Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) Tim82 válasza bads1 (#48250) üzenetére


Tim82
nagyúr

Inteles T500-ban cseréltem P8400-at T9400-ra, nem dobta meg a hőtermelést, gyakorlatilag ugyanolyan hőfokokkal, csendben működik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48252) bads1 válasza Tim82 (#48251) üzenetére


bads1
aktív tag

Az nagyon jó, csak elsőre soknak hangzik az a +10W, de ezek szerint nincs nagy ráhatással a hűtésre.
Egyébként 90k-ért mennyire reális ár egy újszerű W500ért?

(#48253) Latitude Inc válasza Latitude Inc (#48028) üzenetére


Latitude Inc
csendes tag

48028-ban írt problémára senki? A jojóeffektusos profil 1 határértéke 37 °C, a szerencsésebb profil 2-é 42 °C ...legtöbbször, de most pl. 68 °C volt, igaz, ezt egy másik dockappal mértem, ráadásul a hűtés megkezdtekor 2 másodpercenként csökkent 1 °C fokkal a procihőmérséklet- szerinte,
- ez nem tudom mennyire reális, mindenesetre langyosnak is alig nevezhető állapotban (alul) jelezte ki ezt az értéket. Miért ennyire hektikusak a mérések és miért nincs akár egy köztes a 2 profil között, miért jojózik, ha nincs hidegből indítva és hogyan lehetne állandósítani a 2. állapotot? Hőérzékelő szintjén hogyan lehetne operálni (egyáltalán azzal lehet/van-e gond)? Természetes e működés vagy abnormális? Létezik-e linuxra (puppy) ThinkPad Fancontrol vagy annak bármilyen alternatívája? Egyáltalán ez lenne-e a megoldás?

(#48254) Francia91 válasza bads1 (#48252) üzenetére


Francia91
veterán

A VGA-t leszámítva szinte egy T500-as. A FireGL V5700 meg a HD3650-es chipre épül, ami az ATI-s T500-akban van, csak dupla annyi dedikált memóriát kapott (meg persze a szokásos OpenGl optimalizáció VGA BIOS és driver téren). Én adnék érte annyit. Kiemelem: ÉN ADNÉK :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48255) Latitude Inc


Latitude Inc
csendes tag

T61-es jött-e ki IPS kijelzővel vagy csak T60-as? Illetőleg tudunk-e még más, eredetileg IPS-es modellről? Külön beszerezhető panelek milyen áron szoktak menni és milyen fajtát ajánlotok?

(#48256) Francia91 válasza Latitude Inc (#48255) üzenetére


Francia91
veterán

T61 nem jött ki IPS-sel sosem. Más ThinkPad-ból X220 azt hiszem van gyárilag IPS-sel, de ezt nem mondom biztosra.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48257) Chaser válasza Francia91 (#48256) üzenetére


Chaser
titán

Igen abból van. T60 után csak a subnotik kaptak IPS-t, x220, x230, meg a tabletek. x200-ba, 201-be meg ugye moddolható x200 tab kijelző.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48258) Szabolcs78 válasza soldi3r (#48244) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Sajnos, úgy se jött össze.

(#48259) FoxiestFox válasza Chaser (#48245) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt nem tudom. Külsőre egyformának tűnnek...

(#48260) cildren válasza Szabolcs78 (#48243) üzenetére


cildren
tag

Szia!
Vezérlőpult/Eszközkezelő-> jobb klikk az ismeretlen eszközön->tulajdonságok->részletek fül-> ott a lenyitható menüben pedig a Hardverazonosítók másold ki valamelyiket és keress rá google-ben.
Remélem tudtam segíteni

