Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) soldi3r válasza brd (#48699) üzenetére


soldi3r
veterán

az nem csak uefi-nel letezik?

E30 (oo=[][]=oo)

(#48702) Gondwana válasza soldi3r (#48701) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem csak, WinXP-nél még SLP-nek hívták, de már akkor is használatban volt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48703) Chaser válasza azbest (#48700) üzenetére


Chaser
titán

Most hogy mondod, van itthon egy komplett hűtő csapágyas ventivel, majd ránézek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48704) subidu


subidu
tag

Sziasztok!

x230-asom van. Mennyire érdemes beállítani , hogy mikor kezdje az aksit tölteni? Jelenleg a gyári 95%-os töltöttség alatt kezdi tölteni. Sokat használom tápkábel nélkül, mert úgy kényelmesebb.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#48705) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Tegnap,hogy megnéztem egy eladó x201 notebookot akkor az eladó prezentált :D hogy milyen extra dolgokat tud,hogy az új lenyomat olvasóval kapcsolta be a gépet.Ekkor teljesen kikapcsolt állapotból is bekapcsol vagy csak altatta/hibernálta a készüléket és onnan egyszerűbb vissza állni a gépnek.A másik amelyet már tegnap is kérdeztem ha kicserélték a törött panelt és beletettek egy fényes kijelzőt amely nem lehet lenovó mert ide csak mattot készít akkor gari nem vész el?És ez a más fajta panel árthat a készüléknek,mert ha evvel lenne a gond akkor jogosan vonnák meg a garanciát.

(#48706) cildren válasza qwertly (#48705) üzenetére


cildren
tag

Kérdezd meg Lenovoékat!
ez elvileg a supportos szám: 36-1-382-5500

(#48707) audi100td válasza qwertly (#48705) üzenetére


audi100td
nagyúr

Így elvileg ugrott a gari sajnos.

(#48708) soldi3r válasza subidu (#48704) üzenetére


soldi3r
veterán

nekem 40-90 kozott tolti csak az akksit, nagyreszt tapkabelrol hajtom
lassan 4 eves akku 0%-os elhasznalodassal

E30 (oo=[][]=oo)

(#48709) qwertly válasza audi100td (#48707) üzenetére


qwertly
addikt

Sajnos ezért vagyok most sz@ban mert azért fel is hívtam az egyik szervizt 06--1-371-0272 ahol elmondtam sztorit és ott a hölgy is közölte,hogy a panel cserénél megkel bontani a gépet így minden képem marad nyoma és a gari ugrik.Úgy-hogy nem megy az,hogy közlöm a szervizbe hiába törött a panel én külső monitorról használom.Ha mondjuk a HDD vagy a wifi-fel van épen az alaplappal gond gond van.

[ Szerkesztve ]

(#48710) Sensei válasza qwertly (#48705) üzenetére


Sensei
tag

Ekkor teljesen kikapcsolt állapotból is bekapcsol vagy csak altatta/hibernálta a készüléket és onnan egyszerűbb vissza állni a gépnek

Teljesen kikapcsolt állapotban is be tudod így kapcsolni.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#48711) cildren válasza Sensei (#48710) üzenetére


cildren
tag

T61-nél is működik ez?

(#48712) Sensei válasza cildren (#48711) üzenetére


Sensei
tag

Sajnos nem. Azt hiszem a Tx10/X201 voltak az elsők, amik tudták ezt.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#48713) cildren válasza Sensei (#48712) üzenetére


cildren
tag

:( :( :(
Elkeserítettél, na mindegy. A windows-os bejelentkezés és a mentett jelszavakkal akkor megelégszek :D

(#48714) Gondwana válasza qwertly (#48705) üzenetére


Gondwana
addikt

...hogy milyen extra dolgokat tud,hogy az új lenyomat olvasóval kapcsolta be a gépet...
Meg a régilenyomatolvasóval is... Én is így kapcsolom be az X201-est. Akkor nem működik, ha tápkábel nélkül, egy pillanatra leveszed az akkut, majd visszateszed. Ilyenkor vagy gombbal kapcsolod be, vagy pár másodpercre bedugod a gépbe a tápot.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48715) Francia91


Francia91
veterán

Holnap jön a T500-asom. A következő kérdésem lenne:
Core 2 Duo P8xxx és T9xxx között teljesítményben mennyire észrevehető a különbség? Azt tudom, hogy az L2 Cache felezett, és hogy a P széria 25W-os TDP-vel bír, szemben a T9xxx 35W-jával.
Csak mert P8600-zal jön a T500-as.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48716) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

kicioccókínai T400 akksi tapasztalatok: a leírtakkal ellentétben igencsak nem 5200mAh, az tpsmapi szerint a design is 47000 körül van; de ezt legalább kihajtja tisztességesen.
Melegedés gond nincs, BIOS nem sípol, ellenben az 12.04 Ubuntu(n alapuló elementaryOS) bejelzett, hogy lehet, hogy visszahívták az akksit, pedig nem.
A feszültségnél láttam egyszer 12 V-ot, ami nagyon nem tetszett, figyelni fogom.
Fizikailag a zárható állás sajnos dísznek került rá, mert csak lötyög és érezhetően lágyabb műanyagból van, mint az orig; viszont pontosan passzol mindenhol.

