Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) #76500480


#76500480
törölt tag

Tegnapi “hosszú” 18kmre sikeredett elég rossz tempóval. Hol vannak azok a régi 30asok 4:30 alatti tempóval. :U Sajnos a lábszár nehezen építi vissza az izmot cserébe “húzódik”. 1-2kg + be tudom a kihagyott futasnak meg a túlzott keresztedzéseknek. Tegnap is túl sok ment törzsre, karra, hátra. Változatosan kell lesérülni :C(Evezőgépnél 15km) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#66352) tomcica válasza Peterhappy (#66318) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Maj (elzsirosodott) poblema is tud ugy jelentkezni,hogy csak jobboldali lapocka/hat fajdalom.Legalabbis a "brit tudosok" ezt allitjak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66353) tomcica válasza LanyUs (#66326) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C gratulalok,megkuzdottel erte :K

Jol ertem nem melegitettel,de meg a verseny elso harmadat sem arra hasznaltad h mittomen 6:15-6:00-as fokozoval bemelegedj,hanem megkuldtet fullos tempoban?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66354) tomcica válasza danielsz (#66338) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gratula neked is...felhozonak jo az ilyen,plane h igy helyen tudod kezelni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66355) tomcica válasza Zozo0525 (#66347) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,orulok neki...kreativnak kell lenni,ha edz az ember rendesen es nem akar hulladekot enni ;)
Azt mondod a 4:50-es km-t mar gyorsnak kell szamolni?! :P :DDD ;] (degonoooosz)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66356) tomcica válasza #76500480 (#66351) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Errol a "keresztedzessel oldjuk meg a szukseges laza aerob terhelest" temarol tavasz ota mar regenyeket tudnak irni :U
Heti 6x 1ora evezogep a penzum (The Boys elso evad pipa,mostani filmek Preda,Top Gun stb. pipa).
Augusztus vegetol vettem ki az uszast (heti 3x 1ora volt) most laza erdo melletti "terep"futas van helyette,igy a futas heti 100-110km.
Alakul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66357) tisn válasza Zozo0525 (#66347) üzenetére


tisn
addikt

mai kora reggeli 7 km megvolt az utolsó km megtoltam 4:50 harmadik legjobb km :D (nem röhögni)

nekem a legjobb km 6:03 asszem, azt is ket eve futottam meg jo terddel. ez van.

(#66358) Peterhappy válasza stefyY (#66348) üzenetére


Peterhappy
őstag

+Sherlock: Mindkettőtökkel maximálisan egyetértek! :K
Zozo: Gratulálok!

(#66359) LanyUs válasza tomcica (#66353) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, nem maradt rá idő, így is 120-al repesztettem a kocsival!
Ilyen együtt futás csak egyszer van egy évben! :K Danielsz, Papi és a Többiek! Ezt az információt tudnom kellett, hogy mit érek jelenleg 7 km közel full tempóban. Nagyon picit hagytam benne, mert azért mégiscsak 22 km volt a táv, de sajnos így is utolért a vég. Danielsz szinte alig izzadt meg :R 1 kör kicsit több, mint 7 km.
Érdekességképp megosztom az én"bemelegítő-verseny" első köröm 7 km/Papi ( 7 km 1.hely )

(#66360) Peterhappy válasza Never79 (#66350) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen :R

@Tom: köszi. Bal lapocka, szúró fájdalom, nekem egyre gyanúsabb, hogy bordatörés, csak nem értem, hogy szedhettem össze. Megpróbálok ma kijutni sebészetre, egy röntgenre. Azt az éjszakát nem kívánom senkinek, amin túl vagyok.

Zsírral nem állok rosszul, egy hete mértek testzsírszázalékot (Biotech), 16% körül volt. Húst alig eszek (elseje óta igyekszem megint teljesen elhagyni), sajtot tolok az átlagosnál többet, de alapvetően elég zsírszegény életmódot folytatok.