(#48261) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#48259) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És ezzel biztos is, hogy új borda kell a T61p-be.
Az első esésig 95 fok körül, látszik hogy throttlingol a GPU.
Ott, ahol esni kezd a hőmérséklet, megnyomtam a "d" betűt erősen, alatta van a GPU hűtés.
Ez mindent elmond...
Még korábban panaszkodtam itt, ha emlékeztek, hogy szerintem túl meleg, tegnap este nem bírtam magammal, csak szétkaptam megint, megigazgattam a bordát, és nem javult, sőt..
Úgy tűnik, hogy rossz nyomon jártam, és nem a paszta a gond, ezt már valaki erőszakosan piszkálhatta előttem.
Akárhogy hajlítom, "szemre jóra", a hőfelvevő felület nem fekszik fel normálisan a GPU-ra.
Sőt, biztos vagyok benne, hogy ezt már próbálták hajlítgatni, mert a hőcső is kisebb keresztmetszetűre hajlott.
Bekapcsoltam félig szétszedve, és a GPU-tól a venti felé tartó cső éppcsak langyos, míg a chip fő.
Nyomva tartott d-vel pedig nem megy 80 fok fölé... :U

Szóval keresek bontásból T61p hűtést, vagy egyéb gépét, ami jó bele, és elég erős hogy lehűtse.
Addig meg letekert órajelekkel filmezek, és nem játszok CS:Source-nál gépigényesebb játékkal..
Pü, ha van valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#48262) cildren válasza FoxiestFox (#48261) üzenetére


cildren
tag

Helló nekem van 14"-os 16:10-es T61 nvidiával szerelt alaplapos hűtésem, csak abban a ventillátor rossz viszont a heatpipe nincsen megtörve.

[ Szerkesztve ]

(#48263) Francia91 válasza FoxiestFox (#48261) üzenetére


Francia91
veterán

Esetleg kérdezd meg...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48264) FoxiestFox válasza Francia91 (#48263) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kérdeztem, jó áron adná a hűtést, de nem hajlandó postázni, hiába utalnék előre költséggel együtt..

Előzőre: egy képet kaphatnék róla pü-ben?

(#48265) cildren válasza FoxiestFox (#48264) üzenetére


cildren
tag

Ment PÜ!

(#48266) Tim82 válasza FoxiestFox (#48264) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha csak ezen múlik, szívesen segítek: átveszem tőle, majd elpostázom neked Szegedre.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48267) FoxiestFox válasza Tim82 (#48266) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hú, azt megköszönöm :B
Írok akkor neki. Többit majd privátban :)

(#48268) Francia91


Francia91
veterán

Felteszem még 1x, most már itt stabil helyen van, nem fogják törölni:

ATI Mobility Modder-rel módosított ATI Mobility Radeon X1300/X1400 és ATI Mobility FireGL V5200/V5250 driver Windows 7 (kompatibilitási módban telepítve Windows 8 is) x86/x64 rendszerhez, Catalyst 10.2-es verzió

ThinkPad T60 és T60p-hez

Ha valakinek nem működne a Lenovo által kiadott driver csomag, mert elég sokszor fordult már elő

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48269) Tim82 válasza Francia91 (#48268) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönjük, hasznos lehet. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48270) Szabolcs78 válasza cildren (#48260) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Az ethernet-vezérlő hardverazonosítói:
PCI_VEN_14E4&DEV_170D&SUBSYS_05451014&REV_01
PCI_VEN_14E4&DEV_170D&SUBSYS_05451014
PCI_VEN_14E4&DEV_170D&CC_020000
PCI_VEN_14E4&DEV_170D&CC_0200

A google válasza ezekre:"Nincs olyan találat, amely az összes keresett kifejezést tartalmazná."
Na, most mit tegyek? :-(

[ Szerkesztve ]

(#48271) YumeD válasza FoxiestFox (#48261) üzenetére


YumeD
tag

Van egy 42w2028 hűtésem, ha kell, priv :)

(#48272) rgeorge válasza Szabolcs78 (#48270) üzenetére


rgeorge
addikt

Itt próbáld.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48273) Sensei válasza Szabolcs78 (#48270) üzenetére


Sensei
tag

Ezt töldsd le, telepíteni sem kell, csak elindítani. Bal oldali menüben: Hálózat -> PCI/PnP hálózat. Elvileg itt lesz az eszköz neve.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#48274) azbest válasza Szabolcs78 (#48243) üzenetére


azbest
félisten

Ha elindítod a lenovo oldalán lévő exe fájlt, az csak kicsomagolja a drivert. Ez a C:\DRIVERS\WIN\ETHERNET\WINXP mappába kerül. Az eszközkezelőben az driver frissítése részen tallózd be ezt a mappát és akkor majd felismeri és használja.

