Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) sherlock82


sherlock82
senior tag

4 napos távollét után ismét itt vagyok, jó reggelt.
Bal lábon kicsit érzem reggelente hogy fáj a talpam, nem vészes de szokatlan.
A lábamon lévő krumpli miatt kezdi elengedni a varrás a cipőt.
Nike free - t nézegettem korábban.
De nem tudom mennyire lenne tartós az viszonylag sok aszfalt használat miatt.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65202) LanyUs válasza sherlock82 (#65201) üzenetére


LanyUs
senior tag

Talp melyik része? Közepe vagy a széle. Belső, külső? Bőnye nálam nem jött elő, de túl erőltetés vagy csillapítás hiánya ( túl sok km a cipőben). A pihentetés és nyújtás segített. A külső szél fájdalom a comb jobb részén lévő szalag nyújtásával rendbe jött. Láb feltesz valahová majd nyújtás közben befelé fordítottam a lábfejem. Jövő hét Cooper :)

Én is sokat használom a cipőket aszfalton és nem kopnak jobban. Sok Trail cipőt használok ott.

[ Szerkesztve ]

(#65203) LanyUs válasza tomcica (#64843) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bela-ba módszere mi lenne erre a pályán kissé unalmas futás szindrómára? :)

(#65204) sherlock82 válasza LanyUs (#65202) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ott fáj ahol a talpad a sarkad talp része találkozik. 650 km van a cipőben.
Szóval érted. :D
Cooperre fel, hajrá!!

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65205) tomcica válasza LanyUs (#65203) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O az O idejeben nem is mehettel a palya kozelebe (mondjuk salak volt a palya eleve) :N csak felmerokon vagy versenyeken. Igy megtiszteltetesnek szamitott,ha szogest huzhattal es ralephettel a palyara. Ki kellett erdemelni :K
Mi meg itt unatkozunk a rekontanon?! :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65206) LanyUs válasza tomcica (#65205) üzenetére


LanyUs
senior tag

Na már megint a fene nagy jómódnál kötöttünk ki :) De megoldható a probléma a két kanyarban elhelyezett óriás kivetítővel. Beadom majd extra igénynek :DDD

(#65207) xy.zsolt válasza tomcica (#65205) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez anno (80as évek) felénk is nagyon így volt.....az egyesületben eredménnyel kellett kiérdemelni egy jófajta szögescipőt. :K Nálunk akkoriban már volt rekortan, de csak egy 100m-es indoor futófolyosó :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#65208) tomcica válasza xy.zsolt (#65207) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Karcsibacsi, akinek 30alja 10km PB-je volt fel sem engedte a palyara azokat,akik elotte mar nem bizonyitottak a toltesen (dongolt foldes-fuves) :K
Azota kb ugy felhigult az egesz,hogy lassan az edzok konyorognek a kicsiknek,hogy fussanak mar par kort a palyan :U Olyan is a szint,neha megjelenik egy-ket tehetseges fiatal,azt hiszik attol h itt lokalban konnyen nyernek mar jo sportolonak szamitanak.Nos az elso OB utan atertekelodnek a dolgok gyorsan ;] nemzetkozi versenyrol ne is beszeljunk ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65209) Zozo0525 válasza tomcica (#65208) üzenetére


Zozo0525
őstag

ne csodáld a kicsik nem akarnak futni, fárasztó a futás úgy vettem észre :D (aki meg fut azt az idióta edző feljelenti a rendőrségen) fura idők vannak most :D :D :D

(#65210) sherlock82 válasza tomcica (#65208) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ez mindenben így van, nem csak a futásban.
Kammerer Zoltán ( 3 x olimpiai bajnok, 3 x világbajnok kajakozó ) mondta egy riportban, hogy mikor ők voltak fiatalok, rengeteget edzettek, jöttek is a sikerek, aztán a klubtól, kaptak ajánlatokat, hogy melyiknek a színeiben versenyezzenek.

