Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) Francia91 válasza _q (#48898) üzenetére


Francia91
veterán

Első próbára zsírozd meg a venti tengelyét, lehet, hogy csak ki van száradva, és nehézkesen mozog. Ha ezután sem működik, akkor cserélni kell a ventit (borda/heatpipe marad)
Én grafitos kenőzsírral szoktam megkenegetni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48902) _q válasza soldi3r (#48899) üzenetére


_q
addikt

Akkor hosszú távon ventilátor cserével orvosolható véglegesen? A takarítás csak ideiglenes megoldás?

(#48903) lakkusjj válasza Tim82 (#48900) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

köszönöm az eddigi segítséget :R
sajnos nem tudok többet én se a gépről, a hardveraprón csere tárgyaként ajánlották fel nekem a gépet, és szerettem volna utánajárni a bajának, de nem sikerült, a Type-ot se sikerült kihúzni az eladóból
annyit tudok, hogy 2 db ATI-s t60-ból vannak összedobálva az alkatrészei, összerakott egy jól működő példányt, és ez a gép, ami "maradt" a gyengébb alkatrészekből építve. A saját alaplapjukkal állítólag adnak képet a kijelzők, viszont ez a kisebb felbontású a csere után nem.

(#48904) lapa válasza _q (#48902) üzenetére


lapa
veterán

a takarítás kicsivel rövidebb távú megoldás, mint az új venti. pár év alatt az új venti ugyanezt fogja mondani. 1-2 évente szétszeded, megzsírozod az nagyjából ugyanaz. persze ki kell szerelni a gépből és mérsékelten ügyesnek kell lenni hozzá.

(#48905) Chaser


Chaser
titán

Hogy mit láttam ma:) Használt pc boltban T400. Ati verzió, nagy felbontás, wwan ready - modem nem tudom van-e benne, P8400, FPR, kamerát nem láttam. Bill német, elég fényes, pad is, zsanér lötyög rendesen, akkuról fogalmam nincs, nem volt fenn semmilyen sw, de 60k-t kérnek érte, még végén lehet megveszem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48906) brd válasza Chaser (#48905) üzenetére


brd
nagyúr

Ez mivel jobb alfa fórumtárs gépeinél? Picit drágábbak ennél, viszont szép állapot, nagyon korrekt kereskedő, tőle szívesebben vásárolnék, mint bármilyen használtPC boltból (nem akarom fényezni, abszolút nincs szüksége rá).

The only real valuable thing is intuition.

(#48907) laszak


laszak
tag

Sziasztok!

Alfától hamarosan meglesz egy ThinkPad X200-as.

Viszont nincs benne webcam. Ahogy olvastam a fórumot, elég egyszerűen bővíthetó a kamera nélküli modell is.

Aki utólag építette be, kérdezném, ezek közül melyiket érdemes megvenni:
(a gyári Lenovo oldala szerint 1,3MPix, ezek meg 2MPix-esek)

LINK1
LINK2
LINK3

Minőségük rendben van ezeknek a kameráknak, illetve Windows 8 alatt nincsenek vele gondok?

Előre is köszönöm!

(#48908) Chaser válasza brd (#48906) üzenetére


Chaser
titán

Azt nem mondtam, hogy 60-ért venném meg:D 1ébként meg ismerem a tagot, kipróbálhatom a gépet előtte, meg ott is adnak gart. Ha 55-ért ideadná úgy már elgondolkoznék:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48909) opeter87 válasza laszak (#48907) üzenetére


opeter87
senior tag

Minőséghez nem tudok hozzászólni, de az utolsó linkelt eladótól már többször vásároltam és nagyon megbízható.

(#48910) cildren válasza laszak (#48907) üzenetére


cildren
tag

Mielött rendelsz ellenőrizd le a szalagkábelt a kijelző mögött hogy van e rajta csatlakozó!

(#48911) laszak válasza cildren (#48910) üzenetére


laszak
tag

Köszi!

És ha esetleg nincs, akkor új szalagkábel is kell?

