Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) Francia91


Francia91
veterán

T500-as DisplayPort-ja visz-e át hangot, vagy ez az újabb modellek kiváltsága?

Megkérdeztem, hogy kitől vette haverom a T500-ast Németből:
lap-works
Itt egy másik T500 is
Ha mind olyan patika állapotú, mind haveré, akkor simán bevállalom ennyiért :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48202) atesss válasza hito (#48193) üzenetére


atesss
addikt

Ha lenne ilyened 4, vagy esetleg 6 cellásban, engem is érdekelne.

(#48203) atesss válasza Tikakukac (#48143) üzenetére


atesss
addikt

Igen, akkor ez a 90+ fok tényleg nem ok akkor, ennek utána kell menni még.
És amúgy nem lehet hogy csak simán poros belül a borda ? Alul a szellőzőrácsokon is látok azért porosodást.
Ha sűrített levegővel [link] kifújom, az ok, ugye ?

Az a gép azért volt jó árban, mert ott van valami.
Minden bizonnyal a képen látható sérülés...
A legrosszabb eset, ami előfordulhat, hogy ki kell cserélni a hűtőt.
Ahogy írták itt is az előbb (de én is pont utánanéztem), 6000-ért lehet kapni ebay uk-ról.
Szerintem - ha ez lenne a helyzet - még ezzel összeadva sem rossz ár a gépért.
A beszerelést meg megoldom én is, max. kicsit tovább tart (HMM-be belenéztem, szét kell bontani rendesen, de max. 3-4 óra alatt szerintem még nekem is meg van az egész); és érdekel is amúgy a gép belülről, szóval az eltöltött idő nem annyira probléma.

Az alsó házon ezen a sérülésen kívül nincs más, ez pedig alapvetően esztétikai (nem fog emiatt még tovább törni, szétesni).
Az alaplap pedig rendben van (lefuttatok még pár tesztet azért a következő 4 napban, de eddig semmi hiba nem jött ki).

WWAN-t és a GPS-t is kipróbáltam, működnek (illetve a GPS-t még csak addig, hogy 1 műholdat behozott, nem mentem ki szabad ég alá).
A WWAN az USB-s stickekhez képest sokkal nagyobb sebességet ad - minden bizonnyal a normális antenna miatt.
Amúgy feltelepíteni szerintem közel sem volt olyan bonyolult, mint egyesek írták.

(#48204) AxBattler válasza Francia91 (#48201) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!
Jó kis kínálatuk van...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#48205) atesss válasza Shatterstar (#48140) üzenetére


atesss
addikt

Ezzel nem értek teljesen egyet.
Alapvetően már csak a hardveres képesség (leginkább pl. proci sebesség) miatt sem 5 évre veszem a gépet.
Elsősorban a következő mondjuk 1,5-2 év érdekel - pénzügyi szempontból is - , addig pedig szerintem ez az állapot simán kiszolgál engem minden probléma nélkül.
Utána ha majd el akarom adni, akkor nyilván kevesebbet kaphatok érte, de addigra ugye az alapból alacsonyabb ár miatt a differenciák is csökkennek. Meg jelenleg nem annyira izgat, hogy majd 2 év múlva mennyit vesztek ezen.
Na meg ahogy múlik az idő, mások gépeinek az állapota is romlik azért - legalábbis egyre kevesebb lesz a makulátlan állapotú.

(#48206) Francia91 válasza AxBattler (#48204) üzenetére


Francia91
veterán

Épp nézem én is. szerintem onnan fogok ThinkPad-ot venni :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48207) atesss válasza Chaser (#48148) üzenetére


atesss
addikt

Milyen pasztát szoktatok laptopnál használni ?

kicsit deformálódott a hűtő és nem jól fekszik fel
Az alaplapon átmenő csavarokkal maga a hűtő elég jól le van rögzítve, nem ?

Ha már ezt feltételezzük, akkor én inkább olyanra gondolnék esetleg, hogy pl. a hőcsövek és a CPU-ra felfekvő rész rögzítésénél történt deformáció - vagyis a kettő érintkezése romlott le. Nem tudom pontosan hogy rögzítik a kettőt, de biztosan nem hegesztéssel (a hőcsőben lévő gáz miatt).
Esetleg ugyanez a hőcső és a hőleadó borda között.