Ma már ezzel szemben a fiatalabb sportoló elmegy a klubhoz, meglátja milyenek a feltételek, mi ad a klub, aztán akkor már " talán " edzeni is fog. Hogy jön e a siker az más kérdés.

Én sem vagyok annyira fiatal már, emlékszem, mikor a hátsó füves pályán edzettünk mindig, és még bajnoki meccsen sem játszhattunk a " center " pályán ahol volt lelátó, meg nyilván az egyik legjobb volt akkor is az egész megyében. Ma már senkit nem érdekel az hogy mi volt 20-30 éve mikor nem is éltek még esetleg azok az emberek akiknek ezeket elmondanánk.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65211) Peterhappy válasza sherlock82 (#65210) üzenetére


Peterhappy
őstag

Par honapja elkezdtem kijarni kosarazni, csak ugy poenbol. Dobalgatni, szorakozni. Aztan raalltam arra, hogy edzes legyeny sok futkarozassal es cel pl. 1000 caloria elegetese.

Par hete ugy mentem ki delutan, hogy elotte delben futottam egy talan temposabb 10km-t. Faradt voltam, valamiert meg a hasam is fajt, de a Csaladom nem volt otthon, kihasznaltam az alkalmat.
Ket ~16 eves srac volt kint, vizilabdasok, egyesuletnel jatszanak. Jatszani akartak, mondtam h felejtsenek el, de aztan ravettek. Nem jatszottak tul jol, de en sem - megis siman nyertem. Egy-egyeztunk, a vesztes kiult, a gyoztes jatszott a kimaradoval, harom nyert kosarig ment a moka, ket palankra.
Miutan zsinorban negyet nyertem, nem birtak folytatni. Kesobb megint jatszottunk, meg simabb lett. Mig Ok fetrengtek, es hajigaltak parat, en futkaroztam es dobaltam vegig. Utana mar ugy jatszottunk, hogy ketten voltak ellenem. Es igy is sima lett a vege, mindket alkalommal. Mint a Nagy-Alfold, ugy terultek el a palyan. Kipukkantak. 16 eves, egyesuleti sportolok.
En meg dobaltam meg egy kicsit, hogy meglegyen az 1000 kcal. Meg fetrengtek, mikor hazakocogtam.

(#65212) Peterhappy válasza -Pepe- (#65199) üzenetére


Peterhappy
őstag

Eleg derek egy lista :R akad nalad is mindenfele mufaj.

Ilyen avatarral talan nem tul meglepo, de a Rainbow nagy kedvenc. A regi Purple is, az ujabbak kozul az Epica es a Nightwish.
A Grim reaper valahogy nem fogott meg, az en korszakom, az en mufajom, de valahogy nem igazan talalt be.

Egyszer, ha nagyon sok idom lesz, poenbol hozok nektek egy listat, kis izelitovel. Tuneziai folkmetaltol kezdve, magyar avantgardon at, indiai "street metalon" keresztul az ausztral extrem metalig hallgatok en mindent, amit minoseginek talalok.

(#65213) tomcica válasza Peterhappy (#65211) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65214) Peterhappy válasza tomcica (#65213) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

(#65215) Zozo0525 válasza tomcica (#65213) üzenetére


Zozo0525
őstag

tomcica :D :D :D
Peterhappy ilyen a korosztály sajnos. nincs erőnlét

(#65216) jimpo válasza tomcica (#65175) üzenetére


jimpo
aktív tag

:R
Eddig minden oké. :K
Bár tegnap este éreztem azért a combjaimat, így engedtem hideg vizet a kádba és beleültem 10 percre. :U Amikor éhes voltam eddig ettem ami csak jól esett. :))
A nyugalmi pulzussal sincs gond. ;]
A 42-re rámegyek majd.
Tegnap ment sok séta, meg 50 perc bringa. Szerencsére a lábközépcsontokat most nem érzem.
Jövő héten meg jó lenne terepre menni futni, lehet elmegyek a Bükkbe. :DD

