Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) Alg válasza HKorn (#65900) üzenetére


Alg
veterán

FM programot igen.
Kb. féltávtól kezdett komolyodni kicsit, bár az állandó 5perc/1mérföld felmérői frusztrálnak kicsit, de felfogom anaerob edzésnek, az úgysem volt eddig, és állandóan panaszkodik az óra az anaerob hiányra. A 6:20-as tötymörgést meg kezdem megszokni, bár 15k után kezdem unni magam kicsit :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#65902) bandus


bandus
veterán

utmb live track, közvetítéssel (nem tudom mikor indítják újra): [link]
a 60 km-es ellenőrzőpontnál van egy vezető négyes, benne kilian és jimbo, ők együtt mozognak nagyon. és van 7-8 percre lemaradva egy üldöző négyes pau capellel, aki nyert már utmb-t. még 110 km van hátra, meg a hosszú éjszaka. kíváncsi vagyok mi lesz itt reggelre. nagyon adnénk egy szoros kilian vs. jim vs. pau befutót.

az kilian mellett szól, hogy neki ezek nagyon fekszenek, nem véletnelül nyert 5 hardrock 100-t. jimnek inkább a gyorsabb pályák az erősségei, mint a western states. de az jó jel lehet a számára, hogy a két legnagyobb emelkedő már letudva, és ott halad az élen.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#65903) bandus válasza bandus (#65902) üzenetére


bandus
veterán

kvázi magyar érdekeltség, hogy a román színekben versenyző hajnal róbert jelenleg 14. helyen van, magyar zászló alatt pedig csillag eszter jelen pillanatban a 16.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#65904) tomcica válasza bandus (#65902) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mar kovetem is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65905) Never79


Never79
tag

Rendkívül izgalmas az UTMB. Az elején 5en voltak egymás mellett. Jim most nem futotta el az elejét. Nagyon szépen fut még mindig. Kilian nekem reggel kicsit szétesettebbnek látszott, de aztán az utolsó frissítő pont után erőre kapott. Most még ott az utolsó hegy, ami az egyik legkeményebb.

(#65906) Zozo0525 válasza Never79 (#65905) üzenetére


Zozo0525
őstag

Én csak nézek ki a fejemből. ezek robotok lesznek szerintem
Jól látom a 100 km-es VB is elindult. 1 óra után bódis t. 13 helyen

(#65907) tomcica válasza Zozo0525 (#65906) üzenetére


tomcica
Topikgazda

100km-en 1ora nem mutat meg sokat :N vannak akik direkt ugy futjak,hogy bizonyos szakaszokat tolnak meg...van aki a veget stb. :K biztos jon meg Tomi feljebb is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65908) Zozo0525 válasza tomcica (#65907) üzenetére


Zozo0525
őstag

Én csak azt írtam amit bódis tomi írt ki a face-ra :D
Remélem én is előrébb végez szurkolok neki is :DD (megérdemli, nálam többet edzett :DD )

(#65909) Never79


Never79
tag

Mi folyik itt Gyöngyösön? Hihetetlen, valami 15 perces lemaradást faragott le Kilian, s átvette a vezetést Jimtől.

(#65910) tomcica válasza Never79 (#65909) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latom,valami gond van ott Jimmel...szerintem ez DNF lesz igy :F :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65911) Never79


Never79
tag

Azt írják chaten Jim megsérült a bal lábára.

(#65912) tomcica válasza Never79 (#65911) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A jobbat rakja furcsan

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65913) Zozo0525


Zozo0525
őstag

szegény. Kilian-k szurkolok de sajnálom :F

(#65914) Never79


Never79
tag

Én is úgy gondolom ki fog szállni. De sajnálom, volt 27 perc előnye. Nagyon ment. Kilian ha megnyeri, szerintem ez lesz a legnagyobb győzelme. Akkor tényleg ő a Király.