(#48912) cildren válasza laszak (#48911) üzenetére


cildren
tag

Igen, T61-nél ez úgy néz ki hogy az a szalagrész amin megy a thinklight-hoz mellette megy egy másik is. Meg magán a kijelző külső keretén nincsen kitörhető elem vagy hasonló ezért keress egy olyan keretet is hozzá, hirtelen nem jüt eszembe az angol neve. Vagy nézd meg a manuálját, hogy hogyan van szerelve(type number alapján sok minden megtudható, csak sokáig tart bogarászni)

(#48913) cildren válasza laszak (#48911) üzenetére


cildren
tag

ebay ezzel talán már segítettem is egy sort.

(#48914) Gondwana válasza laszak (#48911) üzenetére


Gondwana
addikt

X200-ban csak olyan szalagkàbel van, amin rajta van a webcam csuma, ezzel nem lesz gondod, maximum antennàkat kell àtragaszgatni a kijelző mögött, hogy beférjen a kamera.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48915) Francia91 válasza Gondwana (#48876) üzenetére


Francia91
veterán

Feltettem a HP féle Rapid Storage drivert, és jó lett, megy a Windows Update.....
Lenovoék miért nem tudják normálisan megcsinálni? :F

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48916) Gondwana válasza Francia91 (#48915) üzenetére


Gondwana
addikt

Intelék és M$-ék miért nem tudják normálisan megcsinálni?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48917) Francia91 válasza Gondwana (#48916) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor a HP-é miért működik?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48918) lapa válasza Francia91 (#48917) üzenetére


lapa
veterán

nyilván szégyen, hogy drivereket kell turkászni manapság.

az meg, hogy egy nagy (bár kici) vendor sem tudja összerakni, az szintén minősíti őt is meg a dolog egyszerűségét is.

(#48919) Francia91 válasza lapa (#48918) üzenetére


Francia91
veterán

Én rábíztam a System Update-ra, hogy tegye fel, amit kell, a maradékot pedig feltettem a Lenovo oldaláról. Erre nem megy a Windows Update... Már szétbuheráltunk mindent Windows szaki haverommal a Win7-ben, de már Ő is a haját tépte, hogy ilyet még nem látott. A Win eredeti, de WU nem működik... Ha Gondwana nem írja a Rapid Storage témát, még párszor újratelepítettem volna... T60p-nél nem volt ilyen gondom

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48920) Gondwana válasza Francia91 (#48919) üzenetére


Gondwana
addikt

T60p-nél szerencséd volt, friss telepítésnél lehet, hogy szintén beleszaladna...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48921) cadeyrn válasza Gondwana (#48914) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Elméletben ez van az X201-nél is, de vagy döglött kamera érkezett hozzám, vagy van még valami, mert se LED, se BIOS, semmi jele annak, hogy a kamera él beszerelés után :(

(#48922) nyaflaty


nyaflaty
tag

Sziasztok!

Érdeklődenék, hogy a T410-be tényleg csak 1,8"-os meghajtó megy be a gyári helyre?

Köszi előre is!

:R

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#48923) Poo válasza nyaflaty (#48922) üzenetére


Poo
aktív tag

Normál 2,5" van aT410ben.
A slimekbe van a megszokottnál kb 2mm alacsonyabb.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#48924) nyaflaty válasza Poo (#48923) üzenetére


nyaflaty
tag

Ja igen most néztem hogy amit kinéztem az t410s. Akkor abba a kisebb megy bele csak ugye? Amúgy ugyanolyan jó mint a sima t410? Egy dell Latitude E6400ról váltanék.

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#48925) Tikakukac


Tikakukac
titán

2-3 hónap után végre lett matt fólia, hamarosan felkerül. Nevetséges. Még 1 darab lesz, a srác 2-t hozatott.Méretpontos, erre csinálták.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48926) Poo válasza nyaflaty (#48924) üzenetére


Poo
aktív tag

nekem T430s-el volt dolgom annak a vinyóját szerettem volna cserélni amikor is erre rádöbbentem hogy harmatnyit alacsonyabb megy bele a megszokottnál de a normál 2,5" ment bele leszámítva hogy alacsonyabb volt.
Nekem nem jött be a slim változat mert nem volt azt hiszem rajta annyi kimenet mint a simán,de sajna csak T430s volt a kezembe t410s nem.Ha javasolhatom és nincs szükséged erős videokártyára akkor Intelest vegyél :)

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#48927) nyaflaty válasza Poo (#48926) üzenetére


nyaflaty
tag

Hát egy két játékot néha tolnék rajta szal alap a nem intel VGA. Dellnél szarakodott az nvidia a kártya, de azt olvastam hogy lenovo-nál nincs vele gond.