25 angol fontért eddig elmegy.

(#48715) Francia91:
Nem fogod észrevenni normál használat mellett, nagyon kevés gép tudja kihajtani; viszont nyersz -10W-ot a Pxxxx-el.
A kivétel a P9700, mert az egy állat, és tényleg érezhetően erősebb, mint a többi.

[ Szerkesztve ]

(#48717) cildren válasza cadeyrn (#48716) üzenetére


cildren
tag

Mennyit bír az akksi internetezéssel?
Intel vagy ATI-s lapod van?

[ Szerkesztve ]

(#48718) cadeyrn válasza cildren (#48717) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Eddig vegyesen használtam, értsd, a RAW konverziótól a netezésig, úgy volt több, mint 3 óra conservative CPU governorral, de letesztelem majd "sima" nezetős módban is.
Mondjuk nálam nem teljesen fair, adblock + flashblock miatt jóval kevesebbet esznek prociból az weblapok :D

(#48719) cildren válasza cadeyrn (#48718) üzenetére


cildren
tag

Nekem T61 14,1" Wide-om van és azért kérdeztem, hogy merjek-e beleugrani egy ilyenbe mert jól jönne a plusz akku idő.

(#48720) cadeyrn válasza cildren (#48719) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Amennyiben a mostanid nem bír eleget ( az enyém fél órát jó, ha bírt a végén ), akkor igen, bár ha nem gond a plug 300g, nézz 9 cellásat.

(#48721) audi100td válasza cildren (#48719) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor már lehet érdemesebb lenne ebben gondolkodni, persze nem kizárt, hogy hamisítvány, pl. a szériaszámot tartalmazó matrica hiányzik a képen.

(#48722) brd válasza Francia91 (#48715) üzenetére


brd
nagyúr

Ha érzel affinitást az RMClock, vagy hasonló program használatához, és szükséged is van a hosszabb akku'időre, és/vagy hűvösebb gépre, vagy akkor a T9xxx-szel szerintem jobban jársz, mert mégis gyorsabb, és brutálisan alul lehet feszelni. Igaz, a min. fesz' lehet, magasabb, 0.95V pl. a T9600-nál (a P sorozat 0.9-ével szemben, ha jól emlékszem), viszont ezt 9-es szorzóig (2.4 GugaHz) el is viseli az én példányom (10-es szorzónál 1.0125-öt kér). Ill. egy korábbi T9400 a 9-es szorzónál 0.9750V-ot kért (ott 0.9V volt a min.). A P8600-am messze nem szerepelt ilyen jól, ott a 2.4GHz-hez 1.0625V kellett.
A T9600 kb. az asztali E8300-nak felel meg, egy magon az IDA miatt gyorsabb, 2 magon egy bolhafingnyival lassabb. Lemértem, onnan tudom. Annyi azért tudni kell, hogy ebben a mérésben az asztali gép ~1033-on futó DDR2-vel harcolt, a laptop viszont 1066MHz DDR3-mal.

The only real valuable thing is intuition.

(#48723) Chaser válasza Francia91 (#48715) üzenetére


Chaser
titán

Mivel ezek már magas órajelűek annyira nem befolyásoló tényező a cache mint 2Ghz alatt. viszont P8600-ot nagyon eladni se tudod. T7600 szintet biztos hoz, ebben már SSE4.1 is van. TDP meg csak egy dolog.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48724) Francia91 válasza Chaser (#48723) üzenetére


Francia91
veterán

Majd egyszer valamikor fogom cserélni egy T9900-ra, kell az órajel videoszerkesztéshez és vágáshoz. Megelégszek ezzel is egy ideig, első lépés úgy is a memória 8 Gb-ra való felbővítése lesz :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48725) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Itt megnéztem egy eladó Thinkpad subnotbookot gari nem volt egyértelmű és így nem mertem kiadni annyit érte amennyit az eladó kért.DE megtetszett könnyűsége és felszereltsége miatt.Eddig hp notebookokat vásároltam kisakkozva azt a lehetőséget,hogy jelentősen olcsóban lehet megvenne gyárilag újra csomagolt notebookot.Igaz,hogy nem magyar a billentyűzet de a gari meg van rá plusz ilyenkor EliteBook nagyon baráti áron vásároltam már kétszer is.Igaz másodjára mellé nyúltam mert a HP2530p 1.8" HDD befürödtem.Kérdésem az létezik Lenovonál ilyen olcsóbb vissza vagy ki nem szállított Thinkpad akciók.Ha igen hol?

