Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66251) sherlock82 válasza Alg (#66242) üzenetére


sherlock82
senior tag

Az egyik ismerősöm szerint azért szúr valakinek az oldala futás közben mert magában beszél. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66252) tomcica válasza LanyUs (#66250) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezt alairom,delutan konnyebb nekem is felporogni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66253) Zozo0525 válasza sherlock82 (#66251) üzenetére


Zozo0525
őstag

ezen felröhögtem :D

(#66254) sherlock82 válasza Zozo0525 (#66253) üzenetére


sherlock82
senior tag

Pedig így volt, még győzködött is hogy próbáljuk ki egyszer, és akkor rájövünk hogy tényleg így van. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66255) #76500480 válasza tomcica (#66207) üzenetére


#76500480
törölt tag

Ha nem 60krol indítana szeptemberi megjelenéssel akkor listázva lenne nálam a Novablast 3 :D Aláírom jól sikerült de nagyon inflálódik az ára. Pega Turbo 2őt meg járatva hallatszik az a doboz hang :C sima pega szintén. Futásnál van olyan akit zavar van akit nem, szerencsére az utóbbi csoportba tartozom.

[ Szerkesztve ]

(#66256) tomcica válasza #76500480 (#66255) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd csak,ezt jegyzeteld le:
Adidas SL 20.3
Brooks Tempo'
Asics Novablast 2

Ezek mind jo opciok,a Brooks az szinte Pega Turbo,az Adidas picit kemenyebb,az Asics puhabb.Amelyikre raszaladsz jo aron,csapj le ;)
Igazi all-rounderek mindenesek mint a Turbo is volt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66257) tisn válasza Peterhappy (#66233) üzenetére


tisn
addikt

Kíváncsi vagyok, beválik-e, ha van kedved, esetleg számolj majd be róla.

hat, ma kiprobaltam, de asszem tul bena vagyok, nem tudom szamolni :)
majd probalkozom meg.

(#66258) LanyUs válasza tisn (#66257) üzenetére


LanyUs
senior tag

Beszámolok majd a vasárnapi FM kísérletről. Mivel enyhén sérült a jobb fenekem, ezért ellensúlyozni szeretném aminosavakkal. És azért kísérlet, mert majd kiderül összefosom-e magam vagy nem :)
2 hete napi 10g Béta alaninnal töltök, eddig soha nem próbáltam. Verseny előtt 2 oraval is durrantok. 1 órával előtte 10g bcaa+10g l-glutamin megy le és 15ml l-carnitin 100.000. Verseny közben low carb iso és benne 1 adag glutamin mátrix (g-bomb). Majd kiderül... :D

Ja és arra is választ kapok segít -e a savasodás kitolasaban. Kész kísérlet lesz :) Az lenne a jó ha nem kellene megállni ( pisilni sem )

[ Szerkesztve ]

(#66259) stefyY válasza tomcica (#66256) üzenetére


stefyY
őstag

Valamikor elnézek ősszel a Borárosi outletbe és ha lesz a méretemben az Adidasból, akkor szerintem veszek egyet a téli alapozásra. Úgysem volt még soha a lábamon futócipőjük. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66260) Studi


Studi
addikt

Biztos volt már, de nem tudom megunni: gátfutás :DD

(#66261) zzola válasza Studi (#66260) üzenetére


zzola
félisten

:))

(#66262) tomcica válasza stefyY (#66259) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az elso SL20 es ez a harmas tetszik. A kettes nekem nem volt,de a tesztek azt lehuztak,szoval atugrottam :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66263) HKorn válasza Studi (#66260) üzenetére


HKorn
addikt

Én azt nem értem, hogy hogy lehet kvázi sprintfutás közben ilyen magasakat ugrálni. Ráadásul ilyen jó csajként meg pláne :D

Run&Ride

(#66264) tomcica válasza Studi (#66260) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R
A neni csinalt am ilyen performanszot is ;)
[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66265) sherlock82 válasza tomcica (#66264) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én is szeretnék abba az iskolába járni ahova ő is jár. : )

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66266) tomcica válasza sherlock82 (#66265) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod hogy fut,ott meg a lanycsoportba se fernel bele ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66267) sherlock82 válasza tomcica (#66266) üzenetére


sherlock82
senior tag

De ilyen adatrögzítőnek, eredmények összesítéhez excel - ben user-nek, csapat körül mindenesnek, szerintem teljesen jó lennék.
:C

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66268) Studi válasza sherlock82 (#66267) üzenetére


