Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) Francia91 válasza Tim82 (#49650) üzenetére


Francia91
veterán

Működik Win8-on is, ha a Win7-es Switchable Drivert telepíti Windows 7 kompatibilitási módban és Rendszergazdai jogokkal

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49652) chab7


chab7
addikt

No és mi a helyzet linux fronton a t500-asakkal? Én ugyanis csak linux-al fogom használni, win7/8 már teljesen ismeretlen terület számomra, még xp korszakban váltottam linuxra.

Nem akarom elkiabálni, de ha minden jól megy akkor a hét elején már én is t500-as tulaj leszek ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49653) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Amúgy olvasgatom, hogy a t400 nak jobb a kijelzője mint a t500 nak, az 1680x1050 es kijelző az nem LED es...az összes t500, vagy volt egy idő miután váltottak LED re?

YNWA

(#49654) Shatterstar válasza BoC1ka (#49653) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Micsoda??? Ez nekem is új!

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49655) BoC1ka válasza Shatterstar (#49654) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ha jól olvastam, akkor a t400 1440x900 as kijelzője LED es, míg a t500 1680x1050 es kijelzője CCFL, és azt írják, hogy jobb a t400 as kijelzője

YNWA

(#49656) radamsky válasza Tim82 (#49650) üzenetére


radamsky
senior tag

windows 7 a rendszer

nem vagyok olyan aki egyből vált op rendszert.

de már mükszik:D

(#49657) Shatterstar válasza BoC1ka (#49655) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Hmm...na majd úgy is jön valami szaki és jól megmondja a frankót :D Mert ezt így jelen pillanatban alig akarom elhinni.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49658) Francia91 válasza Shatterstar (#49657) üzenetére


Francia91
veterán

A T500-nál csak az 1280x800-as panelben van LED-es, a többi nem ilyen.
1680x1050-es panel terén két gyártó kijelzője van a T500-asokban, a Samsung és az LG-Philips. Az LG-Philips elég szép képet ad, a betekintési szögei is rendben vannak, ellenben a Samsung fakóbb színeket és gyérebb betekintési szögeket tudhat magáénak. Nekem is Samsung paneles T500-am van, a T60p-m meg ugyanilyen felbontású, de LG-Philips panellal volt, és tényleg jelentős a különbség az LG-Philips javára.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49659) chab7 válasza Francia91 (#49658) üzenetére


chab7
addikt

El ne ijessz már, mér folyamatban van a megvétele :) honnan lehet tudni melyik gyártó panele van benne?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49660) Intelligencs

Eredetileg azt terveztem, hogy az X230-asban benne hagyom a gyári 500 gigás lemezt, és mellé pattintok egy msata SSD-t. De rájöttem, hogy éjszaka a leghangosabb darab benne a merevlemez, szóval inkább kicserélem egy normál SSD-re. Kérdésem lenne, hogy vajon van-e bármi értelme a sima SSD mellé még egy msata SSD-t is berakni?

Most lesz benne egy 120-as Intel SSD a merevlemez helyén. (Ez adottság, ilyenem már van egy, tehát nem kifejezetten ezért veszek egy ilyet.) Nyerek-e bármit is, ha mellérakok mondjuk egy 64 gigás msata SSD-t a rendszernek? (Ezek már elég olcsónak tűnnek.) Ugye amíg csak merevlemez volt, mint technológia, addig hasznos volt a rendszernek külön merevlemezt tartani, hogy ne kelljen húzkodnia a fejet. De SSD-nél van-e bármi értelme, hogy a C és D meghajtó fizikailag is két külön eszköz legyen?

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#49661) Shatterstar válasza Francia91 (#49658) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ez kissé logikátlan megoldás volt a lenovo részéről. Pont az egyik legósdibb felbontást megtámogatni LED-del olyan, mint egy T40-be Blu Ray olvasót tenni :DDD

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49662) BoC1ka válasza Francia91 (#49658) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Hát tervezem nemsokára másik laptop cseréjét, volt t400-am, hihetetlen meg voltam vele elégedve, aközött valamint a t500 között gondolkodom elsősorban.

Az honnan derül ki, hogy Samu vagy LG-Philips kijelző van éppen?