(#66361) tomcica válasza LanyUs (#66359) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A legnehezebb verziot valasztottad az osszes kozul...azaz nem melegitettel es rogton tulfozted magad az elso harmadon :K en birom az ilyen orultsegeket :DD :K de helyen kell kezelni a dolgokat.
Ha nekem 22km soran az elso 7km-ben egyutt kellene futnom a 7km eros mezonnyel,akkor valoszinuleg a 35-42km-es tempomat tudnam csak hozni a maradek 14-15km-en ;)
Kondi ide-kondi oda...csakmondom ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66362) LanyUs válasza tomcica (#66361) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az első kör végén a 7 km táv 6. helyezettel sprinteltünk a befutónál :) Mekkora poén volt, amikor elengedtem, megelőzött és a tömeg kiabált ez az, így kell ezt én meg tovább futottam a 2. körre :D Na de utána a pokol várt rám. Örülök, hogy megvolt a teszt. Viszont a hatására rosszabb lett a tempó, mint egy átlagos edzésem :U

Most szeretném újra futni normális bemelegítéssel, elengedve ezt a 7k-s őrültséget. Már tudom kire kell figyelni, ezért kivetni a vontató kötelet az első helyezett hölgyre és meglátni mi lesz a dologból...

[ Szerkesztve ]

(#66363) Zozo0525 válasza tomcica (#66355) üzenetére


Zozo0525
őstag

igen, nekem gyors. :K meglepő hogy elején nem is volt nagyon kedvem futni

Köszi fiúk :R
#66357tisn majd lesz jobb is, csak ne add fel.

(#66364) tomcica válasza LanyUs (#66362) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem is tudom tavaly vagy tavalyelott - osszefolynak ezek a 2020-21-es evek- futottuk Edvard kollegammal a 34km terepversenyt.Ott volt 10.5km es 22km,es egyszerre indult a mezony...sooot olyan verseny,mint az orientacios,szoval viszed a lyukasztos papirodat,igy akar a verseny kozben at szabad allni a masik tavra (erthetoen amig el nem erted azt a pontot,ahol megfordulnak a rovidebb tavok). Igy nem tudod 100%-ra sosem,hogy ki mit is tervez. Na ott ugy voltunk vele,hogy delvideki verseny,mi vagyunk a "nagykutyak" lefoztuk a 10.5km-es embert 3:55-4:00-as irammal,kozben bedaraltuk a 22km-es ellenfeleket is 4:05-4:10 korulivel,majd a maradekot en kihoztam 4:17-re ha jol remlik.
Szint nem volt,de szaraz foldes es HOMOKOS terep,az nyelt mindent. Jol dontottem Saucony A9 balettcipoben mentem :K
Szoval van ilyen,hogy taposod veluk,utana mesz meg 2kort ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66365) tisn válasza Zozo0525 (#66363) üzenetére


tisn
addikt

koszi, de 90% koruli valoszinusegu, hogy nem lesz :) nem baj, orulok, ha futni tudok, idot, tavot elengedtem mar. csak erezzem a rekortant a talpam alatt :)

(#66366) margithid válasza tisn (#66365) üzenetére


margithid
veterán

Én ugyanigy vagyok.
Mindig ugyanott futok, kb 10 km-t, de időt nem nézek.
Engem nem vonz az, hogy darabokba legyek egy kimeritő futás után.
De elfogadom, hogy valakit a teljesítmény motivál, engem ez nem érdekel, egész egyszerűen csak az egészségem miatt csinálom és élvezem is, jól esik.

(#66367) tisn válasza margithid (#66366) üzenetére


tisn
addikt

azert gyakran kihajtom magam, multkor 2. legjobb km-t is megfutottam (meg is lepett), de elengedtem a felmaraton, maraton temat, nem fog osszejonni, ahogy valoszinuleg a 3-4-5 perces km-ek sem. nem baj, ettol meg jo moka ez, a tarsasag is jo. es idot se nezem futas kozben, kiveve ha a garmin edzo szerint megy.

de jo itt olvasni a hihetetlen tavokat, idoket, teljesitmenyeket, motivalo.

(#66368) tomcica válasza tisn (#66367) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aze' jo olvasni am azt is,hogy valaki kitolja a feneket es tesz az egeszsegeert is :K tempo,tav,PB ide vagy-oda ;) mai vilagban ez nem kis dolog.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66369) Studi válasza Zozo0525 (#66347) üzenetére


Studi
addikt

Ha valamire nagyon megtanít a futás, az az, hogy ne másokhoz, hanem önmagadhoz mérd magad, és lásd a fejlődésed. A harmadik legjobb km az harmadik legjobb km! Grat! :C

(#66370) Studi válasza tomcica (#66356) üzenetére


Studi
addikt

Nekem is van otthon evezőgép, de én mindig azt érzem, hogy túl sokat terhel lábra ahhoz, hogy pihinapokon is azzal nyomjam. Persze lehetne fixált üléssel esetleg, úgy még nem próbáltam.