Faluhelyen meg rekortán sincs. :DDD
Igaz a múltkor a 2. kanyar a Sportpályán ment az árnyékos oldalon. ;]

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#65217) norby_42 válasza Peterhappy (#65211) üzenetére


norby_42
aktív tag

És te beszélsz 99 %-ról :F
:C

Eat pasta, run fasta

(#65218) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Utoljára talán kisiskolás koromban volt világítós talpú cipőm. Eltelt szűk 30 év és tessék:

(#65219) bajnokpityu válasza ígyvanferi (#65218) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Keeeeellllll. :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#65220) Maximum1 válasza bajnokpityu (#65219) üzenetére


Maximum1
őstag


:DDD

[ Szerkesztve ]

(#65221) tomcica válasza ígyvanferi (#65218) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65222) -Pepe-


-Pepe-
tag

tomcica

Mostanában ráálltam a gyorsakra. Nem megyek csak 10-12km-t. Azt viszont jól megnyomom, keményeket beletaposok. Nagyon jól esik, jobban, mint a régebbi hosszúak. Igaz este csinálom. Nem tudom, hogy mi lehet az oka, de sokkal gyorsabb vagyok este, könnyedebben futok, lágyabb az egész mozgás. A gyors izomrostokra megyek rá, valahogy jobban esik. Izzadok most is, mint a ló, de valahogy más, mint délutánonként. Ja igen és így felfokozva is tudok este aludni, nem megy a rovására. Lehet, hogy valami fényérzékeny nyavalyám lehet? Pedig bírom a meleget, csak valahogy az idegrendszerem nem akarja akkor a futást tűző napon. Lustábban, ólmosabban mozgok.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#65223) tomcica válasza -Pepe- (#65222) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Reggel en be vagyok "rozsdasodva" egesz mashogy mozgok,mint delutan :K mondjuk a korral is jar,meg hat kapja az ivet a test naprol-napra.
Az izuletek,izmok bemelegedese,az idegrendszer felporgese,es igen a tuzo napsutes sokat valtoztathat egy-egy futason :K
Nincs gond a gyors izom edzesevel. Annyi,hogy legyen valtozatos az is,a leglassabb iramtol 5km fel egesz a sprintig. Emelkedok szinten a gyors izomrosto aktivizaljak,meg akkor is ha nem csumagazon tolod fel magad.
Erdemes hetente az edzeseket rotalni,pl: 5k sebesseg edzese 800-600-400m-es ismetlesek ,akar egy edzesen belul pl 2x 800+600+400m 5K sebessegen,piheno jo kondinal 1perc...vagy resztavokkal 4-5 x 800m (az elsot szabad picit lazabbra) piheno itt lehet 2perc is. 6-8x 600 vagy 10-12x400m (itt eleg 1perc piheno).
Masik napon 1500-3K sebesseg edzese,akar kombinalt letrakkal 100-150-200-300m 1500-as sebessegen (kozte alapos piheno,amit ker a test) + 300-400-300m 3K sebesseg.
Vagy 2x200m 1500m sebesseg 3x400m 3K sebesseg 2x200m 1500 sebesseg. Persze kuon resztavokkal is lehet 8-10x 200m 3K sebesseg,masik nap 5x200m 1500m sebesseg (ez rovid eles edzes).
400-800-as sebesseget is edzeni kell...ezek teljes pihenovel 2x200m 400-as sebesseg...masik edzes 4x200m 800-as sebesseg.Idovel 400m full felmero (elotte alapos melegites) masik felmero 2x400m 800-as sebesseg.
Full erot es sprintet is edzeni 50-70m max sebesseg...rovid 10-20m megindulasok. Rovid eles emelkedo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65224) -Pepe- válasza tomcica (#65223) üzenetére


