Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) rekop válasza btudos (#48323) üzenetére


rekop
senior tag

Feltettem ezt a TPFan programot, így már egész más a helyzet! :D Átállítottam a hőfokokat nekem szimpatikus értékekre, utána elindítottam egy órás prime95-t és szépen működik a szbályozás! :)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#48402) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Chaser, caderyn: Ezt örömmel hallom mert akkor meg van oldva a pót akksi probléma :))

Why are you wearing that stupid man suit?

(#48403) btudos válasza rekop (#48401) üzenetére


btudos
veterán

Nem kell aggódni, megbízható cucc, nem fogsz megfőni így sem, de ésszerűbben fog működni a hűtésed :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48404) Francia91


Francia91
veterán

A T60p-ben hol és mivel tudom megnézni a RAM-jaim pontos típusát szétszedés nélkül? Everest és Adidacsak a méreteit írja

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48405) Chaser válasza Francia91 (#48404) üzenetére


Chaser
titán

Eddig az összes TP-ben tabu volt a ram téma ami nálam járt. Nem tudom mért, de semmilyen sw nem látja csak a méretet és kalap.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48406) sutszi


sutszi
veterán

Látom volt ma téma a kijelző...

A mai nap beesett a céghez egy Thinkpad Helix tesztelésre. Gondolhatjátok, hogy alaposan megnézegettem mi a franc kerül több mint fél millióba. ezen a gépen.

Én őszintén és maximális objektivitással mondom, hogy vicc ez a gép.

Beleraktak egy 11,6"-es IPS FHD! panelt. Betekintési szöge és a színek rendben voltak. A kép szép volt.
Alapból valami buta felbontás volt beállítva, majd miután feltettem FHD-ra, hát kellett neki az a 125%-os méretnövelés. Úgy már használható kategóriában voltak a méretek.(de éppen..)
Az érintést pontosan és jól érzékeli, bár közepes méretű ujjaimmal nem mindig találtam oda ahová szerettem volna. A toll érzékenységéről annyit, hogy kb 2 cm-re tartva a kijelzőtől már írt, bökött...stb.
Összességében az a véleményem, hogy ez baromi kicsi mint laptop. Tabletnek meg nagy és nehéz.

CPU: Intel i5-3427U volt benne. 17W-os TDP. Üresjáratban is folyamatosan ment a ventilátor. Ami a nagyobb baj volt bele, hogy jellegzetes hangja volt és bár én érzéketlen vagyok az ilyesmire, de kifejezetten hangos volt...

2! db USB van rajta összesen. Laptop módba. Ilyenkor rá van ültetve a billentyűzetre...Na ez még egy "jó" rész.

Az "tablet" rész hátlapja kicsit kopogós de jó tapintású műanyag. Hajlik mint a fene...
A billentyűzet rész szintén hajlik mint a fene...gagyi műanyag. A gombok az új szigetes amit már láttunk. Nyomáspontra kicsit billeg, de nem vészes. Viszont a gombok felülete ilyen "csúszós" érzésű...Az egyes billentyűk közötti rés túl nagy...
A billentyűzet és a kijelző összecsúsztatása egy érdekes mutatvány...Nincs visszajelzés, (mondjuk egy kattanás) hogy jó vagy sem. Pontatlan és hézagos. A zsanér kicsit nehezen adta magát mikor kinyitottam először. Azt hittem jó merev...Egy frászt. 1-2 hegyes szögben, derékszögben és 1-2 homorú szögben próbáltam ki és eltérő mértékben de lötyög...

Fogyasztás: 2 akku van benne. Az egyik az alsó részben. A gyártó valami SMP volt ha jól emlékszem. Üres járatban tekerő süvítő ventilátorral 5W és 11W között ingadozott. Átlagban én 8W-ot láttam...