(#66371) Zozo0525 válasza Studi (#66369) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi, ez így van. :R
sohasem megyek versenyre, iskolás korom óta nem voltam már nem is izgat. ( akkor valami érmet nyertem városi 60 m bronzérem de már nem tudom hol lehet :D )
#66366margithid. igazad van, legfontosabb az egészség. igazából engem is az motivál. :R

(#66372) #76500480 válasza tomcica (#66356) üzenetére


#76500480
törölt tag

Evezés közben nem nagyon tudok filmezni :P Igen, pulzus alakul mert tegnap 133bpm(Garmin:könnyű pulzus tartomány 2.) 197W( 4. Küszöb) . Amikor pihenőre voltam fogva akkor azért 145-150bpm volt a kezdő átlag(135-154 aerob zóna nálam).

Ezert hanyagolom egyelőre a cipőre csippenthető WATT mérőket, mert azok Küszöb vagy Vomax tartományba raknak mikor az életkoromhoz képest az alacsony pulzus 2 szinttel alulmúlja a watt teljesítményt. Kalória számolásnál ezek eltérő adatot adnak. :U

Studi: nem csoda, 60-70% lábra megy :D Én nem érzem azt a lábfáradást, mert másnap vagy előtte v utána ugyanúgy megy a futás. Szóval nem hiszek ezek a “tudományos” írásoknak, hogy 1 óra evezés= 1 óra futás.

[ Szerkesztve ]

(#66373) Studi válasza Zozo0525 (#66371) üzenetére


Studi
addikt

Engem egyébként mostanában kezd érdekelni a verseny, azt mondják ott lehet csajozni. :DDD De nézem, Bivalybasznád alsó 10 km verseny, egy frissítőponttal, 5-6e Ft nevezési díj. Miaf@sz? A Balaton kerülős bringás event volt 8e, 200km, 6 köztes frissítőpont, meleg kaja a végén... 1500-2500 Ft-ért kiváló teljesítménytúrás, vagy bringás eventek vannak. Megélhetési forma lett a futóverseny szervezés, úgy tűnik. :(

(#66374) tomcica válasza #76500480 (#66372) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Varjatooook laaaaza evezesrol beszelek...kell labra,mert azert majd ebbol futni is kell idovel :K ilyen 2:55-3perces 500m evezesrol beszelek (a drag az kb,mint a viz 130-140)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66375) tomcica válasza tomcica (#66374) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Evezopadon,elliptikuson,sot amikor medenceben usztam nyaron a laza napi regeneralos es aerob keresztedzesnel nem szoktam merni a pulzust. Nem is lehet a futashoz hasonlitani,mert mashova esnek a zonak :K
Erzesbol szoktam,ha egyaltalan nem kivan erofeszitest annyira laza, akkor jo. Esetleg ez az orron at is tudsz lelegezni,mashova figyleni stb. meg jo szamarvezeto.
Ugy kell hogy befejezd,hogy "na most birnek futni egy jo 10km-t" :K szinte csak egy hosszu bemelegito.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66376) #76500480 válasza tomcica (#66374) üzenetére


#76500480
törölt tag

Kivitelezés sem mind1 hogy végzed ezt a lazát. csapássebességet( csapás/ perc) engeded el vagy az ellenállást növeled. Kicsit olyan mint a kerékpár, amikor látom megszakadni az embereket emelkedőn, mert nem szeretik a 80as pedál fordulatot. :N

[ Szerkesztve ]

(#66377) Peterhappy válasza Studi (#66373) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen. De ha meg bejön, akkor még mindig olcsóbb, mintha k.rváztál volna :D

Amúgy ha csajozni akarsz, Margitsziget. Állítólag az a tuti, nekem legalábbis mostani és volt kollégáim is arra esküdnek. Lényeg, hogy szép göncöt villants, és persze előny, de nem feltétel, hogy futni is tudj*.