-Pepe-
tag

Fartlekben csinálom. Hajszálpontosan nem tudom kimérni a távokat. Érdekes az idegrendszer felpörgés. Este nincs rá szükségem úgy is megfutom a gyorsakat. Régebben szándékosan stuffoltam magam, hogy felpörögjek. Most lazán futom meg azokat a gyorsakat. Este 21:30 kor szoktam megindulni, valami hihetetlen nyugalom telepedik akkor rám, jóval később is fáradok és nem savasodom be. A naplemente is kedvezően hat a futásomra. Múltkor majdnem árokba futottam , mert a több színben tagozódó eget bámultam, a mélyvörös szinte magába szívott. Úgy vettem észre, hogy az erős fehér fény vet vissza. A fotózásban átégő képnek szokták definiálni a jelenséget, mikor halványabbak a színek az erős fény hatására(minden fehéres). Nem tudom mi lehet ennek az idegrendszeri magyarázata. A vérnyomásom egyébként rendben van.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#65225) tomcica válasza -Pepe- (#65224) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Siman lehet fartlekben is,kontrollalt formaban,mi szoktunk pl: 10 x 30mp gyors 30mp lassu valtogatot,meg 10 x 1perc tempos 30mp lassu stb.
A letrakat is fel lehet epiteni akar idore pl: 30-60-100-600-30mp stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65226) tomcica válasza -Pepe- (#65224) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezt a fenyerzekenyseg dolgot nem tudom,ahhoz nem ertek :N
Ha teljesen atmesz vampirba akkor keruld a fokhagymat ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65227) emvy válasza tomcica (#65225) üzenetére


emvy
nagyúr

Garmin ilyet rak be alapból:

while (!sleep) sheep++;

(#65228) tomcica válasza emvy (#65227) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez is jo,csak ez igy hosszabb jooooval.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65229) Peterhappy válasza Zozo0525 (#65215) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sajnos en is igy latom, nagyon lehangolo :(

@Norby: :R

(#65230) Peterhappy válasza ígyvanferi (#65218) üzenetére


Peterhappy
őstag

Te jo eg :C

(#65231) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#65219) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem tudtam, hogy ilyet tud, amikor megvettem. Véletlen láttam egy hasonló képet redditen valamelyik nap róla.

Ez egy Saucony Endorphin Pro 2 egyébként, és campfire story a színösszeállítás neve. Elég sok modelljük van ebben a színben, de szerintem csak a Speed 2 kapott még ilyen fluoreszkáló talpat [link]. A Kinvara még esélyes, de mivel olyan pici az a gumis talprész, ami világíthatna, hogy túl látványos akkor sem lenne, ha tényleg ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#65232) LanyUs válasza sherlock82 (#65204) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem vártam meg a jövő hetet. A mai 15 km-be beleépítettem kétszer is.
Annyit tudni kell, hogy én 100-102s-re futom a 400/400 résztávokat, tehát az olyan 04:10-20 közötti tempót. Én is 81-es születés a tömeg kicsit több ( 192/98 ).
Az első módszerem az elején szétcsapásos a pályán ment 2800m. Olyan mint egy medve részvény piac :) Esélyem nem volt 5k-ra kitartani. Viszont lehoztam a 7 kört, amit nemrég Tommal teszteltünk. Most a kitartáson dolgozok. Őszre talán lesz valami.

A másik a városban hazafelé egyenletesebben 2600m. Azt jobban élveztem :)

(#65233) tomcica válasza LanyUs (#65232) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo lesz ez :K aki egy edzesen ketszer le tud tenni 2500m+ coopert annak igen jo az allokepessege. Ha a masodikat meg elvezted is,akkor az elsore:
a.) nem voltal megfeleloen bemelegedve (lehet meg hosszabb melegites kell,vagy masmilyen!)
b.) tul gyorsan bekezdtel (ezt lehet majd igazitgatni,direkt fokozosra probalni egy coopert stb.)

