Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) margithid válasza norby_42 (#66550) üzenetére


margithid
veterán

Jaja, az valóban nicns benne sok.
Én mondjuk úgy tudom, hogy a zabban van magnézium, azt meg minden reggel eszem.

(#66552) norby_42 válasza margithid (#66551) üzenetére


norby_42
aktív tag

Na ezt majd inferno megmondja...
Szinte minden reggel zabpelyhet eszem, de görcsölt a vádlim, egy ideje elmúlt, lehet nem ettől.

Eat pasta, run fasta

(#66553) MADcat válasza Vertigo18 (#66549) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Hm. Jogos kérdés. :))

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#66554) margithid válasza norby_42 (#66552) üzenetére


margithid
veterán

Én rendes zabot eszem. aprószemű, de ledarálom. Kb egy kavédarálónyi adagot, plusz lenmagot is.

(#66555) #76500480


#76500480
törölt tag

7 nutellás, 10 túrós és 5 lekváros… :F Inkább nem is számolom meg pontosan mert 1. annak elégetéséhez ez is kevés 2. hol van itt a 17km esetén az ajánlott 10% teljesítmény növelés?! :N [kép] (Reggel 5:30, 16órás koplalással, erős hányingerrel, Turbo 2-vel)Július végén volt utoljára FM táv. (inkább futok keveset, mert nem akarom megtapasztalni hogy 3 felnőtt- főleg jómagam-elpusztít 70 dkg lisztből készült palacsintát(kb50db :B ) maradjon már másnapra bécsi túrósnak… :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66556) LanyUs


LanyUs
senior tag

Danielsz láttad Papit a Strava-n? 35:24 PB 10 km tett le. A pulzusa elég alacsony volt, babakocsival sokkal magasabb értékeket szokott produkálni. :R
Aztán addig nézegettem amíg eljutottam a mai FM futáson Szemerei Levente 1:05:02-őt ment. Van ilyen? Nem tudom felfogni ezt a tempót :R

(#66557) sherlock82


sherlock82
senior tag

Müzlis tál majdnem félig zabbal. Nagyszemű mert az szeretem.
Arra méz, chia mag, mogyoró vaj, tejjel összemelegítem annyira hogy picit ellepje.
de nem forróra csak melegre.
Kb minden reggel ezt eszem néha mogyoró vaj helyett, fagyasztott gyümölcs.
Futás után szoktam enni mindig, kondi előtt fél órával.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66558) sherlock82


sherlock82
senior tag

Félmaraton teljesítőinek pedig nagy gratula.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66559) #76500480 válasza tomcica (#66547) üzenetére


#76500480
törölt tag

Szervetlen magnézium(oxid)és a többi összetevő miatt már nem merek ilyet szedni :( Sajnos úgy kell összeválogatni a vitaminokat, hogy maximális biohasznosulást kiaknázzam :R pl Cink-glicinát, ciano helyett metilkobalamin(b12), magneziumbol valami “savas” (citrát, laktát), C vitaminból meg csak Cetebe.

[ Szerkesztve ]

(#66560) margithid válasza sherlock82 (#66557) üzenetére


margithid
veterán

Nekem reggelire lisztre darált zab holland kakaóval, szintén darált lenmag ezt osszekeverem tejjel és édesítőszerrel
Finom és nem unom meg.
Régen raktam bele vagy diót, vagy mandulát, vagy kókusz reszeleket, vagy szezám magot, de ezek nélkül is finom

(#66561) Zozo0525 válasza MADcat (#66542) üzenetére


Zozo0525
őstag

én a sok gagyit meguntam, 2 hete rendeltem egy jaybirds vista 2-t eddig nagyon bejön. (igaz sokat nem futottam benne lázzal izomfájdalommal most nem megy :U )

(#66562) ballazol válasza Vertigo18 (#66549) üzenetére


ballazol
senior tag

valakit biztos zavar, szerintem megtanulható :)
nekem nem szokott kicsúszkálni amúgy

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#66563) tomcica válasza #76500480 (#66555) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kivancsi lennek a palacsintazas utan par oraval mit mentel volna ugyanezen a tavon :K
Vagy hogy erezted volna magad ezen a tempo es tavon.
Szep combos amugy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66564) jimpo válasza tomcica (#66534) üzenetére


jimpo
aktív tag

Legközelebb megy majd a 20 darab.
A pörgős megindulások megtették a hatást. ;]
8 kilométert futottam reggel 8 óra után, a pulzuson is látszik hogy kapta a szervezet tegnap. Éreztem a combokat picit az elején, holnap lehet az izomláz is megjelenik. :U
Este nem is ment fel 7+ óra alvással a Body Battery csak 79 -re, ami egy jó 10-essel alacsonyabb érték az ilyen alvás utáni megszokottnál. Fáradt is voltam min a fene... De napközben nem volt idő szundítani.