* Elnézést mindenkitől, aki oda jár futni, nyilván a jelenlévők mindig kivételt képeznek :K

(#66378) tomcica válasza #76500480 (#66376) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha erzem h az alacsony csapas (nekem az 24-26) nem esik jol,akkor laza napon 26-28-al motyogok.
Wattot nem nezek,a tempo is csak atlagban esik 2:45-3:00 koze,nem erdekes,nem eroltetem.Nem arra van az az edzes.
A kedd es csutortok 6x6min evezes az tempo,ott is erzesre megy de az a 2:05/500m sebesseg atlagos. Az erzesre az 1oras tempom faradt napon. Az utan delutan van 8x1000m vagy 20x400 futas,ergo nem szabad hajnalban lefozni magad,de tul konnu sem lehet.
Ott szoktam jatszani a csapas 30-34,ha jol esik erosebbeket huzni,akkor 28.

Az ellenallas mindig fix 5-os,hasznalt gep neztem az 140 drag nalam.Uj gepen kb 3-4es ellenallas lehet Concep2 D

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66379) tomcica válasza tomcica (#66378) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A kedd es csutortok azert van igy felepitve,mert nem birom delutan,csak futasbol megcsinalni a szukseges minosegi terhelest.
Vagyis tartosan nem birom,ugy hogy hetrol-hetre,es ki is pihenjem a kovetkezo terhelesre.
Ezert ilyen triatlonos brick edzes modon a hajnali terhelessel felig elo van farasztva a test,a pulzus mashogy viselkedik,az anyagcsere is. Kevesebb delutani futassal is megfeleloen el tudom magam farasztani azon a temposebessegen amin nekem dolgozni kell.
Nem az van,hogy kevesebb futat kompenzalok gyorsabb irammal :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66380) Never79


Never79
tag

Hétvégén voltam a Vadrózsa 50 teljesítmény túrán (52 km 1920 szint). Jó volt, 7:06 alatt futottam le. A frissítés nem volt 100%-os, meg néhol kavarogtam picit, mert nem ismertem a terepet. A nyílt mezőkön nagyon meleg volt, ott kicsit éreztem, hogy folyadékhiányom van. A borospincék elején, egy feltűnően nagyon vidám társaság azért kisegített vízzel, így a végére össze tudtam szedni magam.

Maga a TT két komolyabb mászást tartalmaz, Szurdokpüspökiből felmenni a Muzsla tetőre (18 km - 24 km között kb 630 szintet kell megtenni), illetve szintén Szurdokpüspöki határából felmászni a Nagy-Hársas geodéziai tornyához (39 km - 42 km között kb. 330 m szint). Lekopogom, ezek viszonylag jól mentek főleg mikor előttem volt egy-két hölgyemény, s láttam a kerek hátsójukat :) . Volt két számomra vicces lefelé is. Az egyik a Muzsláról levezető zöld háromszög. Kb 2-3 km-en keresztül kellett figyelnem a fákon a jelzést (hiába volt track-em), mert az út valahogy nem látszik, miközben nagy kövek, kidőlt fák közt, nagy avarban, patakmederben kellett egyensúlyoznom.
A másik János várnál lefelé vezető útnak nevezhető valami. Nem hosszú, 200-300 méter, de annyira meredek, hogy én csak gatyafékkel tudtam / mertem lejönni. Már csak azért is, mert ilyen apró száraz homokos volt, csúszott alattam a talaj nagyon. Az izzadság miatt természetesen rám ragadt minden, jó koszos is voltam a végére :).
Azért futást is tartalmazott a teljesítmény :), ott ahol tudtam nyomtam neki. A célban nagyon finom paprikás krumpli várt, amit a fő szervező anyukája és még néhány idős néni csinált.

Nekem összességében tetszett az egész, annak ellenér, hogy nem végig erdőben vezet az útvonal, és a mezős részek nem tartalmaznak akkora izgalmat (bár érdekes volt látni magyar bölényeket). Azért a 160-as távosokat nem irigylem, nagyon durva túra lehet ez, eszembe is jutott Chuck Norris, hogy ő már azt párszor lenyomta.
Hazafelé azt beszéltük, hogy nagyon jók ezek a "minimalista" TT-k. Nem drágák, mert nincs akkora terülj-terülj asztalkám a pecsételő pontokon, mint akár egy UTH-n, így aztán tényleg magadra vagy utalva, mit hogyan csinálsz, sokat tanulhat az ember belőle.

