Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65301) parandroid válasza ígyvanferi (#65300) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pegasusból van shieldes, és normál is nekem. Elég jelentős a különbség. 10-12 fok fölött már nem szívesen használom a shieldet, csak hát ugye ha sár/eső van, akkor lehet mérlegelni, hogy beleizzadni akarok, vagy átázni.

Télen, a párfokban, latyakban, sárban, vizes foltokkal, esetleg helyenként kis fűvel megfizethetetlen, hogy szárazon, és melegen tart. Ilyenkor, 30 fokokban 5 perc lenne belerohadni.

Mit akarsz még tudni?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65302) bandus válasza ígyvanferi (#65300) üzenetére


bandus
veterán

[link] nekem ez tetszett most mg nagyon. nyilván nem ennyiért, de valahol biztosan lehet ebből is jóárasítottat vadászni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#65303) LanyUs válasza ígyvanferi (#65300) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem van sima pega 38. Fekete, ezért elég meleg benne a lábam. Annyira nem érzem azt a hú de szellős érzést. Szerdán kimegyek a GTX-ben a 10 km minőségre és választ adok!

(#65304) norby_42 válasza ígyvanferi (#65296) üzenetére


norby_42
aktív tag

Három Pegám van: sima, Shield, Trail GTX. Mindhárom 38-as széria, karácsonyi bevásárlás.
Tavasszal a Shield helyett beállt a forgásba a sima. Ha terepen futok, akkor GTX, egyébként a másik. Jobban éreztem a Shield és sima közt a különbséget (ilyen szempontból) mint a GTX és a sima között.
Szóval nyugodtan vegyed megfele :)

Eat pasta, run fasta

(#65305) ígyvanferi válasza bandus (#65302) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez elvileg ugyanaz, nem? A pöttyök hiánya zavart meg. De lehet azért nem pöttyös, mert ez a 2-es, amit linkeltél az meg az első verzió. Szóval ez itt a sanasportnál a 13%-os kedvezményt élesítve ~42000 Ft. Aranyár így is, meg a szín sem stimmel, ha esetleg az szempont volt, de szerintem ennél jelentősebben egy ilyen rétegmárkát nem nagyon lehet olcsósítani. Én ugyanitt néztem egyébként a Salomon Pulsar Trail GTX-et, aminek kapcsán kérdeztem most, amit.

(#65306) LanyUs válasza norby_42 (#65304) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hamarosan aktuális! Le se szedd már :) Tudom, hogy régebbi kép :) De jól néz ki a három együtt.
Amúgy a Shield verziónak mi a létjogosultsága a GTX mellett?

(#65307) Melorin


Melorin
addikt

Melyik az a legalapabb, akár régi óra (Garmin) is, amire fel lehet tenni saját idő alapú edzést. Mint például 3p futás, aztán csipog, hogy most 2 perc séta, stb. Vagy ez olyan egyszerű funkció, hogy mindegyik tudja/tudta?

(#65308) ígyvanferi válasza parandroid (#65301) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kb. ennyit, köszi!

Többieknek is kösz a hozzászólást. :R

LanyUs: kíváncsi vagyok te hogy érzed majd.

(#65309) bandus válasza LanyUs (#65306) üzenetére


bandus
veterán

olcsóbb :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#65310) norby_42 válasza LanyUs (#65306) üzenetére


norby_42
aktív tag

Más a talp (recés), a bokámnál 'zokni' van a kavics ellen.
gondolom a csillapítás is más lehet, de azt én nem veszem észre :)

Eat pasta, run fasta

(#65311) bandus válasza ígyvanferi (#65308) üzenetére


bandus
veterán

erre az új nike terepfutó lépőre is nagyon kíváncsi vagyok, a színe baromi jó :K [link] az ára is sajna :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#65312) parandroid válasza Melorin (#65307) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Forerunner 230/235 szerintem. Előbbi az optikai szenzor nélküli, utóbbi ugyanaz optikai pulzusméréssel. 20-30k forint között vannak használtan, de még mindig tud mindent, ami futáshoz kell.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65313) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nem egy adidas supernova cipőt találtam a marketplace-n , ami akciós volt az about you - n nem rég, és itt is megosztotta valaki. Nyilván a beszerzési ár 2 x - ért.
Lehet hogy még ilyen áron is veszek egyet.
Ki tudj mikor lesz megint ilyen lehetőség azon az about you -n,