Összegzés: NAGYON NEM AJÁNLOTT. (Főleg ennyi pénzért)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48407) lapa válasza Francia91 (#48404) üzenetére


lapa
veterán

ööö ez a szétszedés annak az egyetlen csavarnak a kicsavarása lenne? vagy ezen nem alul van a ram lika?

(#48408) audi100td válasza lapa (#48407) üzenetére


audi100td
nagyúr

A palmrest alatt vannak a RAM-ok, de így is csak 4 csavar.

(#48409) Tikakukac


Tikakukac
titán

Megjött a 4k-ért boltolt modem. Tök zsír meg minden. Ráparáztam a driverekre, semmi értelme nem volt. Win7 eszközkezelőben szépen kijelöltem a felsorolásból a saját driverét, aztán update és csók a családnak. Remélem megy a GPS is, mindjárt dugunk simet is bele. Ennyiért atom bolt volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48410) lapa válasza audi100td (#48408) üzenetére


lapa
veterán

oké, nem rémlett. pedig pár napja zsíroztam újra az édesanyámnak adott t61 ventijét, mert két nappal a látogatásunk után (80 km) mondta, hogy most akkor fan error... hozzáteszem 60 éves édesanyám derekasan lebontotta a palmrestet + billt, de a fújkálás akkor már nem segített. azért gondoltam sokfélét a lenovoról az úton, de ennél nagyobb bajunk sose legyen.

(leginkább arra gondoltam, hogy t61-et elvihetné a megáradt nagyduna, édesanyám meg ellenne egy jó kis x-szel. persze ilyen nem lesz, amíg az nv gpu ólommentesei bírják)

[ Szerkesztve ]

(#48411) TayRol


TayRol
veterán

Sziasztok,

Melyik programmal tudom/ajánlott megnézni az akku állapotát? El szeretném adni a laptopom és ki akarom írni hogy milyen állapotban van a battery.

Köszi,
TayRol

(#48412) soldi3r válasza TayRol (#48411) üzenetére


soldi3r
veterán

power manager

E30 (oo=[][]=oo)

(#48413) mutyuru válasza Chaser (#48379) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Erre csak azt tudom mondani, h teljesen igazad van, fotohoz kell a nagyobb felbontas.
Nalam erezheto volt a valtas: x61 1024x768 -> T430 1600x900
:))
Mar nem is rakom nagyon kulso monitorra a gepet - csak ha egyeb munkam van, ahol jobb ha ket oldalon tudom kovetni a dolgokat.

(#48414) TayRol válasza soldi3r (#48412) üzenetére


TayRol
veterán

és ez kiírja %-osan a health-et?

(#48415) ro_bert17 válasza TayRol (#48414) üzenetére


ro_bert17
őstag

aida, siw, hwinfo

(#48416) TayRol válasza ro_bert17 (#48415) üzenetére


TayRol
veterán

köszönöm.

(#48417) Tim82 válasza lapa (#48410) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én tegnap csaptam le egy megbízható fórumtárs által éppen feltett IPS-es T60-ra, szintén anyámnak szánom. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48418) 4ckatro válasza Francia91 (#48404) üzenetére


4ckatro
csendes tag

Thinkvantage PC-Doctor 6.0.5849.23 elég részletesen kiírja a gépben lévő eszközöket.
Köztük a RAM-ot is. Nállam ilyen infókat dob ki, ha elegendő akkor szerintem dobd fel a programot, egyébként is hasznos, sok mindent lehet vele csinálni, köztük teljes hardveres tesztet is.