(#65915) tomcica válasza Never79 (#65914) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Innen mar Kilian megnyeri :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65916) Zozo0525 válasza tomcica (#65915) üzenetére


Zozo0525
őstag

Várj azért. ;]
bármi lehet de szurkoljunk neki.

(#65917) Never79


Never79
tag

Ott van még az utolsó hegy, Kilian a most 2. helyen lévő srácot is felfelé hagyta ott, a lefeléken meg elhúztak előle. Érdekes, mert ugye Kilian nagy downhill-es.

(#65918) tomcica válasza Never79 (#65917) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kinezem azt is belole,hogy taktikazik,tartalekol stb. mint a Mont Blanc Maratonon...meddig kullogott masodik-harmadik helyen,utolso 10km-t meg berombolta,de durvan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65919) Never79 válasza tomcica (#65918) üzenetére


Never79
tag

Reggel óta nem mentem még el futni, mert annyira izgalmas, félek lemaradok valamiről.

Közben Csillag Eszter app szerint 5. nő 102 kmnél. A csajok is olyan szépen futnak.

(#65920) tomcica válasza Never79 (#65919) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd este futunk :K megerdemlunk neha egy kis ilyet is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65921) Never79


Never79
tag

Kilian 2.

(#65922) tomcica válasza Never79 (#65921) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latom,de egyutt mennek,ott van a sarkaban.Na innen tenyleg izgi ;] :DD gyihhajjj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65923) Never79 válasza tomcica (#65922) üzenetére


Never79
tag

És Jim is újra fut, ez nagyon nagy verseny :C

(#65924) Peterhappy válasza bandus (#65902) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi a linket :R , mi is előtte ragadtunk :)

(#65925) stefyY válasza tomcica (#65915) üzenetére


stefyY
őstag

S tényleg. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#65926) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Bódis T.: "6:44:53-as időeredménnyel, 18. helyen sikerült végeznem a 100 km-es ultrafutó világbajnokságon."
Szerintem jó eredmény. Gratula :R

(#65927) ígyvanferi válasza tomcica (#65915) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ahogy ott a célkapu alatt ültek egymás mellett és megvitatták a történteket (vagy ki tudja mit), az zseniális volt. Micsoda pillanat. 170 km végtelen szinttel és mennyire szoros volt a legvégéig.

(#65928) Never79 válasza ígyvanferi (#65927) üzenetére


Never79
tag

Az volt! Mind a ketten 20 órán belül. Ez hihetetlen!

(#65929) Peterhappy válasza ígyvanferi (#65927) üzenetére


Peterhappy
őstag

Erről szól, vagyis kellene szólnia valójában a sportnak. :R

Ezért nem lesz egy ultrafutás soha olyan népszerű, mint pl. az F1. De épp ez az, amiért egy átlagembert is motiválni, ösztökélni tud. Ezerszer emberközelibbek mind a sportolók, mind maga a sport, sőt bármilyen utópisztikusak ezek a számok (19:50 alatt 170+ km), valójában még az eredményeik is.

A Gyerekeimmel néztük az utolsó pár órát, azonnal mentek volna most kocogni :K
Nem értették, miért lógnak kb. a fáról is emberek, hogy fotózhassanak-kamerázhassanak, s hogy miért akar mindenki lepacsizni a futókkal.
Szoktak néha F1-t nézni, így azzal példáloztam, hogy Kilian kb. akkora sztár és ikon az ultrások között, mint pl. Verstappen a F1-ben (ezért a fenti hasonlat).

