Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) FoxiestFox válasza vikcsi (#48800) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az igen. Hogyan tettél szert rá? (Nehogy szétszedd már :P )

(#48802) vikcsi válasza FoxiestFox (#48801) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Nem volt egyszerű :B
Azt mondták, hogy működik, de most ahogy nézegetem, beázott, szóval tuti rossz. Viszont szép állapotban van, akksi, dram, 120mb winyó is megvan :D
Csak ugye töltő nincs, de jobb is, mert biztos egyből bedugom :)

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#48803) Tim82 válasza vikcsi (#48802) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha valamikor egy működő 701C kerülne a birtokodba, az érdekelhet. :)

Más téma: valaki megcsinálta már T43-on a SATA-PATA bridge kiiktatását SATA HDD/SSD használatához a topiklakók közül?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48804) FoxiestFox válasza vikcsi (#48802) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fotózd már le : ]

(#48805) parkasz válasza Tim82 (#48803) üzenetére


parkasz
senior tag

Ha itt nincs senki aki tud segíteni ezen az oldalon elég jól leg van írva a dolog. Anno én az x41t kapcsán leltem rá, de időm nekem se lett a dologra.

(#48806) Tim82 válasza parkasz (#48805) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az oldalt ismerem, köszönöm, talán valamikor én is linkeltem ide, de forrasztási ismeretek/tudás/eszközök hiányában nem rugaszkodnék neki. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48807) parkasz válasza Tim82 (#48806) üzenetére


parkasz
senior tag

Hát, szerintem itt találsz valakit aki bevállalná és ért is hozzá. Van jó pár komolyabb moddingos logout cikk, azok közül esetleg kérdezz meg valakit, lehet simán megoldja. Egy próbát talán megér :R

(#48808) subidu válasza Shatterstar (#48783) üzenetére


subidu
tag

Szia!

Nekem x230-asom van, IPS, SSD-vel. Meg vagyok vele nagyon elégedve. A mérete is pont elég számomra.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#48809) Tim82 válasza parkasz (#48807) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem szívesen rontanék el egy működő alaplapot, ezért lenne jó valaki, aki sikeresen megcsinálta már. Tippem amúgy lenne, hogy kihez forduljak, de szerintem ő még nem csinált ilyet.

Apám T43-áról van szó egyébként, amelyikben a gyári IDE 40 GB-os vinyó van, ami tetűlassú Win 7 alatt és egyértelműen a vinyó fogja vissza az egész rendszert (egy T42-n egy gyorsabb IDE vinyóval rendesen elszaladgált a 7). Az IDE SSD-k drágák és csak egy olyanról tudok, ami képes valamiféle TRIM-szerű karbantartásra, az meg itthon nem is szerezhető be...

A SATA-PATA híd miatt meg nem játszik átalakítós megoldás, az optikai meghajtó meg apámnak kell. Jelen pillanatban nem szeretnék neki új gépet venni, főleg, ha amúgy lefedi az igényeit a noti.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48810) soldi3r válasza Tim82 (#48809) üzenetére


soldi3r
veterán

ez nem mukodne benne?

E30 (oo=[][]=oo)

(#48811) GBotond válasza parkasz (#48786) üzenetére


GBotond
tag

Az árról nem tudok véleményt mondani, mert azzal kapcsolatban nem vagyok képben, de az eladóról azt tudom mondani, hogy tavaly én onnan vettem a fényes AFFS-t, gyorsan szállított, jól csomagolva .

(#48812) Tim82 válasza soldi3r (#48810) üzenetére


Tim82
nagyúr

T43-ban, R52-ben nem működnek az ilyen átalakítók a külföldi fórumok szerint. Bár lehet, hogy IDE -> mSATA átalakító igen. [link] Akkor lehet, hogy megpróbálkozom ezzel, meglátjuk.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48813) GBotond válasza Shatterstar (#48783) üzenetére


GBotond
tag

A Premium (IPS) kijelző minősége remek, már ha a betekintési szögeket, fényerőt, kontrasztot nézzük, a színhelyességről nem tudok nyilatkozni. A hangszórók elég gyérek, én inkább fejhallgatót dugok rá. A ventilátor már néhány Flash-tartalmú böngészőlap megnyitása után is eléggé fel tud pörögni, az x200s-hez képest hangosabb, de a hangszín nem kellemetlen – mondjuk a régebbi Dellekhez képest.