Havonta egy cooper felmero boven eleg,400-as nap helyett mehet adott heten.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65234) still2 válasza Peterhappy (#65180) üzenetére


still2
tag

Köszi az ötletet de sajnos nem működik. Megpróbáltam Smashrun-on keresztül de úgy tesz mintha importálna ebből a programból de az eredmény nem látszik. Feladtam.

(#65235) Peterhappy válasza LanyUs (#65232) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

Mielőtt nagyon elbíznád magad; Vajmacska borsókirály virágnyelven arra célzott, ha két Cooper-t is tudtál futni, az azt jelenti, hogy egyet sem futottál meg normálisan, ha pedig még élvezted is, akkor az egész alapjaiban lett elcseszve ;]

(#65236) tomcica válasza Peterhappy (#65235) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy ahogy O most epitkezik az nem igazan a max coopernek kedvez :N az combos alapepites...azt kulon kellene elezni 200m es 400m kevesebb darabszam gyorsabb sebesseg(42-45/90-95) + masik elezes 2-3x 1000m (teljes pihenovel) ilyen 3:45-3:55-re.
Valamint nehany rahangolo felmerocskevel 2km felmero.... 1km+2km+1km letra @4:00 stb.

Vagy sebesseg van,es alig (vagy ki sem) tudja tartani a tavot,vagy allokepesseg akad boven,de akkor meg nem tudja felvinni a sebesseget :K
PB-nel adott tavon bizonyos egyensulyba kerul a ketto,persze amit a PB tav ker...FM-nel mas,mint cooper-nal.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65237) LanyUs válasza Peterhappy (#65235) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ne is mond! :) Ez nekem is eszembe jutott meg futás közben. El akartalak Titeket csipenteni itt a fórumon, de őszre maradt :R Ezek a 3 km 04:00 idők elérhetőek, de ma nem tudtam rá pörögni. Amúgy azt vettem észre ( nem kifogás, de reggel ébredés után baromi nehéz nyélre húzni a testet - főleg ezt a mázsásat :D ).

Márciusban kevesebb minőségi edzéssel lassabb voltam 100-200-400-on de valahogy mégis gyorsabb kicsit 3-4-5 km en. Viszont utána total hulla érzettel. Lépni sem tudtam. Most lehet elmaradok néhány seccel ahhoz képest, vízszont stabilabban le tudom hozni és erzetre kényelmesebb az egész. Valahogy így tudom leírni. Ez lehet versenyen adrenalinnal elő is jön majd. Idővel megtérül.

Még amit Tom írt az edzések által egyensúlyba hozás is érdekes. Az előző hsz ben ott a titok mivel lehet élezni az őszi Cooper tesztre! Hajrá! Javulást várok Mindenkitől :R

Én maradok a most megszokott darálónál. Laza-bringa-15db 400/400 és a másik minőség 1km fm / 1km FM+30 másik 6 km 2km/2km/2km fokozó 4:50-04:30

[ Szerkesztve ]

(#65238) Peterhappy válasza LanyUs (#65237) üzenetére


Peterhappy
őstag

+ @Tom:
Csak hülyültem, elnézést. Járattam a számat, ahelyett, hogy inkább kimentem volna magam is futni :B

(#65239) sherlock82


sherlock82
senior tag

LanyUs

gratulálok!
2 x cooper egy nap alatt az korrekt!

Örülök annak hogy a kérésemre kb mindenki teljesítette a cooper tesztet.
Számomra egyértelmű hogy milyen lelkes és igazi sportember a tropik minden tagja.
Az a véleményem hogy idén Karácsony körül vagy előtte v utána szilveszter előtt fussunk még egy ilyet!
Én pár napja nem futottam, súlyzózást és a kerékpározást preferáltam, de holnaptól hajrá! :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65240) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Na, mai 16km-mel összejött életem első kétszázas hónapja. Ebből 139km-t az elmúlt 14 napban tudtam le.