YNWA

(#49663) Gondwana válasza Shatterstar (#49661) üzenetére


Gondwana
addikt

Megosztod, hogy mi olyan jó a LED-es kijelzőkben? Mert kevesebbet nem fogyaszt, viszont 200Hz-en villog, és ez annál látványosabb tud lenni, minél alacsonyabbra veszed a fényerőt. Persze, ezt meg tudták volna csinálni rendesen is, vagy nagyobb frekvenciájú PWM-mel, vagy akár közvetlen áramszabályozással is, ahogy egy normálisabb középkategóriás zseblámpában is.
Ehhez képest a CCFL is villog, kb. 60-80kHz frekvencián (Kossuth rádiónak bezavarhatnak a felharmonikusok, ha valaki nem netről hallgatja), persze, drágább az előállítása, mint a LED-esnek, tartalmaz higanyt (de ezt a panelzöldek is letojják, mert nyomatják a kompakt fénycsövet orrba-szájba), az elérhető alacsonyabb maximális fényerő ellenére is CCFL háttérvilágítást választanék saját részre (ez a véleményem majd változhat, amikor lesznek rendes HiCRI LED-es kijelzők áramszabályozással, vagy legalább 4-5kHz PWM-mel).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49664) Shatterstar válasza Gondwana (#49663) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Egy korábbi noteszomból indulok ki, ami az olcsó műanyag kategóriába tartozott,de ennek ellenére a kijelző fényerejével határozottan meg voltam elégedve. Pedig csak 1366x768-as volt a felbontása és mégis! Viszont nekem az 1280x800 már túl kevés, hiába a LED.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#49665) scarbantia válasza Gondwana (#49663) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Rendes HiCRI LED helyett azért egy RGB LED megfelelő homogenitással szerintem 100-as CRI indexet tud, legalábbis ha összeadjuk a spektrumgörbéket. Amúgy meg normális HiCRI LED-et még világításban is ritkán látni, nemhogy panelekben, ha külön megveszed a gyártótól a megfelelő LED-et, akkor már kaphatsz 90-95CRI indexűeket.

Amúgy meg tényleg parasztvakítás ez a sok LED-es LCD. A gagyi itt is ott is gagyi, a fényerő meg 3x akkora, vakulj paraszt! ;]

[ Szerkesztve ]

(#49666) Francia91 válasza chab7 (#49659) üzenetére


Francia91
veterán

Aida64 vagy Everestből meg lehet tudni.
Megjelenítés ---> Képernyő menüpont. Itt kiírja a típusszámát, ha az alapján nem tudod eldönteni, akkor Google-val rákeresel a típusszámra.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49667) chab7 válasza Francia91 (#49666) üzenetére


chab7
addikt

Feltéve ha windows van a gépen amit megveszek, és rajta van a program.
Mivel én nem használok windowst így ezekkel még a sajátomon sem tudom megnézni :(

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#49668) Chaser válasza Gondwana (#49663) üzenetére


Chaser
titán

Emiatt meg szoktam nézni az olyan ldes monitorokat, amik nem "villognak". Van itthon egy benq 22" FHS, típusát nem tudom, TN de elég jó és nincs villogás. Gyanús volt hogy nem fájt tőle a szemem. Nekem a tv is CCFL aztán alig fogyaszt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49669) Francia91 válasza chab7 (#49667) üzenetére


Francia91
veterán

Felteszel egy Win7-et pl, 30 napos "Trial" verzió, rá az Aida-t, és meg is tudod nézni :). Egyszerűbbet nem tudok.
Biztosan meg lehet Linux alól is nézni, de ahhoz már nem értek. Gondolom van ezeknek a programoknak alternatívája Linux-ra.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49670) rekop válasza Chaser (#49589) üzenetére


rekop
senior tag

Nah...rákérdeztem az eladónál a kedvezményre. Erről lenne ugye szó, amit te is linkeltél. Öt darabnál engedne 5 fontot árból, a szállítás 5db-nál is 18. Tehát fejenként (275+18)/5= 58.6 font-ra jönne ki ami ~355Ft-al 20800Ft/db, szemben a ~27690Ft-os egydarabos árnál(ha jól számoltam). Nem valami nagy akció, de azért egy kicsit olcsóbb, mintha egy ember rendelne. Viszont erre jönne még járulékos költségként ugye a magyar posta, plusz paypal nem tudom mennyibe kerül egy ekkora összegnél. Nem tudom érdemes-e belevágni, eddig ugye 4 lehetséges rendelő lenne ahogy olvasgattam Ed Parker, Chaser, parkasz, és én...

