Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) Chaser válasza Ed Parker (#49399) üzenetére


Chaser
titán

Tudom mit akartál venni, de inkább állítsd be a cpu-t. Nekem x200-nál 5-6 óra megvolt 6 cellás akkuval net alatt, igaz 100%-os volt. És akkor tényleg csak fórum meg flash nélküli oldalak. Youtube már pl tudja gyűrni a cpu-t meg vga-t is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49402) Ed Parker válasza audi100td (#49400) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor az nincs fent.

köszi utánanéztem :B

(#49403) donjohnson válasza Ed Parker (#49397) üzenetére


donjohnson
addikt

nem lenovo progi. egy magyar fejlesztő csinálja, merevlemez felügyelő program.
ha érdekel, innen tudod letölteni a hd sentinelt.

szerk: megelőztél. :U

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#49404) Ed Parker válasza donjohnson (#49403) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

gondolom ssd-hez nem kell :U

(#49405) Chaser válasza Ed Parker (#49404) üzenetére


Chaser
titán

Nem feltétlen, de pl a trim meglétét azonkívül nem nagyon jelzi helyesen semmi. Max azt jelzik, hogy trim képes-e az eszköz, nem azt, hogy ténylegesen működik a trim.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49406) Ed Parker válasza Chaser (#49405) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a gépet egy hete vettem.
mondjuk most hogy raktam bele ssd-t talán picit jobb a fogyasztás,mivel az 5-6 óra egy wd 160-as hdd-vel volt,most az akksi 53%-on van és 3:25-öt ír ki a power manager.

(#49407) norbyone

Valaki nemtud profi hővezető thermal pad ( gap pad ) -ot eladót? Vram-nál szeretném lecserélni majd...

(#49408) Francia91 válasza norbyone (#49407) üzenetére


Francia91
veterán

T61-nél úgy tudom, hogy simán a rézre fekszik fel a GPU felülete.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49409) norbyone válasza Francia91 (#49408) üzenetére

De van valahol gap pad is nem? meg nvidia nvs 140 van, ez nem tudom miben változtat a dolgon....

(#49410) norbyone válasza audi100td (#45671) üzenetére

Nemtudod véletlenűl milyen vastag volt a gap pad?

(#49411) audi100td válasza norbyone (#49410) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudom sajnos.

(#49412) Ed Parker válasza audi100td (#49411) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ezt az ultrabase-t érdemes beszerezni?
mennyire hasznos cucc?

(#49413) Francia91 válasza norbyone (#49410) üzenetére


Francia91
veterán

Az nVidia GPU-n nincs Gap pad, az északi hídon van, az asszem 1 mm vastag. De arra nem kell túl komoly minőségű, elég egy teljesen átlagos minőségű. Én "veze" kollégától vettem, jó.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49414) audi100td válasza Ed Parker (#49412) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez egy dokkoló, ha szükséged van a rajta található portokra, akkor érdemes.

(#49415) Schuby válasza norbyone (#49410) üzenetére


Schuby
aktív tag

Én innen vettem gap padot de van neki kétoldalas hővezető ragasztó szalagja is

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#49416) _q


_q
addikt

Sziasztok!

W520nál már 3x kaptam "kékhalált". Vagy bekapcsolás vagy kikapcsoláskor, eddig miután a windwos betöltött nem jött még elő. Az áll a képernyőn, hogy nvlddmkm.sys error és 0x0000007E. Tudnátok segíteni mi lehet és hogyan orvosolhatám? Kb fél éves a windwos 7, gondoltam azzal lehet talán baj és újra kéne telepíteni, de azért érdekelne ti mit mondotok. Köszi.