Holnap akartam csak kimenni, mert napok óta kínlódok a lábammal és pihentetni szerettem volna (~20 éve eltörtem a nagylábujjam, az és a lábfejem néha rakoncátlankodik és akkor eléggé tud fájni - így pl. most is), de olyan esőillat csapott meg, hogy nem bírtam nemet mondani.

Úgyhogy egyúttal fel is avattam a Pega Trail 3 GTX-et.
Kényelmes és ahhoz képest, hogy neutral, szerencsére nem érzem, hogy megviselte volna a térdem vagy a bokám, futás közben sajnos kétszer is ki-kibicsaklott a bokám, de szerencsére nem lett gond.
Beázni nem ázott, viszont a pereme túlságosan puha, így sajnos meglehetősen sok ez-az potyogott bele futás közben, kétszer meg is kellett állnom emiatt, ráadásul másodjára teljesen le is kellett vennem mindkét cipőt. Ott több mint két percig szerencsétlenkedtem a padon ülve (egyúttal átkötöttem a fűzőt másik lyukba, hátha...) és közben meg is halt a buli, elég nyögvenyelősen tudtam csak újra nekiveselkedni.

Az első benyomás összességében azért jó, aztán meglátjuk a hogyan továbbot. Úgy döntöttem, a rövid (10-12km vagy edzés után 5km) távokra a GT-1000-t (elsősorban aszfalt, rekortán) és a Guide 13-t használom, a hétvégi hosszúkhoz pedig a Kayano 26-t és a Pega-t. Ez utóbbiak szerintem így jövő év végéig kiszolgálhatnak - adja az ég, hogy ne húzza keresztül a számításaimat semmiféle sérülés.

Az dühít még, hogy alig ittam napközben, hogy el tudjak menni a hétvégi hosszú futásomra, de még így is be kellett iktatnon egy technikai szünetet harmadtávnál. Nem tudom, mi lenne a megoldás, ennél kevesebb folyadékbevitellel már nem mernék nekiindulni, így is a félmaratonjaimat úgy tudom le, hogy nem viszek magammal vizet, s jó lenne ennél hosszabb távokban gondolkodni idővel, de egyszerűen nem látom magam előtt, hogy 25+ km-et lefussak anélkül, hogy tennék egy kétbetűs kitérőt. Arról nem is beszélve, hogy ilyen távnak már nem mennék neki úgy, hogy menetközben nem iszok.

Szerk: Ha már úgyis meg kellett állnom, fotóztam egyszer-kétszer, úgy sem szoktam képeket hozni, most teszek be párat. Vannak talán izgalmasabb, látványosabb részek is, kicsit spontán jött, hogy na akkor most álljunk meg és fotózzunk :)

[ Szerkesztve ]

(#65241) Peterhappy válasza sherlock82 (#65239) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R Én még egyszer köszönöm a felhívást, magamtól soha nem futottam volna Cooper-t.

(#65242) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Ezt csak így itt hagyom Tomcicának :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#65243) LanyUs válasza Peterhappy (#65238) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ne viccelj már! Átjött a poén! :) Én csak szeretek utána részletes edzés leírást adni, hogy tapasztalatot szerezzen a fórum. Mit miért csinálok, jelenleg mire elég stb. Szerencsére Tom kisegít, mert százszor jobban vágja :) Köszönöm Neki :R És azt is ha elhasalok egy felmérőn, akkor megoldást keres és nem vág le azonnal a szikláról :)

De szép helyen mentél :R Kamasli sárban aranyat ér majd. Érdekes nekem nem dobja bele a követ. Csillapítás szerintem is van Kayano szint. Jó lesz az!

Pisire: feszülő nadrág a megoldás. Annyira fel lehet húzni a szárát, hogy 8s alatt megvagy. A lábad felé :)

[ Szerkesztve ]

(#65244) sherlock82 válasza Peterhappy (#65241) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nincs mit, : )

Emlékszem a 80 - 90 es években mifelénk ( foci , somogy megye ) ebben mérték az erő és állóképességet a nyári és vagy téli felkészülések során.