(#48208) Tim82 válasza Francia91 (#48201) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem visz át hangot. Mintha csak az első Core i generációval szerelt notik tudnák ezt (+ az újabbak).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48209) Francia91 válasza Tim82 (#48208) üzenetére


Francia91
veterán

Sebaj, ez legyen a legkisebb baj :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48210) Chaser válasza Francia91 (#48201) üzenetére


Chaser
titán

De ez kurta drága :U azért ennél olcsóbban is meg lehet itt csípni patika állapotú gépet.

atesss: Én titan nanogreaset, ha van. Persze lehet deformálódott a hűtő, ezért kéne első körben pasztázni. Ha nem javul a hőfok akkor hűtőcsere.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48211) Francia91 válasza Chaser (#48210) üzenetére


Francia91
veterán

Csak ATI-s verziót nagyon keveset találok itthon, más gond nincs. Jó, most 2 db-ot épp láttam aprón, de akkor is

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48212) Chaser válasza Francia91 (#48211) üzenetére


Chaser
titán

Múltkor valakinél 3 is volt erős cpu-val. Néha eltűnnek az tény. De azért 100k-t egy T500-ért ami még csak nem is magyar billes :F

szerk: Ha még valami brutál cpu-val lenne, meg 8GB rammal, esetleg egy dokkoló mellé...lehet ott jó vétel, de itt nem:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48213) Tikakukac válasza atesss (#48203) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt már elég durci szopóka a hűtőkkel ventikkel, szóval ha az tényleg genuine akkor ok, ha nem akkor indul a buli.
A ház meg olyan amilyen, ha életed végéig megtartod nem gáz, eladásnál meg hát vagy kell valakinek vagy nem. De általában inkább nem.

Mondom ezekkel nincs semmi gond, de a látványosan tört gépek kaptak rendesen, így az orosz rulett indul. Ettől még lehet baromi jó vétel. Csak huzatos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48214) Francia91 válasza Chaser (#48212) üzenetére


Francia91
veterán

Jövő ilyenkor már úgy is ott kint fogok élni, a fizetésemből meg bőven fogja futni rá... :) Ha nem találok itthon év végéig, akkor kintről fogok venni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48215) atesss válasza Tikakukac (#48213) üzenetére


atesss
addikt

Mármint hogy az Ebay-en árult gyári-e ?

Úgy amúgy könnyen lehet hogy apámé lesz majd egyszer. Bár lehet még ezt is nehéznek fogja tartani (táskával+ ha nem jó állapotú min. 6 cellás az akksi, akkor töltővel együtt)...

de a látványosan tört gépek kaptak rendesen, így az orosz rulett indul
De mire gondolsz ? Alaplap ?

(#48216) atesss válasza Tim82 (#48208) üzenetére


atesss
addikt

Akkor az X200s (UltraBase-el) sem ?

(#48217) Tim82 válasza atesss (#48216) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, így van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48218) Tikakukac válasza atesss (#48215) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen. Ezek az eredeti dolgok, főleg ventinél meg hűtőnél elég macerásak. T60 és társaiknál volt itt róla szó, hogy 4. alkalomra már rendesen be is ment a hűtő és a venti is működött szabályozva.

Bármi. Nekem pölö a thinklight ment el, mert a kijelző nyomkodás elvagdalta szépen a fóliakábelt, így az extra forrasztás és gányolás. És ez egy nagyon megkímélt gép ahhoz képest, amit én láttam a másikról. Innentől meg, hogy ki mit és hogyan mozdított meg feszített Isten sem tudja megmondani. Ezért nem veszek/vettem sose látványosan törött gépet. Plusz 1 faktor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48219) Tim82