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#49671) Apollyon válasza Francia91 (#49627) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az enyémben T9400 van, inkább a GPU ami melegszik... 90 köré, de már megoldottam külső ventivel, nem megy 79 fölé egyik sem :D

A kijelző témához: nálam LG-Philips van 1680x1050, szerintem nem valami jók a színek, sőt, inkább brutál fakók. Amikor ezt használom nem zavaró meg semmi, inkább amikor más monitor elé ülök (ami szintén TN) tűnik fel hogy annak kissé jobbak a színei.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49672) Csedit válasza rekop (#49670) üzenetére


Csedit
aktív tag

Engem is érdekelt volna, de az X200s gépemben 1440x900-as nagyfelbontású LED kijelző van. Ezt úgy tudom nem lehet AFFS-re cserélni.

(#49673) Chaser válasza rekop (#49670) üzenetére


Chaser
titán

Ł-ra többet számolj, 365-370. Én bankom legalábbis ekörül eszegeti. PP költség fogadónál lehet max, én még nem fizettem érte.
Vagy parkasz vagy chaser, sztem mindketten nem fogunk rendelni:)

Csedit: Nem, de add el vegyél x200-at és megoldva. Elég ritka 1440-es x200 vagy s, sztem jól kijössz a dologból.

szerk: Iscariah: Akkor el tudod képzelni milyen a samu ;] :U TN-ek közt az az LG még csak-csak...persze ne IPS-hez nézd, nincs értelme.

lapa: Nem a led a probléma, az megoldható. Nekem ahogy rémlik, más a vastagsága vagy az alakja egy kicsit eltér az 1440-es verzió hátlapjának, fizikailag nem jó bele az 1280-as panel.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49674) lapa válasza Csedit (#49672) üzenetére


lapa
veterán

szerintem meg igen, ha invertert is veszel. legalábbis így írták a szakik, ha jól révülök.

(#49675) norbyone válasza Apollyon (#49671) üzenetére

Én meg mindenáron LG-re akartam/akarom lecserélni a Samsung kijelzőm, erre meg azt olvasom, hogy fakók a szinei :) Azt hittem a Samu a fakó... Na szép.... :D

(#49676) Csedit válasza lapa (#49674) üzenetére


Csedit
aktív tag

Invertert és szalagkábelt is. Nem?

(#49677) Chaser válasza norbyone (#49675) üzenetére


Chaser
titán

Fakó ott mindkettő, de a samu fakóbb ;] ha nem láttam volna szép IPS-eket, PVA-kat, egyebet, LG-t egész korrektnek mondanám. Ellenben én az említett samu elé nem ülnék, volt olyanom köszönöm szépen de :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49678) rekop válasza Chaser (#49673) üzenetére


rekop
senior tag

Most néztem az árfolyamot, a Cib-nél vagyok ott 353 jelenleg az eladási ára. Akkor úgy látom érdeklődés hiányában ez most elmarad. :) Ahogy olvasgattam, tavaly nagyon olcsón rendeltek innen páran, az nagyon jó vétel volt annyiért... Kár, hogy nem volt még akkor x200-am, pedig már akkor is szemezgettem vele.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#49679) Chaser válasza rekop (#49678) üzenetére


Chaser
titán

Hát igen, csak nem eladási áron számolják, legalábbis ahol én vagyok, káendhá', hanem felette kicsivel. Most néztem, tényleg jó az árfolyam, 255ft körül megállna.
Tavaly 13-14k-ra jött ki, de az már a múlt, az eladó árat emelt. Én lehet csereberélem a tabimat x200-ra, többek közt a thinklight miatt, akkor veszek panelt, ha nem lesz csere akkor nem veszek, mert nem lenne értelme ugyanolyanra lecserélni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49680) Sensei válasza rekop (#49670) üzenetére


Sensei
tag

"Viszont erre jönne még járulékos költségként ugye a magyar posta, plusz paypal..."

Már miért jönne rá még erre a magyar posta díja? :F
Nincs plusz postaköltség és a PayPal-nak sincs plusz díja.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#49681) Chaser válasza Sensei (#49680) üzenetére


Chaser
titán

Mert nyilván egy helyre kell rendelni a pakkot és nem minden megrendelő egy faluban lakik?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49682) rekop válasza Sensei (#49680) üzenetére


rekop
senior tag

Ha valaki az öt ember közül megrendeli, sanszos hogy a másik négy embernek majd tovább kell postáznia. Bár megvan az esély, hogy öt ember ugyanabból a városból lenne, de szerintem ez elhanyagolható. Így érdemes hozzászámolni plusz egy magyar postát...