Hagytam benne szerintem egy 10-20 percet, de összességében elégedett vagyok. 11. lettem 119 indulóból, bár ez annyira nem releváns, hiszen túrázók is vannak közte. Ami komoly, hogy abszolút első egy csaj lett 5 óra 41 perces idejével.

(#66381) tisn válasza Never79 (#66380) üzenetére


tisn
addikt

:R :R :R

(#66382) Zozo0525 válasza Never79 (#66380) üzenetére


Zozo0525
őstag

gratula.
azért az szép táv :)

(#66383) tomcica válasza Never79 (#66380) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66384) norby_42 válasza Never79 (#66380) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez emberes, grat!

Eat pasta, run fasta

(#66385) Peterhappy válasza Never79 (#66380) üzenetére


Peterhappy
őstag

Csatlakozom az előttem szólókhoz :R :R

(#66386) Never79


Never79
tag

Köszönöm szépen srácok! :)

(#66387) #76500480 válasza tomcica (#66378) üzenetére


#76500480
törölt tag

Nálam úgy néz ki, hogy átlag 31-32 csapás/perc, 4 fokozaton és semmi játékot nem viszek bele. :DDD Ez megy 60-80 percet vagy ameddig bírja a s.gg. :D Próbálok mindent beleadni mert egy sérülés esetén ez lenne a főtevékenység, nem fér bele a laza. Alacsony pulzusra meg ott az egyéb: bringa, elliptikus, úszás, séta…

[ Szerkesztve ]

(#66388) Studi válasza tomcica (#66378) üzenetére


Studi
addikt

Nekem valami alap evezőgépem van, régen a Decathlon forgalmazta. Striale talán a márkája. De az biztos, hogy fél óra alatt az órája szerint ~4km-t tudok lehúzni, az valami más dimenzió. Vagy totál hülyeséget mér, vagy ennyire gyenge vagyok. :DDD

(#66389) stefyY válasza tomcica (#66368) üzenetére


stefyY
őstag

Ha cirka 5 hét múlva egy trágya időt hozok össze a maratonon, majd akkor is ilyen pozitív gondolatokat szeretnék olvasni. ;] :DDD

Never79: Gratulálok! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66390) tisn válasza stefyY (#66389) üzenetére


tisn
addikt

BARMILYEN idot futsz, en gratulalni fogok. ne nyomasszon a teher, ha 10 perc / kili lesz, az se baj :)

(#66391) itouchfan válasza Never79 (#66380) üzenetére


itouchfan
senior tag

gratulálok én is, komoly :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#66392) tomcica válasza stefyY (#66389) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalad masok az elvarasaim ;] szoval majd ugy osztom a kommentet ;)
Ahogy felenk szoktak ram mondani: "Egyik kezevel ad,a masikkal elvesz" :DDD :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66393) Peterhappy válasza tomcica (#66392) üzenetére


Peterhappy
őstag

@stefyY: Tehát a Borsókirály azt üzeni, ne görcsölj rá a dologra, csak gondold át, 2:30 feletti maraton esetén akarsz-e írni, vagy előbb lapítasz szégyenedben pár hétig ;]

(#66394) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

25 ezerért láttam a Boráros téri outletben adios 6-ost, illetve 30 ezerért Boston 10-est. Adiosból már csak 42-es, 44-es és 46-os volt, Bostonból volt 40-től 46-ig kb. mindenből. (Volt eszembe, hogy le is fotózzam a dobozokat, ha esetleg egy kimondott méret érdekelne valakit, de végül elmaradt...) Sajnos nekem az adiosból pont a két méret közötti kéne, a Bostonból lett volna méret, de ennyit sajnáltam érte, ez azért nem egy igazi outlet ár. Amúgy tök jónak tűnt elsőre, és igen stabil, semmi billegős érzésem nem volt benne. Szóval akinek szükséges némi extra oldaltámasz, annak ezt is tudom ajánlani. Az adios 6-ra is igaz ez egyébként. Ha másra nem, erre kiváló a lightstrike anyag. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66395) stefyY válasza ígyvanferi (#66394) üzenetére


stefyY
őstag

Terveztem elmenni mostanság, mert a Kinvarámban futom a közösségieket, 700k körül lesz lassan, úgyhogy nem last minute akarok kapkodni, úgyhogy köszi. :R