Tim82
nagyúr

Mindig elfelejtem bedobni (mert ezt a gépet ritkán altatom), de a Z61p-m, ha elmegy sleep-be és onnan ébresztem fel, elsőre magától visszamegy altatásba. Belenéztem a PM beállításokba, elvileg semmi sem indokolja ezt a viselkedést. Elképzelhető, hogy a kijelzőkeret (ami nem illeszkedett vissza teljesen a kijelzőpanel cseréje után -> jobb alsó sarokban ugyanis az elkopott csavarmenet miatt nem lehet teljesen visszacsavarni) valahogy "piszkálja" a sleep indításáért felelős szenzort/gombot?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48220) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Ma reggelre besz@rt a fedél zárja. (még pont 2 nap van hátra a gyári garanciából, a hétvégére is épp elutazom :DDD )
Szorul az egész, mintha nem lenne rugó benne. Van erre valami okosság, amivel kezdhetnék valamit? T410-ről van szó.

(#48221) xcds válasza ro_bert17 (#48220) üzenetére


xcds
őstag

Akkor még pont belefér egy e-mail a smart szevíznek. :))

(#48222) ro_bert17 válasza xcds (#48221) üzenetére


ro_bert17
őstag

:R
De időközben tárgytalan lett (remélem), mert először szétszedtem, de nem láttam rajta semmi elváltozást.
Aztán az egyik kis fület nem pattintottam vissza rendesen szét/összeszerelés után, így megint szétszedtem. Most már jó. :)

(#48223) xcds válasza ro_bert17 (#48222) üzenetére


xcds
őstag

Akkor vaklárma volt csak. :D

(#48224) Szabolcs78


Szabolcs78
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek!

A napokban vettem ezt a ThinkPad R40e-t:
[link]

XP Home-mal szeretném használni, de nem találom ezeket a drivereket sehol ... ami drivereket letöltöttem pl a Lenovo oldaláról, azok se jók hozzá ...

Amiket nem találok hozzá:
-ethernet-vezérlő driver,
-PCI-modem driver,
-Videovezérlő (VGA-kompatibilis) driver,
-"Ismeretlen eszköz" driver . :-(

Valakinek megvannak még a hozzá való driverek? Ha nincsenek, ti honnan szednétek le őket?

[ Szerkesztve ]

(#48225) ro_bert17 válasza xcds (#48223) üzenetére


ro_bert17
őstag

Szerencsére. Nem örültem volna, ha gyorsan elő kell venni a gépet, aztán nem nyílik. Mert azt néztem, hogy ha nem moccana a zár, akkor nem lehet kinyitni. Bár remélem ez nem fordulhatna elő, olyan a konstrukció.

(#48226) Sensei válasza Szabolcs78 (#48224) üzenetére


Sensei
tag

Tedd fel ezt és elvileg le fogja tölteni és telepíti a drivereket.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#48227) Szabolcs78 válasza Sensei (#48226) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Szia!

Köszönöm a gyors válaszodat, de a letöltés nem fog menni, ugyanis az ethernet-vezérlőhöz sincs még fönn driver ... :((

(#48228) Minstrel válasza Szabolcs78 (#48227) üzenetére


Minstrel
senior tag

Itt van az összes szoftver és driver R40e-hez [Drivers and software - ThinkPad R40e]

(#48229) Szabolcs78 válasza Minstrel (#48228) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Leszedtem őket, de nem jók hozzá ... :(

Erről az oldalról leszedtem mindent, de nulla eredmény :-(

2684-L8G a kódja, ez amúgy stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#48230) fungi válasza Szabolcs78 (#48229) üzenetére


fungi
aktív tag

Kicsomagolás után telepítetted is őket?

(#48231) Szabolcs78 válasza fungi (#48230) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Sima .exe-ként jöttek le, nem kellett csomagolni őket.

(#48232) FoxiestFox válasza Szabolcs78 (#48231) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A sima exe kicsomagolja magát, és a kicsomagolt állományban lévő exe telepít.