Mindenesetre öt óra után elmentem még egy 5km-es körre. Volt sebesség kérem, a tegnapi gyorsaknál közel 3x lassabban futottam két kilométert is. 7+ perces kilométerek. :DDD
Gyakorlatilag a pulzus a futómozgás fenntartása miatt ugyanannyi, mint 1 perccel gyorsabb tempónál. Ez már nem a hatékonyságról szólt, igaz a körönkénti max pulzus nem mutat akkora eltérést. Jó rég nem futottam ilyen sebességgel, a vége felé vigyorogtam mintha muszáj volna. :K :C

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#66565) danielsz válasza LanyUs (#66556) üzenetére


danielsz
tag

Először az eredménylistát láttam, Straván csak most, a 3:32-es tempó nagyon kemény. Alig lassabb, mint 5000-ren. A pulzusmérése szerintem téves, volt az 200 is a végén.

(#66566) tomcica válasza jimpo (#66564) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod en szinte minden futasomat ilyen 6perces totymorgessel kezdem,persze utana eros napon abbol van kis fokozas,nehany repulo gyorsito,tehnika es megy a gyors.
Laza napon viszont van,hogy 2-3km is jol esik annyira lassan,es csak kesobb engedem h kicsit felgyorsuljon. Nem meregetem,de kb 5:00perc/km-ig,viszont ugyanolyan lazanak es joleso atmozgatonak kell,hogy erzodjon,mint a 6perces megindulas.Akkor eleri a celjat a laza edzes,laza nap :K
Ha vegig 6perces erzodne lazanak,akkor azon csinalnam az egesz 14km-es laza napot,nem erdekes.Inkabb legyen lassabb akar 30mp-vel a laza napon,minthogy erolkodj valami koztes sebessegen.
Cserebe a minosegi napokat meg kell tolni rendesen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66567) tomcica válasza LanyUs (#66556) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R az mar kopkodos zona ;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66568) jimpo válasza tomcica (#66566) üzenetére


jimpo
aktív tag

Cserebe a minosegi napokat meg kell tolni rendesen :K

Augusztus 30 400/400m az elejét még túl is toltam, de rendesen. Megindultam mintha nem lenne holnap. ;] Az utolsó 400-asnál elképzeltem milyen jól futok... :U :C

Stryd Next Gen

(#66569) #76500480 válasza tomcica (#66563) üzenetére


#76500480
törölt tag

Szerintem egy jó nagy adag hányás útközben, maradék megemésztett, felszivodott több száz kalóriaval meg ment volna tovább…vagy nem :DDD

(#66570) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok! Hirtelen felindulásból (el kellett lőjem a BSI crediteket) beneveztem budapesti maratonra. Jön valaki a lassú lánycsapatból?

Ma volt is egy rákészülő futás.

<iframe src='https://connect.garmin.com/modern/activity/embed/9584817801' title='Budapest Running' width='465' height='500' frameborder='0'></iframe>

[ Szerkesztve ]

(#66571) LanyUs válasza tomcica (#66567) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tavasszal 03:45 résztávnal nyelgazzal kiestem a háta mögül 280-300m után. Tegnap poénból mögé is álltam egyszer a babakocsival 03:35 celtemponal. Csesztetesbol 300m -nel kikaptam mellé az egyenesben és a kanyarig leeloztem. Ez mellett kétszer felvezettem. Ma még soha nem érzett izmokban van izomlázam :) Hihetetlen 3 db 400m-től

(#66572) Peetta14 válasza Peetta14 (#66570) üzenetére


Peetta14
tag

nem megy ez a linkelés most nekem :(

[ Szerkesztve ]