#66392 tomcica: Na most besz*rattál... :O :D

#66393 Peterhappy: 2 óra 30 perc alatt vagy 2:30-as átlaggal? :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66396) bandus válasza ígyvanferi (#66394) üzenetére


bandus
veterán

nem ismerem ezeket a cipőket, melyik mire jó?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#66397) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ma futottam először a szobafogság vége óta ami pár napja lejárt.
3 km t futottam 4.52 tempoval.
Éreztem hogy nehezebben ment mint a betegség előtt, de bevallom rosszabbra számítottam.
Szépen lassan vissza jön ez csak türelem kell.
Délelőtt a súlyzózás ide értve a guggolást is az szerencsére jol ment.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66398) ígyvanferi válasza bandus (#66396) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Háát, futásra, mi másra?! :U

:P

Azt hittem az adiost mindenki ismeri. Mondjuk a 6-ossal kicsit más irányba mentek el, ugyanígy a Boston 10 is más karakter, mint a korábbi verziók. Gyakorlati tapasztalatom nincs velük, szóval azt foglalom össze, amit olvastam-hallottam róluk: a Boston amolyan long distance cruiser, vagy ha úgy tetszik, grand tourer. Jó magas építésű, szóval bőven párnázott, de keményebb talpa van, ezért elég stabil egyúttal. Mehetnek mondjuk a gyorsabb és hosszú, maraton felkészülésre szánt futások benne. 3-4-5K tempók, fokozó hosszúk, fix tempójú maraton effortok, ilyesmi. Elég nehéz, arra azért készülni kell.
Az adios ennek a pörgősebb, könnyebb, gyorsabb változata. Abban én inkább ilyen 600-1K résztávokat futnék, akár 10K vagy FM tempóban.
Mindkettő vegyíti a kopogós (ezáltal brutál stabil) lightstrike-ot és a lightstrike prot, ami az adidasnál a ZoomX megfelelője vagy legalábbis valamiféle válasz a PEBA szuperhabokra. A maratonos szupercipőjükben is ez utóbbi van, kiegészülve energy rodokkal (plate helyett). Bostonban is ilyenek vannak, az adiosban meg ún. torsion system.
A Boston mondjuk olyasmi lehet, mint a Nike Zoom Fly 3-4(?), esetleg a Saucony Speed 2 (csak annál nehezebb és stabilabb). Az adios meg hasonlít a Pegasus Turbora, a Puma Liberate Nitrora, Reebok Run Fastra.
Az adios 6 ennyiért megérős, a Boston azért már véleményes 30K-ért.

(#66399) Never79


Never79
tag

Köszi nektek is stefyY és itouchfan.

Most egy kis pihi, aztán így hat év után el kezdek készülni arra, ami miatt is el kezdtem futni :). Jön a Vérkör az egyik, ha nem a legkönnyebb terepultra instant kör a Vértesben, aztán meglátom merre tovább. Alapvetően amúgy bicóval akartam régen teljesíteni (olyan 2014-2015), de azzal eléggé necces a szintidő, volt pár bakeset is belőle. Akkor döntöttem úgy, hogy jó, akkor futni fogjuk, de ahhoz fel kell készülni, na meg a közel 120 kilós testem is elég motiváció volt.

(#66400) LanyUs válasza Never79 (#66399) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kemény szinteken jártatok! :R Csak így tovább! Jó látni Strava-n is :)
Nekem évi 2 versenyem van csak. A májusi Borvidék Szekszárdon 23 km 600 szint, meg ez a Szászvári 22,5 km 600 szint. A többi ipari daráló. Ennél több szintet szerintem nem bírna a térdem sem. Tehát nem leszek valami izgalmas a későbbiekben, főleg most, hogy kiderült valószínűleg lejjebb kell vegyek a tempóból. Hosszabb távon Nekem az lesz a kifizetődő és nem az, hogy lerombolom az eddig keservesen felépített eredményt. Tehát összefoglalva nekem hrm le és figyelni a regenerálódásra!

Őszintén szólva az is megfordult a fejemben, hogy visszaállok a sima 10km köreimre és a végét felkapom és lehagyom a minőségi edzés rendszert, de itt nem az edzés része a probléma, hanem a regen és a pihenés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.