Studi
addikt

Úgy érted masszőrnek? :K :DDD

(#66269) tomcica válasza sherlock82 (#66267) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lenne ott minden csak adatelemzes nem :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66270) Studi válasza tomcica (#66256) üzenetére


Studi
addikt

Jajj, ezt a Brooks Hyperion Tempot felpróbáltam tegnap a Nyúlcipőben... Nem szabadott volna! :U Próbálok kinőni a tárgyfétisből, meg hogy megvegyek mindent, amire úgy gondolom valamire majd csak jó lesz. De ez a cipő (fekete-zöld verzió) már a falon is nagyon szexi volt, felpróbálva pedig rohadtul elkapott a KELL érzés... :O Nem látott valaki Brooks akciót??? :DDD

(#66271) margithid válasza Studi (#66270) üzenetére


margithid
veterán

Szerintme ha fogod használni, akkor vedd meg, persze csak ha akciós :)
Nekem is van 2 futócipő dobozban, várják a bevetést, de nem lesz ezeknek baja, ha csak 1-2 év múlva fogom használni.
A mostani nike akció mellett se tudtam elmenni, de 20k körül nem tudtam nem megrendelni a pega 38-at és a react miler 3-at.
Euró árfolyam nem lesz jobb. Polcon elfér :)

[ Szerkesztve ]

(#66272) tomcica válasza Studi (#66270) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En hasznaltan bukkantam ra,olyan oldalon,mint nalatok a Vatera.Latszott,h csak felprobaltak.Kivetelesen a szin is unisex,fekete. Bagoert :K
Teljes aron is megeri az ara,igy hasznalva azt mondom,ahogy a Pega Turbo is megerte az arat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66273) margithid válasza tomcica (#66272) üzenetére


margithid
veterán

Te amúgy mennyi idő alatt koptatsz el egy cipőt?.
Nálad is van sok tartalék?

(#66274) Studi válasza margithid (#66273) üzenetére


Studi
addikt

Tomnak minden fellelhető futócipőből van egy akciós. Jobb szériákból három. :DDD

(#66275) tomcica válasza margithid (#66273) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van bizony, egy komplett rotacio (az kb 4cipo atlagosan) mindig van tartalekban...szoval minimum 8 cipo van keznel...negyet hasznalok,negy ugyanarra varja a sorat az agy alatt.
Sl 20.3 Adidas most van felenk akcion,vettem egyet,egyetlen 400-as edzes utan azonnal vettem meg egyet akciosat.Annyira tetszett.
Utolso SL20 simat,a heten bontottam fel,abbol osszesen 3par vettem akciosan ket ev alatt.Kar h mar nem gyartjak palyara nagyon jo resztavozni.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66276) tomcica válasza margithid (#66273) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4cipo az kb 6honap..egy rotacio. Neha egy-egy cipo atcsuszik,foleg a laza napi,az nem fogy el olyan gyorsan,mint a tempo (meg 1000-2000m) es rovid resztavra hasznalt cipok.Azoknal oda kell figyelni,mert ha kicsit is kopog mar,akkor szetcincalom a labam a palyan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66277) tomcica válasza tomcica (#66275) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyen 19-21ezer ft amikor felenk akcios egy ilyen Adidas. Novablast 2 szinten best-buy cipo volt tempora es a vegen meg lazara elhasznalhato (adidasokat nem szoktam lazara,azok kemenyek arra) kb 20-25ezer ft.
Reebok Floatride Energy sajnos ritkan van felenk,abbol vettem egyet valami nevetseges aron 11-12ezer ft (?!) meg varja a sorat.
Pumakat vettem jo aron 20alatt.
NB Rebel 50 euro kornyeke.
Szoval ha vadassza az ember,es amikor jo cipot kinalnak bespajzol,akkor azert nem olyan draga ez :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66278) margithid válasza tomcica (#66277) üzenetére


margithid
veterán

Nem semmi.
Főleg az hogy 4 cipőt elkoptatsz fél év alatt :Y
De én is úgy vagyok, hogyha 20k alatt van valami jó ajánlat, akkor arra lecsapok. Igy is ez a legolcsóbb sport. Én másra nem is költök, nyáron fürdőnadrágban, télen pamut alsóban futok.
Tudom hogy ezek nem tipikus futócuccok, de nekem nincs pamutban melegem. És kényelmes :)