(#66573) stefyY válasza Peetta14 (#66570) üzenetére


stefyY
őstag

Jelen :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66574) tomcica válasza jimpo (#66568) üzenetére


tomcica
Topikgazda

75-os 400nal mar lobog a haja az embernek ;] :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66575) tomcica válasza LanyUs (#66571) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol van,de nem azt irtad,hogy egesz mas tehnikaval kell a babakocsit tolni,ha ilen sebesseg megy? mert az megmagyarazza :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66576) LanyUs válasza tomcica (#66575) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igazad van! Kiesik a kéz, jobban tolsz farból és combból. Valójában arra akartam kilyukadni, hogy rövid távon ( 200-400-800 ) jelentős az előrelépés tempó terén. Megmondom őszintén, hogy örülnék ha a résztáv gyorsulna 04:10-ről 03:45-re és a fokozó edzés 03:59-es átlagnál érne össze :) Viszont ez a 3. réteg ezt még nem teszi elérhetővé, sőt lehet még a 4. sem. Sok munka / móka lesz itt még... Hosszútávú célnak viszont tökéletes, mert jó messze van még :)
Beszéltük, hogy itt most nem a tempó fokozása a cél, hanem a darabszám növelés ( türelem ). És nem a rombolás, hanem az építkezés a cél ( az is türelem ).

(#66577) Peterhappy válasza Peetta14 (#66570) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C Hajrá! :R

(#66578) Peterhappy válasza sherlock82 (#66558) üzenetére


Peterhappy
őstag

+1
Leventének hivatalosan 1:04:57-t mértek, de Gazsi is 1:05-ös időt ment, le a kalappal előttük (is) :R

(#66579) tomcica válasza LanyUs (#66576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aze' egy 3:59-es atlagu valtogato az komoly munka am! 🙃 Nem adjak csak ugy oda, plane nem 8x1000/1000-et. Ahhoz barmilyen napon illik tudni 1:20 koruli felmarcsat, kulonben nem eleg laza edzes, es tulfozod magad.
3:59-es atlagu 10x400/400-at konnyebb elerni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66580) Peetta14 válasza Peetta14 (#66570) üzenetére


Peetta14
tag

Felkészítő futásom a maratonra. Jól éreztem magam végig, mehettem a végig lezárt rakparton, néhol szemben a wizzair-esekkel :), gyönyörű idő. 1L iso, 1 energy gel, 2 só tabletta volt a fogyasztásom. A végén már örültem, hogy hazaértem. Ezzel a futással meglett az önbizalmam, hogy végig fogok tudni érni a 42 km-en.

[link]

(#66581) tomcica válasza Peetta14 (#66580) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66582) tisn válasza Peetta14 (#66580) üzenetére


tisn
addikt

:Y szep :C

(#66583) stefyY válasza Peetta14 (#66580) üzenetére


stefyY
őstag

Ezzel nevetve, ráadásul hármassal fog kezdődni az időd is... :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66584) Peetta14 válasza stefyY (#66583) üzenetére


Peetta14
tag

3ó45p-3ó50p a célidőm, amit kitűztem.

(#66585) stefyY válasza Peetta14 (#66584) üzenetére


stefyY
őstag

Szerintem ennél erősebben is megfuthatod az első 32k-t majd, mert bőven képes vagy rá, aztán jobban lesz honnan "visszaesni". :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66586) LanyUs válasza stefyY (#66585) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én próbáltam 300m szinttel maratont futni egyedül frissítés nélkül kb. 2 évvel ezelőtt. 10 km/5:20, majd 20km/5:40, majd 30km/05:50-ra romlott az átlag, míg már lépni sem tudtam... Első alkalommal 34 km-nél hívtam a taxit, a következőnél hazaértem és 38 km-nél jártam, de azonnal le kellett feküdnöm... Talán harmadszorra normális frissítéssel :K Drukkolok Nektek!

(#66587) Peterhappy válasza LanyUs (#66586) üzenetére


Peterhappy
őstag

Taxit hívni nem is rossz ötlet!

Csak legközelebb ne ülj be, hanem kérd meg, hogy 5:40-es tempóval guruljon mögötted és akár történjék bármi, ne lassítson.
Meg lesz az a maraton, hidd el ;)

(#66588) norby_42 válasza LanyUs (#66586) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jó, de te mindent 5k tempón futsz...