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65314) tomcica válasza sherlock82 (#65293) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Arra NAAAGYON ugyelj,engem nem sok serules tud(ott) kikesziteni,de a talpi bonye es az achiles az nem jatek :N alattomos mindketto :K

@norby_42 - peldaul :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65315) tomcica válasza Melorin (#65307) üzenetére


tomcica
Topikgazda

asszem a FR45 is tudta mar az interval beallitast (oran) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65316) ballazol


ballazol
senior tag

hmhm, most mi legyen?
srácok? :)

egy Asics Gel Contend 7-ről van szó

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#65317) parandroid válasza ballazol (#65316) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Állítsd át a célt 1000-re. Ha még akkor is jó lesz érzésre, akkor 1200-ra. Bár asics szerintem annyit nem bír.

Szerk.: De ha csak önigazolásért jöttél, rajtunk ne múljon: Mindenképpen venned _kell_ új cipőt!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65318) ballazol válasza parandroid (#65317) üzenetére


ballazol
senior tag

Tényleg!

Oksi, köszönöm!

Nem tudsz valami jó forrást, hogy ez a típus és a hozzá hasonlók (mert idővel úgyis leváltanám...) gyártói ajánlása mekkora távra szól?

45-ös EU méret, 68-71kg vagyok

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#65319) parandroid válasza ballazol (#65318) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

800-1000 km-t szoktak mondani rá, ha semmi speciális igénybevétel nincs. Én 1000-nél szoktam őket szabadidős cipővé lefokozni, van, amelyiket már évek óta használom mindennapiban azóta is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65320) sherlock82 válasza tomcica (#65314) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm a tanácsod. Megfogadom.
Érzem én is magamon.
Főleg reggel ébredés után rossz. : /

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65321) tomcica válasza ballazol (#65318) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rovid az elet,vegyel uj cipot :K ezt meg neha fel-felhuzod puhabb terepre (fuves lazabb valamire)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65322) Zozo0525 válasza ballazol (#65318) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szerintem 1500-is elmegy az. :-) Ha nem érzel semmit akkor ne cseréld hanem használd. ha úgy érzed túl kemény már akkor cseréld ki. ahogy a parandroid társ mondja napi használatra jó lehet símán...
figyeld a fórumot mindig vannak villámakciók,... ha van időd ki tudsz fogni olcsó cipőt. én mindig akcióban veszek és elteszem későbbre :-)

(#65323) tomcica válasza sherlock82 (#65320) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mindket serulesem ilyen volt,reggel vagy teljesen kihullt allapotban volt csak cudar. Achilesnel mar a vegen menni se birtam csak sziszegve-bicegve. 3honap bicaj lett belole :U
Amondo vagyok ha erzed,hogy milyen tipusu edzesek utan jelenik meg a fajdalom vagy rossz erzet,akkor azokat az edzeseket csokkentsd vagy csinalj helyette mas jellegut,ami hasonlo cellal tortenik (pl emelkedozes helyett mehet amit multkor meseltem bicajjal emelkedore felhajtani,de ugy hogy keves pedalfordulattal es kiallva a nyeregbol - csak ugyelj h ne csusszon le a labad a pedalrol,ha sima cipoben megy...vagy akar az evezopad is jo laberosites :K esetleg komolyabb elliptikus gepen beallitani nehezre es nagyobb tartomanyban "lepni"..az ilyen edzotermieknel lehet allitani azon hogy mennyire legyen lapos az ellipszis ami menten mozog a lab + ellenallast is..akkor erot epit nagy lepessel)
Sullyal guggolas is jo,de azt at kell vinni futospecifikus mozgasba,az all legtavolabb tole ezek kozul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65324) ballazol


ballazol
senior tag

nem érzek változást, inkább puhának mondanám a talpát, a nagyobb, különálló murvakövek rendesen megütik a talpam, amikor rájuk sikerül lépnem...
amúgy 95%-ban már csak erdei földúton használom...
valahol, talán nálatok, korábban olvastam, hogy az 1000km-t nyugodtan fel lehet szorozni a duplájára, és akkor biztosan kihordtad... a gyártó ugye egy szűk határt szab a fokozott használatot figyelembevéve... megnézzük, mit mutat 1000km körül :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#65325) Peterhappy válasza inf3rno (#65261) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