(#65930) emvy


emvy
nagyúr

Újra elkezdtem futkorászni, egészen meglepő, hogy ha az életben kevesebb a stressz és a terhelés (szabin vagyok két hete), akkor mennyivel gyorsabb a regenerálódás. Kb 15-20k-t futok nyugis tempóban minden második napon, és minden metrika szerint nagyon gyorsan regeneralodok. Szóval a sok alvás, kevés stressz azért számít, na.

while (!sleep) sheep++;

(#65931) tomcica válasza Never79 (#65923) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Orulok h Jim behozta igy...kepes nagyon osszetorni egy be nem fejezett verseny utan. Amit mindott a riportban,h marad egesz evben az alpokban es telen siel,epiti a combokat,ha ez igy lesz,jovore nem lesz egyszeru ellene :K :R
Nagy verseny volt ez...Kilian az oreg roka behozta,ahogy kell ;) latszott,hogy amint Jim kiesett az elmezonybol egesz mashogy taktikazott.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65932) Never79 válasza tomcica (#65931) üzenetére


Never79
tag

Én is örülök. Szerintem az az egy év nagyon sokat fog neki adni! Megérdemelne egy UTMB győzelmet. Az, hogy 100 kili környékén Kilian fel tudott állni, hatalmas akaratra utal. Nagyon szarul nézett ki akkor. Viszont ha nincsenek az amerikaik és Mathieu, nem biztos, hogy pályacsúcs, sőt lehet nem is megy végig. Érdekes ez az ultrafutás, na.
Nem tudom van-e stravad, de itt a linkje a futásnak, érdemes elolvasni mit írt oda:

https://www.strava.com/activities/7708813205/overview

(#65933) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Csillag Eszter 👏 :R
[link]

(#65934) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Kilian postcovid tünetekkel futott? :Y mi lett volna ha egészséges? :D
a célban is azért volt maszkban. durva

(#65935) sherlock82 válasza Zozo0525 (#65934) üzenetére


sherlock82
senior tag

Gondolom annyira nem viselte meg, azért is tudott így teljesíteni.
Én Covid - dal fekszem most itthon, annyira nem jó..

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65936) Zozo0525 válasza sherlock82 (#65935) üzenetére


Zozo0525
őstag

"A hard one! One of the races I ended the most tired 🤪 After covid the muscles felt strange and from minute 0 it was a battle with that all the way, specially in the downhills. But such a great experience, to meet all the volunteers and people cheering! ( sorry I couldn’t thank you back, I was pushing so much!) and to run with Jim all the night, and huge thanks to Mathieu Blanchard who motivated me to continue when I was in my very low and we battled and helped each other to do this times!
Now reeeeeest!!!" :R Talán még Tomnál is keményebb? :D

(#65937) tomcica válasza Zozo0525 (#65936) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Durva az az elboy mind :K :R :C kemenyek

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65938) Never79 válasza Peterhappy (#65933) üzenetére


Never79
tag

Eszternek meg Wermescher Ildinek nagyon drukkoltam. Eszter valamelyik 40 km körüli trail versenyen úgy emlékszem megvert mindenkit, a férfiakat is :).

(#65939) jimpo válasza Never79 (#65938) üzenetére


jimpo
aktív tag

Van videó is :K Hello Pilis Trail 2022, új pályacsúccsal Csillag Eszter jóvoltából
Jól nyomták, bár én nem tudtam nézni az UTMB -t. Utólag meg nem biztos hogy megnézem... :DDD

Ma mindenesetre én futottam egy félmaratont csak hogy meglegyen a 70+ km a héten. :U

21.21 km 1ó35p33mp 4:30/km 158 bpm átlagpulzus kellemes 27.5 °C Átlagos hőmérséklet

Jelenlegi Félmaraton PB 1:30:28 ápr. 2, 2022 :P Az 169 -es átlagpulzussal pörgött akkor 8 °C Átlagos hőmérséklet

Kicsit megcifráztam az elejét, nem voltam benne biztos hogy lefutok ennyit. De azért készültem rá, rossz esetben ment volna 10 kili körüli táv reggel és este is.