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#48928) nyaflaty


nyaflaty
tag

Amúgy minden T410S-ben bennevan a SIM kártya előkészítés, vagy ez opcionális, tehát érdemes rákérdezni?

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#48929) Tikakukac


Tikakukac
titán

Egy kettő három kép a cuccról, tényleg állat, szinte tényleg hozza a rendes matt panel minőségét. Na így már patent a dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48930) parkasz válasza Tikakukac (#48929) üzenetére


parkasz
senior tag

Grat a fóliához! Tényleg jó lett.
Hol és hogy sikerült hozzájutni?

(#48931) Poo válasza nyaflaty (#48927) üzenetére


Poo
aktív tag

Én nem akarom az ördögöt a falra festeni de eddigi T szériás notikban az intelesek bírták a legjobban csak azért ajánlottam volna de ha játék is lesz akkor felejtős az intel.
Szerintem már ez alap felszereltség a T sériába de azért kérdezz rá biztos ami biztos de amúgy az aksi alatt lesz ha lesz valszeg.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#48932) Tikakukac válasza parkasz (#48930) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, miután a fél ebay-t összerendeltem szóltam a magyarországi egyik legnagyobb ilyen fóliaforgalmazójának, hogy mi a téma és olyan 2 hét alatt meg is jött a cucc, átvettem aztán most felpakoltam. Totál pontos, nagyon szépen odatapadt, 1-2 szöszt szedtem ki ragasztóval közben, de tényleg 100%-os. Még a fluoreszkálós matricakészletet kell feldobni, meg beszélni egy bontós tulajjal akitől jön 1-2 alkatrész és akkor elviekben a gép bevetésre kész. Meg kéne egy sim kari a modemhez, mert a telós az nem jó neki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48933) Francia91 válasza Poo (#48931) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam már járt nem egy halott Intel-es T60, ATI-s viszont még nem, csak hogy cáfoljam a dolgot ;]. Szervizes ismerősöm kezében is többször volt halott Intel VGA-s ThinkPad Txx, mint dedikált GPU-s (kivéve Quadro-s T61-et, azok voltak dögivel, viszont Intel X3100-as csak 1-2 db)
Amúgy már T500-nál is úgy tudom, hogy alap dolog a SIM helye. Ha ott alap, akkor az újabbaknál biztosan.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48934) parkasz válasza Tikakukac (#48932) üzenetére


parkasz
senior tag

Akkor külön grat a kitartásért!
Szerinted lehet még rendelni?
A panelcsere épp most lenne esedékes nálam.
Persze a HV121WX4-110 jóval olcsóbb (25k környéke) és EU-n belül is van, persze erre kell a fólia, míg a HV121WX4-120 ami matt az Kínából jönne 37k-ért és még egy ÁFA is rájöhet.

(#48935) Tikakukac válasza parkasz (#48934) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet, hát ezzel foglalkoznak. De ebből még pont van 1 mert kettőt hozatott.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48936) parkasz válasza Tikakukac (#48935) üzenetére


parkasz
senior tag

Pü!

(#48937) Poo válasza Francia91 (#48933) üzenetére


Poo
aktív tag

Nem lehetetlen :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#48938) Lacko87


Lacko87
tag

Sziasztok!

Egy T400-as notebookot sikerült vennem. A System Update program talál egy Bios frissítést. A tanácsotokat szeretném kérni, hogy megcsináljam-e? Eddig sose csináltam bios frissítést, így némi félelem van bennem a hallottak alapján, amikor többet be nem induló gépekről meséltek.

(#48939) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Féloff: tett valaki T500/T400-ba T9900-at?
Ha igen, alulfesz, melegedés, akkuidő, stb tapasztalatok egy P8xxx-hez képest vannak valakinél?