(#48726) soldi3r válasza qwertly (#48725) üzenetére


soldi3r
veterán

uk-ban van lenovo outlet

E30 (oo=[][]=oo)

(#48727) qwertly válasza soldi3r (#48726) üzenetére


qwertly
addikt

Az sajnos nem jó nekem,mégha van is ismerös kint.

(#48728) soldi3r válasza qwertly (#48727) üzenetére


soldi3r
veterán

mashol szerintem nincs
egyebkent 150 korul van most fenn nehany x220 :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#48729) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

SL300-nál más is találkozott azzal a jelenséggel, hogy minden működik, csak a hotkey szoftverre (driver felmegy) írja, hogy not supported system? Win 7 pro, 64 bit, lenovo oldaláról szedtem mindent, system update-tel is ezt írja. 2 napja szívok vele, nem megy se kompatibilis módban, se sehogy.
Köszi

(#48730) hzcs


hzcs
senior tag

Megvan, de nem volt egyszerű... nem a legújabb 3.85-öst kell feltenni, hanem rákerestem régebbiekre, és a 3.70 működik. Csalódtam kicsit a lenovó supportjában. Az csak hab a tortán, hogy az oldalukon nincs magyarországi kapcsolatfelvétel, csak levelezési cím. Sem email, sem telefonszám.

(#48731) cildren


cildren
tag

Észrevettem, hogy a T61-es ThinkPad-emen nem működik az oldalsó LAN csatlakozó azt mondja, hogy cable not plugged in, emellett a dokkolós csatlakozón vígan megy az internet találkozott már valaki ilyennel? Windows 8-at használok ez a gép kb 2 hónapja van meg. Ismerős T60-asánál pedig nem látszik az eszközkezelőben a vezetékes hálózati adapter xp alatt, erre tudtok valami megoldást?

(#48732) Tim82 válasza cildren (#48731) üzenetére


Tim82
nagyúr

nem működik az oldalsó LAN csatlakozó azt mondja, hogy cable not plugged in, emellett a dokkolós csatlakozón vígan megy az internet

Ha dokkolóra van téve a notid, akkor alapból letiltja a gép saját Ethernet-csatlakozóját. Az én T60 + Advanced Dock párosomnál is így van.

Ismerős T60-asánál pedig nem látszik az eszközkezelőben a vezetékes hálózati adapter xp alatt

Eszközkezelőben sárga kérdőjeles, ismeretlen eszközként sem? A drivert mindenképpen (újra)telepíteném (azt hiszem, ez úgy fog csak menni, hogy a C:\DRIVERS\...\ETHERNET mappából be kell tallózni majd).

A ... helyén vagy WIN, vagy WIN2K lesz a könyvtárnév, már nem emlékszem pontosan.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48733) inferno88


inferno88
őstag

Az akkus témakörhöz,csakúgy:

Model: T510
Akku gyártója: LGC
Gyártási idő:2009.12.08
Első használat:2010.03
FRU: 42T4911
Tervezett kapacitás: 56.16Wh
Maximális kapacitás: 47.65Wh
Elhasználódás mértéke: 15%
Ciklusok száma: 149

Semper fi!

(#48734) cildren válasza Tim82 (#48732) üzenetére


cildren
tag

Úgy gondoltam, hogy a laptop nincs benne a dokkolóban és úgy nem érzékeli a kábelt.

(#48735) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Megjött az ATI-s T500-asom, marha jó gép :)
A kérdésem: Ha felteszem a hivatalos Radeon drivert, akkor elveszik a váltható grafika funkció? Most fent van a Lenovo féle Switchable Graphic, jelenleg tudok váltani.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48736) Chaser válasza Francia91 (#48735) üzenetére


Chaser
titán

Kell hozzá a switch driver.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48737) Tim82 válasza cildren (#48734) üzenetére


Tim82
nagyúr

Klasszikus troubleshooting-os kérdések következnek:
- Eszközkezelőben mit látsz a hálókártyáknál?
- használtad-e korábban a noti saját portját és működött-e?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48738) cildren válasza Tim82 (#48737) üzenetére


cildren
tag

Azt írtam, hogy két hónapja megvan ez a T61 de még annyi sincsés csak multkor tűnt fel amikor kábelt akartam használni dokkoló nélkül, hogy nem reagál rá lehet, hogy a CAT6-os kábellel van baja oldalt? bár hátul is CAT6-os van benne mindíg.
Az eszközkezelőben szépen látja, hogy ez egy Intel 82566MM hálózati vezérlő