@Sárkányka, Parandroid, jobbulást Nektek!

@ígyvanferi: Én egyet futottam most a Pega 3 trail GTX-ben, nem volt zavaró, de nyáron nem venném fel többé, hacsak nem lesz bokáig érő sár, vagy nagy eső. Szerintem inkább őszi-téli cipő, bár a kérdést én is felvetettem nemrég és megnyugtattak, hogy amúgy elég jól szellőzik, órákig el lehet benne lenni nagy melegben is.

@ballazol: gyenge a forint, most vegyél cipőt, ha találsz akciósan, akkor is, ha nem kell :D

(#65326) sherlock82 válasza tomcica (#65323) üzenetére


sherlock82
senior tag

Jól látod ugyanez a jelenség.
Nem akarok megnyomorodni az nekem nem ér annyit,
megvárom amíg helyre jövök.
Guggolást súlyokkal pár hete csinálom. Nem sokkal ( 40 kg ) de az is bőven elég nekem.
Bicajozás menni fog abban hiba nincs.
A jó tanácsokat pedig köszönöm.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65327) ballazol válasza Peterhappy (#65325) üzenetére


ballazol
senior tag

:))

akkor nagyon jó árban kell lennie

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#65328) Peterhappy válasza sherlock82 (#65326) üzenetére


Peterhappy
őstag

Atsiklottam feletted. Neked is jobbulast!

(#65329) sherlock82 válasza Peterhappy (#65328) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm.

Nincs semmi olyan számomra nagyobb esemény ami miatt bármit is kockáztatnom kellene, ugy hogy van időm helyre jönni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65330) norby_42 válasza ballazol (#65324) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én nem szoktam apróságokat észrevenni, de ha egy futócipőből kiment a csillapítás, azt azért észre lehet venni...

Eat pasta, run fasta

(#65331) Vertigo18 válasza Peterhappy (#65325) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köcce! :R

Most kentem be hűsítő lóbalzsammal, most látom, hogy már milyen szépen lilul :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#65332) jimpo


jimpo
aktív tag

Vasárnap zártam a hetet lazával, így a Július 300 km felett lett pár-száz méterrel. :DD

Tegnap 15 km volt pici munka. Benne 6x50m köztük egy perc laza, nagyon nem szaggattam szét magam. Az egyperces pihi után 12x400m 90-93s köztük meg mikor mennyire laza 400m ment, bár az utolsó előttinél a laza is 105s lett.
A műszakozás után ennyire futotta. :U :B

Stryd Next Gen

(#65333) tomcica válasza jimpo (#65332) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy szoktuk mondani,ott mar "elfolyt a magzatviz" (ergo elfogyott a turelem :P ) a tobbinel szep pihenok,az ugy jo :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65334) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Jobbulást a sérülteknek. Én is parkolósávban vagyok. Nem javul a térd annyira....sétálva oké, de a tegnapi teszt 5k után ma sétálva is érzem kicsit. Egy tubus diclac doló ráment 2hét alatt, sőt még egyéb okosság is....de nálam tényleg csak a pihentetés az ami 100%os hatású :W

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#65335) Hi!King


Hi!King
őstag

Én több mint egy hétig nem futottam, nyaralás alatt, de rengeteg magashegyi túrát csináltunk, így nem érzem magamat edzetlennek. Viszont tegnap már futásom végén, aszfalton tanyáztam egyet, és 9 darab sebtapasz kellett, hogy ne vérezzek mindent össze magam körül, sem otthon, sem a munkahelyen. Ettől még futottam ma reggel is.