Mindenesetre indítottam egy 10x100m/150m edzést, amit a 3. kilométer után egy pipi szünetet követően le is futottam. 150 + 200m laza után 4p/km körüli tempóra kapcsoltam, ebben volt 9.km után egy kulacstöltős sétálós 8 perc körüli szünet. Nem teljes megálló, a java séta volt. :B Tehát 8km 4p/km körül, majd 4km lassabb 5 perc/km körüli. Aztán még küldtem rá egy 1km 3:48/km-t ;] A végét meg lecsorgattam. :K
Jó volt egynek, eléggé adta bár a végén azért éreztem a lábam. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#65940) Chuck Norris válasza Peterhappy (#65929) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem is gondoltam, hogy közvetítenek egy ilyen hosszú futóversenyt, azt gondolnám, hogy marha unalmas, persze ha sokan vannak akkor azért mindig történik valami. Én egy kevésbé híres rendezvényen, viszont igen szép helyen voltam tegnap: [link]

(#65941) #76500480


#76500480
törölt tag

kutyával
Probaltam de csak póráz nélkül engedelmeskedtek… az egyik állandóan várta a visszacsatolást és “láb alatt volt”. Terepen inkább megálltak, szimat aztán sprint, hogy utol érjenek. Velencei-tó körül rengeteg kutyaaknat telepítettek a világnap alkalmából. ;] Be szoktatok vonni a kutyát az edzesbe? Melyiket? Francia bulldog? :N Megfingató agár vagy egy kajla vizsla?

[ Szerkesztve ]

(#65942) stefyY válasza Chuck Norris (#65940) üzenetére


stefyY
őstag

Wáó! Gratulálok! :R

#65939 jimpo: Az elérhető közelségben levő példakép vagy nekem, 1:30 körüli félmaratont tavasszal talán már tudni fogok én is. Talán. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#65943) zzola


zzola
félisten

Sziasztok!

Eltűntem egy időre, sajnos az élet így hozta....
Májusban volt egy maratonom Badacsonyban.
43.03km / 4:53:18 / 6:49/km

Tudom nem a legjobb idő, de most ennyire telt.
Elhanyagoltam magam azóta, kb. 15 kiló feljött egy év alatt.
Most újra aktív szeretnék lenni, nagyon hiányzik asport, és epekedve nézek másokat, hogy milyen jól megy a futás.
Beszereztem egy új játékost, Fénix 7-et váltotta. Meg vagyok elégedve vele.

Még nem volt Coros órám, régóta ki szerettem volna próbálni. Egyelőre meg vagyok elégedve vele. Érdekesség a Garmin után, hogy erről az óráról nem csatlakozik le random a Polar H9 pánt...

(#65944) Zozo0525 válasza Chuck Norris (#65940) üzenetére


Zozo0525
őstag

gratulálok itt is. :R

(#65945) zzola válasza Chuck Norris (#65940) üzenetére


zzola
félisten

Huh, ez de szép eredmény! :R

(#65946) jimpo válasza #76500480 (#65941) üzenetére


jimpo
aktív tag

Azért veszélyes is lehet póráz nélkül, elég durva a linkelt videó...
Magyarországon is volt hasonló, azért nem lehetett túl pozitív élmény a lánynak. Meg szerintem senkinek :(((

Chuck Norris gratula. :)

stefyY köszönöm ez hízelgő. Remélem addigra én már bőven 1:30 alatti időnél leszek... :U

Stryd Next Gen

(#65947) tisn válasza Chuck Norris (#65940) üzenetére


tisn
addikt

lol :)

szoval kicsit kocogtal es lemaradt a faszba az ironman-es csoka :)

en is igy szoktam :DDD ja nem.

nagy gratula!

(#65948) emvy válasza Chuck Norris (#65940) üzenetére


emvy
nagyúr

Gyönyörű!

while (!sleep) sheep++;

(#65949) Zozo0525 válasza zzola (#65943) üzenetére


Zozo0525
őstag

coros a legjobb :-) Kilian és Kipchoge is ezt választotta. valamiért itthon alulértékelt még
Ha segítség kell .... [link]

(#65950) Peterhappy válasza Never79 (#65938) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K
Fantasztikusak. Tegnap tíz magyar volt, Eszter és kilenc férfiú és mikor utoljára a listára néztem, még Eszter ment a legjobban közülük (szerintem ez így is maradt) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.