(#66279) tomcica válasza margithid (#66278) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A cipore nem sajnalom a penzt,igy akciosan meg okes.
Meg egy jo eso/szeldzsekire sem ;) mondjuk az 7evente egy ha kell.
Ja meg a compressport belt,naaa az megeri az arat :K (a kulacs bele mar decathlonos best-buy...a salomon dragalottam)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66280) margithid válasza tomcica (#66279) üzenetére


margithid
veterán

Nekem van 2 darab kabátom futásra, kb 10-15 éves mindegyik. Egy vastagabb Adidas és egy sima nagyon vékony Puma széldzseki.
Ez utóbbit használom még minusz pár fokban is, nekem elég.
Alatta meg egy termo polo van.
Én azt tapasztalom, hogyha minőségi cuccot vesz az ember, az tart sokáig.
Cipőkre azért is vadászok, mert nem szívesen adok 20k-nál nagyon többet. Mondjuk kayano 29k volt, de nem bántam meg, remek cipő.
De gt 2000 is, ami 24k volt, igazából nekem elég az is bőven.
Nyilván én nem is futok annyyit és oylan tempóban mint te, 10 km fölé ritkán megyek, de azt van, hogy 2-3 napig tolom és egy nap pihi van.

[ Szerkesztve ]

(#66281) Studi válasza tomcica (#66279) üzenetére


Studi
addikt

A belt tényleg f@sza. De most már vannak a Decathlonban olyan nacik, amiken rajta van egyből a belt is, 5-6 zseb, nincs plusz réteg a derekadon. Na ez az igazi f@szaság, bár az előző szérián, amit vettem, kicsit elkefélték a hátsó zseb méretét, a 250milis softkulacs épphogy belefér. Teljesen indokolatlanul varrták le ráadásul oldalt, lenne még hely. De hátra két kulacs, előre só/zsepi, oldalt teló meg kulcs, mindennek van hely, egy vasárnapi hosszú futásra bőven jó vagyok vele. :)

(#66282) tomcica válasza Studi (#66281) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol hangzik,de egy olyannak van elonye es hatranya is. Na majd ranezek,ha arra jarok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66283) sherlock82 válasza Studi (#66268) üzenetére


sherlock82
senior tag

Akár. :K
Tomcica,

ja lehet hamar felmondanának nekem.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66284) bandus válasza Studi (#66281) üzenetére


bandus
veterán

amiben csillag eszter is fut T8 marka, nekik is vannak ilyen nadrajaik, mondjuk kb 20k egy rovidnaci, de a kovetkezo ilyen lesz, hogy kiprobaljam :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#66285) tisn válasza margithid (#66273) üzenetére


tisn
addikt

Te amúgy mennyi idő alatt koptatsz el egy cipőt?.a

az o sebessegenel ez ugy megy, mint a forma1-ben: egy maratonon feltvanal kenytelenek cserelni :)

(#66286) #76500480 válasza tomcica (#66256) üzenetére


#76500480
törölt tag

16-20 mérföldre akkor csak a Novablast a nyerő? Másik kettő az olvasottak alapján inkább 5-10k cipő. Tudom
, nem szabad adni az ilyen magazinokra de a Runnersworldben a Streakflyra panaszkodtak, hogy a sarka túl sok energiát nyel el, 10k táv….. Persze egy nagyszerű versenycipő ez is(sokszor kifogy a készlet :R ) de fenntartásokkal kell kezelni azt, hogy valaki, nagy kényelemmel maratonra használja.

Már 30-40ert sem szégyen vásárolni, elnézve az árakat. Mint említettem egy Novablast 3 60e, nehezen találva az Endorphin Speed 3 75e. Általában +10$(nálunk 10€) 2021es modellekhez képest. Kár is keseregni az elszálló árakon :O

[ Szerkesztve ]

(#66287) margithid válasza #76500480 (#66286) üzenetére


margithid
veterán

Én nem kesergek hanem spájzolok. :)
Én tuti nem adok 40k-t egy cipőért.
Ezek biztos jó cipők, de azért egy pegaban vagy gt 2000ben is le lehet tolni egy felmaratont, talán egy egészet is.
Gt 1000 12k-ért volt pár hete aboutyoun, sok méretben.
Ha azt nézem hogy 1000 km-t bír, akkor 12 forintra jön ki egy km.