(#48814) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

subidu,GBotond: Reménykedtem benne hogy a hűtés hozza a jó öreg TP-k szintjét,de gondolom az új procik fűtenek rendesen. Nekem tulajdonképpen az egészben az lenne a pláne ha kis méretű gépet tudnék szerezni korszerű hw-el,viszonylag sok interface-szel és remek kijelzővel! A hűtésre kissé allergiás vagyok, mondhatni az a vesszőparipám abban az esetben ha megkörnyékezek egy notit :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48815) Borote válasza Shatterstar (#48814) üzenetére


Borote
addikt

"de gondolom az új procik fűtenek rendesen." - mit értesz rendes fűtés alatt? Adott teljesítmény mellett SOKKAL kevésbé, mint a régebbiek.
Úgy általában a maximális fogyasztása nem nagyon nőtt a notebook CPU-knak. Az üresjárati, illetve kis terhelés mellett mutatott pedig annál jobban csökkent.
Hogy mennyire melegedik a gép, az attól függ, hogy milyen a hűtés. Lehet olyan notebookot is csinálni, ami i7 QM mellett sem olvad rá a lábadra, csak tisztességes hűtést kell bele tervezni.

[ Szerkesztve ]

(#48816) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

Thinkpadból volt T szériám. Milyen az X? Főleg az X301 érdekelne.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#48817) Tim82 válasza cellpeti (#48816) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó. Mármint az X széria.

Az X301-re leginkább azt mondják, hogy a kijelzőjének fényereje nem a legjobb + nem dokkolható, ahogy az X300 sem. Amúgy kereső eredményei.

RazorGTR1: csak leküzdöttem a kísértést. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48818) r4z válasza Tim82 (#48817) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak röviden, tömören :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48819) Tikakukac válasza cellpeti (#48816) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ööö kisebb :B Elég bőven szoktuk kivesézni őket, ha rákeresel vagy konkretizálsz jobb lesz :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48820) SNor válasza Shatterstar (#48783) üzenetére


SNor
tag

Helló
X220 hangszóró nem egy nagy cucc. T60-as jóval jobb volt, és hangosabb. Mondjuk úgy, közepes. USB-s hangszórót rákötve pedig recseg hangerőállítás közben (mármint az USB-s cucc).

Az IPS kijelző szuper. Inkább meleg, mint hideg fényű, tetszik.

Ventilátor alaphangon halkan megy. Nagy csendben picit hallható, nem zavaró. Ha eggyel magasabbra kapcsol, az is tűrhető. Nem tudom mennyire vagy erre érzékeny, én csak picit, és nem zavar.

(#48821) Shatterstar válasza Borote (#48815) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Pontosan a tisztességes hűtés az ami mostanság hiányzik a legtöbb TP-ból. Példának okáért eredetileg egy T420-at néztem ki magamnak,de mivel itt már többször panaszkodtak a hűtés elbagatellizálása miatt így inkább lemondtam róla. Sokan a gyári pasztát is szidalmazzák ami szintén kételyeket ébreszt bennem! Egyébként ha új gépet veszek ezeket képes vagyok mind lenyelni csak az a kikötésem hogy átlagos használat mellett ne ugorjon fel a hőmérséklet ilyen irreális értékekre mint 80-90 fok. Jelenleg ezt el tudom érni csak az a bökkenő hogy mindezt egy T61-es géppel amit hamarosan nyugalmazni szeretnék :DDD

Szerk: SNor: Ameddig nem csap át kerregésbe és ipari ventilátor módba, addig engem nem zavar :)

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48822) subidu válasza Shatterstar (#48821) üzenetére


subidu
tag

Ennek az x230-asnak a hűtését alig hallom. Nagyon ritkán kapcsol be és akkor is nagyon halk. A dell xps m1530-asom 1000-szer hangosabb.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#48823) Borote válasza Shatterstar (#48821) üzenetére