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#49683) Sensei válasza Chaser (#49681) üzenetére


Sensei
tag

Sorry, efölött átsiklottam. :B

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#49684) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Korábban kérdeztem a t60 zajos hűtő ügyben. Idő közben megérkezett a fan error üzenet is.
Azóta inkább nem is kapcsoltam be a masinát. Megrendeltem a hűtőventit, de nem bírtam ki és szétkaptam a gépen, úgy gyakorlásképpen.
A kérdésem a következő. A kiszerelt hűtőegységen van két nagyobb területű szürke massza, ami a képen is van:

Na most ezek közepén látszanak a téglalap lenyomatok, de egyben van mind. Kell ezeket cserélni, vagy csinálni velük valamit, mielőtt helyére rakom teljesen a cuccot? Gondolom a harmadikat át kell kenni frissen pasztával, de ilyennel még nem találkoztam..

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49685) Veron válasza Gondwana (#49663) üzenetére


Veron
őstag

Akkor nagy hülyeséget csináltam azzal, hogy 1280-as felbontású LED-es T400-at vettem az 1440-as nem LED-es helyett? Utóbbin volt valami hiba, egy világosabb folt a kijelzőjén ezért nem mertem megvenni.
Amúgy tényleg elég fényes a LED-es kijelző, szívem szerint még jobban levenném a fényerőt, ha lehetne. Win8-ban egyébként a csúszka utolsó 3 állásában már nem csökken a fényerő. Tudtok erre valami megoldást esetleg? Mintha lenne benne még lehetőség, de már nem változtatja.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49686) brd válasza ben11 (#49684) üzenetére


brd
nagyúr

Nem kell velük semmit tenni, ezek az ún. gap padek, egy picit rugalmas, viszonylag jó hővezető-képességű anyagból készítve. A harmadikat azt igen, kend be.

The only real valuable thing is intuition.

(#49687) lapa válasza Csedit (#49676) üzenetére


lapa
veterán

ezt majd Gondwana inkább, én passzolom.

(#49688) Francia91 válasza brd (#49686) üzenetére


Francia91
veterán

Esetleg egy kis hűtésmodding gyanánt a GPU-ra ráfekvő Gap Pad-ot ki lehet cserélni egy felpolírozott 1 Ft-osra, vagy azzal megegyező vastagságú rézalapú pénzérmére (mindkét oldalára egy kis paszta, vékonyan). ez jópár fokot javít a GPU hűtésén. Én T60p-n csináltam meg FireGL V5250 esetében, maximum terhelésnél 7-8 fok csökkenést eredményezett, alapjáraton szintén ugyanennyivel kevesebb volt a hőmérséklete. De ha csak ez számít neked, nekem számított a FireGL-nél, mert elég meleg volt, kihasználtam rendesen :D. X1400 nem melegszik annyira, de nem okoz neki gondot, ha picit hűvösebb tartományban működik :)
Csak egy kis megjegyzés...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49689) scarbantia válasza Francia91 (#49688) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ez nVidia FX 570M-es T61p-nél is működik? Annak se árt a jó hűtés, főleg hogy szeretnek megdögleni, meg az NVS 140M-ek.

(#49690) Francia91 válasza scarbantia (#49689) üzenetére


Francia91
veterán

Ott úgy tudom, hogy Gap Pad nélkül, közvetlenül fekszik rá a hűtőborda a GPU-ra T61(p)-nél, tehát nem is férne közé, és nem is lenne értelme, mivel ráfekszik a réz felület.
T60(p)-nél azért van haszna, mert a Gap Pad-nak nincs olyan hővezető képessége, mint egy rézötvözetnek, viszont egy távtartó "hővezető" kell oda, T61-nél már nem

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49691) scarbantia válasza Francia91 (#49690) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Kár. T61p-t még nem szedtem szét, de megörültem, hogy hátha annak is lehet javítani a hűtésén.
T60p-nek is biztos jó, de azok nem szoktak kifeküdni.