(#49417) Francia91 válasza _q (#49416) üzenetére


Francia91
veterán

Ez az nVidia-nak vmi cucca. Milyen driver van fent? Ha a legújabb, akkor próbálj meg egy régebbit, ha pedig régebbi van fent, akkor a legújabbat. Elsőre én ezt lépném meg.
Szokott ez a hiba előjönni asztali gépeknél nVidia VGA esetében, ott két lehetőség szokott lenni:
- Vagy meghalt a videokártya
- Vagy nem kap elég áramot
De ez asztali gép esetén szokott előjönni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49418) rgeorge válasza _q (#49416) üzenetére


rgeorge
addikt

Bár nekem is W520-am van, de ilyet még nem láttam. Lenovo-féle driverek vannak fent, ugye?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49419) _q válasza rgeorge (#49418) üzenetére


_q
addikt

Igen. Lehet hogy bios frissítést raktam fel még néhány hete és az a baj? Szokták azt is mondani hogy azt jobb nem bántani. Amúgy legfrissebb nvidia driver van fent. Játszottam a géppel azóta is és semmit nem vettem észre. Csak hogy néha beadja ezt a kék hátteres dolgot.

Még egy kérdés, miért lehet hogy nagyon lassan bootol be a windwos? lenovo driverekre tippelnék. Kb 1.5 perc. Ismerősömnek w500-a van ott is nagyon be van lassulva.

(#49420) Francia91 válasza _q (#49419) üzenetére


Francia91
veterán

Tilts le ideiglenesen amit gondolsz az automatikus indulásból, és nézd meg úgy.
BIOS frissítésnél két lehetőséged van: vagy sikerül, vagy nem :D
Meg lehet lépni, de a megfelelő módszerrel. Én pl még mindig a CD-ről bebootolok verziót használom, eddig mindig bevált, és még panaszt sem hallottam róla. BIOS frissítésnek meg nem kéne piszkálnia az nVidia-t, nem hallottam még ilyenről...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49421) robesz26


robesz26
tag

Szervusztok!

1,5-2 hónapja tanácsot kértem Tőletek gépvásárlás előtt. Több modell is szóba került de legtöbben a T400-at ajánlottátok. Megfogadva a tanácsotokat egy ilyen gépet választottam és már pár hetes használat után (közben kapott ssd-t) azt kell mondjam kitűnő gép, sokáig elég lesz hardveresen. A csendes működés pedig nem csak szóbeszéd, ilyen halk és hűvös gépem még sosem volt. A billentyűzet egyenesen kiváló.
Nagyon örülök, hogy hallgattam rátok és köszönöm mindenkinek aki tanáccsal látott el.

Üdv,
Robi

(#49422) Chaser válasza Ed Parker (#49412) üzenetére


Chaser
titán

Felettébb hasznos...:)

robesz26: Üdv a klubban!

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49423) ezsolti válasza _q (#49416) üzenetére


ezsolti
tag

Szia!

Nekem T430 csinálta pontosan ugyan ezt. Alaplap csere lett a vége mert a v.kártya adta meg magát. Ha van garanciád cseréltesd a szervízzel!

(#49424) Ed Parker válasza Chaser (#49422) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

még nem tudom hogy veszek e,mert kacsintgatok az x220 x230 felé,lehet hogy tudok jó áron venni és majd ahhoz veszek egy dokkolót akkor.

ezt az x200-at is megszerettem,voltak ennél erősebb hp noteszeim,de ez a thinkpad valahogy más:)
szerethető.

(#49425) Chaser válasza Ed Parker (#49424) üzenetére


Chaser
titán

Hát még egy x200t...:) Nekem elég ez a hw, kijelző lehetne éppen nagyobb, meg thinklight jó lenne de minden nem lehet tökéletes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49426) _q válasza ezsolti (#49423) üzenetére


_q
addikt

Esetleg tudnál adni egy jó szerviz címet? Milyen gyorsan javítják, illetve ha csak néha jön elő akkor is ki tudják deríteni és nem küldik vissza hogy náluk bizony nem történt semmi baj? A gép amerikából való, de elvileg világ garancia van rá, tehát akkor elvileg ingyen megcsinálják? Köszi.

(#49427) ezsolti válasza _q (#49426) üzenetére


ezsolti
tag

Ment privát.

(#49428) Ed Parker válasza Chaser (#49425) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem a hw gyenge, a kijelző.
5 éve IPS kijelzőt használok es elég rossz állítgatni a betekintési szöget.
Vagy van az x200-hoz is IPS?