Borote
addikt

Semmilyen gépnek nem szabad átlagos használat mellett ilyen hőfokokat elérni. Ezt durvább játék mellett szokták produkálni. 90 fokot meg már ott sem nagyon szabad.
És nem is szoktak ilyen melegek lenni, ha mégis, ott valami gebasz van.
A pasztázásról meg annyit, hogy a gyári pasztázás gyakran szar, de ez nem csak a Lenovo-ra igaz. Újra kell pasztázni, oszt' kész. Jobb gyártóknál a szerviz sem sír emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#48824) Shatterstar válasza Borote (#48823) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ez oké csak én mint kezdő notebook szerelő nem mernék fejest ugrani egy újra pasztázásba. Azt mondják elég kockázatos, csak szakértőknek ajánlott (és nekik se nagyon) Mintha itt a logout-on lett volna erről egy cikk ha nem csalnak az emlékeim.
Annak örülök ha az új procik nem mennek 70 fok fölé,de kérdés az hogy egy T420-nál ezt miképp tudnám a gyakorlatban kivitelezni? Itt a topicban többször felmerült már ez a kérdés és csak annyi volt rá válasz hogy gyárilag szar az egész hűtőrendszer :(

Szerk.subidu: Egyre szimpatikusabb az X széria!

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48825) Tikakukac válasza Shatterstar (#48824) üzenetére


Tikakukac
titán

Kockázat mindenben van. Ha valaki kisbaltával akart z500-at bontani az necces, de egy rendes csavarozós TP max időigényes, de ha figyelsz a dolgokra nem gáz, mert ez is csak egy legó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48826) Shatterstar válasza Tikakukac (#48825) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ezt aláírom mert kaptam már szét notit és miután belenéztem sikerült tisztább képet kapnom a masina működésével kapcsolatban ;) Igaz csak egy venti zsírozás volt,de valahol el kell kezdeni!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48827) vikcsi válasza FoxiestFox (#48804) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Holnap lövök róla 1-2 képet és linkelem :K

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#48828) Borote válasza Shatterstar (#48824) üzenetére


Borote
addikt

A T61-edet szedted már széjjel?
Én 0 tapasztalattal (bár érzékem az van hozzá) szedtem szét a T60-amat, cseréltem benne processzort, és raktam össze. Mondjuk egyáltalán nem nagy kunszt, mert van hozzá baromira részletes HMM, hogy a radiológia professzorunk szavaival éljek: erre akár egy majmot is be lehet tanítani.

Amennyire én tudom, a T420-szal semmi gond. Aminek hűtési problémái voltak, illetve arról számoltak be sok helyről, az a T430 - de érdekes módon a T430s-nek hasonló hardverrel semmi problémája. Nekem van egy olyan elvetemült sejtésem, hogy a Lenovo 28nm-es GPU-khoz tervezte a hűtést, és 40nm-esek kerültek bele.

(#48829) btudos válasza Borote (#48828) üzenetére


btudos
veterán

T430-nál esélyes hogy tényleg a dGPU a probléma forrása, a procit önmagában nyúzva simán bírja a hűtés. Csak akkor van baj, ha az NVS5400m is dolgozik.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48830) FoxiestFox válasza vikcsi (#48827) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oki

(#48831) cellpeti válasza Tikakukac (#48819) üzenetére


cellpeti
veterán

net, film, suli ilyesmire legyen elég jó és gyors is azért. Illetve mit ajánlanátok olyan 100kig használtba?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#48832) cellpeti válasza cellpeti (#48831) üzenetére


cellpeti
veterán

vagy érdemesebb egy T400/410?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#48833) Tikakukac válasza cellpeti (#48831) üzenetére


Tikakukac
titán

Végtelen lehetőséged van, egy jó T400 mondjuk elegendő és jó vétel. És van is belőle bőven.

Ja és olcsóért is van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48834) soldi3r válasza cellpeti (#48832) üzenetére


soldi3r
veterán

ha az x201-et kicsinek talalod, akkor egy garis t410, szerintem
nalam a dokkolo csati hianya kizaro ok :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#48835) Shatterstar válasza Borote (#48828) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Igen a T61 volt az első és eddigi egyetlen noteszom amit megszereltem. Az elvetemültnek gondolt teóriád meg szerintem egyáltalán nem olyan elképzelhetetlen mivel tudjuk hogy a multiknak nem célja hogy a termékük évekig hibátlanul működjön!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48836) vikcsi válasza vikcsi (#48796) üzenetére


vikcsi
aktív tag

No, itt van néhány kép a masináról :)



ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#48837) Chaser válasza cellpeti (#48832) üzenetére


Chaser
titán

T400+SSD. Csak ne kis felbontásút vegyél.

vikcsi: Albinó TP :C

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48838) FoxiestFox válasza vikcsi (#48836) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Takaros :K

(#48839) Bdanyy válasza Chaser (#48837) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ekörül ki lehet T410-et is fogni SSD-vel 1440x900-as kijelzővel :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#48840) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

IBM R52-be jó a T61p-ben lévő HDD-keret (aminek az oldalán gumibakok vannak)?