(#48275) Szabolcs78


Szabolcs78
csendes tag

Azbest: párszor már nekifutottam annak, amit írtál, de sehogy se tudtam bepipáltatni azt a mappát.

Beírtam az eszközpéldány azonosítót:
PCI\VEN_14E4&DEV_170D&SUBSYS_05451014&REV_01\3&61AAA01&0&58

Szép, ugye?

(#48276) azbest válasza Szabolcs78 (#48275) üzenetére


azbest
félisten

igen és szerepel is a driver inf fájljában

%BCM5901% = BCM5901.XpInst, PCI\VEN_14e4&DEV_170D&SUBSYS_05451014

[ Szerkesztve ]

(#48277) Szabolcs78 válasza azbest (#48276) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Azbest:

Eszméletlen sok küzdelem árán végre sikerült!!! :DD :DD :DD

Nagy hála neked! Nagyon szépen köszönöm! : :C :R

(#48278) brd


brd
nagyúr

Próbált már innen valaki ThinkPad BIOS-t hekkelni, hogy működjön az IDA?

The only real valuable thing is intuition.

(#48279) FoxiestFox válasza brd (#48278) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam működik, nem kellett hozzá hackelni. Milyen gép?

(#48280) brd válasza FoxiestFox (#48279) üzenetére


brd
nagyúr

T400, T9600 CPU-val, 2.8 GugaHz-en működik jelenleg. RMClock szerint már ez is IDA, de ez csak a 10.5-ös szorzó, az IDA a 11 lenne, ahogy olvastam.

The only real valuable thing is intuition.

(#48281) sutszi válasza brd (#48278) üzenetére


sutszi
veterán

Az IDA működik. Bizonyítani nehezen lehet, mert a különböző programok elég bénán mutatják. Anno egyszer kipróbáltam. Igaz én RMClock-ot használok, abba be lehet állítani, de kimutatni ez már nem tudja tényleg működik-e.
Annyit, nem hoz sebességben mint amennyit energiából felemészt. Ráadásul nehezen lehet erőltetni ezt...Hiába ez még nem a boost-os intel i sorozat.

Jaaa...Rmclock nem szereti a feles szorzókat. Így ha ezt használod elveszíted az IDA képességet. De mint fentebb írtam...kb értéktelen ez a feature.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48282) fungi


fungi
aktív tag

x200 tulajokat kérdezem, a taskbaron a Power Manager ikon nálam Win betöltés után csak félig látszik,

aztán bármit változtatok a tálcán, /beállításain pl./ azonnal a helyére ugrik.
Lehet vele élni, de ha van
ötletetek hogy betöltéskor rendesen álljon, azt megköszönném! Win7 64bit

/Változtattam már egy csomó mindent,de mindig így tölt be.../
.

[ Szerkesztve ]

(#48283) YumeD válasza sutszi (#48281) üzenetére


YumeD
tag

Van megoldás:

[link]

(#48284) FoxiestFox válasza fungi (#48282) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja start menün jobb gombot nyomsz, tulajdonságoknál átállítod a tálcaikonokat kicsire, majd vissza, hátha meggondolja magát.

(#48285) lapa válasza sutszi (#48281) üzenetére


lapa
veterán

nekem is azt mutatják indirekt tapasztalatok, hogy működik. de semmi konkrét.

(#48286) Chaser válasza brd (#48280) üzenetére


Chaser
titán

Nem kell hozzá semmi, csak winben max performance és IDA órajelen megy a cpu. Csak úgy nem lehet feszt szabályozni. 1066 FSB-s cpu nálam is csak fél szorzót adott.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48287) sutszi válasza YumeD (#48283) üzenetére


sutszi
veterán

Bár (egyelőre) nem érint a dolog. Köszi. :R Ki tudja mi lesz a következő CPU-m...ha így haladok Core2-vel öregszem meg... :))