Ha a hővezetés jó, a ventilátor fix, akkor max. a hőkapacitást lehetne növelni némi rézzel, ha valahova fér még, és akkor később melegszik át, bár ha egy nagyobb réztömb átmelegszik a GPU fölött, akkor nem tudom, hogy a hőcső képes-e elvinni a ventilátorig a meleget. (elviszi, csak nagyobb tömböt nehezebb lehűteni, bár a fene tudja, ezt át kéne gondolni, annyira nem értek hozzá)

(#49692) FoxiestFox válasza scarbantia (#49691) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megvetted?

(#49693) scarbantia válasza FoxiestFox (#49692) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Mit? :)

Mire gondolsz? T61p-t? Nem, még nem vettem. Jelenleg az UXGA-s T60p-m van.
Tesómnak vettem még pár hónapja egy WUXGA-s T61p-t.

Most hirdetnek egy 4:3-as T61p-t a hazai licitportálon, tudom, kihagyhatatlan lehetőség a Frankenpad építéshez, de 60-65e Ft-ot kicsit sokallok egy közepes konfigért. (T7700, 3Gb RAM, FX 570M, 2007-es évjárat, videokártya revíziót nem tudni, 1400x1050-es panel)

(#49694) FoxiestFox válasza scarbantia (#49693) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Könnyű megszívni vele.. Sajnos megtanultam egy életre

(#49695) Chaser válasza scarbantia (#49693) üzenetére


Chaser
titán

Frankenpadot szeretnél? Tudok olcsóbb megoldást:)
2007-es biztos hibás szériából való :U és ezekben butított fx570 van. 128MB és a sávszél vagy a shaderek száma is felezett. Gyakorlatilag nem sokkal jobb egy nvs140-nél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49696) cattus


cattus
őstag

Üdv.!

Nem tudom, megfelelő topikba írok-e, de remélem nem. :) Adott egy Lenovo TP Edge E430, gyárilag telepített Lenovo szoftverekkel és Win 7-tel. Ezek közül az egyik folyamatosan látható a tálcán. Csak az a gond, hogy ha kis ikonokat akarok használni, ilyen lesz. Hogy lehet elérni, hogy ne látszódjon a tálcán?

Do the thing!

(#49697) rgeorge válasza cattus (#49696) üzenetére


rgeorge
addikt

Eszköztárak között tudod kikapcsolni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49698) brd válasza scarbantia (#49691) üzenetére


brd
nagyúr

Ha rossz az érintkezés, akkor kisebb az elvezetendő hőmennyiség. Ha jobb lesz a pénzérmétől a hővezetés, akkor több hőt kell elvezetnie a rendszernek a szabadba, persze. De ez a hő korábban a gépen belül maradt, most, a javított hővezetéssel az erre hivatott rendszer végzi a hő elszállítását. Nem lesz ettől semmi rosszabb, max. 1-2 fokkal növekszik a többi alkatrész hőmérséklete, bár szerintem a hőcső annak megfelelően lett tervezve, hogy mennyi hőmennyiség fog létrejönni, úgyhogy még ennyi gond sem lesz.

The only real valuable thing is intuition.

(#49699) Ed Parker válasza Gondwana (#49663) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

abszolút osztom ezt a véleményedet,van egy 40"-os Sony ccfl tv-m,aminek hibátlan képe van,mai napig imádom,pedig nem friss teknika.
eszem ágában sincs lecserélni lettévé-re,ami a fogyasztást illeti,mérővel ellenőrizve 57W volt,az én beállításaimmal.

(#49700) Francia91 válasza scarbantia (#49693) üzenetére


Francia91
veterán

Én 65 k-ért vettem a T500-asomat ATI HD3650/Intel X4500 MHD grafikával, 4 Gb memóriával, WSXGA+ panellel...
Azért sokkal újabb és erősebb hardver, mint az általad leírt T61p, ugyanennyiért... Jó, nem tudod FrankenPad-osítani, de na :)

Személy szerint én nem költenék rá ennyit, de EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM.
Mondjuk én nem hurcolom olyan sokat a laptopomat, csak ha kell, ezért itthonra meg is dobom majd egy IPS monitorral. A cégnél úgy Dell Precision M4700-at használok, NVIDIA Quadro K2000M 2 GB GPU-val, FHD kijelzővel, de használat szempontjából sokkal kényelmesebb nekem a T500. Ha teljesítmény kell, akkor elintézem bent a cégnél, a DELL-en :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.