(#48739) guppy válasza cildren (#48738) üzenetére


guppy
őstag

próbáld meg letakarítani a csatlakozót (laptopban lévőt), lehet csak az a baj

(#48740) soldi3r válasza cildren (#48738) üzenetére


soldi3r
veterán

en megneznem az csatlakozot, hidegforrasztas gyanu all fenn

E30 (oo=[][]=oo)

(#48741) cildren válasza guppy (#48739) üzenetére


cildren
tag

Holnap kitakarítom és utána jelentkezem!

(#48742) Francia91


Francia91
veterán

Hát ez a T500-as rohadt jó a T60p után :)
Integrált VGA-t használva szinte mindig áll a venti, a P8600 is elég hűvös a T7600-hoz képest. A HD3650 teljesítménye meg bőven elegendő nekem, megnyúztam ma :)
Nagyon jó masina :)
Ráadásul olyan, mintha sosem használták volna...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48743) FoxiestFox válasza Francia91 (#48742) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mennyi vót'?

(#48744) Francia91 válasza FoxiestFox (#48743) üzenetére


Francia91
veterán

-Core 2 Duo P8600 CPU (2x2.4GHz / 3 MB L2 cache / 1066 MHz FSB)
- 15.4" (1680*1050 pixeles) karc és pixelhiba mentes kijelző
- 4GB DDR3 memória
- DVD Multidrive (DVD / CD író-olvasó)
- AMD HD3650 vga kártya 1GB (256 MB dedikált / 768 MB rendszermemória)
- Intel X4500MHD integrált VGA
- Intel 5100 N wifi
- Intel Gigabites LAN
- Bluetooth
- 1,3 megapixeles webkamera
- Kártyaolvasó
- Firewire
- Magyar billentyűzet
- Thinklight billentyűzet világítás
- 9 cellás gyári Lenovo akku 1,5 -2 óra üzemidővel (~111 ciklussal)
- 95W Lenovo gyári töltő

Így vettem 65 ezerért, HDD nélkül. De olyan, mint egy új, belül is :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48745) Lacko87 válasza Francia91 (#48744) üzenetére


Lacko87
tag

Jó vétel! :) Én most egy T400-at vettem HDD nélkül 45 ezerért. A jövő héten hozza majd a futár, kíváncsi vagyok rá nagyon, hogy az milyen lesz.

(#48746) audi100td válasza Francia91 (#48742) üzenetére


audi100td
nagyúr

Grat a géphez, tényleg ritka jó konstrukció. Mondjuk én a T510-et is nagyon szerettem, de az már nem ez a "stílus".

(#48747) Francia91 válasza Lacko87 (#48745) üzenetére


Francia91
veterán

Nulla kopás mindenhol, webkamerán még rajta a gyári védőfólia. Maga a gép az eredeti dobozában, és az eredeti fóliáiban érkezett. Meglepődtem, hogy így kaptam :)
A T60p után csak az ujjlenyomatolvasó hiányzik, de majd nem olyan soká szerzek FPR-es palmrestet, azután pedig a memóriát felnyomom 8 Gb-ra

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48748) Lacko87 válasza Francia91 (#48747) üzenetére


Lacko87
tag

Ha legközelebb szembe jön veled egy ugyanilyen állapotú gép, hasonlóan jó áron, akkor mindenképpen szólj! :D

(#48749) Francia91 válasza audi100td (#48746) üzenetére


Francia91
veterán

Én ennél újabbakon a képarány miatt nem gondolkozok. Ki nem állhatom a 16:9-es képarányú notebookokat. Én megszoktam a 16:10-es WSXGA+ kijelzőket, felbontásban ennél alább nem adom, ez a képarány munkára meg tökéletes. Az, hogy filmnél két csík ott marad alul és felül, a legkisebb problémák egyike :)
Egyedüli negatívum a T500-ason a T60p-mhez képest a kijelző minősége. T500-ban Samsung panel van, T60p-ben LG-Philips volt, picivel szebb színekkel, de nem olyan egetverő a különbség. T500-nak viszont bitang fényereje van a T60p-hez képest :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48750) Francia91 válasza Lacko87 (#48748) üzenetére


Francia91
veterán

Az eladó mondta, hogy ha kell vmi ismerősömnek T500-as, nyugodtan ajánljam, van/lesz még neki. Holnap írok Neked Pü-t az elérhetőségeivel.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.