(#48233) Sensei válasza Szabolcs78 (#48231) üzenetére


Sensei
tag

c:\drivers-ből telepítsd őket, ide lettek kicsomagolva.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#48234) Szabolcs78 válasza Sensei (#48233) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Hurrá, köszönöm, igazad van!!! :DD

-PCI-modem driver,
-Videovezérlő (VGA-kompatibilis) driver, gond máris megoldva, már csak az ethernet-vezérlő, és az ismeretlen holmi van hátra! :-D

(#48235) Szabolcs78


Szabolcs78
csendes tag

Az ethernet-vezérlő, és az ismeretleneszköz még mindig megoldatlan dolog.
Ez marhára kellemetlen, így ugyanis nem tudok vele netezni ... valakinek van ötlete a problémára?

(#48236) fungi válasza Szabolcs78 (#48235) üzenetére


fungi
aktív tag

Az előzőleg linkelt oldalon a Networking alatt semelyik sem jó?

(#48237) Szabolcs78 válasza fungi (#48236) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Sajnos, nem jók ... én se értem, mi miatt ... :(

(#48238) fungi válasza Szabolcs78 (#48237) üzenetére


fungi
aktív tag

Találtam ilyent hogy mit ér azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#48239) Szabolcs78 válasza fungi (#48238) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Köszönöm!

Leszedtem, megpróbálom őket!

(#48240) fungi válasza Szabolcs78 (#48239) üzenetére


fungi
aktív tag

ment pü

(#48241) Szabolcs78 válasza fungi (#48240) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Nekem nem ... nem sikerült elküldened azt a PM-et.

Amiket az általad mutatott linkről leszedtem, a Babylont, és a Driver Solutiont szeretnék a gépemre telepíteni,de ennyi ... az ethernet csatlakozó még mindig munkanélküli :((

(#48242) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

14-es kijelzőjű T61p hűtése kompatibilis a 15-ösével?

(#48243) Szabolcs78


Szabolcs78
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek!

A napokban vettem ezt a ThinkPad R40e-t:
[link]

2684-L8G a kódja.

XP Home-mal szeretném használni, de nem találom ezeket a drivereket sehol ... ami drivereket letöltöttem pl a Lenovo oldaláról, azok se jók hozzá ...
Amiket nem találok hozzá:
-ethernet-vezérlő driver,
-"Ismeretlen eszköz" driver . :-( (Nem vicc, a gép nem tudja megmondani, mi is ez)

Valakinek megvannak még a hozzá való driverek? Ha nincsenek, ti honnan szednétek le őket?

A többit már sikerült leszedni hozzá, az eddig hozzászóló emberek segítségével (Ezúton is köszönöm nekik!) de ezek még kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#48244) soldi3r válasza Szabolcs78 (#48243) üzenetére


soldi3r
veterán

probald meg feltenni a system update-et, valoszinuleg feldriverezi majd a geped

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#48245) Chaser válasza FoxiestFox (#48242) üzenetére


Chaser
titán

FRU-kat kéne összavadászni. 14-esből ha jól rémlik csak 4:3 T61p volt, a 15-ös meg 16:10-es, alaplapjuk nem egyezik meg akkor. Hűtés ettől még éppen egyezhetne.

szerk: soldi3r: Én már le se futtatom azt az izét. Se T60-nál, se inteles vagy nv-s T61-eknél nem talált semmi hiányzó drivert. Pedig valamikor régen még be tudtam driverezni vele a T60-at.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48246) soldi3r válasza Chaser (#48245) üzenetére


soldi3r
veterán

nekem x200-nal tokeletes

E30 (oo=[][]=oo)

(#48247) noorbertt


noorbertt
őstag

hali

Szerintetek a Lenovo G585 típusú laptop jónak számít? Van hibája? alaplap, melegedés stb..

(#48248) Francia91 válasza noorbertt (#48247) üzenetére


Francia91
veterán

Még jó, hogy ThinkPad topik :)
Amúgy a Lenovo "általános" gépei sem rosszak, volt már dolgom néhánnyal. Nem rossz

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48249) noorbertt válasza Francia91 (#48248) üzenetére


noorbertt
őstag

jojo sorry :) máshova nem tudok perpill fordulni gép ügyben és itt van pörgés :))

(#48250) bads1


bads1
aktív tag

Használ itt valaki W500at T9400 procival? Mennyire melegszik jobban mint egy P8600? Ugye 25W vs 35W TDP.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.