[ Szerkesztve ]

(#66288) tomcica válasza #76500480 (#66286) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod, ha sarokra erkezel abban a cipoben,akkor johogy nyeli az energiat. :K Streakfly-t sokan palyamunkara hasznaljak,mint egy szogest.Azoknak alig van sarkuk,labkozepre erkezhetsz,sarokra fekeznek :K
Igen Novablast az nagyon parnazott ,abban birsz hosszut es hosszu tempot is futni.
Brooks Tempo is mehet hosszura,olyan mint a Pega Turbo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66289) tomcica válasza tomcica (#66288) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Novablast 2-ot vegyel most meg van learazva...nekem fel szammal kisebb kellett (39.5) ,igen kenyelmesre szabta az Asics (tobbi attol a gyartotol mind 40-es).
Vagy lerendelsz ket meretet es visszakuldod,amelyik nem jo...vagy eloben felprobalod,ha van hol (es ugy rendeled le akciosan).
Ti ott HU-ban sokkkal tobb helyrol tudtok rendelni,mert ott az egesz EU es nincs vam.
Nekunk itt ilyen opcio nincs.Ha ott laknek,hat vadasznam a cipoket webshopokban egesz EU-ban :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66290) Peterhappy válasza tisn (#66257) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem bénaság kérdése :N megszokás, meg általában, van-e hozzá affinitásod vagy sem.
Ha anélkül is jól megy, talán felesleges macera - megint csak magamból tudok kiindulni, nekem érezhetően javult a futóteljesítményem, mióta odafigyelek.

Érdemes esetleg lassabb tempónál odafigyelned, akkor könnyebb - ha még szeretnél kísérletezni.

(#66291) LanyUs válasza Peterhappy (#66290) üzenetére


LanyUs
senior tag

Vannak a futásban érdekes dolgok. Ugye én 100s 400m/400m-rel résztávozok, az 04:10-es tempó. Vannak többen, akik a környéken, akik 3:45-ös tempóban szinte nyélgázon résztávoznak és a többi minőségi edzésük is közel 100%-on történik. Most volt felmérő és 2 futó is a 41:30-as 10K-ból 44:00 fölé "fejlődött". Részletesen nem ismerem az edzésüket, de lehet túlfőzik magukat és amit Tom ajánlott a lassú építkezéssel célravezetőbb.
Sok cipőm van, de holnap a napsütésben ennek ellenére mibe megyek 21 km-re? Hát persze hogy a Pega Trail 3 GTX-be :)

[ Szerkesztve ]

(#66292) Peterhappy válasza LanyUs (#66291) üzenetére


Peterhappy
őstag

A felmérő futásukat is jó volna látni, lehet hogy szimplán eltaktikázták magukat, vagy rövidebb távhoz szoktak és meghúzták, majd kipukkantak, vagy épp hosszabb távhoz és lassabban teljesítettek, de lehet, hogy elmentek volna még legalább egyszer ennyit ezen a tempón. Plusz szokásos tényezők: meleg, páratartalom stb.

A héten ismét teszteltem a Trail3gtx-et, ez volt a második futásom benne - nem leszünk a legjobb barátok. De az volt a lényeg, hogy ne legyek nokedli, ha leesik pár csepp eső, ne kattintsak egyből a kifogás generátorra :) Arra pedig jó lesz.

Holnap nálam is FM, vagyis picivel több is. Most célzott időre (~5:00/km) próbálom megfutni, ilyet még úgysem csináltam. Remélem bírni fogom, nagyon fáradt vagyok és őszintén szólva porcikám sem kívánja a futást :B

[ Szerkesztve ]

(#66293) LanyUs válasza Peterhappy (#66292) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hát egy 41es futó a rosszabb napján 45ot megy az nagy különbség. Mi lehet nem tudunk ennyit, de azt leadjuk konstans :)
Mi a baj a cipővel? Melegnek érzed? Vagy a köves probléma, hogy belemegy? Nekem nem melegebb, mint a sima Pega 38. És a Hoka Bondi csónakhoz képest sokkal könnyebb erzetre és pörgős.
Ha extrafáradt vagy akkor a futás is extra mentális erőt fog kérni... Legalábbis és nagyon meg szoktam szenvedni ilyenkor. Kitartás!!!

(#66294) jimpo válasza #76500480 (#66286) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ilyen nincs, hogy nyerő. Abban futsz, amiben. Persze célszerű nem egy Endorphin Speed -ben csinálni az 5+ perces lazákat. :DDD
$50 v $300 Running Shoes - Can You Buy FASTER Race Times?