(#65336) ígyvanferi válasza bandus (#65311) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Amit linkeltem sanasport oldalt, ott ma egy 20%-os általánosan használható kupont aktiváltak, szóval kicsivel még olcsóbb lett az a Craft cipő (meg persze minden más. Pl. Saucony általában egész jó áron vannak már így, Salomon Sense Ride 4 is, Mizunokból van rengetegféle jelentős kedvezménnyel, de azokat speciel nem ismerem. Végig kell nyálazni a kínálatot, méretek azért néhol elég hiányosak.)

(#65337) archie17


archie17
tag

Sziasztok!
Szoktalak titeket folyton olvasni, és csak nagy ritkán írni. Most pár hét kimaradt, szóval pótolom egy válasszal és egy kérdéssel ;]

A motivációs indok nálam: futónak akarom tartani magam, vagyis sportosnak, vagyis valahol a büszkeségemre vezethető vissza azt hiszem.

A kérdés: Két hete kicsit túltoltam, elértem a határaimat egy kis kihívással, és egy átfutott nap végén egy tök fura tünetem volt. Gyakorlatilag nem tudtam enni, mert a kaja "összerántotta" az ínyemet, szájpadlásomat, egész számat. Ilyen maró, csípős-görcsös érzés, nem volt kellemes... Főleg az édes kaja csinálta, a sósabb olyan 2/3 intenzitással. Kicsit meg is ölte a bulit, mert nem tudtam visszatölteni másnapra. Még akkor is ebédre a májkrémes kifli se csúszott... egy teljes napnak el kellett telnie, hogy normálisan egyek.

Egy-két erősebb verseny után volt hasonló korábban, de csak pl. első szem gumicukor.

Gondoltam arra, hogy az ivózsák/ivókulacs "szopókája", mint másfajta ivótechnika, viseli meg a szám, vagy a szájon át vett sok levegő szárítja ki.
Volt bárkinek hasonló? Irodalmat se találtam rá.

(#65338) inf3rno válasza archie17 (#65337) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbálkoztál zselésebb kajákkal, rántottával, tejföllel, szétfőzött rizzsel, ilyesmivel? Nekem van, hogy a szájpadlásom valamiért nagyon érzékeny reggel, és fáj egy 5 percig még a reggeli kávétól is. Nem tudom mitől függ, ritkán van. Én simán tolnék valami fájdalomcsillapítót erre, pl aszpirin, algopyrin, aztán megpróbálnám úgy.

Buliban hasznos! =]

(#65339) archie17 válasza inf3rno (#65338) üzenetére


archie17
tag

Jó ötlet! Limitáltak voltak a lehetőségeim, mert ilyenn fél-önellátó futós túrán voltam, de cataflam pont akadt nálam. A cukrosabb cuccokból a zselések se működtek, de a szétfőtt rizs működhet akár. Azt hiszem, reggel a zabkása valahogy lement, de pl. paradicsom, ropi, bármilyen csoki az gyilkos volt :DDD

(#65340) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem egy kicsit erős volt a kezdés, most futok harmadik napja, és már alig tudtam lemenni a lépcsőn. Teher alatt nő a pálma. :)) Napi 4-5km 5:15-5:45, 150-160 körüli pulzus.

Buliban hasznos! =]

(#65341) inf3rno válasza archie17 (#65339) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja kicsit úgy hangzik, mint én az ötös bölcsességfog műtét után. Csak a turmix csúszott. Ha otthon vagy, akkor megoldható ilyesmivel a szénhidrát visszatöltése. A zsír már macerásabb, azt talán kókusztejjel lehet megoldani. Bár állítólag valaki a gulyáslevest is leturmixolta már, és jó volt. :-)

A paradicsom szerintem a savassága miatt nem volt nyerő. A többi meg azért, mert kevés a víz bennük és dörzsölnek. Elképzelhető amúgy, hogy ez alapból ilyen, csak valami idegi probléma miatt túlságosan felerősödik a fájdalom érzet, ami normál esetben el van nyomva. Még B-vitamin és magnézium, amit ki lehet próbálni erre, ha sűrűbben lenne. Rákeresnék én is, de fogalmam sincs mi ennek a latin neve. Mouth hypersensitivity vagy ilyesmi talán dob valamit.