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48288) brd válasza sutszi (#48281) üzenetére


brd
nagyúr

Egész könnyen lehet bizonyítani, pl. a Throttlestop méri a sebességet, és nem kiolvassa valahonnan, mint közben kiderült, de indirekt módon pl. a WinRAR benchmark is kimutatja. Nem érdekel, mennyi energiát emészt fel, a lényeg, hogy gyorsabb. Igen, nehezen lehet erőltetni, BIOS-támogatás nélkül nem is, ezért kérdeztem. :U Sejtettem, hogy elő fog kerülni az RMClock-felesszorzó probléma, de lásd a topictárs által linkelt registry-szerkesztést. Amúgy itt ez fel sem merül, RMClock szerint 10-es a szorzó akkor is, amikor az IDA-s 11x-esre állítja (ezt a lehetőséget magának detektálja), de az indirekt teszt - WinRAR - szerint az IDA működik 1 mag terhelésénél (azaz 2900MHz lesz az órajel a Throttlestop szerint) - kettőhöz kellene a BIOS-hack, ha jól olvastam. Valóban, sokat nem számít az a 133MHz, de nem ez volt a kérdés. ;) 2x133 azért már talán érezhetőbb lenne.

The only real valuable thing is intuition.

(#48289) rekop


rekop
senior tag

Sziasztok! Elsősorban x200 tulajoktól kérdezném, a tápcsatlakozó mindenkinél így mozog? Kicsit fura R400 után, amiben teljesen "szoros" volt. Vagy ez normális ezeknél?

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#48290) mdk01 válasza rekop (#48289) üzenetére


mdk01
addikt

Belül vmi csavar elengedhette. Szedd szét és sztem ez belülről látszik...de ez csak tipp.

(#48291) Shadowfax válasza rekop (#48289) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nálam is így mozog, de sose vettem volna észre, ha nem hívod fel rá a figyelmet. :D

(#48292) fungi válasza FoxiestFox (#48284) üzenetére


fungi
aktív tag

Próbálkoztam, nem illeszkedik, de ez legyen a legnagyobb bajom... Köszönöm!

rekop Nálam ugyanígy mozog, de nem esik ki, fel se tűnt.

(#48293) rekop válasza Shadowfax (#48291) üzenetére


rekop
senior tag

Ha mindenkinél ilyen, akkor valószínű ez is egy fícsőr :D
Nekem az R400 után egyből feltűnt, hogy ez valahogy más...egyébként az ultrabase-ben sokkal feszesebb a csatlakozás ugyanazzal a töltővel.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#48294) xcds


xcds
őstag

Az RMclock 5%-ot zabál a cpu kihasználtságból. Nem sok az egy kicsit?

(#48295) Tikakukac válasza xcds (#48294) üzenetére


Tikakukac
titán

10MHz-es procikkal olyan dolgokat művelünk, hogy Jézusmária.

Ahhoz képest sok. Egy alap órajelhez képest notinál szerintem nem, de életemben nem figyeltem még.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48296) Chaser válasza xcds (#48294) üzenetére


Chaser
titán

Próbáld a throttlestopot, én azt jobban szeretem. Max performance legyen a win séma és működik rendesen, nem is erőforrás igényes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48297) xcds válasza Tikakukac (#48295) üzenetére


xcds
őstag

Csak ugye üresjáratban pl sok, amikor az is lényeg, hogy minél ritkábban induljon be a venti.

(#48296) Chaser: Az rmclock-kal is szenvedtem egy ideig, most kezdhetem előről. :D

[ Szerkesztve ]

(#48298) Chaser válasza xcds (#48297) üzenetére


Chaser
titán

Ezzel nincs szenvedés. Ha már kitesztelted az értékeket rmclockban akkor beállítod ts-be és kész.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48299) Tikakukac válasza xcds (#48297) üzenetére


Tikakukac
titán

Hacsak nem észnélkül gimpezek akkor a fan opció nálam 0. És így 65 fok a maxi. Nem indul itt be semmi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48300) lapa válasza xcds (#48297) üzenetére


lapa
veterán

szerintem az akksi mérő mutatja legjobban, hogy jó-e vagy nem. audi100td-nek pl everest vagy melyik diszk-izélgető evett látatlanban 2-3w-ot üresben. ha ránézel az idlére és nagyjából az elvárható, akkor oké (és a venti is nyilván többé-kevésbé a fűtés - fogyasztás függvénye.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.