(#48940) rgeorge válasza cadeyrn (#48939) üzenetére


rgeorge
addikt

Féloff válasz: ha jó az akksid, azaz kibír 1-2 órát megbízhatóan, és fel is töltöd, akkor nem történhet semmi baj, már amennyire ezt ki lehet jelenteni. Azt is döntsd el, kell-e Neked ez a frissítés, nézd meg a system update-ben, hogy a mostani verzió és a legfrissebb között mik változtak.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48941) Tikakukac


Tikakukac
titán

Narancsos fluoreszkálós matricakészlet is felugrott. Nagyon pofás, és tényleg remekül látszik félhomályban is minden.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48942) Lacko87 válasza rgeorge (#48940) üzenetére


Lacko87
tag

Bár nem nekem címezted, de gondolom nekem szántad a választ. Köszönöm szépen. A frissítés leírásában ez az egyetlen új funkció van: "Added support for the function to disable & unconfigure AMT via WMI."

Ha azt sem tudom, hogy mit jelent, akkor jól gondolom, hogy nincs is rá szükségem? :)

(#48943) Chaser válasza Tikakukac (#48935) üzenetére


Chaser
titán

Mennyibe került?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48944) brd válasza cadeyrn (#48939) üzenetére


brd
nagyúr

T9600-ról írtam kicsit, sokban nem hiszem, hogy különbözne a kettő.

The only real valuable thing is intuition.

(#48945) Tikakukac válasza Chaser (#48943) üzenetére


Tikakukac
titán

Kőkemény 990 JMF, Csepelen vagy merre van a beszerzőhely, van még vagy 3-4 féle is. Kicsit kellett ollóval dolgozni a spéci dolgokon, de így végül 2 óra után összeállt szépre. És az anyaga is nagyon szuper. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48946) rgeorge válasza Lacko87 (#48942) üzenetére


rgeorge
addikt

Tényleg félrement, de legalább Te rátaláltál. Bocs cadeyrn...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48947) Chaser válasza Tikakukac (#48945) üzenetére


Chaser
titán

Az teljesen korrekt. Tabletre érdekelne engem meg telefonra fólia. Habár amit most estek az x200-ak árban erősen megfontolandó az is. A nyamvadt AFFS panel ára is visszaeshetne tavalyi szinte.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48948) Tikakukac válasza Chaser (#48947) üzenetére


Tikakukac
titán

Jaja, tényleg szép árban és minőségben is. :K

Telón is mutatta a srác, jó ott is, de mondjuk oda én a Shieldz féle fóliákat használom, ami igaz nem mattos, de olyan ellenálló, hogy hihetetlen, új telóra is itt van 1 héten belül :K Meg ugye ez a mattos dolog vastagabb is, és nem vagyok benne biztos a Sensation szanaszét hajlított üvegén megmaradna-e :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48949) norbyone

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni, mert minap egy t61 tulajdonos lettem, és lenne 1-2 kérdésem.

- Thinkvantage gomb az istenért nem akar működni ( hiába nyomogatom nem csinál semmit ) Win7 van fent, Lenovo Solution center fent van, de a gombal nem indul, csak ha külön indítom ( esetleg vaalahol be kell állítani azt a kis kék gombot, hogy mit szeretnék hozzáadni? )
- Zsanért szeretnék cseréltetni, ezért ha van köztetek szaki, aki Győri vagy környéki, akkor kérem jelentkezzen :)
- Támogatja ez a noti a DDR2 800mhz ramot? ( 4GB szeretném bővíteni )
- Szeretnék bele egy WD Velociraptort, az gond nélkűl be lehet rakni?

Amúgy a kis gép hibátlan, és teljesen karcmentes, egyedűl a zsanér van oda kicsit....

Válaszotokat előre is köszönöm szépen, és elnézést a sok kérdésért...

(#48950) sutszi válasza norbyone (#48949) üzenetére


sutszi
veterán

Thinkvantage: Korábban a Toolbox indult a gombra, de a Lenovo kinyírta a programot helyette a hulladék Lenovo Solution Center van...Külön kell letölteni.

Támogatja a DDR2 800Mhz-t, mégpedig úgy, hogy 667Mhz-en hajtja.

Velociraptor: Röviden megfogalmazva, inkább SSD-t pakolj bele.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.