[ Szerkesztve ]

(#48419) Francia91 válasza 4ckatro (#48418) üzenetére


Francia91
veterán

Köszi, megnézem! Nekem ThinkVantage ToolBox van fent, szerintem a nevét leszámítva szinte ugyanaz lehet. Itt is van komplett hardver stresszteszt, meg egyebek.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48420) 4ckatro válasza Francia91 (#48419) üzenetére


4ckatro
csendes tag

Hát több fajta Thinkpad Toolbox van. Régen a PC-doktor csinálta a szoftvert, aztán nem tudom miért de kb 3 éve váltottak. Nekem nagyon nem tetszik a legújabb toolbox szoftver, már nagyon csicsás, meg újszerű, de kevesebb dolgot találtam meg benne mint a régi PC-Doktoros változatban :)

(#48421) Francia91 válasza 4ckatro (#48420) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem is a PC Doctor által készített verzió van meg. Egyről beszélhetünk, csak nem jutott eszembe, hogy azzal is megnézzem a memóriát... Mondjuk 4-5 csavar nem nagy munka, de akkor is :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48425) Integra válasza Tim82 (#48423) üzenetére


Integra
titán

amíg mi élünk, nem lesz m T meg X sorozatban hdmi... vga, az bezzeg lesz a dp mellett... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48426) Francia91 válasza Integra (#48425) üzenetére


Francia91
veterán

Igazából nem halok meg nélküle. Nem lenne rossz, ha lenne HDMI, de ha nincs, akkor nincs. 1 db kábellel többet kötök át :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48427) Tim82 válasza Integra (#48425) üzenetére


Tim82
nagyúr

FYI (a poénhoz :) ).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48428) sutszi


sutszi
veterán

Hát itt takarítás volt?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48429) Tim82 válasza sutszi (#48428) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, "fórumban hirdetésnek" vették, amit töröltek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48430) sutszi válasza Tim82 (#48429) üzenetére


sutszi
veterán

Értem. Köszi. Ilyenkor mindig megzavarodik a kis piros számra kattintás oldalt. Nem ugrik a megfelelő hozzászólásra, mert már nem is létezik...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48431) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

A T420-ban egyben van a füles és a mikrofon rész tehát egy ajzat,abba bármilyen ezzel kompatibilis headset menni fog vagy csak a lenovos?Szükséges át állítani bármit is vagy csak beledugom és menni fog?Köszönöm.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#48432) soldi3r válasza Integra (#48425) üzenetére


soldi3r
veterán

ott a dp, attol jobb ugy sincs

E30 (oo=[][]=oo)

(#48433) Integra válasza soldi3r (#48432) üzenetére


Integra
titán

és a dp-t melyik multimédiás eszközbe dugod be? tv? telefon? avr? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48434) audi100td válasza Integra (#48433) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mennyibe kerül egy HDMI adapter? 5$?

(#48435) Tikakukac válasza audi100td (#48434) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen 4.3$ a legolcsóbb, de bazzeg, majdnem 14 7 centi, plusz amit dugsz kábelt. Én amit tudok megoldom másképp, ez elég gigászi, esélyem sincs falig tolni az x200-at dokkal.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48436) soldi3r válasza Tikakukac (#48435) üzenetére


soldi3r
veterán

nem adaptert kell venni adott esetben, hanem dp male - hdmi male cable-t

(#48433) Integra, a dp port egy lepessel a hdmi elott jar, helyenkent az nem mindegy, fejbol nem tudom az ertekeket, de mindjart kiguglizom

dp: 3840 x 2160 @ 60 hz
hdmi: 4096 x 2160 @ 24 hz

raadasul ha jol tudom, a hdmi egyiranyu, a dp ketiranyu hibajavito kommunikaciot folytat, deebben nem vagyok teljesen biztos

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#48437) audi100td válasza Tikakukac (#48435) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez azért elég egyéni problémának tűnik nekem. Ott nem inkább az a gond, hogy egyszerűen hátul van a csati és túl rövid az asztalod/polcod? Ha sima HDMI lenne mennyivel lenne jobb a helyzet?

Mindig van min siránkozni. :D

soldi3r: probléma megoldva (azt hittem ilyet már nem lehet kapni, mint ha lett volna valami hír erről a HDMI licenszdíjakkal kapcsolatban, de ebay-en van választék).