Egyébként 12:49 -től van a lényeg csak mondom. :K

Nekem is van pár cipőm, ~17 pár. Ebből két null kilométeres Rebel V2 illetve egy Kinvara 12 megy egy Pega Trail 3 GTX ami fél számmal nagyobb mint a használatban lévő darab. Hidegben csak kell vastagabb zokni, a lábamnál csak a kezem fázósabb.

Tegnap este már kesztyűt húztam, pedig 15.7 °C volt az Átlagos hőmérséklet. Igaz laza nap volt 5:30 /km feletti Átlagos tempóval. Szépen szemerkélt az eső, miközben épp morzsolgattam az utolsó kilométereket a 2000. km-hez. :K :U
Fel kellett vennem a hosszú felsőmet, meg a cicagatyát is. :B

Stryd Next Gen

(#66295) tomcica válasza LanyUs (#66291) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Finoman megjegyzem,hogy sokan nem tudnak rendesen bemelegiteni a felmerore :N
Alig melegitenek,mert felnek, hogy majd "nem marad kraft".
Amondo vagyok <30ev alatt 2-3km lazarol fokozos + 400m eros tempo + 2x 200m porgos (koztuk annyi piheno hogy teljesen beessen a pulzus) + 5-10perc piheno,rakeszules fejben,es MEHET A NYELGAZ.
30ev felett 3-5km extra lazarol kozepesre fokozos + 400m eros tempo (celtempo) + nehany db repulo sprint + 5perc piheno es MEHET.
En meg FM elott is 3-5km lazaval melegitek,hulyenek nez a korosztalyom,amikor meg ellovik a startot es beut a tejsav akkor neznek,hogy miert nem megy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66296) tomcica válasza jimpo (#66294) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne baxx mar :DD kisgatya felmeztelen vagyok meg mindig :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66297) LanyUs válasza tomcica (#66295) üzenetére


LanyUs
senior tag

Inkább lapítanék most, mint szar a gazban :D Nem reagálok semmit csak egy köszönömöt! :R Holnap 30+szerint járok el. Pedig már tervben volt a nem lövöm el a Kraft módszer ;]

[ Szerkesztve ]

(#66298) tomcica válasza LanyUs (#66291) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lassu epitkezes bizony,sot amikor elfarad a test (van ilyen :K ) akkor az se gond,ha visszaveszel egy fel lepest ... mittomen 4:10 helyett 4:15-4:20-on resztavozol,es 2-3 het alatt hozod fel ujra a szokasos iparos 4:10-re. Ez idovel biztonsagi szelep :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66299) Zozo0525 válasza tomcica (#66296) üzenetére


Zozo0525
őstag

reggel 13 fok volt nálunk. rövidgatya, triko szerintem még ez nyár. ez a bemelegítéses post hasznos volt, én sem szoktam sohasem hiszen elfogy az erő. de ezek szerint rosszul gondoltam
(50 felett az ugyanaz mint a 30 felett ?:D)

(#66300) Peterhappy válasza LanyUs (#66293) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ja, oké, én azt hittem mondjuk fél /egy éve volt a legutóbbi felmérő :B ahhoz képest lehet annyit javulni/rontani.
Lásd még: c19

Most nem ment a cipőbe semmi, de valahogy nem az igazi, érzetre. Plusz volt pár km, ahol jobban éreztem a lábujjaimat is, nem mondom, hogy fájt, de nem volt az igazi. Aztán lehet, hogy megszokom, aszfaltra való cipőkben szoktam kocogni, lehet hogy a felépítése más annyira, hogy még szokatlan. Passz.
A meleg nem zavarna.

Köszönöm :R Igazából egész nyáron extra fáradt voltam, most valamivel jobb, csak rég futottam már négyet egy héten plusz még edzettem is.
A baj, hogy lassan három hete nem oké valami a hátammal?bordámmal?vállammal? Reggelente úgy kelek, hogy alig látok a fájdalomtól (elfekszem éjjel), pedig ego nélkül mondhatom, az átlagnál magasabb a fájdalomküszöböm. És nem tudok úgy egy tisztességeset lélegezni, hogy ne fájna. Próbáltam gyulladáscsillapító tablettát, sportkrémet, masszázsolajat, rozmaringkrémet, egyszerűen semmi nem használ, nem javul. Nem tudom pontosan lokalizálni sem, hol a gond és azt végképp, hogy mi. Próbálta Feleségem kimasszírozni, de ami csomót talált a lapockám körül, nagyjából kiszedte. Elég fos szitu amúgy, az, hogy jottányit sem gyógyul, nem túl szívmelengető. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.