(#48841) Tim82 válasza FoxiestFox (#48840) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, a T4x/R5x sorozatban még nem gumibakos a vinyókeret. Valószínű, hogy emiatt és az eltérő belső vinyócsatlakozó miatt van pár mm eltérés.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48842) FoxiestFox válasza Tim82 (#48841) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is ezt gyanítottam, meg hogy talán a gumi nélkül..
Kösz. :)

(#48843) r4z válasza FoxiestFox (#48842) üzenetére


r4z
nagyúr

Az előzményt nem olvasva egy pillanatra azt hittem, rossz topikot nyitottam meg :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48844) FoxiestFox válasza r4z (#48843) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:DDD Tényleg, nem is járnak csajok ebbe a topikba.. milyen kár :B

[ Szerkesztve ]

(#48845) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Akinek van esetleg Edge E130/135 tudna valamit mondani a touchpad--ről, ugyanolyan rossz, mint az E120/125-nél?
:R

[ Szerkesztve ]

(#48846) Chaser válasza Bdanyy (#48839) üzenetére


Chaser
titán

T410 már 16:9, esetleg 1600x900-as van belőle. Nem hinném hogy cpu-t leszámítva ér felárat. Hűtés pl nem ajnározták, míg T400 kvázi passzív ha valaki ét hozzá. Ott már a tapipad is asszem "rücskös". Nem kell feltétlen kihasználni azt a 100k-t, de abba kényelmesen belefér egy jó gép, SSD, dokkoló, wwan kari is filléres' bele.
Mondjuk én még T410-et nem láttam garival, SSD-vel 100-ért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48847) Tim82 válasza Chaser (#48846) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T410 még mindig 16:10 (1440*900-as belőle a nagyfelbontású). T420-tól van 16:9.

Ja, mellesleg egy T410-tulajnak mondod, hogy a gépe nem 16:10, hanem 16:9. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48848) Chaser válasza Tim82 (#48847) üzenetére


Chaser
titán

Én kérek elnézést:D :B T510 16:9, ebből gondoltam T400 is. Többi viszont klappol, nem jobb választás mint egy T400, sőt..erősebb c2d proci simán hoz egy i3 szintet, vagy jobb is. Ráadásul managelhető, ellentétben a core i-vel. Meg kiegészítők is olcsón vannak hozzá. A gma4500 meg nem döglődős fajta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48849) Tim82 válasza Chaser (#48848) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondoltam, hogy a T510 járt az eszedben, csak jót mulattam a helyzet komikumán. :D

Azért a T410 sem döglődős (tudtommal sem a Quadro NVS3100 nem hajlamos rá - tekintve, hogy nem nagy szám, mint dedikált kártya, szép is lenne - , sem az 5700MHD). A zajosság nem jellemző az integrált változatos T410-ekre sem (ilyet volt alkalmam nézni, egyik volt kollégám munkagépe, Quadro-sat nem), de tény, hogy többet fogyaszt. Töltőt, optikai meghajtót, HDD caddy-t ugyanolyat használ a T410, mint a T400 (Serial Ultrabay Slim). Ami még fontos eltérés, hogy más a dokkolócsatlakozó és az újfajta dokkolók szerintem rosszabbak, nincsen már az Advanced Dock-nak megfelelője köztük.

Amúgy szerintem is T400, a kicsit kevesebb fogyasztás és a dokkolók miatt (olcsóbbak, mint az újfajták).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48850) Chaser válasza Tim82 (#48849) üzenetére


Chaser
titán

Dokkolóra gondoltam elsősorban, magyar billre, wwan karira - ha jól tudom T410-be már más fajta kell -. Táp az ha minden igaz a legújabb TP-hez is jó, DVD meg minden utána jövőhöz amiben 9.5mm-es van. Ha jól tudom az nv-s verzióban csak az nv tud menni, igp-re nem lehet váltani, ez se túl szimpatikus.
Persze mindenki azt vesz amit akar, de igazából semmi extra nem történt a T410-ben platformváltáson kívül. Volt nekem is, 1280-as, azt a pocsék képernyőt leszámítva jó kis gép. 1440-essel azért más lehet, T61 1680-asa is elég korrekt ha elfeledem hogy létezik IPS:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.