[ Szerkesztve ]

(#48438) Gondwana válasza soldi3r (#48436) üzenetére


Gondwana
addikt

(DP packet-alapú kommunikáció, HDMI-ből meg 3 hosszú kábelt kidobhatok, mire a negyedikkel van rendes kép...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48439) Tikakukac válasza soldi3r (#48436) üzenetére


Tikakukac
titán

Drágaság az olyan kábel.
Áhá megvan a kulcsszó, akkor az is megúszható 6 dolcsiból. Állat.
audi100td: Az asztalon van hely, de én szeretném ha a csati után is maradna és ne az a bigyó tartaná el az egészet a faltól. Dokkon hátul vannak a csatik pont azért, hogy ne zavarjon és ott hátul menjenek mindenfelé. Sima HDMI annyival van előrébb, hogy minusz 6 centit adna a falig. No ezt itt a baj kéremalássan.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48440) soldi3r válasza audi100td (#48437) üzenetére


soldi3r
veterán

nekem is ez ugrott most be, falig sehogy nem fog az menni :)

(#48438) Gondwana, valami ilyen remlik nekem is

(#48439) Tikakukac, egy jo minosegu hdmi kabel mennyi?
egyebkent most neztem amazoonon, van vagy 7 dollar

E30 (oo=[][]=oo)

(#48441) Tikakukac válasza soldi3r (#48440) üzenetére


Tikakukac
titán

HDMI kábelt nem szoktam túlizgulni, vagy átmennek a bitecskék vagy nem. Tök alap noname kábeleim vannak P3-hoz meg monitorhoz is, semmi gondom nem volt soha, tökéletes.

Na, rendes átalakító már 1100-ért is van, akkor szám kussol. :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48442) soldi3r válasza audi100td (#48437) üzenetére


soldi3r
veterán

kina sz@rik a liszenszre :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#48443) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

2 évtizede thinkpad hívő vagyok. Nemrég vettünk a páromnak egy T60-at, T2400 procival. Tökéletesen megfelel, remek gép.
Azonban: Tökre nem vagyok képben a processzorokkal, és most láttam itt phn egy hirdetést, ahol szintén T60-akat árulnak, T2400, T2500, T5500, T2300, T5600, T7600, procikkal.
Gyakorlatban van lényegi különbség ezek között? Vagy csak pár %, amit csak egy benchmark mutatna ki?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48444) kali válasza Arlekim (#48443) üzenetére


kali
legenda

szia,

van azért különbség, ami nem csak a pontokban mutatkozik meg; link
sebesség, l2 cache, fogyasztás...stb.

(#48445) Tim82 válasza Arlekim (#48443) üzenetére


Tim82
nagyúr

A gyakorlatban a T2xxx és T5xxx között semmi érezhető, a T7xxx procik kicsit gyorsabbak és a tapasztalatok alapján valamivel hűvösebbek is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48446) Arlekim válasza kali (#48444) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Köszönöm!

Nagyon hasznos linket adtál :)
Létezhetne olyan is, amiben komplett konfigokat helyez toplistára. Csak ugye ott nagy kérdés hogy milyen paraméterek erősebbek más paraméterekhez képest :)

Tim82: Köszi :) A T7600 11.000-el drágább a legkissebb procinál.

[ Szerkesztve ]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#48447) FoxiestFox válasza Arlekim (#48446) üzenetére


FoxiestFox
félisten

5-6k-ért már láttam T7500-akat pl, nekem is az van, nincs gond az erejével.

(#48448) lakkusjj válasza FoxiestFox (#48447) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

A T7500 pont nem jó a t60-ba (61-be igen), teljesítményben nem sok különbség lehet a T7600-hoz képest, de a 7600 ritkább és drágább is.

(#48449) FoxiestFox válasza lakkusjj (#48448) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, nem figyeltem, hogy T60, elnézést.
:)

(#48450) xcds válasza lakkusjj (#48448) üzenetére


xcds
őstag

T7200 is jó bele nem? Az is elég erős.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.