteg van a 110-en az nem vészes, teljesen jó. Ha nem, akkor meg copóka:D Mondjuk azt nem értem, hogy 99%-os eladó nagy eladással és ezek szerint nem jól írja, jól rá is kérdezek.

szerk: Viszont a touch scrren valszeg azt jelenti, hogy a digitizer réteg is rajta van.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49543) GBotond


GBotond
tag

(#49544) Shatterstar válasza GBotond (#49543) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Igazán jöhetnének már a főbb termékek és nem csak ezek az ócska kirakatbook-ok :U

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49545) lapa válasza Chaser (#49542) üzenetére


lapa
veterán

na megnéztem az x200 tabon, a wacom touch panellel se eszik szinte semmit, ugyanúgy 6,6w-ot lehet csinálni vele.

az tény, hogy nálam ubuntun szintén 10w körülről indultunk, de aztán biosban kapcsolgattam modemet, fp readert (szerintem ez a hunyó amúgy), wake-on-lan-t, intel amt-t meg mindent battery optimizedre.

kellemes amúgy, majd tolok képeket affs versus wacomos xyz képernyő.

(#49546) lapa


lapa
veterán

ja, arra van valakinek ötlete, ha egy bill (érintkezés) nehezen, ill egyátalán nem megy? a papír-alárakáson túl... van esély valahogy megtisztítani? egy bal shift elmúlt a beleöntött sör kapcsán (2 hónapos bill), meg most lett máshol egy e nehezenmenés.

plusz a múltkori tejbeöntés kapcsán vettem io panelt (kábelt külön hirtelen nem leltem), azt meg voltam akkora állat és egy t61 ventivel együtt rendeltem, így behívták vámkezelésre hurrá. ráadásul a shipping nem volt így se olcsóbb.... na mindegy, hülye voltam.

csináltam képeket, azért a fényes affs napsütésben messze magasan veri olvashatóságban a (touch-os) ismeretlen paneles tabletet. beltérben jó.

(csendben hozzáteszem, hogy amíg a tablethez kapott win 7 x64-et tegnap teljes délután frissítettem, vagy 8-szor indult újra, a 4,5-edik órában ajánlotta fel végre a hotkey drivereket, stb... na ehhez képest beraktam az x200-ból az ubuntus hdd-t és volt egyből forgatás.)

+1: lehet volt már ilyesmi kérdésem: van ez a win7 x64. ez ugye standard lenovo megoldás külön recovery partícióval ("refurbrished win"). szerintetek van esélyem ezt a mostanra összelőtt wint valahogy külön választani a recoverytől (méret miatt), és valahogy besúvasztani mondjuk 10gb helyre? nekem a boot témaköre nem tiszta itt, ha jól sejtem az a system partíción van...

[ Szerkesztve ]

(#49547) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy kicsit leharcolt T30-asa, ami veszettül lassú és a HDD körüli részen (vagy maga a HDD, nem tudom) borzasztóan melegszik is, noha a HD Sentinel szerint a merevlemez állapota 100%-os.

Szerintetek egy vinyócsere megoldaná a dolgot? Ha igen, hol lehet/érdemes manapság ilyen PATA-s vinyót beszerezni (mondjuk 80 GB-ost)? Valamint szükség lenne emellett egy RAM-bővítésre is (jelenleg 512 MB), vagy elég lehet a vinyó a lassúság felszámolására? Netán valami teljesen más lehet a gond? (Windows reinstall megvolt)

Előre is köszi!

(#49548) Tim82 válasza La Magra (#49547) üzenetére


Tim82
nagyúr

+ 512 MB RAM nem ártana bele, főleg, ha XP SP3-mal használja a tulaj (nem feltételezem, hogy Vista/7/8 lenne rajta), vagy ha nagyon ragaszkodtok a géphez, akár 2*1 GB so-dimm DDR is mehet bele. A vinyóról az állapotán kívül nem írsz semmit, a kérdés az, hogy milyen fordulatszámú (4200rpm, 5400 v. 7200). Az elsőnél mindenképpen előrelépés lenne egy gyorsabb vinyó, 5400-as még előfordul boltokban is talán (bár már nem nagyon gyártanak IDE-s vinyót). Lehet, hogy inkább használtan érdemes nézni, a Hardveraprós kínálatból.

Ezek valamit javítanak a sebességen. Esetleg még RAM drive-val lehetne kísérletezni, ha 1,5-2 GB RAM-ot tesztek bele.

Van egyébként IDE csatlakozós SSD is, de mivel többe kerül, mint egy használt T30, nem mondanám költséghatékony megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49549) scarbantia


scarbantia
aktív tag

T61p-nél van e valami korlátja a processzorcserének?
T7700-ról T9300/T9500-ra?
Illetve jobban melegszik-e a gép tőle?

Bármelyik alaplapnál lehet, vagy vannak amelyek nem ismerik fel?

(#49550) La Magra válasza Tim82 (#49548) üzenetére


La Magra
tag

Köszi a gyors választ!

Igen, XP SP3 van a gépen, a vinyó pedig egy Fujitsu MHR2040AT, 40 GB, 4200 RPM. Akkor ezt mindenképp cserélni fogjuk nagyobb fordulatszámúra (létezik egyáltalán 7200 RPM-es PATA vinyó?), és a memóriabővítést is valszeg bejátsszuk.

El is kezdek nézelődni aprón. :K

Köszi még egyszer!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.