Okot nem igazán írnak. Kerülni kell a savas dolgokat pl. gyümölcslé, az alkoholt, sós, fűszeres, meleg, hideg dolgokat, stb. [link] A szívószál esetleg érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#65342) Studi válasza ígyvanferi (#65336) üzenetére


Studi
addikt

Saucony Guide 15 kijön kb 25-ből, igaz 1 színben, de az manapság nem rossz ár érte.

(#65343) ballazol válasza norby_42 (#65330) üzenetére


ballazol
senior tag

remélem, hogy nekem is fel fog tűnni :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#65344) ballazol válasza Hi!King (#65335) üzenetére


ballazol
senior tag

szerintem évekig tartó rendszeresség mellett bőven belefér 3-4 hét kihagyás alkalmanként :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#65345) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

félmaraton felkészülésben vagyok kb féltávon picivel túl, heti 4 edzéssel és mostanában elkezdett fájni az egyik combom.

Nem húzódás az biztos, mert azt a 20 éves labdajáték előéletemből felismerem :D inkább izomfáradtságra tippelnék, mert lokalizálni sem nagyon tudom a fájdalom helyét, mert az egész négyfejű combizom faj. Mivel érdemes próbálkozni? Henger nem segített sajnos

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#65346) parandroid válasza Cece04 (#65345) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyújtás, meg vedd vissza kicsit a terhelést, amíg nem javul.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65347) Alg


Alg
veterán

No jelentem beneveztem a VTM-re félmaratoni távon :B ha már a Wachau félmaratonra nem tudok menni a céges buli miatt...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#65348) Never79 válasza Alg (#65347) üzenetére


Never79
tag

Az jó kis verseny, jól futható, gyors pálya (kivéve ha nagy a sár), elején van 300 szint, aztán szinte csak lefelé kell futni.

Vadrózsa 50-re neveztem, szeptember 3án lesz, az is hamar itt lesz.

Csajokkal voltam Bakonyban az Kis Ördög körön (26,5 km 750+). Nagyon jó kis kör, valahogy eddig Bakony nem vonzott, pedig nagyon szép. Ördög árok, Ördög szikla a kidőlt fák, sziklás részek miatt nagyon technikás, szinte futhatatlan volt, viszont nagyon szép rész. Volt 13 és fél perces kilink is és nem a szint miatt :). Cuha patak körüli rész is szép, bár ott már elég nagy volt az embertömeg.
Sajna egy kiálló kőben tanyáltam egyet, megütöttem a bordáim, kocsit érzem a jobb oldalam, szóval kimarad 2-3 futás.

(#65349) tomcica válasza Cece04 (#65345) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tarts nehany nap futomentes keresztedzest es nezd meg,hogy mit mutat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65350) Alg


Alg
veterán

Garmin Coach, féltávnál, 10 hét a 20 hetes tervből:

Megint csináltatott egy 5 perces felmérőt. jó gyengén sikerült, nem éreztem ma reggel az erőt (4:04-es tempó, kb. ennyi volt eddig az összes felmérő). Továbbra sem értem miért csináltatja, a terven nem változtatott, anaerob gyorsító edzések meg nincsenek ami erre edzene...
Amúgy szépen növelgeti a távot, ezen a hétvégén a hosszú már 20k lesz, a jövő hét eleji regeneráló is 10k.
A heti tempó pedig lépeget felfelé, most már 7x3perc@4:47-5:06 között.
Ezen kívül még egy laza futás van ami olyan 7k szokott lenni, ezt néha kihagyom ha hétvégén erősebb bringás kör volt.

Jah, ha a vo2max-ot nem is emeli, de a laktátküszöb becslését szépen növelgeti, most épp 170bpm/4:55-ös tempót ír rá.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.