(#49429) Tikakukac válasza Ed Parker (#49428) üzenetére


Tikakukac
titán

Alap, hogy van, én sem véletlen vettem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49430) Chaser válasza Ed Parker (#49428) üzenetére


Chaser
titán

Ezért vettem a tabit, abban alapból jó kijelző van.
Tán ez a legolcsóbb upgrade lehetőség most IPS AFFS-re. Mattnak jrja, de lehet antireflex glossy .

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49431) opeter87


opeter87
senior tag

Ha már kijelző. Szerintetek ez milyen lenne T400-ba? (most a borzalmas 1280x800 gyári van)

(#49432) Chaser válasza opeter87 (#49431) üzenetére


Chaser
titán

Az biztos hogy jobb. De lehet egyszerűbb - olcsóbb- eladni a gépet és venni eleve 1440-est.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49433) opeter87 válasza Chaser (#49432) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen, de az macerásabb, plusz ez tényleg szép állapotú, azt nem mondom, hogy mindenem van hozzá, mert az vihetném az másikba.
Még ez, ez és ez van amit találtam.

Az összesen 4 monitor közül, a LG tűnik a legjobbnak vagy nem?

(#49434) Tim82 válasza opeter87 (#49433) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az is a legjobb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49435) Chaser válasza opeter87 (#49433) üzenetére


Chaser
titán

Neked kell tudni mi az egyszerűbb. TN panelek közül nekem is LG vált be legjobban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49436) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni .Szükségem lenne 2db T400-as alsó műanyag burkolatra akinek esetleg van elfekvőben vagy T61 14.1es-re igaz nem tudom kompatibilis-e egymással?!Aki tud segíteni megköszönném és keressen P.Ü-ben!

köszi:zooleeb :R

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#49437) opeter87 válasza Tim82 (#49434) üzenetére


opeter87
senior tag

Az, hogy a linkelt LG 40 pines és a gyári meg szerintem 30 pines, az nem gond? hogy lehet ezt megoldani mi kellhet hozzá?

#49435 Chaser
Nekem egyszerűbb ha nem kell gépet cserélnem, "csak" kijelzőt.

(#49438) Intelligencs

Van nekem egy X230-asom. Sajnos nem világítós benne a billentyűzet, pedig direkt olyat akartam, de mindegy. Ezzel kapcsolatosan lenne egy hülye kérdésem. Ha rendelek egy háttér-megvilágításos billentyűzetet, és kicserélem, akkor a számítógép honnét fogja tudni, hogy a thinklight gomb (FN+Space) funkciója megváltozott?

(Most ugye úgy működik, hogy egy gombnyomás, thinklight, következő meg kikapcsolja. De a világító billentyűzetes X230-aknál egy gombnyomás billentyűzet-megvilágítás, következő billentyűzet-megvilágítás erősebb fénnyel, következő gombnyomás thinklight, és csak a negyedik gombnyomásra kapcsolódik ki.)

The Amiga, Born a Champion

(#49439) Tim82 válasza opeter87 (#49437) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem elírás lesz. Gyárilag is volt ilyen kijelző T400-akban: [link] [link]

Viszont egyrészt elvileg LED-es háttérvilágítású kijelző (ha CCFL a jelenlegi, akkor azt hiszem, invertert/szalagkábelt is kell cserélned), másrészt Lenovo FRU-s darab kell neked, másmilyen panel jó eséllyel nem fog működni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49440) ezsolti válasza Intelligencs (#49438) üzenetére


ezsolti
tag

Simán felismeri. Én T430-ban cseréltem világítósra a billentyűzetet.

(#49441) Intelligencs válasza ezsolti (#49440) üzenetére

Köszi a gyors választ!