Aztán most eszembe jutott, hogy felmérem magam milyen állapotban vagy és ezt nyilvánosan meghirdetem.

Tavaly is futottam párszor, idén 110 méterrel több jött össze mint legutóbb.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65245) tomcica válasza mukibuci (#65242) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65246) jimpo válasza ígyvanferi (#65231) üzenetére


jimpo
aktív tag

Valahogy sejtettem hogy Saucony. :K
Még a végén vennem kell egy ilyet is. Bár drága villogós, jobban mondva fluoreszkálós cipőnek. :DDD

Ma végre futottam két nap után. :))
9 kilométer lett, úgy "spontán" jött a tempó. ;] :DDD
A pulzus nagyon rendben volt, igaz az köszönhető a hűvösebb időjárásnak. 21°C Átlag hőmérséklet és ~ 75 % páratartalom.
A lábam még picit nehéznek éreztem, próbáltam egy repülőt de azt nem adta így nem erőltettem.
Az mindenesetre tuti hogy közel azonos tempón, mint amiken ment a 6x30 perc. ~10 ütéssel alacsonyabb pulzussal pörgött ma. Igaz a hőmérséklet különbség is annyi, a páratartalom meg fele volt 30°C-ban. :C

Peterhappy Csak óvatosan, a heti adagot az okosoktól úgy hallottam jutyúbon hogy ~10% -al emelhető biztonsággal. Az még úgy oké, de magasabb kilométer-ugrás hatására lehetnek problémák.

Bár nekem perpill 70 kilométer/hét felett amúgy is vannak, a lábközépcsontok szoktak rakoncátlankodni. Még ha előtte való héten is közel annyi ment akkor is. :O :((( Igaz lehet kevesebbet kellene hordani a Kinvara 12 -t, de nagy kedvenc így nehéz kevesebbet használni. Elég minimalista cipő szerintem, a párnázottság nem az erőssége. :N

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#65247) tibcsiworld válasza Peterhappy (#65240) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Gratulálok! Egyszer remélem, utolérlek. :)

Holnap megyek kocogni a 2 hét kihagyás után! Az a félelmetes, hogy az első hét szenvedés volt futás nélkül, a második meg már természetes, hogy nem futok. Hát, nem szeretnék több sérüléses, és semmiféle kihagyást.

(#65248) norby_42 válasza Peterhappy (#65240) üzenetére


norby_42
aktív tag

Grat, nagyon szép helyen futottál.

Én is megjárattam a Pega Trailt az eső után, végre saras lett kicsit. A 22km második fele volt terep, de nem sikerült fokozósra

Eat pasta, run fasta

(#65249) ígyvanferi válasza Peterhappy (#65240) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nagy király az ilyen erdei terep, szép sima, kellően széles, viszonylag lankás. Itt lehet gyűjtögetni a km-eket.
De miért baj az, hogy meg kellett állni pipikélni? Pláne ilyen terepen. Mert Pest belvárosában vagy egy versenyen oké, hogy bajos, ha rájön az emberre a szükség, de hát ott az erdőben. Én ha hosszút tervezek, kimondottan igyekszem valamivel többet inni napközben. Igaz azt valójában nem tudom, hogy a folyadékkal is működik-e a betöltés, mint mondjuk a szénhidráttal, de bajnak akkor sem baj, ha többet iszom.

(#65250) Peetta14 válasza Peterhappy (#65240) üzenetére


Peetta14
tag

Nem semmi tàv egy hónapban! Grat!
Én simán viszek 1L-t magammal ivózsákban egy FM-hoz, és olyan sincs áprilistól októberig, hogy ne vinnék min egy 2,5dl-es flaskát övben. Bár van, hogy meg kell állnom, de mindig a táv első harmadában. Másik típusú megállás kellemetlenebb. :B

Cooper szuper ötlet volt! Köszi a kihívást!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.