Eat pasta, run fasta

(#66589) bajnokpityu válasza Peterhappy (#66587) üzenetére


bajnokpityu
félisten

;]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#66590) SpaceKombajn válasza Peterhappy (#66587) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Nem taxi kell, hanem egy akkora babakocsi amibe LanyUs belefér ;] :D

spacetime

(#66591) stefyY válasza Peterhappy (#66587) üzenetére


stefyY
őstag

Záróbusz helyett zárótaxi :DDD

#66586 LanyUs: Köszönjük! A frissítés az tényleg ahány ember, annyiféle, kinek mit bír a teste. Amúgy én is csak 32-33k-ig tervezem meg konkrétan a tempómat, utánna ahogy esik...de jó lenne "taxi" nélkül megúszni. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66592) tomcica válasza SpaceKombajn (#66590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Es paradox modon majd eltolja magat a babakocsiban :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66593) Peetta14 válasza LanyUs (#66586) üzenetére


Peetta14
tag

Jesszus :Y Az 1L folyadék csak azért volt éppen elég nekem (2km-el a vége előtt fogyott el), mert nem volt hőség. Én mondjuk tudok fogyasztani menet közben, szerintem egy pizza szelet is menne 5.20-on :))

(#66594) inf3rno válasza LanyUs (#66586) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem egyszerű a maraton, azt aláírom. :K

Buliban hasznos! =]

(#66595) LanyUs válasza norby_42 (#66588) üzenetére


LanyUs
senior tag

Volt, hogy kísérleti jelleggel 06:20 volt a tempó, akkor meg olyan sokáig tart, hogy befeszul a lábam. Én a súly miatt feszülős vagyok ( Mg van napi 1000mg ).
A srácok könnyebbek és nem olyan puszedlik :R Menni fog!
Babakocsi? Ahh az technikai dnf, tiltott segédeszköz :) Bár frissítésnek, extra ruházatnak jó lenne cipelni.
Ez kulisszatitok: még enyhe lejtőn beleulni :) De mozogni kell ülve is, mert leesik a pulzus :D

[ Szerkesztve ]

(#66596) LanyUs válasza LanyUs (#66595) üzenetére


LanyUs
senior tag

Apropó 5k tempó! Ma 12km laza volt benne 5k tempó. Gyerek náthás, éjszaka kuka, nem adta nap. Ahhoz képest nem is lett rossz 22:20 (04:28) pulzus 175. Ott még esne 10et a pulzus akkor jó lenne FM tempónak :D

(#66597) tomcica válasza LanyUs (#66596) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd csak, az alabbi kriteriumok alapjan szoktam a minosegi edzes intenzitasat beallitani:
1. Reggel alacsony a pulzus, melegitesnel gyorsitasnal gyorsan felporog a pulzus = mehet nyelgazon
2. Reggel alacsony a pulzus, melegitesnel gyorsitasnal nem megy fel tulzottan = iparos nap
3. Reggel magas a pulzus, melegitesnel gyorsitasnal nem megy fel = ovatos iparos nap, elso nehany sorozat lassabban es figyelni
4.Reggel magas, gyorsitasnal magas = laza nap, nek terhelsz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66598) LanyUs válasza tomcica (#66597) üzenetére


LanyUs
senior tag

Húúú ez jó módszer! Köszönöm :R A pálya 3 km, addig látom is majd mi a helyzet. A futás-bringa-pihi-futás-bringa-pihi váltásokkal szépen ki tudom pihenni magam. Szerintem váltogatni fogom a futás-bringa-futás-bringa periódusokkal 2 hetente. Reggel elindult a sötét időszak, már mellkas lámpával indultam neki :) Ja és cipőfűző villogóval :)

(#66599) Chuck Norris válasza Peterhappy (#66509) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ebben a sportágban szerintem elég elől állunk világviszonylatban azért is indultak sokan és azért is van tele vele a sporthírek :) Azt tippelem, hogy hárman biztosan beérnek, Laci vagy Robi meg is nyeri, meg Anna a nők között, talán Gábor is beér szintidőn belül.

Hétvégén gondolkodtam rajta, hogy végig tudnék-e menni, 74Km 13.5 napon keresztül, legfeljebb csak úgy ha van kisérőkocsi, aki odajön 20Km-enként, megetetnek, át tudok öltözni meg le tudok feküdni viszonylag kényelmesen és tényleg csak valami minimál cuccot kell cipeljek magammal persze még ekkor sem biztos. Aki egyszer már volt ezen azt mondta, hogy a németek így is csinálják, nem úgy mint a magyarok többsége, hogy útközben vadásszák a nyitva lévő boltokat és buszmegállókban alszanak.

(#66600) tomcica válasza Chuck Norris (#66599) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy kiseroautot kellene a HU kulonitmenynek "osszedobnia" ket soforrel.
Napi 50km menne 30napon at. 40km/nap az mar ment, sot 4orat dolgoztam is mellette.
70km/nap az nagy kerdes, ket-harom nap ha megy akkor rall a test.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.