The Amiga, Born a Champion

(#49442) Picco


Picco
addikt

udvozlet a topiclakoknak.

vettem egy intel 5300-as wifi karit a dell d630-amba, sutasagom miatt nem lattam h lenovo firmware van a karin, ezt valamelyik guru megmondana nekem h at lehet e irni? google cserben hagyott, itt meg lattam h erintve volt mar a tema :(

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#49443) Chaser válasza Picco (#49442) üzenetére


Chaser
titán

Elvileg kaphat új fw-t, de a menetét nem tudom. És visszafordítani nem lehet utána.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49444) opeter87 válasza Tim82 (#49439) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszi :R

Akkor jó eséllyel leteszek a LED-es kijelzőről, mert abból Lenovo FRU-at csak horror áron találtam. Ez viszont valószínűleg bemenne simán és ez is LG gyártmány. Vélemény?

(#49445) Chaser


Chaser
titán

Jajjj:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49446) Tim82 válasza opeter87 (#49444) üzenetére


Tim82
nagyúr

FRU alapján nem lesz vele gond.

Chaser: szerintem kreatív és dizájnos, csak egy fekete notin mutat ez a skin kissé furán. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49447) Chaser válasza Tim82 (#49446) üzenetére


Chaser
titán

Fekete notin még csak-csak..de egy TP-n? :Y :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49448) parkasz válasza Chaser (#49445) üzenetére


parkasz
senior tag

igazi biznisz klassz :D

(#49449) Picco válasza Chaser (#49443) üzenetére


Picco
addikt

koszi, meg 1 orat kuzkodtem vele, de semmit nem talaltam google segitsegevel.

masik kerdes, beruhaznek egy regi thinkpad t61-re, valami fullosabb kombinaciot szeretnek, amik viszont egyben itt(uk)ben iszonyat dragak, viszont ha en kukazom ossze magamnak mondjuk 2 peldanybol akkor nagyon jo aron kijonnek vele.

elkepzeles:
1440 v 1680 kijelzo
7100 es testvereinel erosebb proci, itt kernem a segitsegeteket h melyik az ajanlott.
nvidia quadro
4g ram
3g modem
dual band wifi.

namarmost, par napja olvasgatok a thinkpad szeriarol, de egy kezdonek elkepeszto bonyolult ez a vilag, whitelist es baratai sem segitenek a dologban.

mennyire modularisak a thinkpad csalad tagjai? ha veszek kettol t61-et amibe teszem fel megvannak ezen konfighoz valo tartalmak, azokbol epithetek egyet? (pledaul: egyik mondjuk szep allapotu kivulrol de torott kijelzo, masiknak belul vannak finomsagok csak ugy nez ki mintha kutya szajabol szedtek volna ki)

adtam/vettem kislanykoromban nehany thinkpadet, supervisor passal is gyult mar meg a bajom, szerencsere sikeresen megoldottam, de minnel melyebbre asom most magam bele ebbe a bilagba annal bonyolultabbnak tunik a dolog.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#49450) Chaser válasza Picco (#49449) üzenetére


Chaser
titán

NVS140-ről amit tudni kell, 2008 aug. utániak már elvileg nem szériahibásak, előttiek igen. Gpu hajlamos elhalálozásra.
Ha 15"-osokat veszel ott csereszabatos az akku, 14-15" viszonylatában már nem. Ezekből ált-ban wide van csak, ritkás a 4:3-as T61. Abból tudtommal csak 14-es inteles verzió van. cpu terén érdemesebb beruházni egy 45nm-esre a kisebb hőtermelés, SSE4.1 utasításkészlet miatt, T8100, T8300 pl. SATA2-t is tudják ezek a gépek mod BIOS-szal, utána wifiből is mehet beléjük olyan amilyet nem szégyellsz. Illetve akár egy Crystal HD, ami HD filmeket és flash videokat gyorsít cpu válláról levéve a nagyobb terhet. Lehet ez megy mod nélkül is, wifi és SATA2 nem feltétlen. NVS140 nálam nemhogy gyorsította a HD filmek lejátszását, sokkal rosszabb volt mint cpu-val. Ha 15-ösben gondolkodsz LG panelest nézegess 1680-ast, samut láttam még az nekem nem jött be, LG az elég korrekt TN létére. Hirtelen ennyi jut eszembe.

parkasz: Én is tervezek egyet, de moderáltat:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.